PDA

Επιστροφή στο Forum : λυσεις για ευκολες θερμηδες



salpas18
15-08-10, 22:01
γεια σας και παλι παιδια προσπαθω να κανο μια διατροφη ευκολη οσο μπορο δηλαδη στα μετρα μου δεν με πειραζει να βαλω λυπος γιατι εχω πολυ λυγο και εξαλου θελω να κανο ογκο και απλα τωρα ψαχνο λυσεις να βρω που να μπορω να συμπληρονο στα γευματα μου χορις πολυ φαγιτο και ευκολοχονευτα οσο ειναι αυτο εφικτο! με λιγα λογια θελω να αυξισω της θερμηδες ανα γευμα! ας πουμε ενα παραδηγμα οτι σε ενα γευμα τρωω 100γρ ριζη λιγο κρεας 1 σκουπ γουεη 2 κουταλιες ελαιολαδο και 30γρ ξηρους καρπους... τι θα μπορουσα να προσθεσω εδω για επιπλεον θερμηδες (παραδηγμα δεξτροξη-μαλτοδεξ-wazy maize-ψωμη??)
η οτι αλλο μου προτηνετε!


συγνωμη αν ειπαρχη παρομιο ποστ απο τα αφεντηκα εδω μεσα...

salpas18
16-08-10, 13:55
?

beefmeup
16-08-10, 14:39
αυξησε τα cheat meal σου,οσο σε περνει μεχρι να αρχισουν να θαμπωνουν οι κοιλιακοι σου.οταν γινει αυτο,κρατα σταθερα.

salpas18
16-08-10, 15:25
αυξησε τα cheat meal σου,οσο σε περνει μεχρι να αρχισουν να θαμπωνουν οι κοιλιακοι σου.οταν γινει αυτο,κρατα σταθερα.

sorry αλλα δεν ξερω τι ειναι το cheat meal... καλα αυτη η φοτο ειναι στης αρχες που πηγενα γυμν τωρα που εχασα και λυπος και αλλο φενοντε περισοτερο

beefmeup
16-08-10, 15:30
sorry αλλα δεν ξερω τι ειναι το cheat meal... καλα αυτη η φοτο ειναι στης αρχες που πηγενα γυμν τωρα που εχασα και λυπος και αλλο φενοντε περισοτερο

οχι κ τοσο προσεγμενα γευματα,απο πλευρας λιπαρων κ υδατανθρακων,που τα κανεις μια στο τοσο για να σπας την διατροφη σου.απο παγωτα μεχρι πιτσες κ μπεργκερ.
αρκει να περνεις οση προτεινη σου χρειαζεται μαζι.
κ να ξερεις που εισαι με τις τιμες των εξετασεων αιματος σου,να μην ξεφυγεις δλδ.

δεν θα βαλεις ευκολα κιλα μονο με "καθαρα" γευματα,οποτε τρως κ απτα αλλα οσο τα "αντεχει"ο οργανισμος σου για να μην λιπωνεις.

salpas18
16-08-10, 15:37
οχι κ τοσο προσεγμενα γευματα,απο πλευρας λιπαρων κ υδατανθρακων,που τα κανεις μια στο τοσο για να σπας την διατροφη σου.απο παγωτα μεχρι πιτσες κ μπεργκερ.
αρκει να περνεις οση προτεινη σου χρειαζεται μαζι.
κ να ξερεις που εισαι με τις τιμες των εξετασεων αιματος σου,να μην ξεφυγεις δλδ.

δεν θα βαλεις ευκολα κιλα μονο με "καθαρα" γευματα,οποτε τρως κ απτα αλλα οσο τα "αντεχει"ο οργανισμος σου για να μην λιπωνεις.

οκ 8α το δοκημασω