PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ <ΑΡΧΑΡΙΟΣ>



Balboa
15-10-10, 18:55
ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΠΑΙΔΕΣ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΜΑΙ 18 ΧΡΟΝΩΝ 85 ΚΙΛΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ 1.81 ΥΨΟΣ,

ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΑΝΑ ΚΙΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΥΣΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ.ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΤΟΥΜΠΑΝΟ.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΑ ΕΞΗΣ ΠΡΒΛΗΜΑΤΑ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΕΡΟΒΙΑ ΚΑΙ ΒΑΡΗ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ? ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΝΩ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ? ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ?ΣΤΟ ΓΥΜ Μ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΕΡΟΒΙΑ ΜΕΤΑ Τ ΒΑΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΒΑΡΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΕΡΟΒΙΑ.Τ Ν ΚΑΝΩ?ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΒΒ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΧΑΣΙΜΟ ΚΙΛΩΝ(ΛΙΠΟΣ)ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΡΑΜΜΩΣΗ.ΤΡΕΞΙΜΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝΩ ΩΡΑ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ Τ ΠΟΛΥ ΛΟΓΩ ΕΝΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΤΟΣ ΣΤ ΠΟΔΙ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ Μ ΠΕΙΤΕ ΑΛΛΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΑΕΡΟΒΙΕΣ

ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΧΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΡΩΙΝΟ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΤΡΩΩ ΑΡΚΕΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΗΓΑΝΙΤΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΥΜ ΤΡΩΩ ΠΡΩΤΕΙΝΟΥΧΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟΝΟ ΑΥΓΑ ΓΑΛΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΛΠ

ΤΕΛΟΣ ΜΟΝΟ ΜΗΝ Μ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ

GEORGEXX1
15-10-10, 20:11
φυσικα και μπορεις να κανεις βαρη και μετα αεροβια , η αεροβια να γινετε 2-3 φορες την εβδομαδα, με ενα εικοσαλεπτο προγραμμα αεροβιας σε μετρια ενταση δηλ στο 50% της μεγιστης εντασης σου δεν θα καψεις μαζα,οσο για αυτο που ακουσεσ οτι δεν ειναι καλο ειναι λαθος,φυσικα το καλυτερο ειναι να γινει το πρωι,αλα αν οχι τοτε παμε μετα την προπονηση για τον λογο του οτι τα βαρη ειναι αναεροβια ασκηση με αποτελεσμα να εχουμε μυωση του γλυκωγονου στους μυς και ετσι διευκολυνετε περισοτερο η αυξηση της καυσης λιπους.
οσο για προγραμματα προπονησης και αεροβιας θα βρεις πολλα αν κατσεις και διαβασεις τα αναλογα θεματα.

Καλως ηρθες,και γραψε στο αναλογο θεμα για την διατροφη σου για να ακουσεις και τις γνωμες των παιδιων. .

giannis64
15-10-10, 20:55
γραφε με μικρους χαρακτηρες γιατι τα κεφαλαια σημενουν εντονο διαλογο στην γλωσσα του νετ.

Balboa
16-10-10, 13:24
φυσικα και μπορεις να κανεις βαρη και μετα αεροβια , η αεροβια να γινετε 2-3 φορες την εβδομαδα, με ενα εικοσαλεπτο προγραμμα αεροβιας σε μετρια ενταση δηλ στο 50% της μεγιστης εντασης σου δεν θα καψεις μαζα,οσο για αυτο που ακουσεσ οτι δεν ειναι καλο ειναι λαθος,φυσικα το καλυτερο ειναι να γινει το πρωι,αλα αν οχι τοτε παμε μετα την προπονηση για τον λογο του οτι τα βαρη ειναι αναεροβια ασκηση με αποτελεσμα να εχουμε μυωση του γλυκωγονου στους μυς και ετσι διευκολυνετε περισοτερο η αυξηση της καυσης λιπους.
οσο για προγραμματα προπονησης και αεροβιας θα βρεις πολλα αν κατσεις και διαβασεις τα αναλογα θεματα.

Καλως ηρθες,και γραψε στο αναλογο θεμα για την διατροφη σου για να ακουσεις και τις γνωμες των παιδιων. .

φιλε καταρχην θελω να σε ευχαριστησω που ασχοληθηκες.
συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα θελω να ρωτησω το εξης μπορω να κανω καθε μερα αεροβια αν ναι θα εχει καποιες επιπτωσεις?τελος ειναι καλυτερα να κανω αεροβια μετα τ βαρη ?θελω να μου πεις τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα της καθε περιπτωσης ευχαριστω

GEORGEXX1
16-10-10, 13:54
Δεν γινεσαι καθολου κουραστικος,και ολοι μας ρωτοντας πηγαμε στην πολη,ο καθενας απο τον δικο του δρομο,καποιοι ακομα παμε.
Σου απαντησα και στα δυο ερωτηματα επιγραμματικα.


εδω θα βρεις οτι χρειαζεσε για την αεροβια με λεπτομερειες.

Αεροβική ναι αλλά... σε τι ένταση; (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=492)