PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρωμε τερατα!



Titanium
01-11-10, 00:20
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19332&stc=1&d=1291994736

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19333&stc=1&d=1291994774

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19334&stc=1&d=1291994813

beefmeup
01-11-10, 00:24
καποια ειναι αληθειες,καποια μουφες.

ολα ειναι γνωστα εδω κ χρονια,ομως.

Titanium
01-11-10, 00:34
καποια ειναι αληθειες,καποια μουφες.

ολα ειναι γνωστα εδω κ χρονια,ομως.

Ναι και εγω τα εχω ακουσει απο παλια ολα αυτα..απλα τωρα επεσε στα χερια μου αυτο και ηπα να το ποσταρο γιατι ισως πολυ να μη το ξερουν....αυτο με τα κοτοπουλα-πιραματοζοα και με τα σολινακια λες να αληθεβει??????Γιατι πολυ επιστιμονικη φαντασια μου φανικε.....και ειναι δινατον να μην εχουμε ουτε ενα ντοκουμεντο????

beefmeup
01-11-10, 00:39
Ναι και εγω τα εχω ακουσει απο παλια ολα αυτα..απλα τωρα επεσε στα χερια μου αυτο και ηπα να το ποσταρο γιατι ισως πολυ να μη το ξερουν....αυτο με τα κοτοπουλα-πιραματοζοα και με τα σολινακια λες να αληθεβει??????Γιατι πολυ επιστιμονικη φαντασια μου φανικε.....και ειναι δινατον να μην εχουμε ουτε ενα ντοκουμεντο????

οτι κ αν ειναι παντως,κανονικο κρεας δεν ειναι.

Titanium
01-11-10, 00:41
οτι κ αν ειναι παντως,κανονικο κρεας δεν ειναι.

Αστα να παν.Παντος θελουν:spank:

beefmeup
01-11-10, 00:43
Αστα να παν.Παντος θελουν:spank:

γιατι??
εμεις τα τρωμε:green:

thegravijia
01-11-10, 00:43
^^αμα βρειτε φωτο
βαλτε τη

Titanium
01-11-10, 00:47
γιατι??
εμεις τα τρωμε:green:

Καλα ειναι και αυτο....εγω προσοπικα δεν θιμαμε αν εχω φαει ποτε απο mcdonald....απο goodys μονο εχω φαει αλλα καμια μακαροναδα....:green:

Titanium
01-11-10, 00:49
^^αμα βρειτε φωτο
βαλτε τη

Μονο αυτο το βιντεο εχω βρει αλλα δεν εχει και πολυ σχεσει με αυτα που λεει παραπανω...
j-ljW5YEdao

Hercules
01-11-10, 03:49
θελω να δω φωτο με αυτα τα τερατα-ζωα χωρις κεφαλι και ποδια..χαχα.παιδια χαζομαρες ειναι αυτα,οτι εχουν κακιστης ποιοτητας κρεατα ολα τα χαμπουρκεραδικα του ειδους το ξερουμε..μια φορα στους 2 μηνες και πολυ ειναι

chr04
01-11-10, 07:54
Υπερβολές νομίζω. Τόσο χρόνια δεν θα είχε διαρρεύσει κάτι; Δεν είναι κρατικό μυστικό.

Στο ντοκιμαντέρ του James Moore (αν τον θυμάμαι καλά) για την υγεία διατροφή στης ΗΠΑ δείχνει οτι παίρνουν κομμάτια μικρά από κρέας, τα περισσεύματα, ρίχνει μια σκόνη, η οποία τα κολλάει και τελικά βγαίνει ένα ωραιότατο μεγάλο κομμάτι κρέας.

κουλης
01-11-10, 08:04
http://www.tipidmeals.com/images/2008/04/08/20080330kfc_chickenx.jpg


δεν ξερω απο τι και πως τις φτιαχνουν τισ καυτερες φτερουγες παντως ειναι κολασηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη:P:P:P

Titanium
01-11-10, 16:19
Eγω μια φορα αυτην την αιδια δεν την ετρογα με τιποτα:puke:

Ακου εκι κολαση.....

κουλης
01-11-10, 16:22
Eγω μια φορα αυτην την αιδια δεν την ετρογα με τιποτα:puke:

Ακου εκι κολαση.....

η αληθεια ειναι οτι στην σιγκεκριμενη πικ δεν φαινονται και πολυ ελκυστικα αλλα επειδη εχω κατεβασει κιλα ολοκληρα απο αυτη την σαβουρα στο παρελθον εχουν υπεροχη τραγανοπικαντικη γευση:P

arisfwtis
01-11-10, 16:23
ποτε δν τα ετρωγα
και ποτε δν μου αρεσαν

ακομα και οταν ετρωγα πιτσες με το τσουβαλι αυτα δν μπορουσα να τα φαω
ειδικα τα μπιφτεκια αν προσπαθησεις να τα φας σκετα χωρις ολα τα προσθετα θα ξερασεις σιγουρα

Galthazar
01-11-10, 18:12
KFC και McDonalds ποτε δν ετρωγα και ουτε τρωω goodys πολυ σπανια!!
Εβλεπα καπου που ειχαν ενα μπεργκερ με μπιφτεκι 6 μηνες(!!) εκτος ψυγειου και δν ειχε παθει τιποτα..απλα ειχε ζαρωσει ΛΙΓΟ το ψωμακι!! Καλα μην αναφερω το γεγονος οτι στα KFC οπως ειπες "φτιαχνουν" τα πτηνα χωρις φτερα με 6 ποδια το καθενα και τα τρεφουν με ουσιες!!

Galthazar
01-11-10, 18:14
Ναι και εγω τα εχω ακουσει απο παλια ολα αυτα..απλα τωρα επεσε στα χερια μου αυτο και ηπα να το ποσταρο γιατι ισως πολυ να μη το ξερουν....αυτο με τα κοτοπουλα-πιραματοζοα και με τα σολινακια λες να αληθεβει??????Γιατι πολυ επιστιμονικη φαντασια μου φανικε.....και ειναι δινατον να μην εχουμε ουτε ενα ντοκουμεντο????

παλια υπηρχε ενα ντοκιμαντερ που ενα πρωην στελεχος των KFC τα ελεγε και εδειχνε στην καμερα...τωρα δν νομιζω να υπαρχει

-beba-
01-11-10, 20:58
Εγώ πάντως το έχω κόψει το κρέας.:turtle::turtle::turtle:

pan0z
01-11-10, 21:13
Προσωπικα δεν υπαρχει οτιδιποτε καλυτερο απο το να φαω ενα quarter pounder και ενα bic mac πραγματικα μου ανεβαζει την ψυχολογια οταν τα τροω τα λατρευω.Ας ειναι το κρεας και απο :turtle: εγω θα συνεχισω... τοσα σκατα τρωμε δεν με νοιαζει αν φαω λιγο περισσοτερα :P

deluxe
01-11-10, 22:18
Macdonald's εχω να φαω πανω απο 2 χρονια και δε νομιζω να ξαναφαω ποτε μου.

Απο τα αντιστοιχα μονο goody's τρωω, οποτε τυχει. Αλλα και παλι οχι συχνα. Εχω να φαω αρκετους μηνες και απο αυτα.

Το βιντεο με τις πατατες τι θελει να μας πει; Οτι ετσι μενουν και στο στομαχι μας, χωρις να αλλοιωνονται; Δε τα αγγιζει η διαδικασια της πεψης;

Titanium
01-11-10, 22:38
Το βιντεο με τις πατατες τι θελει να μας πει; Οτι ετσι μενουν και στο στομαχι μας, χωρις να αλλοιωνονται; Δε τα αγγιζει η διαδικασια της πεψης;

Οχι ρε συ...οτι δεν ειναι πραγματικες πατατες προφανος.....:shock:

Titanium
01-11-10, 22:42
αυτά τα τέρατα έχουν έστω μια μικρή ποσότητα πραγματικού κρέατος. Υπάρχουν και χειρότερα.........:shock:

http://www.otherside.gr/2010/10/mporeite-na-mantepsete-ti-einai-video-sok/

:puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke:

ellaki
01-11-10, 22:42
και μονο ο τροπος που φερονται στα ζωα επρεπε να μας αηδιαζει την ωρα που τα τρωμε

HjhkJUDm9nQ

beefmeup
01-11-10, 22:44
:puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke::puke:

σε ολα τα αλλαντικα εκει που γραφει"μαλαξης"(γιατι ολα το γραφουν),τι νομιζατε οτι ειναι δλδ τοσο καιρο??:rabbit::rabbit::rabbit:

απαχο κρεατακι,που κανει παρεα με ελαιολαδο παρθενο?

Titanium
01-11-10, 22:46
σε ολα τα αλλαντικα εκει που γραφει"μαλαξης"(γιατι ολα το γραφουν),τι νομιζατε οτι ειναι δλδ τοσο καιρο??:rabbit::rabbit::rabbit:

απαχο κρεατακι,που κανει παρεα με ελαιολαδο παρθενο?

Ναι αλλα με τα κοκαλα??????:banghead:

beefmeup
01-11-10, 22:49
Ναι αλλα με τα κοκαλα??????:banghead:

ολα μεσα,bro:turtle:

κατι παρομοιο δεν ειχε γινει με τις τρελες αγελαδες που ετρωγαν αλλεσμενα κοκκαλα εντοσθια κλπ..τις ειχαν κανει καννιβαλους ουσιαστικα.

τπτ δεν παει χαμενο.μα τιποτα.

Titanium
01-11-10, 22:52
^^^^^Ετσι ειναι ρε γαμοτο διστιχος.......Ο καθενας προσπαθει να εκμεταλευτει ακομα και τα σκατα για να βγαλει χριμα....:angry::banghead:

Hercules
01-11-10, 22:52
αυτά τα τέρατα έχουν έστω μια μικρή ποσότητα πραγματικού κρέατος. Υπάρχουν και χειρότερα.........:shock:

http://www.otherside.gr/2010/10/mporeite-na-mantepsete-ti-einai-video-sok/

ωραιο το παγωτο φραουλα!για εμετο.......ξερει κανεις αν στην ελλαδα τα μακ φερνουν το κρεας απ εξω τυποποιημενο η το παρασκευαζουν εγχωρια?καπου ειχα διαβασει οτι το κοτοπουλο τους ειναι απο "αγγελακη"..για simple burgers εχει ακουσει κανεις τιποτα?:green:

beefmeup
01-11-10, 22:54
για simple burgers εχει ακουσει κανεις τιποτα?:green:

οτι ειναι νοστιμα??:green::green::green:

Hercules
01-11-10, 22:56
οτι ειναι νοστιμα??:green::green::green:

χαχαχα! ελπιζω να χρησιμοποιουν τουλαχιστον πιο αγνες μεθοδους στα simple..(λεμε τωρα..) απ οτι τα μακ,γιατι και το mc chiken ωραιο ειναι γευστικα.

deluxe
02-11-10, 02:26
Λοιπον παιδια με αηδιασατε τωρα.. Γενικα ολα τα fried chicken γινονται με αυτο το τροπο; Ή μονο στα KFC και στα Macdonald;

Τωρα αυτα με τα κοτοπουλα, και στα κρεαοπωλεια που αγοραζουμε, μπορει να τρεφοταν και να ζουσαν σε τετοιες καταστασεις;

Αναρωτιεμαι τα συμπληρωματα πως γινονται. Τι ειναι χειροτερο τελικα;

Μονο νερο να πινουμε στο τελος;

tommygunz
02-11-10, 03:03
Όχι ρε παιδιά... τι τα γράφετε...
Όχι πως δεν τα ξέραμε όλοι τόσο καιρό, αλλά τώρα τελευταία ρε γαμώτο κάτι έχω πάθει με τα Mac συγκεκριμένα και πάω πολύ συχνά. Την άλλη φορά είχα κατεβάσει 2 cheese, 2 chicken burgers, 2 μερίδες πατάτες και κάτι chicken nuggets και δεν φούλαρα, αλλά τα είχα πάρει πακέτο και δεν μπορούσα να πάρω κι άλλα...:green: Και μετά από 2 ώρες πεινούσα πάλι. Αέρας είναι.

Θα με αναγκάσετε να στραφώ αποκλειστικά στο unlimited της pizza hut παλιόπαιδα...

El Topo
02-11-10, 03:16
Όχι ρε παιδιά... τι τα γράφετε...
Όχι πως δεν τα ξέραμε όλοι τόσο καιρό, αλλά τώρα τελευταία ρε γαμώτο κάτι έχω πάθει με τα Mac συγκεκριμένα και πάω πολύ συχνά. Την άλλη φορά είχα κατεβάσει 2 cheese, 2 chicken burgers, 2 μερίδες πατάτες και κάτι chicken nuggets και δεν φούλαρα, αλλά τα είχα πάρει πακέτο και δεν μπορούσα να πάρω κι άλλα...:green: Και μετά από 2 ώρες πεινούσα πάλι. Αέρας είναι.

Θα με αναγκάσετε να στραφώ αποκλειστικά στο unlimited της pizza hut παλιόπαιδα...

Άλλο ψέμα και η pizza hut. Ζύμη, τυριά κλπ είναι όλα κι όλα μια σκόνη που ψήνεται και από πάνω πετάνε και λίγο μπέικον-ζαμπόν (που ξέρουμε κι αυτά από τι φτιάχνονται) και έτοιμη η λιχουδιά...:thumbdown:

Mitsen
02-11-10, 03:16
Λοιπον παιδια με αηδιασατε τωρα.. Γενικα ολα τα fried chicken γινονται με αυτο το τροπο; Ή μονο στα KFC και στα Macdonald;
αυτό είναι καλο. Γιατί όσο περισσότερο συνειδητοποιούμε τι σκ@τά τρώμε, τόσο περισσότερο θα τα αποφεύγουμε

Τωρα αυτα με τα κοτοπουλα, και στα κρεαοπωλεια που αγοραζουμε, μπορει να τρεφοταν και να ζουσαν σε τετοιες καταστασεις;
Δυστυχώς έτσι είναι, σε όλα τα ορνιθοτροφεία! Σιγά μην ζούσανε οι κότες όπως τις έχει ένας αγρότης στη φάρμα και τις τους δίνουνε να φάνε και και...

Αναρωτιεμαι τα συμπληρωματα πως γινονται. Τι ειναι χειροτερο τελικα;

Μονο νερο να πινουμε στο τελος;
ωραία ερώτηση! Αν ξέρεις κάποιος ας μας πει λίγες λεπτομέρειες!
και για το νερό πλέον αμφιβάλλω ντελούξ! ακόμα και αν είναι από πηγή!
Δεν πάω μακριά... σε διπλανή πολύ στο χωριο μου κάτοικοι έπαιρναν νερό από πηγή που πέρναγε κάτω από νεκροταφείο..:unsure:

Galthazar
02-11-10, 17:49
Δεν πάω μακριά... σε διπλανή πολύ στο χωριο μου κάτοικοι έπαιρναν νερό από πηγή που πέρναγε κάτω από νεκροταφείο..:unsure:

:affraid::affraid::affraid:

Στελιος
03-11-10, 00:05
δηλαδη η πρωτεινη στην whey μας προερχεται απο καλυτερα ζωα νομιζετε?

Hercules
03-11-10, 00:38
δηλαδη η πρωτεινη στην whey μας προερχεται απο καλυτερα ζωα νομιζετε?

σωστο κι αυτο..αλλα τι να κανεις(?)

deluxe
03-11-10, 01:20
Απο πολυ χειροτερα. Για αυτο και θα τη σταματησω με τον καιρο..

Τα αμινοξεα;

tasos2
03-11-10, 01:44
Εδω για το γαλα που πουλανε στα σουπερ μαρκετ και το πινουν και τα παιδακια ακουγονται διαφορα. Φαντασου για τα συμπληρωματα των αθλητων.

Niiick
03-11-10, 16:18
Καλα χτυπησα δυο chicken απο τα mcdonalds χτες με δυο ευρω, αλλο πραγμα
:turtle:

Andrikos
03-11-10, 18:17
Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αφήσουμε τους διατροφικούς μπαμπούλες. Υπάρχουν άνθρωποι με άριστους δείκτες υγείας που γυμνάζονται και τρώνε σποραδικά McDonalds , κρέπες , σουβλάκια , σοκολάτες και υπάρχουν και άνθρωποι με χαλιά κατάσταση υγείας που δεν γυμνάζονται και δεν ακουμπούν τα Mc Donalds και λόγω της προπαγάνδας αλλά και γιατί McDonalds δεν υπάρχουν σε όλες τις πόλεις της Ελλάδας και οι δείκτες τους είναι πολύ ανησυχητικοί. Υπάρχουν καρδιοπαθείς στα 50 τους που λόγω τόπου διαμονής δεν έχουν ακουμπήσει McDonalds , αυτοί άραγε μέσω ποιάς διατροφής και τρόπου ζωής έγιναν καρδιοπαθείς;

finalgates
03-11-10, 20:25
για αυτους που θυσιαζουν τον αλλον για τα λεφτα και ταιζουν τα ζωα διαφορα για κερδοσ κτλ μονο ΘΑΝΑΤΟΣ αξιζει .οθτε δικαστιρια ουτε τπτ.δεν ειμαστε ολοι ισοι αμα ο αλλος φερεται ετσι στα ζωα η για το κερδος πουλαει κολοκρεατα χωρις να νοιαζεται για τον αλλον που θα το φαει.ηθελα να ξερα νομιζει οτι θα τα παρει στον ταφο του τα λεφτα?

manos_
03-11-10, 22:28
Όχι ρε παιδιά... τι τα γράφετε...
Όχι πως δεν τα ξέραμε όλοι τόσο καιρό, αλλά τώρα τελευταία ρε γαμώτο κάτι έχω πάθει με τα Mac συγκεκριμένα και πάω πολύ συχνά. Την άλλη φορά είχα κατεβάσει 2 cheese, 2 chicken burgers, 2 μερίδες πατάτες και κάτι chicken nuggets και δεν φούλαρα, αλλά τα είχα πάρει πακέτο και δεν μπορούσα να πάρω κι άλλα...:green: Και μετά από 2 ώρες πεινούσα πάλι. Αέρας είναι.

Θα με αναγκάσετε να στραφώ αποκλειστικά στο unlimited της pizza hut παλιόπαιδα...


και εγω τα κατεβαζω πεντε πεντε τωρα τελευταια ενω δεν περναγα ουτε απεξω.Κατι εχουνε κανει και η γευση ειναι εθιστικη.

MusclesOfShadow
07-11-10, 22:35
Πωπωπω, αυτα τα σεναρια επιστημονικης φαντασιας με πλασματα-κρεας 101% απο τα οποια αντλουμε τροφη η ενεργεια με εκστασιαζουν :green::green: παιζει ναναι αληθεια, ο καθενας με τεχνολογικες και βιολογικες γνωσεις θα το σκεφτοταν αυτο, ειδικα αν εχει το μυαλο μου. Παντως μια συμβουλη: καλυτερα 5 σουβλακια, παρα ενα μπιφτεκι mac donald's.

Mitsen
07-11-10, 22:56
Καλά, όλοι πάνω-κάτω γνωρίζουμε ότι η ποιότητα των fastfood, παίζουν και πολλά σενάρια που πιθανότατα να μην ισχύουν και όλα...

Όταν πουλάνε όμως ένα cheecberger 1 ευρώ (και γενικά τροφές σε εξευτελιστικά χαμηλές τιμές) αναλογιστείτε ποσο μάπα είναι αυτό που πουλάνε. Σκεφτείτε ότι από το cheeberger του ενός ευρώ βγάζουν κέρδος, και αποπληρώνονται με ένα ποσοστό όλοι οι υπάλληλοι, κλπ..

MusclesOfShadow
08-11-10, 00:32
Εμ, 1 ευρω? Μακαρι!!! Ενα απλο σαντουιτς θυμαμαι, πανω απο 5 ευρω εκανε και πεινουσα μετα και δεν ειχα τι να φαω, δεν ειχα λεφτα!!!
Παντως ολο αυτοτο θεμα ειναι ανατριχιαστικο, δηλαδη σε επηρεαζει, εμμεσα ρε φιλε!

Mitsen
08-11-10, 01:51
Εμ, 1 ευρω? Μακαρι!!! Ενα απλο σαντουιτς θυμαμαι, πανω απο 5 ευρω εκανε και πεινουσα μετα και δεν ειχα τι να φαω, δεν ειχα λεφτα!!!
Παντως ολο αυτοτο θεμα ειναι ανατριχιαστικο, δηλαδη σε επηρεαζει, εμμεσα ρε φιλε!
Αγγλία έχει κάτι τέτοια προσφορες με £1, φαντάζομαι και Ελλάδα κάτι παρόμοια...

Αυτό που θέλω να πω είναι πως πουλάνε σε χαμηλές τιμές, φαντάσου ποσο φτηνά κοστίζουν σε αυτούς όταν βγάζουν ας πούμε ένα 40% κέρδος! Δεν υπάρχει ποιο χαλια ποιότητα

giannis64
04-12-10, 12:25
Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή ανακοίνωσε στις 19 Οκτωβρίου ότι θα προτείνει προσωρινή αναστολή της κλωνοποίησης των ζώων για την παραγωγή τροφίμων στην ΕΕ. Η έκθεση αναφέρει ότι – μαζί με την προσωρινή αναστολή της τεχνικής – η Επιτροπή σχεδιάζει επίσης να αναστείλει προσωρινά τη χρήση κλωνοποιημένων εκτρεφόμενων ζώων και τη διάθεση στην αγορά τροφίμων από κλώνους. Όλα τα προσωρινά μέτρα θα αναθεωρηθούν ύστερα από πέντε έτη.

Επίσης, προβλέπεται η δημιουργία συστήματος ιχνηλασιμότητας για εισαγωγές αναπαραγωγικών υλικών για κλώνους, όπως είναι το σπέρμα και τα έμβρυα κλώνων. Το σύστημα θα επιτρέπει στους εκτροφείς ζώων και στον γεωργικό κλάδο να δημιουργήσουν βάση δεδομένων με τα ζώα που θα γεννηθούν από αυτά τα αναπαραγωγικά υλικά.

MichalisPorke
07-12-10, 21:59
Φιλε μου το ακουσα και εγω αυτο παλια..Αλλα μπες εδω στην ιστοσελιδα του ΚFC εδω http://www.kfc.com/menu/chicken.asp ..Chicken λεει..

tasos2
09-12-10, 04:10
και εγω τα κατεβαζω πεντε πεντε τωρα τελευταια ενω δεν περναγα ουτε απεξω.Κατι εχουνε κανει και η γευση ειναι εθιστικη.

Ειδα ενα ντοκιμαντερ με εναν αμερικανο που εκανε ενα πειραμα τρωγοντας μονο απο μακντοναλτς για ενα μηνα και μετα του βρηκαν συκωτι καποιου που ειναι χρονια αλκοολικος ή που παιρνει κατα κορον τοξικα φαρμακα. Και μαλιστα του ειπαν οτι και διαιτα αποτοξινωσης να κανει μαλλον δεν θα επανελθει στα φυσιολογικα.

Ελεγε λοιπον οτι τα μακ εχουν μεσα σε μικρες ποσοτητες ουσιες που προκαλλουν εθισμο, οπιο και μορφινη. Και γι αυτο οσο πιο πολυ τρως θες περισσοτερο

vAnY
09-12-10, 14:57
Ειδα ενα ντοκιμαντερ με εναν αμερικανο που εκανε ενα πειραμα τρωγοντας μονο απο μακντοναλτς για ενα μηνα και μετα του βρηκαν συκωτι καποιου που ειναι χρονια αλκοολικος ή που παιρνει κατα κορον τοξικα φαρμακα. Και μαλιστα του ειπαν οτι και διαιτα αποτοξινωσης να κανει μαλλον δεν θα επανελθει στα φυσιολογικα.

Ελεγε λοιπον οτι τα μακ εχουν μεσα σε μικρες ποσοτητες ουσιες που προκαλλουν εθισμο, οπιο και μορφινη. Και γι αυτο οσο πιο πολυ τρως θες περισσοτερο


Και τι δεν εχει ειπωθει γαι τα μακ... κριμα παντως ..εμενα να πω την αμαρτια μου μου αρεσαν πολυ ειδικα οι πατατες τηγανητες τους, το bigmack to mcChicken... :green: αλλα απο τοτε που ειδα τα ντοκουμαντερ και ολη την αληθεια τα σιχαθηκα!!
αμα ειναι να φαω μπεργκερ ας παω στα fridays καλυτερα η αν ειναι fast food σε κανα goodys η simply burger....:P (0χι οτι εκει ειναι 100% καλη ποιοτητα, αλλα οσο ναναι σαφως καλυτερη απο του Mcdonalds θα ειναι.)

pan0z
09-12-10, 16:41
οκ λετε οτι εχουν βρει τοσα πραγματα κακα με απογορευμενες ουσιες και δεν ξερω τι αφου το ξερει ολος ο κοσμος και τα εχουν βγει ολα αυτα τα στοιχεια εναντιον τους τοτε γιατι δεν ειναι κλειστο ακομα?

Αντωνης
09-12-10, 16:57
οκ λετε οτι εχουν βρει τοσα πραγματα κακα με απογορευμενες ουσιες και δεν ξερω τι αφου το ξερει ολος ο κοσμος και τα εχουν βγει ολα αυτα τα στοιχεια εναντιον τους τοτε γιατι δεν ειναι κλειστο ακομα?

Γιατί υπάρχει τρελός τζίρος από πίσω,γιατί άλλο....

exkaliber
09-12-10, 17:12
tωρα που τα λετε
κι εγω οταν παιρνω κοτοπουλο απο το σουπερ μαρκετ,ψημενο στη σουβλα, 5,5 ευρο το κιλο ειναι σα να τρωω πλαστικο

Στελιος
09-12-10, 17:20
tωρα που τα λετε
κι εγω οταν παιρνω κοτοπουλο απο το σουπερ μαρκετ,ψημενο στη σουβλα, 5,5 ευρο το κιλο ειναι σα να τρωω πλαστικο

με αυτα που τα ταιζουν τα κοτοπουλα και τα ψαρια ιχθυοτροφιου και η γευση πλαστικου παλι καλη ειναι :P

Titanium
09-12-10, 17:26
Μωρε γεύση bcaa να μην έχουν και όλα τ' άλλα.....:green:

Dreiko
09-12-10, 17:40
Μωρε γεύση bcaa να μην έχουν και όλα τ' άλλα.....:green:

^^^^η ωριμη γραφη που λεγαμε:rolf::rolf::rolf::rolf::P:P:P

Andrikos
09-12-10, 18:12
Ειδα ενα ντοκιμαντερ με εναν αμερικανο που εκανε ενα πειραμα τρωγοντας μονο απο μακντοναλτς για ενα μηνα και μετα του βρηκαν συκωτι καποιου που ειναι χρονια αλκοολικος ή που παιρνει κατα κορον τοξικα φαρμακα. Και μαλιστα του ειπαν οτι και διαιτα αποτοξινωσης να κανει μαλλον δεν θα επανελθει στα φυσιολογικα.

Ελεγε λοιπον οτι τα μακ εχουν μεσα σε μικρες ποσοτητες ουσιες που προκαλλουν εθισμο, οπιο και μορφινη. Και γι αυτο οσο πιο πολυ τρως θες περισσοτερο

Αναφέρεσαι στο Super Size me. Λογικό να επηρεαστείς αφού είναι καλογυρισμένο αλλά δείχνει μόνο την μισή αλήθεια.Υπάρχουν εκατομμύρια παχύσαρκοι που δεν τρώνε στα μακντοναλντς και έχουν τα ακριβώς τις ίδιες βλάβες στην υγεία τους, στην ελληνική επαρχία υπάρχουν καρδιοπαθείς που τρώνε μόνο "σπιτικό" φαγητό π.χ . Και από την άλλλη υπάρχουν υγιέστατοι άνθρωποι που απολαμβάνουν μακντοναλτς , γλυκά , κρέπες, παγωτά αλλά με μέτρο.

Ίσως σε ενδιαφέρουν μερικά άρθρα

http://metavolismos.com/?p=769

http://metavolismos.com/?p=1074

Όσον αφορά τις "δίαιτες αποτοξίνωσης" , είναι όρος που χρησιμοποιείται αποκλειστικά από κομπογιαννίτες και τσαρλατάνους στην τηλεόραση και στα περιοδικά , δεν θα βρεις τέτοιον όρο σε πανεπιστημιακό βιβλίο διατροφολογίας.

finalgates
09-12-10, 18:41
Αναφέρεσαι στο Super Size me. Λογικό να επηρεαστείς αφού είναι καλογυρισμένο αλλά δείχνει μόνο την μισή αλήθεια.Υπάρχουν εκατομμύρια παχύσαρκοι που δεν τρώνε στα μακντοναλντς και έχουν τα ακριβώς τις ίδιες βλάβες στην υγεία τους, στην ελληνική επαρχία υπάρχουν καρδιοπαθείς που τρώνε μόνο "σπιτικό" φαγητό π.χ . Και από την άλλλη υπάρχουν υγιέστατοι άνθρωποι που απολαμβάνουν μακντοναλτς , γλυκά , κρέπες, παγωτά αλλά με μέτρο.

Ίσως σε ενδιαφέρουν μερικά άρθρα

http://metavolismos.com/?p=769

http://metavolismos.com/?p=1074

Όσον αφορά τις "δίαιτες αποτοξίνωσης" , είναι όρος που χρησιμοποιείται αποκλειστικά από κομπογιαννίτες και τσαρλατάνους στην τηλεόραση και στα περιοδικά , δεν θα βρεις τέτοιον όρο σε πανεπιστημιακό βιβλίο διατροφολογίας.
εδω παιδια 6 χρονων και πεθαινουν με καρκινο.χωρις να χουν προλαβει να φανε κατι κακο.δεν σημαινει οτι δεν θα προσεχω και θα τρωω οτι ναναι.
Υπαρχουν και ατομα που χωρις gym εχουν καλο σωμα η καλη δυναμη η και τα 2.δεν σημαινει οτι δεν θα γυμναστω.

Andrikos
09-12-10, 19:25
εδω παιδια 6 χρονων και πεθαινουν με καρκινο.χωρις να χουν προλαβει να φανε κατι κακο.δεν σημαινει οτι δεν θα προσεχω και θα τρωω οτι ναναι.
Υπαρχουν και ατομα που χωρις gym εχουν καλο σωμα η καλη δυναμη η και τα 2.δεν σημαινει οτι δεν θα γυμναστω.

Ίσως δεν διάβασες τα άρθρα ,δεν νομίζω ότι δεν παροτρύνω σε κανένα σημείο να τρώμε "ότι να ναι" ή να μην γυμναζόμαστε , δεν διαφωνώ με ότι λες προφανως. Απλά δεν χρειάζεται να γινόμαστε φοβικοί χωρίς λόγο, άλλωστε όλα τα τρόφιμα - φυσικά και επεξεργασμένα έχουν μέσα τους τοξικές ουσίες, το θέμα είναι σε τι ποσότητα μας ωφελούν και σε τι μας βλάπτουν.
Αν τρώμε υπερβολικές ποσότητες από οτιδήποτε μπορεί να έχουμε προβλήματα, γι' αυτό δεν χρειάζεται να εφευρίσκουμε αποδιοπομπαίους τράγους εκεί που δεν υπάρχουν. Αλήθεια πόσοι άνθρωποι , ειδικά εδώ στην Ελλάδα , είναι στην πλάνη ότι το σπιτικό φαγητό κάνει μόνο καλό;Και πιο συγκεκριμένα , ότι το ελαιόλαδο κάνει μόνο καλό ; Η΄ πόσοι πιστεύουν ότι τα φρούτα, το μέλι και το αλκοόλ κάνουν μόνο καλό ;

Niiick
09-12-10, 19:51
Αντρικο μπορεις να πεις ενα προτυπο αλκαλικης διαιτας?

finalgates
09-12-10, 20:21
Ίσως δεν διάβασες τα άρθρα ,δεν νομίζω ότι δεν παροτρύνω σε κανένα σημείο να τρώμε "ότι να ναι" ή να μην γυμναζόμαστε , δεν διαφωνώ με ότι λες προφανως. Απλά δεν χρειάζεται να γινόμαστε φοβικοί χωρίς λόγο, άλλωστε όλα τα τρόφιμα - φυσικά και επεξεργασμένα έχουν μέσα τους τοξικές ουσίες, το θέμα είναι σε τι ποσότητα μας ωφελούν και σε τι μας βλάπτουν.
Αν τρώμε υπερβολικές ποσότητες από οτιδήποτε μπορεί να έχουμε προβλήματα, γι' αυτό δεν χρειάζεται να εφευρίσκουμε αποδιοπομπαίους τράγους εκεί που δεν υπάρχουν. Αλήθεια πόσοι άνθρωποι , ειδικά εδώ στην Ελλάδα , είναι στην πλάνη ότι το σπιτικό φαγητό κάνει μόνο καλό;Και πιο συγκεκριμένα , ότι το ελαιόλαδο κάνει μόνο καλό ; Η΄ πόσοι πιστεύουν ότι τα φρούτα, το μέλι και το αλκοόλ κάνουν μόνο καλό ;

ok συμφωνω.οσων αφορα το ελαιολαδο και τα φρουτα τι κακο κανουν?

Titanium
09-12-10, 20:50
^^^^η ωριμη γραφη που λεγαμε:rolf::rolf::rolf::rolf::P:P:P

:green::green::green::P

Manos1989
09-12-10, 21:52
ok συμφωνω.οσων αφορα το ελαιολαδο και τα φρουτα τι κακο κανουν?

το ελαιόλαδο έχει πολλές θερμίδες οπότε χρειάζεται μέτρο στη χρήση του παρόλα τα όποια θετικά έχει.
τα φρούτα έχουν κάμποσες θερμίδες,οι περισσότερες από τις οποίες προέρχονται από σάκχαρα+φρουκτόζη,οπότε κι εκεί χρειάζεται μέτρο και ανάλογα την περίοδο,ίσως και εντελώς κόψιμο από τη διατροφή.

Andrikos
09-12-10, 22:01
ok συμφωνω.οσων αφορα το ελαιολαδο και τα φρουτα τι κακο κανουν?

Δεν κάνουν κακό. Έχουν το δυναμικό να κάνουν καλό αλλά και κακό. Ανάλογα την χρήση. Όπως σχεδόν όλα τα τρόφιμα δηλαδή , ανάλογα με το πλαίσιο της διατροφής στην οποία βρίσκονται και την ποσότητα που τα τρώμε

Νiick οποιαδήποτε δίαιτα έχει τρόφιμα πλούσια σε κάλιο αλλά δεν έχουν κάτι το ενδιαφέρον αυτές οι δίαιτες κατά την γνώμη μου, καμιά φορά τείνουν και προς το τσαρλατανίστικο το πώς προωθούνται στα ξένα φόρουμ (που γίνεται και χαμός από χρήση ΑΑΣ). Συνήθως πετά κάποιος γκουρού εξυπνάδες του τύπου "πήρα 3 μυικά κιλά σε 1 μήνα με αλκαλική δίαιτα" , και εννοείται ότι είναι η δίαιτα που τον βοήθησε , και όχι κάτι σε ενέσιμη μορφή.

exkaliber
09-12-10, 23:20
μεταξυ σοβαρου και πλακας θα πω
τουλαχιστον εμεις τρωμε

exkaliber
09-12-10, 23:27
και να συμπληρωσω,και εδω ταιριαζει αυτο που ελεγε ο καισαρας
veni vidi wc

tasos2
10-12-10, 03:49
Δεν κάνουν κακό. Έχουν το δυναμικό να κάνουν καλό αλλά και κακό. Ανάλογα την χρήση. Όπως σχεδόν όλα τα τρόφιμα δηλαδή , ανάλογα με το πλαίσιο της διατροφής στην οποία βρίσκονται και την ποσότητα που τα τρώμε


Ρε φιλε και το νερο ακομα μπορει να κανει κακο σε μεγαλη ποσοτητα. Το θεμα ειναι οτι καποια πραγματα δεν προσφερουν τιποτα και κανουν και κακο σε μικρη ποσοτητα απλα αν καταναλωνονται με μετρο δε φαινεται το κακο που κανουν.
Τα κορεσμενα λιπαρα ας πουμε ειναι χρησιμα σε μικρη ποσοτητα σε μεγαλη ανθυγιεινα. Τα τρανς λιπαρα δεν ειναι ποτε χρησιμα και κανουν παντα κακο αλλα αν τρωει καποιος 1-2 φορες τη βδομαδα τηγανιτες πατατες δεν θα φανει στις εξετασεις του. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν πειραζει να τρωει. Γιατι να τρως κατι αχρηστο που σου κανει και κακο? Αν ανηκεις στην κατηγορια που τρωει μονο για να γεμισει το στομαχι του και για την γευση ακομα και αν αυτα που τρωει ειναι σκατα με γευση κοτοπουλου τοτε ενταξει

savage
10-12-10, 13:01
:thumbup::clap:

beefmeup
10-12-10, 15:14
Ρε φιλε και το νερο ακομα μπορει να κανει κακο σε μεγαλη ποσοτητα. Το θεμα ειναι οτι καποια πραγματα δεν προσφερουν τιποτα και κανουν και κακο σε μικρη ποσοτητα απλα αν καταναλωνονται με μετρο δε φαινεται το κακο που κανουν.
Τα κορεσμενα λιπαρα ας πουμε ειναι χρησιμα σε μικρη ποσοτητα σε μεγαλη ανθυγιεινα. Τα τρανς λιπαρα δεν ειναι ποτε χρησιμα και κανουν παντα κακο αλλα αν τρωει καποιος 1-2 φορες τη βδομαδα τηγανιτες πατατες δεν θα φανει στις εξετασεις του. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν πειραζει να τρωει. Γιατι να τρως κατι αχρηστο που σου κανει και κακο? Αν ανηκεις στην κατηγορια που τρωει μονο για να γεμισει το στομαχι του και για την γευση ακομα και αν αυτα που τρωει ειναι σκατα με γευση κοτοπουλου τοτε ενταξει

μου αρεσει που το γραφεις αυτο στον αντρικο:green:
εχω την εντυπωση οτι κατι εχει γραψει στο μπλογκ του για αυτο..

οσο για τα αλλα,εχεις δικιο φιλε,αλλα να σου πω κατι?
αχρηστα μπορει να ειναι,αλλα οπως γραφεις αφου δεν ειναι επιβλαβη σε ελεγχομενες ποσοτητες γιατι να τα "στερηθεις"η να απεχεις?
μακροπροθεσμα μπορει να βγει σε αρνητικο αυτη η "στερηση",κ να σου γυρισει μπουμερανγκ..

οτι κ να κανουμε,σε αυτο τον αδικο ντουνια,μια φορα θα ζησουμε..οποτε..

Andrikos
10-12-10, 17:53
μου αρεσει που το γραφεις αυτο στον αντρικο:green:
εχω την εντυπωση οτι κατι εχει γραψει στο μπλογκ του για αυτο..


:green: Σχεδόν το είχα ξεχάσει.



αχρηστα μπορει να ειναι,αλλα οπως γραφεις αφου δεν ειναι επιβλαβη σε ελεγχομενες ποσοτητες γιατι να τα "στερηθεις"η να απεχεις?
μακροπροθεσμα μπορει να βγει σε αρνητικο αυτη η "στερηση",κ να σου γυρισει μπουμερανγκ..

οτι κ να κανουμε,σε αυτο τον αδικο ντουνια,μια φορα θα ζησουμε..οποτε..

+1

Επίσης ο φίλος ο Exkaliber το έθεσε πολύ ωραία:green:

ginus
21-01-11, 01:48
αξιολογη εκμπομπη και ενδιαφερον θεμα με πολλες αληθειες...


EFSQ3GWZNdE

OP0Any7DidA&feature

xbrCm5nusiQ&feature

D_qaESdUna4&feature

YOIlYmnRkgI&feature

sofos
21-01-11, 01:51
εγω θυμαμαι ο ευαγγελατος παλιοτερα που χε κανει σχετικη εκπομπη κ εδειχνε πως φτιαχνουν τα γαλατα,τα γιαουρτια κ τα τυρια κ σιχαθηκα,κανονες υγιεινης δεν υπαρχουν κ δε τους κανουν κ ελεγχους :shock:

Ramrod
21-01-11, 01:51
αξιολογη εκμπομπη και ενδιαφερον θεμα με πολλες αληθειες...




Έχουν ξαναποσταριστεί αυτά τα βίντεο...

Και μετά κάποιοι λένε για τα συμπληρώματα ότι είναι σαβούρες...

ginus
21-01-11, 01:55
γενικοτερα δεν πιστευω οτιδηποτε η οποιονδηποτε εκπροσωπει η διαγει την τρομολαγνεια και την τρομοφοβια...εχουν ακουστει οτι καποια σκηνικα ηταν στημενα και επι πληρωμης...οχι οτι δεν γινονται...αλλα προτιμω οι πηγες μου να ειναι ποιο αξιοπιστες...

Andrikos
22-01-11, 15:58
Το κουτί της Πανδώρας είναι από τις καλύτερες εκπομπές στην ελληνική τηλεόραση αλλά η συγκεκριμένη εκπομπή δείχνει μία πολύ επιδερμική και τρομολαγνική αντιμετώπιση. Όταν λέμε πως κάτι προκαλεί καρκίνο πρέπει οπωσδήποτε να μιλάμε και με δοσολογία, αλλιώς δεν μιλάμε επιστημονικά αλλά ψαρεύουμε τηλεθέαση με δόλωμα τον πανικό.