PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα σοβαρο



hotdevil
08-11-10, 18:29
γεια σας και παλι θα χρειαστω την βοηθεια σας.Ειμαι ο παναγιωτης 24χρ 1.76 75κιλα σημερα λογο ογκου.Λοιπον το προβλημα μου ειναι οτι εχασα οπωσ ειχα πει 30 κιλα αρκετα γρηγορα και εδω και ενα χρονο κανω γυμναστικη με βαρη ποιο πολυ και αεροβιο 2 φορεσ την εβδομαδα.Το προβλημα ειναι οτι ενω ειμαι κομπλε σε ολο το σωμα εχω θεμα με το δερμα μου διοτι εχει χαλαρωσει αρκετα στο κατω σημειο κοιλιασ ποθ πιανει και λιγο πισω στην μεση.Τι να κανω ειναι ασχημο οταν καθομαι και ξενερωνω τρελλα,θελω την καλυτερη βοηθεια σας μηπωσ και γλυτωσω καμια επεμβαση

GyM=life
08-11-10, 18:35
o xronos einai o kaliteros giatros=] sinexise tin gimnastiki s kai 8a deis apotelesmata mera para mera...ama kaneis kai ka8ari diatrofi 8a deis akoma poio grigora!opws eipes kai esi exases 30kila poli grigora pragma to opoio einai pl kako gt se kanei na kremas!

hotdevil
08-11-10, 18:37
o xronos einai o kaliteros giatros=] sinexise tin gimnastiki s kai 8a deis apotelesmata mera para mera...ama kaneis kai ka8ari diatrofi 8a deis akoma poio grigora!opws eipes kai esi exases 30kila poli grigora pragma to opoio einai pl kako gt se kanei na kremas!

φιλε μου απο τοτε που εχασα τα κιλα γυμναζομαι και δεν εχει αλλαξει κατι μονο τωρα τελευταια που ανεβηκα σε καθαρα κιλα.Μου εχει φυγει η υπομονη για αυτο το θεμα ειλικρινα.

GyM=life
08-11-10, 18:40
Κανεις διατροφη?

hotdevil
08-11-10, 18:42
Κανεις διατροφη?

εννοειται φιλε μου ουτε αλατια ουτε λιπη και 5 γευματα την ημερα

GyM=life
08-11-10, 18:42
την εχεις postarei καπου να την δω ?

hotdevil
08-11-10, 18:50
την εχεις postarei καπου να την δω ?

την ειχα ποσταρει αλλα παρε μια γευση


πρωινο δημητριακα ολικησ με γαλα απαχο,6 ασπραδια και ενα ποτηρι χυμο πορτοκαλι


δεκατιανο μια μπακετα ολικης με γαλοπουλα 4 φετεσ ντοματα μαρουλι και ενα μηλο


μεσημεριανο ρυζι,η πατατα βραστη με μπιφτεκι μοσχαρισιο η κοτοπουλο και σαλατα καμια φορα

απογευματινο πριν γυμ ενα σκουπ πρωτεινη ογκου και ενα καφε σκετο

μετα γυμ ενα σκουπ πρωτεινη

και το βραδυ ενα γιαουρτι με αμυγδαλα ωμα η καμια σαλατα αρκετη

GyM=life
08-11-10, 19:07
etsi kai etsi!pantos min to bazeis kato re file!sto lew gt kserw polla paidia p eixan to problima s!logiko einai!dn feugei etsi to lipos!egw prospa8w na figei i baka 1misi xrono kai as exw 6pack ;)

hotdevil
08-11-10, 19:09
etsi kai etsi!pantos min to bazeis kato re file!sto lew gt kserw polla paidia p eixan to problima s!logiko einai!dn feugei etsi to lipos!egw prospa8w na figei i baka 1misi xrono kai as exw 6pack ;)

πρωτον δεν ειναι λιπος αυτο που εχω διοτι ειναι αδειο τελιοσ για αυτο και ειναι σαν κρεμασμενο και δευτερων πλακα μου κανεισ???6 πακ με μπακα???τυχαιο δεν νομιζω φιλε.ευχαριστω παντως

Manos1989
08-11-10, 19:44
Η υπομονή σου θα συνεχίσει να εξαντλείται γιατί πολύ απλά το θέμα σου δεν φτιάχνει με γυμναστική και διατροφή.....κι εγω το ίδιο πίστευα και απλά καθυστερούσα το αναπόφευκτο το οποίο είναι......Φουστάνος.;)

hotdevil
08-11-10, 19:53
Η υπομονή σου θα συνεχίσει να εξαντλείται γιατί πολύ απλά το θέμα σου δεν φτιάχνει με γυμναστική και διατροφή.....κι εγω το ίδιο πίστευα και απλά καθυστερούσα το αναπόφευκτο το οποίο είναι......Φουστάνος.;)

εχεισ δικιο φιλε αλλα τι εννοεισ φουστανος???κ τι εκανες εσυ>???

lef
08-11-10, 19:54
τον ετσι της θεοδωριδου:green:
πλαστικη εννοει,δεν μαζευει το δερμα αλλιως

hotdevil
08-11-10, 19:56
τον ετσι της θεοδωριδου:green:
πλαστικη εννοει,δεν μαζευει το δερμα αλλιως

ποσα να θελει η μ....... αυτη???εχεισ κανει κατι???

Devil
08-11-10, 20:03
ισως μπορουν να σε βοηθησουν κρεμες με βιταμινη Ε , αμυγδαλελαιο και αλοε βερα...

αλλα τα κιλα ειναι σχετικα πολλα....

hotdevil
08-11-10, 20:08
ισως μπορουν να σε βοηθησουν κρεμες με βιταμινη Ε , αμυγδαλελαιο και αλοε βερα...

αλλα τα κιλα ειναι σχετικα πολλα....

τι εννοεισ οτι τα κιλα μου ειναι πολλα????

Devil
08-11-10, 20:09
τι εννοεισ οτι τα κιλα μου ειναι πολλα????

ναι εχασες παρα πολλα κιλα πολυ γρηγορα

Manos1989
08-11-10, 20:11
Φουστάνος εννοώ τον πρώην αποτέτοιο της θεοδωρίδου....τον γνωστό πλαστικό χειρουργό :P
Και για να σου απαντήσω την έκανα εγω την επέμβαση πριν 7 εβδομάδες.
Το κόστος είναι 5.500(με 4κλινο δωμάτιο) και φτάνει τις 7.000(μονόκλινο....τα σπάει το μονόκλινο,βασιλιάς ήμουν εκεί μεσα χαχα;))
Η επέμβαση κρατάει 2-5 ώρες,νοσηλεύεσαι 2 μέρες.Ο πόνος στην τομή είναι μηδαμινός και περνάει πολύ γρήγορα.Ο πόνος στους κοιλιακούς όμως σε ΜΑΜΑΕΙ κανονικά για 3 εβδομάδες,δεν μπορείς να γελάσεις,να φτερνιστείς,να βήξεις κλπ.
Εσπασα 3 εσωτερικά ράμματα εγώ έτσι.
Υπάρχει πρήξιμο στην περιοχή για 3-6 μήνες.Το αποτέλεσμα μετά τις πρώτες 4 εβδομάδες αρχίζει να φαίνεται ικανοποιητικό.Τις πρώτες 4 εγώ είχα πάθει ψυχολογικό....ήμουν σαν 5 μηνών έγκυος να ουμε:P
Γυμναστική ξεκινάς μετά τις 4 εβδομάδες.Να περπατήσεις μπορείς από την 1η μέρα(μερικά βήματα φυσικά).Στη δουλειά πας σε 7-10 μέρες.
Νομίζω τα κάλυψα όλα,ότι απορία έχεις μου λες ;)
Αν το κάνεις,κάντο το συντομότερο δυνατό και σταμάτα να παιδεύεσαι με τη γυμναστική για το συγκεκριμένο θέμα.

hotdevil
08-11-10, 20:35
[QUOTE=Manos1989;272209]Φουστάνος εννοώ τον πρώην αποτέτοιο της θεοδωρίδου....τον γνωστό πλαστικό χειρουργό :P
Και για να σου απαντήσω την έκανα εγω την επέμβαση πριν 7 εβδομάδες.
Το κόστος είναι 5.500(με 4κλινο δωμάτιο) και φτάνει τις 7.000(μονόκλινο....τα σπάει το μονόκλινο,βασιλιάς ήμουν εκεί μεσα χαχα;))
Η επέμβαση κρατάει 2-5 ώρες,νοσηλεύεσαι 2 μέρες.Ο πόνος στην τομή είναι μηδαμινός και περνάει πολύ γρήγορα.Ο πόνος στους κοιλιακούς όμως σε ΜΑΜΑΕΙ κανονικά για 3 εβδομάδες,δεν μπορείς να γελάσεις,να φτερνιστείς,να βήξεις κλπ.
Εσπασα 3 εσωτερικά ράμματα εγώ έτσι.
Υπάρχει πρήξιμο στην περιοχή για 3-6 μήνες.Το αποτέλεσμα μετά τις πρώτες 4 εβδομάδες αρχίζει να φαίνεται ικανοποιητικό.Τις πρώτες 4 εγώ είχα πάθει ψυχολογικό....ήμουν σαν 5 μηνών έγκυος να ουμε:P
Γυμναστική ξεκινάς μετά τις 4 εβδομάδες.Να περπατήσεις μπορείς από την 1η μέρα(μερικά βήματα φυσικά).Στη δουλειά πας σε 7-10 μέρες.
Νομίζω τα κάλυψα όλα,ότι απορία έχεις μου λες ;)
Αν το κάνεις,κάντο το συντομότερο δυνατό και σταμάτα να παιδεύεσαι με τη γυμναστική για το συγκεκριμένο θέμα.[/QUO

εμενα ειναι λιγο το θεμα μου αλλα και 5500 ειναι αρκετα πιστευς και δεν μου περισσευουν.Ειχεσ διλαδη βελτιςσει???εισαι φετεσ τωρα ε???χαχαχα

Manos1989
08-11-10, 20:41
φέτες δεν γίνεσαι αλλά αφαιρείται κάποιο λίπος(δεν μπορεί να αφαιρεθεί όλο γιατί δεν θα αιματώνεται σωστά η περιοχή,έτσι μου είπε).Εγώ δεν είχα λίπος να βγάλει...σκέψου ότι δέρμα+νερό+λίπος ήταν λιγότερο από 1 κιλό.
Το καλό είναι ότι σου φτιάχνει τους κοιλιακούς,τους δένει μαζί και ανορθώνονται και ελαφρώς οπότε είναι σαν να έχεις κάνει κάμποσες χιλιάδες crunches.
Εγώ τώρα 7 εβδομάδες μετά,βλέπω τους 4 πρώτους κοιλιακούς(νταξ οι 2 πρώτοι είναι κάτι σκατούλια αλλά δεν γαμιέται :P)Κάτω από την 2η σειρά κοιλιακών αρχίζει το πρήξιμο το οποίο είναι ακόμα αρκετό αλλά υποχωρεί.
Για το δέρμα δεν το συζητώ......καθιστός και δεν ζαρώνει....απλά τα σπάει!

hotdevil
08-11-10, 20:50
φέτες δεν γίνεσαι αλλά αφαιρείται κάποιο λίπος(δεν μπορεί να αφαιρεθεί όλο γιατί δεν θα αιματώνεται σωστά η περιοχή,έτσι μου είπε).Εγώ δεν είχα λίπος να βγάλει...σκέψου ότι δέρμα+νερό+λίπος ήταν λιγότερο από 1 κιλό.
Το καλό είναι ότι σου φτιάχνει τους κοιλιακούς,τους δένει μαζί και ανορθώνονται και ελαφρώς οπότε είναι σαν να έχεις κάνει κάμποσες χιλιάδες crunches.
Εγώ τώρα 7 εβδομάδες μετά,βλέπω τους 4 πρώτους κοιλιακούς(νταξ οι 2 πρώτοι είναι κάτι σκατούλια αλλά δεν γαμιέται :P)Κάτω από την 2η σειρά κοιλιακών αρχίζει το πρήξιμο το οποίο είναι ακόμα αρκετό αλλά υποχωρεί.
Για το δέρμα δεν το συζητώ......καθιστός και δεν ζαρώνει....απλά τα σπάει!

ωραιος βρε φιλε χαιρομαι ειλικρινα μακαρι να ειχα λεφτα να το εκανα αλλα?????δυστυχωσ τρεχουν αλλα

George1993
08-11-10, 22:20
δηλαδή εγώ που έχω χάσει 23 κιλά εντός 10 μηνών να χρειαστεί να κάνω και γω μακροπρόθεσμα καποια εγχείρηση ??? pff :(

Eddie
08-11-10, 22:26
δηλαδή εγώ που έχω χάσει 23 κιλά εντός 10 μηνών να χρειαστεί να κάνω και γω μακροπρόθεσμα καποια εγχείρηση ??? pff :(

Δεν ειναι απολυτο αυτο..διαφερει απο δερμα σε δερμα!Αλλος εχει πιο ανθεκτικο αλλος οχι.

Και χω εχασα 18 σε 5 μηνες και το δερμα κανει παρτακι.Οχι μεγαλο,μικρο αλλα το κανει.

chr04
08-11-10, 22:42
Εγώ ρε παιδιά όταν είχα χάσει 40 κιλά σε περίπου 8 μήνες δεν παρατήρησα καμιά χαλάρωση. Βέβαια θα έπρεπε να χάσω και άλλα 20 κιλά για να έρθω στα φυσιολογικά για το ύψος μου, οπότε δεν ξέρω πως θα ήταν. H 2η προσπάθεια συνεχίζεται οπότε θα δούμε μελλοντικά τι θα γίνει.

Μάνο μπορείς να μας πεις που έγιναν οι τομές, πόσες σου έκανε και αν υπάρχουν σημάδια τώρα;

thanks@

Manos1989
08-11-10, 23:09
Εγώ ρε παιδιά όταν είχα χάσει 40 κιλά σε περίπου 8 μήνες δεν παρατήρησα καμιά χαλάρωση. Βέβαια θα έπρεπε να χάσω και άλλα 20 κιλά για να έρθω στα φυσιολογικά για το ύψος μου, οπότε δεν ξέρω πως θα ήταν. H 2η προσπάθεια συνεχίζεται οπότε θα δούμε μελλοντικά τι θα γίνει.

Μάνο μπορείς να μας πεις που έγιναν οι τομές, πόσες σου έκανε και αν υπάρχουν σημάδια τώρα;

thanks@

Η τομή είναι μία και γίνεται πάνω από το εφήβαιο περιμετρικά και η έκταση εξαρτάται από το πρόβλημα που υπάρχει.Εμένα είναι αρκετά μεγάλη και φτάνει μέχρι την λεκάνη.Φυσικά δεν φαίνεται τίποτα με εσώρουχο όσο χαμηλά και να το πας:P
Επίσης είναι σημαντικό να επιλέξετε καλό γιατρό(προτείνο ανεπιφύλακτα Φουστάνο και δεν του κάνω διαφήμιση μιας και νομίζω δεν έχει ανάγκη τα δικά μου ή τα δικά σου λεφτά) έτσι ώστε η τομή να είναι καλή.
Είναι σαν μια μολυβιά,πολύ πολύ λεπτή γραμμη η οποία είναι κόκκινη προς το παρόν αλλά σε 6-12 μήνες θα έχει το χρώμα του δέρματος οπότε σχεδόν δεν θα φαίνεται.Η ικανότητα του γιατρού θα παίξει ρόλο στο αν θα γίνει ''κορδονακι'' η τομή κάτι που είναι εκνευριστικό και ευτυχώς σε μένα δεν έγινε.

Anyway όποιος έχει πρόβλημα,να το κάνει με κλειστά μάτια.....αξίζει με χίλια το αποτέλεσμα και είμαι ακόμα στην 7η εβδομάδα.....στους 6 μήνες που θα έχω το τελικό αποτέλεσμα νομίζω θα πάω να τον φιλήσω τον γιατρό :P

P.s το μόνο φοβερά εκνευριστικό που δεν θα σταματήσω να το λέω....είναι το πρήξιμο.........μιλάμε μου έχει γαμήσει την ψυχολογία άπειρες φορές.
Να το βάλετε στο μυαλό σας από πριν ότι θα το έχετε για 3 μήνες,ώστε να είστε προετοιμασμένοι και να μη σας επηρεάσει όπως εμένα ;)

hotdevil
08-11-10, 23:29
Η τομή είναι μία και γίνεται πάνω από το εφήβαιο περιμετρικά και η έκταση εξαρτάται από το πρόβλημα που υπάρχει.Εμένα είναι αρκετά μεγάλη και φτάνει μέχρι την λεκάνη.Φυσικά δεν φαίνεται τίποτα με εσώρουχο όσο χαμηλά και να το πας:P
Επίσης είναι σημαντικό να επιλέξετε καλό γιατρό(προτείνο ανεπιφύλακτα Φουστάνο και δεν του κάνω διαφήμιση μιας και νομίζω δεν έχει ανάγκη τα δικά μου ή τα δικά σου λεφτά) έτσι ώστε η τομή να είναι καλή.
Είναι σαν μια μολυβιά,πολύ πολύ λεπτή γραμμη η οποία είναι κόκκινη προς το παρόν αλλά σε 6-12 μήνες θα έχει το χρώμα του δέρματος οπότε σχεδόν δεν θα φαίνεται.Η ικανότητα του γιατρού θα παίξει ρόλο στο αν θα γίνει ''κορδονακι'' η τομή κάτι που είναι εκνευριστικό και ευτυχώς σε μένα δεν έγινε.

Anyway όποιος έχει πρόβλημα,να το κάνει με κλειστά μάτια.....αξίζει με χίλια το αποτέλεσμα και είμαι ακόμα στην 7η εβδομάδα.....στους 6 μήνες που θα έχω το τελικό αποτέλεσμα νομίζω θα πάω να τον φιλήσω τον γιατρό :P

P.s το μόνο φοβερά εκνευριστικό που δεν θα σταματήσω να το λέω....είναι το πρήξιμο.........μιλάμε μου έχει γαμήσει την ψυχολογία άπειρες φορές.
Να το βάλετε στο μυαλό σας από πριν ότι θα το έχετε για 3 μήνες,ώστε να είστε προετοιμασμένοι και να μη σας επηρεάσει όπως εμένα ;)

πολλα λεφτα ρε φιλαρακι αλλα πρεπει αν θες να εχεις ενα σωστο σωμα.Εγω εχασα
30κιλα σε 6μηνες κ χαλαρωσα κατω χαμηλα που φαινετε μονο οταν καθομαι κ ξενερωνω πολυ.μπραβο φιλε μ

George1993
08-11-10, 23:56
Δεν ειναι απολυτο αυτο..διαφερει απο δερμα σε δερμα!Αλλος εχει πιο ανθεκτικο αλλος οχι.

Και χω εχασα 18 σε 5 μηνες και το δερμα κανει παρτακι.Οχι μεγαλο,μικρο αλλα το κανει.

Ναι πράγματι... απλώς με ξενερώνει το οτι στα πλάγια έχω βγάλει ραγάδες
και εκεί το δέρμα έχει σφύξει αλλά ελάχιστα

Gaspari
09-11-10, 01:02
Manos1989 καλή ανάρρωση φίλε μου.

Εγώ απο πέρσι αμα με δείτε πως ήμουν κ πως έγινα θα τρίβετε τα μάτια σας.. :green:

giorgos kriti
09-11-10, 01:18
παιδια το νηγστερι ειναι κακο πραγμα μιλαμε για νυστερι ..δεν υπαρχουν φυσικοι τροποι ι κανενα φαρμακο ???για ψαξτετο περισσοτερο πριν να πατε σε ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ..

Galthazar
10-11-10, 01:21
καταρχας πηγαινε σε εναν γιατρο να σε δει απο κοντα γιατι ετσι δν μπορει κανεις να βγαλει συμπερασμα ειδικα χωρις φωτο... την επιλογη "εγχειρηση" να την εχεις τελευταια στο μυαλο σου

Eddie
10-11-10, 01:25
Δεν υπαρχουν αλλες λυσεις,δυστηχως!!Αν υπηρχαν,ισως οι επεμβασεις να μην ειχαν 5χιλιαρο αλλα 2χιλιαρο και κατω.

Απαξ και ξεχειλωσει το δερμα δεν ερχεται..

silk
10-11-10, 01:32
Δεν υπαρχουν αλλες λυσεις,δυστηχως!!Αν υπηρχαν,ισως οι επεμβασεις να μην ειχαν 5χιλιαρο αλλα 2χιλιαρο και κατω.

Απαξ και ξεχειλωσει το δερμα δεν ερχεται..

ναι οντως.ειλικρινα αν μπορυσα θα τ κανα.πολλα τ λεφτα και οχι κ σχετικα μεγαλο προβλημα.το καλο ειναι οτι υπαρχει αφαιρεση στις λιποαποθηκες αποτε δεν προκειτε ποτε ν ξαναβαλεις κιλα εκει.

Manos1989
10-11-10, 01:46
ναι οντως.ειλικρινα αν μπορυσα θα τ κανα.πολλα τ λεφτα και οχι κ σχετικα μεγαλο προβλημα.το καλο ειναι οτι υπαρχει αφαιρεση στις λιποαποθηκες αποτε δεν προκειτε ποτε ν ξαναβαλεις κιλα εκει.

Aυτό δεν ισχύει στο 100%.....δυστυχώς.
Αφαιρούνται μεν πολλά λιποκύτταρα αλλά όχι το 100% αυτών οπότε πάντα υπάρχει η πιθανότητα αποθήκευσης εκεί.
Επίσης υπάρχει και το λίπος ακριβώς κάτω από το δέρμα το οποίο δεν αφαιρείται και δεν το ακουμπάνε καθόλου για να μην εμποδιστεί η σωστη αιμάτωση και επούλωση των εσωτερικών πληγών(απότι μου είπε ο γιατρός).

silk
10-11-10, 02:01
Aυτό δεν ισχύει στο 100%.....δυστυχώς.
Αφαιρούνται μεν πολλά λιποκύτταρα αλλά όχι το 100% αυτών οπότε πάντα υπάρχει η πιθανότητα αποθήκευσης εκεί.
Επίσης υπάρχει και το λίπος ακριβώς κάτω από το δέρμα το οποίο δεν αφαιρείται και δεν το ακουμπάνε καθόλου για να μην εμποδιστεί η σωστη αιμάτωση και επούλωση των εσωτερικών πληγών(απότι μου είπε ο γιατρός).

κοιτα μιας περα αποτην πλακα ειναι μια επεμβασουλα που λιγο πολυ βοηθαει πολλους , η κοιλιοπλαστικη.οαπο οσο ειχα δει ομως επαιζε στο 3χιλιαρο με 4.

fonz
10-11-10, 02:17
Δυστυχώς και εγω απο οσο ξερω το δερμα δεν επανερχεται. Προσφατα εκανε επεμβαση ενας γνωστος μου που ειχε χασει πολλα κιλα αποτομα (40+).
δοκιμασε ολες τις εναλλακτικες μεθοδους αλλα δεν ειχε αποτελεσμα και κατεφυγε στην χειρουργικη.
Πιστευω οτι δεν εχεις εναλλακτικη.

ΥΓ φτιαξε τα υπολοιπα και οταν βρεις τα χρηματα προχωρα και στην πλαστικη , μην σε παιρνει απο κατω.....
φιλικα

Manos1989
10-11-10, 11:05
κοιτα μιας περα αποτην πλακα ειναι μια επεμβασουλα που λιγο πολυ βοηθαει πολλους , η κοιλιοπλαστικη.οαπο οσο ειχα δει ομως επαιζε στο 3χιλιαρο με 4.

Δεν ξέρω αν λόγω έκτασης της επέμβασης εμένα ήταν παραπάνω αλλά ο Φουστάνος χρεώνει 5.500 ευρώ και ο Λύρας 6.500 ευρώ. Τους 2 αυτούς τους θεωρώ τους καλύτερους χειρουργούς,οπότε προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω(αν είναι όντως παραπάνω) παρά να πάω σε κάποιον χωρίς τόσα διαπιστευτήρια;)

Επίσης για όποιον το σκέφτεται.....όπως είπε και ο από πάνω(:P),είναι το τελευταίο πράγμα που πρέπει να σε απασχολεί.....μάθε να τρως,μάθε να γυμνάζεσαι,κάντο τρόπο ζωής και όταν φτάσεις στα κιλά που θες,την κάνεις και την επέμβαση;)

giorgos kriti
10-11-10, 13:29
εχω ενα φιλο μου με μπαμπα γιατρο,το παιδι μεχρι τα 18 ηταν παχυσαρκος μιλαμε 110+κιλα 172 και πολλα παρα πολλα κιλα λιπος.αυτο το παιδι ειχε φρικαρει στα τελευταια με το να τον λενε χοντρο και μπουλη..χεκιναει λοιπον την προπονηση και τη σωστη διατροφη φουλ κοτοποθλο κτλ..παιδια το παιδι σε ενα χρονο ειχε παει 35κιλα κατω και ειχε φτειαχει και σωμα με προτεινη μονο και λιποδιαλυτες!!!περναει αλλος ενας χρονος το παιδι αυτο περνει και αλλη μυικη μαζα τι νας πω μεσα σε δυο χρονια απο εκει που θα τον κοροιδευεθς τωρα αν τον δει καποιος μεσα σε γθμναστηριο θα του μιλαει με σεβασμο!!!ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ τωρα για τεραστεια προοδο!!!
αλλα με τα κιλα που εχασε ειχε προβλημα με το δερμα αν φορουσε μπλουζα ελεγες αυτος ειναι φετες σε κιλιακους πετρα ομως αλλα το ατιμο το δερμα το ξεχιλομενο καλυπτε τα τουβλακια..φετος την εκανε και αυτος την επεμβαση και σιγουρα βοιθησε αλλα τις ουλες θα της εχει μια ζωη(μαλακια)..αν καποιος παει για επεμβαση πρωτον να παρει 1000+τηλεφωνα να ψαχτει και ΝΑ κανει παζαρι με τον γιατρο πειστεψτε με το δεχεται ..ο φιλος την εκανε 2000ευρω και κατι ψηλα.

hotdevil
10-11-10, 20:09
εχω ενα φιλο μου με μπαμπα γιατρο,το παιδι μεχρι τα 18 ηταν παχυσαρκος μιλαμε 110+κιλα 172 και πολλα παρα πολλα κιλα λιπος.αυτο το παιδι ειχε φρικαρει στα τελευταια με το να τον λενε χοντρο και μπουλη..χεκιναει λοιπον την προπονηση και τη σωστη διατροφη φουλ κοτοποθλο κτλ..παιδια το παιδι σε ενα χρονο ειχε παει 35κιλα κατω και ειχε φτειαχει και σωμα με προτεινη μονο και λιποδιαλυτες!!!περναει αλλος ενας χρονος το παιδι αυτο περνει και αλλη μυικη μαζα τι νας πω μεσα σε δυο χρονια απο εκει που θα τον κοροιδευεθς τωρα αν τον δει καποιος μεσα σε γθμναστηριο θα του μιλαει με σεβασμο!!!ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ τωρα για τεραστεια προοδο!!!
αλλα με τα κιλα που εχασε ειχε προβλημα με το δερμα αν φορουσε μπλουζα ελεγες αυτος ειναι φετες σε κιλιακους πετρα ομως αλλα το ατιμο το δερμα το ξεχιλομενο καλυπτε τα τουβλακια..φετος την εκανε και αυτος την επεμβαση και σιγουρα βοιθησε αλλα τις ουλες θα της εχει μια ζωη(μαλακια)..αν καποιος παει για επεμβαση πρωτον να παρει 1000+τηλεφωνα να ψαχτει και ΝΑ κανει παζαρι με τον γιατρο πειστεψτε με το δεχεται ..ο φιλος την εκανε 2000ευρω και κατι ψηλα.

ειναι θεμα σημαντικο αυτο μακαρι να ειχα φραγκα να το εκανα διοτι κ φετος δεν με βλεπω φετες δυστυχως κ το παλευω πολυ τοσο καιρο...

Marine
11-11-10, 15:53
ισως ακουγεται ακραιο...εχεις δοκιμασει να παρεις καποια κιλα σε λιπος ωστε να τσιτωσεις το δερμα και μετα να κανεις σωστη γραμμωση?

Manos1989
11-11-10, 16:11
ισως ακουγεται ακραιο...εχεις δοκιμασει να παρεις καποια κιλα σε λιπος ωστε να τσιτωσεις το δερμα και μετα να κανεις σωστη γραμμωση?

Δεν θα βοηθήσει κάπου.....το ξεχειλωμένο δέρμα θα παραμείνει ξεχειλωμένο,απλά όσο έχεις τα επιπλέον κιλά,θα φαίνεται πιο τσιτωμένο.Οταν τα χάσεις θα είσαι στο ίδιο επίπεδο.

savage
11-11-10, 17:11
παντως και γω ρε παιδια,ειχα φτασει 100+ κιλα στα 18-19 μου(και μιλαω για παχος ελεω 2 συνεχομενων πανελληνιων εξετασεων,οχι για 100+ κιλα ογκου) και μετα επεσα στα 77-78 κιλα.
μαλιστα απο τα 96 επεσα στα 77-78 κιλα μεσα σε 50 μερες περιπου.:shock::shock:

υπηρχε προβλημα με το δερμα τα πρωτα χρονια(οχι τεραστιο παντως),το οποιο εχει εξαληφθει με τα χρονια σε βαθμο 95+%. βεβαια δεν ξερω κατα ποσον αυτο μορει να συμβει σε ολους η αν απλα ημουν τυχερος,αλλα καμια φορα ας μην απογοητευομαστε τοσο ευκολα/γρηγορα.

παντως σιγουρα αν ξαναγυρναγα το χρονο πισω 10 χρονια,δε θα τα εχανα τοσο γρηγορα τα κιλα

Manos1989
11-11-10, 17:17
παντως και γω ρε παιδια,ειχα φτασει 100+ κιλα στα 18-19 μου(και μιλαω για παχος ελεω 2 συνεχομενων πανελληνιων εξετασεων,οχι για 100+ κιλα ογκου) και μετα επεσα στα 77-78 κιλα.
μαλιστα απο τα 96 επεσα στα 77-78 κιλα μεσα σε 50 μερες περιπου.:shock::shock:

υπηρχε προβλημα με το δερμα τα πρωτα χρονια(οχι τεραστιο παντως),το οποιο εχει εξαληφθει με τα χρονια σε βαθμο 95+%. βεβαια δεν ξερω κατα ποσον αυτο μορει να συμβει σε ολους η αν απλα ημουν τυχερος,αλλα καμια φορα ας μην απογοητευομαστε τοσο ευκολα/γρηγορα.

παντως σιγουρα αν ξαναγυρναγα το χρονο πισω 10 χρονια,δε θα τα εχανα τοσο γρηγορα τα κιλα

Πρώτον σίγουρα παίζουν ρόλο τα γονίδια και η ελαστικότητα του δέρματος.
Επίσης Νίκο εσύ έβαλες πολλά μυικά κιλά που ίσως να κάλυψαν κάποιο ''κενό''.
Και μη ξεχνάμε ότι η δική μου περίπτωση είχε φτάσει τα όρια της θνησιγενούς παχυσαρκίας αφού μιλάμε για 75 κιλά πάνω από το φυσιολογικό,οπότε και μέχρι τα 100 να έκανα γυμναστική δεν θα είχα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.(απαπα με σιχαίνομαι και μόνο που θυμάμαι ότι έφτασα 166 κιλά μπλιαχ,πάλι καλά τα έχασα:unsure:)

Eddie
11-11-10, 17:23
Ναι αλλα Νικολα ξεχναμε κατι..

Το δερμα ξεχειλωνει οταν παιρνεις τα κιλα και οχι οταν τα χανεις(κυριως).Εαν βαζεις απο 1 κιλο το μηνα σε 2 χρονια θα χεις παρει 24 και λογικα δε θα εχεις καν ραγαδες.Αν ομως παρεις 24 σε 6 μηνες το δερμα θα τεντωσει,θα κοκκινησει και οταν χασεις τα κιλα θα ζαρωσει.

Τωρα μιλαμε για φυσιολογικα κιλα +-20,αν πουμε για 30-40 τοτε και στο χασιμο μονο σιγουρα θα μαζεψεις.

Ας μη ξεχναμε ομως και τον τυπο δερματος και τη διατροφη που παιζει μεγαλο ρολο.

savage
11-11-10, 17:39
παιδια και γω εχω ραγαδες και μαλιστα καμποσες χαχαχα

μανο ναι εγω μιλαω για πιο νορμαλ περισπτωσεις.για τοσα κιλα οσα εχασες εσυ δε το συζηταω.εκει μιλαμε για προβλημα μεγαλο!!! και στο εχω ξαναπει εισαι αξιος συγχαρητηριων για αυτο που πετυχες.

αλλα ακομα δε μου εχεις πει...:unsure::unsure:
πως εφτασες τοσα κιλα???:shock::shock:

Manos1989
11-11-10, 18:11
παιδια και γω εχω ραγαδες και μαλιστα καμποσες χαχαχα

μανο ναι εγω μιλαω για πιο νορμαλ περισπτωσεις.για τοσα κιλα οσα εχασες εσυ δε το συζηταω.εκει μιλαμε για προβλημα μεγαλο!!! και στο εχω ξαναπει εισαι αξιος συγχαρητηριων για αυτο που πετυχες.

αλλα ακομα δε μου εχεις πει...:unsure::unsure:
πως εφτασες τοσα κιλα???:shock::shock:

χμμμ ήθελε προσπάθεια να τα πάρω μη νομίζεις!:green:
Μιλάμε για τεράστιες ποσότητες φαγητού και συνέχεια........
Μπορεί να χτύπαγα και 10.000 θερμίδες κάποιες μέρες,αν σκεφτείς 2 διπλές μερίδες φαγητού+ 1 πίτσα+ 3-4 cokes + σοκολάτες,πατατάκια,κρουασάν,τυρόπιτες και δεν συμμαζεύεται:P
Μου ρχεται να ξεράσω μόνο που τα λέω χαχα