PDA

Επιστροφή στο Forum : Ραγάδες



Σελίδες : 1 [2]

mens sana
20-06-15, 16:58
οτι βγαζεις αλλες τοσες :green:
τι να εννοω? τις μειωνουν ορατα και προλαμβανουν νεες


Εννοεις οτι τις μειωνουν ορατα στην αρχη, οσο ειναι κοκκινες, ετσι? Δεν πιστευω να κανουν δουλεια μετα απο χρονια...?

vaggan
20-06-15, 17:01
οχι ρε συ για τωρα μιλαει δεν λεει για μετα απο 40 χρονια

mens sana
20-06-15, 17:07
Μετα απο 29-30? :turtle::green: Μαλλον μουφα οι κρεμες, ετσι κι αλλιως ξεθωριαζουν απο μονες τους.

lila_1
20-06-15, 20:21
Παιδιά δυστυχώς δε γίνεται τίποτα για τις ραγάδες, τα έχω γράψει μερικά ποστ πιο πίσω. Άπαξ και δημιουργηθούν δύσκολα φεύγουν.
Μόνο όσο είναι κόκκινες μπορείς να ΙΣΩΣ σώσεις λίγο την κατάσταση με λέιζερ ή κάποιες κρέμες και καλή ενυδάτωση του δέρματος.
Εαν είναι άσπρες δε γίνεται τίποτα, μόνο νυστέρι.

mens sana
20-06-15, 21:22
Με νυστερι? Θα αφαιρεσεις τις ραγαδες για να εχεις ουλες?

bestiriveneu2
05-07-15, 22:59
ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΤΟ FORUM..... ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΤΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΜΑΣΧΑΛΗΣ(ΚΑΙ ΑΠΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ) ΕΝΣ ΣΤ ΔΙΕΚΦΑΛΟ ΑΠΤΗΝ ΠΛΑΓΙΑ ΜΕΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΑΓΓΕΙΑ... ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΣΧΗΜΑ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ??

beegee
13-07-15, 16:14
δοκιμασε τη laroche cicaplast ...για το δερμα

bestiriveneu2
20-07-15, 19:11
ευχαριστω πολυ για την απαντηση... τν εχεισ δοκιμασει? και αν ναι ποσο χρονικο διαστημα χρειαζεται η χορηγηση της?

sTeLaKoS
21-07-15, 11:25
Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί στο τόπικ αλλά στο εξωτερικό για τις ραγάδες και τις ουλές χρησιμοποιείται ευρέως το bio oil (https://www.bio-oil.com/el/), το οποίο πωλείται και στα ελληνικά φαρμακεία.
Υπάρχουν πολύ καλά reviews εκεί έξω, ψάξτε το λίγο..

beegee
22-07-15, 13:57
ευχαριστω πολυ για την απαντηση... τν εχεισ δοκιμασει? και αν ναι ποσο χρονικο διαστημα χρειαζεται η χορηγηση της?

δεν την εχω δοκιμασει αλλα εχω δει αποτελεσματα της σε αλλους και ηταν εκπληκτικα .δεν υπαρχει συγκεκριμενος χρονος χορηγησης . βαλτη μεχρι να επουλωθει και να αναπλαστει το δερμα εντελως ...δεν εχει καποιες παρενεργειες η χρηση της .

beegee
22-07-15, 14:00
για ακομα καλυτερη αισθητικη αποκατασταση χρησιμοποιησε αφου τελειωσεις την επουλωση με αυτη . την proflamine της frezyderm .

make your dream true
22-07-15, 15:36
Εχω χρησιμοποιήσει πολλά παραπλήσια σκευάσματα,και δεν κάναν τίποτα παρα μόνο μια ενυδάτωση..Δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη κάνει όντως δουλεία μιας και δεν την έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά,άλλα οποιαδήποτε κρέμα ειναι για πρόληψη και όχι για αντιμετώπιση......

Mpozos
22-07-15, 15:49
η ραγάδα απο την στιγμή που δημιουργηθεί δεν γινετε ποτε να χαθεί! απο την αλλη αν η ραγαδα ειναι φρέσκια ( ροζ/κοκκινη ) μπορεις να την προτρέψεις ενα ποσοστό καθώς ποτε δεν θα εξαφανιστεί. αν η ραγαδα ειναι ωριμη ( λευκη ) δεν γινετε να χαθεί ποτε. οποτε κρεμες και λοιπα σκατά το μονο που θα σας βοηθησουν ειναι στο να ελαφρύνει η τσεπη σας! και η μερες ειναι δυσκολες.


96703

bestiriveneu2
22-07-15, 17:27
τις ραγαδες τις εβγαλα πριν 2 βδομαδες στα μπρατσα αλλα στην περιοχη της μαχαλης και του στηθους εχω σχισιμο μεγλουτσικο και τωρα παει να βγει απτην αλλη πλευρα γιαυτο ρωταω

swiftakias21
05-03-16, 13:01
παιδια καλησπερα
μετα απο ενα χασιμο αρκετων κιλων παρατηρω πως εχω αποκτησει ραγαδες
πειτε μου πως εχω ελπιδα να τις εξαφανισω καπως και αν ναι πως

ευχαριστω :(:(:(

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
17-03-16, 16:58
Δεν υπάρχει αποκατάσταση των ραγάδων από τη στιγμή που το δέρμα έχει σχιστεί.Υπήρχε μια άποψη πως οι ουλές σβήνουν με laser,αλλά τελικά δεν υφίσταται.Οι διάφορες κρέμες βοηθούν στο να παραμείνει ελαστική η επιδερμίδα.Εάν θέλετε περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην Dr.Aspa Zahari & Dr.John Anastasatos (facebook),δερματολόγος-πλαστικός/επανορθωτικός χειρούργος αντίστοιχα.

Nive
17-03-16, 18:36
Αφου δεν διορθωνονται ουτε επεμβατικα...:unsure:

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
18-03-16, 01:21
Αφου δεν διορθωνονται ουτε επεμβατικα...:unsure:

Το ίδιο μου είχε επιβεβαιώσει και ο Dr.Ανδρέας Φουστάνος,για όποιον έχει ακόμη ελπίδες ότι μπορούν να <<σβηστούν>>
Κάποιες ανέκδοτες απόψεις έλεγαν πως η χρήση Α.Ο ανανέωνε το δέρμα και πίστευαν (λαθεμένα) ότι υπήρχε λύση στο πρόβλημα.

ThomasK
18-03-16, 14:36
Καλησπέρα. Μέσα σε 5 μήνες αφού το χέρι μου πήρε 2 εκατοστά εμφανίστηκαν ξαφνικά ραγαδες στο εσωτερικό του δικέφαλου. Δεν είναι μεγάλες λα μικρές και πολλές. Είναι ακόμα κόκκινες. Άκουσα ότι μπορούν να φύγουν πριν περάσει μήνας με διάφορες θεραπείες με αλειφες. Ισχύει; Και Γιατι οι ραγαδες εμφανίστηκαν μόνο στο ένα χερι; Παίζει ρόλο κάτι άλλο εκτός της διόγκωσης;

XPeterX
18-03-16, 14:47
Δεν θα φύγουν ποτέ. Κλάψε. Οι ραγάδες είναι τα παράσημα του σφίχτη-αρσιβαρίστα.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μην αυξομείωνεις το βάρος σου απότομα και τις χειροτερέψεις. Όταν περάσει καιρός θα γίνουν άσπρες αλλά και πάλι θα φαίνονται.Είμαι παθών χρόνια τώρα και τα ξέρω. Ακόμα και επαγγελματίες της IFBB είναι γεμάτοι σε στήθος,ώμους, χέρια παρόλα τα μαυρίσματα και τις κρέμες που βάζουν.Είναι κάτι που από την στιγμή που φορτώνεις κιλά και μέγεθος στο σώμα σου θα πρέπει να συμβιβαστείς.Εκτός και αν κάνεις σταδιακά αλλαγές δηλαδή πάρα πολύ αργά. Χρόνια και δεκαετίες αργά. Τότε και μόνο τότε κάποιος μπορεί να μην βγάλει ραγάδες.

Can'tGainWeight
01-03-18, 15:03
Καλό μεσημέρι παιδιά, εδώ και καιρό μου έχει μπει μια απορία. Πως οι bodybuilders δεν έχουν ραγάδες; Η δεν υπάρχει ίχνος ραγάδων πάνω τους; Πάνε σε γιατρούς; Η κάνουν κάτι άλλο; Ρωτάω επειδή πριν μπει ο χρόνος που ξεκίνησα να γυμνάζω καλά τα πόδια μου, έβγαλα ραγάδες στα μπούτια μου και λίγο πιο πάνω από αυτά. Δεξιά και αρίστερα ίδιο σχήμα :(:P

mono AEK
04-03-18, 13:23
Όλοι έχουν

Απλά στους αγώνες με τη βαφή δε φαίνονται