PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτησεις...



hOMeR4
15-01-11, 13:32
καλημέρα
θα ήθελα να μου διαφωτίσετε κάποιες απορίες που έχω και που με προβληματίζουν....παω γυμναστηριο από το περασμένο καλοκαίρι...όταν ξεκίνησα ήμουν 80 κιλα αλλα τώρα έχω φτάσει 65 ( και λογικα μικρο ποσοστο λιπους)
σκέφτομαι τώρα να ξεκινήσω η γράμμωση η όγκο,αλλα δεν ξέρω τι..καταλήγω όμως στον όγκο πρώτα για κανένα τρίμηνο και μετά γράμμωση...εσείς τι λέτε ?
κai κάτι ακόμα επειδή γυμναστήριο πάω το βραδυ και γυρνάω σπίτι κατά τις 10:30 - 11:00 και κοιμάμαι 12:00 - 12:30 δεν ξέρω τι φάω(συνήθως τόσο καιρό που έκανα δίαιτα,έπινα πράσινο τσάι η κάνα γιαούρτι άπαχο)..άμα μπορούσατε λίγο να με διαφωτίσετε και εδώ..

Υ.Γ sorry αλλα δεν ήξερα που να το κάνω αυτό το topic...
Υ.Γ2 ξεχασα να πω οτι ειμαι 17 χρονον...

Wolve
15-01-11, 14:33
Τι υψος εχεις φιλε μου και ποσες φορες την εβδομαδα πας γυμναστηριο?

Τι γραμμωση να κανεις, δεν εχεις μυες να γραμμωσεις, απλα εισαι αδυνατος. Και εγω ογκο θα ελεγα ενα 3μηνο και μετα γραμμωση για το καλοκαιρι που θα βγουμε παραλια.

Διαβασε πολυ προσεκτικα ολα τα αρθρα διατροφης ΚΑΙ προπονησης και γραψε εδω ενα διατροφικο πλανο που θα κρατας για να πετυχεις τους στοχους σου.
:toast:

beefmeup
15-01-11, 15:20
παω γυμναστηριο από το περασμένο καλοκαίρι...όταν ξεκίνησα ήμουν 80 κιλα αλλα τώρα έχω φτάσει 65 ( και λογικα μικρο ποσοστο λιπους)
σκέφτομαι τώρα να ξεκινήσω η γράμμωση η όγκο,αλλα δεν ξέρω τι..

φιλε αν θες μια γνωμη,τρωγε σωστα κ κανε καλες προπονες κ μην σε απασχολουν οι "ογκοι" η οι "γραμμωσεις",γιατι αν κανεις αυτα τα 2 που εγραψα θα βαζεις καλα κιλα σε βαθος χρονου.
αν μπορεσεις να βαζεις περι τα 2-3 κιλα μυς μεσο ορο καθε χρονο,πραγμα που ειναι απολυτως εφικτο,σε 5 χρονια θα εισαι στα +10 κιλα μυς στην χειροτερη.
κ να προσεξεις την συμμετρια του σωματος σου οσο μεγαλωνεις σε κιλα..να δουλευεις παρα πανω η αναλογα οτι υστερεις.

hOMeR4
15-01-11, 15:36
ύψος 175
na po kai ena programa..pano kato etsi opos 8a einai..

πρωί ένα ποτήρι γαλα και μια μπανάνα

κατά τις 11 ένα σάντουιτς (μαύρο ψωμί..κασέρι..γαλοπούλα)

μεσημέρι ότι μαγειρέψει η μάνα μ..αποφεύγοντας τα τηγανητά αφού κάνει μια φορα την βδομάδα...

5-8 έχω φρο οποτε δεν μπορώ να φάω... αυτό είναι ένα πρόβλημα..

πριν την προπόνηση (κατα τις 8:30) 1-2 φρούτα (πάντα με κρατάνε)

μετά την προπόνηση 3 ασπράδια αυγά η ένα γιαούρτι 2%

ξέρω ότι δεν είναι και το καλύτερο πρόγραμμα αλλα πάνω κάτω κάπως ετσι θα είναι πιστεύω δηλαδή...