PDA

Επιστροφή στο Forum : Ασπιρινη + Καφεϊνη;



deluxe
26-08-10, 18:55
Μπορω να τα συνδιασω για πριν το γυμναστηριο+αεροβια;

Εχω καψουλες καφεϊνης 200mg και ασπιρινη απο φαρμακειο 500mg. Μισο χαπακι ασπιρινης καλα ειναι;

thanasis reaction
26-08-10, 18:57
ρε συ πριν δεν το απαντησαμε αυτο?????????

deluxe
26-08-10, 19:15
Τι απαντησες ακριβως;

-beba-
26-08-10, 22:16
Τι να την κάνεις την ασπιρίνη?

deluxe
26-08-10, 22:50
Το ECA stack την εχει και ειναι πολυ διαδεδομενο. Βεβαια εχω διαβασει αρκετα αρνητικα για την ασπιρινη και οτι τον τελευταιο καιρο δε χρησιμοποιειται αρκετα..

Αντιθετως υπαρχει το καινουριο ECY stack που φαινεται να λειτουργει καλυτερα..

Ephedrine,Caffeine,Yohimbine.

giannis64
26-08-10, 23:12
καμια σχεση η δουλεια της ασπιρινης με το Yohimbine.

deluxe
26-08-10, 23:33
Το ξερω, yohimbine πολυ καλυτερο. Συμφωνα με μια ερευνα η ασπιρινη μειωνει την πρωτεϊνοσυνθεση! Οποτε λιγοτεροι μυες, περισσοτερο λιπος.

Στους περισσοτερους η ασπιρινη δε κανει κατι, εκτος αν τη λαβουν σε αρκετα μεγαλες δοσεις.

giannis64
26-08-10, 23:42
καμια σχεση η δουλεια της ασπιρινης με το Yohimbine.


Το ξερω, yohimbine πολυ καλυτερο. Συμφωνα με μια ερευνα η ασπιρινη μειωνει την πρωτεϊνοσυνθεση! Οποτε λιγοτεροι μυες, περισσοτερο λιπος.

Στους περισσοτερους η ασπιρινη δε κανει κατι, εκτος αν τη λαβουν σε αρκετα μεγαλες δοσεις.


εγω σου λεω αλλη δουλεια το ενα αλλη το αλλο και εσυ μου λες οτι το yohimbine ειναι καλυτερο!!

η ασπιρινη μειωνει την πρωτεϊνοσυνθεση και αυξανει το λιπος??
:rolf:
υπαρχει περιπτωση απο την στιγμη που βοηθα στην κυκλοφορια του αιματος να φρεναρει την πρωτεινοσυνθεση???

ασε δεν το συζηταω αλλο γιατι δεν γινετε να ανερεσω κατι το οποιο το ειδα να δουλευει σε μενα αλλα και σε αλλους!!

την να την κανω την ερυενα!!
αυτες οι ερευνες μας εφαγαν οι οποιες η μια κοντραρετε την αλλη!!!!

giannis64
26-08-10, 23:43
Μπορω να τα συνδιασω για πριν το γυμναστηριο+αεροβια;

Εχω καψουλες καφεϊνης 200mg και ασπιρινη απο φαρμακειο 500mg. Μισο χαπακι ασπιρινης καλα ειναι;


οχι δεν μπορεις!!

να βαλεις καφεινη με yohimbine !!!!!!!!!

deluxe
26-08-10, 23:45
Ναι ECY Stack θα κανω, μετα απο αυτα που διαβασα, αλλαξα γνωμη..

Και πως μπορεις να ξερεις οτι η ασπιρινη δουλεψε; Δοκιμασες σκετο EC για να λες οτι δουλεψε;

giannis64
26-08-10, 23:49
μαλλον!!!!;)

μεγαλη διαφορα σκετο εφε, εφε με κα, και εφε+κα+ασ!!!


Ναι ECY Stack θα κανω, μετα απο αυτα που διαβασα, αλλαξα γνωμη..

Και πως μπορεις να ξερεις οτι η ασπιρινη δουλεψε; Δοκιμασες σκετο EC για να λες οτι δουλεψε;

που τα διαβασες???

ελεγε οτι ειναι καλυτερο απο το εκα??

και μην μου πεις απο το σαιτ που τα πουλανε!!!

deluxe
27-08-10, 00:12
Απο ενα γνωστο αμερικανικο forum. Το λενε πολλα μελη, αλλα και ερευνες που εχουν γινει.

Βοηθα στη κυκλοφορια του αιματος, ή καλυτερα "λεπταινει" το αιμα, αλλα θελει μεγαλες δοσεις και οχι μονο 81mg που ειναι η προτεινομενη δοση.

giannis64
27-08-10, 00:17
Απο ενα γνωστο αμερικανικο forum. Το λενε πολλα μελη, αλλα και ερευνες που εχουν γινει.

Βοηθα στη κυκλοφορια του αιματος, ή καλυτερα "λεπταινει" το αιμα, αλλα θελει μεγαλες δοσεις και οχι μονο 81mg που ειναι η προτεινομενη δοση.



ωραια!!! δες τωρα και τι παρενεργειες εχει το yohimbine σε συγκρηση με την ασπιρινη και μετα το ξανασυζηταμε!!!

deluxe
27-08-10, 00:40
Ερευνες βλεπω. Κατι περισσοτερο θα ξερουν. Και δεν εχει παρενεργειες.

giannis64
27-08-10, 00:44
Απο ενα γνωστο αμερικανικο forum. Το λενε πολλα μελη, αλλα και ερευνες που εχουν γινει.

Βοηθα στη κυκλοφορια του αιματος, ή καλυτερα "λεπταινει" το αιμα, αλλα θελει μεγαλες δοσεις και οχι μονο 81mg που ειναι η προτεινομενη δοση.





ενα ακομη προβλημα ειναι οτι η yohimbine μπλοκαρει και τους α-αδρενεργικους υποδοχεις στα νεφρα οποτε αυξανεται η νατριουρηση και μπορει να εμφανισετε προβληματα με τους ηλεκτρολυτες(νατριο/καλιο) στο αιμα. Επισης οταν δοκιμαζα πολλα mg και την εκοψα ειχα δυσκολια στο συντονισμο των μυων ειδικα στα χερια και ετρεμαν λιγο για κανα μηνα.


διαβασε εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=905

και αν θες θα σου πω κιαλλα!!
αλλά άσε βαριέμαι γιατί δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε!!!

και σε καμια μα καμια ερευνα δεν θα δεις συγκρηση eca με ecy!!

thanasis reaction
27-08-10, 00:48
καταντησε κουραστικο αυτο με τις ερευνες ρε παιδια!!!υπαρχουν χιλιαδες ερευνες που η μια αναιρει την αλλη πανω στο ιδιο θεμα!!!οποιος θελει να ακολουθησει τις ερευνες ας το κανει,αλλα κατα την γνωμη μου δεν εχουν παντα δικιο!

giannis64
27-08-10, 00:49
:thumbup:

deluxe
27-08-10, 00:50
Τωρα συγκρινεις ασπιρινη με yohimbine; Το ενα το παιρνουμε για τον πονοκεφαλο!! Το αλλο εκτος απο ενεργεια, δινει πολλα ακομη.

Τεσπα νυσταξα. Αυριο η συνεχεια.



καταντησε κουραστικο αυτο με τις ερευνες ρε παιδια!!!υπαρχουν χιλιαδες ερευνες που η μια αναιρει την αλλη πανω στο ιδιο θεμα!!!οποιος θελει να ακολουθησει τις ερευνες ας το κανει,αλλα κατα την γνωμη μου δεν εχουν παντα δικιο!Και τι ακολουθουμε δλδ; Πολυ ανατρεπτικο σε βλεπω. Ολα αυτα που ξερουμε μεχρι στιγμης απο ερευνες τα εχουμε μαθει. Γιατι οχι και στο BB;

Πιστευε και μη, ερευνα.

mekefi
27-08-10, 00:53
υπαρχουν χιλιαδες ερευνες που η μια αναιρει την αλλη πανω στο ιδιο θεμα!!!

τρομακτικη κατασταση,οπως και αν το δεις

thanasis reaction
27-08-10, 00:55
Τωρα συγκρινεις ασπιρινη με yohimbine; Το ενα το παιρνουμε για τον πονοκεφαλο!! Το αλλο εκτος απο ενεργεια, δινει πολλα ακομη.

Τεσπα νυσταξα. Αυριο η συνεχεια.


Και τι ακολουθουμε δλδ; Πολυ ανατρεπτικο σε βλεπω. Ολα αυτα που ξερουμε μεχρι στιγμης απο ερευνες τα εχουμε μαθει. Γιατι οχι και στο BB;

Πιστευε και μη, ερευνα.

εσυ μπορει να τα εχεις μαθει απο τις ερευνες,εγω κανω μονος μου την ερευνα στον οργανισμο μου κ οτι με πιανει το κραταω,μιλαω για διατροφη,προπονηση,συμπληρωματα.δεν εχω διαβασει ποτε κ καμια ερευνα κ ουτε προκειται να το κανω!!!την δευτερα βγαινει μια ερευνα κ την παρασκευη βγαινει μια αλλη που ακυρωνει την προηγουμενη.να μου λειπει!!

deluxe
27-08-10, 00:56
Ωραια, τοτε δοκιμασε και ηρωϊνη. Ασε τις ερευνες να λενε τα δικα τους. Παρε και ΑΑΣ.

thanasis reaction
27-08-10, 00:57
Ωραια, τοτε δοκιμασε και ηρωϊνη. Ασε τις ερευνες να λενε τα δικα τους. Παρε και ΑΑΣ.

καλα κρασια φιλε!!!!οτι καταλαβες καταλαβες!

giannis64
27-08-10, 00:57
Τωρα συγκρινεις ασπιρινη με yohimbine; Το ενα το παιρνουμε για τον πονοκεφαλο!! Το αλλο εκτος απο ενεργεια, δινει πολλα ακομη.

Τεσπα νυσταξα. Αυριο η συνεχεια.


Και τι ακολουθουμε δλδ; Πολυ ανατρεπτικο σε βλεπω. Ολα αυτα που ξερουμε μεχρι στιγμης απο ερευνες τα εχουμε μαθει. Γιατι οχι και στο BB;

Πιστευε και μη, ερευνα.

εσυ μιλας ρε για ερευνες!!!:1laugh::1laugh::1laugh::1laugh:

deluxe
27-08-10, 01:05
εσυ μιλας ρε για ερευνες!!!:1laugh::1laugh::1laugh::1laugh:Το κομμα (,) το προσεξες;

Niiick
27-08-10, 01:35
Η υοχιμβινη εχει πολλες παρενεργειες.

The Rock
27-08-10, 01:38
Το κομμα (,) το προσεξες;
Για να βοηθήσω την κατάσταση θα επαναλάβω τα προ πολλού γνωστά ότι στο ECA η ασπιρίνη μπαίνει για να αραιώνει το αίμα και να μειώνει τα όποια sides, χωρίς να έχει καμία σχέση με την λιποδιάλυση.
Η Υοχιμβίνη συνδιάζεται καλά με την εφεδρίνη και την καφεϊνη γτ απλά και τα 2 "χτυπούν" σε εντελώς διαφορετικούς υποδοχείς έχοντας καλύτερα αποτελέσματα από αυτή την συνεργασία.

Marios1991
27-08-10, 03:33
Για να βοηθήσω την κατάσταση θα επαναλάβω τα προ πολλού γνωστά ότι στο ECA η ασπιρίνη μπαίνει για να αραιώνει το αίμα και να μειώνει τα όποια sides, χωρίς να έχει καμία σχέση με την λιποδιάλυση.
Η Υοχιμβίνη συνδιάζεται καλά με την εφεδρίνη και την καφεϊνη γτ απλά και τα 2 "χτυπούν" σε εντελώς διαφορετικούς υποδοχείς έχοντας καλύτερα αποτελέσματα από αυτή την συνεργασία.

Ωραιος....:toast:

manos_
27-08-10, 03:36
deluxe παρε eca να τελειωνουμε η αυτο εγραψες εχεις μια ταση να αυτοαναιρεισαι και με μπερδευεις.Αλλα για να σε πιασει εσενα ο καφες με τοσο που πινεις πρεπει να κατεβαζεις κουτες πλεον.

Devil
27-08-10, 05:48
χαχαχαχαχαχαχαχαααααα

:green::green::green::green::green:

:turtle::turtle::turtle::turtle:

ενταξει το thread απλα τα σπαει απο μια ασπιρινη ξεκινησε και φτασαμε στο eca/y!!!

τι την θες την ασπιρινη?

τι σχεση εχει η ασπιρινη με την yohi?

η ασπιρινει μπορει να μυωνει την προτεινοσυνθεση λογο του οτι λητουργει και σαν αντιφλεγμονοδες

η yohimbine δεν ειναι το ιδιο πραγμα με την ασπιρινη η yohi ειναι alpha-2 antagonist

α κατι αλλο σε σχεση με την yohi (ακυρο)
η alpha-yohimbine τελικα φαινετε καλητερη στα χαρτια(και οχι μονο) εχει το ιδιο εφε με την yohi αλλα χωρις τις παρενεργιες της yohi


:green::green::green::green:

giannis64
27-08-10, 11:20
Η υοχιμβινη εχει πολλες παρενεργειες.


:thumbup:


Για να βοηθήσω την κατάσταση θα επαναλάβω τα προ πολλού γνωστά ότι στο ECA η ασπιρίνη μπαίνει για να αραιώνει το αίμα και να μειώνει τα όποια sides, χωρίς να έχει καμία σχέση με την λιποδιάλυση.
Η Υοχιμβίνη συνδιάζεται καλά με την εφεδρίνη και την καφεϊνη γτ απλά και τα 2 "χτυπούν" σε εντελώς διαφορετικούς υποδοχείς έχοντας καλύτερα αποτελέσματα από αυτή την συνεργασία.

δεν ειπα κατι αλλο εγω!!:thumbup:

beefmeup
27-08-10, 12:10
Μπορω να τα συνδιασω για πριν το γυμναστηριο+αεροβια;

Εχω καψουλες καφεϊνης 200mg και ασπιρινη απο φαρμακειο 500mg. Μισο χαπακι ασπιρινης καλα ειναι;

δεν εχει νοημα αυτο..μα κανενα ομως.

μια παραθεση απο αλλου με την δικη μου γνωμη,κ σε καλη μερια.


..(η ασπιρινη) αυξανει την αντοχη του σωματος στην θερμογενεση απτην εφεδρα κ την καφε,κ ως αποτελσμα επιμηκυνει τις λειτουργες των 2 πρωτων συστατικων..

αν λοιπον δεν εχεις εφεδρινη στο στακ,δεν εχει νοημα.

αλλα κ παλι αμφιβολο ειναι το ποσο χρειαζεται η ασπιρινη.

giannis64
27-08-10, 12:17
δεν εχει νοημα αυτο..μα κανενα ομως.

μια παραθεση απο αλλου με την δικη μου γνωμη,κ σε καλη μερια.



αν λοιπον δεν εχεις εφεδρινη στο στακ,δεν εχει νοημα.

:thumbup:

εκτος και αν σε ενδιαφερει να προστατευτεις κατα καποιο τροπο απο μυικους τραυματισμους!!

KATERINI 144
27-08-10, 12:20
σε συνδιασμο με τα αλλα δυο η ασπιρινη βοηθαει στο να μην εχεις κραμπες, αν δεν παρεις τα αλλα( και τα δυο ) δεν εχει νοημα να παρεις ασπιρινη, εκτος αν παθαίνεις κραμπες στα καλα καθουμενα.