PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολα εδω ξεκινανε χαλαρα



Petros17
29-09-10, 14:17
Γεια σας παιδια μετα απο αποχη απο το γυμναστηριο λογω καλοκαιρινης δουλειας η οποια με εκανε να παρω και κιλα σημερα ειπα να ξαναξεκινησω αλλα αυτην την φορα μονο για χασιμο κιλων..... αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τι ειναι καλυτερο να κανω ελλειπτικο η διαδρομο τρεξιμο? 30-40 λεπτα ειναι αρκετα? ειμαι 1,80 και 82κιλα θα ηθελα να φτασω για αρχη τα 75 και μετα αν μπορεσω να φτασω και στα 70 ακομα κατι που ειναι δυσκολο αλλα με θεληση ολα γινονται πιστευω :) ακομα θα μπορουσατε να μου δινατε και μια μικρη διατροφη για αυτα που ζηταω η ενα link σε καποιο θεμα που εχει ξαναγινει αυτο Ευχαριστω πολυ!

beefmeup
29-09-10, 14:17
:banana::banana::banana:

GiannhsLar
29-09-10, 14:34
:banana::banana::banana:

xoxoxo!:toast:

Petros17
29-09-10, 14:36
xoxoxo!:toast:


ευχαριστω για την βοηθεια παιδια:bowdown::bowdown:

Titanium
29-09-10, 14:52
xaxaxaxa:rolf::green:
Απλα κανεις δεν προκιτε να σου δωσει μια ετιμη διατροφη...διαβασε τα αναλογα τοπικ,φτιαξε μια δικια σου και ποσταρε την εδω για να ακουσεισ γνομεσ και να την διρθοσεις αναλογος....;)

Vidal
29-09-10, 22:10
Γεια σας παιδια μετα απο αποχη απο το γυμναστηριο λογω καλοκαιρινης δουλειας η οποια με εκανε να παρω και κιλα σημερα ειπα να ξαναξεκινησω αλλα αυτην την φορα μονο για χασιμο κιλων..... αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τι ειναι καλυτερο να κανω ελλειπτικο η διαδρομο τρεξιμο? 30-40 λεπτα ειναι αρκετα? ειμαι 1,80 και 82κιλα θα ηθελα να φτασω για αρχη τα 75 και μετα αν μπορεσω να φτασω και στα 70 ακομα κατι που ειναι δυσκολο αλλα με θεληση ολα γινονται πιστευω :) ακομα θα μπορουσατε να μου δινατε και μια μικρη διατροφη για αυτα που ζηταω η ενα link σε καποιο θεμα που εχει ξαναγινει αυτο Ευχαριστω πολυ!

1.82 82 κιλα γιατι θες να χασεις κιλα ?:unsure:

Petros17
01-10-10, 14:14
1.82 82 κιλα γιατι θες να χασεις κιλα ?:unsure:


γιατι εχω αρκετο λιπος στην κοιλια και στο στηθος

fotakou
02-10-10, 23:26
Ωραία θα κάνω μια απόπειρα για την μικρή διατροφή.Αν θες να χάσεις γρήγορα,για μένα η καλύτερη είναι μια paleo style δίαιτα(κάποιοι θα διαφωνίσουν)αλλά αν θες γρήγορα αποτελέσματα,σε αφήνει να τρως νοστιμότατα φαγητά και μπορείς αργότερα,αφού θα έχεις διαβάσει λίγο παραπάνω να την φτιάξεις/προσαρμόσεις στις ανάγκες σου.Δεν διάβασα τπτ περί γυμναστηρίου εκτός από αερόβια οπότε δεν χρειάζεσαι έξτρα γλυκογόνο για γυμναστική(όταν το σώμα σου προσαρμοστεί στην paleo diet τότε θα παράγει γλυκογόνο μέσω μιας διαδικασίας που λέγεται gluconeogenesis)

Γεύματ
Κομμάτι κρέας με χούφτα ξηρούς καρπούς ή κάποιο φρούτο με χαμηλό γλυκαιμικό φορτίο.ΠΧ Αυγά ποσέ και χούφτα φουντούκια ή Υπόλειμμα από το βραδινό μαζί με μισό αβοκάντο ή μήλο

Κονσέρβα τόννος/σκουμπρί/γαύρος/σαρδέλες αλλά φρόντισε να είναι ή στο νερό ή σε ελαιόλαδο.Αν είναι σε σογιέλαιο ή οτιδήποτε άλλο λάδι τότε ρίξτο στον νιπτήρα και φρόντισε να το ξεπλύνεις

Σαλάτα ωμών λαχανικών με ελαιόλαδο και κομμάτι κρέας(κοτόπουλο,γαλοπούλα κλπ)

Χούφτα ξηροί καρποί

Λάχανο,μπρόκολο,λαχανάκια βρυξελλών(ή μόνο μια μερίδα από αυτά) μαζί κομμάτι κρέας(μπριζολίτσα)
Η εναλλακτικά cottage cheese/στραγγιστό γιαούρτι

Αυτή είναι η πρότασή μου,κάποιοι σίγουρα μπορεί να διαφωνίσουν αλλά είμαι παραπάνω από χαρούμενος να συζητήσω και στηρίξω αυτά που έγραψα!

Καλώς σας βρήκα :welcome: