PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΙΣΗ



PAPA_JOHN
26-08-10, 15:29
παιδια καλησπερα...Θελω να κανω μια ερωτηση?Ενασ γνωστοσ μου απο γερμανια μου ειπε αν ειμαι σε γραμμωση πριν απο την προπονιση να πινω καφε με λεμονι και να παιρνω μια ασπιρινη......για τον καφε με την ασπιρινη ναι δεν λεω αλλα για το λεμονι?Το λεμονι ξερω οτι κανει δουλεια το πρωι με αδεο στομαχι για να σπαει το συσορευμενο λιποσ.για πειτε την γνωμι σας.....:green:

Devil Randime
26-08-10, 15:34
παιδια καλησπερα...Θελω να κανω μια ερωτηση?Ενασ γνωστοσ μου απο γερμανια μου ειπε αν ειμαι σε γραμμωση πριν απο την προπονιση να πινω καφε με λεμονι και να παιρνω μια ασπιρινη......για τον καφε με την ασπιρινη ναι δεν λεω αλλα για το λεμονι?Το λεμονι ξερω οτι κανει δουλεια το πρωι με αδεο στομαχι για να σπαει το συσορευμενο λιποσ.για πειτε την γνωμι σας.....:green:

Ασπιρινη πριν τη προπονηση με καφε??
Δε ξερω αλλα θα ηθελα να ακουσω και γνωμες αλλων για αυτο

Titanium
26-08-10, 15:52
Καφε οκ γιατι ειναι γνωστο οτι κανει δουλια γιαυτο εχουν και καφεινη ολα τα λιποτροπικα...αλλα ασπιρινη πρωτη φορα το ακουω.....
Τωρα κατι μου περναει απο το μιαλο γιατι σου ειπε να βαζεις και λεμονι αλλα δεν ειμαι σηγουρος.....

Devil Randime
26-08-10, 15:56
Μερικοι λενε και καποια πιο τρελα. Οτι και καλα συνδυασμος με κοκα-κολα, red bull και ασπιρινη και εισαι turbo!!! Χεχεχε! Τουρμπο τωρα για τη τουαλετα ή για τις ασκησεις, αυτο δε το γνωριζω.. :P :green:

Titanium
26-08-10, 16:02
Μερικοι λενε και καποια πιο τρελα. Οτι και καλα συνδυασμος με κοκα-κολα, red bull και ασπιρινη και εισαι turbo!!! Χεχεχε! Τουρμπο τωρα για τη τουαλετα ή για τις ασκησεις, αυτο δε το γνωριζω.. :P :green:

turbo για το νοσοκομιο γινεσε....:banghead:

Devil Randime
26-08-10, 16:55
turbo για το νοσοκομιο γινεσε....:banghead:

Χαχαχα! Μάλλον :green:

deluxe
26-08-10, 16:56
Η εφεδρινη λειπει μονο! Το λεμονι δε μου κολλαει.

giannis64
26-08-10, 17:01
πολύ καλή επιλογή η χρήση ασπιρίνης!!

πρώτα πρώτα σε προστατεύει από μυϊκούς τραυματισμούς, δεύτερον βοηθά στην κυκλοφορία του αίματος, και τρίτον φρενάρει την λιπογενηση!!

το τρίτο είναι άσχετο για προπροπονητικο!!!
φτανει να εχεις καλο στομαχι!!

thanasis reaction
26-08-10, 17:02
αυτο που ξερω ειναι οτι η ασπιρινη κανει καλη κυκλοφορια του αιματος,δεν ξερω αν κανω λαθος ομως!το χρησιμοποιουν πολλοι αθλητες του στιβου,δεν γνωριζω για αλλα αθληματα.

Devil Randime
26-08-10, 17:04
πολύ καλή επιλογή η χρήση ασπιρίνης!!

πρώτα πρώτα σε προστατεύει από μυϊκούς τραυματισμούς, δεύτερον βοηθά στην κυκλοφορία του αίματος, και τρίτον φρενάρει την λιπογενηση!!

το τρίτο είναι άσχετο για προπροπονητικο!!!
φτανει να εχεις καλο στομαχι!!

Αυτο ομως Γιαννη εξαρταται και απο τον οργανισμο του καθενος. Αν π.χ. εγω που με πειραζει η καφεινη , πιω καφε μαζι με ασπιρινη θα παθω ταμπλαζ, γι'αυτο το ανεφερα αυτο οτι δηλαδη καποιους ισως να τους ενοχλησει ο συνδυασμος καφε + ασπιρίνη και περιμενα να ακουσω και τις γνωμες άλλων... ;)

aqua_bill
26-08-10, 17:06
παρε ενα λιποδιαλυτη που εισαι και πιο safe. Την εχω ξανακουσει τη "συνταγη" δε νομιω να υπαρχει λογος

giannis64
26-08-10, 17:13
Αυτο ομως Γιαννη εξαρταται και απο τον οργανισμο του καθενος. Αν π.χ. εγω που με πειραζει η καφεινη , πιω καφε μαζι με ασπιρινη θα παθω ταμπλαζ, γι'αυτο το ανεφερα αυτο οτι δηλαδη καποιους ισως να τους ενοχλησει ο συνδυασμος καφε + ασπιρίνη...

Το ανέφερες κάπου και δεν το διάβασα??
άσχετο με αυτό είπα ότι πρέπει να έχεις καλό στομάχι!
ο συνδυασμός καφεΐνης και ασπιρίνης δουλεύει τελείως ξεχωριστά!




παρε ενα λιποδιαλυτη που εισαι και πιο safe. Την εχω ξανακουσει τη "συνταγη" δε νομιω να υπαρχει λογος



εδώ μάλλον το αντίθετο συμβαίνει!!
σε ένα λιποδιαλυτη δεν ξέρω ακριβώς τι έχει μέσα και σε τι ποσότητες!!
αν κάνω την μίξη εγώ τότε σίγουρα ξέρω τι παίρνω!!!
αν ξερεις να κανεις τους συνδιασμους μονος σου θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα απο ενα λιποδιαλυτη!!

deluxe
26-08-10, 18:15
Για τι ποσοτητες μιλαμε; Ενα χαπακι ασπιρινης; Ποση καφεϊνη;

thanasis reaction
26-08-10, 18:21
εσυ δεν το χρειαζεσαι,γιατι δεν θα σε πιασει με τοσα που παιρνεις!!!!:P:toast:

deluxe
26-08-10, 18:24
Τα εχω κοψει ορε! cytolean παιρνω μονο αυτο το καιρο.

alexandros91
04-05-11, 18:02
γεια σας παιδια!!γνωριζει κανεις αν ενοχλει αυτο που κανω εγω.δηλαδη ξυπναω το πρωι,πινω εναν καφε και μετα μια ωριτσα προπονηση με λιγα βαρη,μονοζυγο,λαστιχα.εχω διαβασει στο mens health πως ερευνες εχουν δειξει πως αν κανεις προπονηση χωρις να εχεις φαει κατι,τοτε ο οργανισμος αναγκαζεται και χρησιμοποιει το λιπος ως καυσιμο.βεβαια,δε θα εχεις προφανως την ιδια ενεργειθα που θα ειχες αν θα ειχες φαει,ωστοσο προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος με τη ενταση της προπονησης μου ετσι.αναρωτιεμαι ομως αν ,λογω ελλειψης υδατανθρακων,αφου δεν εχω φαει κατι,ο οργανισμος χρησιμοποιει πρωτεινες η καιει μυικο ιστο η εστω κατι τετοιο,το οποιο δεν το θελουμε.ευχαριστω πολυ για τις παρατηρησεις σας!!



tip:γιαουρτι total στραγγιστο,το καλυτερο σε αναλογια πρωτεινων και υδατανθρακων;)!το ειδα σπιτι του παππου μου..ο οποιος ελπιζω να το πηρε κατα τυχη..:unsure:

Spyrous
04-05-11, 18:51
Παιδια οχι οτι ακουμε το λεμε...Μπορει να το βλεπουν και 15χρονα και να το εφαρμοσουν..Μπορει να σε σκασει και το στομαχι με το συνδιασμο καφε ασπιρινι ποσο μαλλον με λεμονι δν ειναι ετσι ολα... οκ 8α χασουμε το λιπος φυσικα ρε αλανια μου τρε3τε και φατε σωστα