PDA

Επιστροφή στο Forum : Αεροβιο ή Λιποδυαλυτες



Ευρης
16-01-11, 15:46
Καλησπερα, καταρχην ο τίτλος μαλλον ειναι λγο αστοχοσ σε σχεση μ τ θεμα απλα δεν σκφτομουν κατι αλλο..:green:
Ειμαι 1.81 και 76 κιλα με 11% λίπος. Η ερωτηση μου: Θελω να χασω κ αλλο λιπος . Μπορω ν τ πετυχω προσ8ετοντας λιγο αεροβιο στη προπονηση μου (οχι πολυ διοτι εκανα κοπο ν παρω κιλα) ή να παρω λιποδυαλυτες μαζι με αεροβικη ασκηση? Δλδ μπορω ν πετυχω τ στοχο μ μονο μ λιγο αεροβιο ?
Σασ επισυναπτω και μερικες φοτο για ν δειτε τ σωμα μου..

GyM=life
16-01-11, 16:00
Καταρχας νομιζω οτι εχουμε το ιδιο σωματοτιπο εγω απλα εχω αρκετο ογκο πανω μ..ναι ναι εχουμε το ιδιο καλουπι!λοιπον!μπορεις να βαλεις αεροβιο 2-3φορες τιν εβδομαδα 15-20λεπτα το να παρεις λιποδιαλιτες εγω θα το συνηστουσα...συνεχισε να τρως κανονικα οπως ετρωγες αποτι φαινετε κανεις καλη διατροφη και πιστευω θα δεις διαφορα!

Pavlos17
16-01-11, 16:03
φιλε μου,ποιος ο λογος να πεσεις κιαλο σε λιπος? μια χαρα σε βρισκω...ειναι και χειμωνας...

Ευρης
16-01-11, 16:04
την αλη8εια κανω καλη διατροφη..και αυτες οι φοτο ειναι με 5 κιλα συν που εχω παρει τους τελευταιους 4 μηνες...απο λιποδυαλυτες τι προτεινεις? 8 προτιμουσα κατι ηπιο οχι πλ δυνατο!ευχαριστω για τη συμβουλη!

GyM=life
16-01-11, 16:11
οπως ειπες και ο παυλος δεν τα χρειαζεσαι..αλλα οκ δικια σ ειναι η αποφαση...εγω εχω δει διαφορα με ANIMAL CUTS kai SIDA μετα πολυ καλο ειναι το mitotropin και to lipo6 τωρα απο αυτους για εμενα ο λιγοτερο δυνατος απο αυτους ειναι ο lipo6!

Devil
16-01-11, 16:20
δεν νομιζω οτι εχεις κατι για να χασεις...

σε σχεση με το υψος σου δεν εχεις πολλους μυς και θα ειναι δυσκολο να πεσεις κατω απο το 11%... θα σου ελεγα να ανεβεις σε κιλα πρωτα και μετα βλεπεις...

Ευρης
16-01-11, 16:21
δεν νομιζω οτι εχεις κατι για να χασεις...

σε σχεση με το υψος σου δεν εχεις πολλους μυς και θα ειναι δυσκολο να πεσεις κατω απο το 11%... θα σου ελεγα να ανεβεις σε κιλα πρωτα και μετα βλεπεις...

:toast:

giannis64
16-01-11, 18:25
στην φάση που είσαι ο μόνος τρόπος για να σκληρύνεις κάλλο είναι να μπεις σε φάση Απογλυκογονωσης πράγμα που για αυτήν την εποχή δεν σου το συνιστώ.

Ευρης
16-01-11, 22:32
στην φάση που είσαι ο μόνος τρόπος για να σκληρύνεις κάλλο είναι να μπεις σε φάση Απογλυκογονωσης πράγμα που για αυτήν την εποχή δεν σου το συνιστώ.

Απογλυκογονοσης?δηλαδη?

Wolve
16-01-11, 22:56
Απογλυκογονοσης?δηλαδη?

Με απλα λογια, να ριξεις τους υδατανθρακες σου στο 0. Και να το συνδιασεις και με λιγο αεροβιο και λιποδιαλυτη.


Edit: οσο για το ερωτημα σου, δεν ειναι " ή το ενα ή το αλλο ". απαραιτητο για εμενα ειναι να κανεις αεροβιο οταν κανεις γραμμωση και μπορεις παραλληλα να παρεις εναν λιποδιαλυτη ( mitotropin-lipo6-animal cuts ειναι πολυ δυνατα, εαν θες κατι πιο χαμηλων τονων, πηγαινε σε ενα καταστημα με τετοια ειδη και ζητα εναν φυτικο π.χ )

Ευρης
16-01-11, 22:58
Ναι οντως αυτο ειναι απο λιγο εως πολυ δυσκολο γτ εκανα πολυ κοπο γ ν παρω αυτα τ 5-6 κιλα ποιοτικα παντα. Κ συνεχιζω και γ παραπανω ....τωρα...

ginus
17-01-11, 00:51
φιλε ευρη δεν δεν νομιζω οτι πρεπει να πεσεις και αλλο σε κιλα....εισαι ψηλος και το να χασεις και αλλα κιλα δεν πιστευω να ειναι αισθητικα ωραιο πανω σου...προσπαθησε να παιξεις εξυπνα με τα κιλα σου και να κανεις ενα ειδος recomp...αφου κανεις καλη διατροφη τα κιλα που θα παρεις θα ειναι ποιοτικα και με λιγη προσοχη και αεροβιο ουτε που θα θολωσεις...απλα αεροβιο εαν γινετε μετα τα βαρη να γινετε τοσο ωστε να κρατας τους παλμους σου γυρω στο 120-130 παλμους..το αποτελεσμα αυτο μπορεις να το πετυχεις με γρηγορο βαδιν...εαν γινεται ξεχωριστα απο τα βαρη κανε τρεξιμο στο 60% περιπου για ενα μισαωρο...
απο λιποδιλυτες δεν ξερω γιατι δεν εχω παρει ποτε αλλα ειμαι σιγουρος οτι τα αλλα μελη θα σε βοηθησουν...

Michaelangelo
17-01-11, 02:05
Καλησπερα, καταρχην ο τίτλος μαλλον ειναι λγο αστοχοσ σε σχεση μ τ θεμα απλα δεν σκφτομουν κατι αλλο..:green:
Ειμαι 1.81 και 76 κιλα με 11% λίπος. Η ερωτηση μου: Θελω να χασω κ αλλο λιπος . Μπορω ν τ πετυχω προσ8ετοντας λιγο αεροβιο στη προπονηση μου (οχι πολυ διοτι εκανα κοπο ν παρω κιλα) ή να παρω λιποδυαλυτες μαζι με αεροβικη ασκηση? Δλδ μπορω ν πετυχω τ στοχο μ μονο μ λιγο αεροβιο ?
Σασ επισυναπτω και μερικες φοτο για ν δειτε τ σωμα μου..

1oν όπως σε βλέπω στη φωτό, εκτός αν πας επαγγελματικά δεν θα έβρισκα λόγω να μειώσεις το ποσοστό λίπους σου.
2ον Αν θες ντε και καλά να μειώσεις, ποιος σου είπε με την αερόβια θα χάσεις κιλά που έκανες κόπο να πάρεις; (δηλαδή μυς). Αν παίρνεις αρκετή πρωτείνη (συμπλήρωμα η διατροφή) αυτό φυσικά δεν πρόκειται να γίνει, είναι ''urban legends''!
3ον Ο λιποδιαλύτης βοηθάει, αλλά είναι σχεδόν άχρηστος χωρίς αερόβιο.

Εγώ θα σου έλεγα απλά (ταπεινή μου γνώμη) προσπάθησε να πάρεις μυικά κιλά αποφεύγοντας να πάρεις λίπος. Το αερόβιο μια στο τόσο θα βοηθάει τον μεταβολισμό σου.

Wolve
17-01-11, 09:21
1oν όπως σε βλέπω στη φωτό, εκτός αν πας επαγγελματικά δεν θα έβρισκα λόγω να μειώσεις το ποσοστό λίπους σου.
2ον Αν θες ντε και καλά να μειώσεις, ποιος σου είπε με την αερόβια θα χάσεις κιλά που έκανες κόπο να πάρεις; (δηλαδή μυς). Αν παίρνεις αρκετή πρωτείνη (συμπλήρωμα η διατροφή) αυτό φυσικά δεν πρόκειται να γίνει, είναι ''urban legends''!
3ον Ο λιποδιαλύτης βοηθάει, αλλά είναι σχεδόν άχρηστος χωρίς αερόβιο.

Εγώ θα σου έλεγα απλά (ταπεινή μου γνώμη) προσπάθησε να πάρεις μυικά κιλά αποφεύγοντας να πάρεις λίπος. Το αερόβιο μια στο τόσο θα βοηθάει τον μεταβολισμό σου.

1: Εγω θεωρω οτι ο καθενας εχει ενα "κολλημα" και με το δικο του μυαλο θελει να ειναι οπως φανταζεται αυτος τον εαυτο του, εαν θελει να χασει κι'αλλο δεν μπορουμε να του πουμε το αντιθετο. :green:

2: +1 :thumbup:

3: Καπιοι λιποδιαλυτες βοηθανε, καπιοι αλλοι δεν κανουν τιποτα. Ανεξαρτητου αεροβιου ή οχι ειναι σχεδιασμενοι να καινε το λιπος. Παρ'ολα αυτα εαν εισαι σε μια υπερθερμιδικη διατροφη δεν θα σου κανει τιποτα. Πρεπει να εχεις μειωμενες θερμιδες ( ή και μερικες φορες συντηρησης ) για να φανει καποια διαφορα. Αυτοι που τους παιρνουν σε περιοδο ογκου το κανουν για ενεργεια και τσιτομα. Το αεροβιο ετσι και αλλιως θεωρω οτι δεν πρεπει να κοβεται ποτε, 3 φορες απο 20-30' σε ογκο την εβδομαδα και 5 φορες απο 45' στη γραμμωση για εμενα ειναι νομος εαν θελουμε να κραταμε ή αντιστοιχα να χανουμε λιπος. Φυσικα εδω παιζει και τον μεγαλυτερο ρολο η διατροφη, το αεροβιο απλα " σμπρωχνει ".

Ευρης
17-01-11, 10:44
[QUOTE=
3ον Ο λιποδιαλύτης βοηθάει, αλλά είναι σχεδόν άχρηστος χωρίς αερόβιο.[/QUOTE]
Ναι γ αυτο ειπα και πιο πανω λιποδιαλυτη σε συνδυασμο με αερόβιο. Γ γρηγορότερα αποτελέσματα...

GyM=life
18-01-11, 00:20
Ναι γ αυτο ειπα και πιο πανω λιποδιαλυτη σε συνδυασμο με αερόβιο. Γ γρηγορότερα αποτελέσματα...

Ο λιποδιαλυτης βοηθαει οταν καποιος εχει φτασει σε ενα οριο και πλεον ειναι παρα πολλυ δυσκολο να πεσει απο μονος του ποιο κατω...και οπως ειπαν παραπανω...δεν πιστευω ουτε εγω οτι πρεπει να χασεις αλλο...για την ωρα...διατηρησου εκει για τωρα..και του χρονου με περισσοτερο ογκο:)

Ευρης
18-01-11, 11:03
Ο λιποδιαλυτης βοηθαει οταν καποιος εχει φτασει σε ενα οριο και πλεον ειναι παρα πολλυ δυσκολο να πεσει απο μονος του ποιο κατω...και οπως ειπαν παραπανω...δεν πιστευω ουτε εγω οτι πρεπει να χασεις αλλο...για την ωρα...διατηρησου εκει για τωρα..και του χρονου με περισσοτερο ογκο:)

:thumbup::thumbup::thumbup:

Michaelangelo
19-01-11, 18:31
1: Εγω θεωρω οτι ο καθενας εχει ενα "κολλημα" και με το δικο του μυαλο θελει να ειναι οπως φανταζεται αυτος τον εαυτο του, εαν θελει να χασει κι'αλλο δεν μπορουμε να του πουμε το αντιθετο. :green:

2: +1 :thumbup:

3: Καπιοι λιποδιαλυτες βοηθανε, καπιοι αλλοι δεν κανουν τιποτα. Ανεξαρτητου αεροβιου ή οχι ειναι σχεδιασμενοι να καινε το λιπος. Παρ'ολα αυτα εαν εισαι σε μια υπερθερμιδικη διατροφη δεν θα σου κανει τιποτα. Πρεπει να εχεις μειωμενες θερμιδες ( ή και μερικες φορες συντηρησης ) για να φανει καποια διαφορα. Αυτοι που τους παιρνουν σε περιοδο ογκου το κανουν για ενεργεια και τσιτομα. Το αεροβιο ετσι και αλλιως θεωρω οτι δεν πρεπει να κοβεται ποτε, 3 φορες απο 20-30' σε ογκο την εβδομαδα και 5 φορες απο 45' στη γραμμωση για εμενα ειναι νομος εαν θελουμε να κραταμε ή αντιστοιχα να χανουμε λιπος. Φυσικα εδω παιζει και τον μεγαλυτερο ρολο η διατροφη, το αεροβιο απλα " σμπρωχνει ".

Αδερφέ, μαζί σου σχετικά με τον λιποδιαλύτη, αλλά αυτό που έχω δει εγώ, είναι ότι κυρίως βοηθάνε όταν κάνεις αερόβια! Ειδικά που στην περίπτωση τα περισσότερα είναι θερμογενετικά. Δεν είναι το ίδιο να χάνεις 1 κιλό επιπλέον καθαρά από τη βοήθεια λιποδιαλύτη και να χάνεις 3! Για αυτό οι περισσότεροι θέλουν πριν την προπόνα (εκτός των τσιτωμάτων).

Επίσης το αερόβιο βοηθάει και τον μεταβολισμό. Ίσως ακουστεί υπερβολικό αλλά είχα διαβάσει κάποτε ότι κάνοντας αερόβια και βάρη την ίδια περίοδο (όχι μέρα) παίρνεις 5% επιπλέον μυς και χάνεις 4% επιπλέον λίπος! Δεν μου ακούγεται άσχημο τη στιγμή που και το 1% καλυτέρευση στο σώμα μας φαίνεται πολύ. ;)



Ο λιποδιαλυτης βοηθαει οταν καποιος εχει φτασει σε ενα οριο και πλεον ειναι παρα πολλυ δυσκολο να πεσει απο μονος του ποιο κατω...και οπως ειπαν παραπανω...δεν πιστευω ουτε εγω οτι πρεπει να χασεις αλλο...για την ωρα...διατηρησου εκει για τωρα..και του χρονου με περισσοτερο ογκο:)
+1!

Ευρης
29-01-11, 15:21
Ρε παιδια 8 τρελα8ω,πριν απο ενα 6μηνο ειχα κανει λιπομετρηση και μ ειχε βγαλει 11%. Σημερα με εβγαλε 15%. Πως γινεται ? αφου τοσο καιρο κανω πιο συχνα αεροβιο και το σωμα μου το νιω8ω ακομα πιο στεγνο απο τοτε? Παρεπιπτοντως και τ κολλητου μου του εδειξε 3-4% πανω απο αυτο π ειχε....λετε ν ειχε σφαλμα το οργανο?

NASSER
29-01-11, 17:16
Ρε παιδια 8 τρελα8ω,πριν απο ενα 6μηνο ειχα κανει λιπομετρηση και μ ειχε βγαλει 11%. Σημερα με εβγαλε 15%. Πως γινεται ? αφου τοσο καιρο κανω πιο συχνα αεροβιο και το σωμα μου το νιω8ω ακομα πιο στεγνο απο τοτε? Παρεπιπτοντως και τ κολλητου μου του εδειξε 3-4% πανω απο αυτο π ειχε....λετε ν ειχε σφαλμα το οργανο?

Μια απο τις δυο μετρησεις που εκανες θα εχει σιγουρα σφαλμα. Και δεν αποκλειεται να ειναι και οι δυο λανθασμένες. Καλο ειναι να μην σε απασχολουν τα νουμερα, αλλά η τελική εικόνα σου.

naturale
29-01-11, 17:33
Καλησπερα, καταρχην ο τίτλος μαλλον ειναι λγο αστοχοσ σε σχεση μ τ θεμα απλα δεν σκφτομουν κατι αλλο..:green:
Ειμαι 1.81 και 76 κιλα με 11% λίπος. Η ερωτηση μου: Θελω να χασω κ αλλο λιπος . Μπορω ν τ πετυχω προσ8ετοντας λιγο αεροβιο στη προπονηση μου (οχι πολυ διοτι εκανα κοπο ν παρω κιλα) ή να παρω λιποδυαλυτες μαζι με αεροβικη ασκηση? Δλδ μπορω ν πετυχω τ στοχο μ μονο μ λιγο αεροβιο ?
Σασ επισυναπτω και μερικες φοτο για ν δειτε τ σωμα μου..

ετων?

πολυ πολυ καλο σωμα ΦΙΛΕ!!!!!!

γαμισε τις λυπομετρισεις ρε και Γ@μ@ τιποτα με το παρδον
, θα πας για αγονες? ασε ρε φιλε...κορμαρα εισαι. FTW

Ευρης
29-01-11, 17:53
Μια απο τις δυο μετρησεις που εκανες θα εχει σιγουρα σφαλμα. Και δεν αποκλειεται να ειναι και οι δυο λανθασμένες. Καλο ειναι να μην σε απασχολουν τα νουμερα, αλλά η τελική εικόνα σου.

Ok απλα καπου καπου 8ελω ν εχω και μια εικονα στο μυαλο μου...μια σωστη λιπομετρηση που μπορω ν κανω?

Ευρης
29-01-11, 17:56
ετων?

πολυ πολυ καλο σωμα ΦΙΛΕ!!!!!!

γαμισε τις λυπομετρισεις ρε και Γ@μ@ τιποτα με το παρδον
, θα πας για αγονες? ασε ρε φιλε...κορμαρα εισαι. FTW

ευχαριστω για τα καλα σου λογια...ειμαι 21 ετων. Οσο για αγωνες νομιζω υπερβαλλεις απεχω αρκετα απο αυτο τ επιπεδο.

naturale
29-01-11, 18:01
ευχαριστω για τα καλα σου λογια...ειμαι 21 ετων. Οσο για αγωνες νομιζω υπερβαλλεις απεχω αρκετα απο αυτο τ επιπεδο.

αρα....ασε τα λυπι και focus on the bitches

μια χαρα εισαι 21 ετων ελεος


use ur force :):rolf:

NASSER
29-01-11, 21:28
Ok απλα καπου καπου 8ελω ν εχω και μια εικονα στο μυαλο μου...μια σωστη λιπομετρηση που μπορω ν κανω?

Σιγουρα αν απευθυνθεις σε εργαστήρια των Τ.Ε.Φ.Α.Α. Αλλους προς το παρον δεν γνωριζω, ειδικά στην Αθηνα. Αν μπορει καποιος να βοηθήσει στο ερωτημα σου θα βοηθούσε πολύ ολους.

flexakis
29-01-11, 22:38
Ok απλα καπου καπου 8ελω ν εχω και μια εικονα στο μυαλο μου...μια σωστη λιπομετρηση που μπορω ν κανω?
Η καλυτερη και απλουστερη μεθοδος στην Ελλαδα κατ'εμε, ειναι με δερματοπτυχομετρο.Βρες εναν εμπειρο γυμναστη και δοκιμασε.

Ευρης
30-01-11, 02:06
Η καλυτερη και απλουστερη μεθοδος στην Ελλαδα κατ'εμε, ειναι με δερματοπτυχομετρο.Βρες εναν εμπειρο γυμναστη και δοκιμασε.

Ειχα κανει παλιοτερα με δερματοπτυχομετρο αλλα τωρα πια (επειδη αλλα3α γυμ αναγκαστικα) δεν βρισκω πουθενα και κανεναν ν ξερει...