PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτεινη πριν η μετα...



dimitris1979
30-11-10, 11:36
γεια σας πεδες.μια ερωτηση....πρωτεινη ποτε πρεπει να παιρνουμε πριν η μετα το γυμναστηριο η και τα 2?(πριν το γυμναστηριο παιρνω λιποδιαλυτες και συνηθως παιρνω μετα τη προπονηση πρωτεινες,θελω να αναπτυξω μυικη μαζα αλλα και χασιμο κιλων)πλζζζζζζζζζ χελπ εχω μπερδευτει......:turtle:

je666
30-11-10, 11:44
εγω προσωπικα παιρνω πριν 45 λεπτα και αμεσως μετα καπακι 1σκουπ ορου γαλακτος πιστευω αρκει , απλα να εχεις πρωτεινη στα αλλα γευματα σου ,πχ προ υπνου φαε 5-6 αυγα ασπραδια

pan0z
30-11-10, 14:51
Φαε ενα καλο γευμα 2-2.5 ωρες πριν πας στο γυμναστηριο και παρε αμινοξεα πριν μπεις για ζεσταμα.Μολις τελιωσεις τα βαρη πρωτεινη,υδατ και οτι αλλο περνεις.

thegravijia
30-11-10, 17:23
Φαε ενα καλο γευμα 2-2.5 ωρες πριν πας στο γυμναστηριο και παρε αμινοξεα πριν μπεις για ζεσταμα.Μολις τελιωσεις τα βαρη πρωτεινη,υδατ και οτι αλλο περνεις.
+1
δεν εχει νοημα πριν

beefmeup
30-11-10, 17:36
να δωσω λιγο food for thought,με αυτη την μελετη που την βρηκε ο ντεβιλ καπου,που συζηταγαμε κατι αλλο πριν καιρο..;)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18430966

συμπερασμα,οτι σε αθλουμενους που κανουν κανονικη διατροφη μες την μερα,η επιπλεον ληψη πρωτεινης μες την ασκηση,εδωσε μεγαλυτερη μυικη πρωτεινοσυνθεση.
κ ας ειχαν φαει νωριτερα..

giannis64
30-11-10, 19:21
άντε πάλι.... εκεί που είπαμε να μειώσουμε τις δόσεις της πρωτεΐνης θα αρχίσουμε να παίρνουμε και μέσα στην προπόνηση?
μας βλέπω να αρχίσουμε να τρώμε αμινο ανάμεσα στις ασκήσεις.

COBRA_STYLE
30-11-10, 19:45
άντε πάλι.... εκεί που είπαμε να μειώσουμε τις δόσεις της πρωτεΐνης θα αρχίσουμε να παίρνουμε και μέσα στην προπόνηση?
μας βλέπω να αρχίσουμε να τρώμε αμινο ανάμεσα στις ασκήσεις.
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:...ελιωσααα...ΧΧΑΧΑΑΧΑΑ

jimmy007
30-11-10, 21:13
άντε πάλι.... εκεί που είπαμε να μειώσουμε τις δόσεις της πρωτεΐνης θα αρχίσουμε να παίρνουμε και μέσα στην προπόνηση?
μας βλέπω να αρχίσουμε να τρώμε αμινο ανάμεσα στις ασκήσεις.

Που το πιθανότερο είναι να καούν για ενέργεια....
Επίσης μία έρευνα δεν λέει απολύτως τίποτα γιατί υπάρχουν τόσες σταθερές π.χ. λήψη πρωτείνης την υπόλοιπη μέρα...

f-panos
30-11-10, 23:27
Εννοειται οτι μετα την προπονηση ειναι η ιδανικοτερη ωρα.

Τωρα αν θελεις εκτος απο μετα κ για πριν την προπονηση μονο αποσταγμα ορου γαλακτος (whey isolate) λογω γρηγορης απορροφησης.

Αν εχεις οποιαδηποτε αλλη πρωτεινη, παρε μονο μετα.

GyM=life
30-11-10, 23:37
άντε πάλι.... εκεί που είπαμε να μειώσουμε τις δόσεις της πρωτεΐνης θα αρχίσουμε να παίρνουμε και μέσα στην προπόνηση?
μας βλέπω να αρχίσουμε να τρώμε αμινο ανάμεσα στις ασκήσεις.

xaxaxaxaxa:rolf::rolf::rolf::rolf:

COBRA_STYLE
01-12-10, 00:02
άντε πάλι.... εκεί που είπαμε να μειώσουμε τις δόσεις της πρωτεΐνης θα αρχίσουμε να παίρνουμε και μέσα στην προπόνηση?
μας βλέπω να αρχίσουμε να τρώμε αμινο ανάμεσα στις ασκήσεις.
εγω παιρνω μαζι μου και στη τουαλετα για να μην καταβολισω λογω της αφοδευσης!!!καλα κανω??:turtle::turtle::turtle::turtle::P

Mitsen
01-12-10, 00:16
εγω παιρνω μαζι μου και στη τουαλετα για να μην καταβολισω λογω της αφοδευσης!!!καλα κανω??:turtle::turtle::turtle::turtle::P

εγώ παίρνω νιτρικό πριν επισκεφτώ το θρόνο:lol:

Είμαστε ταλέντα στο να μαμάμε topics!