PDA

Επιστροφή στο Forum : marvin's log



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

katerina.
18-01-12, 11:20
Μωρε το λεμε...το πινουμε ομως....;:green:

πινε απο μπουκαλι ακτεβαινει πιο ευκολα...:rolf:

sTeLaKoS
18-01-12, 13:06
http://www.youtube.com/watch?v=1oP2U8MpFCM:thumbup::thumbup:

μετα το 4.20 και κατι

Θενκς μμ της Marvin :green:

gym
18-01-12, 15:38
:toast:

marvin
19-01-12, 01:45
18-1-12
5:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
6:00 4 ασπραδια-2 κροκους-40 γρ βρωμη
10:0 4 ασπραδια-1 κροκο-40 γρ βρωμη
14:30 φασολια 1 κουπα-λιγο τυρι
18:30 καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι κοιμομουν και επρεπε να ξυπνησω..αλλα μετα επρεπε και να τρεξω....:P
19:00 60' αεροβιο σε διαδρομο 7,5 χιλ
Διατασεις..τεντωθηκα λεμε.....φφφφφφφφφφφ εχω προβλημα....
20:30 100 γρ κοτοπουλο-80 γρ πατατα φουρνου-σαλατα λαχανο
24;00 γιαουρτι..τοταλ πληρες....δεν φταιω εγω..αυτος που το αγορασε φταει:green:-λιγα αμυγδαλα

gym
19-01-12, 16:26
18-1-12
5:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
6:00 4 ασπραδια-2 κροκους-40 γρ βρωμη
10:0 4 ασπραδια-1 κροκο-40 γρ βρωμη
14:30 φασολια 1 κουπα-λιγο τυρι
18:30 καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι κοιμομουν και επρεπε να ξυπνησω..αλλα μετα επρεπε και να τρεξω....:P
19:00 60' αεροβιο σε διαδρομο 7,5 χιλ
Διατασεις..τεντωθηκα λεμε.....φφφφφφφφφφφ εχω προβλημα....
20:30 100 γρ κοτοπουλο-80 γρ πατατα φουρνου-σαλατα λαχανο
24;00 γιαουρτι..τοταλ πληρες....δεν φταιω εγω..αυτος που το αγορασε φταει:green:-λιγα αμυγδαλα

κ τι εγινε καλε που ειναι πληρες?μη χειροτερα...:green::green:

marvin
19-01-12, 17:02
κ τι εγινε καλε που ειναι πληρες?μη χειροτερα...:green::green:

Ποιος ειπε οτι εγινε κατι;Α λλα επειδη τρωω παντα 2% επισημανα τη διαφορα!!!!

gym
19-01-12, 17:03
Ποιος ειπε οτι εγινε κατι;Α λλα επειδη τρωω παντα 2% επισημανα τη διαφορα!!!!

:thumbup::thumbup:

marvin
19-01-12, 17:20
:thumbup::thumbup:

Αυριο εχω προγραμματισμενη εξοδο..φαι και κρασακι.Σκεφτομαι εκτος απο το 1ο στα αλλα να μην βαλω υδατανθρακα..εκτος του βραδινουπου ολο και κατι..επιλεκτικα θα τσιμπησω.:P:P
Βεβαια σιιιιιιιγουρα θα εχει αεροβιο με τακουνια οποτε το σωζω λεμε!!!!!!

marvin
20-01-12, 01:51
19-1-12
9;00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-40 γρ βρωμη
14:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-2κ γ ελαιολαδο
19:00 100 γρ κοτοπουλο-80 γρ πατατα-σαλατα λαχανο-πιπερια-2 κγ ελαιολαδο
24;00 γιαουρτι 2%-αμυγδαλα

4 γευματα σημερα..απλα ετυχε.

gym
20-01-12, 09:45
Αυριο εχω προγραμματισμενη εξοδο..φαι και κρασακι.Σκεφτομαι εκτος απο το 1ο στα αλλα να μην βαλω υδατανθρακα..εκτος του βραδινουπου ολο και κατι..επιλεκτικα θα τσιμπησω.:P:P
Βεβαια σιιιιιιιγουρα θα εχει αεροβιο με τακουνια οποτε το σωζω λεμε!!!!!!

μμ μου...εγω λεω να βγεις κ να φας οτι θες...το αξιζεις...εχεις προσπαθησει κ πατιεσαι σκληρα στην προπονηση...
εαν ηταν να δωσω σε ενα ατομο δικο μου το φρι να φαει,θα ησουν εσυ...;)

φαε κανονικα στα πρωτα γευματα με υδατ ολα καλα...απλα στο γευμα πριν βγεις μην φας για να εχεις κ ορεξη να φας με ανεση εξω...

gym
20-01-12, 09:45
19-1-12
9;00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-40 γρ βρωμη
14:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-2κ γ ελαιολαδο
19:00 100 γρ κοτοπουλο-80 γρ πατατα-σαλατα λαχανο-πιπερια-2 κγ ελαιολαδο
24;00 γιαουρτι 2%-αμυγδαλα

4 γευματα σημερα..απλα ετυχε.

πως σου φανηκε απο αποψη ενεργειας το πιτακι πιο μπαμπατσικο να το πω?μια χαρα ε?

marvin
20-01-12, 12:21
πως σου φανηκε απο αποψη ενεργειας το πιτακι πιο μπαμπατσικο να το πω?μια χαρα ε?

Δεν καταλαβα ιδιαιτερη διαφορα..εχω φαει απειρες φορες πιτακι με 2 κροκους..τωρα τα 5 γρ βρωμης παραπανω :unsure: δεν ξερω αν θα εκαναν διαφορα.

gym
20-01-12, 12:22
Δεν καταλαβα ιδιαιτερη διαφορα..εχω φαει απειρες φορες πιτακι με 2 κροκους..τωρα τα 5 γρ βρωμης παραπανω :unsure: δεν ξερω αν θα εκαναν διαφορα.

ε οχι καλε για την βρωμη τοσο αλλα για τα κροκαδια λεω...

marvin
20-01-12, 17:24
Απο χτες το απογευμα που ξυπνησα εχω εναν οξυ πονο στον δεξιο μου ωμο.Νιωθω να ειναι σαν νευροκαβαλικεμα...δεν ξερω να το μεταφρασω αλλιως...!Αν εχω το χερι μου ακουμπισμενο στα πλευρα μου και το σηκωσω προς τα πανω περιππου στη μεση της διαδρομης για να το φερω στο υψος του ωμου μου με σουβλιζει.
Με ενοχλει σαν να εχει αλλαξει θεση το νευρο εκει.Χτες δεν εκανα προπονηση ..πηρα το ρεπο μου μπς και περασει αλλα
σημερα με προβληματισε αρκετα καθως μου εχουν μεινει να κανω ποδια..και μεσα σε αυτα σκουωτ με μπαρα πανω απο το κεφαλι....και η επομενη μερα ...ωμους....!!!!Θα παω μεχρι εκει και ο θεος βοηθος!!!

xelashai
20-01-12, 17:40
Απο χτες το απογευμα που ξυπνησα εχω εναν οξυ πονο στον δεξιο μου ωμο.Νιωθω να ειναι σαν νευροκαβαλικεμα...δεν ξερω να το μεταφρασω αλλιως...!Αν εχω το χερι μου ακουμπισμενο στα πλευρα μου και το σηκωσω προς τα πανω περιππου στη μεση της διαδρομης για να το φερω στο υψος του ωμου μου με σουβλιζει.
Με ενοχλει σαν να εχει αλλαξει θεση το νευρο εκει.Χτες δεν εκανα προπονηση ..πηρα το ρεπο μου μπς και περασει αλλα
σημερα με προβληματισε αρκετα καθως μου εχουν μεινει να κανω ποδια..και μεσα σε αυτα σκουωτ με μπαρα πανω απο το κεφαλι....και η επομενη μερα ...ωμους....!!!!Θα παω μεχρι εκει και ο θεος βοηθος!!!

αχ...το ειχα παθει τον προηγουμενο μηνα...υπομονη....

gym
20-01-12, 17:41
Απο χτες το απογευμα που ξυπνησα εχω εναν οξυ πονο στον δεξιο μου ωμο.Νιωθω να ειναι σαν νευροκαβαλικεμα...δεν ξερω να το μεταφρασω αλλιως...!Αν εχω το χερι μου ακουμπισμενο στα πλευρα μου και το σηκωσω προς τα πανω περιππου στη μεση της διαδρομης για να το φερω στο υψος του ωμου μου με σουβλιζει.
Με ενοχλει σαν να εχει αλλαξει θεση το νευρο εκει.Χτες δεν εκανα προπονηση ..πηρα το ρεπο μου μπς και περασει αλλα
σημερα με προβληματισε αρκετα καθως μου εχουν μεινει να κανω ποδια..και μεσα σε αυτα σκουωτ με μπαρα πανω απο το κεφαλι....και η επομενη μερα ...ωμους....!!!!Θα παω μεχρι εκει και ο θεος βοηθος!!!


αν πονας μην την κανεις την προπονηση των ωμων κ εννοειται οχι την ασκηση με το σκουωτ με ψηλα την μπαρα...

μηπως εκανες καποια αποτομη κινηση στην προπονηση η γενικα?

προσεχε το αυτο με τον ωμο...ειναι μανικι ο τραυματισμος του

Stella
20-01-12, 19:24
Απο χτες το απογευμα που ξυπνησα εχω εναν οξυ πονο στον δεξιο μου ωμο.Νιωθω να ειναι σαν νευροκαβαλικεμα...δεν ξερω να το μεταφρασω αλλιως...!Αν εχω το χερι μου ακουμπισμενο στα πλευρα μου και το σηκωσω προς τα πανω περιππου στη μεση της διαδρομης για να το φερω στο υψος του ωμου μου με σουβλιζει.
Με ενοχλει σαν να εχει αλλαξει θεση το νευρο εκει.Χτες δεν εκανα προπονηση ..πηρα το ρεπο μου μπς και περασει αλλα
σημερα με προβληματισε αρκετα καθως μου εχουν μεινει να κανω ποδια..και μεσα σε αυτα σκουωτ με μπαρα πανω απο το κεφαλι....και η επομενη μερα ...ωμους....!!!!Θα παω μεχρι εκει και ο θεος βοηθος!!!

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Stella
20-01-12, 19:28
Απο χτες το απογευμα που ξυπνησα εχω εναν οξυ πονο στον δεξιο μου ωμο.Νιωθω να ειναι σαν νευροκαβαλικεμα...δεν ξερω να το μεταφρασω αλλιως...!Αν εχω το χερι μου ακουμπισμενο στα πλευρα μου και το σηκωσω προς τα πανω περιππου στη μεση της διαδρομης για να το φερω στο υψος του ωμου μου με σουβλιζει.
Με ενοχλει σαν να εχει αλλαξει θεση το νευρο εκει.Χτες δεν εκανα προπονηση ..πηρα το ρεπο μου μπς και περασει αλλα
σημερα με προβληματισε αρκετα καθως μου εχουν μεινει να κανω ποδια..και μεσα σε αυτα σκουωτ με μπαρα πανω απο το κεφαλι....και η επομενη μερα ...ωμους....!!!!Θα παω μεχρι εκει και ο θεος βοηθος!!!


:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Αχ, πρόσεχε...πρόσεχε...πρόσεχε...
Επειδή έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με τους ώμους (τενοντίτιδες) κατά τη γνώμη μου μην κάνεις προπόνηση μέχρι να σου περάσει "τελείως" ο πόνος!!!Είναι σημαδι τενοντίτιδας (που ευχομαι να μην είναι)!
Γμτ.......:unsure:

marvin
20-01-12, 22:12
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Αχ, πρόσεχε...πρόσεχε...πρόσεχε...
Επειδή έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά με τους ώμους (τενοντίτιδες) κατά τη γνώμη μου μην κάνεις προπόνηση μέχρι να σου περάσει "τελείως" ο πόνος!!!Είναι σημαδι τενοντίτιδας (που ευχομαι να μην είναι)!
Γμτ.......:unsure:


Προσεχω Στελλα μου..δεν χτυπησα σε ασκηση..πιστευω....χτες ειχα οφφ δεν πηγα γυμν.Αυτες τις τενοντιτιδες τις εχει βαρεθει η ψυχη μου...φφφφφφφφφφ :(:(!!!

marvin
20-01-12, 22:26
20-1-12
9:30 καφε-2 ζαχαρινες-γαλατακι
10:00 4 ασπραδια-2 κροκους-40 γρ βρωμη
14:00 100 γρ μοσχαρι βραστο-3 κ ρυζι-2 κ γ ελαιολαδο-σαλατα μαρουλι-ξυδι
17:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα -μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο
19:00 γυμν
Σημερα παραποιησα λιγο το προγραμμα μου λογο πονου στον ωμο.

Σκουωτ ελευθερο αλλα αντι με μπαρα πανω απο το κεφαλι(λογο ωμου)...ειχα δυο 10ρες πλακες,μια σε καθε χερι. 5*20*20
σουπερ σετ με
προβολες προχωρητικες διαγωνιες με αλτηρες 5*30*8 ο καθε αλτηρας(εβαλα αλτηρες για να δυσκολεψω την ασκηση αφου δεν εκανα την πρωτη ασκηση του προγραμματος.

καθισματα με ποδι πανω σε παγκο split squat 4*15
σουπερ σετ με
προβολη με ποδι ψηλα στον αερα. 4*15


criss-cross ποδια 4*30'' + 10'' τα χερια να ακουμπουν τα γονατα

καμψεις στηθος συνολο επρεπε να κανω 50 επαν
1*30 καμψεις και 1*20 καμψεις με ελαχιστα δευτερολεπτα αναμεσα στα σετ(δεν με ενοχλησε εδω)

τροχαλια 1-1 χερι αυστηρα αργα 4*15*7.5

Διατασεις

20:00 100 γρ κοτα -σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο

23;00 αγνωστο τι θα φαω αφου θα βγω...θα ενημερωσω αυριο.:turtle:

Gianna
20-01-12, 22:48
20-1-12
923;00 αγνωστο τι θα φαω αφου θα βγω...θα ενημερωσω αυριο.:turtle:

Πιές ένα κρασάκια και για μένα!! Καλά να περάσεις!

marvin
22-01-12, 00:35
Πιές ένα κρασάκια και για μένα!! Καλά να περάσεις!


:):) Κατι ηπια Γιαννα μου .Σε ευχαριστω!!!!:turtle:

marvin
22-01-12, 01:05
21-1-12
5:20 καφες τουρμο-2 ζαχαρινες-γαλατακι
7:00 4 ασπραδια-2 κροκους-40 γρ βρωμη
10:30 100 γρ κοτοπουλο-90 γρ πατατα-1 κ γ ελαιολαδο
15:00 3 ασπραδια-1 κροκο-40 γρ βρωμη.....ημουν κομματια με μονο μια ωρα υπνο πριν τη δουλεια και δεν ειχα τιποτα ετοιμο οποτε πηγα στην ευκολη λυση.
20:00 καφε-2 ζαχαρινες-γαλατακι
22:00 μπιφτεκια κοτοπουλο μ βρωμη-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

Να πω πως χτες εφαγα λιγο απο τα ορεκτικα..εως ελαχιστο και ισα που προλαβα τον σερβιτορο πριν μου παρει το φιλετο κοτοπουλο που ειχα παραγγειλει.Κρασακι 3-4 ποτηρια τα τιμησα ..δεν λεω.

marvin
23-01-12, 11:32
22-1-12
5:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
6:00 4 ασπραδια-2 κροκους-40 γρ βρωμη
10;00 100 γρ κοτοπουλο-4 κ ρυζι-1 κ γ ελαιολαδο
14:45 μπιφτεκι απο κιμα κοτοπουλου ζυμωμενο με βρωμη-σαλατα μαρουλι
17:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι Προσπαθησα να ξαπλωσω αλλα ειχα ενα λαιμο κομματια.Ετσι κατεφυγα σε καυτο καφε αλλα τιποτα..Τσαι δεν πινω ετσι και αλλιως.
Απο εδω και περα δεν εφαγα τιποτα.Ημουν με πυρετο και δεν μπορουσα να καταπιω ,,,ουτε και ηθελα τιποτα.

sTeLaKoS
23-01-12, 12:14
Ημουν με πυρετο και δεν μπορουσα να καταπιω ,,,ουτε και ηθελα τιποτα.

Άσε τις κότες και τα ρύζια και πλάκωσε τις σούπες και τα τσάγια!
Μη ζοριστείς ούτε για να φας, ούτε για να πας προπόνηση. Μείνε off καναδυό μέρες να αναρρώσεις!
Περαστικά! :welcome:

eri_87
23-01-12, 12:22
Περαστικά Νίκη! Ξεκουράσου κ φάε αυτά που σου λέει ο οργανισμός σου! ;)

katerina.
23-01-12, 13:10
τι εγινε ρε παιδια ολες αρρωστες ειμαστε μηπως κολησαμε η μια την αλλη εδω και τεσσερις ημερες ετσι ειμαι και εγω ΜΑrvin mou...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ...ο ωμος αληθεια πως παει????:welcome::welcome::welcome:

xelashai
23-01-12, 13:25
38553

περαστικααααα!!!!

gym
23-01-12, 14:21
προσπαθησε ολο ζεστα ...εφοσον δεν πινεις τσαι,οτι τρως καντο σε σουπα ακομη κ το κοτοπουλο το σκετο μπορεις να το κανεις σε σουπα ευκολα...
περαστικα!:toast:

marvin
23-01-12, 15:09
Σας ευχαριστω ολες και ολους για το ενδιαφερον..ειμαι και νιωθω χαλια.Εχω πυρετο και ο λαιμος και το κεφαλι μου με εχουν πεθανει.Απορω πως θα παω για δουλεια.Απο φαι..με το ζορι τρωω.....να που θα μου συνεβαινε καποτε και αυτο :P.Τα λεμε στην βραδυνη ενημερωση,.καλη συνεχεια!!!
Ο ωμος ευτυχως διχνει να ισιωνει.Να και κατι αισιοδοξο.

Gianna
23-01-12, 22:46
Σας ευχαριστω ολες και ολους για το ενδιαφερον..ειμαι και νιωθω χαλια.Εχω πυρετο και ο λαιμος και το κεφαλι μου με εχουν πεθανει.Απορω πως θα παω για δουλεια.Απο φαι..με το ζορι τρωω.....να που θα μου συνεβαινε καποτε και αυτο :P.Τα λεμε στην βραδυνη ενημερωση,.καλη συνεχεια!!!
Ο ωμος ευτυχως διχνει να ισιωνει.Να και κατι αισιοδοξο.

Περαστικά!!!!!!!!!!

marvin
24-01-12, 01:15
23-1-12
9;00 καφε-2 ζαχαρινες -γαλατακι
10;30 λιγο κοτοπουλο..λεω λιγο γιατι δεν το ζυγισα..ισα που το μασουλισα για να παρω αντιπυρετικο
14;00 170 γρ μπιφτεκι απο κοτοπουλο με βρωμη-σαλατα αναμεικτη-2 κ γ ελαιολαδο
18:00 κοτοσουπα..με λαχανικα-100 γρ κοτοπουλο
καφε -2 ζαχαρινες γαλατακι
22;30 1 ποτηρι καυτο γαλα με 1 ζαχαρινη-1 κ κακαο

Σημερα ολη μερα ειχα πυρετο..δεν ειχα γευση..και οσφρυση.Για γυμναστηριο δεν το ειχα.Ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα και να παω για ποδια.

Levrone
24-01-12, 01:25
Σας ευχαριστω ολες και ολους για το ενδιαφερον..ειμαι και νιωθω χαλια.Εχω πυρετο και ο λαιμος και το κεφαλι μου με εχουν πεθανει.Απορω πως θα παω για δουλεια.Απο φαι..με το ζορι τρωω.....να που θα μου συνεβαινε καποτε και αυτο :P.Τα λεμε στην βραδυνη ενημερωση,.καλη συνεχεια!!!
Ο ωμος ευτυχως διχνει να ισιωνει.Να και κατι αισιοδοξο.

Μανα περαστικα..

τα ιδια περασα τα Χριστουγεννα, τη μια εβδομαδα γαστρεντεριτιδα και τη δευτερη πυρετο με πονοκεφαλο..

για μια εβδομαδα δεν εφαγα ΤΙΠΟΤΑ, εχασα 5 κιλα σε 5 μερες και τα ξαναπηρα την επομενη..και να σου πω κατι, αν ειναι να φας και να πας να το ...βγαλεις, ε μη φας..

Levrone
24-01-12, 01:26
Σημερα ολη μερα ειχα πυρετο..δεν ειχα γευση..και οσφρυση.Για γυμναστηριο δεν το ειχα.Ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα και να παω για ποδια.

κατσε βρε, κατσε και μην πας, μα δε θα παθεις τιποτα..σιγα σιγα..

και καλα να σαι κατσε 2-3 μερες μεσα..

sTeLaKoS
24-01-12, 01:33
και καλα να σαι κατσε 2-3 μερες μεσα..

:thumbup:

Γεια σου Doctor :welcome:

Levrone
24-01-12, 01:37
:thumbup:

Γεια σου Doctor :welcome:

αχ αγαπη μου!


(τη συμβουλεψα σα γιος) :turtle::turtle::turtle:

marvin
24-01-12, 01:46
κατσε βρε, κατσε και μην πας, μα δε θα παθεις τιποτα..σιγα σιγα..

και καλα να σαι κατσε 2-3 μερες μεσα..

Γιε μου μαλλον τωρα ηταν η σειρα της μανουλας να το παθει!!!!!!
Αν παω ισως νιωσω καλυτερα....αν δεν παω θα ειμαι σιγουρα χαλια....ολα θα παιχτουν στο αν εχω πυρετο..και αν φτερνιζομαι..γιατι ενταξει εγω μπορει να θελω να ειμαι κρυωμενη και να ''χτυπιεμαι΄΄ αλλα ολοι οι αλλοι στο γυμν δεν μου φταινε να κολλησουν.:green:

Levrone
24-01-12, 01:50
Γιε μου μαλλον τωρα ηταν η σειρα της μανουλας να το παθει!!!!!!
Αν παω ισως νιωσω καλυτερα....αν δεν παω θα ειμαι σιγουρα χαλια....ολα θα παιχτουν στο αν εχω πυρετο..και αν φτερνιζομαι..γιατι ενταξει εγω μπορει να θελω να ειμαι κρυωμενη και να ''χτυπιεμαι΄΄ αλλα ολοι οι αλλοι στο γυμν δεν μου φταινε να κολλησουν.:green:

βρε μααανααα, βρεεε μαααανααα

και μετα απο 3 μερες που λεει ο λογος να σαι εντελως περδικι και να πας , δε σημαινει οτι τοτε δε θα κολλησουν..

και στο φιναλε αδιαφορησε για το συνανθρωπο :P:P:P (τι ωραια συμβουλη απο ενα φοιτητη ιατρικης εεεε?????? )

marvin
24-01-12, 01:52
:thumbup:

Γεια σου Doctor :welcome:


Στελιο κανεις κομμα με τον γιο μου να μην παω γυμν;Ντροπη σου βρε!!!!

marvin
24-01-12, 01:54
βρε μααανααα, βρεεε μαααανααα

και μετα απο 3 μερες που λεει ο λογος να σαι εντελως περδικι και να πας , δε σημαινει οτι τοτε δε θα κολλησουν..

και στο φιναλε αδιαφορησε για το συνανθρωπο :P:P:P (τι ωραια συμβουλη απο ενα φοιτητη ιατρικης εεεε?????? )

Τι παλικαρι μεγαλωσα εγω....τι καμαρι....ετσι..καλα τα λες!!!!:green:

kritsinaki!
24-01-12, 02:21
23-1-12
9;00 καφε-2 ζαχαρινες -γαλατακι
10;30 λιγο κοτοπουλο..λεω λιγο γιατι δεν το ζυγισα..ισα που το μασουλισα για να παρω αντιπυρετικο
14;00 170 γρ μπιφτεκι απο κοτοπουλο με βρωμη-σαλατα αναμεικτη-2 κ γ ελαιολαδο
18:00 κοτοσουπα..με λαχανικα-100 γρ κοτοπουλο
καφε -2 ζαχαρινες γαλατακι
22;30 1 ποτηρι καυτο γαλα με 1 ζαχαρινη-1 κ κακαο

Σημερα ολη μερα ειχα πυρετο..δεν ειχα γευση..και οσφρυση.Για γυμναστηριο δεν το ειχα.Ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα και να παω για ποδια.

να το πω γτ θα σκασω :P:P στο βραδυνο γαλατακι ντιαρ επρεπε ν βαλεις μελακι να μαλακωσει λιγο ο λαιμος...:^^::^^: και κατι αλλο η ζαχαρινη κανει αρκετη κατακρατηση...πιο καλα μαυρη ζαχαρη η κ μελι..εχεις δοκιμασει ποτε καφε με μελι :green::green::green:τελειοοοοο...χαχαχχαχ δινω ιδεες :P:P περαστικουλια αγαπη...:green::green:

marvin
24-01-12, 02:43
να το πω γτ θα σκασω :P:P στο βραδυνο γαλατακι ντιαρ επρεπε ν βαλεις μελακι να μαλακωσει λιγο ο λαιμος...:^^::^^: και κατι αλλο η ζαχαρινη κανει αρκετη κατακρατηση...πιο καλα μαυρη ζαχαρη η κ μελι..εχεις δοκιμασει ποτε καφε με μελι :green::green::green:τελειοοοοο...χαχαχχαχ δινω ιδεες :P:P περαστικουλια αγαπη...:green::green:


Κοιτα απο το ενα ποτηρι γαλα ζητημα να ηπια το μισο...δεν το εχω με το γαλα!!!Ζαχαρη δεν χρησιμοποιω γενικα..οχι καποιο συγκεκριμενο λογο,απλα καποτε την σταματησα και απο τοτε μου αρεσει ο καφες με ζαχαρινες.Πολλες φορες τυχαινει να μπερδεψω τον καφε μου με του αντρα μου (με 3 κουταλιες ζαχαρη παρακαλω) και δεν πινεται με τιποτα.
Απαπα...ο καφες μου ειναι ιερο ΡΟΦΗΜΑ μεσα στη μερα......δεν τον ανακατευω με μελι.....καφες -2 ζαχαρινες-και γαλατακι λαιτ εβαπορε.μονο!!!!!!:green:

Σε ευχαριστω απο το στομα σου και στου θεουλη το αυτακι...!!!!:turtle::turtle:

kritsinaki!
24-01-12, 03:05
Κοιτα απο το ενα ποτηρι γαλα ζητημα να ηπια το μισο...δεν το εχω με το γαλα!!!Ζαχαρη δεν χρησιμοποιω γενικα..οχι καποιο συγκεκριμενο λογο,απλα καποτε την σταματησα και απο τοτε μου αρεσει ο καφες με ζαχαρινες.Πολλες φορες τυχαινει να μπερδεψω τον καφε μου με του αντρα μου (με 3 κουταλιες ζαχαρη παρακαλω) και δεν πινεται με τιποτα.
Απαπα...ο καφες μου ειναι ιερο ΡΟΦΗΜΑ μεσα στη μερα......δεν τον ανακατευω με μελι.....καφες -2 ζαχαρινες-και γαλατακι λαιτ εβαπορε.μονο!!!!!!:green:

Σε ευχαριστω απο το στομα σου και στου θεουλη το αυτακι...!!!!:turtle::turtle:

οντως στο θεμα καφε παω πασο...ΕΙΝΑΙ ιερο ροφημα ...:P:P

marvin
25-01-12, 01:40
24-1-12
9:30 καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι
10:00 4 ασπραδια-2 κροκους-40γρ βρωμη
14:00 100 γρ κοτοπουλο σε αντικολλητικο με πιπεριες κρεμυδι ντοματα-3 κ ρυζι
17:00 100 γρ κοτοπουλο βραστο-3 κομ αγγιναρα για σαλατα
20;00 1 πορτοκαλι (με επριξαν με την βιταμινη C λες και τρωγοντας ενα πορτοκαλι θα γεμιζα ζωντανια.)
23:00 100 γρ κοτοπουλο βραστο-σαλατα καροτο-1 κ γ ελαιολαδο-

Ουτε σημερα πηγα γυμν καθως ειχα παλι πυρετο μεχρι και το απογευμα.Ακομα δεν εχει επιστρεψει η γευση μου και εχω εντονο μπουκωμα.

RAMBO
25-01-12, 01:43
δοκιμασε να κανεις σαουνα στο γυμναστηριο μπορει να σε βοηθησει..

marvin
25-01-12, 01:45
δοκιμασε να κανεις σαουνα στο γυμναστηριο μπορει να σε βοηθησει..

Οταν καταφερω να παω..:(!!!!

marvin
26-01-12, 02:03
25-1-12
9:00 καφες -2 ζαχαρινες γαλατακι
10:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
14:00 100 γρ κοτοπουλο ψητο-3 κουταλιες ρυζι-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο
17:00 1 κουπα φακες-λιγο τυρι
20:30 1 πορτοκαλι
23:00 100 γρ κοτοπουλο στο αντικολητικο με πιπεριες-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο

Ουτε σημερα ειχε γυμναστηριο καθως η καταραμενη γριπη με εχει ριξει πολυ.

sTeLaKoS
26-01-12, 02:07
Ουτε σημερα ειχε γυμναστηριο καθως η καταραμενη γριπη με εχει ριξει πολυ.

Λίγα τα ψωμιά της λέμε! :bbbiceps:

katerina.
26-01-12, 16:48
ελπιζω κοριτσακι σημερα να εισαι λιγο καλυτερα....;););):welcome::welcome:

marvin
27-01-12, 01:01
26-1-12
9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-3 κ ρυζι...ξεμεινα απο βρωμη και δεν εβγαινα εξω χωρις να πιω καφε με τιποτα!!!:P
10:00 καφε-2 ζαχαρινες-γαλατακι
12:00......και καθως απο τα ηχεια του γυμναστηριου ακουγοταν tobtPJPFnesV4


........μια κοντη ξανθια εμφανιστηκε στην πορτα......ο διαδρομος αναριγησε.......η μπαρα αναστεναξε στη θυμιση
της........εκεινη αφησε το βλεμμα της να περιπλανηθει στο χωρο....και ολα ξεκινησαν σαν να μην περασε μια μερα....
Διαδρομο 15' για ζεσταμα
Σκουωτ ελευθερο 4 (σετ)*12(επαν)*45.(κ)
σουπερ σετ με
προβολες προχωρητικες(12 βηματα)με αλτηρες 4σετ*12επ*10κ ο καθενας
5ο σετ15''*15'' σε καθε ασκηση

Σκουωτ σε θεση πλιε με αλτηρες 4*12*10 ο καθενας
σουπερ σετμε μηχανημα προσαγωγων 4σετ*12επ*25κιλ
5ο σετ 15''+15'' σε καθε ασκηση.

Ανεβασμα σε παγκο 1 -1 ποδι(ανεβαινω με το ενα κατεβαινω με το αλλο 4*25
(σε καθε ποδι..δηλαδη συνολο 200 )* το βαρος του σωματος
σουπερ σετ με
καλημερες με αδεια ολυμπιακη μπαρα 4*25*20
5ο σετ 20'' +20'' χωρις μπαρα .Ανασες στο φουλ.

Leg curl 1-1 ποδι 3 σετ*12 επ*15κιλ
σουπερ σετ με
αρσεις θανατου μιση κινηση προς τα κατω με αλτηρες 3 σετ*12 επ*10 κιλ ο καθενας
4ο σετ 15''*15'' η καθε ασκηση.Σημερα ενιωθα να με καιει αρκετα.

Γαμπες 5 σετ*25 επ*το βαρος του σωματος

κοιλια -κορμος
σανιδα 4 σετ*1' με μηδαμηνο διαλειμμα
κοιλιακοι με μεγαλη μπαλα 4 σετ*1' και σε καθε τελειωμα δεξια αριστερα κινηση μεχρι να καψει
σταση γατα 4*30''

Διατασεις

13:30 πρωτεινη-μιση μπανανα
15:00 100 γρ κοτοπουλο φουρνου-4 κ ρυζι-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο
18:30 100 γρ μοσχαρι-90 γρ πατατα-1 πιρουνια μπαμιες
21:00 1 πορτοκαλι...βαρυ μου επεσε σημερα
23:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο

Σημερα ανακαλυψα 1,5 ποντο να λειπει απο την θεση του......απορω μαζι του απορω:P

xelashai
27-01-12, 01:06
26-1-12
9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-3 κ ρυζι...ξεμεινα απο βρωμη και δεν εβγαινα εξω χωρις να πιω καφε με τιποτα!!!:P
10:00 καφε-2 ζαχαρινες-γαλατακι
12:00......και καθως απο τα ηχεια του γυμναστηριου ακουγοταν tobtPJPFnesV4


........μια κοντη ξανθια εμφανιστηκε στην πορτα......ο διαδρομος αναριγησε.......η μπαρα αναστεναξε στη θυμιση
της........εκεινη αφησε το βλεμμα της να περιπλανηθει στο χωρο....και ολα ξεκινησαν σαν να μην περασε μια μερα....
Διαδρομο 15' για ζεσταμα
Σκουωτ ελευθερο 4 (σετ)*12(επαν)*45.(κ)
σουπερ σετ με
προβολες προχωρητικες(12 βηματα)με αλτηρες 4σετ*12επ*10κ ο καθενας
5ο σετ15''*15'' σε καθε ασκηση

Σκουωτ σε θεση πλιε με αλτηρες 4*12*10 ο καθενας
σουπερ σετμε μηχανημα προσαγωγων 4σετ*12επ*25κιλ
5ο σετ 15''+15'' σε καθε ασκηση.

Ανεβασμα σε παγκο 1 -1 ποδι(ανεβαινω με το ενα κατεβαινω με το αλλο 4*25
(σε καθε ποδι..δηλαδη συνολο 200 )* το βαρος του σωματος
σουπερ σετ με
καλημερες με αδεια ολυμπιακη μπαρα 4*25*20
5ο σετ 20'' +20'' χωρις μπαρα .Ανασες στο φουλ.

Leg curl 1-1 ποδι 3 σετ*12 επ*15κιλ
σουπερ σετ με
αρσεις θανατου μιση κινηση προς τα κατω με αλτηρες 3 σετ*12 επ*10 κιλ ο καθενας
4ο σετ 15''*15'' η καθε ασκηση.Σημερα ενιωθα να με καιει αρκετα.

Γαμπες 5 σετ*25 επ*το βαρος του σωματος

κοιλια -κορμος
σανιδα 4 σετ*1' με μηδαμηνο διαλειμμα
κοιλιακοι με μεγαλη μπαλα 4 σετ*1' και σε καθε τελειωμα δεξια αριστερα κινηση μεχρι να καψει
σταση γατα 4*30''

Διατασεις

13:30 πρωτεινη-μιση μπανανα
15:00 100 γρ κοτοπουλο φουρνου-4 κ ρυζι-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο
18:30 100 γρ μοσχαρι-90 γρ πατατα-1 πιρουνια μπαμιες
21:00 1 πορτοκαλι...βαρυ μου επεσε σημερα
23:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο

Σημερα ανακαλυψα 1,5 ποντο να λειπει απο την θεση του......απορω μαζι του απορω:P


γράφεις... γράφεις λεμε!!!:rolf::rolf:
ααα...σε εμενα ηρθε ο 1,5 ποντος. ...δεν πιστευω να τον θες πισω??!!!

marvin
27-01-12, 01:15
γράφεις... γράφεις λεμε!!!:rolf::rolf:
ααα...σε εμενα ηρθε ο 1,5 ποντος. ...δεν πιστευω να τον θες πισω??!!!

Τι να κανω Δαφνη μου.....η ζωη ειναι μεσα στις χαρες και εγω κλαιγομαι για χαζομαρες....ειπα λοιπον να διασκεδασω την επανεμφανιση μου στο γυμν.


Οοοοοοοοοχι..κρατα τον ...οτι φευγει ..στο καλο να παει!!!!:turtle::turtle::turtle:

xelashai
27-01-12, 01:17
Τι να κανω Δαφνη μου.....η ζωη ειναι μεσα στις χαρες και εγω κλαιγομαι για χαζομαρες....ειπα λοιπον να διασκεδασω την επανεμφανιση μου στο γυμν.


Οοοοοοοοοχι..κρατα τον ...οτι φευγει ..στο καλο να παει!!!!:turtle::turtle::turtle:

και πολυ καλα κανεις...:thumbup:
οσο για τον ποντο πρεπει να τον ξεφορτωθω κι εγω...;)

gym
27-01-12, 01:58
αντε καλη επανενταξη!με το μαλακο αν δεν εχεις αναρρωσει πληρως!

marvin
27-01-12, 02:08
αντε καλη επανενταξη!με το μαλακο αν δεν εχεις αναρρωσει πληρως!


Μπα με βοηθησε αρκετα τουλαχιστον ψυχολογικα σημερα..αν και μου εχει μεινει εντονος βηχας..εφυγα ευχαριστημενη απο κουραση.Ισως βεβαια το πρωι αυριο να μην σκεφομαι ετσι αλλα δε βαριεσαι....:green:

gym
27-01-12, 02:12
Μπα με βοηθησε αρκετα τουλαχιστον ψυχολογικα σημερα..αν και μου εχει μεινει εντονος βηχας..εφυγα ευχαριστημενη απο κουραση.Ισως βεβαια το πρωι αυριο να μην σκεφομαι ετσι αλλα δε βαριεσαι....:green:

χμ...οχι δεν βαριεμαι!:green::green:
σιγουρα σε βοηθησε ρε,δεν αντιλεγω λογικο ειναι απλα εσυ ξερεις το ποσο αρρωστη εισαι..ξερεις μυξες μπουκωμα ...ομορφιες!;):green:

marvin
27-01-12, 02:25
χμ...οχι δεν βαριεμαι!:green::green:
σιγουρα σε βοηθησε ρε,δεν αντιλεγω λογικο ειναι απλα εσυ ξερεις το ποσο αρρωστη εισαι..ξερεις μυξες μπουκωμα ...ομορφιες!;):green:


Αυτο ηταν χτυπημα κατω απο την ζωνη:(.......το χειροτερο μου κομματι σημερα δεν λεω να ξεμπουκωσω!

marvin
27-01-12, 23:36
27-1-12

Σημερα η μερα αρχισε ασχημα....καθως σηκωθηκα γεματη φλεματα και μπουκωμενη μυτη....:(μαλλον ξνακυλισα....

10:00 καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-40 γρ βρωμη
14;00 100 γρ μοσχαρι-3 κ ρυζι-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο
16:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
17:45 γυμν
30 ελξεις...σημερα κατι πηγε λαθος...1ο σετ βγηκε 7 επαν....και τα υπολοιπα σε 4*5αρια και για να μην κανω
στο τελος 3 μονο εβγαλα αλλο ενα 5αρι

αρσεις θανατου με μπαρα μιση κοφτη κινηση με λυγισμενα γονατα 5*10*35

κωπηλατικη με αλτηρα 5*10*11κ

χαμηλη καθιστη κατω κωπηλατικη με μπαρα ,2η λαβη 3*10*25
σουπερ σετ με
λαστιχο στο ανοιγμα των ωμων,ανοιγματακια κοφτα 3*30''

Οπισθιος δελτοειδης
εκτασεις με αλτηρες ξαπλωμενα σε επικλινη παγκο 4*12*5
σουπερ σετ
τροχαλιαμε δυο χερια σκυφτη 4*15*7,5

καμψεις με μπαρα σε λαρυ σκοτ 4*10*18
σουπερ σετ με
τροχαλια ορθια 4*10*7,5

σφυρια ταυτοχρονα μπροστα 3*12*6
σουπερ σετ με
ελξεις στη σμιθ του σωματος μονο για δικεφαλο 3*24''( ηταν 30'' καθε σετ αλλα λογο εκπτωσεων σημερα.... )

30' ελειπτικο
10' διατασεις

19:30 πρωτεινη-μιση μπανανα..(αυτο θα το αλλαξω μολις εντοπισω το σωστο)
21:00 100 γρ μοσχαρι-σαλατα μαρουλι-2 κ ρυζι-1 κ ελαιολαδο
βιταμινη C χιλιαρα
23:30 1 γιαουρτι -λιγα αμυγδαλα

Σημερα το εριξα λιγο στη μελετη.Δυστυχως σαν φυσικη ξανθια :green: ψιλομπερδευτικα οσων αφορα τις βιταμινες και τα μεταλλα που χρειαζομαστε και τις ωρες που τα παιρνουμε.Καθως και για το μεταπροπονητικο.:(

eri_87
28-01-12, 14:38
27-1-12

Σημερα η μερα αρχισε ασχημα....καθως σηκωθηκα γεματη φλεματα και μπουκωμενη μυτη....:(μαλλον ξνακυλισα....


Πρόσεχε μη σε ρίξει χειρότερα! Να φυσάς ΚΑΛΑ τη μύτη σου, μη μαζεύονται τα φλέματα κ κάνεις καμιά ιγμορίτιδα. Βάλε κ κανένα οτριβιν για το μπούκωμα. Εγώ δεν αντέχω λεπτό με μπουκωμένη μύτη! :green:

marvin
29-01-12, 00:36
28-1-12
Μετα απο μια αγρυπνη νυχτα γεματη βηχα :(

10:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C
καφε-2 ζαχαρινες-γαλατακι

13:45 100 γρ κοτοπουλο-3 κουταλιες ρυζι-σαλατα μαρουλι-1 γ κ ελαιολαδο

17:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-2 κ γ ελαιολαδο-μια βιταμινη C

21:00 100 γρ κοτοπουλο σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-μιση κουταλια του γλυκου λιναρισπορο-μιση κ γ φουντουκοαμυγδαλα αλεσμενα

24:00 1 γιαουρτι 2%-τριμα απο αμυγδαλα και φουντουκια

Αυριο πρωι σκεφτομαι μιας και ρεπαρω, να κανω το αεροβιο που χρωσταω (60΄)και απογευμα να τελειωσω την ομαδα που μου λειπει για να ολοκληρωσω το προγραμμα της εβδομαδας που λογω αρρωστιας με πηγε πισω.

sTeLaKoS
29-01-12, 01:31
Μια χαρά σε βρίσκω Νίκη, άψογη! :clap:

marvin
29-01-12, 22:51
Μια χαρά σε βρίσκω Νίκη, άψογη! :clap:


Καλα κατσε να εμφανιστει κανενας κινεζος και σου λεω εγω μετα ποσο αψογη θα ειμαι :green::green:!!

marvin
29-01-12, 23:08
29-1-12

Αλλη μια αγρυπνη νυχτα γεματη βηχα..τα νευρα μου!!!
Να αναφερω πως σχεδον παντα τρωω αρκετη ωρα μετα αφου ξυπνησω,λογο του χαπιου του θυροειδη που πρεπει να πινω.(Τ4)
9:20 αμινοξεα

9:45 60' αεροβιο 8,5 χιλ

11:00 4 ασπραδια-2 κροκους-1 κγ αμυγδαλα- φουντουκια-λιναροσπορο,αλεσμενα(νομιζω πως δεν μου εκανε αισθηση το ολο πιτακι προτιμω να τα κραταω για σαλατες η γιαουρτι ,τσαμπα λιπαρα.Σιγουρα σε μεγαλυτερη ποσοτητα θα ηταν σουπερ)-35 γρ βρωμη

1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C

14:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-3 κ ρυζι-1 κ γ ελαιολαδο
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

18:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα χορτα-1 κ γ ελαιολαδο-μισο κ γ λιναροσπορο-ξυδι

22:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κ γ λιναροσποροφουντουκοαμυγδαλοψιχα:P

24:00 γιαουρτι-λιγα αμυγδαλα

katerina.
30-01-12, 23:13
29-1-12

Αλλη μια αγρυπνη νυχτα γεματη βηχα..τα νευρα μου!!!
Να αναφερω πως σχεδον παντα τρωω αρκετη ωρα μετα αφου ξυπνησω,λογο του χαπιου του θυροειδη που πρεπει να πινω.(Τ4)
9:20 αμινοξεα

9:45 60' αεροβιο 8,5 χιλ

11:00 4 ασπραδια-2 κροκους-1 κγ αμυγδαλα- φουντουκια-λιναροσπορο,αλεσμενα(νομιζω πως δεν μου εκανε αισθηση το ολο πιτακι προτιμω να τα κραταω για σαλατες η γιαουρτι ,τσαμπα λιπαρα.Σιγουρα σε μεγαλυτερη ποσοτητα θα ηταν σουπερ)-35 γρ βρωμη

1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C

14:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-3 κ ρυζι-1 κ γ ελαιολαδο
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

18:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα χορτα-1 κ γ ελαιολαδο-μισο κ γ λιναροσπορο-ξυδι

22:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κ γ λιναροσποροφουντουκοαμυγδαλοψιχα:P

24:00 γιαουρτι-λιγα αμυγδαλα


αχ βρε μαρβιν δανεισε μου τα ποδια σου να τρεξω και εγω λιγο!!!!;)

marvin
30-01-12, 23:22
αχ βρε μαρβιν δανεισε μου τα ποδια σου να τρεξω και εγω λιγο!!!!;)


Συμφωνω λεμε...και εσυ τα γραμωμενα δικα σου........:turtle::turtle::turtle::turtle:

marvin
31-01-12, 01:16
30-1-12
9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη.
1 πολυβιταμινη-βιταμινη C
Καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

15:00 μεγαλο κενο αλλα με εφαγαν οι τραπεζες σημερα :weights:
140 γρ μπιφτεκια κοτοπουλου με βρωμη-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο

20:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι- 2κ γ τριμα απο αμυγδαλοφουντουκολιναροσπορο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

24:00 πρωτεινη με 200 γρ γαλα...λιγα αμυγδαλα(χασαμε γιαουρτι στοπ):P

marvin
31-01-12, 21:55
31-1-12
9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
13:30 μια κουπα φακες-3 κ ρυζι-1 κ γ ελαιολαδο
18:00 γυμν
15' ελειπτικο

σκουωτ με μπαρα 4*12*45
σουπερ σετ
με προβολες προχωρητικες διαγωνιες με αλτηρες 4*12*8 ο καθε αλτ
5ο σουπερ σετ * 15''+15''

σκουωτ θεση πλιε με αλτηρα 4*12*18
σουπερ σετ
με προσαγωγους 4*12*25
5ο σουπερ σετ *15''+15''

ανεβασμα σε παγκο ενα ενα ποδι 4*15 σε καθε ποδι(επρεπε να κανω 4*25 επ σε καθε ποδι αλλα με την συγκεκριμενη αρχισε να με πονανε τα γονατα μου οταν κατεβαινω.)
σουπερ σετ με
καλημερες μονο με την ολυμπιακη μπαρα 4*25*20
5ο σουπερ σετ *20''+20'' χωρις μπαρα

λεγκ καρλ 1-1 ποδι 3*12*10
σουπερ σετ με
αρσεις θανατου με αλτηρες μιση κοφτη κινηση μεχρι κατω 3*15*8
4ο σετ 15''+15''σε καθε ποδι+15''

γαμπες με το βαρος του σωματος 4*25

κοιλια -κορμος
σανιδα 4 σετ*1' με μηδαμηνο διαλειμμα
κοιλιακοι με μεγαλη μπαλα 4 σετ*1' και σε καθε τελειωμα δεξια αριστερα κινηση μεχρι να καψει
σταση γατα 4*30''

19:30 πρωτεινη-1 σκουπ μαλτοδεξτρινη
20:30 100 γρ κοτοπουλο-3 κ ρυζι -σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

23:00 γιαουρτι-1 κ γ τριμα φουντουκοαμυγδαλολιναροσπορο

sTeLaKoS
31-01-12, 22:14
επρεπε να κανω 4*25 επ σε καθε ποδι αλλα με την συγκεκριμενη αρχισε να με πονανε τα γονατα μου οταν κατεβαινω.

Τι σόι πόνος;
Βλέπω έχεις σκουωτ, προχωρητικές προβολές, άλλο σκουωτ και μετά αυτή. Μήπως πιέζεσαι υπερβολικά;

katerina.
31-01-12, 22:56
marvin μου προσεχε τα γονατακια σου....εχω καει απο αυτα...ξεκουρασετα και μην τα ζοριζεις μεχρι να σου περασει!!!:welcome:;)

gym
01-02-12, 01:48
31-1-12
9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
13:30 μια κουπα φακες-3 κ ρυζι-1 κ γ ελαιολαδο
18:00 γυμν
15' ελειπτικο

σκουωτ με μπαρα 4*12*45
σουπερ σετ
με προβολες προχωρητικες διαγωνιες με αλτηρες 4*12*8 ο καθε αλτ
5ο σουπερ σετ * 15''+15''

σκουωτ θεση πλιε με αλτηρα 4*12*18
σουπερ σετ
με προσαγωγους 4*12*25
5ο σουπερ σετ *15''+15''

ανεβασμα σε παγκο ενα ενα ποδι 4*15 σε καθε ποδι(επρεπε να κανω 4*25 επ σε καθε ποδι αλλα με την συγκεκριμενη αρχισε να με πονανε τα γονατα μου οταν κατεβαινω.)
σουπερ σετ μεαυτη βγαινει τελειως
καλημερες μονο με την ολυμπιακη μπαρα 4*25*20


λεγκ καρλ 1-1 ποδι 3*12*10
σουπερ σετ με
αρσεις θανατου με αλτηρες μιση κοφτη κινηση μεχρι κατω 3*15*8
4ο σετ 15''+15''σε καθε ποδι+15''

γαμπες με το βαρος του σωματος 4*25

κοιλια -κορμος
σανιδα 4 σετ*1' με μηδαμηνο διαλειμμα
κοιλιακοι με μεγαλη μπαλα 4 σετ*1' και σε καθε τελειωμα δεξια αριστερα κινηση μεχρι να καψει
σταση γατα 4*30''

19:30 πρωτεινη-1 σκουπ μαλτοδεξτρινη
20:30 100 γρ κοτοπουλο-3 κ ρυζι -σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

23:00 γιαουρτι-1 κ γ τριμα φουντουκοαμυγδαλολιναροσπορο

σε αλλη μερα θυμαμαι εχεις αλτικες...
πτιδηποτε εχει αλμα βγαινει αμεσως κ δεν κανεις χιτ εντονα...
προσεχε λιγο να ηρεμησουν γονατα κ μην σε πιασει ο κοιλιακος...
ελπιζω να με ακουσεις κ να μην κανεις του κεφαλιου σου!;););)

marvin
01-02-12, 07:58
σε αλλη μερα θυμαμαι εχεις αλτικες...
πτιδηποτε εχει αλμα βγαινει αμεσως κ δεν κανεις χιτ εντονα...
προσεχε λιγο να ηρεμησουν γονατα κ μην σε πιασει ο κοιλιακος...
ελπιζω να με ακουσεις κ να μην κανεις του κεφαλιου σου!;););)

Βγαινει :shock::shock:!!!!Στο καλο να παει :P.Με ενοχλουσε καθε φορα αλλα ελεγα πως ειναι θεμα εξασκησης.
Δεν εχω χιτ στο προγραμμα μου.Δεν με αφηνουν ακομα!!!:P Εγω του κεφαλιου μου; Εχω μεινει σπιτσλες!!!!!!:turtle::turtle:

gym
01-02-12, 09:45
το νου σου...39257;)

katerina.
01-02-12, 16:51
το νου σου...39257;)

καπου τον ξερω τον ΚΥΡΙΟ!!!:green::green::green:

gym
01-02-12, 16:51
καπου τον ξερω τον ΚΥΡΙΟ!!!:green::green::green:

:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:


:green:

giannis64
01-02-12, 20:10
νικη αν εχεις ενοχλησεις στα γονατα, δοκιμασε να αρχησεις ποδια με ασκησεις για δυκεφαλους πρωτα, μετα εκτασεις, και μπες στο τελος στο σκουοτ με πιο λιγα κιλα, μιας και θα εχεις δωσει δυναμεις στις πρωτες ασκησεις.

θα σε πιασουν το ιδιο καλα, σαν να εκανες πρωτα το σκουοτ.

sTeLaKoS
01-02-12, 20:23
Σωστός ο Γιάννης :thumbup:

Και το καλύτερο ζέσταμα για τα γόνατα είναι το ποδήλατο ;)

giannis64
01-02-12, 22:24
αφορμή από αυτό το θεματακι που ψιλοσυζητησαμε, θα γράψω λίγο κάτι που είναι και δεν είναι οφ τοπικ. ίσως φυσικά και να είναι ον, αλλά σίγουρα πολύ ενδιαφέρον.

λοιπόν. ο αδερφός μου λόγο του ότι είναι ζαχαροδιαβητικος από 9 χρόνων, είχε πριν2 μηνες ένα θέμα με τα πόδια του, και κόντεψε να του κόψουν το ένα, λόγο του ότι δεν είχε σωστή αιμάτωση (σχεδόν καθόλου).
έκανε λοιπόν 3 μπαλονάκια στο πόδι (κάτι πρωτόγνωρο για τα ελληνικά δεδομένα, και ενώ στην καβάλα των είχαν έτοιμο για χειρουργείο για κοπή).
ο γιατρός (και ενώ είχε πετύχει η επέμβαση) του είπε ότι θα πρέπει να περπατάει γιανα αιματώνετε καλύτερα το πόδι και ναμην ξανακλείσουν αρτηρίες.
ο αδερφόςμου τον ρώτησε πως δεν μπορεί να βγαίνεικαι να περπατάει, και αν γινόταν να επερνε ένα ποδήλατο στο σπίτι.
ο γιατρός τους είπε πως με το ποδήλατο τα πόδια δεν αιματώνονται έτσι όπως πρέπει, και έτσι όπως αιματώνονται με το περπάτημα.

αυτά.. και ότι μπορεί να σημαίνει αυτό..

gym
01-02-12, 22:29
καλεεεεεε μην την τρομαζετεεεεε.....

νικη...

ειπαμε...βγαζεις τα αλτικα και ουτως η αλλως παντα κανεις ζεσταμα οπως εχουμε πει...ειτε αυτο ειναι με διατασεις κ διαδρομο/ποδηλατο η οτιδηποτε...

τωρα αυτο που λεει ο γιαννης με το λεγκ εξτε κ το κερλ μπορεις να το δοκιμασεις ναι...
δουλευει καλα για αρχη...οχι οτι ειναι ο μοναδικος τροπος για καλο ζεσταμα της περιχοης αλλα δουλευει...

ουτως η αλλως καποιες αλλαγες θα γινοντουσαν σταδιακα απλα ηθελα να περασει λιγος καιρος ακομα...
οποτε το παμε ετσι απο τωρα...:toast:

marvin
01-02-12, 22:36
αφορμή από αυτό το θεματακι που ψιλοσυζητησαμε, θα γράψω λίγο κάτι που είναι και δεν είναι οφ τοπικ. ίσως φυσικά και να είναι ον, αλλά σίγουρα πολύ ενδιαφέρον.

λοιπόν. ο αδερφός μου λόγο του ότι είναι ζαχαροδιαβητικος από 9 χρόνων, είχε πριν2 μηνες ένα θέμα με τα πόδια του, και κόντεψε να του κόψουν το ένα, λόγο του ότι δεν είχε σωστή αιμάτωση (σχεδόν καθόλου).
έκανε λοιπόν 3 μπαλονάκια στο πόδι (κάτι πρωτόγνωρο για τα ελληνικά δεδομένα, και ενώ στην καβάλα των είχαν έτοιμο για χειρουργείο για κοπή).
ο γιατρός (και ενώ είχε πετύχει η επέμβαση) του είπε ότι θα πρέπει να περπατάει γιανα αιματώνετε καλύτερα το πόδι και ναμην ξανακλείσουν αρτηρίες.
ο αδερφόςμου τον ρώτησε πως δεν μπορεί να βγαίνεικαι να περπατάει, και αν γινόταν να επερνε ένα ποδήλατο στο σπίτι.
ο γιατρός τους είπε πως με το ποδήλατο τα πόδια δεν αιματώνονται έτσι όπως πρέπει, και έτσι όπως αιματώνονται με το περπάτημα.

αυτά.. και ότι μπορεί να σημαίνει αυτό..


Ναι Γιαννη θυμαμαι που το ειχαμε συζητησει.Σιγουρα το περπατημα ειναι μορφη ασκησης που οφελει ολο το σωμα εξου και η καλυτερη αιματοση του.Ευχομαι περαστικα και γρηγορα καλα στον αδερφο σου.Μου αρεσουν να αναλυω τετοιες σκεψης!!!Ευχαριστω!!!:turtle::turtle:

giannis64
01-02-12, 22:42
καλεεεεεε μην την τρομαζετεεεεε.....

νικη...

ειπαμε...βγαζεις τα αλτικα και ουτως η αλλως παντα κανεις ζεσταμα οπως εχουμε πει...ειτε αυτο ειναι με διατασεις κ διαδρομο/ποδηλατο η οτιδηποτε...

τωρα αυτο που λεει ο γιαννης με το λεγκ εξτε κ το κερλ μπορεις να το δοκιμασεις ναι...
δουλευει καλα για αρχη...οχι οτι ειναι ο μοναδικος τροπος για καλο ζεσταμα της περιχοης αλλα δουλευει...

ουτως η αλλως καποιες αλλαγες θα γινοντουσαν σταδιακα απλα ηθελα να περασει λιγος καιρος ακομα...
οποτε το παμε ετσι απο τωρα...:toast:

δεν ειναι θεμα ζεσταματος η εναλλαγη ασκησεων. ειναι ενας τροπος για να δωσεις ωθηση στην ασκηση για τα ποδια.

και να σας πω πως αυτο ειναι μια εναλλαγη προγραμματος που την εκανε για χρονια ο ηλιας τριανταφυλλου, οταν ειχε προβλημα με τα γονατα, αλλα και ο στρατης ο αργυρακης.;)

αντεε!! σας τοπα και αυτο..:green:

marvin
01-02-12, 22:47
Ελενη δεν νιωθω να εχω θεμα με το ζεσταμα μου.Κανω ειτε διαδρομο χαλαρα ειτε ελειπτικο στο 11 για 15 λεπτα.
Δεν θα μπορουσα να μπω σε σκουωτ ειδικα ελευθερο χωρις να νιωθω ζεστη.
Η ολη ενοχληση ερχεται απο αυτη την ασκηση και μονο.Αν θυμηθεις εχω σκουωτ ελευθερο με σουπερ σετ με προχωρητικες προβολες.Κατευθειαν σκουωτ πλιε με σουπερ σετ καλημερες και μετα αυτη στον παγκο το διαλειμα μου ειναι ισα να αλλαξω οργανο η βαρη,.Ανεβαινω συνολικα 5 *50 φορες;250 φορες μετα απο ολα αυτα/Δουλευει καλα σαν ασκηση αλλα μου τσακιζει τα γονατα.
Χιτ που ανεφερες δεν εχω κανει καθολου.Ειχαμε πει να μην κανω μεχρι να μου πεις.Οποτε δεν τιθεται θεμα.
Θα αντικαταστησω με καποια αλλη; Η απλα την αφαιρω και τερμα;

gym
01-02-12, 22:49
δεν ειναι θεμα ζεσταματος η εναλλαγη ασκησεων. ειναι ενας τροπος για να δωσεις ωθηση στην ασκηση για τα ποδια.

και να σας πω πως αυτο ειναι μια εναλλαγη προγραμματος που την εκανε για χρονια ο ηλιας τριανταφυλλου, οταν ειχε προβλημα με τα γονατα, αλλα και ο στρατης ο αργυρακης.;)

αντεε!! σας τοπα και αυτο..:green:

το ξερουμε οπααααα...το χουμε κανει κ εμεις αυτο λογω ηλιαα!
αλλα εγω το δουλευα τοτε ως ζεσταμα καθαρα για τα γονατα..

anyway!πολλοι οι τροποι για να ξεκινησεις μια δυνατη προπονηση ποδιων προσταευοντας αρθρωσεις...;):toast:

gym
01-02-12, 22:51
Ελενη δεν νιωθω να εχω θεμα με το ζεσταμα μου.Κανω ειτε διαδρομο χαλαρα ειτε ελειπτικο στο 11 για 15 λεπτα.
Δεν θα μπορουσα να μπω σε σκουωτ ειδικα ελευθερο χωρις να νιωθω ζεστη.
Η ολη ενοχληση ερχεται απο αυτη την ασκηση και μονο.Αν θυμηθεις εχω σκουωτ ελευθερο με σουπερ σετ με προχωρητικες προβολες.Κατευθειαν σκουωτ πλιε με σουπερ σετ καλημερες και μετα αυτη στον παγκο το διαλειμα μου ειναι ισα να αλλαξω οργανο η βαρη,.Ανεβαινω συνολικα 5 *50 φορες;250 φορες μετα απο ολα αυτα/Δουλευει καλα σαν ασκηση αλλα μου τσακιζει τα γονατα.
Χιτ που ανεφερες δεν εχω κανει καθολου.Ειχαμε πει να μην κανω μεχρι να μου πεις.Οποτε δεν τιθεται θεμα.
Θα αντικαταστησω με καποια αλλη; Η απλα την αφαιρω και τερμα;

αφαιρεις κ τερμα...απο την αρχη δεν την αγαπησες το θυμαμαι...
κ ολες οι αλτικες εξω....

γενικα αντε μεχρι αυτην την εβδομαδα νικη αυτο το προγραμμα...δεν ειναι καλο να κανεις συνεχεια τοσα σουπερ σετ για πολυ καιρο...

θα πρεπει να αλλαξεις λιγο αργοτερα το στυλ κ παλι...;)

sTeLaKoS
01-02-12, 22:52
Ελενη δεν νιωθω να εχω θεμα με το ζεσταμα μου.Κανω ειτε διαδρομο χαλαρα ειτε ελειπτικο στο 11 για 15 λεπτα.
Δεν θα μπορουσα να μπω σε σκουωτ ειδικα ελευθερο χωρις να νιωθω ζεστη.
Η ολη ενοχληση ερχεται απο αυτη την ασκηση και μονο.Αν θυμηθεις εχω σκουωτ ελευθερο με σουπερ σετ με προχωρητικες προβολες.Κατευθειαν σκουωτ πλιε με σουπερ σετ καλημερες και μετα αυτη στον παγκο το διαλειμα μου ειναι ισα να αλλαξω οργανο η βαρη,.Ανεβαινω συνολικα 5 *50 φορες;250 φορες μετα απο ολα αυτα/Δουλευει καλα σαν ασκηση αλλα μου τσακιζει τα γονατα.
Χιτ που ανεφερες δεν εχω κανει καθολου.Ειχαμε πει να μην κανω μεχρι να μου πεις.Οποτε δεν τιθεται θεμα.
Θα αντικαταστησω με καποια αλλη; Η απλα την αφαιρω και τερμα;

Αν το έκανα εγώ αυτό το πρόγραμμα ποδιών, όχι ζέσταμα αλλά και φωτιά να βαζα στα πόδια μου, στη 3η προπόνηση θα είχα βγάλει τραυματισμό.
Πρόσεχε πολύ....

marvin
01-02-12, 22:57
αφαιρεις κ τερμα...απο την αρχη δεν την αγαπησες το θυμαμαι...
κ ολες οι αλτικες εξω....

γενικα αντε μεχρι αυτην την εβδομαδα νικη αυτο το προγραμμα...δεν ειναι καλο να κανεις συνεχεια τοσα σουπερ σετ για πολυ καιρο...

θα πρεπει να αλλαξεις λιγο αργοτερα το στυλ κ παλι...;)

Αν θυμαμαι μεχρι 29-2 ειχες πει οτι θα κρατησω αυτο!!

gym
01-02-12, 22:58
Αν το έκανα εγώ αυτό το πρόγραμμα ποδιών, όχι ζέσταμα αλλά και φωτιά να βαζα στα πόδια μου, στη 3η προπόνηση θα είχα βγάλει τραυματισμό.
Πρόσεχε πολύ....

η νικη ειναι ανεβασμενο επιεπδο αλλα anyway!δεν ειναι ολα για ολους!:toast:

gym
01-02-12, 22:58
Αν θυμαμαι μεχρι 29-2 ειχες πει οτι θα κρατησω αυτο!!


αναγκαστικα εφοσον υπαρχει θεμα αλλαζει,.,.δεν ειναι κακο αυτο ρε;)

marvin
01-02-12, 22:59
Αν το έκανα εγώ αυτό το πρόγραμμα ποδιών, όχι ζέσταμα αλλά και φωτιά να βαζα στα πόδια μου, στη 3η προπόνηση θα είχα βγάλει τραυματισμό.
Πρόσεχε πολύ....

Τι αναγκη εχετε εσεις οι αντρες μια χαρα ποδια εχετε!!!!

gym
01-02-12, 23:05
οι αντρες αλλιως...εμεις αλλιως...τι αν πεις...ατιμη φυση...

τωρα στο προγραμμα σου κανεις αυτο που λεμε...βγαζεις οτι ειπαμε...
και προχωρας μεχρι τελος εβδομαδας...

μετα μπαινεις σε κατι αλλο...

μαζι ειχαμε συζητησει για τον στοχο σου κτλ και το προγραμμα αυτο δοκιμασμενα δουλευει αλλα τωρα μας χτυπησε σε γονατα,...τι να κανουμε?κ εγω το παθαινω που κ που αλλα σταματω κ μετα παλι...ετσι ειναι...

υπολογιζα να το κρατουσαμε πιο πολυ αλλα εσυ ξερεις το σωμα σου κ εφοσον πιεζεσαι τοσο,το κρατας μεχρι τελος εβδομαδας ...

αυτα απο μερια μου...τωρα αποφαση δικη σου εννοειται τι θα κανεις!;);)

sTeLaKoS
01-02-12, 23:07
η νικη ειναι ανεβασμενο επιεπδο αλλα anyway!δεν ειναι ολα για ολους!:toast:

Δεν εννοώ μυικό τραυματισμό Ελένη, να καταλαβαινόμαστε....
Γόνατα... γιου νοου γόνατα;




σκουωτ με μπαρα 4*12*45
σουπερ σετ
με προβολες προχωρητικες διαγωνιες με αλτηρες 4*12*8 ο καθε αλτ
5ο σουπερ σετ * 15''+15''

σκουωτ θεση πλιε με αλτηρα 4*12*18
σουπερ σετ
με προσαγωγους 4*12*25
5ο σουπερ σετ *15''+15''

ανεβασμα σε παγκο ενα ενα ποδι 4*15 σε καθε ποδι(επρεπε να κανω 4*25 επ σε καθε ποδι αλλα με την συγκεκριμενη αρχισε να με πονανε τα γονατα μου οταν κατεβαινω.)
σουπερ σετ με
καλημερες μονο με την ολυμπιακη μπαρα 4*25*20
5ο σουπερ σετ *20''+20'' χωρις μπαρα


Μέτρησες πόσες φορές κάμπτετε το κάθε γόνατο σε κάθε προπόνηση; Περίπου 256 φορές.
Ελπίζω εσείς οι προχωρημένοι να έχετε και προχωρημένους χόνδρους ;) :green:

gym
01-02-12, 23:08
Δεν εννοώ μυικό τραυματισμό Ελένη, να καταλαβαινόμαστε....
Γόνατα... γιου νοου γόνατα;






Μέτρησες πόσες φορές κάμπτετε το κάθε γόνατο σε κάθε προπόνηση; Περίπου 256 φορές.
Ελπίζω εσείς οι προχωρημένοι να έχετε και προχωρημένους χόνδρους ;) :green:

αι νοου στελιο...αι νοου...χονδροπαθεια εδω κ κανω κ αλλα!
στελιο..μην το κανεις εσυ!εισαι κ ευαισθητος...ασε!:green::green:

sTeLaKoS
01-02-12, 23:12
αι νοου στελιο...αι νοου...χονδροπαθεια εδω κ κανω κ αλλα!
στελιο..μην το κανεις εσυ!εισαι κ ευαισθητος...ασε!:green::green:

Δεν είναι θέμα ευαίσθητου ή όχι, αν είμαι το ξέρω εγώ και όχι εσύ, αλλά ξέρεις κάτι; Θέλω να μπορώ να γυμνάζομαι και σε ένα χρόνο από τώρα.
Οπότε προτιμώ να προσέχω και να μη πηγαίνω φιρί φιρί.

Αλλά θα μου πεις, περί ορέξεως... όποιος νομίζει ότι είναι από σίδερο, δοκιμάζει.
Άκους εκεί 256...! Το διάβασα και πόνεσα!

gym
01-02-12, 23:13
Δεν είναι θέμα ευαίσθητου ή όχι, αν είμαι το ξέρω εγώ και όχι εσύ, αλλά ξέρεις κάτι; Θέλω να μπορώ να γυμνάζομαι και σε ένα χρόνο από τώρα.
Οπότε προτιμώ να προσέχω και να μη πηγαίνω φιρί φιρί.

Αλλά θα μου πεις, περί ορέξεως... όποιος νομίζει ότι είναι από σίδερο, δοκιμάζει.
Άκους εκεί 256...! Το διάβασα και πόνεσα!

ειπαμε...εισαι ευαισθητος!ειστε το αδυναμο φυλο!:green::green:

Αντωνης
01-02-12, 23:14
Νικη παντως να εχεις υποψιν πως οι προβολες ειναι περισσοτερο ασκηση ισσοροπιας παρα ''muscle-building''.Eκτος του οτι εξουθενωνει απιστευτα το νευρικο
Στο ηδη πολυ φορτωμενο προγραμμα σου εγω θα προτεινα να την βγαλεις τελειως,ή τουλαχιστον να την αντικαταστασεις με καποιο μηχανημα

Καλη συνεχεια,αν και εσυ δεν χρειαζεσαι ευχες,απ οτι ειδα στην προσφατη photo σου φυσας:thumbup:

sTeLaKoS
01-02-12, 23:17
ειπαμε...εισαι ευαισθητος!ειστε το αδυναμο φυλο!:green::green:


Άλλα λόγια να αγαπιώμαστε.

Φιλάκια! :welcome:

gym
01-02-12, 23:21
Άλλα λόγια να αγαπιώμαστε.

Φιλάκια! :welcome:

τσου...εγω δεν αγαπω κανεναν!:evil2::evil2::evil2:

marvin
03-02-12, 00:08
Νικη παντως να εχεις υποψιν πως οι προβολες ειναι περισσοτερο ασκηση ισσοροπιας παρα ''muscle-building''.Eκτος του οτι εξουθενωνει απιστευτα το νευρικο
Στο ηδη πολυ φορτωμενο προγραμμα σου εγω θα προτεινα να την βγαλεις τελειως,ή τουλαχιστον να την αντικαταστασεις με καποιο μηχανημα

Καλη συνεχεια,αν και εσυ δεν χρειαζεσαι ευχες,απ οτι ειδα στην προσφατη photo σου φυσας:thumbup:


Για ριξε καμμια ιδεα μιας και απο βδομαδα αλλαζω προγραμμα μαλλον.Ολο το προγραμμα ποδιων ηταν στηριγμενο στην επιθυμια μου να '' καθαρισω'' και να μαζεψω τα ποδια μου μιας και ειναι απο τα ''αδυνατα''σημεια μου.Οπου αδυνατο εσυ βαλε την αντιθετη λεξη :green:!!!Θεωρω οτι γιαυτο και διαμορφωθηκε ετσι το προγραμμα την μερα των ποδιων.Δυστυχως απο οτι φανηκε εχω οντως αδυναμα γονατα.


Αστα Αντωνη..απο τον τελευταιο τραυματισμο στον κοιλιακο το καλοκαιρι εχω 3 κιλακια παραπανω.Ευτυχως θεωρω οτι εχω δουλεψει καλα απο κατω οποτε μολις αρχισω να καθαριζω θα με βρω!!!:)

marvin
03-02-12, 01:05
1-2-12
6:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
10:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ αμυγδαλοφουντουκολιναροψιχα-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι
14:30 100 γρ κοτοπουλο-3 κουταλιες ρυζι-1 κ γ ελαιολαδο
17:30 γυμν
30 ελξεις. 1ο σετ *10 επαν-4*5 επαν

αρσεις θανατου με μπαρα μιση κοφτη κινηση με λυγισμενα γονατα 5*10*35

κωπηλατικη με αλτηρα 5*10*11κ

χαμηλη καθιστη κατω κωπηλατικη με μπαρα ,2η λαβη 3*10*25
σουπερ σετ με
λαστιχο στο ανοιγμα των ωμων,ανοιγματακια κοφτα 3*30''

Οπισθιος δελτοειδης
εκτασεις με αλτηρες ξαπλωμενη σε επικλινη παγκο 4*12*5
σουπερ σετ
τροχαλια με δυο χερια σκυφτη 4*15*7,5

καμψεις με μπαρα σε λαρυ σκοτ 4*10*18
σουπερ σετ με
τροχαλια ορθια 4*10*7,5

σφυρια ταυτοχρονα μπροστα 3*12*6
σουπερ σετ με
ελξεις στη σμιθ του σωματος μονο για δικεφαλο 3*30''

30' διαδρομο πολυ χαλαρα
10' διατασεις

19:00 πρωτεινη-1 σκουπακι μαλτοδεξτρινη
20:00 100 γρ κοτοπουλο-3 κ ρυζι-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-ΞΥΔΙ
23:30 γιαουρτι-λιγα αμυγδαλα

marvin
03-02-12, 01:19
2-2-12
Επεισοδιακη μερα σημερα..μου ετυχαν σχεδον τα παντα...:weights:
9:00 καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι
10:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμης
13:30 100 γρ μοσχαρι-60 γρ πατατα-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο
17:00 100 γρ κοτοπουλο-3 αγγιναρες
21:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα καροτο-2 κ γ ελαιολαδο
24;00 γιαουρτι-λιγα αμυγδαλα

Αντωνης
03-02-12, 17:39
Για ριξε καμμια ιδεα μιας και απο βδομαδα αλλαζω προγραμμα μαλλον.Ολο το προγραμμα ποδιων ηταν στηριγμενο στην επιθυμια μου να '' καθαρισω'' και να μαζεψω τα ποδια μου μιας και ειναι απο τα ''αδυνατα''σημεια μου.Οπου αδυνατο εσυ βαλε την αντιθετη λεξη :green:!!!Θεωρω οτι γιαυτο και διαμορφωθηκε ετσι το προγραμμα την μερα των ποδιων.Δυστυχως απο οτι φανηκε εχω οντως αδυναμα γονατα.


Αστα Αντωνη..απο τον τελευταιο τραυματισμο στον κοιλιακο το καλοκαιρι εχω 3 κιλακια παραπανω.Ευτυχως θεωρω οτι εχω δουλεψει καλα απο κατω οποτε μολις αρχισω να καθαριζω θα με βρω!!!:)

Koιτα θεωρω κατ αρχην πως δεν υπαρχει λογος να κανεις σκουωτ σε σουπερσετ.Ειμαι της αποψης πως οι πολυαρθρικες-και ειδικα τα σκουωτ-πρεπει να γινονται παντα μονα τους,αντε να μπουνε μια φορα στο τοσο για το ''σοκαρισμα'' που λεμε(που κ παλι διαφωνω αλλα το δεχομαι σαν σκεψη)
Και δεν εχεις ασκησεις για μηριαιους την μερα των ποδιων,εκτος και αν τους κανεις διαφορετικη μερα απ οτι τους τετρακεφαλους..Γενικοτερα θεωρω πως για τετρακεφαλους,τα σκουωτ(ειτε τα deep,ειτε τα hack),τα πλιε και η πρεσσα ειναι υπεραρκετα..Αν θελεις βεβαια μπορεις να ενταξεις και καποια αλλη ασκηση,οπως π.χ leg extensions,ή σε σουπερσετ με την πρεσσα...
Φανταζομαι για τους μηριαιους θα κανεις ηδη deadlifts με αλυγιστα ποδια,leg curl κτλ...

Γενικοτερα επειδη βλεπω εχεις πολλα σουπερσετ,μην μπαινεις στο τρυπακι σκεψης οτι επειδη θες να χασεις τα κιλα που πηρες πρεπει να κανεις αρκετα σουπερσετ για να καψεις πιο πολλες θερμιδες ή κατι παρομοιο...Αν κανεις σουπερσετ μην κανεις πανω απο 1-2 σε καθε προπονηση,και αυτα να γινονται παντα μεταξυ ασκησεων που δεν χαλανε πολλους πορους απ το ΚΝΣ,οπως η πρεσσα μαζι με τα extensions π σου γραψα πιο πανω...
Aλλα και χωρις αυτα μια χαρα μπορεις να χασεις τα κιλα μεσω διατροφης,ειδικα απ την στιγμη που κανεις αρκετο αεροβιο;):toast:

marvin
04-02-12, 13:23
Koιτα θεωρω κατ αρχην πως δεν υπαρχει λογος να κανεις σκουωτ σε σουπερσετ.Ειμαι της αποψης πως οι πολυαρθρικες-και ειδικα τα σκουωτ-πρεπει να γινονται παντα μονα τους,αντε να μπουνε μια φορα στο τοσο για το ''σοκαρισμα'' που λεμε(που κ παλι διαφωνω αλλα το δεχομαι σαν σκεψη)
Και δεν εχεις ασκησεις για μηριαιους την μερα των ποδιων,εκτος και αν τους κανεις διαφορετικη μερα απ οτι τους τετρακεφαλους..Γενικοτερα θεωρω πως για τετρακεφαλους,τα σκουωτ(ειτε τα deep,ειτε τα hack),τα πλιε και η πρεσσα ειναι υπεραρκετα..Αν θελεις βεβαια μπορεις να ενταξεις και καποια αλλη ασκηση,οπως π.χ leg extensions,ή σε σουπερσετ με την πρεσσα...
Φανταζομαι για τους μηριαιους θα κανεις ηδη deadlifts με αλυγιστα ποδια,leg curl κτλ...

Γενικοτερα επειδη βλεπω εχεις πολλα σουπερσετ,μην μπαινεις στο τρυπακι σκεψης οτι επειδη θες να χασεις τα κιλα που πηρες πρεπει να κανεις αρκετα σουπερσετ για να καψεις πιο πολλες θερμιδες ή κατι παρομοιο...Αν κανεις σουπερσετ μην κανεις πανω απο 1-2 σε καθε προπονηση,και αυτα να γινονται παντα μεταξυ ασκησεων που δεν χαλανε πολλους πορους απ το ΚΝΣ,οπως η πρεσσα μαζι με τα extensions π σου γραψα πιο πανω...
Aλλα και χωρις αυτα μια χαρα μπορεις να χασεις τα κιλα μεσω διατροφης,ειδικα απ την στιγμη που κανεις αρκετο αεροβιο;):toast:


Το προγραμμα αυτο Αντωνη ειχε συγκεκριμενο χρονο ζωης.Πιστευω οτι βασιζοταν στο να σοκαρει και να αλλαξει λιγο την ρουτινα στα ποδια.Δυστυχως γενετικα''σχεδον ολα'' τα λιποκυταρα τα εχω στα ποδια και ενω χρονια τωρα τα εχω τρεξει και γυμνασει πολυ,ποτε δεν καταφερα να τα φερω στα μετρα μου.Εχω δοκιμασει και πιο χαλαρα πραγματα η και την αποχη χωρις ομως καλο αποτελεσμα.
Το καλοκαιρι σε λιπομετρηση που εκανα με δερμοτοπτυχομετρο ειχα ποσοστο 9%(δεν θα μπω στην διαδικασια ποσο αληθες ηταν)αλλα στο οτι το 70% λιπους ηταν στα ποδια.Οποτε το θεωρω δυσκολο κομματι το να τα φερω σε μια σειρα.
Με προβληματιζει αρκετα αν θα πρεπει να δουλεψω με λιγα κιλα και πολλες επαναληψεις η αν καποια αλλη τεχνικη θα με βοηθουσε καλυτερα.Οτι εχω κανει μεχρι τωρα με εχει βοηθησει να βελτιωθω αρκετα.Καποιοι ομως τραυματισμοι και γεγονοτα με εχουν θεσει εκτος για καποια διαστηματα.
Πιστευω οτι οι κυκλοι στα ποδια μου πανε πολυ ,οπως και να τα δουλευω αεροβια.Γενικα μου αρεσει η ενταση στα βαρη.Καπου εκει ηταν το σκεπτικο μου να ΄΄παιξω'' με τις ασκησεις που αναφερεις.

Gianna
04-02-12, 21:40
Το προγραμμα αυτο Αντωνη ειχε συγκεκριμενο χρονο ζωης.Πιστευω οτι βασιζοταν στο να σοκαρει και να αλλαξει λιγο την ρουτινα στα ποδια.Δυστυχως γενετικα''σχεδον ολα'' τα λιποκυταρα τα εχω στα ποδια και ενω χρονια τωρα τα εχω τρεξει και γυμνασει πολυ,ποτε δεν καταφερα να τα φερω στα μετρα μου.Εχω δοκιμασει και πιο χαλαρα πραγματα η και την αποχη χωρις ομως καλο αποτελεσμα.
Το καλοκαιρι σε λιπομετρηση που εκανα με δερμοτοπτυχομετρο ειχα ποσοστο 9%(δεν θα μπω στην διαδικασια ποσο αληθες ηταν)αλλα στο οτι το 70% λιπους ηταν στα ποδια.Οποτε το θεωρω δυσκολο κομματι το να τα φερω σε μια σειρα.
Με προβληματιζει αρκετα αν θα πρεπει να δουλεψω με λιγα κιλα και πολλες επαναληψεις η αν καποια αλλη τεχνικη θα με βοηθουσε καλυτερα.Οτι εχω κανει μεχρι τωρα με εχει βοηθησει να βελτιωθω αρκετα.Καποιοι ομως τραυματισμοι και γεγονοτα με εχουν θεσει εκτος για καποια διαστηματα.
Πιστευω οτι οι κυκλοι στα ποδια μου πανε πολυ ,οπως και να τα δουλευω αεροβια.Γενικα μου αρεσει η ενταση στα βαρη.Καπου εκει ηταν το σκεπτικο μου να ΄΄παιξω'' με τις ασκησεις που αναφερεις.

Με τόσο λίγο λίπος περίοδος έπαιζε;;;

marvin
04-02-12, 22:39
Με τόσο λίγο λίπος περίοδος έπαιζε;;;

Ναι Γιαννα δεν ειχα κανενα θεμα.Ολα ρολοι τουλαχιστον ακομα!!:green:

marvin
05-02-12, 01:33
3-2-12
9:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
13:00 100 γρ μοσχαρι-90 γρ πατατα-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι
17;00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα καροτο-2 κ γ ελαιλαδο-ξυδι
20:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο
23:00 γαιουρτι-λιγα αμυγδαλα

marvin
05-02-12, 01:46
4-2-12
10:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
10:45 4 ασπραδια-1 κροκο-35 γρ βρωμη
14:00 100 γρ κοτοπουλο-3 κ ρυζι-σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι
17:30 100 γρ κοτοπουλο- σαλατα καροτο-2 κ γ ελαιολαδο
20:00 αμινοξεα
20:30 αεροβιο 60' 8χιλ .Μολις τελειωσα με ενοχλησε το αριστερο μου γονατο αλλα μετα απο καμια ωρα χαλαρωσε.
21:40 πρωτεινη-μιση μπανανα
22:30 λιγο κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-μια κουταλια καλαμποκι-1 κ γ ελαιολαδο
24:00 γιαουρτι-λιγα αμυγδαλα.

gym
05-02-12, 15:48
βαζε παγο μετα για λιγη ωρα η αν δεν εχεις βαλε bio freeze πχ αν εισαι στο γυμναστηριο κ κανεις ωρα να πας σπιτι για να βαλεις παγο...

η απλα εισαι σπιτι κ δεν εχεις παγο μια μπιο φριιιιιιζ ειναι ο,τι καλυτερο για μετα...:toast:

marvin
05-02-12, 23:03
βαζε παγο μετα για λιγη ωρα η αν δεν εχεις βαλε bio freeze πχ αν εισαι στο γυμναστηριο κ κανεις ωρα να πας σπιτι για να βαλεις παγο...

η απλα εισαι σπιτι κ δεν εχεις παγο μια μπιο φριιιιιιζ ειναι ο,τι καλυτερο για μετα...:toast:

Θα κοιταξω να παρω αυριο να την εχω.Πιστευω να το ξεπερασω συντομα.Νιωθω πως εχει ξεκινησει μια ευαισθησια αλλα πιστευω πως θα περασει.Δεν ειναι στο χερι του λεμεεεεεεεεεεεε!!!!!:turtle::turtle:

RAMBO
05-02-12, 23:07
Νικη οι τετρακεφαλοι τα σπανε:bowdown:βελτιωθηκαν πολυ

marvin
06-02-12, 00:06
Λοιπον αγαπητο μου ημερολογιο σημερα 5-2-12 και για ενα μηνα,θεου και γονατων θελοντος..:P ξεκιναω αλλη λογικη στη διατροφη μου και λιγο στο προγραμμα των ποδιων.Το αποτελεσμα θα δειξει.Ισως να καταφερω αυτο που θελω..ισως και οχι,μια δοκιμη θα με πεισει.

9:00 καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι
9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
11:30 γυμν
15' δυναμικο περπατημα στο διαδρομο.Σωμα σφιγμενο,κοιλιακοι σφιχτοι.

Εκανα ενα μεγαλο σετ ,κατι σαν κυκλο που αποτελειτε απο 5 ασκησεις

1) στατικες προβολες μπροστα με αλτηρες 1-1 ποδι *20 επαν το καθε ποδι*8 κ ο καθε αλτηρας
μετα το 3ο σετ πηρα 6αρακια

2) στατικες προβολες με αλτηρες πλαγια 1-1 ποδι*20επ το καθε ποδι*8 ο καθε αλτηρ
μετα το 3ο σετ πηρα 6αρακια

3)στατικες προβολες προς τα πισω με το μπροστινο ποδι στη φτερνα και το πισω με πελμα στο
πατωμα,στηριγμα στο πισω ποδι.1-1 ποδι*20*8-(μετα 3ο*6αλτηρακια)

4)σκουωτ με αλτηρες με ποδια στο ανοιγμα των ωμων.*20*8-(μετα 3ο*6αλτηρακια)

5)Σκουωτ πλιε με αλτηρες..μεγαλυτερο ανοιγμα απο ωμους*20*8-(μετα 3ο*6αλτηρακια)


Ολο αυτο επι 5 σετ οπου στο καθε σετ μετα το 1ο ξεκινουσα σαν πρωτη ασκηση
με την επομενη στη σειρα και τελειωνα με την πρωτη του προηγουμενου.Δηλαδη 1-2-3-4-5 το πρωτο.......2-3-4-5-1 στο δευτερο κ.λ.π


Πρεσα ποδιων.Αγαπημενο μηχανημα!!!!Και εδω ενα κυκλο απο 5 διαφορετικες παραλλαγες στα πατημα
του πελματος.Τελικη κινηση να μην καταληγουν τεντομενα τα ποδια για να μην γινεται επιβαρυνση παραπανω
στα γονατα.

1) πρεσα με ισιο πελμα*25*30 κιλ

2)πρεσα με διαγωνια ανοιχτα πελματα*25*30

3)πρεσα με διαγωνια κλειστα πελματα προς τα μεσα*25*30

4)πρεσα με πατημα στις μυτες των δαχτυλων *25*30

5)πρεσα με πατημα στις φτερνες*25*30

Ολο αυτο *5
Τα διαλειματα μου στην πρεσσα ηταν πολυ μικρα.

Λογο χρονου τελειωσα με 15'διαδρομο και διατασεις.Εχω σκοπο να προσθεσω μια ασκηση για ενδυναμωση στα γονατα,μια για γλουτους και μια για γαμπες.Τα ποδια θα τα δουλευω 2 φορες την εβδομαδα.Ολο αυτο ειναι υποθετικο αφου τα γονατα μου θα δειξουν τι αντεχω.

13:15 πρωτεινη-μαλτοδεξτρινη
15:00 120 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-2κ γ ελαιολαδο-ξυδι
18:45 120 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-2 κγ ελαιολαδο-ξυδι
22;30 120 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κγ ελαιολαδο-λιναροσπορο-αμυγδαλο-ηλιοσπορο σε τριμα
24:00 γιαουρτι -λιγα αμυγδαλα

marvin
06-02-12, 00:21
Νικη οι τετρακεφαλοι τα σπανε:bowdown:βελτιωθηκαν πολυ



RAMBO η φωτο ειναι σχεδον καλοκαιρινη.Εχω καταφερει να αλλαξω προς το καλυτερο την εικονα των ποδιων μου αλλα οχι οσο θελω.Οτι τα σπανε τα σπανε......δεν ξερω ποσο καλο ειναι να τα σπανε τοσο ομως:green:!!!!

PEGY
06-02-12, 11:34
Νίκη τι θα αλλάξεις ως προς τη φιλοσοφία της διατροφής σου; Γιατι πάνω κάτω ίδια την βλέπω με παλία.

Οσο για την φωτογραφία αν και την βλέπω με χρώματα αρνητικού
(σαν να βλέπω δλδ μονο το φιλμ της φωτογραφικής, μονο εγώ το βλέπω έτσι; ) το σώμα σου είναι θεΪκο!

Να ξέρεις πως αποτελείς πηγή έμπνευσης!

RAMBO
06-02-12, 12:00
RAMBO η φωτο ειναι σχεδον καλοκαιρινη.Εχω καταφερει να αλλαξω προς το καλυτερο την εικονα των ποδιων μου αλλα οχι οσο θελω.Οτι τα σπανε τα σπανε......δεν ξερω ποσο καλο ειναι να τα σπανε τοσο ομως:green:!!!!

ειναι Νικη ειδικα σε γυναικα ειναι ωραιο να ειναι τα ποδια σχηματισμενα και αν ειναι και λιγο παραπανω και φενονται καμπυλωτα τελεια;)

marvin
06-02-12, 12:53
Νίκη τι θα αλλάξεις ως προς τη φιλοσοφία της διατροφής σου; Γιατι πάνω κάτω ίδια την βλέπω με παλία.

Οσο για την φωτογραφία αν και την βλέπω με χρώματα αρνητικού
(σαν να βλέπω δλδ μονο το φιλμ της φωτογραφικής, μονο εγώ το βλέπω έτσι; ) το σώμα σου είναι θεΪκο!

Να ξέρεις πως αποτελείς πηγή έμπνευσης!

PEGY μου ,απο χτες σταματησα τον υδατανθρακα απο ρυζι και πατατα,μονες πηγες μου θα ειναι η πρωινη βρωμη,οι σαλατες και λιγη μαλτοδεξτρινη μετα απο προπονηση.Θα ανεβασω λιγο την ποσοτητα πρωτεινης μου και λιπαρων να για παρω απο εκει τις θερμιδες που θελω να εχω αυτον τον καιρο.
Θα δουλεψω τα ποδια για ενα μηνα 2 φορες την βδομαδα με αυτες τις ασκησεις αεροβια στο γυμν.Θελω να δω τι αποτελεσμα θα εχω.
Την φωτο εγω την εχω βαλει με αρνητικα χρωματα γιατι νιωθω καλυτερα ετσι.Δεν ειμαι ευκολη στις φωτο στα ποδια για ευνοειτους λογους.;)Σε ευχαριστω για αυτο που λες ,αλλα δυστυχως δεν μπορω να το δω ετσι.Να σαι καλα!!!!

marvin
06-02-12, 12:57
ειναι Νικη ειδικα σε γυναικα ειναι ωραιο να ειναι τα ποδια σχηματισμενα και αν ειναι και λιγο παραπανω και φενονται καμπυλωτα τελεια;)

Δεν διαφωνω καθολου σε αυτο που λες απλα θα ειμαι υπερ αυτου οταν ακολουθουν σε σχηματισμο και ολοι οι υπολοιποι μυς πανω σε αυτο.Ο τετρακεφαλος μου ειναι παραπολυ ανεπτυγμενος θα ηθελα να βλεπω και το υπολοιπο ποδι σε αρμονια με αυτον.

PEGY
06-02-12, 13:05
Διάβασα το τελευταίο σου ποστ βιαστικά κ δεν είδα την έλλειψη πατατας-ρυζιου. Βάλε κ λίγο μπροκολάκι πάντως, περισσότερο για τις βιταμίνες.

Ο τρόπος ζωής σου, οι επιλογές σου κ το οτι τις υποστηρίζεις στην πράξη είναι αυτό που εμπνέουν. Η αυστηρή σου κριτικη κ η αναζήτηση της τελειότητα λειτουργούν θετικά γιατί σου δίνουν τη δύναμη να συνεχίζεις,
επιδρούν κ αρνητικά γιατί είσαι δύσκολη στο να επαινέσεις το υπέροχο σώμα σου.
Γι αυτό είμαστε εμείς εδώ που βλέπουμε οτι έχεις θεικο θα ξαναπω σώμα!

marvin
06-02-12, 13:08
Διάβασα το τελευταίο σου ποστ βιαστικά κ δεν είδα την έλλειψη πατατας-ρυζιου. Βάλε κ λίγο μπροκολάκι πάντως, περισσότερο για τις βιταμίνες.

Ο τρόπος ζωής σου, οι επιλογές σου κ το οτι τις υποστηρίζεις στην πράξη είναι αυτό που εμπνέουν. Η αυστηρή σου κριτικη κ η αναζήτηση της τελειότητα λειτουργούν θετικά γιατί σου δίνουν τη δύναμη να συνεχίζεις,
επιδρούν κ αρνητικά γιατί είσαι δύσκολη στο να επαινέσεις το υπέροχο σώμα σου.
Γι αυτό είμαστε εμείς εδώ που βλέπουμε οτι έχεις θεικο θα ξαναπω σώμα!

:welcome::welcome:Με εκανες χωμα με την καλη εννοια!!!!!!!Να σαι καλα βρε PEGY μου.Ανεκτιμητα τα καλα σου λογια!!!

gym
06-02-12, 19:04
Λοιπον αγαπητο μου ημερολογιο σημερα 5-2-12 και για ενα μηνα,θεου και γονατων θελοντος..:P ξεκιναω αλλη λογικη στη διατροφη μου και λιγο στο προγραμμα των ποδιων.Το αποτελεσμα θα δειξει.Ισως να καταφερω αυτο που θελω..ισως και οχι,μια δοκιμη θα με πεισει.

9:00 καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι
9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
11:30 γυμν
15' δυναμικο περπατημα στο διαδρομο.Σωμα σφιγμενο,κοιλιακοι σφιχτοι.

Εκανα ενα μεγαλο σετ ,κατι σαν κυκλο που αποτελειτε απο 5 ασκησεις

1) στατικες προβολες μπροστα με αλτηρες 1-1 ποδι *20 επαν το καθε ποδι*8 κ ο καθε αλτηρας
μετα το 3ο σετ πηρα 6αρακια

2) στατικες προβολες με αλτηρες πλαγια 1-1 ποδι*20επ το καθε ποδι*8 ο καθε αλτηρ
μετα το 3ο σετ πηρα 6αρακια

3)στατικες προβολες προς τα πισω με το μπροστινο ποδι στη φτερνα και το πισω με πελμα στο
πατωμα,στηριγμα στο πισω ποδι.1-1 ποδι*20*8-(μετα 3ο*6αλτηρακια)

4)σκουωτ με αλτηρες με ποδια στο ανοιγμα των ωμων.*20*8-(μετα 3ο*6αλτηρακια)

5)Σκουωτ πλιε με αλτηρες..μεγαλυτερο ανοιγμα απο ωμους*20*8-(μετα 3ο*6αλτηρακια)


Ολο αυτο επι 5 σετ οπου στο καθε σετ μετα το 1ο ξεκινουσα σαν πρωτη ασκηση
με την επομενη στη σειρα και τελειωνα με την πρωτη του προηγουμενου.Δηλαδη 1-2-3-4-5 το πρωτο.......2-3-4-5-1 στο δευτερο κ.λ.π


Πρεσα ποδιων.Αγαπημενο μηχανημα!!!!Και εδω ενα κυκλο απο 5 διαφορετικες παραλλαγες στα πατημα
του πελματος.Τελικη κινηση να μην καταληγουν τεντομενα τα ποδια για να μην γινεται επιβαρυνση παραπανω
στα γονατα.

1) πρεσα με ισιο πελμα*25*30 κιλ

2)πρεσα με διαγωνια ανοιχτα πελματα*25*30

3)πρεσα με διαγωνια κλειστα πελματα προς τα μεσα*25*30

4)πρεσα με πατημα στις μυτες των δαχτυλων *25*30

5)πρεσα με πατημα στις φτερνες*25*30

Ολο αυτο *5
Τα διαλειματα μου στην πρεσσα ηταν πολυ μικρα.

Λογο χρονου τελειωσα με 15'διαδρομο και διατασεις.Εχω σκοπο να προσθεσω μια ασκηση για ενδυναμωση στα γονατα,μια για γλουτους και μια για γαμπες.Τα ποδια θα τα δουλευω 2 φορες την εβδομαδα.Ολο αυτο ειναι υποθετικο αφου τα γονατα μου θα δειξουν τι αντεχω.

13:15 πρωτεινη-μαλτοδεξτρινη
15:00 120 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-2κ γ ελαιολαδο-ξυδι
18:45 120 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-2 κγ ελαιολαδο-ξυδι
22;30 120 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κγ ελαιολαδο-λιναροσπορο-αμυγδαλο-ηλιοσπορο σε τριμα
24:00 γιαουρτι -λιγα αμυγδαλα

θα σου πω την γνωμη μου αν κ ειμαι σιγουρη οτι θα κανεις αυτο που θες κ καντο εφοσον θες να πειραματιστεις...it's ok!

εφοσον ποναει το γονατο αυτην την περιοδο θα επαιζα πιο συντηρητικα στα ποδια για να αποφυγω τραυματισμο...εφοσον ομως θες να το κανεις φροντισε το ζεσταμα σου κ η αποθεραπεια σου να ειναι σχολαστικα!

οσο για τη διατροφη παλι δεν θα εβγαζα τοσο υδατ ...δοκιμασε το να δεις πως πας!απλα η γνωμη μου ειναι πως δεν υπαρχει λογος για κατι τετοιο ..

εκτος κ αν απλα θες να δεις πως πας...
μην ξεχνας κ τις δραστηριοτητες σου εξω απο το γυμναστηριο!;)
δεν κανεις δουλεια γραφειου!

δεν λεω παραπανω γιατι απλα ξερω οτι θα κανεις αυτο που θες για να δοκιμαστεις!μαζι σου απλα προσεχε τα γονατα!αυτο μονο!

katerina.
06-02-12, 22:58
:welcome::welcome:Με εκανες χωμα με την καλη εννοια!!!!!!!Να σαι καλα βρε PEGY μου.Ανεκτιμητα τα καλα σου λογια!!!

καλα μαρβιν τωρα ειδα την φωτο σου και εχω να πω οτι εκτος απο ΚΟΡΜΑΡΑ εισαι και ΚΟΥΚΛΑΡΑ:thumbup::thumbup::thumbup:!!!!!

sTeLaKoS
06-02-12, 23:13
εφοσον ποναει το γονατο αυτην την περιοδο θα επαιζα πιο συντηρητικα στα ποδια για να αποφυγω τραυματισμο...εφοσον ομως θες να το κανεις φροντισε το ζεσταμα σου κ η αποθεραπεια σου να ειναι σχολαστικα!

+1 :thumbup:

marvin
07-02-12, 00:09
θα σου πω την γνωμη μου αν κ ειμαι σιγουρη οτι θα κανεις αυτο που θες κ καντο εφοσον θες να πειραματιστεις...it's ok!

εφοσον ποναει το γονατο αυτην την περιοδο θα επαιζα πιο συντηρητικα στα ποδια για να αποφυγω τραυματισμο...εφοσον ομως θες να το κανεις φροντισε το ζεσταμα σου κ η αποθεραπεια σου να ειναι σχολαστικα!
Δεν με ποναει.με ενοχλησε..
οσο για τη διατροφη παλι δεν θα εβγαζα τοσο υδατ ...δοκιμασε το να δεις πως πας!απλα η γνωμη μου ειναι πως δεν υπαρχει λογος για κατι τετοιο ..Ευκαιρια να ανακαλυψω τι μου δινει και πως λειτουργω.

εκτος κ αν απλα θες να δεις πως πας...
μην ξεχνας κ τις δραστηριοτητες σου εξω απο το γυμναστηριο!;)
δεν κανεις δουλεια γραφειου!

δεν λεω παραπανω γιατι απλα ξερω οτι θα κανεις αυτο που θες για να δοκιμαστεις!μαζι σου απλα προσεχε τα γονατα!αυτο μονο!

:thumbup::thumbup:

marvin
07-02-12, 00:29
καλα μαρβιν τωρα ειδα την φωτο σου και εχω να πω οτι εκτος απο ΚΟΡΜΑΡΑ εισαι και ΚΟΥΚΛΑΡΑ:thumbup::thumbup::thumbup:!!!!!

:oops::oops::oops:Εισαι πολυ γλυκια Κατρινα μας και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,αλλα ειναι ολα σε υπερθετικο βαθμο.Φοβαμαι οτι δεν το εχω σαν πακετο αλλα σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!!:)

marvin
07-02-12, 01:36
6-2-12
9:30 καφε-2 ζαχαρινες-γαλατακι
10:00 αμινοξεα
10:30 60' αεροβιο 7 χιλ
10' διατασεις
12:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C
15:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι
καφε-2 ζαχαρινες -γαλατακι
20:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-1 κ σ λιναροφουντουκοαμυγδαλα τριμα
24:00 γιαουρτι2 %-λιγη πρωτεινη -1κ σ λιναροφουντουκοαμυγδαλα τριμα

katerina.
07-02-12, 07:30
:oops::oops::oops:Εισαι πολυ γλυκια Κατρινα μας και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,αλλα ειναι ολα σε υπερθετικο βαθμο.Φοβαμαι οτι δεν το εχω σαν πακετο αλλα σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!!!:)

ΝΟΜΙΖΕΙΣ.....;)

marvin
08-02-12, 01:12
7-2-12
9:30 καφες-ε ζαχαρινες-γαλατακι

10:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη

14:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο-ξυδι
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

18:30 λιγο κοτοπουλο(καπου στα 90 γρ το κοβω!!!!):green:σκετο δεν προλαβαινα για κατι αλλο καθως ημουν στη δουλεια και πνιγομουν.:weights:

21:00 γυμν

30 ελξεις...σημερα ενιωθα πολυ καλα.Εκανα 1 σετ *10 ελξεις-1 σετ*8 ελξιες και 2 σετ*6ελξεις

αρσεις θανατου με μπαρα μιση κοφτη κινηση με λυγισμενα γονατα 5*10*45κ (σημερα ανεβασα 10 κ)

κωπηλατικη με αλτηρα 5*10*13κ ανεβασα 2κ)

χαμηλη καθιστη κατω κωπηλατικη με μπαρα ,2η λαβη 3*10*25
σουπερ σετ με
λαστιχο στο ανοιγμα των ωμων,ανοιγματακια κοφτα 3*30''

Οπισθιος δελτοειδης
εκτασεις με αλτηρες ξαπλωμενα σε επικλινη παγκο 4*12*5
σουπερ σετ
τροχαλιαμε δυο χερια σκυφτη 4*15*7,5

τραβηγμα με μπαρα 4*12*20 για τραπεζιους

καμψεις με μπαρα σε λαρυ σκοτ 4*10*18
σουπερ σετ με
τροχαλια ορθια 4*10*7,5

σφυρια ταυτοχρονα μπροστα 3*12*6
σουπερ σετ με
ελξεις στη σμιθ του σωματος μονο για δικεφαλο 3*15'' εδω μαλλον μου βγηκε η προηγουμενη χαρα :green:και απο 30'' εκανα εκπτωσεις!!!!

35 ' αεροβιο 4 χιλ
Διατασεις 7'

22:45 πρωτεινη-μισο σκουπ μαλτοδ
23:40 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-1 κ σ αμυγδαλο-φουντουκο-λιναροσπορο σε τριμα-ξυδι

Ανεβασα την προσληψη νερου σε 2μιση λ συν τους καφεδες.Ελπιζω να καταφερω να το κανω συνηθεια πανω απο 3 την μερα!!

marvin
09-02-12, 00:37
8-2-12
9:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

9:30 λιγο κοτοπουλο..(δυστυχως τα ποντικια της Δαφνης τελειωσαν και τα δικα μου αυγα:green: και στο καπακι με πηραν εκτακτως να παω για δουλεια,οποτε εφαγα οτι βρηκα))

11:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο

15;00 1 κουπα φακες-1 κ γ ελαιολαδο

20:00 καφε-2 ζαχαρινες-γαλατακι

20:30 αεροβιο 60' (7 χιλ)
κοιλιακους -διατασεις

21:45 αμινοξεα


22:15 110 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ,σ αμυγδαλοφουντουκολιναροσπορο τριμα-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

24:00 γιαουρτι-1 κ πρωτεινη- λιγο αμυγδαλοφουντουκολιναροσπορο

xelashai
09-02-12, 00:40
μμμ...θα χρειαστουμε φάκες μου φαίνεται...:green:
πως ειναι το σκυλακι σου?

marvin
09-02-12, 01:00
μμμ...θα χρειαστουμε φάκες μου φαίνεται...:green:
πως ειναι το σκυλακι σου?

Ωραιες οι φακουλες Δαφνη!!!!!
Ευτυχως πολυ καλα....ανακαμψε ο δολιος μετα απο ενα ασχημο διημερο..σημερα τον επιασα να τρωει ωμο κρεμυδι......μαλλον δεν υπαρχει προσωπο!!!!:green:

xelashai
09-02-12, 01:05
Ωραιες οι φακουλες Δαφνη!!!!!
Ευτυχως πολυ καλα....ανακαμψε ο δολιος μετα απο ενα ασχημο διημερο..σημερα τον επιασα να τρωει ωμο κρεμυδι......μαλλον δεν υπαρχει προσωπο!!!!:green:

χαχαχα..ωμο κρεμμυδι??...μια χαρα ειναι δηλαδη..μπραβο!
η δικια μας εχει αδυναμια στις τσιχλες...αν ειναι δυνατον!

marvin
09-02-12, 20:25
9-2-12
9:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
αμινοξεα
10:00 γυμν
15' δυναμικο περπατημα στο διαδρομο.Σωμα σφιγμενο,κοιλιακοι σφιχτοι.

1) στατικες προβολες μπροστα με αλτηρες 1-1 ποδι *20 επαν το καθε ποδι*8 κ ο καθε αλτηρας
μετα το 2ο σετ πηρα 6αρακια

2) στατικες προβολες με αλτηρες πλαγια 1-1 ποδι*20επ το καθε ποδι*8 ο καθε αλτηρ
μετα το 2ο σετ πηρα 6αρακια

3)στατικες προβολες προς τα πισω με το μπροστινο ποδι στη φτερνα και το πισω με πελμα στο
πατωμα,στηριγμα στο πισω ποδι.1-1 ποδι*20*8-(μετα 2ο*6αλτηρακια)

4)σκουωτ με αλτηρες με ποδια στο ανοιγμα των ωμων.*20*8-(μετα 2ο*6αλτηρακια)

5)Σκουωτ πλιε με αλτηρες..μεγαλυτερο ανοιγμα απο ωμους*20*8-(μετα 2ο*6αλτηρακια)


Ολο αυτο επι 5 σετ οπου στο καθε σετ μετα το 1ο ξεκινουσα σαν πρωτη ασκηση
με την επομενη στη σειρα και τελειωνα με την πρωτη του προηγουμενου.Δηλαδη 1-2-3-4-5 το πρωτο.......2-3-4-5-1 στο δευτερο κ.λ.π
Τρελο καψιμο λεμε!!!!


Πρεσα ποδιων. Ενα κυκλο απο 5 διαφορετικες παραλλαγες στα πατημα
του πελματος.Τελικη κινηση να μην καταληγουν τεντομενα τα ποδια για να μην γινεται επιβαρυνση παραπανω
στα γονατα.

1) πρεσα με ισιο πελμα*25*30 κιλ

2)πρεσα με διαγωνια ανοιχτα πελματα*25*30

3)πρεσα με διαγωνια κλειστα πελματα προς τα μεσα*25*30

4)πρεσα με πατημα στις μυτες των δαχτυλων *25*30

5)πρεσα με πατημα στις φτερνες*25*30

Ολο αυτο *5
Τα διαλειματα μου στην πρεσσα ηταν πολυ μικρα.

1) ασκηση στο μηχανημα γλουτων 3*20*25

15' διαδρομο χαλαρα εως τελειως χαλαρα:green:

διατασεις 15'


11:40 πρωτεινη-μαλτοδεξτρινη
12:30 4 ασπραδια-2 κροκους-34 γρ βρωμη-λιγο κρεμυδι
15:30 70 γρ κοτοπουλο-2 ασπραδια-1 γαβαθα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-1κ γ ελαιολαδο-1 κ σ τριμα ξηρων καρπων(+λιναροσπορο)-ξυδι
19:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
20:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κ σ γιαουρτι(για να βρεχετε το μαρουλι)
23:00 γιαουρτι -1 κ πρωτεινη-τριμα απο αμυγδαλα-φουντουκια-λιναροσπορο-ηλιοσπορο

Gianna
09-02-12, 23:31
Ωραιες οι φακουλες Δαφνη!!!!!
Ευτυχως πολυ καλα....ανακαμψε ο δολιος μετα απο ενα ασχημο διημερο..σημερα τον επιασα να τρωει ωμο κρεμυδι......μαλλον δεν υπαρχει προσωπο!!!!:green:

Καλά, πέθανα στο γέλιο!!!!

marvin
09-02-12, 23:42
Καλά, πέθανα στο γέλιο!!!!


Μα βρε Γιαννα μου τι αλλο να σκεφτω....ωμο κρεμυδι;..ελεοςςςςςςςςςςς!!!!:weights:

marvin
11-02-12, 11:37
10-2-12
9:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

9:30 4 ασπραδια-2κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C (Ολο ξεχναω να τα γραψω)

14:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο-1 κ σ γιαουρτι-ξυδι

17:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-2 κ γιαουρτι-ξυδι
(το γιαουρτι ξεκινησα να το βαζω γιατι κραταει το λαχανικο βρεγμενο,γιατι αν περιμενα απο το 1 κ γ λαδι
σωθηκα!!!)
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

23:00 γαβαθα σαλατα -1μιση κ σ ξυροκαρπια+λιναροσπορο (ολα τριμα)-100 γρ κοτοπουλο-1 κ γ ελαιολαδο-
1 κ σ γιαουρτι-ξυδι

01:30 Γιαουρτι 2%-λιγη πρωτεινη-1 κ ξηροκαρπια

Το προγραμμα ειχε στηθος και 30' αεροβιο αλλα ποτε δεν γινονται ολα οπως τα κανονιζουμε.Οποτε σημερα πηρα το
ρεπο της Κυριακης!!

Να αναφερω ακομα οτι η ελλειψη ρυζιου η πατατας δεν εχει γινει αισθητη ακομα πανω μου.Εχω αρκετη ενεργεια και ακομα δεν εχω εκνευρισμο.

katerina.
11-02-12, 12:24
10-2-12
9:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

9:30 4 ασπραδια-2κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C (Ολο ξεχναω να τα γραψω)

14:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο-1 κ σ γιαουρτι-ξυδι

17:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-2 κ γιαουρτι-ξυδι
(το γιαουρτι ξεκινησα να το βαζω γιατι κραταει το λαχανικο βρεγμενο,γιατι αν περιμενα απο το 1 κ γ λαδι
σωθηκα!!!)
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

23:00 γαβαθα σαλατα -1μιση κ σ ξυροκαρπια+λιναροσπορο (ολα τριμα)-100 γρ κοτοπουλο-1 κ γ ελαιολαδο-
1 κ σ γιαουρτι-ξυδι

01:30 Γιαουρτι 2%-λιγη πρωτεινη-1 κ ξηροκαρπια

Το προγραμμα ειχε στηθος και 30' αεροβιο αλλα ποτε δεν γινονται ολα οπως τα κανονιζουμε.Οποτε σημερα πηρα το
ρεπο της Κυριακης!!

Να αναφερω ακομα οτι η ελλειψη ρυζιου η πατατας δεν εχει γινει αισθητη ακομα πανω μου.Εχω αρκετη ενεργεια και ακομα δεν εχω εκνευρισμο.


σε μενα παντως μαρβιν αυτη η διατροφη καθεται καλυτερα για το σωμα μου δηλαδη οταν αφαιρω τον υδατανθρακα
εκτος αυτον που παιρνω στο πρωινο πριν και μαετα την προπονηση το σωμα αρχιζει και καθαριζει αμεσως ..ελπιζω να δουλεψει και σε σενα ...αυτο κανω και εγω τωρα για να φυγουν τα νερα που εχω κρατησει..
,
αυτο με το γιαουρτι το κανω και εγω...ασε που παει τρελλα με το λαχανο αν δε, βαλεις το λαδακι, μπαλσαμικο ι λιγο ντοματα χυμο η πελτε και το γιαουρτι και τα ανακατεψεις φτιαχνεις μια πολυ ωραια σος...

marvin
11-02-12, 12:44
σε μενα παντως μαρβιν αυτη η διατροφη καθεται καλυτερα για το σωμα μου δηλαδη οταν αφαιρω τον υδατανθρακα
εκτος αυτον που παιρνω στο πρωινο πριν και μαετα την προπονηση το σωμα αρχιζει και καθαριζει αμεσως ..ελπιζω να δουλεψει και σε σενα ...αυτο κανω και εγω τωρα για να φυγουν τα νερα που εχω κρατησει..
,
αυτο με το γιαουρτι το κανω και εγω...ασε που παει τρελλα με το λαχανο αν δε, βαλεις το λαδακι, μπαλσαμικο ι λιγο ντοματα χυμο η πελτε και το γιαουρτι και τα ανακατεψεις φτιαχνεις μια πολυ ωραια σος...

Κατρινα μου το ιδιο πιστευω και εγω για το δικο μου σωμα.Παντα πιστευα οτι μου παει αλλα δεν ξερω ποσο σωστο μπορει να ειναι.Δεν ξερω αν 5 μερες ειναι λιγες για να δειξει αλλα νομιζω οτι με βλεπω καλυτερα απο θεμα νερων!!!

marvin
12-02-12, 00:08
11-2-12
9:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-35γρ βρωμη

12:00 γυμν στηθος

1) Τροχαλια χαμηλη 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη*5κ

2)Τροχαλια ψηλα 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη *7,,5κ

3)Τροχαλιες ψηλα με 2 χερια πεταλουδα ορθια κλειστα χερια 4*8*7.5

4) Τροχαλιες χαμηλα ενωμενα χερια μπουνια στον αερα κοφτη γρηγορη κινηση:unsure: 4*8*5

5) κατακλινη παγκο με αλτηρες:
4*8*6 πεταλουδα
4*8*6 κλειστα χερια
4*8*6 πουλ οβερ

Διατασεις

40' διαδρομο 5 χιλ

14:15 πρωτεινη -μαλτοδεξτινη

15:30 150 γρ κοτοπουλο
20:45 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ σ γιαουρτι-2κ γ ελαιολαδο-ξυδι
23:30 γιαουρτι 2%-τριμα απο ξηροκαρπια-λιγη πρωτεινη

Levrone
12-02-12, 00:10
15:30 150 γρ κοτοπουλο


μανα 150 κοτοπουλο ε?
εγω τρωω 100 (ψημενο παντα)

marvin
12-02-12, 00:17
μανα 150 κοτοπουλο ε?
εγω τρωω 100 (ψημενο παντα)


Και εγω γιε μου 100 τρωω αλλα στο συγκεκριμενο γευμα δεν εφαγα υδατανθρακα καθολου.Μονο σκετο κοτοπουλο και εχω αφαιρεσει ενα γευμα απο την μερα.

Levrone
12-02-12, 00:19
Και εγω γιε μου 100 τρωω αλλα στο συγκεκριμενο γευμα δεν εφαγα υδατανθρακα καθολου.Μονο σκετο κοτοπουλο και εχω αφαιρεσει ενα γευμα απο την μερα.

:bowdown::thumbup:

marvin
12-02-12, 00:20
:bowdown::thumbup:

:toast:Να σαι καλα παλικαρι μου!!!!!!:turtle:

marvin
13-02-12, 00:19
12-2-12
7:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη

10;45 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-2 κ γ ελαιολαδο-2 κ γιαουρτι-ξυδι
βιταμινη C

16:00 150γρ κοτοπουλο

21:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ σ ξηροκαρπια τριμα-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

23:30 πρωτεινη-γαλα

marvin
14-02-12, 00:24
13-2-12
8:30 καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι

9;30 ΓΥΜΝ
15' δυναμικο περπατημα στο διαδρομο.Σωμα σφιγμενο,κοιλιακοι σφιχτοι.


2) στατικες προβολες με αλτηρες πλαγια 1-1 ποδι*20επ το καθε ποδι*6

3)στατικες προβολες προς τα πισω με το μπροστινο ποδι στη φτερνα και το πισω με πελμα στο
πατωμα,στηριγμα στο πισω ποδι.1-1 ποδι*20*6
4)σκουωτ με αλτηρες με ποδια στο ανοιγμα των ωμων.*20*6
5)Σκουωτ πλιε με αλτηρες..μεγαλυτερο ανοιγμα απο ωμους*20*6

Ολο αυτο επι 5 σετ οπου στο καθε σετ μετα το 1ο ξεκινουσα σαν πρωτη ασκηση
με την επομενη στη σειρα και τελειωνα με την πρωτη του προηγουμενου.Δηλαδη 1-2-3-4- το πρωτο.......2-3-4-1 στο δευτερο κ.λ.π

Τροχαλια χαμηλα για τετρακεφαλο 4*20*10

Τροχαλια χαμηλα για γλουτους 4*20*20

Πρεσα ποδιων. Ενα κυκλο απο 5 διαφορετικες παραλλαγες στα πατημα
του πελματος.Τελικη κινηση να μην καταληγουν τεντομενα τα ποδια για να μην γινεται επιβαρυνση παραπανω
στα γονατα.

1) πρεσα με ισιο πελμα*20*40 κιλ

2)πρεσα με διαγωνια ανοιχτα πελματα*20*40

3)πρεσα με διαγωνια κλειστα πελματα προς τα μεσα*20*40

4)πρεσα με πατημα στις μυτες των δαχτυλων *20*40

5)πρεσα με πατημα στις φτερνες*20*40

Ολο αυτο *5
Τα διαλειματα μου στην πρεσσα μονο μετα απο καθε κυκλο

διατασεις 15'

11;00 αμινοξεα (5 Ολοκληρα τεραστια χαπια):weights:

11:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C

16:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ γιαουρτι-2 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

21:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ γιαουρτι-2 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

23:30 γιαουρτι 2%-τριμα ξηροκαρπια

marvin
14-02-12, 01:28
Να αναφερω οτι σημερα ζυγιστηκα μετα απο 8 μερες και ειμαι 1 κιλο κατω :) και μισο ποντο μειον.Επιτελους αρχιζω να πιανω τον πρωτο στοχο μου.!!!!:welcome:

Αντωνης
14-02-12, 01:33
Συγχαρητηρια Νικη 40365 :thumbup:

Να σε ρωτησω,γιατι 15' διατασεις στο τελος?Ποσα σετ κανεις σε καθε σωματικο μερος και ποσο χρονο αφηνεις διαλλειμα μεταξυ των σετ...Γιατι εγω οταν κανω διατασεις(οποτε το θυμαμαι δηλαδη:green:),μου βγαινουν γυρω στα 7-8 λεπτα..:unsure:Για ολο το σωμα εννοειται

marvin
14-02-12, 10:09
Συγχαρητηρια Νικη 40365 :thumbup:

Να σε ρωτησω,γιατι 15' διατασεις στο τελος?Ποσα σετ κανεις σε καθε σωματικο μερος και ποσο χρονο αφηνεις διαλλειμα μεταξυ των σετ...Γιατι εγω οταν κανω διατασεις(οποτε το θυμαμαι δηλαδη:green:),μου βγαινουν γυρω στα 7-8 λεπτα..:unsure:Για ολο το σωμα εννοειται

Αντωνη μην νομιζεις δυστυχως και εγω παντα τις ξεπεταω τις διατασεις μεσα σε 7 λεπτα.Επειδη ομως αυτες τις μερες που κανω ποδια πραγματικα τα καιω προσπαθω να τα τεντωσω οσο μπορω περισσοτερο.Σε καθε ασκηση κανω 3 σετακια των 30'' σε καθε ποδι και 4 διαφορετικες ασκησεις.Το ποσο σωστο ειναι δεν το γνωριζω,απλα ειναι κατι που με χαλαρωνει μετα απο καθε προγραμμα που μου βγαινει δυσκολα.Σπανια κανω ολο το σωμα μαζι,λογο ελειψης χρονου,συνηθως παω γυμν πριν την δουλεια οποτε ειμαι υπ ατμον!!!!!

marvin
15-02-12, 02:04
14-2-12
Σημερα ειχα μεγαλα κενα στο φαγητο μου,αλλα δε βαριεσαι!!!Θα μου τα χρωσταω!!:turtle:

9:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι

13;00 καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι


14:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-2 κ γ ελαιολαδο-1 κ γιαουρτι

18;00 καφε-2 ζαχαρινες-γαλατακι(πολυ καφες σημερα)

20:30 αμινοξεα
21;00 γυμν πλατη
εμπροσθολαιμιες 1*25*20 και 4*12*40
οπισθολαιμιες 4*12*35
κλειστη λαβη 4*12*35
κωπηλατικη με μπαρα 4*12*40
κωπηλατικη με αλτηρες 3*12*16
ραχιαιοι 4*15

τραπεζιοι 4*12*10(τραβηγμα μπαρας)

τρικεφαλα
βυθισεις σε παγκους 4*12
γαλλικες με μπαρα 4*12*10
εκτάσεις τρικεφάλων σε ψηλή τροχαλία με μπαρα 4*12*10

διατασεις

22:30 αμινοξεα
23:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ τριμα ξηροκαρπια+λιναροσπορο-1 κ γιαουρτι-ξυδι
01:00 γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια-λιγη πρωτεινη

marvin
16-02-12, 01:40
15-2-12
10:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμης
13:30 Σημερα ξεσκωνισα την μπαρα και τις πλακες που εχω σπιτι για να κανω ωμους ,δοκιμαστηκα μιας και ειχα θεμα με τον ωμο μου.

Στρατιωτικες πιεσεις ορθια, μπροστα 4*20*10κ

Στρατιωτικες πιεσεις ορθια ,πισω 4*20*10κ

Ανοιγματα με 5κιλες πλακες,πλαγια 4*15*5

Ανοιγματα μπροστα με πλακες 4*20*5

κοιλιακους 4*25 ροκανισματα
πλαγιους 4*20
αρσεις ποδιων 4*25

14:45 1 κουπα φασολια-1 αυγο ολοκληρο
καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι

19:30 80 γρ κοτοπουλο-ελαχιστη σαλατα-1 κ γιαουρτι
Βιταμινη C

21:30 1 καλαμακι κοτοπουλο -λιγα φυστικια αιγινης

00:30 γιαουρτι 2%-τριμα ξηροκαρπια-λιγη πρωτεινη

amst
16-02-12, 11:05
Εχθές σουπερμάρκετ δεν έβρισκα κοτόπουλο!!

Καλέ, άσε καμμιά κότα και για μας..!!!

χαχαχαχα Καλημέρα!!!

marvin
16-02-12, 13:58
Εχθές σουπερμάρκετ δεν έβρισκα κοτόπουλο!!

Καλέ, άσε καμμιά κότα και για μας..!!!

χαχαχαχα Καλημέρα!!!


Τωρα οι κοτες......ναταν κιαλλες.....σε 100σταρακια στην καταψυξη βρισκονται.βρασμενες η ψημενες!!
Κερναω,διαλεξε!!!!!:P

Καλημεραααααααααα!!!!

marvin
17-02-12, 01:19
16-2-12
10:30 καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι

11:00 αεροβιο 70' (9 χιλ)
Διατασεις 7'
12:30 αμινοξεα

13:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη

16:00 150 γρ κοτοπουλο με καρυ(στεγνο το καρυ ηταν σαν ιδεα πανω του :green:)-σαλατα κολοκυθι βραστο-
1κ γ ελαιολαδο
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

22:30 μπουκιες κοτοπουλου στο φουρνο(απο καλαμακι)-σαλατα μαρουλι-λιγη σαλατα κηπουρου-2 ποτηρια κρασι κοκκινο

00:30 γιαουρτι2 %-ξηροκαρπια τριμα-λιγη πρωτεινη

Gianna
17-02-12, 01:32
16-2-12
10:30 καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι

11:00 αεροβιο 70' (9 χιλ)
Διατασεις 7'
12:30 αμινοξεα

13:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη

16:00 150 γρ κοτοπουλο με καρυ(στεγνο το καρυ ηταν σαν ιδεα πανω του :green:)-σαλατα κολοκυθι βραστο-
1κ γ ελαιολαδο
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

22:30 μπουκιες κοτοπουλου στο φουρνο(απο καλαμακι)-σαλατα μαρουλι-λιγη σαλατα κηπουρου-2 ποτηρια κρασι κοκκινο

00:30 γιαουρτι2 %-ξηροκαρπια τριμα-λιγη πρωτεινη

Ε, και τίγκα στο κάρυ να ταν πειράζει;;; :turtle:Μπαχαρικό είναι όχι σάλτσα, δεν νομίζω ότι έχει θερμίδες ή γενικά κάτι κακό, άσε που πάει τέλεια με το κοτόπουλο/ρύζι και δίνει και χρωματάκι

marvin
17-02-12, 01:38
Ε, και τίγκα στο κάρυ να ταν πειράζει;;; :turtle:Μπαχαρικό είναι όχι σάλτσα, δεν νομίζω ότι έχει θερμίδες ή γενικά κάτι κακό, άσε που πάει τέλεια με το κοτόπουλο/ρύζι και δίνει και χρωματάκι

:rolf: Απο σαλτσουλα εννοουσα..γιατι καρυ σαν σκονη μονο της..θα μου καθοταν!!!!:green:Εχει οντως τελεια γευση!!!!Ρυζακι δεν επαιξε...απαγορευμενο αυτον τον καιρο!!!!

marvin
18-02-12, 02:03
17-2-12
10:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
πολυβιταμινη-βιταμινη C

14:30 100 γρ κοτοπουλο-λιγη σαλατα λαχανο-1 κ γιαουρτι-2 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

19:00 80 γρ κοτοπουλο-ελαχιστη σαλατα-1κ γ ελαιολαδο-ξυδι

20:45 γυμν στηθος-δικεφαλα

1) Τροχαλια χαμηλη 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη*5κ

2)Τροχαλια ψηλα 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη *7,,5κ

3)Τροχαλιες ψηλα με 2 χερια πεταλουδα ορθια κλειστα χερια 4*8*7.5

4) Τροχαλιες χαμηλα ενωμενα χερια μπουνια στον αερα κοφτη γρηγορη κινηση 4*8*5

5) κατακλινη παγκο με αλτηρες:
4*8*6 πεταλουδα
4*8*6 κλειστα χερια
4*8*6 πουλ οβερ

Δικεφαλοι
καμψεις με μπαρα σε λαρυ σκουωτ 4*12*18
καμψεις με μπαρα σε τροχαλια 4*12*10
καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4*12*6
Καμψεις του σωματος στη σμιθ μονο για δικεφαλους 3*20''

30' ποδηλατο

22:30 πρωτεινη-μαλτοδεξτρινη

23:45 80 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-τριμα ξηροκαρπια-1 κ γιαουρτι-1 κ γ ελαιολαδο

Αν μεινω ξυπνια ....γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια:turtle:

sTeLaKoS
19-02-12, 01:16
4 ασκήσεις για δικέφαλα; Δεν είναι απείρως πολλές;

2 ασκησεις για δικέφαλα και 2-3 για τρικέφαλα είναι αρκετές νομίζω. Μη ξεχνάς ότι συμμετέχουν και σε άλλες ασκήσεις. ;)

marvin
19-02-12, 01:29
4 ασκήσεις για δικέφαλα; Δεν είναι απείρως πολλές;

2 ασκησεις για δικέφαλα και 2-3 για τρικέφαλα είναι αρκετές νομίζω. Μη ξεχνάς ότι συμμετέχουν και σε άλλες ασκήσεις. ;)

Σωματικα δεν τις βρηκα απειρως πολλες.Μου βγηκαν μια χαρα!!!!:turtle:

sTeLaKoS
19-02-12, 01:32
Καλα αυτό δεν έχει να κάνει.. κι ένα pre workout συμπλήρωμα να πάρεις θα κάνεις ασκήσεις μέχρι αύριο (καλά κόψε κάτι:green:) όμως δε σημαίνει πως με αυτόν τον τρόπο θα έρθει η μυική ανάπτυξη.

marvin
19-02-12, 01:40
Καλα αυτό δεν έχει να κάνει.. κι ένα pre workout συμπλήρωμα να πάρεις θα κάνεις ασκήσεις μέχρι αύριο (καλά κόψε κάτι:green:) όμως δε σημαίνει πως με αυτόν τον τρόπο θα έρθει η μυική ανάπτυξη.

Δοξα το θεο ακομα τα καταφερνω με αυτα τα σετ χωρις pre workout :green:!!!Τα αποτελεσματα μεχρι εδω δεν με χαλανε!!!!Θα το κοιταξω!!:turtle:

sTeLaKoS
19-02-12, 01:46
Δοξα το θεο ακομα τα καταφερνω με αυτα τα σετ χωρις pre workout :green:!!!Τα αποτελεσματα μεχρι εδω δεν με χαλανε!!!!Θα το κοιταξω!!:turtle:

Αυτό έχει σημασία! :toast:

marvin
19-02-12, 01:53
18-2-12
9:45 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

11:00 γυμν 60' αεροβιο 8 χιλ

12:15 αμινοξεα

13:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C

16:30 130 γρ κοτοπουλο-ελαχαστη σαλατα λαχανο καροτο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κ γιαουρτι

21:30 80 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-λιγα ξηροκαρπια-ξυδι-1 κ γιαουρτι

24:00 γιαουρτι 2%-τριμα απο ξηρους καρπους-λιναροσπορο-λιγη πρωτεινη

PEGY
19-02-12, 23:06
18-2-12
9:45 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

11:00 γυμν 60' αεροβιο 8 χιλ

12:15 αμινοξεα

13:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C

16:30 130 γρ κοτοπουλο-ελαχαστη σαλατα λαχανο καροτο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κ γιαουρτι

21:30 80 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-λιγα ξηροκαρπια-ξυδι-1 κ γιαουρτι

24:00 γιαουρτι 2%-τριμα απο ξηρους καρπους-λιναροσπορο-λιγη πρωτεινη

Marvin!
Πως σε έχει πάει μέχρι τώρα η αποχή απο υδατάνθρακα; Όλα καλά, με διάθεση, ενέργεια;
Πότε τελειώνει ο μήνας;

marvin
19-02-12, 23:41
Marvin!
Πως σε έχει πάει μέχρι τώρα η αποχή απο υδατάνθρακα; Όλα καλά, με διάθεση, ενέργεια;
Πότε τελειώνει ο μήνας;

Πεγκυ μου κατα περιεργο τροπο ,μια χαρα και το λεω αυτο γιατι εχω ενεργεια αρκετη..δεν εχω νευρα,ισως να εχει σχεση και η ψυχολογια μου αυτο τον καιρο!!!!Το αλλο οτι δεν πειναω..το καταλαβαινω μονο την ωρα που εχω το φαι μπροστα μου.Σε κιλα αυριο πρωι θα δω.Ηδη εχω κατεβει απο την πρωτη βδομαδα 1 κιλα και μισο με ενα ποντο σε καθε ποδι οπου και ο διακαης ποθος!!!!:green:
Ο μηνας τελειωνει στις 5 Μαρτη και μετα εχει ο θεος!!!!

marvin
20-02-12, 01:41
19-2-12
7 :00 4 Ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

11:00 100 γρ κτοπουλο-σαλατα λαχανο ελαχιστη-1 κ γ ελαιολαδο-1 κ γιαουρτι-ξυδι

15:30 100 γρ μοσχαρι-λιγη σαλατα λαχανο-ξυδι-1 κ γ ελαιολαδο-1 κ γιαουρτι

19:30 καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι

21:00 80 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-τριμα απο ξηρους καρπους-1 κ γιαουρτι-ξυδι

24:00 γιαουρτι 2% -τριμα απο ξηρους καρπους-λιγη πρωτεινη

Εκτος απο δουλεια σημερα ειχε ρεπο απο προπονηση και μσημεριανη σιεστα!!!:turtle:

PEGY
20-02-12, 16:54
Τέλεια! Έχεις γονίδιο γέρο εσύ :weights:

marvin
21-02-12, 01:18
Σημερα το ξεχασα ,αλλα αυριο πρωι θα ζυγιστω.

20-2-12
8:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμης

11:00 καφες -2 ζαχαρινες -γαλατακι

14:30 100 γρ κοτοπουλο-λιγη σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-1 κ γιαουρτι

19:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

19:30 γυμν ποδια

15' τρεξιμο
1) στατικες προβολες με αλτηρες πλαγια 1-1 ποδι*20επ το καθε ποδι*7 (σε αυτη σημερα τα ειδα ολα)

2)στατικες προβολες προς τα πισω με το μπροστινο ποδι στη φτερνα και το πισω με πελμα στο
πατωμα,στηριγμα στο πισω ποδι.1-1 ποδι*20*7
3)σκουωτ με αλτηρες με ποδια στο ανοιγμα των ωμων.*20*7
4)Σκουωτ πλιε με αλτηρες..μεγαλυτερο ανοιγμα απο ωμους*20*7

Ολο αυτο επι 5 σετ οπου στο καθε σετ μετα το 1ο ξεκινουσα σαν πρωτη ασκηση
με την επομενη στη σειρα και τελειωνα με την πρωτη του προηγουμενου.Δηλαδη 1-2-3-4- το πρωτο.......2-3-4-1 στο δευτερο κ.λ.π

Τροχαλια χαμηλα για τετρακεφαλο 4*20*10

Τροχαλια χαμηλα για γλουτους 4*20*20

Πρεσα ποδιων. Ενα κυκλο απο 5 διαφορετικες παραλλαγες στα πατημα
του πελματος.Τελικη κινηση να μην καταληγουν τεντομενα τα ποδια για να μην γινεται επιβαρυνση παραπανω
στα γονατα.

1) πρεσα με ισιο πελμα*20*40 κιλ

2)πρεσα με διαγωνια ανοιχτα πελματα*20*40

3)πρεσα με διαγωνια κλειστα πελματα προς τα μεσα*20*40

4)πρεσα με πατημα στις μυτες των δαχτυλων *20*40

5)πρεσα με πατημα στις φτερνες*20*40

Ολο αυτο *5
Τα διαλειματα μου στην πρεσσα μονο μετα απο καθε κυκλο


Leg curl 4*(1*5*45) + 4*15*25
διατασεις 15'

21:00 πρωτεινη-μαλτοδεξτρινη

22:15 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ τριμα ξηροκαρπια-λιναροσπορο-1 κ γιαουρτι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

01:00 γιαουρτι 2 %-τριμα απο ξηροκαρπια-λιγη πρωτεινη:turtle:

marvin
22-02-12, 00:17
21-2-12
11:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμης

15:45 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-ξυδι

19:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

20:00 γυμν
στηθος-δικεφαλα

1) Τροχαλια χαμηλη 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη*5κ

2)Τροχαλια ψηλα 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη *7,,5κ

3)Τροχαλιες ψηλα με 2 χερια πεταλουδα ορθια κλειστα χερια 4*8*7.5

4) Τροχαλιες χαμηλα ενωμενα χερια μπουνια στον αερα κοφτη γρηγορη κινηση 4*8*5

5) κατακλινη παγκο με αλτηρες:
4*8*7 πεταλουδα
4*8*7 κλειστα χερια
4*8*7 πουλ οβερ

Δικεφαλοι
καμψεις με μπαρα σε λαρυ σκουωτ 4*12*18
καμψεις με μπαρα σε τροχαλια 4*12*10
καμψεις αυτοσυγκεντρωσης 4*12*6
Καμψεις του σωματος στη σμιθ μονο για δικεφαλους 3*20''

30' αεροβιο

21:30 πρωτεινη-μαλτοδεξτινη

22:40 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-λιγους ηλιοσπορους-ξυδι-1 κ γιαουρτι

Αν μεινω ξυπνια
1 και.....γιαουρτι 2%-τριμα ξηρων καρπων.

Ζυγιστηκα σημερα τα κιλα μου ειναι σταθερα...μετρηθηκα με μεζουρα ειμαι αλλον μισο ποντο κατω..αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι ;)....''γιαγιακα'':turtle::turtle:

gym
22-02-12, 22:53
η γιαγιακα ντο εν?>καινουριο τροφιμο?:unsure::unsure:

marvin
23-02-12, 01:13
η γιαγιακα ντο εν?>καινουριο τροφιμο?:unsure::unsure:


Η γιαγιακα μου καλη της ωρα εκει πανω που βρισκεται ελεγε καλες και σοφες παροιμιες.......στην πιο καταλληλη στιγμη!!!

marvin
23-02-12, 01:31
22-2-12
Τελικα σημερα εκανα αλλη μια φιλοτιμη προσπαθεια και ανεβηκα στη ζυγαρια...ειμαι 400 γρ κατω απο την τελευταια φορα.Για καποιο λογο χτες δεν το εδειξε αλλα δεν εχει και πολυ σημασια,αφου η μεζουρα ειχε αλλη γνωμη ;).
8:15 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

9:15 60' αεροβιο 8χιλ

10:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμης

15:00 120 γρ κοτα-σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κ γιαουρτι
καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι

20:30 150 γρ κοτοπουλο-ξηροκαρπια

00:30 γιαουρτι 2%-λιγα ξηροκαρπια τριμα-λιναροσπορο-λιγη πρωτεινη

gym
23-02-12, 12:30
Η γιαγιακα μου καλη της ωρα εκει πανω που βρισκεται ελεγε καλες και σοφες παροιμιες.......στην πιο καταλληλη στιγμη!!!

εμ ναι οντως!τωρα το πιασα!40870

marvin
23-02-12, 12:34
εμ ναι οντως!τωρα το πιασα!40870

:rolf::rolf:
Σε κολλησε...φφφφφφφφφφ σε κολλησε η δαφνη σμαιλιτιδα το βλεπω........:turtle::turtle:

marvin
23-02-12, 23:58
Εδω και 2 βδομαδες εχω τραυματισει τον δεξιο τετρακεφαλο μου σε προβολη.Θεωρουσα οτι με χαπια θα περνουσε,ετσι δειχνε ομως σε διαφορες κινησεις απο την καθημερινη μου δραστηριοτητα με ενοχλει ξανα σαν να τον ξανατραυματιζω.
Δεν με ενοχλει σε αεροβιο..μονο σε σπριντ που δοκιμασα..δεν με ενοχλει σε καμια ασκηση ποδιων περαν των προβολων.Βγαζω κανονικα ολοκληρο το προγραμμα ποδιων χωρις να με πονεσει..εκτος και αν κανω καποια κινηση που μοιαζει με προβολη η κατεβω πολλα σκαλια η κατηφορα..σφιγγει στο σημειο και με καει.Οπως και στην διαταση του συγκεκριμενου.
Η μεχρι τωρα συμβουλη γιατρου ηταν τα xefo.Σημερα μιλησα με αθλιατρο στον Ευαγγελισμο και μου ειπε αποχη απο οτιδηποτε με ποναει στο ποδι για τυχον υποτροπη.Μιλησε για 4 βδομαδες οφ ,αν και δεν ξερω ποσο ρεαλιστικο σεναριο ειναι αυτο.
Αυτο μου φερνει τα πανω κατω αφου ειμαι στα μεσα ενος πλανου που εχω φτιαξει,τοσο διατροφης οσο και προγραμματος και σε φαση που μου αποδιδει.:(
Θα προσπαθησω να μιλησω με την δικη μου ορθοπεδικο που γνωριζει καλυτερα εμενα και τις αναγκες μου και αν μου το επιτρεψει θα συνεχισω κανονικα το προγραμμα των ποδιων χωρις προβολες ,εφοσον δεν με ενοχλει αλλη ασκηση και με φυσιοθεραπειες στο συγκεκριμενο σημειο για γρηγοροτερη επουλωση.
Αν ειναι καθετη και αυτη τοτε θα επαναπροσδιορησω το πλανο διατροφης και ασκησης.Ελπιζω να μην καταληξω οπως στον τελευταιο τραυματισμο μου στον κοιλιακο.Αυτα τα ωραια.:(
Ζητω συγνωμη απο το λογκ μου αλλα σημερα δεν εχω διαθεση ενημερωσης του, περαν απο τα παραπανω.

gym
24-02-12, 01:27
περαστικα σου νικη και ας περιμενουμε την δευτερη γνωμη απο γιατρο για να δουμε ακριβως τι εχεις!

:welcome::welcome:

katerina.
24-02-12, 08:21
Εδω και 2 βδομαδες εχω τραυματισει τον δεξιο τετρακεφαλο μου σε προβολη.Θεωρουσα οτι με χαπια θα περνουσε,ετσι δειχνε ομως σε διαφορες κινησεις απο την καθημερινη μου δραστηριοτητα με ενοχλει ξανα σαν να τον ξανατραυματιζω.
Δεν με ενοχλει σε αεροβιο..μονο σε σπριντ που δοκιμασα..δεν με ενοχλει σε καμια ασκηση ποδιων περαν των προβολων.Βγαζω κανονικα ολοκληρο το προγραμμα ποδιων χωρις να με πονεσει..εκτος και αν κανω καποια κινηση που μοιαζει με προβολη η κατεβω πολλα σκαλια η κατηφορα..σφιγγει στο σημειο και με καει.Οπως και στην διαταση του συγκεκριμενου.
Η μεχρι τωρα συμβουλη γιατρου ηταν τα xefo.Σημερα μιλησα με αθλιατρο στον Ευαγγελισμο και μου ειπε αποχη απο οτιδηποτε με ποναει στο ποδι για τυχον υποτροπη.Μιλησε για 4 βδομαδες οφ ,αν και δεν ξερω ποσο ρεαλιστικο σεναριο ειναι αυτο.
Αυτο μου φερνει τα πανω κατω αφου ειμαι στα μεσα ενος πλανου που εχω φτιαξει,τοσο διατροφης οσο και προγραμματος και σε φαση που μου αποδιδει.:(
Θα προσπαθησω να μιλησω με την δικη μου ορθοπεδικο που γνωριζει καλυτερα εμενα και τις αναγκες μου και αν μου το επιτρεψει θα συνεχισω κανονικα το προγραμμα των ποδιων χωρις προβολες ,εφοσον δεν με ενοχλει αλλη ασκηση και με φυσιοθεραπειες στο συγκεκριμενο σημειο για γρηγοροτερη επουλωση.
Αν ειναι καθετη και αυτη τοτε θα επαναπροσδιορησω το πλανο διατροφης και ασκησης.Ελπιζω να μην καταληξω οπως στον τελευταιο τραυματισμο μου στον κοιλιακο.Αυτα τα ωραια.:(
Ζητω συγνωμη απο το λογκ μου αλλα σημερα δεν εχω διαθεση ενημερωσης του, περαν απο τα παραπανω.


περαστικα και πο μενα μαρβιν μου....ξεερω πραγματικα πως αισθανεσαι....εχωπερασει παρόμοιες και χειροτερες καταστασεις..με τα ποδια...ολα σου ευχομαι ολοψυχα, να πανε καλα...;)

PEGY
24-02-12, 09:10
Περαστικά κ από μένα!
Τα εμπόδια κ οι δυσκολίες είναι μέσα στη ζωή, εσύ να έχεις πάντα στο μυαλό σου τον στόχο σου.
Όσο πιο ανηφορικός ο δρόμος τοσο πιο ψηλά θα φτάσεις, όσο πιο δύσκολο το μονοπάτι τόσο λιγότεροι θα τα καταφέρουν;)

marvin
24-02-12, 13:29
Ευχαριστω πολυ κοριτσια.Ολο το πρωι το σκεφτομαι τι να κανω.Την γιατρο μου θα την δω Τεταρτη,τοτε εχω ρεπο και μεχρι τοτε χλωμο το κοβω να εχω πληρη αποχη.
Σημερα θα ξεκινησω να παω για δουλεια χωρις το μηχανακι.Θα παω με τα ποδια...δεν το λες κοντα :green: για να κανω αεροβιο.Δυστυχως οταν τραυματιζομαι μου βγαινει μια αρνηση για γυμναστηριο,ελπιζω να την καταπολεμησω και να μην βγω εκτος στοχων.Θα μπορουσα σημερα να παω για πλατη αλλα ολο τριγυρναω χωρις να πηγαινω.Αν και αν δεν βγω σε διατροφη εκτος ,δεν θα βγω ουτε σε γυμναστικη.Θα δειξει!!!!Τα λεμε το βραδυ.:welcome:

marvin
25-02-12, 01:29
23-2-12
9:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35γρ βρωμης
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

14:00 140 γρ ψαρι-σαλατα μαρουλι-1κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κ γιαουρτι

19:00 100 γρ κοτοπουλο- 1 κουπα σαλατα λαχανο-1 κ γιαουρτι-ξυδι

23:00 100 γρ κοτοπουλο-1 κ μαρουλι-1 κ σ ξηροκαρπια-λιναροσπορο-1 κ γιαουρτι-ξυδι-1 κ γ ελαιολαδο

01:30 γιαουρτι 2%-τριμα ξηροκαρπια-1 κ σ πρωτεινη

marvin
25-02-12, 01:37
24-2-12

11:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη-1 κ γ σουσαμι
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

14:30 40' εντονο περπατημα(αποσταση.....(Βυρωνας -Ευαγγελισμος:green:)

15:30 1 κουπα φασολια -1 αυγο
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

19:00 100 γρ κοτοπουλο-1 κουπα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κ γιαουρτι

22:40 45' περπατημα (επιστροφη Ευαγγελισμος-Βυρωνας):P

23:30 100 γρ κοτοπουλο-λιγη σαλατα μαρουλι-ξηροκαρπια-λιναροσπορο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

Γιαουρτι 25-τριμα ξηροκαρπια-λιγη πρωτεινη

eri_87
25-02-12, 01:57
Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό κ να μπορέσεις να συνεχίσεις το πλάνο που σχεδίασες! Πάλι όμως βρε παιδί μου τραυματισμός; Μήπως να προσέξεις παραπάνω στο ζέσταμα;

eli_din3
25-02-12, 02:21
24-2-12

11:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη-1 κ γ σουσαμι
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

14:30 40' εντονο περπατημα(αποσταση.....(Βυρωνας -Ευαγγελισμος:green:)

15:30 1 κουπα φασολια -1 αυγο
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

19:00 100 γρ κοτοπουλο-1 κουπα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κ γιαουρτι

22:40 45' περπατημα (επιστροφη Ευαγγελισμος-Βυρωνας):P

23:30 100 γρ κοτοπουλο-λιγη σαλατα μαρουλι-ξηροκαρπια-λιναροσπορο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

Γιαουρτι 25-τριμα ξηροκαρπια-λιγη πρωτεινη

τρως λιγους υδατανθρακες γενικα ε?? τι διατροφη κανεις? (ειμαι μαθητρια ακομη και τα ψαχνω ολα :P)

marvin
25-02-12, 02:25
Μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό κ να μπορέσεις να συνεχίσεις το πλάνο που σχεδίασες! Πάλι όμως βρε παιδί μου τραυματισμός; Μήπως να προσέξεις παραπάνω στο ζέσταμα;

Ημουν ζεστη Ερη μου.Συνηθως οταν δουλευεις σκληρα οι τραυματισμοι καραδοκουν!

marvin
25-02-12, 02:39
τρως λιγους υδατανθρακες γενικα ε?? τι διατροφη κανεις? (ειμαι μαθητρια ακομη και τα ψαχνω ολα :P)

Τρωω λιγους υδατανθρακες αυτο τον καιρο ,ναι.Τι εννοεις τι διατροφη κανω;...με χαμηλους υδατανθρακες..:unsure:
Δεν θα στο προτεινα απο τωρα καθως καλο ειναι να την κανεις..αν την κανεις ποτε οταν θα θες να κατεβεις πιο χαμηλα απο τα κανονικα κιλα σου.Σε αλλους δουλευει καλα και σε αλλους οχι.Εμενα με καλυπτει..πιστευω οτι μου πανε καλυτερα οι χαμηλοι υδατανθρακες με αυξηση λιπαρων και πρωτεινης.

eli_din3
25-02-12, 02:42
Τρωω λιγους υδατανθρακες αυτο τον καιρο ,ναι.Τι εννοεις τι διατροφη κανω;...με χαμηλους υδατανθρακες..:unsure:
Δεν θα στο προτεινα απο τωρα καθως καλο ειναι να την κανεις..αν την κανεις ποτε οταν θα θες να κατεβεις πιο χαμηλα απο τα κανονικα κιλα σου.Σε αλλους δουλευει καλα και σε αλλους οχι.Εμενα με καλυπτει..πιστευω οτι μου πανε καλυτερα οι χαμηλοι υδατανθρακες με αυξηση λιπαρων και πρωτεινης.

αα οκ ευχαριστω...ναι αυτο εννοουσα..τι τυπος διατροφης ειναι....
ναι δεν παιζει να κανω τετοια απο τωρα δεν θα το αντεξω....εγω αν δεν φαω υδατανθρακα..απλα ΔΕΝ χορταινω :P

katerina.
25-02-12, 08:59
νικη μου καλημερα .....αχ ποσο θελω να εισαι καλυτερα δια μαγειας σημερα...σε σκεφτομουν εχτες ολη μερα!!!πες μου ΝΑΙ!!;);)

marvin
25-02-12, 12:14
νικη μου καλημερα .....αχ ποσο θελω να εισαι καλυτερα δια μαγειας σημερα...σε σκεφτομουν εχτες ολη μερα!!!πες μου ΝΑΙ!!;);)

Καλημερα Κατρινα μας,ξερεις ποιο ειναι το θεμα;Νιωθω καλα.λεω παει περασε και ξαφνικα κανω μια ασχετη κινηση και με τσιμπαει.Χτες που περπατησα για την δουλεια.κατεβαινοντας σκαλοπατια που εχουμε εδω σε μια πλατεια για να βγω σε κεντικο δρομο με τσιμπουσε συνεχεια.Μολις πηγα σε ισιωμα τιποτα.Αυτο μου δειχνει οτι δεν με ενοχλει σε εδαφος σταθερο,οπως πχ διαδρομος :green:.Δεν ξερω τι θα γινει αλλα βλεπω να πηγαινω για φυσικοθεραπειες για να δεσει πιο γρηγορα.

gym
25-02-12, 12:16
κανενα κολυμβητηριο δεν εχεις κοντα σου η το γυμανστηριο εχει πισινα?
ειναι το καλυτερο αν θα μπορουσες να κολυμπησεις η να κανεις ασκησεις στο νερο...

marvin
25-02-12, 12:26
κανενα κολυμβητηριο δεν εχεις κοντα σου η το γυμανστηριο εχει πισινα?
ειναι το καλυτερο αν θα μπορουσες να κολυμπησεις η να κανεις ασκησεις στο νερο...

Δυστυχως δεν εχω κοντα μου κολυμβητηριο και για να τραβηχτω μεχι εκει θα μου τρωει πολυ χρονο .Το γυμναστηριο μου δεν εχει πισινα παρα ειναι πολυτελεια να υπαρχει κατι τετοιο στο Βυρωνα.

katerina.
25-02-12, 17:11
κανενα κολυμβητηριο δεν εχεις κοντα σου η το γυμανστηριο εχει πισινα?
ειναι το καλυτερο αν θα μπορουσες να κολυμπησεις η να κανεις ασκησεις στο νερο...

δεν υπαρχει καλυτερο...μετα την αθροσκοπηση ...πολυ μπανιο με βατραχοπεδιλο στη θαλασσσα...ετσι αρχισε να ερχετε στα ισια το ποδι...

marvin
26-02-12, 03:40
25-2-12
10:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

12:30 γυμν
15' ελλειπτικο
πλατη -τραπεζιους

ζεσταμα στο μηχανημα με εμπροσθολαιμιες 2*15*20

τροχαλια ψηλα λυγισμενα γονατα.τραβηγμα μπαρας στη μεση 4*(1*5*15+1*8*7,5)

κωπηλατικη με αλτηρα σε παγκο με τραβηγμα απο το στηθος (κινηση μονο ωμος) 4*(1*5*14+1*12*10)

κωπηλατικη με αλτηρα σε παγκο με τραβηγμα στο πλαι παραλληλα με το σωμα 4*(1*5*14+1*12*10)

ΠΡΗΝΗ ΛΑΒΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=uaw-Up9Fkcg
Καθισμα 45 και 90 μοιρων με μπαρα και πρηνη ανοιχτη λαβη εναλαξ με κλειστη πρηνη λαβη
σε 45 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη,
αμεσως σε 90 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη λαβη

30'' ανοιχτα χερια στο πλαι σφιγμενη πλατη κλεινει προς τα μεσα

ΥΠΤΙΑ ΛΑΒΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ
Καθισμα 45 μοιρων και 90 μοιρων με υπτια ανοιχτη λαβη εναλαξ με κλειστη υπτια λαβη
σε 45 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη + σε 90 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη +1*8*10 κλειστη υπτια λαβη

30'' ανοιχτα χερια στο πλαι σφιγμενη πλατη κλεινει προς τα μεσα

Ολο αυτο με τις δυο λαβες σε διαφορετικες μοιρες καθισμα επι 4 φορες


Η ασκηση των ασκησεων καλυτερο καψιμο δεν εχω νιωσει μεχρις στιγμης.Απο πλατη τραπεζιους:thumbup:

Τροχαλιες ψηλα χιαστη τις λαβες τραβηγμα ανοιχτα χερια πισω 4*12*5

τροχαλιες κατω χιαστη τις λαβες τραβηγμα ανοιχτα χερια πισω.

Διατασεις

14:00 πρωτεινη -μαλτοδεξτρινη

16:30 150 γρ κοτοπουλο -ελαχιστη σαλατα-1 κ γ ελαιολαδο-1 κ σ γιαουρτι-ξυδι(δυστυχως επεσε πολυ δουλεια και δεν με αφησαν να φαω στην ωρα μου)

17:00 καφες -2 ζαχαρινες-γαλατακι

22:45 μπυρα-ξηροκαρπια..ενεκα κοινωνικων υποχρεωσεων.:green:

Levrone
26-02-12, 03:47
:clap::clap::clap::clap:

marvin
26-02-12, 03:49
:clap::clap::clap::clap:

Να φανταστω για την μπυρα ε;:green:

Levrone
26-02-12, 03:51
Να φανταστω για την μπυρα ε;:green:

:doh:

Για την προσπαθεια ρε μανα!!!

Πιστη και προσηλωση!!!

marvin
26-02-12, 03:55
:doh:

Για την προσπαθεια ρε μανα!!!

Πιστη και προσηλωση!!!

Εμ ακολουθω πιστα τα κουσουρα του γιου λεμε!!!!:green:

Να σαι καλα!!!:turtle::turtle:

Levrone
26-02-12, 03:57
ποια πρωτεινη ειπαμε οτι παιρνουμε?

marvin
26-02-12, 04:03
whey shake για δυνατες μανουλες......:rolf:

Levrone
26-02-12, 04:05
whey shake για δυνατες μανουλες......:rolf:

μπραβο μανα!!!
ολα πανε ρολοι!!!
χαιρομαι για σενα!!!

marvin
27-02-12, 01:46
26-2-12
10:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

10:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C

12:30 Γυμν
Ωμους-κοιλακους-ραχιαιους

Εμπροσθολαιμιες με μπαρα ανοιχτα χερια 3σετ*(4 επ*25κ+10 επ*15κ)

Εμπροσθολαιμιες κλειστα χερια (μιση κινηση) 3 σετ *(4*20+10*15)
Εκτασεις ωμων με τροχαλια κατω.1-1 χερι 2 μπροστα *(5 επ*5κ+15*2.5κ)
2 πισω *(5 επ*5κ+15*2.5κ)

Τροχαλια κατω,με σκοινια .Τραβηγμα αναμεσα στα ποδια,2 χερια 4*(5*7.5+15*5)

Τροχαλιες κατω διαγωνια με χερουλια,πεταλουδα αναποδη 4*(5*5κ+12*2.5)
(Δεν την ολοκληρωσα καθως δεν ειχα δυναμεις για την τροχαλια και εκανα
4 σετ σκυφτη με αλτηρες 6κ):(

Τραπεζιους-τροχαλια με σκοινι ψηλα.Τραβηγμα στο υψος του κουτελου
4*(5*7,5+12*5)

Οπισθολαιμιες με μπαρα 4(5*15+10-12*10)

κοιλιακους 4 *25 ροκανισματα
πλαγιους 4 *20
ραχιαιους 4*15

Διατασεις 15'

15:00 πρωτεινη -μαλτοδεξτρινη
16:30 100 γρ κοτοπουλο-1 κουπα λαχανο-1 κ γιαουρτι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι
22:45 γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια-1 κ πρωτεινη

RAMBO
27-02-12, 05:32
22:45 μπυρα-ξηροκαρπια..ενεκα κοινωνικων υποχρεωσεων.:green:

Νικη αμα λεω και τις εξοδους μου κοινωνικες υποχρεωσεις ειμαι οκ?:P

marvin
27-02-12, 12:53
Νικη αμα λεω και τις εξοδους μου κοινωνικες υποχρεωσεις ειμαι οκ?:P

Εννοειτε βρε...αν π.χ σημερα πιω ουζακι λογο μερας..θα γραψω αναγκη για επιστροφη στις παραδοσεις του τοπου μας!!!!!:P

:turtle::turtle::turtle:

RAMBO
27-02-12, 13:22
:rolf::rolf::rolf::rolf:..εδωσες αλλο αερα στις νυχτες μου τωρα:bowdown:

katerina.
27-02-12, 15:42
Εννοειτε βρε...αν π.χ σημερα πιω ουζακι λογο μερας..θα γραψω αναγκη για επιστροφη στις παραδοσεις του τοπου μας!!!!!:P

:turtle::turtle::turtle:

συμβαλω και εγω για να διατηρήσουμε τα εθιμα βρε παιδι!!!:clap::clap::thumbup::thumbup:

marvin
28-02-12, 10:51
συμβαλω και εγω για να διατηρήσουμε τα εθιμα βρε παιδι!!!:clap::clap::thumbup::thumbup:

Αυτα ειναι!!!Δεν ξεχναμε τις παραδοσεις μας λεμε!!!!!;)

marvin
28-02-12, 10:59
27-2-12

Καλη Σαρακοστη να χουμε!!!

9:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη

13:00 σαλατα μαρουλι-μιση κουπα μαυροματικα-2-3 καλαμαρακια

17:00 χαλβα.....χαλβα....χαλβα.....:turtle:

21:00 ειπα δεν θα ξαναφαω αλλο χαλβα στη ζωη μου....θα μου βγει απο την μυτη....:P
λιγο κοτοπουλο

εννοειτε τιποτε αλλο....παιζει να κανω να χωνεψω 3 μερες το χαλβα!!!!:welcome:

Stella
28-02-12, 13:04
Χαχαχα και μενα θα με βλέπουν τα κουτιά χαλβά στο σούπερ και θα βγάζουν ποδαράκια και θα τρέχουν να σωθούν αχαχαχα!!!:green::green::green:

Αν και΄γω κατα ένα περιεργο τρόπο σήμερα νοιώθω πιο ξεπρησμένη και αδυνατη απ΄οτι πριν το τριήμερο! Θαυματουργος ο χαλβαδάκος!

marvin
28-02-12, 13:19
Χαχαχα και μενα θα με βλέπουν τα κουτιά χαλβά στο σούπερ και θα βγάζουν ποδαράκια και θα τρέχουν να σωθούν αχαχαχα!!!:green::green::green:

Αν και΄γω κατα ένα περιεργο τρόπο σήμερα νοιώθω πιο ξεπρησμένη και αδυνατη απ΄οτι πριν το τριήμερο! Θαυματουργος ο χαλβαδάκος!

:rolf::rolf:Η αληθεια ειναι οτι το σωμα μου δεν μπορεσε να διαχειρηστει ολη αυτη την ποσοτητα και με εστειλε..;)!!!!
Αλλα οκ...εκανα το 60' μου θα προσεξω λιγο και σημερα αυριο και ολα καλα!!!!!Τουλαχιστον μου εμεινε η γευση.....χαλβαδιλα λεμεεεεεεεε!!!!:rolf:

marvin
29-02-12, 02:10
28-2-12
9:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

10:30 60' αεροβιο σε διαδρομο 8 χιλ(Δεν με πονεσε..δεν με πονεσε...:turtle::turtle:)

11:45 4 ασπραδια -1 κροκο-35 γρ βρωμης
πολυβιταμινη-βιταμινη C-χυμο απο 1 πορτοκαλι

13:30 γυμν
Στηθος -τρικεφαλα

1) Τροχαλια χαμηλη 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη*5κ

2)Τροχαλια ψηλα 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη *7,,5κ

3)Τροχαλιες ψηλα με 2 χερια πεταλουδα ορθια κλειστα χερια 4*8*7.5

4) Τροχαλιες χαμηλα ενωμενα χερια μπουνια στον αερα κοφτη γρηγορη κινηση 4*8*5

5) κατακλινη παγκο με αλτηρες:
4*8*8 πεταλουδα
4*8*8 κλειστα χερια
4*8*8 πουλ οβερ

Εκτασεις στην τροχαλια με σκοινι 4*12*12,5
Γαλλικες με μπαρα 4*12*20
Βυθισεις 4*12
εκτασεις αντιστροφα στην τροχαλια 4*12*10
(λιγο οτι ναναι σημερα στα τρικεφαλα )

15:00 πρωτεινη-μαλτοδεξτινη

16:30 150 γρ κοτοπουλο-1 κ ελαιολαδο

18:00 καφες -2 ζαχαρινες -γαλατακι

22:45 80 γρ κοτοπουλο-2 κ φασολια μαυροματικα-μιση κουπα λαχανο-ξηροκαρπια-λιναροσπορο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

24:00 γιαουρτι 2% -1 κ σ πρωτεινη-ξηροκαρπια-λιναροσπορο

marvin
01-03-12, 01:51
29-2-12
10:00 καφες -2 ζαχαρινες γαλατακι

11:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C

15:00 80 γρ κοτοπουλο-ξηροκαρπια
καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι
18:00 γυμν Ποδια
15' ελλειπτικο

1) στατικες προβολες με αλτηρες πλαγια 1-1 ποδι*20επ το καθε ποδι*6

2)στατικες προβολες προς τα πισω με το μπροστινο ποδι στη φτερνα και το πισω με πελμα στο
πατωμα,στηριγμα στο πισω ποδι.1-1 ποδι*20*6

3)σκουωτ με αλτηρες με ποδια στο ανοιγμα των ωμων.*20*6

4)Σκουωτ πλιε με αλτηρες..μεγαλυτερο ανοιγμα απο ωμους*20*6

Ολο αυτο επι 5 σετ οπου στο καθε σετ μετα το 1ο ξεκινουσα σαν πρωτη ασκηση
με την επομενη στη σειρα και τελειωνα με την πρωτη του προηγουμενου.Δηλαδη 1-2-3-4- το πρωτο.......2-3-4-1 στο δευτερο κ.λ.π

Τροχαλια χαμηλα για τετρακεφαλο 4*20*10

Τροχαλια χαμηλα για γλουτους 4*20*30

Πρεσα ποδιων. Ενα κυκλο απο 5 διαφορετικες παραλλαγες στα πατημα
του πελματος.

1) πρεσα με ισιο πελμα*20*40 κιλ

2)πρεσα με διαγωνια ανοιχτα πελματα*20*40

3)πρεσα με διαγωνια κλειστα πελματα προς τα μεσα*20*40

4)πρεσα με πατημα στις μυτες των δαχτυλων *20*40

5)πρεσα με πατημα στις φτερνες*20*40

Ολο αυτο *5
Τα διαλειματα μου στην πρεσσα μονο μετα απο καθε κυκλο

Leg curl 4*(1*5*40) + 4*15*25

διατασεις 15'
Ολη η προπονηση εγινε αργα και ελεγχομενα προσπαθοντας να καταλαβω αν με ενοχλησει ο τετρακεφαλος.Δοξα το θεο δεν με πονεσε ουτε τον προκαλεσα με προβολες ομως!!!!

19:45 πρωτεινη -μαλτοδεξτρινη

21:00 καλαμακι κοτοπουλο-φυστικια αιγινης

24:00 γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια-1 κ πρωτεινη

marvin
02-03-12, 01:51
1-3-12
10:30 καφες -ζαχαρινες -γαλατακι

11:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη-1 κ σουσαμι

15:30 100 γρ κοτοπουλο-μιση κουπα σαλατα λαχανο-1 κ γιαουρτι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-ξηροκαρπια

17;00 αποπειρα να πιω τσαι.......τριχες..ολα την ιδια γευση εχουν..:puke:
Μετα απο αυτο ενας γαλλικος τουρμπο ηταν σωτηριος
καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι

20:00 γυμν πλατη -τραπεζιους

ζεσταμα στο μηχανημα με εμπροσθολαιμιες 2*15*20

τροχαλια ψηλα λυγισμενα γονατα.τραβηγμα μπαρας στη μεση 4*(1*5*15+1*8*7,5)

κωπηλατικη με αλτηρα σε παγκο με τραβηγμα απο το στηθος (κινηση μονο ωμος) 4*(1*5*14+1*12*10)

κωπηλατικη με αλτηρα σε παγκο με τραβηγμα στο πλαι παραλληλα με το σωμα 4*(1*5*14+1*12*10)

ΠΡΗΝΗ ΛΑΒΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ

Καθισμα 45 και 90 μοιρων με μπαρα και πρηνη ανοιχτη λαβη εναλαξ με κλειστη πρηνη λαβη
σε 45 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη,
αμεσως σε 90 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη λαβη

30'' ανοιχτα χερια στο πλαι σφιγμενη πλατη κλεινει προς τα μεσα

ΥΠΤΙΑ ΛΑΒΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ
Καθισμα 45 μοιρων και 90 μοιρων με υπτια ανοιχτη λαβη εναλαξ με κλειστη υπτια λαβη
σε 45 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη + σε 90 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη +1*8*10 κλειστη υπ τια λαβη

30'' ανοιχτα χερια στο πλαι σφιγμενη πλατη κλεινει προς τα μεσα

Σημερα μολις εκανα τα σετ απο την μιαλαβη και στις δυο μοιρες...εβγαζα κατευθειαν και τα σετ της αλλης λαβης

Ολο αυτο με τις δυο λαβες σε διαφορετικες μοιρες καθισμα επι 4 φορες


Καηκα σημερα....ειχε σφιξει τρελλα η πλατη μου και οι ραχιαιοι μου για ωρα.

Τροχαλιες ψηλα χιαστη τις λαβες τραβηγμα ανοιχτα χερια πισω 4*12*5

τροχαλιες κατω χιαστη τις λαβες τραβηγμα ανοιχτα χερια πισω.

Διατασεις

40' αεροβιο-6 χιλ

22:15 πρωτεινη -μαλτοδεξτρινη

23:10 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-ξηροκαρπια,λιναροσπορο-ξυδι-1 κουταλια γιαουρτι

01:30 γιαουρτι 2% -ξηροκαρπι -1 κ πρωτεινη(αν ειμαι ξυπνια)

marvin
03-03-12, 01:49
2-3-12

7:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
πολυβιταμινη-βιταμινη C

11:30 100 Γρ κοτοπουλο-1 κουπα σαλατα μαρουλι-1κ γ ελαιολαδο-1 κ γιαουρτι-τριμα ξηροκαρπια

15;30 100 γρ κοτοπουλο-μιση κουπα λαχανο-1 κ γιαουρτι-1 κγ λαδι-ξυδι

19:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

21:00 100 γρ κοτοπουλο- μιση κουπα σαλατα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-λιναροσπορο
1 πολυβιταμινη -βιταμινη C

24:00 γιαουρτι 2%-1 κ πρωτεινη-ξηροκαρπια

marvin
04-03-12, 00:18
3-3-12
9:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

11:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη

15:30 100 γρ κοτοπουλο-μιση κουπα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-ξυδι

20:30 75' αεροβιο 10 χιλ
κοιλιακους -διατασεις

22:30 100 γρ κοτοπουλο-μιση κουπα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-10 γρ ξηροκαρπια-ξυδι

24:00 200 γρ γαλα-1 σκουπ πρωτεινη-ξηροκαρπια.:turtle:

marvin
05-03-12, 09:28
4-3-12
7:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη-σουσαμι
πολυμιταμινη-βιταμινη C

8:00 γαλλικο-2 ζαχαρινες-γαλατακι

11:30 100 γρ κοτοπουλο-1 κουπα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

15:30 100 γρ μοσχαρι.....αμεεεεεε!!!!:P -λιγα φασολακια φρεσκα!!

18:00 καφεδοσυναντηση....Ημουν και γω εκει.....:P

21:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-ξηροκαρπια-1 κ γ ελαιολαδο....λυσαξα απο την πεινα :weights:

24:00 γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια-πρωτεινη

Amber Alert.....εξαφανιση ενος ολοκληρου ποντου...:green:ηταν γεματος λιπος οταν εξαφανιστηκε......οποιος τον βρει παρακαλειτε να τον κρατησει..Επιστροφες δεν γινονται δεκτες.....:turtle::turtle:

επιστρεφωωωωωωωωωωωω λεμεεεεεεε!!!!!!

PEGY
05-03-12, 09:41
Amber Alert.....εξαφανιση ενος ολοκληρου ποντου...:green:ηταν γεματος λιπος οταν εξαφανιστηκε......οποιος τον βρει παρακαλειτε να τον κρατησει..Επιστροφες δεν γινονται δεκτες.....:turtle::turtle:

επιστρεφωωωωωωωωωωωω λεμεεεεεεε!!!!!!

Θα το βρώ εγώ σιγουρα! Είμαι κατι σαν τη Νικολούλη του λίπους:turtle::turtle:

Μπράβο μαρβιν!!!!!!!!!!!!

Stella
05-03-12, 10:16
Α, μάλιστα!:shifty:
Ωστε δικός σου ήταν ο πόντος κυρία μου που ήρθε και΄κατσε χτες στα μπούτια μου μετά από το οργιο που έκανα με τα σαντουιτσάκια και το ταχινομελο!:mad:
Μπράβοοοοοο ωραία είσαιιιιιιιιι.......:smash::smash::smash:

Μπράβο Νική, δεν πειράζει...χαστα εσύ...ας τα παίρνω εγω.....

marvin
05-03-12, 18:38
Θα το βρώ εγώ σιγουρα! Είμαι κατι σαν τη Νικολούλη του λίπους:turtle::turtle:

Μπράβο μαρβιν!!!!!!!!!!!!


Και να τον βρεις πες του να μην γυρισει...περαν της απομακρυνσης ουδεν λαθος αναγνωριζετε!!!!!!!:toast:

marvin
05-03-12, 18:39
Α, μάλιστα!:shifty:
Ωστε δικός σου ήταν ο πόντος κυρία μου που ήρθε και΄κατσε χτες στα μπούτια μου μετά από το οργιο που έκανα με τα σαντουιτσάκια και το ταχινομελο!:mad:
Μπράβοοοοοο ωραία είσαιιιιιιιιι.......:smash::smash::smash:

Μπράβο Νική, δεν πειράζει...χαστα εσύ...ας τα παίρνω εγω.....

Βρε Στελλα οργιο σε κοσμοπολιτικο νησι ακουσε. με ταχινομελα...τι να κανει..ειπε να μαζεψει εμπειριες...:P

:turtle::turtle::turtle::welcome::welcome::welcome:

Miss Fit
05-03-12, 23:49
4-3-12


Amber Alert.....εξαφανιση ενος ολοκληρου ποντου...:green:ηταν γεματος λιπος οταν εξαφανιστηκε......οποιος τον βρει παρακαλειτε να τον κρατησει..Επιστροφες δεν γινονται δεκτες.....:turtle::turtle:

επιστρεφωωωωωωωωωωωω λεμεεεεεεε!!!!!!

Μπράβο!!!!Φτου φτου, Αρα δουλευουν οι αλλαγές που έκανες :thumbup::thumbup:

marvin
06-03-12, 00:23
Μπράβο!!!!Φτου φτου, Αρα δουλευουν οι αλλαγές που έκανες :thumbup::thumbup:

Μεχρι στιγμης ναι!!!!Για να δουμε ..:welcome:

marvin
06-03-12, 00:32
5-3-12
7:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

8:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμης

11:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-1 κ ελαιολαδο-ξυδι

16:00 120 γρ ψαρι-σαλατα λαχανο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι

19:30 καφε-2 ζαχαρινες-γαλατακι

21:00 100 γρ κοτοπουλο-ξηροκαρπια

24:00 γιαουρτι-ξηροκαρπια-1 κ πρωτεινη

marvin
07-03-12, 02:25
6-3-12

8:00 4 ασπραδια-1 κροκο-35 γρ βρωμη
1 πολυβιταμινη-1 βιταμινη C
καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι

12:15 σαλατα λαχανο-100 γρ κοτοπουλο-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-1 κγιαουρτι

16:00 σαλατα λαχανο-100 γρ κοτοπουλο--ξυδι-1 κ γιαουρτι

20:00 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι

20:30 αμινοξεα

21:00 γυμν στηθος -κοιλιακους-ραχιαιους
1) Τροχαλια χαμηλη 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη*5κ

2)Τροχαλια ψηλα 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη *7,,5κ

3)Τροχαλιες ψηλα με 2 χερια πεταλουδα ορθια κλειστα χερια 4*8*7.5

4) Τροχαλιες χαμηλα ενωμενα χερια μπουνια στον αερα κοφτη γρηγορη κινηση 4*8*5

5) κατακλινη παγκο με αλτηρες:
4*8*7 πεταλουδα
4*8*7 κλειστα χερια
4*8*7 πουλ οβερ

Κοιλιακους ροκανισματα σε παγκο 4*25
αρσεις ποδιων σε διζυγο 4*15
Σταση σανιδα σε 2 παγκους ...κινηση σπαιντερ μαν....σορυ αλλα ετσι μου την ειπαν οταν ρωτησα την ονομασια της:green:
Σταση σανιδα κινηση απο την μεση και πανω με βαρακι και εκταση χεριου απο τον αντιθετο ωμο προς τα εξω.

Ραχιαιους 4*15 στην ρωμαικη

Διατασεις

22:20 πρωτεινη- μισο σκουπ μαλτοδεξτρινη

23:30 80 γρ κοτοπουλο-ξηροκαρπια
02:00 γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια-1 κ γ πρωτεινη

marvin
08-03-12, 01:40
7-3-12

10:30 4 ασπραδια -2 κροκους-35 γρ βρωμη
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
15:30 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι-λιναροσπορο
19:00 καφες-2 ζαχαρινες γαλατακι
20:00 αμινοξεα
20:20 γυμν Ωμους-δικεφαλα
10' ελλειπτικο

Εμπροσθολαιμιες με μπαρα ανοιχτα χερια 3σετ*(4 επ*25κ+10 επ*15κ)

Εμπροσθολαιμιες κλειστα χερια (μιση κινηση) 3 σετ *(4*20+10*15)

Εκτασεις ωμων με τροχαλια κατω.1-1 χερι 2 μπροστα *(5 επ*5κ+15*2.5κ)
2 πισω *(5 επ*5κ+15*2.5κ)

Τροχαλια κατω,με σκοινια .Τραβηγμα αναμεσα στα ποδια,2 χερια 4*(5*7.5+15*5)


Ανοιγματα με αλτηρες σκυφτη 4*(4*8+12*6)

Τραπεζιους-τροχαλια με σκοινι ψηλα.Τραβηγμα στο υψος του κουτελου
4*(5*7,5+12*5)

Δικεφαλα
τροχαλια χαμηλα με σκοινι.1-1 χερι ,καμψεις δικεφαλων 2*10*5+1*12*5 με δυο χερια και στροφη χεριων στο υψος του κεφαλιο

τροχαλια ψηλα με λαβη 1-1 χερι καμψεις δικεφαλων 3*10*5
δισετ με καμψεις δικεφαλων με γυρισμενο σωμα στο πλαι και τραβηγμα
πισω απο το κεφαλι 3*10*2,5

καμψεις με μπαρα(μονο το βαρος της στραβομπαρας) με ολοκληρη κινηση -με μιση κινηση απο κατω προς τα πανω -μιση κινηση απο πανω

15' ελλειπτικο

διατασεις

22:30 πρωτεινη-μισο σκουπ μαλτοδεξτρινη

23:30 100 γρ κοτοπουλο-ελαχιστη σαλατα-1 κ γιαουρτι-λιναροσπορο-ξυδι

01:30 γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια-1 κ πρωτεινη
προς τα κατω..ολα μαζι-3σετ*3 κινησεις*7 επαν η καθε κινηση

marvin
09-03-12, 01:07
8-3-12
11:00 καφες-2 ζαχαρινες γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
16:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα λαχανο-1 κ γιαουρτι-ξυδι
20:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα καροτο-τριμα ξηροκαρπια-λιναροσπορο
23:00 γιαουρτι 2%-τριμα ξηροκαρπια-λιναροσπορο-1 κ πρωτεινη

Σημερα δεν ειχε προπονηση καθως ειχα ρεπο.Αυριο εχει ποδια νηστικη οποτε το οφφ βολευει!!!:turtle:

exkaliber
09-03-12, 01:09
ποια πολυβιταμινη εχεις?

marvin
09-03-12, 01:32
ποια πολυβιταμινη εχεις?

MP MAX Elle Active Woman......οτι ποιο απαισιο σε μυρωδια εχω παρει!!!Μολις τελειωσουν παω για αλλες!!!!:green:

exkaliber
09-03-12, 01:37
τα ματια μου βγηκανε για να διαβασω συστατικα

βιταμινη δ εχει?

marvin
09-03-12, 01:41
τα ματια μου βγηκανε για να διαβασω συστατικα

βιταμινη δ εχει?

Κατω κατω αναφερει 5µg Vitamin D2 (100% RDA*).Αν αυτο ψαχνεις!!

exkaliber
09-03-12, 01:42
βρε σβησε το λινκ:green:


δεν καλη

marvin
09-03-12, 01:44
βρε σβησε το λινκ:green:


δεν καλη

Ειπα να σε βοηθησω να το δεις πρωτα....:green:

Και να ηταν και μονο απο την μυρωδια.....μπλιαξ!!!

exkaliber
09-03-12, 01:47
την ειχα δει,εκει που ελεγε για την δ δεν εβρισκα

παιρνεις χωρια μηπως? δεν το νομιζω-

δε μου λες,απο κοκαλα πως πας?εχεις τπτ πονους/ενοχλησεις?

marvin
09-03-12, 12:04
την ειχα δει,εκει που ελεγε για την δ δεν εβρισκα

παιρνεις χωρια μηπως? δεν το νομιζω-

δε μου λες,απο κοκαλα πως πας?εχεις τπτ πονους/ενοχλησεις?

Δοξα το θεο ακομα οχι.Στα γονατα εχω μια ψιλοενοχληση στους χονδρους αλλα παιρνω γλουκοζαμινες και υαλουρονικο...αν και καποιοι που το εχουν ψαξει λενε οτι δεν κανει κατι.Μετα απο ερωτηση στην ορθοπεδικο μου ,μου ειπε οτι ειναι πολυ καλος συνδιασμος.θΑ δειξει!!!Για πολυβιταμινη το εχω στο νου μου να παρω αλλη απλα ειπα να την τελειωσω αυτη.Την ειχα παρει σαν εξτρα σε μια παραγγελια με αλεσμενη βρωμη.Ομως ετσι και αλλιως εχει πολλα κατα η συγκεκριμενη.Δεν θα την προτινα σε κανενα!!!

marvin
10-03-12, 02:28
9-3-12
10:45 καφε-2 ζαχαρινες γαλατακι
12:15 γυμν ποδια
15' διαδρομο
1) στατικες προβολες με αλτηρες πλαγια 1-1 ποδι*20επ το καθε ποδι*6

2)στατικες προβολες προς τα πισω με το μπροστινο ποδι στη φτερνα και το πισω με πελμα στο
πατωμα,στηριγμα στο πισω ποδι.1-1 ποδι*20*6

3)σκουωτ με αλτηρες με ποδια στο ανοιγμα των ωμων.*20*6

4)Σκουωτ πλιε με αλτηρες..μεγαλυτερο ανοιγμα απο ωμους*20*6

Ολο αυτο επι 5 σετ οπου στο καθε σετ μετα το 1ο ξεκινουσα σαν πρωτη ασκηση
με την επομενη στη σειρα και τελειωνα με την πρωτη του προηγουμενου.Δηλαδη 1-2-3-4- το πρωτο.......2-3- 4-1 στο δευτερο κ.λ.π

Τροχαλια χαμηλα για τετρακεφαλο 1-1 ποδι 2*20*15 2*25*10

Τροχαλια χαμηλα για γλουτους 4*20*30

Πρεσα ποδιων. Ενα κυκλο απο 5 διαφορετικες παραλλαγες στα πατημα
του πελματος.

1) πρεσα με ισιο πελμα*20*40 κιλ

2)πρεσα με διαγωνια ανοιχτα πελματα*20*40

3)πρεσα με διαγωνια κλειστα πελματα προς τα μεσα*20*40

4)πρεσα με πατημα στις μυτες των δαχτυλων *20*40

5)πρεσα με πατημα στις φτερνες*20*40

Ολο αυτο *5 ξεκινοντας καθε φορα σαν αρχη απο την επομενη ασκηση..δηλ 1-2-3-4-5........2-3-4-5-1
Τα διαλειματα μου στην πρεσσα μονο μετα απο καθε κυκλο

Leg curl 4*(1*5*40) + 4*15*25
προσαγωγοι 4 *20*30

διατασεις 15'

14:15 πρωτεινη-μαλτοδεξτρινη
15:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη-σουσαμι-λιναροσπορο-κρεμυδι-πιπερια
πολυβιταμινη-βιταμινη C
19:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι
καφες-2 ζαχαρινες γαλατακι
22:00 1 κοτοπουλο καλαμακι-χορτα-μιση πιτα-κρασακι:green:-γιαουρτι με μυρωδια απο γλυκο κυδωνι να πλανιεται στο αερα:P



Να αναφερω οτι χτες ζυγιστηκα,εχω μεινει σταθερη εδω και μερες στα 50.600 ενω η μεζουρα μου συνεχιζει να κατεβαινει...ναναι καλα!!!!:turtle:

katerina.
10-03-12, 10:00
9-3-12
10:45 καφε-2 ζαχαρινες γαλατακι
12:15 γυμν ποδια
15' διαδρομο
1) στατικες προβολες με αλτηρες πλαγια 1-1 ποδι*20επ το καθε ποδι*6

2)στατικες προβολες προς τα πισω με το μπροστινο ποδι στη φτερνα και το πισω με πελμα στο
πατωμα,στηριγμα στο πισω ποδι.1-1 ποδι*20*6

3)σκουωτ με αλτηρες με ποδια στο ανοιγμα των ωμων.*20*6

4)Σκουωτ πλιε με αλτηρες..μεγαλυτερο ανοιγμα απο ωμους*20*6

Ολο αυτο επι 5 σετ οπου στο καθε σετ μετα το 1ο ξεκινουσα σαν πρωτη ασκηση
με την επομενη στη σειρα και τελειωνα με την πρωτη του προηγουμενου.Δηλαδη 1-2-3-4- το πρωτο.......2-3- 4-1 στο δευτερο κ.λ.π

Τροχαλια χαμηλα για τετρακεφαλο 1-1 ποδι 2*20*15 2*25*10

Τροχαλια χαμηλα για γλουτους 4*20*30

Πρεσα ποδιων. Ενα κυκλο απο 5 διαφορετικες παραλλαγες στα πατημα
του πελματος.

1) πρεσα με ισιο πελμα*20*40 κιλ

2)πρεσα με διαγωνια ανοιχτα πελματα*20*40

3)πρεσα με διαγωνια κλειστα πελματα προς τα μεσα*20*40

4)πρεσα με πατημα στις μυτες των δαχτυλων *20*40

5)πρεσα με πατημα στις φτερνες*20*40

Ολο αυτο *5 ξεκινοντας καθε φορα σαν αρχη απο την επομενη ασκηση..δηλ 1-2-3-4-5........2-3-4-5-1
Τα διαλειματα μου στην πρεσσα μονο μετα απο καθε κυκλο

Leg curl 4*(1*5*40) + 4*15*25
προσαγωγοι 4 *20*30

διατασεις 15'

14:15 πρωτεινη-μαλτοδεξτρινη
15:30 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη-σουσαμι-λιναροσπορο-κρεμυδι-πιπερια
πολυβιταμινη-βιταμινη C
19:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-1 κ γ ελαιολαδο-ξυδι
καφες-2 ζαχαρινες γαλατακι
22:00 1 κοτοπουλο καλαμακι-χορτα-μιση πιτα-κρασακι:green:-γιαουρτι με μυρωδια απο γλυκο κυδωνι να πλανιεται στο αερα:P



Να αναφερω οτι χτες ζυγιστηκα,εχω μεινει σταθερη εδω και μερες στα 50.600 ενω η μεζουρα μου συνεχιζει να κατεβαινει...ναναι καλα!!!!:turtle:


ξορκισε τους τους ποντους .....να φυγουν να πανε μακρυα και απο μασ!!!!


υγ σου εχω πει....οτι οταν εχεις κρασακι στο μενου .....να πεφτει καλεσμα!!!:green::green:

Stella
10-03-12, 10:08
Νίκη το πρόγραμμα που κάνεις για πόδια πόση ώρα σου παίρνει;

marvin
10-03-12, 10:55
ξορκισε τους τους ποντους .....να φυγουν να πανε μακρυα και απο μασ!!!!


υγ σου εχω πει....οτι οταν εχεις κρασακι στο μενου .....να πεφτει καλεσμα!!!:green::green:

Κατρινα μου εχεις δικιο την επομενη φορα θα επανορθωσω!!!!!!:turtle::welcome:

marvin
10-03-12, 11:02
Νίκη το πρόγραμμα που κάνεις για πόδια πόση ώρα σου παίρνει;

Γυρω στη μια ωρα και κατι μου παιρνει για τις ασκησεις Στελλα μου καθως στον πρωτο κυκλο εκτελω αργα καθε καθισμα αλλα και ειναι οταν εχει κοσμο το γυμν μπλοκαρω λιγο γιατι θα πρεπει να απασχολησω την τροχαλια που ειναι διπλη και ειναι μαστ οργανο στους αντρες σε μας.Οπως και την πρεσσα που εχω να κανω τοσα σετ!Αν προσεξες κανω 5 ασκησεις επι 25 επαναληψεις η καθε ασκηση και ολο αυτο επι 5 σετ.Βαρβαρη η μερα των ποδιων αλλα χαλαλι της.:welcome:

Stella
10-03-12, 12:37
Nαι αυτό είδα!
Ότι κάνεις πολλά!
Αλλά καμιά φορά χρειάζεται ανάλογα με τους στόχους μας!
Όντως βαρβαρη μέρα αλλά αφού κάνεις δουλειά!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

marvin
11-03-12, 01:08
10-3-12
10:00 καφε 2 ζαχαρινες -γαλατακι
11:10 αμινοξεα
11:30 γυμν Πλατη

ζεσταμα στο μηχανημα με εμπροσθολαιμιες 2*15*20

τροχαλια ψηλα λυγισμενα γονατα.τραβηγμα μπαρας στη μεση 4*(1*5*15+1*8*10)

κωπηλατικη με αλτηρα σε παγκο με τραβηγμα απο το στηθος (κινηση μονο ωμος) 4*(1*5*14+1*12*10)

κωπηλατικη με αλτηρα σε παγκο με τραβηγμα στο πλαι παραλληλα με το σωμα 4*(1*5*14+1*12*10)

ΠΡΗΝΗ ΛΑΒΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ

Καθισμα 45 και 90 μοιρων με μπαρα και πρηνη ανοιχτη λαβη εναλαξ με κλειστη πρηνη λαβη
σε 45 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη,
αμεσως σε 90 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη λαβη

ΥΠΤΙΑ ΛΑΒΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ
Καθισμα 45 μοιρων και 90 μοιρων με υπτια ανοιχτη λαβη εναλαξ με κλειστη υπτια λαβη
σε 45 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη + σε 90 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη +1*8*10 κλειστη υ π τια λαβη

30'' ανοιχτα χερια στο πλαι σφιγμενη πλατη κλεινει προς τα μεσα σε καθε τελος και απο τα δυο καθισματα.

Μολις κανω τα σετ απο την μια λαβη και στις δυο μοιρες...βγαζω κατευθειαν και τα σετ της αλλης λαβης

Ολο αυτο με τις δυο λαβες σε διαφορετικες μοιρες καθισμα επι 4 φορες

Τροχαλιες ψηλα χιαστη τις λαβες τραβηγμα ανοιχτα χερια πισω 4*12*5

τροχαλιες κατω χιαστη τις λαβες τραβηγμα ανοιχτα χερια πισω. 4*12*5

ελξεις στο μονοζυγο 1*10

Διατασεις

12:45 πρωτεινη -μαλτοδεξτινη
14:00 100 γρ μοσχαρι-σαλατα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-ξυδι
18:00 100 γρ κοτοπουλο- σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-1 κ γιαουρτι
21:00 100 γρ κοτοπουλο-λιγο γιαουρτι-ξηροκαρπια
24;00 γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια-1 κ σ πρωτεινη

katerina.
11-03-12, 13:24
10-3-12
10:00 καφε 2 ζαχαρινες -γαλατακι
11:10 αμινοξεα
11:30 γυμν Πλατη

ζεσταμα στο μηχανημα με εμπροσθολαιμιες 2*15*20

τροχαλια ψηλα λυγισμενα γονατα.τραβηγμα μπαρας στη μεση 4*(1*5*15+1*8*10)

κωπηλατικη με αλτηρα σε παγκο με τραβηγμα απο το στηθος (κινηση μονο ωμος) 4*(1*5*14+1*12*10)

κωπηλατικη με αλτηρα σε παγκο με τραβηγμα στο πλαι παραλληλα με το σωμα 4*(1*5*14+1*12*10)

ΠΡΗΝΗ ΛΑΒΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ

Καθισμα 45 και 90 μοιρων με μπαρα και πρηνη ανοιχτη λαβη εναλαξ με κλειστη πρηνη λαβη
σε 45 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη,
αμεσως σε 90 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη λαβη

ΥΠΤΙΑ ΛΑΒΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ
Καθισμα 45 μοιρων και 90 μοιρων με υπτια ανοιχτη λαβη εναλαξ με κλειστη υπτια λαβη
σε 45 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη + 1*8*10 κλειστη + σε 90 μοιρες 1*8*10 ανοιχτη λαβη +1*8*10 κλειστη υ π τια λαβη

30'' ανοιχτα χερια στο πλαι σφιγμενη πλατη κλεινει προς τα μεσα σε καθε τελος και απο τα δυο καθισματα.

Μολις κανω τα σετ απο την μια λαβη και στις δυο μοιρες...βγαζω κατευθειαν και τα σετ της αλλης λαβης

Ολο αυτο με τις δυο λαβες σε διαφορετικες μοιρες καθισμα επι 4 φορες

Τροχαλιες ψηλα χιαστη τις λαβες τραβηγμα ανοιχτα χερια πισω 4*12*5

τροχαλιες κατω χιαστη τις λαβες τραβηγμα ανοιχτα χερια πισω. 4*12*5

ελξεις στο μονοζυγο 1*10 :shock::shock:meta apo poso καιρο καταφερες να βγαζεις 10 εχω ελπιδες??

Διατασεις

12:45 πρωτεινη -μαλτοδεξτινη
14:00 100 γρ μοσχαρι-σαλατα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-ξυδι
18:00 100 γρ κοτοπουλο- σαλατα μαρουλι-1 κ γ ελαιολαδο-1 κ γιαουρτι
21:00 100 γρ κοτοπουλο-λιγο γιαουρτι-ξηροκαρπια
24;00 γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια-1 κ σ πρωτεινη

ορισμενες απο τις ασκησεις σου μου ειναι παντελως αγνωστες...!!!

marvin
11-03-12, 13:33
ορισμενες απο τις ασκησεις σου μου ειναι παντελως αγνωστες...!!!

Πες μου ποιες να στις δειξω.Παντως αυτες με την πρηνη και υπτια λαβη στις προτινω ανεπιφυλακτα σε επομενο προγραμμα ειναι σουπερ!!!!;)

Δεν ξερω ποσο καιρο....το να δω ποσες κανω ξεκινησε απο ενα σχολιο του Αντρικου για τις ελξεις.Μετα μου εβαλε η ελενη στο προγραμμα μου να βγαζω 30 με οσα διαλειμματα θελω..αρκει να κανω 30 και ας κατσω εκει μεχρι το πρωι λεει:rolf:! Στην αρχη εβγαζα 7 στο πρωτο σετ και 6 αρια η 5αρια τα υπολοιπα....και μετα απο λιγο καιρο εγινε 8αρι το πρωτο σετ και τα υπολοιπα μοιρασμενα και ολα τα εβγαζα στην μπαρα της σμιθ.Τωρα πλεον βγαζω ανετα 10 στο μονοζυγο που εχουμε και που ειναι τερας για το υψος μου.:turtle:Εξασκηση θελει.Πλεον το ειδα πεισματικα και ασχετα με οτι προγραμμα κανω ..στο τελος παω και κανω ελξεις.:green:

Miss Fit
11-03-12, 14:31
Πες μου ποιες να στις δειξω.Παντως αυτες με την πρηνη και υπτια λαβη στις προτινω ανεπιφυλακτα σε επομενο προγραμμα ειναι σουπερ!!!!;)

Δεν ξερω ποσο καιρο....το να δω ποσες κανω ξεκινησε απο ενα σχολιο του Αντρικου για τις ελξεις.Μετα μου εβαλε η ελενη στο προγραμμα μου να βγαζω 30 με οσα διαλειμματα θελω..αρκει να κανω 30 και ας κατσω εκει μεχρι το πρωι λεει:rolf:! Στην αρχη εβγαζα 7 στο πρωτο σετ και 6 αρια η 5αρια τα υπολοιπα....και μετα απο λιγο καιρο εγινε 8αρι το πρωτο σετ και τα υπολοιπα μοιρασμενα και ολα τα εβγαζα στην μπαρα της σμιθ.Τωρα πλεον βγαζω ανετα 10 στο μονοζυγο που εχουμε και που ειναι τερας για το υψος μου.:turtle:Εξασκηση θελει.Πλεον το ειδα πεισματικα και ασχετα με οτι προγραμμα κανω ..στο τελος παω και κανω ελξεις.:green:


Α ρε Νίκη μπράβο, εγω 2 με το ζόρι στην σμιθ και αυτο μόνο όταν δεν έχω κάνει κορμό. Το παλευω όμως

exkaliber
11-03-12, 21:37
παιρνω γλουκοζαμινες και υαλουρονικο...αν και καποιοι που το εχουν ψαξει λενε οτι δεν κανει κατι.


κι εγω το ιδιο πιστευω,εκτος κι αν θελει αρκετο καιρο χρησης για να δειξει αποτελεσμα,δεν ειμαι σιγουρος
το elastamine ειναι καλος συνδιασμος :thumbup:

marvin
11-03-12, 22:10
Α ρε Νίκη μπράβο, εγω 2 με το ζόρι στην σμιθ και αυτο μόνο όταν δεν έχω κάνει κορμό. Το παλευω όμως

Mολις δυναμωσεις αρκετα θα δεις οτι θα βγαινουν ανετα και θα με θυμηθεις!!:turtle:

marvin
11-03-12, 22:16
κι εγω το ιδιο πιστευω,εκτος κι αν θελει αρκετο καιρο χρησης για να δειξει αποτελεσμα,δεν ειμαι σιγουρος
το elastamine ειναι καλος συνδιασμος :thumbup:

Τι να πω δε ξερω...αν δεν μου το προτεινε η ορθοπεδικος μου δεν ειχα σκοπο να παρω,η χρηση της ειναι λέει,3 μηνες θεραπεια...3 μηνες διακοπη και αλλους 3 θεραπεια.Χαπια να χεις να καταπινεις!!Τωρα αν θα κανουν κατι θα δειξει!:green:

marvin
11-03-12, 23:58
9:30 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη-σουσαμι
πολυβιταμινη-βιταμινη C

15:30 100γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-2 κ γιαουρτι-ξυδι-ξηροκαρπια

18:00 καφες-2 ζαχαρινες -γαλατακι
19:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1κ γιαουρτι-ξυδι

21:30 λιγο κοτοπουλο

23:30 γιαουρτι 2 %-ξηροκαρπια-λιναροσπορο-1 κ πρωτεινη.

marvin
13-03-12, 12:40
12-3-12
9:30 60' αεροβιο 8 χιλ
11:00 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
πολυβιταμινη-βιταμινη C(μιση,,σπαω την 1000αρα)
14:00 120 γρ κοτοπουλο-1 κ ελαιολαδο
19:00 120 γρ κοτοπουλο

22:30 90 γρ κοτοπουλο -σαλατα μαρουλι(μιση κουπα)-πιπερια κοκκινη-1 κ γιαουρτι-ξυδι-ξηροκαρπια
00:30 γιαουρτι2% ξηροκαρπια-λιναροσπορο-1 κ πρωτεινη

Miss Fit
13-03-12, 23:09
Τον έβγαλες σχεδόν όλων τον υδατάνθρακα Νίκη έ; Για πόσο καιρό, λές να το κάνεις;

marvin
13-03-12, 23:20
Τον έβγαλες σχεδόν όλων τον υδατάνθρακα Νίκη έ; Για πόσο καιρό, λές να το κάνεις;

Δεν τον αφαιρω παντα και μιλαω πλεον για τις σαλατες..απλα υπαρχουν μερες που δεν εχω διαθεση για σαλατα και παιρνω τις θερμιδες του γευματος απο παραπανω πρωτεινη(κοκοκοκο....τοπουλο:green:).Το αρχικο πλανο ηταν μεχρι 5 Μαρτιου αλλα λογο τραυματισμου στον τετρακεφαλο δεν ακολουθουσα ολο το προγραμμα σωστα.Οποτε σιγουρα 1-2 βδομαδες ακομα,αν και απο οτι φαινεται το σωμα μου ανταποκρινεται καλα.Ανακαλυψα οτι μου παει καλυτερα να εχω τα καλα λιπαρα ανεβασμενα στην διατροφη μου και λιγοτερο το ρυζι και η πατατα.Αν και κατα βαση ολα χρειαζονται.!!:turtle:

gym
13-03-12, 23:25
Πες μου ποιες να στις δειξω.Παντως αυτες με την πρηνη και υπτια λαβη στις προτινω ανεπιφυλακτα σε επομενο προγραμμα ειναι σουπερ!!!!;)

Δεν ξερω ποσο καιρο....το να δω ποσες κανω ξεκινησε απο ενα σχολιο του Αντρικου για τις ελξεις.Μετα μου εβαλε η ελενη στο προγραμμα μου να βγαζω 30 με οσα διαλειμματα θελω..αρκει να κανω 30 και ας κατσω εκει μεχρι το πρωι λεει:rolf:! Στην αρχη εβγαζα 7 στο πρωτο σετ και 6 αρια η 5αρια τα υπολοιπα....και μετα απο λιγο καιρο εγινε 8αρι το πρωτο σετ και τα υπολοιπα μοιρασμενα και ολα τα εβγαζα στην μπαρα της σμιθ.Τωρα πλεον βγαζω ανετα 10 στο μονοζυγο που εχουμε και που ειναι τερας για το υψος μου.:turtle:Εξασκηση θελει.Πλεον το ειδα πεισματικα και ασχετα με οτι προγραμμα κανω ..στο τελος παω και κανω ελξεις.:green:

αχ θα φτιαξω στρατο με εσας εδω μεσα!στρατο κανονικο λεμε!:clap::clap::clap::clap::clap:

marvin
14-03-12, 01:44
13-3-12
10:15 καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη-σουσαμι
πολυβιταμινη-βιταμινη C
12:15 γυμν στηθος-τρικεφαλα

Διατασεις
1) Τροχαλια χαμηλη 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη*5κ

2)Τροχαλια ψηλα 1-1 χερι 4 σετ *8-επαν ολοκληρη κινηση* 8 επαν κινηση μικρη *7,,5κ

3)Τροχαλιες ψηλα με 2 χερια πεταλουδα ορθια κλειστα χερια 4*8*7.5

4) Τροχαλιες χαμηλα ενωμενα χερια μπουνια στον αερα κοφτη γρηγορη κινηση 4*8*7,5

5) κατακλινη παγκο με αλτηρες:
4*8*7 πεταλουδα
4*8*7 κλειστα χερια
4*8*7 πουλ οβερ

Τρικεφαλα
Τροχαλια ψηλα με μπαρα υπτια λαβη 4*10*12,5
τροχαλια ψηλα υπτια λαβη(μπαρα) 4*10*12.5
τροχαλια με σκοινι 4*10*10
βυθισεις 4*12
Έλξεις 1*10

Διατασεις

13:30 αμινοξεα
14:00 120 γρ κοτοπουλο-1 κ λαδι
19:30 120 γρ κοτοπουλο-1 κ λαδι-1 κ γιαουρτι-(υπηρχε σαλατα μαρουλι αλλα δεν ηταν ευγευστο το μαρουλι οποτε σκετο)
πολυβιταμινη-βιταμινη C
23:00 70 γρ κοτοπουλο
01:00 γιαουρτι 2%-ξηροκαρπια-λιναροσπορο-1 κ πρωτεινη

marvin
15-03-12, 01:59
9:45 4 ασπραδια-2 κροκους-35 γρ βρωμη
καφες-2 ζαχαρινες-γαλατακι
πολυβιταμινη-βιταμινη C

12:15 ΓΥΜΝ ωμους-κοιλια-αεροβο

Εμπροσθολαιμιες με μπαρα ανοιχτα χερια 3σετ*(4 επ*15κ+15 επ*10κ)

Εμπροσθολαιμιες κλειστα χερια (μιση κινηση) 3 σετ *(4*15+15*10)

Εκτασεις ωμων με τροχαλια κατω.1-1 χερι 2 μπροστα *(5 επ*5κ+15*3.5κ)
2 πισω *(5 επ*5κ+15*3.5κ)

Τροχαλια κατω,με σκοινια .Τραβηγμα αναμεσα στα ποδια,2 χερια 4*(5*7.5+15*5)

Τροχαλια κατω 2 χερια διαγωνια με χερουλια-αναποδη πεταλουδα 3*(4*5+12*2.5)

Τροχαλια ψηλα με σκοινι τραβηγμα στο υψος του κουτελου 4*15*10

Κοιλιακοι ροκανισματα 4*25
σανιδα 4*1'
σταση σανιδα (κινηση σπαιντερμαν):P 4*30
αεροβιο 50' 7 χιλ

14:30 αμινοξεα
15:00 100 γρ κοτοπουλο-σαλατα μαρουλι-1 κ γιαουρτι-ξηροκαρπια
18:00 1 μπανανα
καφες-2 ζαχαρινες γαλατακι
23:45 γιαουρτι 2% -ξηροκαρπια-1κ πρωτεινη

Οχι και οι καλυτερες ωρες σημερα..αλλα ετυχε...

marvin
15-03-12, 14:26
Εχω νεα!!:green:Μην φανταστητε τιποτα καλο απλα χτες μετα το γιαουρτι μου μου χαμογελασε ευτυχως ενα πολυ μικρο κομματι χαλβα..οσο μια κουταλια σε μεγεθος...μετα μου χαμογελασε...λιγο παστελι....αυτο το κοβω καμια 30αρια γρ.....και 2 μπισκοτα πτι μπερ.Οχι οτι εγινε κατι..σιγα,απλα τα αναφερω για να μην νομιζουν καποιες οτι μονο εκεινες κανουν τετοια!!!:turtle::turtle:

:welcome:

vaggan
15-03-12, 15:08
δεν εχεις αναγκη εσυ τα καταφερνεις και με κανα παστελι που και που...και εγω τον μακεδονικο τον εχω διαλυσει:P:Pη φωτο στο αβαταρ τα σπαει by the way:bowdown::bowdown::welcome:

eli_din3
15-03-12, 16:30
Εχω νεα!!:green:Μην φανταστητε τιποτα καλο απλα χτες μετα το γιαουρτι μου μου χαμογελασε ευτυχως ενα πολυ μικρο κομματι χαλβα..οσο μια κουταλια σε μεγεθος...μετα μου χαμογελασε...λιγο παστελι....αυτο το κοβω καμια 30αρια γρ.....και 2 μπισκοτα πτι μπερ.Οχι οτι εγινε κατι..σιγα,απλα τα αναφερω για να μην νομιζουν καποιες οτι μονο εκεινες κανουν τετοια!!!:turtle::turtle:

:welcome:

βρε μαρβιν..αχ βρε ατιμη μαρβιν :P...!!το πρωι ειδα τις φωτος σου και ειχα μεινει λιγο..δεν ειχα ιδεα οτι ησουν ΤΟΣΟ γυμνασμενη...τι παραπανω ακριβως θες εσυ βρε?? :P