PDA

Επιστροφή στο Forum : τοπική "λιποδιαλιση" - περίοδος όγκου



king
17-11-10, 00:37
παιδιά ρώτησα έναν γυμναστή του ΤΕΦΑΑ και μου είπε πως για να χάσω τοπικό λίπος στους γοφούς θα μπορούσα να κάνω εντριβή με βολταρέν να τυλίξω μια ζελατίνη γύρω από την περιοχή και να φορέσω εσωθερμική forma , και φυσικά να τρέχω...γιατί νομίζω πως μου έλεγε χαζομάρες? από την μια έχει λογική από την άλλη όχι..τι λέτε?

Manos1989
17-11-10, 00:38
παιδιά ρώτησα έναν γυμναστή του ΤΕΦΑΑ και μου είπε πως για να χάσω τοπικό λίπος στους γοφούς θα μπορούσα να κάνω εντριβή με βολταρέν να τυλίξω μια ζελατίνη γύρω από την περιοχή και να φορέσω εσωθερμική forma , και φυσικά να τρέχω...γιατί νομίζω πως μου έλεγε χαζομάρες? από την μια έχει λογική από την άλλη όχι..τι λέτε?

Υγρά θα χάσεις,λίπος σίγουρα όχι.....τη βάση που την έχει ακριβώς?
Με την αερόβια φυσικά και θα κάψεις...τα υπόλοιπα θα έχουν μια προσωρινή θετική επίδραση στην περιοχή λόγω μείωσης όγκου που δεν θα οφείλεται στην απώλεια λίπους,αλλά νερών.

beefmeup
17-11-10, 00:38
δεν υπαρχει τοπικη λιποδιαλυση,καρντια μου:green:

king
17-11-10, 00:50
ρε παίδες ...πως θα γίνει να χάσω το λίπος στον κώλο και στα μπούτια ενώ κάνω όγκο? τώρα λέω να πάρω πρωτεΐνη και νιτρικό ...πως θα γίνει η φάση?

pan0z
17-11-10, 01:05
ρε παίδες ...πως θα γίνει να χάσω το λίπος στον κώλο και στα μπούτια ενώ κάνω όγκο? τώρα λέω να πάρω πρωτεΐνη και νιτρικό ...πως θα γίνει η φάση?

Δεν θα γινει η φαση απλα θα το χασεις οταν μπεις στην γραμμωση χανοντας αναγαστικα απο παντου.Αν μπορουσαμε να χασουμε τοπικα λιπος ολοι θα ειμασταν 120κιλα με 6πακ;)

Devil
17-11-10, 06:22
παιδιά ρώτησα έναν γυμναστή του ΤΕΦΑΑ και μου είπε πως για να χάσω τοπικό λίπος στους γοφούς θα μπορούσα να κάνω εντριβή με βολταρέν να τυλίξω μια ζελατίνη γύρω από την περιοχή και να φορέσω εσωθερμική forma , και φυσικά να τρέχω...γιατί νομίζω πως μου έλεγε χαζομάρες? από την μια έχει λογική από την άλλη όχι..τι λέτε?


ρε παίδες ...πως θα γίνει να χάσω το λίπος στον κώλο και στα μπούτια ενώ κάνω όγκο? τώρα λέω να πάρω πρωτεΐνη και νιτρικό ...πως θα γίνει η φάση?

τριφασικη:P:green:

υγρα μπορει να χασεις ετσι αλλα λιπος οχι ουτε καν...

και εφοσον λες οτι εισαι και σε περιοδο ογκου απλα ξεχνας το χασιμο λιπους...

petran20
24-05-11, 19:15
Εχω χασει αρκετο λιπος εδω και ενα μηνα [περιπου 5-6 κιλα] και πλεον το σωσιβιο εχει περιοριστει σημαντικα.Εχει μεινει συγκεκριμενα λιγο εκει κατω απτον ομφαλο και στα πισω πλαινα στη μεση [οχι τελειως πλαι εκει εφυγε :P] .Καμια ιδεα τι να κανω?Κανω αεροβια 3 φορες τη βδομαδα και οσο μπορω καλη διατροφη. Σκεφτομαι να παρω καποιο βοηθημα μπας καουν γρηγορα,πιστευεται οτι θα βοηθησει?Αλλα δε θελω να επηρεασει θυρεοειδη...
Επισης μια αλλη ερωτηση,λιπος εχω χασει απτο στηθος και απο τα χερια και εχω χασει ετσι ογκο αλλα στα κιλα εχω ανεβει στις ασκησεις, πως πρεπει ν ακανω διατροφη ολα ετσι ωστε να μην το ξαναπαρω τ λιπος?

giannis64
24-05-11, 19:40
τοπικη λιποδιαλυση δεν γινετε. απλα.

συνεχησε την καθαρη διατροφη και θα ερθουν και τα υπολοιπα αποτελεσματα που θελεις.