PDA

Επιστροφή στο Forum : διατροφη για να βαλω 3-4 κιλα



Socratis100
14-12-10, 13:40
Καλησπερα παιδια.
Παω 6μηνες γυμναστηριο,ειμαι 18 ετων,173 και 69 κιλα.
Θελω να βαλω καποια κιλα ,να φτασω ισα με το υψος μου.Τα κιλα ομως οσο γινετε να μην ειναι σε λιπος αλλα μυικα.
Εχω δει δυο προγραμματα μεσα στο σιτε τα οποια μου αρεσαν αρκετα ,αλλα δεν ξερω ποσο λιπαρα εχουν.
Να πω οτι παιρνω προτεινη ON 100% gold standard με 24 g protein.
Μου αρεσε αρκετα αυτη η διατροφη
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11933 με τις αλλαγες σας
αλλα και αυτο
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11989
απλα το μονο που θα αλλαζε ειναι οτι πηγαινω πρπονηση κατα το μεσημερακι,οποτε τρωω περιπου στισ 5η ωρα.Ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερο για αυτο που θελω.Αμα εχετε καποια συμβουλη καλοδεχουμενη

giannis64
14-12-10, 14:44
αν νομιζεις οτι σου τεριαζει καποια απο τις 2 δεν εχεις παρα να τις δοκιμασεις.

εγω θα εβαζα την πρωτη μιας και μου φαινεται πιο δυνατη και ειστε και στην ιδια περιπου ηλικια.

ισως με τις ωρες προπονησης να πρεπει να κανεις καποιες μικρες αλλαγες στης ωρες.

Gaspari
14-12-10, 16:39
Φυσικό να σου άρεσε........



Αφού την έγραψα εγώ! :green:

Πέρα απ την πλάκα, είναι καλή η διατροφή που έχω ποστάρει, την κάνω εδω και λίγο καιρό, δεν έχει μήνα αν δεν κάνω λάθος.. Και έχω πάρει 1,5 κιλό έως τώρα.
Είμαστε στο ίδιο ύψος, 1 χρόνο κάτω είμαι εγώ απλώς.
Σου την προτείνω, αλλά κατ εμέ όχι τόσα πολλά αυγά όσα λέει ο Γιάννης, για τα κιλά σου κ τα κιλά μου, δεν χρειάζονται.. Δεν τα αφομειώνει ο οργανισμός, άσε που πέρνω (προσωπικά εγώ) και συμπλήρωμα πρωτεϊνης.
Όλες τις υπόλοιπες αλλαγές ναι, κάντες, εγώ τις εφάρμωσα με λιγότερα αυγά απλώς.
Ότι χρειαστείς, λές.

Socratis100
17-12-10, 00:35
Και εγω παιρνω προτεινη.Το θεξμα ειναι αυτο.Με αυτο το προγραμμα εκτος απο κιλα θα βαλω και πολυ λίπος?Εχεις δει καποια διαφορα στο σωμα σου?

Gaspari
17-12-10, 15:49
Και εγω παιρνω προτεινη.Το θεξμα ειναι αυτο.Με αυτο το προγραμμα εκτος απο κιλα θα βαλω και πολυ λίπος?Εχεις δει καποια διαφορα στο σωμα σου?

Κοίταξε. 1 μήνα πρέπει να την κάνω την διατροφή αυτή κ πήρα 1,5 κιλά αν δεν κάνω λάθος.. Πιστεύω θα σε κρατάει γενικώς.. Και λίπος δεν βάζεις πολύ φίλε.. Ελάχιστο.. Πρόσεξε τα αυτά που γράφω στην διατροφή και θα δεις πως δεν έχει λιπαρά πολλά. :toast:

Socratis100
20-12-10, 19:14
ΓΙα πειτε μου για αυτη[την εχω φταξει συμφωνα με τις ωρες που παω γυμναστηριο]
10 η ωρα ξυπναω και εχουμε
10 η ωρα

2 αυγα ολοκληρα,300 ml γαλα 2% και ενα scoop protein,και μια μπανανα


12

2 σαντουιτς μαυρο ψωμι,μαρουλι γαλοπουλα τυρι[να βαζω 2 γαλοπουλες και τυρια σε καθε σαντουιτς?]

Προπονηση
Με το που τελειωσω την προπονηση κατευθειαν σε shaker ενα scoop προτεινη[να βαλω κατι εδω?δεν μπορω να καραταω μαζι μου πολλα πραγματα και το σπιτι μου ειναι 20 λεπτα απο το γυμανστηριο]

4 η ωρα
κοτοπουλακι,στηθος με μαρουλι

6 και 30
τονο σε νερο[δεν μαρεσει βεβαια ,αν υπαρχει κατι αλλο να βαλω εδω πειτε το,ειναι απο τα γευματα που δεν ξερω τι να φαω]

9
κοτοπουλο παλι απο το μεσημερι σε μιρκοτερη ποσοτητα

πριν κοιμηθω
4 ασπραδια αυγο και μια μπανανα.

Τι λετε?
Στοχος μου ειναι να παρω οσο το δυνατον μυικα κιλα χωρις λοιπη[3 κιλα θελω να φτασω το υψος μου και βλεπουμε]

Επιπλεον να κοψω τν αεροβια?

Valentinos
20-12-10, 19:17
Αν θες, κάνε μόνο ζέσταμα πριν τιν προπόνηση. Ίσως είναι οκ. Άντι για τόνο αν θες φάε σολομό.

Pavlos17
20-12-10, 19:20
Αν θες, κάνε μόνο ζέσταμα πριν τιν προπόνηση. Ίσως είναι οκ. Άντι για τόνο αν θες φάε σολομό.

στις μερες μας αντε να παρεις σολομο ειναι πανακριβως :turtle:

Valentinos
20-12-10, 19:45
Είναι αρκετά ακριβώς, αλλά δεν έχει άσχημη γεύση. Εμένα μου αρέσει ο σολομός, αλλά ακριβώς...250 γραμμάρια φιλέτου σολομού μπορεί να είναι κοντά στα 5 ευρώ.

Gaspari
21-12-10, 09:34
Ο σολομός είναι ωραίος αλλά όσο και να το θέλεις δεν τρώγεται κάθε μέρα ρε παιδιά.. Προσωπικά εγώ θα τον είχα σιχαθεί εαν έτρωγα κάθε μέρα σολομό για καμιά βδομάδα.

Socratis100
29-12-10, 01:40
Αυτη η διατροφη που εβαλα ,ειναι οκ σε υδατανθρακα.Μηπως να βαλω 2-3 μπανανες καθε μερα[καθε μπανανα νομιζω εχει 50 g υδατανθρακα]
Αν μπορειτε πειτε μου
Τα αβγα ποση προτεινη εχει.Αποτι γνωριζω θελω περιπου 350 γραμμαρια υδατανθρακα την ημερα.Ειμαι οκ?

PETROS019
29-12-10, 02:20
παρε μια κρεατινουλα και τελιωσε το θεμα

Socratis100
13-02-11, 14:16
Μετα απο 1μιση περιπου μηνα ,εβαλα μονο ενα κιλο επανω μου.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος.
Ερωτηση
Τις μερες που παω γυμναστηριο,συνεχιζω να πινω προτεινη whey ήδεν χρειαζετε?
Κανω το παρακατω
10
γαλα 300ml,1 scoop whey,2 αυγα ολοκληρα ,μια μπανανα
12
2 σαντουιτσ με γαλοπουλα και απαχο τυρι και μια μπανανα παλι

1
φραπε

2 γυμναστηριο

3
scoop why + μπανανα

4 περιπου
Στηθος κοτοπουλο,μαρουλι και λιγο μαυρο χωμι

6
Μπορει να ξαναφαω καποιο σαντουιτσς

8
το μεσημεριανο μου,ή κανα μπιφτεκι [παντα ψητα]

11

4 ασπραδια αυγο

12 ενα γιαουρτι 2%

Wolve
13-02-11, 16:30
Μετα απο 1μιση περιπου μηνα ,εβαλα μονο ενα κιλο επανω μου.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος.
Ερωτηση
Τις μερες που παω γυμναστηριο,συνεχιζω να πινω προτεινη whey ήδεν χρειαζετε?

παντα χρειαζεται...

Κανω το παρακατω
10
γαλα 300ml,1 scoop whey,2 αυγα ολοκληρα ,μια μπανανα η βρωμη που ειναι? οεο?
12
2 σαντουιτσ με γαλοπουλα και απαχο τυρι και μια μπανανα παλι

1
φραπε

2 γυμναστηριο

3
scoop why + μπανανα ( μπορεις να τις κανεις 2 )

4 περιπου
Στηθος κοτοπουλο,μαρουλι και λιγο μαυρο χωμι ... φιλε μου ο υδατανθρακας που ειναι? βαλε μακαρονι ή ρυζι ή πατατα, αν οχι... φαε ΠΟΛΥ ψωμι στη τελικη

6
Μπορει να ξαναφαω καποιο σαντουιτσς ( να ξαναφας! )

8
το μεσημεριανο μου,ή κανα μπιφτεκι [παντα ψητα] βαλε υδατανθρακα, θες να παρεις κιλα και μου εισαι μονο με πρωτεινη, θες θερμιδες ;)

11

4 ασπραδια αυγο

12 ενα γιαουρτι 2% φαε και τα δυο γευματα στις 11 και βαλε και 1-2 χουφτες καρυδια



εισαι χαμηλα σε θερμιδες για να παρεις κιλα κατ'εμε... σου εκανα καποιες διορθωσουλες!

Socratis100
14-02-11, 00:39
Οταν δεν κανω προπονηση ,θελω 2 scoop προτεινη ή αρκει και μια.Μεχρι σημερα επερνα μονο οταν εκανα προπονηση προτεινη,να μου μεινει κιολας.Αλλα αποτι καταλαβα ,δεν τρωω πολυ υδατανθρακα.Θα βαλω μακαρονια στα γευματα μου απο εδω και περα.

Socratis100
30-03-11, 23:09
Ερωτηση,δεν μπορω να φαω με τιποτα την βρωμη.Ειναι τοσο αναγκαια?Μου ερχεται να ξερασω.Μπορω να την αντικαταστησω με κατι αλλο?
Πλεον με σωστη διατροφη,απο τις 13-2 μεχρι και σημερα εχω παρει περιπου 3,5 κιλα,εφτασα το υψος μου και συνεχιζουμε για ακομα εναν μηνα να απρουμε αλλο 1.5 κιλα.

Stamer
03-04-11, 03:06
φιλε ουτε εγω μπορώ να την φάω..εντάξει δεν ειναι και τοσο αναγκαία.Μπρεις να την αντικαταστήσεις με μέλι, φυστικοβούτυρο ταχίνι.Εγω τουλάχιστον έτσι κανω..:)

giannis64
03-04-11, 12:45
Ερωτηση,δεν μπορω να φαω με τιποτα την βρωμη.Ειναι τοσο αναγκαια?Μου ερχεται να ξερασω.Μπορω να την αντικαταστησω με κατι αλλο?
Πλεον με σωστη διατροφη,απο τις 13-2 μεχρι και σημερα εχω παρει περιπου 3,5 κιλα,εφτασα το υψος μου και συνεχιζουμε για ακομα εναν μηνα να απρουμε αλλο 1.5 κιλα.

ειναι οτι καλυτερο σαν υδατανθρακας. δοκιμασε να την φας στο μπλεντερ με κατι αλλο.


φιλε ουτε εγω μπορώ να την φάω..εντάξει δεν ειναι και τοσο αναγκαία.Μπρεις να την αντικαταστήσεις με μέλι, φυστικοβούτυρο ταχίνι.Εγω τουλάχιστον έτσι κανω..:)

δεν εχουν καμια σχεση διατροφηκα αυτα που εγραψες με την βρωμη.