PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα υπολογισμού πρωτεινών λιπών, υδ/κων θερμίδων



aetosa
22-10-10, 20:20
Έχω φτιάξει ένα πρόγραμμα που βάζω τα τρόφιμα και τις ποσότητες και μου υπολογίζει τις πρωτεΐνες, τα λίπη, τους υδατάνθρακες και τις θερμίδες καθώς και το άθροισμά τους.
Μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε κι εσείς, δεν χρειάζεται να κατεβάσετε ή να εγκαταστήσετε τίποτα, είναι web application. Δηλαδή, το βλέπετε απλά μέσω του browser σας.
Το λινκ είναι εδώ (http://panoss.freehostia.com), ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ.
Πείτε μου τις εντυπώσεις σας, παρατηρήσεις κλπ.
Δοκιμάστε το καλύτερα με Firefox.
Με internet explorer δεν το χω δοκιμάσει, ίσως αν μη φαίνεται σωστά.

sTeLaKoS
25-10-10, 07:02
Με τον google chrome δεν εμφανίζεται. Βλέπω μια γαλαζοπράσινη οθόνη.

Δυστυχώς έχω απεγκαταστήσει τον firefox. :(

paulakos
25-10-10, 13:41
Zηταει εγγραφη?:dooreek:

George1993
25-10-10, 14:02
Zηταει εγγραφη?:dooreek:


ναι :):):)

aqua_bill
25-10-10, 14:03
Zηταει εγγραφη?:dooreek:

διαβσε οδηγίες πάνω αριστρερα

marvin
25-10-10, 22:21
Έχω φτιάξει ένα πρόγραμμα που βάζω τα τρόφιμα και τις ποσότητες και μου υπολογίζει τις πρωτεΐνες, τα λίπη, τους υδατάνθρακες και τις θερμίδες καθώς και το άθροισμά τους.
Μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε κι εσείς, δεν χρειάζεται να κατεβάσετε ή να εγκαταστήσετε τίποτα, είναι web application. Δηλαδή, το βλέπετε απλά μέσω του browser σας.
Το λινκ είναι εδώ (http://panoss.freehostia.com), ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ.
Πείτε μου τις εντυπώσεις σας, παρατηρήσεις κλπ.
Δοκιμάστε το καλύτερα με Firefox.
Με internet explorer δεν το χω δοκιμάσει, ίσως αν μη φαίνεται σωστά.

Αργει παρα πολυ!!!!

aetosa
26-10-10, 17:09
Τώρα πρέεπι να δουλεύει και με chrome και με Internet explorer, δοκιμάστε και πείτε μου.
Όσον αφορά την ταχύτητα, αυτό είναι θέμα του server, οπότε δεν μπορώ να κάνω κάτι.

giannis64
26-10-10, 19:12
δεν ανοιγει με Internet explorer.

Galthazar
26-10-10, 19:16
εδω εμενα ουτε με firefox δν ανοιξε!!

marvin
26-10-10, 19:36
Ισως κατι δεν κανω καλα.Προσπαθω να κανω αλλαγες στην ποσοτητα και ενω δειχνει οτι ψαχνει αργει σε βαθμο που βγαινω!!!!Παντως αν μου δουλεψει θα ειναι μεγαλη βοηθεια για εναν αρχαριο οπως εγω!!:rolf:

aetosa
26-10-10, 21:01
Θα τα διορθώσω όλα παιδιάμ, απλώς χρειάζεται χρόνο και να μου λέτε τι δεν δουλεύει, γιατί σε μένα δουλεύουν όλα κανονικά!

GEORGEXX1
26-10-10, 21:15
Σαν ιδεα ειναι πολυ καλο,αλα απο οτι ειδα θα πρεπει σιγα-σιγα να το εμπλουτισεις με μεγαλυτερη γκαμα τροφων στον καταλογο.

Καλη συνεχεια.

marvin
26-10-10, 23:21
Θα τα διορθώσω όλα παιδιάμ, απλώς χρειάζεται χρόνο και να μου λέτε τι δεν δουλεύει, γιατί σε μένα δουλεύουν όλα κανονικά!

Και ο χρονος σου ξεκιναει απο.......ΤΩΡΑ.....!!!!!!!!!!!!:thumbup:

Zylo
26-10-10, 23:55
καλα παει σε εμενα....αλλα εχεις μπολικο πραμα να προσθεσεις σχετικα με τις τροφες:thumbup::thumbup: keep working

aetosa
27-10-10, 18:36
Σαν ιδεα ειναι πολυ καλο,αλα απο οτι ειδα θα πρεπει σιγα-σιγα να το εμπλουτισεις με μεγαλυτερη γκαμα τροφων στον καταλογο.

Καλη συνεχεια.

καλα παει σε εμενα....αλλα εχεις μπολικο πραμα να προσθεσεις σχετικα με τις τροφες:thumbup::thumbup: keep working
Προφανώς, δεν διαβάσατε τις οδηγίες.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνοι σας τις τροφές, οπότε ελάχιστη σημασία έχει αν θα τις προσθέσω εγώ.

GEORGEXX1
27-10-10, 18:46
Προφανώς, δεν διαβάσατε τις οδηγίες.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνοι σας τις τροφές, οπότε ελάχιστη σημασία έχει αν θα τις προσθέσω εγώ.

Το ζητημα ειναι η εργασια σου να ολοκληρωθει απο εσενα για να προσφερει βοηθεια σε παιδια που ψαχνουν λυσει στο ξεκινημα μιας διατροφης.
Αν ειναι να ψαξει να βρει απο αλου πιος ο λογος να ανατρεξει στο δικο σου για να το ενημερωσει,και μετα να κανει ενα διατροφικο πλανο αφου θα μπορουσε να το εχει ηδη γραμενο

Χωρις δωσει ειρωνειας και κακιας ετσι;;;;μην παρεξηγηθω!!!!!:thumbup:

aetosa
27-10-10, 18:50
Από τρόφιμα έτσι κι αλλιώς έχω προσθέσει αρκετά και θα προσθέσω κι άλλα.
Όμως, οι περισσότεροι θέλουν να προσθέτουν δικά τους τρόφιμα, που δεν υπάρχουν σε κάποιο κατάλογο. Γι αυτό έδωσα τη δυνατότητα προσθήκης από το χρήστη.
Δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση, συζήτηση κάνουμε.

GEORGEXX1
27-10-10, 19:00
περασε και αυτον (http://www.psnrenal.gr/old/Pinakas_Trofimon.pdf) μεσα και εισαι κομπλε χαχαχαχα.

marvin
27-10-10, 19:41
Παιδια μπορει καποιος να το κανει αντι για εμενα για να δω αν βγαζω το ιδιο αποτελεσμα σε θερμιδες και πρωτεινη την μερα γιατι τα εχω μπουρδουκλωσει ....λιγο!!!!:unsure:
1 γευμα :40γρ βρωμη-3 ασπραδια -1 κροκο-30γρ μανιταρια κονσερβα
2 γευμα:2 ασπραδια -4 ρυζογκοφρετες
3 γευμα 90 γρ ρυζι(τοσο πιστευω ειναι 5 κουταλιες)-100γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο(1 πιατο ,ελαχιστο λαδι)-30γρ μανιταρια
4ο γευμα :ενα γιαουρτι2%-1 μπανανα μετρια
5ο γευμα:100γρ ψαρι-σαλατα μαρουλι(ελαχιστο λαδι)
Αν ειναι λαθος που το ποσταρα εδω ας το σβησουν οι ειδικοι!!!!

aetosa
27-10-10, 20:15
Παιδια μπορει καποιος να το κανει αντι για εμενα για να δω αν βγαζω το ιδιο αποτελεσμα σε θερμιδες και πρωτεινη την μερα γιατι τα εχω μπουρδουκλωσει ....λιγο!!!!:unsure:
1 γευμα :40γρ βρωμη-3 ασπραδια -1 κροκο-30γρ μανιταρια κονσερβα
2 γευμα:2 ασπραδια -4 ρυζογκοφρετες
3 γευμα 90 γρ ρυζι(τοσο πιστευω ειναι 5 κουταλιες)-100γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο(1 πιατο ,ελαχιστο λαδι)-30γρ μανιταρια
4ο γευμα :ενα γιαουρτι2%-1 μπανανα μετρια
5ο γευμα:100γρ ψαρι-σαλατα μαρουλι(ελαχιστο λαδι)
Αν ειναι λαθος που το ποσταρα εδω ας το σβησουν οι ειδικοι!!!!
Για δες εδώ.

marvin
27-10-10, 21:32
Αετοσα σε ευχαριστω για τον κοπο.Βεβαια οι μεριδες του ρυζιου ειναι κατα προσεγγιση,δεν τις εχω ζυγισει ποτε(ειναι απλα 5 κουταλιες σουπας βρασμενο ρυζι και το κοτοπουλο 100 γρ βρασμενο..Να προσθεσω και 120 θερμ απο τις ρυζογκοφρετες(30 θερμιδες η μια αναγραφουν).Μαλλον κατι εχω παρανοησει απο αυτα που μου εγραψε η Κωσταντινα γιατι αν αβραστα ειναι τοσο το συνολο,βρασμενα ανεβαινουν πολυ.Μαλλον αυριο που θα μετρησω ακριβως το ρυζι ισως βγαλω ακρη.:(:(
Φανταζομαι αυτο που μου εστειλες εγινε βαση του προγραμματος σου.Πολυ καλο και παλι!!!

iroNMike1995
09-02-11, 21:59
Μπράβο! Πολύ καλή δουλειά! :clap:

jannous44
09-02-11, 22:13
εγω εκανα εγγραφη . δεν μπορω να πληκτρολογισω εκει που γραφει username και 2ον με εβαλε πριν αυτοματα χωρις ονομα αλλα δεν εχει τιποτα απο τροφες

Triumph
09-02-11, 22:19
εγω εκανα εγγραφη . δεν μπορω να πληκτρολογισω εκει που γραφει username και 2ον με εβαλε πριν αυτοματα χωρις ονομα αλλα δεν εχει τιποτα απο τροφες

διαβασε της οδηγιες τρελε!

jannous44
09-02-11, 22:21
διαβασε της οδηγιες τρελε!

κλασσικος ελληνας ειμαι, τι περιμενεισ!:rolf::rolf:

Triumph
09-02-11, 22:28
κλασσικος ελληνας ειμαι, τι περιμενεισ!:rolf::rolf:

και εγω ετσι ειχα σκαλωση στην αρχη χαχαχ