PDA

Επιστροφή στο Forum : Κανω τιποτα λαθος?



Marine
12-11-10, 16:18
Την περασμενη πεμτη απολυθηκα και μαζι με τις αναμνησεις του στρατου πηρα σπιτι μου και 20 κιλα (ημουν και στα ΛΟΚ τρομαρα τους) :) ...

Το πρωτο πραγμα που επρεπε να κανω ηταν να διωξω το λιπος απο πανω μου και αν οχι ολο ενα σεβαστο ποσοστο για να ξεκινησω ογκο..

Τα συμπληρωματα που χρησιμοποιω ειναι.

Whey isolate 90%
Casein
Omega 3 fish oils (1 mg per capsule)
Tribulus Terrestris (500 mg per capsule)
Caffeine ( 200 mg per capsule)
Sida (350 mg per capsule)
BCAA ( 1000 mg per capsule - BCAAs 2:1:1 Leucine:Isoleucine:Valine )
και Δεξτροζη..

και ξεκιναμε τωρα..

1.Σιντα παιρνω το πρωι και αμεσως μετα τρωω πρωινο και αλλη 1 καψουλα 20-30 λεπτα πριν το gym ..μηπως θα επρεπε να παιρνω και μια καψουλα ακομα μετα το gym??

2.Το σιντα το συνδυαζω με μια καψουλα καφεινη ΜΟΝΟ πριν το γυμναστηριο ειναι σωστο??

3.Η διατροφη που ακολουθω ειναι βαση στο προγραμμα γραμμωσης στο αρθρο του MB δηλαδη τρωω το πρωι υδατανθρακα και στο post γευμα..μετα ολα τα αλλα γευματα ειναι πρωτεινη και λαχανικα (πατζαρι και αγγουρι) + την δεξτροζη που 1,5 σκουπ στο ροφημα..να σημειωσω οτι παω γυμναστηριο μετα το πρωινο ωστε μετα οπως λεει στο αρθρο να ακολουθει ενα γευμα με υδατανθρακα..και ρωταω εγω μηπως θα επρεπε να πηγαινω το απογευμα γυμναστηριο μετα το μεσημεριανο και τελευταιο γευμα με υδατ η να συνεχισω ετσι??

4.Το σπλιτ μου ειναι
Δ.Στηθος-κοιλιακοι-αεροβιο 30 λεπτα
Τ.Πλατη-Ραχιαιοι-Πλευρα-αεροβιο 30 λεπτα
Τ.Κοιλιακοι-αεροβιο 30 λεπτα
Π.Ωμοι-Τραπεζοειδης-αεροβιο 30 λεπτα
Π.Ποδια-Κοιλιακοι
Σ.Δικεφαλα-Τρικεφαλα-Πηχεις

Ο λογος που εβαλα 4 μερες συνεχομενο αεροβιο ειναι γιατι αν εβαζα την παρασκευη μετα τα ποδια αεροβιο δεν θα μπορουσα να το κανω..ειναι σωστο το σπλιτ η χρειαζεται να αλλαξω κατι??

Σημειωση το αεροβιο το ξεκινησα 30 λεπτα και καθε βδομαδα θα ανεβαινει 5 λεπτα μεχρι να φτασω τα 45..


χρειαζομαι τα φωτα σας πληζ :)

Manos1989
12-11-10, 17:14
Ολα αυτά που γράφεις μια χαρά νομίζω είναι αλλα είναι όλα δευτερέυοντα αν δεν είσαι σωστός στη διατροφή σου που ναι μεν φαίνεται οκ εκ πρώτης όψεως αλλά δεν ξερουμε ποσότητες κλπ.
Επίσης,δεν μας λες αν χάνεις ή δεν χάνεις......αν ΔΕΝ χάνεις,τότε το πρόβλημα εντοπίζεται αποκλειστικά και μόνο στη διατροφή.
Το μόνο που θα μπορούσα να προτεινω είναι να κάνεις αερόβια το πρωί νηστικός στο 65% vo2max.

jimigr
12-11-10, 17:54
πρεπει να ξεκουραζεσε και λιγο!

Marine
12-11-10, 18:04
πρεπει να ξεκουραζεσε και λιγο!


Ολα αυτά που γράφεις μια χαρά νομίζω είναι αλλα είναι όλα δευτερέυοντα αν δεν είσαι σωστός στη διατροφή σου που ναι μεν φαίνεται οκ εκ πρώτης όψεως αλλά δεν ξερουμε ποσότητες κλπ.
Επίσης,δεν μας λες αν χάνεις ή δεν χάνεις......αν ΔΕΝ χάνεις,τότε το πρόβλημα εντοπίζεται αποκλειστικά και μόνο στη διατροφή.
Το μόνο που θα μπορούσα να προτεινω είναι να κάνεις αερόβια το πρωί νηστικός στο 65% vo2max.

Εννοειται πως ξεκουραζομαι καλα κοιμαμαι νωρις..δεν δουλευω (αλλα μαλλον απο δευτερα αρχιζω δουλεια :( )

Με το που ξυπνησω πινω 1 καψουλα σιντα

Πρωινο 100 γρ κουακερ + 2 σκουπ πρωτεινη + 100 μλ γαλα ισα ισα για τα κουακερ
+ 3 καψουλες ω3 και 1 καψουλα tribulus

20 λεπτα πριν το γυμναστηριο 2 καψουλες bcaa και 1 καψουλα σιντα μαζι με 1 καψουλα καφεινη

Αμεσως μετα το γυμν 2 σκουπ πρωτεινη + 1,5 σκουπ δεξτροζη

και μια ωρα μετα Κοτοπουλο 200-250 γρ η 2 κονσερβες τονο σε νερο η 3 μπριζολες λαιμος απαχες η 1 τσιπουρα ΜΑΖΙ με 100 γρ φακες η 100 γρ φασολια η 100 γρ ρυζι

Απογευμα 2 σκουπ γουεη

Βραδυνο το ιδιο με το μεσημερι μονο που αντι για υδατανθρακα βαζω λαχανικα συνηθως παντζαρια με βαλσαμικο και αγγουρι

Προ υπνου 2 σκουπ κασεινη

Κατι που ξεχασα μαζι με τα γευματα πινω και 3 καψουλες ω3 μαζι με μια καψουλα tribulus..

Στατς - 1,97 126 κιλα 20 χρονων

Αντωνης
12-11-10, 18:23
Για να τρως τοσο στην γραμμωση φανταζομαι τι θα τρως στον ογκο:affraid::affraid::affraid:

arisfwtis
12-11-10, 18:31
126 κιλα ειναι ο ανθρωπος δν ειναι πολυ το φαι
μια χαρα ειναι η διατροφη
εννοειτε πως οσο πεφτει σε κιλα θα πεφτουν και οι θερμιδες

Αντωνης
12-11-10, 18:36
Eιπα πουθενα οτι δεν ειναι καλη η διατροφη?

Απλα εξεπλαγην καθως δεν εχω ξαναδει διατροφη ανθρωπου τοσο πολλων "κυβικων"

kostas_lamia
12-11-10, 18:39
Δεν ξερω αν πρόσεξε κανεις το 1,97 :shock:

jimigr
12-11-10, 19:02
Δεν ξερω αν πρόσεξε κανεις το 1,97 :shock:
αχαχαχαχαχ!δικιο εχει το προσεξε κανεις! ολοκληρο θυριο ειναι! πρεπει να φαει!

Marine
12-11-10, 19:24
Δεν ξερω αν πρόσεξε κανεις το 1,97 :shock:


αχαχαχαχαχ!δικιο εχει το προσεξε κανεις! ολοκληρο θυριο ειναι! πρεπει να φαει!

απλα η φραση καλυτερα να σε ντυνουν παρα να σε ταιζουν...πιστευω την εχουν βγαλει για εμενα,την μοναδικη φορα που εκανα ογκο πριν κανα χρονο τα κοτοπουλα ειχαν κλαψει πολλα θυματα :P ναναι καλα ο σκλαβενιτης με τα ετοιμα κοτοπουλακια του...


Αν επαιρνα και μια καψουλα σιντα μετα το gym μαζι με το ροφημα θα εκανε δουλεια η μπα?

aepiskeptis
13-11-10, 12:05
αρχικα δεν ησουν στα ΛΟΚ, αλλα στους πεζοναυτες και Ναι ανηκετε στη ΔΕΔ, αλλα για να γινετε ΕΔ εχετε πολυ δρομο ακομα, ακομα κ οι μονιμοι σας ειναι ανεκπαιδευτοι, ποσο μαλλον οι εφεδροι.

ΕΔ=ΔΑΚ+ΔΟΚ+ΔΑΛ
εσεις ειστε σαν τους αερομεταφερομενουν, πολυ κουραση χωρις λογο.


πλακα κανω :P:P


εχω μια απορια? τι κολλημα εχετε με αυτα τα σπλιτ ρε παιδια πραγματικα?

κοψε το αεροβιο, κοψε τη δεξτροζη το ρυζι σου φτανει. κοψε τη βρωμη, κοψε τις κονσερβες, βαλε μεγαλυτερη ενταση προοδευτικα και αεροβιο μια φορα την εβδομαδα ή κ καθολου.
και φαε φρουτα, τι ο ΜΒ λεει μη τρωτε φρουτα, καλα μην τρως.

και φαε αυγα, φιλε μου πολλα αυγα και συκωτι, πολυ συκωτι. και το γαλα κ τα συμπληρωματα κοψτα κι αυτα.

εγω παντως μπηκα 85 κιλα, στο πευκο εφτασα, 79 και στα χανια 72, ειχα φλεβες μεχρι κ στα τραπεζια, πολλα στεργιου ετρωγες μου φαινεται

Marine
13-11-10, 13:23
αρχικα δεν ησουν στα ΛΟΚ, αλλα στους πεζοναυτες και Ναι ανηκετε στη ΔΕΔ, αλλα για να γινετε ΕΔ εχετε πολυ δρομο ακομα, ακομα κ οι μονιμοι σας ειναι ανεκπαιδευτοι, ποσο μαλλον οι εφεδροι.

ΕΔ=ΔΑΚ+ΔΟΚ+ΔΑΛ
εσεις ειστε σαν τους αερομεταφερομενουν, πολυ κουραση χωρις λογο.


πλακα κανω :P:P


εχω μια απορια? τι κολλημα εχετε με αυτα τα σπλιτ ρε παιδια πραγματικα?

κοψε το αεροβιο, κοψε τη δεξτροζη το ρυζι σου φτανει. κοψε τη βρωμη, κοψε τις κονσερβες, βαλε μεγαλυτερη ενταση προοδευτικα και αεροβιο μια φορα την εβδομαδα ή κ καθολου.
και φαε φρουτα, τι ο ΜΒ λεει μη τρωτε φρουτα, καλα μην τρως.

και φαε αυγα, φιλε μου πολλα αυγα και συκωτι, πολυ συκωτι. και το γαλα κ τα συμπληρωματα κοψτα κι αυτα.

εγω παντως μπηκα 85 κιλα, στο πευκο εφτασα, 79 και στα χανια 72, ειχα φλεβες μεχρι κ στα τραπεζια, πολλα στεργιου ετρωγες μου φαινεται


Πλακα δεν κανεις βγαζεις το κομπλεξισμο που βγαζουν τα γιωτοδρομια στους πεζοναυτες..αλλα δεν πειραζει ειχα συνηθισει να με κραζουν οι αλεξιπτωτισταρες-βυσματα τον 150 κιλων που δεν μπορουσαν να παρουν 10 καμψεις και κοβοντουσαν στην γυμναστικη που καναμε και βγαινανε ΕΥ..αλλα ναι ξεχασα απο εμας κλεψανε το hummer...

Οσο για τα στελεχη αν ειχες γνωσεις θα ηξερες οτι το 521 Τ/ΠΝ εχεις τους περισσοτερους Υπαξιωματικους που εχουν βγαλει σχολειο ΟΥΚ συν οτι το 521 ειναι το ταγμα με τις περισσοτερες ασκησεις στο εξωτερικο-ΝΑΤΟ απο ολες τις ειδικες δυναμεις...αλλα ναι ξεχασα απο εμας κλεψανε το hummer..

1000 φορες το μπλε πεζοναυτικο μπερε παρα τον πρασινο και να εχω τα γιωτοδρομια να κλαψουριζουν...

Οι αερομεταφερομενοι φιλε μου υπαγονται στις ΕΔ...

Στο θεμα μας τωρα..

Να κοψω το αεροβιο και την βρωμη??Με ποια λογικε το λες αυτο??
Μετα μου λες μια φορα αεροβιο και σταδιακη αυξηση :unsure: ...

Τον MB τον ακουω γιατι εχω δει photos του εχω διαβασει ποστ του και φαινεται οτι εχει αφιερωση την ζωη του στο ββινγκ και για να λεει οχι φρουτα στην γραμμωση θελω να πιστευω πως κατι παραπανω θα ξερει..

και εγω στο πευκο μπηκα 110 κιλα δεν μου λεει κατι αυτο..

εισαι ατυχος δεν μου αρεσουν τα γλυκα

...

Manos1989
13-11-10, 13:23
αρχικα δεν ησουν στα ΛΟΚ, αλλα στους πεζοναυτες και Ναι ανηκετε στη ΔΕΔ, αλλα για να γινετε ΕΔ εχετε πολυ δρομο ακομα, ακομα κ οι μονιμοι σας ειναι ανεκπαιδευτοι, ποσο μαλλον οι εφεδροι.

ΕΔ=ΔΑΚ+ΔΟΚ+ΔΑΛ
εσεις ειστε σαν τους αερομεταφερομενουν, πολυ κουραση χωρις λογο.


πλακα κανω :P:P


εχω μια απορια? τι κολλημα εχετε με αυτα τα σπλιτ ρε παιδια πραγματικα?

κοψε το αεροβιο, κοψε τη δεξτροζη το ρυζι σου φτανει. κοψε τη βρωμη, κοψε τις κονσερβες, βαλε μεγαλυτερη ενταση προοδευτικα και αεροβιο μια φορα την εβδομαδα ή κ καθολου.
και φαε φρουτα, τι ο ΜΒ λεει μη τρωτε φρουτα, καλα μην τρως.

και φαε αυγα, φιλε μου πολλα αυγα και συκωτι, πολυ συκωτι. και το γαλα κ τα συμπληρωματα κοψτα κι αυτα.

εγω παντως μπηκα 85 κιλα, στο πευκο εφτασα, 79 και στα χανια 72, ειχα φλεβες μεχρι κ στα τραπεζια, πολλα στεργιου ετρωγες μου φαινεται

Καθόλου αερόβιο στη δίαιτα/γράμμωση? καινούριο είναι αυτό? Οκ υπάρχουν άτομα που το κάνουν με πολύ καλά αποτελέσματα όπως ο noz1989 αλλά δεν σημαίνει ότι ισχύει για όλους.
Επίσης γιατί τέτοια κάψα με τα αυγά και το συκώτι? δηλαδή κοτόπουλο και γαλοπούλα δεν κάνουν?
Φρούτα= νερο,βιταμίνες,σάκχαρα,φρουκτόζη. Πιες νεράκι,πάρε μια πολυβιταμίνη και γλίτωσες τα σάκχαρα και τη φρουκτόζη.Ακραίο ίσως αλλά ο καθένας τις επιλογές του.
Βρώμη γιατί να την κόψει?

savage
13-11-10, 14:21
marine φιλε αν θες διαβασε ενα αρθρο μου περι διατροφης που ειχα γραψει πριν κανα μηνα.πιστευω θα σε βοηθησει.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11024

επισης εχω να σου δωσω τις εξης συμβουλες.

το σωμα δεν αρεσκεται σε μεγαλες αλλαγες.αν πας να κανεις τη διατροφη που σχεδιαζεις(η οποια εχει ελαχιστον υδατανθρακα) σου υποσχομαι οτι με μαθηματικη ακριβεια θα συμβουν τα εξης:

θα χασεις καποια γρηγορα κιλα
μετα το σωμα σου θα κολλησει και θα σταματησεις να χανεις
θα αρχισεις να εχεις νευρα
η αποδοση σου στο γυμναστηριο θα μειωθει(οπως και τα κιλα που σηκωνεις)
θα κοψεις κι αλλο τους υδαταθρακες(ποσο ακομα???:unsure::shock: )
δηλαδη θα τους εκμηδενισεις κατ'ουσιαν,και θα γινεις εντελως flat


δυστυχως για σενα ομως δε θα εχεις απαλλαγει απο το λιπος σου,ο μεταβολισμος σου θα εχει μειωθει πολυ,και θα εχεις χασει και καμποση αλιπη μαζα.

συμπερασμα:
η διατροφη σου πρεπει να ξεκινησει απο κει που τελειωσε η προηγουμενη.
αν ετρωγες 4000 θερμιδες,μην τις κανεις 3000 ετσι σε μια μερα(τυχαια τα νουμερα),και ποσο μαλλον με τοσο λιγο υδατανθρακα.
ριχνε σταδιακα τις θερμιδες σου και αυξανε τις δραστηριοτητες σου.

το σπλιτ σου εγω το βλεπω καλο,με τη μονη διαφορα οτι δε θα εκανα ξεχωριστη μερα κοιλιακων ραχιαιων την τεταρτη αλλα θα τους εβαζα μετα απο ωμους τραπεζοειδεις την πεμπτη(που ετσι κι αλλιως ειναι χρονικα μικρη προπονηση).οποτε θα εχεις ενα εξτρα ρεπο.

στο θεμα της αεροβιας επισης πρεπει να ξεκινησεις απο κει που ησουν.αν εκανες καμια αεροβια τη βδομαδα,τοτε ξεκινα με 1 τη βδομαδα και ανα μια η 2 βδομαδες αυξανε τες κατα 1 ακομα.

πρεπει και συ αλλα και ολοι οι υπολοιποι να καταλαβετε οτι τα κιλα δε τα πηρατε σε 2 μηνες,ωστε να θελετε να χασετε και σε 2 μηνες ετσι απλα(ασε που το να τα χασεις ειναι παντα πιο δυσκολο απο το να τα παρεις:green: ).

ασε στο σωμα σου περιθωριο να εχεις επιλογες οταν θα κολλησει.ειναι δεδομενο οτο το σωμα θα προσαρμοστει αργα η γρηγορα (οσο σκληρη διατα και προπονηση κι αν τους επιβαλλεις). αν εσυ ομως απο την αρχη κανεις 4 αεροβιες(απο κει που εκανες καμια πχ) και απο τα 500 γραμ υδατανθρακα πας στα 150(τυχαια τα νουμερα παλι) κατευθειαν,τοτε σε κανα 2 μηνες που θα κολλησεις και δε θα χανεις αλλο,τι θα κανεις???θα κανεις 7 αεροβιες???καθε μερα???και τον υδατανθρακα??τι θα κοψεις???δε θα υπαρχει κατι να κοψεις!!!

γι'αυτο ξαναλεω,μικρες αλλαγες κι οχι αποτομες!!!:toast::toast:

ελπιζω να βοηθησα:)

Marine
13-11-10, 16:38
φιλε savage η ειρωνια ειναι πως ειχα αρχισει να σκεφτομαι να κοψω εντελως τους υδατανθρακες..και να αυξησω την αεροβια :(

αλλα θα κανω το αντιθετο και θελω την γνωμη σου..

πρωινο - 1 καψουλα σιντα και μετα απο 5 λεπτα 100 γρ κουακερ με λιγο γαλα και 2 σκουπ whey μαζι με ω3

πριν απο την προπονηση 1 σιντα + 2 bcaa καψουλες + 1 καψουλα καφεινη

προπονηση βαρη + αεροβιο (τα πρωτα 10 λεπτα χαλαρο τρεξιματακι στο 7 και μετα γρηγορο περπατημα στο 6 για 20 λεπτα)

μετα την προπονηση 1 καψουλα σιντα και 2 σκουπ whey μαζι με 1 σκουπ δεξτροζη

γευμα κοτοπουλο στηθος (βραστο) η τονος κονσερβα η τσιπουρα η μπριζολες οσο πιο καθαρες μπορω μαζι με 100 γρ φακες Η 100 γρ φασολια μικρα Η 100 γρ ρυζι Μαζι με Ντοματα και παντζαρι και ω3

Απογευματινο 2 σκουπ whey σε νερο

Βραδυνο το ιδιο με το μεσημερι μονο που εδω τι να κανω να αφησω τον υδατ ιδια ποσοτητα η να τον μειωσω?? + ω3

Προ υπνου 2 σκου whey σε νερο..


...

savage
14-11-10, 04:28
φιλε marine θα σου πω τη γνωμη μου για τη διατροφη σου ποιοτικα και μονον,κι οχι ποσοτικα.δηλαδη θα σχοληθω μονο με τις επιλογες των τροφων,κι οχι τοσο με τις ποσοτητες,γιατι πολυ απλα δεν ξερω τι και ποσο ετρωγες πριν.

αυτο το ξερεις εσυ.απλα οπως σου ειπα και παραπανω φροντισε να μην προβεις σε αποτομες αλλαγες.κανε κανα 2 20λεπτες αεροβιες για αρχη,μετα τις κανεις 2 μισαωρες,μετα 3 20λεπτες,μετα 3 μισαωρες κτλ

το ιδιο και με το φαι.αν πχ ετρωγες 500 γραμ υδατανθρακα κανε τα 450 για αρχη,μετα 400 κτλ

βασικα θα σου πω και κατι αλλο.απο τη στιγμη που απολυθηκες και θα γυμναζεσαι σε καθημερινη σχεδον βαση με βαρη και θα αρχισεις και αεροβικη και θα καθαρισεις και τη διατροφη σου απο τα "στεργιου" (και γω τα τιμουσα:green: ) ,θα χασεις ετσι κι αλλιως,στην αρχη 5-6 κιλα.αρα μη σε απασχολει η αρχη.μην προβεις σε κινησει πανικου και απελπισιας.

παμε και στη διατροφη σου τωρα

πρωινο - 1 καψουλα σιντα και μετα απο 5 λεπτα 100 γρ κουακερ με λιγο γαλα και 2 σκουπ whey μαζι με ω3πρωτα whey και 15 λεπτα μετα τα υπολοιπα

πριν απο την προπονηση 1 σιντα + 2 bcaa καψουλες + 1 καψουλα καφεινη

προπονηση βαρη + αεροβιο (τα πρωτα 10 λεπτα χαλαρο τρεξιματακι στο 7 και μετα γρηγορο περπατημα στο 6 για 20 λεπτα)

μετα την προπονηση 1 καψουλα σιντα και 2 σκουπ whey μαζι με 1 σκουπ δεξτροζη

γευμα κοτοπουλο στηθος (βραστο) η τονος κονσερβα η τσιπουρα η μπριζολες οσο πιο καθαρες μπορω μαζι με 100 γρ φακες Η 100 γρ φασολια μικρα Η 100 γρ ρυζι Μαζι με Ντοματα και παντζαρι και ω3αν φας τονο μην παρεις ω3

Απογευματινο 2 σκουπ whey σε νεροοχι αλλη σκονη και οχι whey.προτιμησε καποια φυσικη τροφη.πχ δεν εχεις πουθενα αυγα που ειναι απο τις υψηλες σε βιολογικη αξια τροφες.και τρωγε τα ολοκληρα.μπορεις να τα συνοδευσεις με πατατα/ρυζι/βρωμη/φρουτο(αν φας φρουτο παντως φατο 15 λεπτα πριν φας τα αυγα.αν θες σωνει και καλα να πιεις ροφημα πιες ενα blend η καζεινη

Βραδυνο το ιδιο με το μεσημερι μονο που εδω τι να κανω να αφησω τον υδατ ιδια ποσοτητα η να τον μειωσω?? + ω3εδω μπορεις ειτε να βγαλεις τον υδατανθρακα ειτε απλα να φας μια πιο μικρη ποσοτητα απ'οτι το μεσημερι.αν εχεις καλυψει ολα τα γραμ υδατανθρακα που χρειαζεσαι μεσα στη μερα,μη φας.αλλιως φαε

Προ υπνου 2 σκου whey σε νερο..προτιμησε τυρι κοτατζ η γιαουρτι 2% και αμυγδαλα/καρυδια.αλλιως πιες ενα blend η καζεινη

Marine
14-11-10, 11:40
Οκ στο απογευματινο θα τρωω 6 αυγα (4 ολοκληρα 2 ασπραδια) ..

Τωρα με το αεροβιο εκανα μια μαλακια..την βδομαδα που μας περασε εκανα 4 αεροβιες 1 των 25 και 3 των 30 λεπτων...τωρα τι να κανω ? :unsure:


το blend τι ειναι?

Devil Randime
14-11-10, 16:14
το blend τι ειναι?

πρωτείνη πολλών πηγών. Περιέχει μεσα καζείνη, whey κλπ και θεωρειται καλό υποκατάστατο γεύματος...

savage
14-11-10, 16:22
Οκ στο απογευματινο θα τρωω 6 αυγα (4 ολοκληρα 2 ασπραδια) ..

Τωρα με το αεροβιο εκανα μια μαλακια..την βδομαδα που μας περασε εκανα 4 αεροβιες 1 των 25 και 3 των 30 λεπτων...τωρα τι να κανω ? :unsure:


το blend τι ειναι?

δεν τρεχει τιποτα για την αεροβια.ξεκινα οπως σου ειπα και σιγα σιγα αυξανεις.απλα η αυξηση της (και αντιστοιχα η μειωση του υδατανθρακα) δεν πρεπει να ειναι αυτοσκοπος,αλλα να γινεται οταν κρινεται σκοπιμο(οταν βλεπεις οτι κολλησες στην προσπαθεια σου να χασεις λιπος),οχι να γινεται ημερολογιακα.

παντως ξαναλεω απο τη στιγμη που θα γυμναζεσαι σε καθημερινη βαση πλεον και θα τρως με προγραμμα και σωστα θα χανεις λιπος στις αρχες,ετσι κι αλλιως,χωρις να κανεις κανα low carb.

τωρα οσο για το blend ειναι αυτο που ειπε ο devil randime.περιεχει πρωτεινη πολλων διαφορετικων πηγων ωστε να τροφοδοτει με αμινοξεα τον οργανισμο σου σε μεγαλυτερο βαθος χρονου απ'οτι η whey