PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΥΡΙΩΣ ΟΣΠΡΙΑ , ΣΑΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ



Pavliari
23-09-10, 00:20
Καλησπερα τον τελευταιο καιρο κανω μια διατροφη με μαυροματικα φασολια,φακες ,μαυρα μακαρονια , πλιγουρι, γιουρτια 2% και σαλατες με εαχιστο λαδι.( ολα τα προηγουμενα φακες κλπ ολα νεροβραστα) εχασα μεσα σε 3 μηνες 27 κιλα. τωρα ξεκινησα γυμναστηριο και πηρα και ενα συμπληρωμα πρωτεινησ και πολυβιταμινες πρεπει να αλλαξω κατι στην διατροφη μου η μπορω να την συνεχισω... Θελω να παρω λιγο ογκο και μετα γραμωση...

Devil
23-09-10, 00:47
μα δεν εχεις καμια διατροφη...

απλα μας ειπες τι φαγητα ετρωγες γενικα

διαβασε τα θρεαντ στην αρχη της ενοτητας

jGod
23-09-10, 02:18
3 ΜΗΝΕΣ 27ΚΙΛΑ...σιγουρα δεν εχεις ιδεα περι διατροφης!

Devil
23-09-10, 13:02
το θεμα ειναι τι κιλα εχασε???

Αντωνης
23-09-10, 13:26
Eνταξει ρε παιδια μην ειστε τοσο απολυτοι,μπορει το παιδι να ηταν υπερβολικα παχυσαρκος και να ηθελε να χασει οσο πιο γρηγορα γινοταν κιλα.
Δεν επικροτω κατι τετοιο,αλλα μπορω να το δικαιολογησω αν βαλω τον εαυτο μου στην θεση του.
Και εγω αμα ειχα πολυ λιπος στο προσωπο η' κοιλια που να εβγαζε ματι θα ηταν τεραστιο ψυχολογικο αβανταζ για μενα να κατεβω στην ζυγαρια με οποιοδηποτε τιμημα.
Νομιζω σε τετοιες περιπτωσεις δεν μπορεις να σκεφτεις καθαρα.

Pavliari
23-09-10, 14:30
Τα κιλα μου ητανε 110 και ειμαι 1,80 υψος παλια ημουνα λεπτος και επαιζα μπαλα ξεκινησα μια διατροφη που θα σας γραψω παρακατω και τωρα ειμαι 83 δεν το θεορω σωστο το οτι εχασα τοσα πολλα συντομα ουτε το ηθελα απλα δεν ""μπορουσα"" να σταματησω να χανω.
ΠΡΩΙΝΟ : 1 φρουρο + 1 γιαουρτι 2%
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 φτουτο
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ: Σαλατα + μαυροματικα ή πλιγουρι ή φακες ή μαυρα μακαρονια ή ρυζι με καλαμποκι και αρακά όλα αυτα νερόβραστα.
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ: 1 φρούτο ή γιαούρτι 2%
ΒΡΑΔΥΝΟ:σαλατα σκετη ή σαλατα μαζι με ενα φιλέτο κοτοπουλο....

ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ, ΨΩΜΙΑ, ΓΛΥΚΑ!!!

arisfwtis
23-09-10, 14:34
αυτο φιλε μου δν ειναι διατροφη με τπτ

διαβασε τα αρθρα του φορουμ και θα βγαλεις χρησιμα συμπερασματα:toast:

Eddie
23-09-10, 15:28
Λιμοκτονια!Απορω,εχουν μεινει καθολου μυες στο σωμα σου?

Devil
23-09-10, 17:20
Λιμοκτονια!Απορω,εχουν μεινει καθολου μυες στο σωμα σου?

την ιδια απορια εχω

καταφερες να καψεις πολυ μυικο μαλλον

βαρη εκανες καθολου???

jGod
23-09-10, 18:46
devil κατι δν κτλβες μαλλον..απωλεια τοσο κιλων σε τετοιο διαστημα χρονου σιγουρα οι αιματολογικες του θα ειναι γερου ανθρωπου..αρα δν ειναι το θεμα τα κιλα κ η χαλαρωση του δερματος μονο αλλα κυριως θεμα υγειας.σιγουρα τα ποσοστα λιπους σου με τετοια διατροφη δν θα χουν αλλλαξει κ πολυ

eri_87
23-09-10, 19:50
Εγώ ήθελα να ρωτήσω αν αυτή τη διατροφή στην έδωσε κάποιος ''ειδικός'' ή την έφτιαξες μόνος σου...
Μπορώ κι εγώ να καταλάβω ότι όταν κάποιος θέλει να χάσει πολλά κιλά κάνει τα πάντα γιαυτό, ειδικά αν δεν έχει καμία γνώση πάνω στο θέμα! Οι περισσότεροι από μας δεν είχαμε σωστή διατροφή πριν ασχοληθούμε και δεν ξέραμε ούτε τα βασικά, οπότε ας μην είμαστε αυστηροί!!

Μην απογοητεύεσαι, κάτσε διάβασε προσεκτικά περί διατροφής και κοίτα λίγο διατροφές άλλων μελών να πάρεις ιδέα τί περίπου πρέπει να τρως!!!!:toast:
Αν το θες, όλα γίνονται!!! Φτιάξε μια διατροφούλα, ποσταρε την και μετά θα σου πουν τί να αλλάξεις!;)

Ramrod
23-09-10, 19:56
τη "διατροφή" αυτή ξεχασέ τη...ξεκίνα με το να βάλεις πολύ υδατάνθρακα στο πρωϊνό! Απο αυριο κιόλας βάλε γάλα με δημητριακά ή βρώμη και κανένα μέλι + το φρούτο...ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ! Και σιγά σιγά διάβαζε και φτιάχνε ένα ένα τα γευματά σου!

Devil
24-09-10, 03:45
devil κατι δν κτλβες μαλλον..απωλεια τοσο κιλων σε τετοιο διαστημα χρονου σιγουρα οι αιματολογικες του θα ειναι γερου ανθρωπου..αρα δν ειναι το θεμα τα κιλα κ η χαλαρωση του δερματος μονο αλλα κυριως θεμα υγειας.σιγουρα τα ποσοστα λιπους σου με τετοια διατροφη δν θα χουν αλλλαξει κ πολυ

αιματολογικες γιατι?? τις ποσταρε ??

δεν ξερω

απλα δεν το βλεπω ετσι

εαν καποιος χασει κιλα το θεωρω υγεια

δλδ αν τα χασει με νατουραλ τροπους

τωρα σε σχεση με χαλαρωσει του δερματος και χασιμο μυικου ιστου θα εχει ενα προβλημα

η διατροφη ειναι χαλια παντωςςςςς....:green:

Pavliari
25-09-10, 12:20
Εκανα εξετασεις αιματος και καρδιας και ειναι τελειες.... χαλαρωση δερματος ειλικρινα δεν εχω καθολου!!! τωρα για μυικο ιστο δεν ξερω, απλα η δουλεια που εκανα οταν εκανα διαιτα απαιτουσε περπατημα πολυ και να σηκονω βαρια πραγματα....

Devil
25-09-10, 13:21
κ*λοφαρδος???? χαχαχα

τεσπα αν θες ογκο πρεπει να φτιαξεις μια πιο σοβαρη διατροφη

διαβασε τα βασικα thread στη διατροφη και ποσταρε μια να την δουμε

NASSER
25-09-10, 22:10
Τα κιλα μου ητανε 110 και ειμαι 1,80 υψος παλια ημουνα λεπτος και επαιζα μπαλα ξεκινησα μια διατροφη που θα σας γραψω παρακατω και τωρα ειμαι 83 δεν το θεορω σωστο το οτι εχασα τοσα πολλα συντομα ουτε το ηθελα απλα δεν ""μπορουσα"" να σταματησω να χανω.
ΠΡΩΙΝΟ : 1 φρουρο + 1 γιαουρτι 2%
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 φτουτο
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ: Σαλατα + μαυροματικα ή πλιγουρι ή φακες ή μαυρα μακαρονια ή ρυζι με καλαμποκι και αρακά όλα αυτα νερόβραστα.
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ: 1 φρούτο ή γιαούρτι 2%
ΒΡΑΔΥΝΟ:σαλατα σκετη ή σαλατα μαζι με ενα φιλέτο κοτοπουλο....

ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ, ΨΩΜΙΑ, ΓΛΥΚΑ!!!


Φιλε απο μενα συγχαρητηρια, γιατι εκανες μια διατροφη αναλογα με τις αναγκες σου και τις δυνατοτητες σου.:clap:
Χαιρομαι επισης που ειχες καλες αιματολογικες εξετασεις και δεν ειχες χαλάρωση δερματος.

Ισως οι περισσοτεροι μπερδευουν το γεγονος πως κανουν διατροφη διαιτας μαζι με προπονηση και αεροβικη, γιαυτο τους φαινεται παρεξονο που εχασες τοσα κιλα. Αναλογικα εχασες τα πιο πολλα τον πρωτο μηνα, και λιγοτερα στη πορεία.
Απλα απο εδω και επειτα αν εχεις σκοπο να συνεχισεις διατροφη, βάλε περισσοτερη πρωτεινη στη διατροφη σου. Δηλαδη Ψαρι, και απαχο κρεας.

Αμα εχεις σκοπο να κανεις και γυμναστηριο, τοτε καλο ειναι να κανεις σωστους υπολογισμους. Διαβαζοντας στα αρθρα μερικα τοπικ θα βρεις αυτο που σου ταιριάζει.:thumbup:

gmalamos
25-09-10, 22:57
Φτερο στον ανεμο....ΦΟΥΥΥΥ!!!