PDA

Επιστροφή στο Forum : Χασιμο 10 κιλων σε 30 ημερες



giannisrethymno
13-09-10, 21:57
Καλησπερα θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση για ενα φιλο μου.Ειναι 98 κιλα κανει βαρυ 6 χρονια και θελει να παει στα 87 κιλα λογω του οτι εχει φτιαξει τα χαρτια του για να μπει καπου και εκει κοιτανε τιν αναλογια του υψους με το βαρος.Ειναι 1.82 και θελει να μαθει πως θα χασει τα περισοτερα κιλα μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημα.

beefmeup
13-09-10, 22:00
τα περισοτερα γινεται,αλλα αναλογα το σωμα του κ οργανισμο του,κ την προσπαθεια που θα καταβαλει..αυτο μεταβαλεται..

μπορει να ειναι 2 μπορει να ειναι 5.

10 δεν θα ειναι σιγουρα.κ αν γινει δεν θα ειναι οτι καλυτερο για την υγεια του τοσο αποτομα.

giannis64
13-09-10, 22:02
:thumbup:


μάλλον ανέφικτο!!

εκτός και αν κάνει απεργία πείνας και τρέχει καμία 15αρια χιλιόμετρα την μέρα!!!!

Αλλά μάλλον στο νοσοκομείο θα καταλήξει παρά στον στόχο του!

giannisrethymno
13-09-10, 22:04
:thumbup:


μάλλον ανέφικτο!!

εκτός και αν κάνει απεργία πείνας και τρέχει καμία 15αρια χιλιόμετρα την μέρα!!!!

Αλλά μάλλον στο νοσοκομείο θα καταλήξει παρά στον στόχο του!

μηπως μπορεις να μου πεις καποι ειδος γυμναστικης και διατροφης αν σου ειναι ευκολο?

Devil
13-09-10, 22:06
γινετε αλλα θα πρεπει να πεινασει πολυυυ.

δεν μας ενδιαφερει αν χασει λιπος η υγρα? κιλα τον ενδιαφερει ε?

πες του να αρχησει να ψαχνετε στις κετο

giannis64
13-09-10, 22:08
αν κανει βαρη 6 χρονια θα πρπει να ξερει! αν δεν ξερει θα πρεπει να μαθει πως γινετε η σωστη αεροβια, να μετραει θερμιδες για την διατροφη του, να γνωρισει τι πρεπει να τρωει μεσα στην διαρκεια της μερας, αλλα και παλι οπως ειπε και ο μπιφ, αντε 2 αντε 5 κιλα! 10 με τιποτα!!

giannis64
13-09-10, 22:09
γινετε αλλα θα πρεπει να πεινασει πολυυυ.

δεν μας ενδιαφερει αν χασει λιπος η υγρα? κιλα τον ενδιαφερει ε?

πες του να αρχησει να ψαχνετε στις κετο


κακη ιδεα που περιεχει πολυ κυνδινο για καποιον που μαλλον ουτε σωστη διατροφη δεν βγαζει!

giannisrethymno
13-09-10, 22:15
κακη ιδεα που περιεχει πολυ κυνδινο για καποιον που μαλλον ουτε σωστη διατροφη δεν βγαζει!

20 χρονων ειναι και μου ειπε και μυικα κιλα να χασει δεν τον νοιαζει απλα να πεσει στην ζυγαρια.Κινηται με ποδηλατο και κανει και διαδρομο 30-40 λεπτα στο γρηγορο καθε μερα εχει χασει ηδη 3 κιλα σε 5 μερες.Απο διατροφη τρωει στεγνα φαγητα.Να το συνεχισει η εχετε να προτεινεται και κατι αλλο?

Devil
13-09-10, 22:15
κακη ιδεα που περιεχει πολυ κυνδινο για καποιον που μαλλον ουτε σωστη διατροφη δεν βγαζει!

κακη ιδεα η κετο????

γιατι?

beefmeup
13-09-10, 22:16
κακη ιδεα η κετο????

γιατι?

δεν ειναι κακη ιδεα για να κανεις..

αλλα ειναι κακη ιδεα αν κανεις χωρις να ξερεις τι κανεις.

giannis64
13-09-10, 22:17
αν δεν ξερεις να την κανεις σωστα μπορει μεχρι και υπογλυκεμια να σε πιασει και ακομα και σε κομα να βρεθεις!!

Devil
13-09-10, 22:22
καλα αυτο με την υπογλυκεμια δεν νομιζω

αν δεν εχει προβλημα υγειας ο ιδιος τοτε μπορει να την ακολουθησει

ενταξει και τι θα πει να ξερεις να την κανεις...

απλα ακολουθεις κατα γραμμα την διαιτα και τελος.....

giannisrethymno
13-09-10, 22:25
καλα αυτο με την υπογλυκεμια δεν νομιζω

αν δεν εχει προβλημα υγειας ο ιδιος τοτε μπορει να την ακολουθησει

ενταξει και τι θα πει να ξερεις να την κανεις...

απλα ακολουθεις κατα γραμμα την διαιτα και τελος.....
Παντως δεν ενδιαφερετε για τετοια κατι σε
προγραμα η διατροφη μονο θα ηθελα την γνωμη σας

Devil
13-09-10, 22:29
αν δεν ενδιαφερετε τοτε οκ

αν και με αλλη διατροφη να ριξει 10 κιλα κατω το βαρος του ειναι δυσκολο

gmalamos
13-09-10, 22:30
Με τιποτα..Ξεχασε το..Καλη διατροφη με αεροβια εγω προτινω. Με 4 κιλα το μηνα ειναι καλα..

GEORGEXX1
13-09-10, 22:39
Ρε παιδια βλεπωντας λιγο και την ηλικια με τα κιλα υπαρχει και το ενδεχομενο να εχει πολλα νερα πανω του,αν ειναι ετσι πιστευω οτι μεσα ενα μηνα με αυστηρη διαιτα τα εχει τα 7-8 κιλλα.

beefmeup
13-09-10, 22:42
Παντως δεν ενδιαφερετε για τετοια κατι σε
προγραμα η διατροφη μονο θα ηθελα την γνωμη σας

αν κανει βαρη που λες 6 χρονια θα εχει μια ιδεα απο διατροφες,δεν μπορει αυτος να το δουλεψει??

μου φενεται περιεργο αυτο.

manos_
14-09-10, 15:30
Εγω ειχα χασει 7 σε δεκα μερες αλλα ηταν νερα και ελαχιστο λιπος λογικα και την ακουσα πολυ ασχημα τρελαθηκε ο οργανισμος μου.Αλλα τα χασα με την γνωστη μας εφεδρινη και δεν το ξανακανω με τιποτα τα ξαναπηρα σε πεντε μερες.Αλλα νταξει ηταν ιουλιος ο ηλιος εκαιγε αφορητα περπαταγα ολη μερα ετρεχα πηγαινα για μπανιο κτλ.Δεν τις συνηστω με τιποτα αυτες τις γρηγορες μεταβολες τρελενετε το σωμα σου.

jGod
14-09-10, 16:40
θα το θελα Locked και οχι συμβουλες αυτοκτονιας σε καποιον..σορρυ

Michaelangelo
30-09-10, 12:00
Αν καίγεται υπάρχει τρόπος, αλλα δεν ξέρω ποσο υγιεινός είναι και θα πρέπει να προσέξει μετά να μην τα πάρει πίσω.

Αν τρώει μονο κρέας για μια βδομάδα-δέκα μέρες (το πολύ 2 βδομάδες), θα χάσει πολλά κιλά και σε συνδυασμό με αερόβια (όχι ότι θα έχει πολύ ενέργεια) και κάνα λιποδιαλυτή νομίζω είναι εφικτό. Σε μια βδομάδα χωρίς λιποδιαλυτή είχα χάσει 5. Το μονο καλο είναι λόγω υψηλή δόσης πρωτεΐνης με τέτοιο φαγητό δεν χάνεις μύες!

Αυτό που λέω δεν το συνιστάς πάνω από βδομάδα και γενικά δεν mαρέσει αν και το κάνω καμια φορα.