PDA

Επιστροφή στο Forum : κατσικι στο φουρνο



giannis14
31-10-10, 16:18
παιδια να ρωτισω το κατσικι στο φουρνο μπορουμε να τρωμε επειδη νομιζω οτι παιχαινει λιγακι και θα πρεπει να φαω ελαχιστο σωστα?

Gaspari
31-10-10, 16:24
Λιγάκι;! Για ανέβαα!

giannis14
31-10-10, 16:28
που να ανεβω??

arisfwtis
31-10-10, 16:30
δν παχαινει απλα λιγακι αυτο εννοει ο φιλος

μεσα στο λιπος ειναι το κατσικι

giannis14
31-10-10, 16:31
ενταξει

Annie
31-10-10, 16:41
στην κατάψυξη κάποιου εδώ στο ηράκλειο βρήκα σήμερα ένα κατσικάκι :shock:και λέω να το κάνω στο φούρνο αυτή την εβδομάδα...:food::green:

είστε καλεσμένοι...σας περιμένουμε...:toast:

giannis14
31-10-10, 16:59
μμμμμ δυστιχως εγω δεν τρωω το δικο μου γιατι παιχαινει

GyM=life
31-10-10, 17:02
παιδια να ρωτισω το κατσικι στο φουρνο μπορουμε να τρωμε επειδη νομιζω οτι παιχαινει λιγακι και θα πρεπει να φαω ελαχιστο σωστα?

τρελαθηκες?:P

arisfwtis
31-10-10, 17:04
μμμμμ δυστιχως εγω δεν τρωω το δικο μου γιατι παιχαινει

16 χρονων εισαι φαε οτι λαχταρας μην στερεισε απο τωρα

Στελιος
31-10-10, 17:05
τρελαθηκες?:P

Αμα ζηταει ο εγκεφαλος του ή η καρδουλα του δεν ειναι κακο να φαει και μια μικρη μεριδα κατσικακι? Και να χαλασεις 1 φορα την βδομαδα την διατροφη σου δεν χαθηκε ο κοσμος

GyM=life
31-10-10, 17:06
Αμα ζηταει ο εγκεφαλος του ή η καρδουλα του δεν ειναι κακο να φαει και μια μικρη μεριδα κατσικακι? Και να χαλασεις 1 φορα την βδομαδα την διατροφη σου δεν χαθηκε ο κοσμος

καλα ναι..δεν αντιλεγω...απλα αν κανει διατροφη κριμα ειναι :P

Στελιος
31-10-10, 17:15
καλα ναι..δεν αντιλεγω...απλα αν κανει διατροφη κριμα ειναι :P

μην καταπιεζετε τα συναισθηματα σας :)

GyM=life
31-10-10, 17:17
μην καταπιεζετε τα συναισθηματα σας :)

ο καθενας μας ειναι διαφορετικος=D εγω π.χ δν σπαω με τπτ την διατροφη=p

Στελιος
31-10-10, 17:18
ο καθενας μας ειναι διαφορετικος=D εγω π.χ δν σπαω με τπτ την διατροφη=p

:thumbup:
Σε παραδεχομαι και σεβομαι την γνωμη σου :toast:

Gaspari
31-10-10, 17:23
ο καθενας μας ειναι διαφορετικος=D εγω π.χ δν σπαω με τπτ την διατροφη=p

Και γω το ίδιο κάνω :thumbup:
Μια φορά το μήνα όμως θα την φάω μια πίτσα γίγας.. :P

giannis14
31-10-10, 17:31
παιδια με τιποτα δεν τρωω ειμουνα λιγο χοντρουλης πριν 2 χρονια και αρχισα διατροφη διαιτες και και τετοια για επανελθω σε μια φυσικη κατασταση εχω να φαω απεξω εδω και 2 χρονια οτιδηποτε ομως φαστ φουντ πιτσα απο φουρνο τυροπιτες κ.τ.λ


εχω την μανα μου και μαγειρευει καθε μερα

Gaspari
31-10-10, 17:34
παιδια με τιποτα δεν τρωω ειμουνα λιγο χοντρουλης πριν 2 χρονια και αρχισα διατροφη διαιτες και και τετοια για επανελθω σε μια φυσικη κατασταση εχω να φαω απεξω εδω και 2 χρονια οτιδηποτε ομως φαστ φουντ πιτσα απο φουρνο τυροπιτες κ.τ.λ


εχω την μανα μου και μαγειρευει καθε μερα

Καλά, δεν χρειάζεται να στερείσαι και τόσο πολύ ρε αδερφέ.. :turtle: :toast:

GyM=life
31-10-10, 17:37
Και γω το ίδιο κάνω :thumbup:
Μια φορά το μήνα όμως θα την φάω μια πίτσα γίγας.. :P

εγω δεν μπορω...ο λογος?οταν βλεπω και καταλαβαινω οτι υπαρχει διαφορα στο σωμα μ δεν θα φαω που να με πληρωσουν xD

giannis14
31-10-10, 17:53
εγω δεν μπορω...ο λογος?οταν βλεπω και καταλαβαινω οτι υπαρχει διαφορα στο σωμα μ δεν θα φαω που να με πληρωσουν xD

και εγω το ιδιο φιλε μου συμφωνο μαζι σου

Gaspari
31-10-10, 17:59
εγω δεν μπορω...ο λογος?οταν βλεπω και καταλαβαινω οτι υπαρχει διαφορα στο σωμα μ δεν θα φαω που να με πληρωσουν xD

Έλα μωρέ.. Μια φορά είναι.. Φάε μια φορά ό,τι θέλεις.. Δεν θα πάθεις και τίποτα! :bbbiceps:
Φυσικά δική μου πλευρά για το πώς το βλέπω.. :)

Eddie
31-10-10, 18:04
Eγω λεω οτι οσο πιο πολυ καταπιεζεστε τοσο πιο γρηγορα θα παρετε αναποδες και θα τα παρατησετε..

Ουτε οι pro δε κανουν ετσι.

GyM=life
31-10-10, 18:05
Έλα μωρέ.. Μια φορά είναι.. Φάε μια φορά ό,τι θέλεις.. Δεν θα πάθεις και τίποτα! :bbbiceps:
Φυσικά δική μου πλευρά για το πώς το βλέπω.. :)

ο δικος μ κανονας ειναι αυτος και δεν τον αλλαζω;P ακομη και μια μερα να φας κατι τετοιο μπορει να σε κανει να θυμηθεις γτ ειναι τοσο γαματο το φαι αυτο και να θες συνεχεια =p

Gaspari
31-10-10, 18:12
ο δικος μ κανονας ειναι αυτος και δεν τον αλλαζω;P ακομη και μια μερα να φας κατι τετοιο μπορει να σε κανει να θυμηθεις γτ ειναι τοσο γαματο το φαι αυτο και να θες συνεχεια =p

Δεν είναι έτσι τα πράγματα φίλε..

-beba-
31-10-10, 18:41
παιδια να ρωτισω το κατσικι στο φουρνο μπορουμε να τρωμε επειδη νομιζω οτι παιχαινει λιγακι και θα πρεπει να φαω ελαχιστο σωστα?

Φάτο και άν έχει και πατάτες ακόμα καλύτερα. Φάτο γιατί θα έρθω εγώ να το φάω.............:food::food::food:

κουλης
31-10-10, 19:03
ο δικος μ κανονας ειναι αυτος και δεν τον αλλαζω;P ακομη και μια μερα να φας κατι τετοιο μπορει να σε κανει να θυμηθεις γτ ειναι τοσο γαματο το φαι αυτο και να θες συνεχεια =p

και μια μερα θα ξυπνησεις θα εισαι 40 ετων με ενα σχετικα καλοφτιαγμενο σωμα και το μονο που θα εχεισ χαρη στην ζωη σου θα ειναι η ''ψευτοικανοποιηση'' οτι εκανες το σωστο οσο αναφορα την ποιοτητα της διατροφης σου,ενω θα εχεισ χασει ολη την χαρα την ουσια του τι σημαινει ζω και ευχαριστιεμαι την ζωη μου στο maximun γιατι μην νομιζεισ οτι το ΄΄τελειο΄΄ κορμι σου θα το παρεις εκει πανω οτι κανεις και οτι χαρεις σε αυτη την ζωη μονο.........στο λεω εγω που ειχα μερικα παραπανισια κιλα και τα εχασα επειτα υοθετησα και εναν υγεινο τροπο ζωης που οσο περνουσε ο καιρος γινοταν ολο και πιο συντηριτικος μεχρι που κατεντησα να μενω κλεισμενος μεσα σπιτι να απομονωθω απο τους κολλητους μου και να χασω ακομα και την κοπελα μου.επειδη βλεπεις δεν εβγαιναν τα γευματα μου ανα 3 ωρες αμα θα εβγαινα με τουσ φιλους μου ουτε θα εβρισκα κατι "υγεινο" στα goodys η σε κανενα σουβλατζιδικο που θα αραζαμε μετα και θα χαιρομασταν την ζωη μας και την καθε μερα σαν να ηταν η τελευταια......ηταν η χειροτερη εμπειρια που εζησα και ειμαι μολις 16 ετων......μερικα μελη ξερουν πανω κατω την ιστορια μου...........γιαυτο καλο ειναι και την διατροφη μας να κανουμε και την γυμναστικη μας αλλα κολλησεις μονο με αυτα....το χεισ χασει το παιχνιδι.............:-|

dionisos
31-10-10, 20:19
Eγω λεω οτι οσο πιο πολυ καταπιεζεστε τοσο πιο γρηγορα θα παρετε αναποδες και θα τα παρατησετε..

Ουτε οι pro δε κανουν ετσι.

+1

GyM=life
31-10-10, 20:36
και μια μερα θα ξυπνησεις θα εισαι 40 ετων με ενα σχετικα καλοφτιαγμενο σωμα και το μονο που θα εχεισ χαρη στην ζωη σου θα ειναι η ''ψευτοικανοποιηση'' οτι εκανες το σωστο οσο αναφορα την ποιοτητα της διατροφης σου,ενω θα εχεισ χασει ολη την χαρα την ουσια του τι σημαινει ζω και ευχαριστιεμαι την ζωη μου στο maximun γιατι μην νομιζεισ οτι το ΄΄τελειο΄΄ κορμι σου θα το παρεις εκει πανω οτι κανεις και οτι χαρεις σε αυτη την ζωη μονο.........στο λεω εγω που ειχα μερικα παραπανισια κιλα και τα εχασα επειτα υοθετησα και εναν υγεινο τροπο ζωης που οσο περνουσε ο καιρος γινοταν ολο και πιο συντηριτικος μεχρι που κατεντησα να μενω κλεισμενος μεσα σπιτι να απομονωθω απο τους κολλητους μου και να χασω ακομα και την κοπελα μου.επειδη βλεπεις δεν εβγαιναν τα γευματα μου ανα 3 ωρες αμα θα εβγαινα με τουσ φιλους μου ουτε θα εβρισκα κατι "υγεινο" στα goodys η σε κανενα σουβλατζιδικο που θα αραζαμε μετα και θα χαιρομασταν την ζωη μας και την καθε μερα σαν να ηταν η τελευταια......ηταν η χειροτερη εμπειρια που εζησα και ειμαι μολις 16 ετων......μερικα μελη ξερουν πανω κατω την ιστορια μου...........γιαυτο καλο ειναι και την διατροφη μας να κανουμε και την γυμναστικη μας αλλα κολλησεις μονο με αυτα....το χεισ χασει το παιχνιδι.............:-|


διαφωνω καθετα με την αποψη σου...το αν θα κανεις διατροφη και αν οχι δεν νμζ οτι εχει να κανει με την χαρα της ζωης σου...και εγω 100 κιλα ειμουν πηγα 80...μετα ηρθε το καλοκαιρι και ειπα θα φαω μεχρι να σκασω επειδη το θελω αυτο..ε λοιπον το εκανα...εφτασα παλι 95κιλα δεν μ φαινοταν λογο το οτι ειμουν γυμνασμενος αλλα μεσα μ στεναχοριομουν περισοτερο αποτι οταν ειμουν μια χαρα...επισης δεν νμζ οτι ειναι λογος να χασεις την κοπελα σ αυτο...η τα γευματα να μην σε αφηνουν...εμενα παλι αυτη η εμπειρια ειναι κατι ισως σκηλρο αλλα το αγαπαω γτ ξερω οτι κανω κατι π μ αρεσει και δεν το κανω γιατι μ το επεβαλε κανεις η επειδη θελω να κανω σωμα για να με δουν τα κοριτσακια στην παραλια και αν τρελαθουν...το κανω για την παρτη μ και μονο και επισης το φαι π τρωω στην διατροφη το λατρευω περισσοτερο αποτι το fast food οσο και να σ φιανετε απι8ανο=D

GyM=life
31-10-10, 20:38
Eγω λεω οτι οσο πιο πολυ καταπιεζεστε τοσο πιο γρηγορα θα παρετε αναποδες και θα τα παρατησετε..

Ουτε οι pro δε κανουν ετσι.

ενταξυ ρε σ...ναι αλλα αν δεν νιωθεις καλα μεσα σ?εγω οσες φορες εκανα κατι τετοιο στο παρελθον το χιλιομετανιωνα και ασ μην ειμαι προ...δν εχει να κανει...

fonz
31-10-10, 20:54
Eγω λεω οτι οσο πιο πολυ καταπιεζεστε τοσο πιο γρηγορα θα παρετε αναποδες και θα τα παρατησετε..

Ουτε οι pro δε κανουν ετσι.

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

fonz
31-10-10, 20:55
Παν μετρον αριστον:)

stamos007
31-10-10, 23:54
Παν μετρον αριστον:)

:thumbup::thumbup::thumbup:

stamos007
31-10-10, 23:56
και μια μερα θα ξυπνησεις θα εισαι 40 ετων με ενα σχετικα καλοφτιαγμενο σωμα και το μονο που θα εχεισ χαρη στην ζωη σου θα ειναι η ''ψευτοικανοποιηση'' οτι εκανες το σωστο οσο αναφορα την ποιοτητα της διατροφης σου,ενω θα εχεισ χασει ολη την χαρα την ουσια του τι σημαινει ζω και ευχαριστιεμαι την ζωη μου στο maximun γιατι μην νομιζεισ οτι το ΄΄τελειο΄΄ κορμι σου θα το παρεις εκει πανω οτι κανεις και οτι χαρεις σε αυτη την ζωη μονο.........στο λεω εγω που ειχα μερικα παραπανισια κιλα και τα εχασα επειτα υοθετησα και εναν υγεινο τροπο ζωης που οσο περνουσε ο καιρος γινοταν ολο και πιο συντηριτικος μεχρι που κατεντησα να μενω κλεισμενος μεσα σπιτι να απομονωθω απο τους κολλητους μου και να χασω ακομα και την κοπελα μου.επειδη βλεπεις δεν εβγαιναν τα γευματα μου ανα 3 ωρες αμα θα εβγαινα με τουσ φιλους μου ουτε θα εβρισκα κατι "υγεινο" στα goodys η σε κανενα σουβλατζιδικο που θα αραζαμε μετα και θα χαιρομασταν την ζωη μας και την καθε μερα σαν να ηταν η τελευταια......ηταν η χειροτερη εμπειρια που εζησα και ειμαι μολις 16 ετων......μερικα μελη ξερουν πανω κατω την ιστορια μου...........γιαυτο καλο ειναι και την διατροφη μας να κανουμε και την γυμναστικη μας αλλα κολλησεις μονο με αυτα....το χεισ χασει το παιχνιδι.............:-|

κουλη υπερβολικο σε βρισκω(φιλικα παντα)στο λεω αυτο γιατι ειμαι και εγω 16 χρονων και εχω περασει διαφορα σχετικα με το σωμα μου

giannis14
01-11-10, 00:43
παιδια εγω ενα εχω να πω τρωω οτι ι με βοηθαει στον οργανισμο για να φτιαξω κορμι... π.χ τι ειναι προτιμοτερο να παρεις μια pizza η να κατσεις να μαγειρεψεις το πιο ευκολο φαγητο οπως μακαρονια τουλαχιστον αυτα θα κανουν χρηση εννοη pizza απεξω θα σε φουσκωσει το στομαχι δεν ξερω λογο η μορταδελα που βαζει ολα τα σαπια μεσα τα βαζουν..αν δεν κανω λαθος δεν ξερω αν συμφωνει καποιος μαζι μου

jimmy007
01-11-10, 01:56
και μια μερα θα ξυπνησεις θα εισαι 40 ετων με ενα σχετικα καλοφτιαγμενο σωμα και το μονο που θα εχεισ χαρη στην ζωη σου θα ειναι η ''ψευτοικανοποιηση'' οτι εκανες το σωστο οσο αναφορα την ποιοτητα της διατροφης σου,ενω θα εχεισ χασει ολη την χαρα την ουσια του τι σημαινει ζω και ευχαριστιεμαι την ζωη μου στο maximun γιατι μην νομιζεισ οτι το ΄΄τελειο΄΄ κορμι σου θα το παρεις εκει πανω οτι κανεις και οτι χαρεις σε αυτη την ζωη μονο.........στο λεω εγω που ειχα μερικα παραπανισια κιλα και τα εχασα επειτα υοθετησα και εναν υγεινο τροπο ζωης που οσο περνουσε ο καιρος γινοταν ολο και πιο συντηριτικος μεχρι που κατεντησα να μενω κλεισμενος μεσα σπιτι να απομονωθω απο τους κολλητους μου και να χασω ακομα και την κοπελα μου.επειδη βλεπεις δεν εβγαιναν τα γευματα μου ανα 3 ωρες αμα θα εβγαινα με τουσ φιλους μου ουτε θα εβρισκα κατι "υγεινο" στα goodys η σε κανενα σουβλατζιδικο που θα αραζαμε μετα και θα χαιρομασταν την ζωη μας και την καθε μερα σαν να ηταν η τελευταια......ηταν η χειροτερη εμπειρια που εζησα και ειμαι μολις 16 ετων......μερικα μελη ξερουν πανω κατω την ιστορια μου...........γιαυτο καλο ειναι και την διατροφη μας να κανουμε και την γυμναστικη μας αλλα κολλησεις μονο με αυτα....το χεισ χασει το παιχνιδι.............

1.Η ευχαρίστηση στη ζωή δεν είναι μόνο φαγητό.
2.Αν οι φίλοι σου και μία κοπέλα δεν μπορούν να σε δεχτούν όπως είσαι, τότε καλύτερα αλλαξέ τους γιατί δεν έχει νόημα να προσποιείσαι ότι είσαι αυτό που θέλουν να είσαι.
3. Στα goody's μια χαρά μου φαίνονται τα μπιφτέκια κοτόπουλο και στα σουβλατζιδικά μπορείς να πάρεις σουβλάκια από κοτόπουλο.
4. Δεν χαλάει η διατροφή σου αν αργήσεις ένα γεύμα μία φορά την εβδομάδα ή κάνεις ένα cheat-meal. Yπάρχουν και οι πρωτεινούχες σοκολάτες αν θες να αποφύγεις και αυτά...

silk
01-11-10, 02:16
το πεθενω το κατσικακι στ φουρνο.μην πω για τις πατατες.

dhmhtrhs 1979
01-11-10, 09:22
σωστόοοοοςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!

FiVo-Alex/City
01-11-10, 14:29
1.Η ευχαρίστηση στη ζωή δεν είναι μόνο φαγητό.
2.Αν οι φίλοι σου και μία κοπέλα δεν μπορούν να σε δεχτούν όπως είσαι, τότε καλύτερα αλλαξέ τους γιατί δεν έχει νόημα να προσποιείσαι ότι είσαι αυτό που θέλουν να είσαι.
3. Στα goody's μια χαρά μου φαίνονται τα μπιφτέκια κοτόπουλο και στα σουβλατζιδικά μπορείς να πάρεις σουβλάκια από κοτόπουλο.
4. Δεν χαλάει η διατροφή σου αν αργήσεις ένα γεύμα μία φορά την εβδομάδα ή κάνεις ένα cheat-meal. Yπάρχουν και οι πρωτεινούχες σοκολάτες αν θες να αποφύγεις και αυτά...

Να ξέρετε πως τα σουβλάκια κοτόπουλο τα βάζουν από το προηγούμενο βράδυ σε μια sause μαγιονέζας για να είναι πιο γευστικά. Δεν είναι και τόσο αθώα. Καλύτερα να κάνετε μια ερώτηση πριν τα πάρετε με δεύτερη επιλογή στήθος κοτόπουλο που το κάνουν στην σχάρα. Πίτα (ή ακόμα καλύτερα αραβική πίτα) ,το στήθος, ντομάτα και νηστίσιμη μελιτζανοσαλατα είναι μια καλή επιλογή σε εξόδους.

manosvdm
01-11-10, 15:24
TO CHEAT MEAL αυτο τπο σκοπο εχει και αμα ειναι να ειναι κατσικακι
συνδιασε το με σαλατικο για να μην ανεβασεις ινσουλινη εκεινη την ωρα.

και θα το ευχαριστηθεις και δεν θα το μετανοιωσεις, το εχω κανει παμπολες φορες και δεν το μετανοιωσα.

αντιθετος αμα γουσταρεις υψηλο υδατανθρακα φατον και αυτον σαν cheat meal αλλα μην τον συνδιασεις με κακο η καλο λιπος.:toast::toast:
καλη ορεξη

και αμα γουσταρεις με πατατες τουλαχιστοιν μην ψησεις τις πατατες μαζι με το κατσικακι
απλα ψεκασε λιγο λαδακι και ψηστες μονες.

κουλης
01-11-10, 15:40
αμα δεν περασεις τις θερμιδες συντηρησεις μια μερα και ευχαριστηθεις οτι θες δεν υπαρχει λογος να το θεωρησεις ουτε cheat ουτε να νιωθεις τυψεις για αυτο.......τουλαχιστον ετσι πιστευω..........

Ramrod
02-11-10, 00:45
Το κατσίκι δεν είναι τόσο λιπαρό...οι περισσότεροι το μπερδευουν με το αρνί! Σίγουρα δεν είναι για κάθε μέρα αλλά μια φορά μπορείς να φας, άσε που είναι και πολύ καλο το κρέας του και υψηλής βιολογικής αξίας...


Φάτο και άν έχει και πατάτες ακόμα καλύτερα. Φάτο γιατί θα έρθω εγώ να το φάω.............:food::food::food:

Εσύ δεν έκοψες τα ζωικά...? :P

jimmy007
02-11-10, 01:24
Να ξέρετε πως τα σουβλάκια κοτόπουλο τα βάζουν από το προηγούμενο βράδυ σε μια sause μαγιονέζας για να είναι πιο γευστικά. Δεν είναι και τόσο αθώα. Καλύτερα να κάνετε μια ερώτηση πριν τα πάρετε με δεύτερη επιλογή στήθος κοτόπουλο που το κάνουν στην σχάρα. Πίτα (ή ακόμα καλύτερα αραβική πίτα) ,το στήθος, ντομάτα και νηστίσιμη μελιτζανοσαλατα είναι μια καλή επιλογή σε εξόδους.

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Αν τα σκουπίζουν όμως τότε δεν μένει κάτι από τη μαγιονέζα. Άσε και που η μαγιονέζα δεν είναι και τόσο κακή(ίσα ίσα εγώ την προτείνω για πηγή καλών λιπαρών). Εγώ προτιμώ αραβική πίτα με σουβλάκι κοτόπουλο,μαρούλι,ντομάτα και μερικές φορές μαγιονέζα...

Andrikos
02-11-10, 06:39
Είναι τελείως διαφορετικό να τρώει ένας παχύσαρκος ο οποίος κάνει καθιστική ζωή μισό κιλό κατσίκι μέσα στο λάδι, μετά να πίνει και 2-3 μπύρες, καμιά 10αριά τσιγάρα μετά για χώνεψη και από την άλλη ένας νέος που δεν καπνίζει και πίνει που γυμνάζεται να τρώει 200 γρ χωρίς πολλά λάδια. Είναι πολύ σημαντικό το πλαίσιο μιας διατροφής όταν κρίνουμε μία τροφή αν "είναι καλό ή κακό" να την τρώμε. Από μόνη της μία τροφή λέει ελάχιστα πράγματα και λίγες τροφές έχουν ταμπέλα "απαγορεύεται δια ροπάλου" .

-beba-
02-11-10, 20:21
Εσύ δεν έκοψες τα ζωικά...? :P
Τα έκοψα αλλά με αυτά που ακούω μάλλον θα τα ξαναρχίσω.:banghead::banghead::banghead: