PDA

Επιστροφή στο Forum : γαλα μπισκοτα ζαχαρι...δινουν ογκο????



sotosmako
21-08-10, 00:18
Παιδια εχω ακουσει οτι γαλα σε ενα μπολ με μπισκοτα και 3 κουταλιες ζαχαρι
μπορουν να σου δωσουν ογκο αληθευει αυτο ενας φιλος μου το εκανε αυτο για 8 μηνες και εχει παρει αρκετο ογκο
πειτε μου την γνωμη σας:)

Mitsen
21-08-10, 00:22
ρίξε και λίγο παγωτό μέσα (κατά προτίμηση στρατσιατέλα), λίγο βυσσινο, βούτυρο και φάε καπάκι μια κρέπα!
τα σπάει:thumbup:

Devil Randime
21-08-10, 00:24
Τα μπισκοτα που βρισκεις σε σουπερ-μαρκετ κλπ ειναι τιγκα σε trans fat...

sotosmako
21-08-10, 00:25
και μετα γινεσε τουρμπο εεε χαχααχ
και ογκοδες θα το δοκιμασω

jGod
21-08-10, 00:26
φυσικα και δινουν ογκο!

arisfwtis
21-08-10, 00:29
στην κοιλια:turtle::turtle:

Devil Randime
21-08-10, 00:31
στην κοιλια:turtle::turtle:

Χαχαχαχα!!! :toast: :green:

Mitsen
21-08-10, 00:32
στην κοιλια:turtle::turtle:
φέτες σε κάνει λέμε! Πετάει τους κοιλιακούς τσίτα έξω!:green:

sotosmako
21-08-10, 00:32
Τα μπισκοτα που βρισκεις σε σουπερ-μαρκετ κλπ ειναι τιγκα σε trans fat...

τι εννοεις οτι δεν ειναι καλΑ??????

Ramrod
21-08-10, 00:32
δίνουν όγκο...όχι μυες!

Trans fat έιναι ότι χειρότερο μπορείς να φας!

arisfwtis
21-08-10, 00:33
βρε μια χαρα ειναι νοστιμοτατα
ειδικα αυτα τα γεμιστα :turtle:
αλλα οχι για αυτο που τα θελεις:green:

sotosmako
21-08-10, 00:33
φέτες σε κάνει λέμε! Πετάει τους κοιλιακούς τσίτα έξω!:green:

Σοβαρα εννοειτε οτι κανει κυλουμπα με λιγα λογια....??

Ramrod
21-08-10, 00:34
Σοβαρα εννοειτε οτι κανει κυλουμπα με λιγα λογια....??

Ναι

Mitsen
21-08-10, 00:34
τι εννοεις οτι δεν ειναι καλΑ??????
Να προτιμήσεις τα παπαδόπουλου που είναι και γεμιστά! Είναι ότι πρέπει για όγκο όταν συνοδεύονται με γάλα πλήρες:thumbup:

sotosmako
21-08-10, 00:35
Να προτιμήσεις τα παπαδόπουλου που είναι και γεμιστά! Είναι ότι πρέπει για όγκο όταν συνοδεύονται με γάλα πλήρες:thumbup:

χααχχαχχαχα

Mitsen
21-08-10, 00:35
Σοβαρα εννοειτε οτι κανει κυλουμπα με λιγα λογια....??
e, εσύ τι λες?:P
Διάβασες τα άρθα περί διατροφήs?

Devil Randime
21-08-10, 00:35
trans fat μαλ@@@ες τρωνε και τα αμερικανακια γι'αυτο ειναι ολα παχυσαρκα και καρδιοπαθη. ΚΟιτα αν θες μπισκοτα να μαθεις να φτιαχνεις σπιτικα. Ειναι πολυ πιο υγιεινα...

sotosmako
21-08-10, 00:38
e, εσύ τι λες?:P
Διάβασες τα άρθα περί διατροφήs?

τα εχω διαβασει ολα και εφτιαξα ενα προγραμμα διατροφης για ογκο το ποσταρα αλλα που λενε οτι ειναι ακυρα τα γευματα.....
:unsure::unsure:
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10056

Ramrod
21-08-10, 00:39
Να προτιμήσεις τα παπαδόπουλου που είναι και γεμιστά! Είναι ότι πρέπει για όγκο όταν συνοδεύονται με γάλα πλήρες:thumbup:

Παραείναι υγειινά τα παπαδοπούλου! Επίσης τι γάλα? Αφού υπάρχουν πολύ καλύτερα παράγωγα του γαλακτος! Soft kings με 1 μπάλα παγωτό επάνω...ή μάλλον 2κιλο παγωτό με κομματάκια soft kings μέσα! ;)

Τα καλύτερα για τη δουλειά!

Προβλέπω μεταφορά στο οφτοπικ :turtle:

Devil Randime
21-08-10, 00:42
Βασικα καλα θα κανει ο φιλος πριν αγορασει ετοιμα μπισκοτα να κοιταζει παντα τα λιπη να μην εχει trans και τετοια. Νομιζω τα σκετα τα παπαδοπουλου ειναι μια χαρα (εννοω χωρις καμια γεμιση ).

sotosmako
21-08-10, 00:45
Βασικα καλα θα κανει ο φιλος πριν αγορασει ετοιμα μπισκοτα να κοιταζει παντα τα λιπη να μην εχει trans και τετοια. Νομιζω τα σκετα τα παπαδοπουλου ειναι μια χαρα (εννοω χωρις καμια γεμιση ).


Τι να πω ποσες φορες του εχω πει κανε εξετασεις αιματος αλλα αυτοσ λεει οτι ειναι καλα μα τοση ζαχαρη λεω τι να πω....αλλα δεν ακουει :(

Devil Randime
21-08-10, 00:45
sotosmako διαβασε και αυτο μία:

http://totalfitness-christos.blogspot.com/2009/11/2.html

Mitsen
21-08-10, 00:46
τα εχω διαβασει ολα και εφτιαξα ενα προγραμμα διατροφης για ογκο το ποσταρα αλλα που λενε οτι ειναι ακυρα τα γευματα.....
:unsure::unsure:
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10056
Μονο μια σειρά διάβασα σχεδόν από την διατροφή σου, λουκάνικα, μακαρονάδες και μέλια? έλα φιλε πες την αλήθεια πλακα μας κανεις έτσι?


Παραείναι υγειινά τα παπαδοπούλου! Επίσης τι γάλα? Αφού υπάρχουν πολύ καλύτερα παράγωγα του γαλακτος! Soft kings με 1 μπάλα παγωτό επάνω...ή μάλλον 2κιλο παγωτό με κομματάκια soft kings μέσα! ;)

Τα καλύτερα για τη δουλειά!

Προβλέπω μεταφορά στο οφτοπικ :turtle:ωω! καλά είσαι! Με το χαβαλέ που πέφτει το βλέπω closed:turtle:

sotosmako
21-08-10, 00:47
sotosmako διαβασε και αυτο μία:

http://totalfitness-christos.blogspot.com/2009/11/2.html

τωρα καταλαβα.....:thumbup:

Ramrod
21-08-10, 00:47
Αν θέλετε να μιλήσουμε σοβαρά νομίζω τα petite-buerre είναι τα καλύτερα. Και τα digestive πρέπει να την παλευουν...αλλά προφανώς για ψιλοcheat φάση, όχι να ενταχθούν στη διατροφή...Αλλιώς αφού θέλετε να δώσετε λεφτά παρτε μπισκοτόκρεμα!

arisfwtis
21-08-10, 00:50
και η κρεμα τιγκα στην ζαχαρη ειναι δυστηχως:(
δν λεει

οντως cheat καθαρο ειναι τα μπισκοτα

το οτι με γαλα και παγωτο ειναι απιθανα ομως αυτο δν το αναιρει κανεις :green::green:

Mitsen
21-08-10, 00:52
Αν θέλετε να μιλήσουμε σοβαρά νομίζω τα petite-buerre είναι τα καλύτερα. Και τα digestive πρέπει να την παλευουν...αλλά προφανώς για ψιλοcheat φάση, όχι να ενταχθούν στη διατροφή...Αλλιώς αφού θέλετε να δώσετε λεφτά παρτε μπισκοτόκρεμα!
μπισκοτόκρεμα σε τι πλάνο διατροφής?

Δεν το καταλαβαίνω αυτό με τα μπισκότα σώνει και καλά! Η κάνουμε διατροφή η όχι. Υπάρχουν και τα cheats στο πρόγραμμα που μπορεί να καθιερώσει τα μπισκότα της αρεσκείας του:unsure:

sotosmako
21-08-10, 00:52
και η κρεμα τιγκα στην ζαχαρη ειναι δυστηχως:(
δν λεει

οντως cheat καθαρο ειναι τα μπισκοτα

το οτι με γαλα και παγωτο ειναι απιθανα ομως αυτο δν το αναιρει κανεις :green::green:

τοτε θα προτιμησω το γαλα με παγωτο
με αυτα που εχω ακουσει.....:shock::)

Devil Randime
21-08-10, 00:54
sotosmako τσεκαρε και αυτο εδώ:
Ειναι καλη επιλογη για μπισκοτα. Ουτε trans ουτε τιποτα. Βεβαια ειναι τιγκα στα κορεσμενα που ουτε και αυτα ειναι καλα λιπη, αλλα τεσπα

http://www.papadopoulou.gr/node/22

Mitsen
21-08-10, 00:54
τοτε θα προτιμησω το γαλα με παγωτο
με αυτα που εχω ακουσει.....:shock::)
Μην ξεχάσεις τα σουτζουκάκια και τους κεφτέδες
βάλε και κάνα μουσακά έτσι για να βρίσκεται...

arisfwtis
21-08-10, 00:55
διαβασε τα αρθα του φορουμ και θα δεις οτι ουτε αυτο θα σου δωσει τον ογκο που θελεις

διατροφη ογκου δν εννοουμε να τρωμε οτι θελουμε;)

sotosmako
21-08-10, 00:57
διαβασε τα αρθα του φορουμ και θα δεις οτι ουτε αυτο θα σου δωσει τον ογκο που θελεις

διατροφη ογκου δν εννοουμε να τρωμε οτι θελουμε;)

:thumbup:

Ramrod
21-08-10, 01:00
μπισκοτόκρεμα σε τι πλάνο διατροφής?



Όγκου

jGod
21-08-10, 01:02
αυτο το ψιλοcheat φαση μου αρεσε.
εγω παλι παιρνω αυτα με την κανελα..μου μειωσαν κατα 5% το λιπος απο τους γλουτιαιους(τον γνωστο κωλο..)..:bowdown::bowdown:οταν ΤΡΩΤΕ σαβουρα φατε την ΣΩΣΤΑ!

KATERINI 144
21-08-10, 09:39
ρε το σκίσατε το παιδι, γραψτε και κανενα υστερόγραφο απο κατω πως κάνετε πλάκα αλήτες!

seroyjem
21-08-10, 11:48
αν θες γλυκο οπωσδηποτε φαε γιαουρτι με μελι και καρυδια!!!!αν το φας και καμια ωρα πριν την προπονηση ακομα καλυτερα!!!τωρα για τα μπισκοτα και την ζαχαρη που λες δεν βρισκω τιποτα θετικο!!!!

:food::food::food:

gefil
21-08-10, 13:14
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Παιδιά, να στε καλά.....
Έχω κλατάρει στο γέλιο.... Πρέπει να καθιερωθεί ειδική ενότητα με τέτοια Posts!!!!
Έχετε "γράψει" όλοι...

Andrikos
21-08-10, 13:40
sotosmako διαβασε και αυτο μία:

http://totalfitness-christos.blogspot.com/2009/11/2.html

Συμφωνώ εν μέρει όσον αφορά τα τρανς, τα υπόλοιπα περί "κακής χοληστερίνης" και ότι είναι "κακή" ουσία και τα κορεσμένα κάνουν κακό μπλα μπλα μπλα είναι στην κλασσική γραμμή της πλύσης εγκεφάλου των ΜΜΕ. Γιατί δεν παραθέτει μία πηγή που να το δείχνει ότι τα κορεσμένα κάνουν κακό?
Επίσης τα αυγά δεν έχουν πολλά κορεσμένα λιπαρά όπως αναφέρεται στο λινκ, περί το 27% των λιπαρών τους είναι κορεσμένα.