PDA

Επιστροφή στο Forum : pws tha xasw?????



dimitris1979
23-11-10, 10:27
geia sas pedes...thelw na sas thesw ki egw to provlima mou gia na me simvoulepsete,prin 2 xronia zigiza 147 kila,ksekinisa diatrofi apo monos mou kai twra exw ftasei ta 105 kila,exw kolsei se ayta ta kila 6 mines den xanw i diatrofi mou paramenei idia,prin 2 vdomades xekinisa kai gimnastirio,poli aerovia kai liga vari,xekinisa kai pernw lipodialites mipws kai dw apotelesma,simera pou zigistika exw parei kai 2 kila kai ilikrina den xerw ti ftaiei(i diatrofi paramenei idia)ti prepei na kanw gia na xasw alla 15 kila kai na kanw grammwsh...(ksexasa na sas pw oti pernw k mia prwteini,i sigekrimeni exei 0 idatanthrakes ai 0 lipos..100 thermides ana dsologia,thn pernw 1 fora thn imera)....sas efxaristw..:)

GyM=life
23-11-10, 10:42
καταρχας περνα μια βολτα απο εδω να μας συστηθεις http://www.bodybuilding.gr/forum/forumdisplay.php?f=30
ο λογος π δεν χανεις λογικα ειναι εξαιτιας της διατροφης σ!η διατροφη οταν χανουμε κιλα αλλαζει σταδιακα....κοψε τους λιποδιαλυτες κακο στην υγεια σ θα κανεις....και δεν θα εις αποτελεσματα στα κιλα π εισαι!δεν μπορεις να κανεις γραμμωση στα κιλα π εισαι!καψιμο λιπους μυικη ενδυναμωση ναι!ποια πρωτεινη περνεις?
Υ.Γ. ριξε γνκ μια ματια στο φορουμ διαβασε περι διατροφης καποια πραγματα θα σ χρειαστουν εχεις καταλαβει καποια πραγματα λαθος...

dimitris1979
23-11-10, 10:51
τα εχω διαβασει...γραμμωση δεν ενοω να γινω φετες απλα να χασω καποια κιλα...τους λιποδιαλιτες μου τους συστησε ο γυμναστης,οσο για τις πρωτεινες ειναι dymatize iso 100...

dimitris1979
23-11-10, 10:53
δεν ειναι οτι εχω καταλαβει καποια πραγματα λαθος (αν δεν τα ειχα καταλαβει δεν θα χα χασει 45 κιλα):)

GyM=life
23-11-10, 11:01
Πραγματικα μπραβο σου!εκανες καλη δουλεια δεν ειναι λιγα κιλα..αλλα εμενα δν μ λεει κατι αυτο προσωπικα..τελος παντον εγω δεν σ προτεινω λιποδυαλιτη...φτιαξε την διατροφη σ θα ελεγα..εχεις υπολογισει τις θερμιδες που σ αναλογουν?η πρωτεινη αυτη ειναι πολυ καλη λιγο δυσκολη αποτι θυμαμαι στην χωνευση...αλλα καλη:D 85-90% δεν ειναι?

dimitris1979
23-11-10, 11:04
καλη ειναι ναι πολυ καλη...κοιτα στην προσπαθεια μου να χασω 45 κιλα δεν ιταν τοσο ευκολο....ναι τα εχω υπολογισει ολα...

GyM=life
23-11-10, 11:12
ειμαι σιγουρος γιαυτο φιλαρακι....απλα επειδη εχω χασει και εγω δεν το θεωρω καθολου δυσκολο...ενταξι αυτο διαφερει απο ατομο σε ατομο...τελος παντον ριξε μια ματια στο φορυμ διαβασε περι διατροφης και θα καταλαβεις πως γινονται οι διατροφες...με το να μενεις στασιμος σε μια διατροφη δεν πετυχενεις κατι σε τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα...καταρχας ο ο ργανισμος συνηθιζει και πρεπει να αρχισεις να υπολογιζεις τις θερμιδες...και πραγματικα δεν πιστευω οτι χρειαζεσαι λιποδυαλιτη=]

savage
23-11-10, 20:04
αν τρως συνεχεια τα ιδια,ειναι λογικο πως καποια στιγμη θα κολλησεις,γιατο το σωμα προσαρμοζεται.επισης καλο θα ηταν να μην εχεις εμμονη με την απωλεια βαρους αλλα λιπους.πχ τα 2 κιλα που πηρες μαλλον ειναι νερα(πιθανοτατα να ειναι ενδομυικα λογω του οτι ξεκινησες γυμναστηριο).

για να πηρες 2 κιλα λιπος σημαινει οτι εφαγες 14000 θερμιδες παραπανω αυτο το διατημα,πραγμα που δε συνεβη αφου τρως τα ιδια.

απο κει και περα σιγουρα η διατροφη θα χρηζει βελτιωσεων,ειδικα αν την εβγαλες μονος σου.μην κοιτας που τα πρωτα κιλα φευγουν ευκολα αν αρχισεις διαιτα(ο,τι διαιτα και να'ναι,οσο λαθος η σωστη και να'ναι).μετα τα πραματα δυσκολευουν και θελει πολυ ψαξιμο το θεμα.

ποσταρε τη διατροφη σου στην ενοτητα διατροφες,να δουμε τι τρως..

Galthazar
24-11-10, 16:27
αν τρως συνεχεια τα ιδια,ειναι λογικο πως καποια στιγμη θα κολλησεις,γιατο το σωμα προσαρμοζεται.επισης καλο θα ηταν να μην εχεις εμμονη με την απωλεια βαρους αλλα λιπους.πχ τα 2 κιλα που πηρες μαλλον ειναι νερα(πιθανοτατα να ειναι ενδομυικα λογω του οτι ξεκινησες γυμναστηριο).

για να πηρες 2 κιλα λιπος σημαινει οτι εφαγες 14000 θερμιδες παραπανω αυτο το διατημα,πραγμα που δε συνεβη αφου τρως τα ιδια.

απο κει και περα σιγουρα η διατροφη θα χρηζει βελτιωσεων,ειδικα αν την εβγαλες μονος σου.μην κοιτας που τα πρωτα κιλα φευγουν ευκολα αν αρχισεις διαιτα(ο,τι διαιτα και να'ναι,οσο λαθος η σωστη και να'ναι).μετα τα πραματα δυσκολευουν και θελει πολυ ψαξιμο το θεμα.

ποσταρε τη διατροφη σου στην ενοτητα διατροφες,να δουμε τι τρως..

:thumbup::thumbup:

SepTum
24-11-10, 22:14
Οσον αφορα τη διατροφη κανε αλλαγες,αλλαγες επισης σε ειδος αεροβιας καθως και στον τροπο εκτελεσης αυτης.Τελος παιζε πολλα κιλα στο γυμναστηριο να ζοριζεσε γιατι και μυς θα παρεις ευκολα εφοσον εισαι πολλα κιλα και θα χασεις λιπος(εφοσον μυς=καλυτερος μεταβολισμος).