PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες με το φαγητο μας



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

psonara
09-09-12, 22:11
Πίτες ολικής (σπιτικές πάντα) με κοτόπουλο, ντομάτα, κρεμμύδι, τζατζίκι (με total 2%) ή κοτόπουλο, ντομάτα, κρεμμύδι, μουστάρδα. Κόλαση λέμε...

53276

53275

για πες μας και τη συνταγη να φαμε και εμεις τιποτα!!!!!!!!!!!!

TheWorst
09-09-12, 22:12
ωραιο ειναι αυτο.. Αντι πατατες ρυζι ειναι καλο να δοκιμαστει , κριμα που δεν εχω κοτοπουλο τωρα :P

Stella
09-09-12, 22:22
Aντε βρε παιδιά τι κάθεστε και φτιάχνετε!
Αν γουσταρετε τόσο πολύ γυροπιτόνια παρτε εκει 1-2 κανονικά να τα ευχαριστηθείτε κιόλας!
Σιγά τη διαφορά στις θερμίδες!

ArgoSixna
10-09-12, 09:00
@Stella συγγνωμη αλλά αυτο παιζει να ειναι και πιο γευστικο!!

Stella
10-09-12, 09:04
Καλά...δε νομίζω...αλλά οκ το δέχομαι!
Προφανως έχεις καταφέρει να πείσεις τον εαυτό σου!

Εντάξει ο καθενας ότι θεωρει καλύτερο.
Αν θέλω να φαω κάτι που θεωρείται τσιτ, θα το φάω στην κανονική του μορφή και δε θα κάτσω να κάνω πατεντες και καλά για να ξεγελαστω!
Αλλά οκ εγώ θελω τσιτ μια φορά στο τόσο...καποιος όμως που θελει κάθε μερα...

panakos
10-09-12, 09:07
μα αυτο δεν θεωρειται τσιτ!μιλαμε για γευμα κανονικο;)
ασε που ο γυρος απο εξω ειναι φουλ καρκινος

Stella
10-09-12, 09:12
Ε ναι αλλα γιατί κάθεσαι και φτιάχνεις και πίτες και τζατζίκι με λαιτ γιαουρτι και τα τυλίγεις μετά σαν πιτογυρο;
Γιατί στην πραγματικότητα θες να φάς γύρο!
Αλλιως θα ετρωγες κανονικά το κρεατάκι ψημενο στο πιατο με το ρυζάκι/πατατουλα και τα σχετικά!

Ελατε πειτε την αλήθεια τώρα....:green:

εντιτ: και γιατί ο γυρος από εξω είναι καρκίνος; αλλο αν υπάρχει πιθανότητα το κρεας να μην είναι καλής ποιότητας...αλλά καρκίνος;;;

TheWorst
10-09-12, 09:12
η διαφορα ειναι οτι

1)δεν εχει τρανς λιπαρα και γενικοτερα ειναι χαμηλο σε λιπαρα
2)δεν εχει τοσο αλατι
3)τα υλικα ειναι ΟΚ , αλευρι ολικης , κοτοπουλο γιαουρτακι.. Δεν ειναι τσιτ και μπορεις να το τρως καθημερινα χωρις τυψεις..

panakos
10-09-12, 09:17
Ε ναι αλλα γιατί κάθεσαι και φτιάχνεις και πίτες και τζατζίκι με λαιτ γιαουρτι και τα τυλίγεις μετά σαν πιτογυρο;
Γιατί στην πραγματικότητα θες να φάς γύρο!
Αλλιως θα ετρωγες κανονικά το κρεατάκι ψημενο στο πιατο με το ρυζάκι/πατατουλα και τα σχετικά!

Ελατε πειτε την αλήθεια τώρα....:green:

εντιτ: και γιατί ο γυρος από εξω είναι καρκίνος; αλλο αν υπάρχει πιθανότητα το κρεας να μην είναι καλής ποιότητας...αλλά καρκίνος;;;
γιατι αυτα τα λιπαρ απου εχει ο γυρος ειναι τα χειροτερα για τον οργανισμο μας...χωρια φορμολη που βαζουν στα κρεατα για να αντεχουν και να μην σαπιζουν!
δεν μιλαμε για τα γυραδιακ της γειτονιας που εχουν 10 κιλα γυρο και σου λενε τελειωσε στις 9 το βραδυ!
μιλαμε για τα μεγαλα μαγαζια που καθε μερα βαζουν καπου 600 κιλα γυρο...;)

eli_din3
10-09-12, 09:18
γιατι αυτα τα λιπαρ απου εχει ο γυρος ειναι τα χειροτερα για τον οργανισμο μας...χωρια φορμολη που βαζουν στα κρεατα για να αντεχουν και να μην σαπιζουν!
δεν μιλαμε για τα γυραδιακ της γειτονιας που εχουν 10 κιλα γυρο και σου λενε τελειωσε στις 9 το βραδυ!
μιλαμε για τα μεγαλα μαγαζια που καθε μερα βαζουν καπου 600 κιλα γυρο...;)

μπορει να βγαινω οφφ αλλα το αντιθετο λενε..οτι της γειτονιας επειδη εχουν λιγοτερο κοσμο κτλ τα συντηρουν παρα πλ καιρο γιατι δεν φευγει...ενω τα μεγαλα επειδη γινεται χαμος και καλα δεν προλαβαινει να παθει κ τπτ τραγικο.. :unsure::unsure: (ασχετο τωρα :P)

koukoutsaki
10-09-12, 09:19
Φορμόλη????? πλάκα κανεις έτσι ????
Δε ξανατρωωω

panakos
10-09-12, 09:25
Φορμόλη????? πλάκα κανεις έτσι ????
Δε ξανατρωωω

εμας εχουν πιασει μαγαζια που εβαζαν!φυσικα δεν λεω οτι ολα βαζουν φορμολη μην παρεξηγηθω κιολας!
αλλα ισχυει η παροιμια που λεει:φυλαγε τα ρουχα σου για να χεις τα μισα!
οποτε ναι οταν μου ερθει η ορεξη μια φορα στους δυο τρεις μηνες θα φαω εναν γυρο, αλλα προτιμω να τρωω το κρεατακι το δικο μου που ξερω τι ειναι τουλαχιστον!

koukoutsaki
10-09-12, 09:27
Μάλιστα Γιαυτο δε χωνευεται με τίποτα ....κ κοιλοποναμε....και ξερναμε τη νυχτα..... λογικό.

panakos
10-09-12, 09:28
Μάλιστα Γιαυτο δε χωνευεται με τίποτα ....κ κοιλοποναμε....και ξερναμε τη νυχτα..... λογικό.

βρε, δεν βαζουν ολοι!!απο κει που αγοραζεις, οταν αγοραζεις, μπορει να ειναι μια χαρα!!:thumbup:
δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου και μετα να με κατηγορεις οτι εξαιτιας μου δνε τρως γυρο!:P:P

vaggan
10-09-12, 10:02
@Stella συγγνωμη αλλά αυτο παιζει να ειναι και πιο γευστικο!!με την καμια ομως:P:Pαυτα ειναι ημιμετρα η κανεις διατροφη η δεν κανεις αν ειναι παω να φαω ενα απεξω με στεγνη πιτα χωρις πατατες τηγανιτες και ειμαι οκ

robgr77
10-09-12, 10:17
Ε ναι αλλα γιατί κάθεσαι και φτιάχνεις και πίτες και τζατζίκι με λαιτ γιαουρτι και τα τυλίγεις μετά σαν πιτογυρο;
Γιατί στην πραγματικότητα θες να φάς γύρο!
Αλλιως θα ετρωγες κανονικά το κρεατάκι ψημενο στο πιατο με το ρυζάκι/πατατουλα και τα σχετικά!

Ελατε πειτε την αλήθεια τώρα....:green:

εντιτ: και γιατί ο γυρος από εξω είναι καρκίνος; αλλο αν υπάρχει πιθανότητα το κρεας να μην είναι καλής ποιότητας...αλλά καρκίνος;;;

Ο λόγος που το κάνω αυτό είναι γιατί μ' αρέσει τόσο πολύ το πιτόγυρο που πριν ξεκινήσω διατροφή / γυμναστική παίζει να έτρωγα 2 κάθε μέρα για 2 χρόνια (χωρίς υπερβολές). Στο γραφείο ΔΕ - ΠΑ χωρίς να χάσω ούτε μια φορά. Συνήθως και Σου Κου.

Φτιάχνοντας τα δικά μου μπορώ να τρώω χωρίς να ξεφεύγω από τη διατροφή μου ΚΑΘΟΛΟΥ και με τη συχνότητα που γουστάρω. Ειδικά όταν είναι καλοκαίρι...

robgr77
10-09-12, 10:23
με την καμια ομως:P:Pαυτα ειναι ημιμετρα η κανεις διατροφη η δεν κανεις αν ειναι παω να φαω ενα απεξω με στεγνη πιτα χωρις πατατες τηγανιτες και ειμαι οκ

Δεν κατάλαβα γιατί είναι ημίμετρο... Κάνεις διατροφή μια χαρά. Δεν ξεφεύγει ΚΑΘΟΛΟΥ σε τίποτα.

Abdala Shamma
10-09-12, 10:47
κάνω και εγώ μερικές φορές όταν έχω χρόνο και είναι τελεία μόνο π εγώ δεν βάζω γιαούρτι αλλά πατάτες φούρνου από μια συνταγή π βρήκα εδώ στο forum , δεν το θεώρησα ποτέ τσιτ γιατί 1ον δεν κάνω τσιτ και δεύτερων το φτιάχνω έτσι ώστε να είναι ακριβώς στα macros μ , έχει πολύ καλή πηγή πρωτεΐνης χαμηλά λιπαρά και οσο υδατάνθρακα χρειάζομαι , γιατί να το θεωρεί κάποιος τσιτ γιατί είναι νόστιμο ? δηλαδή άμα σου βγει το κρέας μ ρύζι π τρως νόστιμο θα έχεις τύψεις λολ :turtle::turtle:

tolis93
10-09-12, 11:18
κάνω και εγώ μερικές φορές όταν έχω χρόνο και είναι τελεία μόνο π εγώ δεν βάζω γιαούρτι αλλά πατάτες φούρνου από μια συνταγή π βρήκα εδώ στο forum , δεν το θεώρησα ποτέ τσιτ γιατί 1ον δεν κάνω τσιτ και δεύτερων το φτιάχνω έτσι ώστε να είναι ακριβώς στα macros μ , έχει πολύ καλή πηγή πρωτεΐνης χαμηλά λιπαρά και οσο υδατάνθρακα χρειάζομαι , γιατί να το θεωρεί κάποιος τσιτ γιατί είναι νόστιμο ? δηλαδή άμα σου βγει το κρέας μ ρύζι π τρως νόστιμο θα έχεις τύψεις λολ :turtle::turtle:

και εγω τη πιτσα δε τη θεωρω τσιτ γιατι δε τσιταρω:green::turtle: νταξει συμφωνω με οσα λες περα απο τη πλακα. διατροφη δν σημαινει ρυζι πατατα κοτοπουλο μοσχαρι ψαρι και 1 εξτρα κουταλια ελαιολαδο στο φαγητο τσιτ

eli_din3
10-09-12, 14:44
Δεν κατάλαβα γιατί είναι ημίμετρο... Κάνεις διατροφή μια χαρά. Δεν ξεφεύγει ΚΑΘΟΛΟΥ σε τίποτα.

Συμφωνω απολυτα..εγω μαλιστα μολις πηγα να τα κοψω αυτα τα ωραια και να κανω τα κλασσικα επεσα σε μονιμο 3μηνο τσιταρισμα..μπαλα με πηρε..και μου δωσε και δωρο 4 κιλα :green:

robgr77
10-09-12, 14:56
Συμφωνω απολυτα..εγω μαλιστα μολις πηγα να τα κοψω αυτα τα ωραια και να κανω τα κλασσικα επεσα σε μονιμο 3μηνο τσιταρισμα..μπαλα με πηρε..και μου δωσε και δωρο 4 κιλα :green:

Αυτό ακριβώς!!!!

eli_din3
12-09-12, 13:08
Η βαση ειναι πιτακι ποτισμενο με σιροπι μελιου....μετα κρεμα αραβοσιτου γιωτης(οχι αυτο με την ζαχαρηη).....μετα ζελε με γλυκαντικα, και μετα ροδακινακι :green::green: Το κανε η μανα μου στην εκδοχη του με ζαχαρες το καλοκαιρι.. και μου χε καρφωθει να το κανω ετσι.. κανονικα ειναι διπατο αλλα ηδη η διαδικασια ηταν μεγαλη και βαριομουν :P

53400

koukoutsaki
12-09-12, 13:09
πολυ ωραιο φαινεται!

tolis93
12-09-12, 13:21
ω ρε μανα μ.το χα κανει κ εγς αλλα με ζελε μεσα στο ζελε γιαουρτι πανω απο το γιαουρτι το πιτακι και με φραουλες.και χωρις τη κρεμα.δλδ αντι για κρεμα γιαουρτι κ με διαφορετικη σειρα.καλα αυτο ειναι απο τα πολυ καλα :thumbup:

Txc
12-09-12, 13:38
ψιλο cheat μου φαινετε...

eli_din3
12-09-12, 13:43
ψιλο cheat μου φαινετε...

Γιατι? ζαχαρη δεν εχει.λιπαρα δν εχει..μελι γλυκαντικα την κρεμα κ φρουτο.
και τωρα το ενα κομματι απο ολο αυτο που ειναι ολοκληρο γλυκο....

Txc
12-09-12, 16:19
αα ναι? :green:

Stella
12-09-12, 16:42
Η βαση ειναι πιτακι ποτισμενο με σιροπι μελιου....μετα κρεμα αραβοσιτου γιωτης(οχι αυτο με την ζαχαρηη).....μετα ζελε με γλυκαντικα, και μετα ροδακινακι :green::green: Το κανε η μανα μου στην εκδοχη του με ζαχαρες το καλοκαιρι.. και μου χε καρφωθει να το κανω ετσι.. κανονικα ειναι διπατο αλλα ηδη η διαδικασια ηταν μεγαλη και βαριομουν :P

53400

Υπάρχει κρέμα αραβοσίτου γιώτης χωρίς ζάχαρη;
Δε νομίζω...
Για δώσε καμιά φωτό ή κανενα λινκ να δω περι τινος προκειται!

kokolakis
12-09-12, 16:47
την βγαζεις την ζαχαρη εσυ.... :P


τσιτ κσετσιτ αν το θες και εχεις την ορεξη να το φτιαξεις το φτιαχνεις και το τρως και χωρις τυψεις... δε θα παθουμε και τπτ...

πολυ καλο φαινεται!! μου θυμιζει τα πειραματα που κανει η μανα μου με τετοια υλικα για γλυκα.... :thumbup::thumbup:

tolis93
12-09-12, 16:55
ογκος ρε.ΟΥΓΚ φερτε 10 τετοια να τους μαθω τροπους

eli_din3
12-09-12, 18:47
Υπάρχει κρέμα αραβοσίτου γιώτης χωρίς ζάχαρη;
Δε νομίζω...
Για δώσε καμιά φωτό ή κανενα λινκ να δω περι τινος προκειται!

Στελλα αυτη που βραζεις εσυ, δηλαδη όχι η στιγμης δεν εχει ζαχαρη εχει μονο αμυλο..

ΠανοςΒ
12-09-12, 18:59
Για τους φιλους του πιτόγυρου σε ολες του τις μορφες, το μεσημεριανο μου:


Πιτα ολικης με Indian Super Spicy chicken και κρεμμυδι σωτέ. Το συνόδευσα με λίγο χυμό σταφυλι....

53411

eli_din3
12-09-12, 19:07
Για τους φιλους του πιτόγυρου σε ολες του τις μορφες, το μεσημεριανο μου:


Πιτα ολικης με Indian Super Spicy chicken και κρεμμυδι σωτέ. Το συνόδευσα με λίγο χυμό σταφυλι....



:clap::clap::clap::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

GREEK POWER
12-09-12, 19:20
Αν μη τι αλλο σε μια φωτο η εικονα ειναι το παν ....:thumbup:

Stella
12-09-12, 19:26
Πάνο την πίτα ολικής εσύ την εφτιαξες;
Για έτοιμη μου φαίνεται, αν είναι που βρήκες ετοιμη πιτα ολικής;
Και το Indian Super Spicy chicken το εφτιαξες εσύ ή είναι κάποια ετοιμη σως, και είναι ποια;


Ελίνα δεν το ηξερα ότι δεν έχει ζάχαρη αυτή η κρέμα. Οπότε με προσθήκη στεβια θα γίνεται σουπερ! Θα το έχω υπ΄όψιν μου!;)

ΠανοςΒ
12-09-12, 19:46
Αυτη ειναι ετοιμη. Φτιάχνω και εγω με μια συνταγη περιπου οπως του Τολη αλλά βαζω στη ζυμη και καποια μυρωδικά για να μην ειναι ανοστες.

Αυτες τις παιρνω απο το ΑΒ αλλά βρισκω και στο ΜΑΚΡΟ.


Συνταγή για πιτες:

Αλευρι ολικης 400γρ
Αλευρι σκληρό 500γρ
Καλαμποκάλευρο 100γρ

Αλάτι καπνιστό, 1κγ μελι, μαγιά ξηρη 2 φακελλακια.

Δενδρολίβανο, ροζ πιπερι, ριγανη, παπρικα καπνιστη

Λιναρόσπορο, κεχρι, λιαστή ντομάτα


Αντι για νερό βαζω μειγμα απο φασκόμηλο,πρασινο τσαί, χαμομήλι.



Ψιλοκόβω την ντομάτα και σπάω τον λιναρόσπορο σε ενα minipimmer, κανω το ζυμάρι φουσκώνω 30-60 λεπτά σε χλυαρό φουρνο.

ΑΠο εκει και πέρα κόβω μπαλακια των 150γρ και τα ανοιγω με τον πλαστη λίγο πιο μεγάλα απο μια πίτα και σε πάχος οσο το παχος ενός πιάτου. Βαζω απο πάνω ενα πιατο ανάποδα σε μεγεθος πρπ οσο η πίτα μου και κοβω γυρω γυρω. Τα περισσεματα τα βαζω πισω με την αλλη ζυμη και επαναλαμβανω. Παιρνω καμια 20αρια πιτες.

Τις τρυπαω με ενα πηρουνι πριν μπουνε φούρνο και τις ψηνω 20 λεπτα στο 160.



Το κοτόπουλο το φτιάχνω εγω.

Συνταγη για Spicy Chicken:

Παπρικα, κάρυ, πιπερι , garam massala (ινδικό μιξ), σκόρδο, ριγανη, αλάτι και pepperoncini. Με λιγη μουσταρδα ή και λίγο τσαι/φασκόμηλο/χαμομηλι τα κάνω πάστα και περναω τα φιλετα με αυτό.

Τα ρίχνω στο τεφάλ και κόβω απο πάνω νεροκρέμμυδο σε φετούλες και τα σωταρω ολα μαζί. Οταν κανει κρούστα το κοτόπουλο ρίχνω μεσα μια φρεσκια ντομάτα τριμμενη και μισο κγ γλυκαντικό για τη ντομάτα. Τα αφηνω να βρασουν μεχρι να πιει το κοτόπουλο τα υγρά και πασπαλίζω με λίγο σουσάμι. Αφηνω ενα λεπτό και σερβίρω.


Μπορείς να το κάνεις και με γαλοπούλα. Ακούω καμια φορά που λένε οτι η γαλοπούλα ειναι ανόστη και γελάω μονος μου! :)

Stella
12-09-12, 20:24
Ωραία σ΄ευχαριστω πολύ που εκανες τον κόπο να μου τα γράψεις όλα αυτά!:)

psonara
13-09-12, 16:37
Για τους φιλους του πιτόγυρου σε ολες του τις μορφες, το μεσημεριανο μου:


Πιτα ολικης με Indian Super Spicy chicken και κρεμμυδι σωτέ. Το συνόδευσα με λίγο χυμό σταφυλι....

53411

ωραιος!αξιζει να δοκιμαστει αυτη η συνταγη επειγοντως μαλιστα!

goldenera
13-09-12, 17:25
Για τους φιλους του πιτόγυρου σε ολες του τις μορφες, το μεσημεριανο μου:


Πιτα ολικης με Indian Super Spicy chicken και κρεμμυδι σωτέ. Το συνόδευσα με λίγο χυμό σταφυλι....

53411


Αυτό το γεύμα και έτσι όπως φαίνεται στη φωτό, μέχρι και για επέτειο σχέσης είναι:green::clap::thumbup:

vagg
13-09-12, 18:08
ναι αμα δεν σε νοιαζει και πολυ να χωρισεις:P

ΠανοςΒ
13-09-12, 20:34
Χαχα, η γυναικα μου , μου την ειπε γιατι εβαλα λιγα chillies! Ειχε φουσκαλιασει η γλωσσα μου και αυτη ετρωγε αταραχη!

Παντως το υγιεινό φαγητο δεν χρειάζεται να ειναι ουτε ανοστο, ούτε ασχημο οπτικά.

tolis93
14-09-12, 13:51
53471

beefmeup
14-09-12, 13:53
τολη αν το κρεμυδι το κανεις χαπι με την κοκακολα,τρεμω στην σκεψη τι θα κανεις με τα καροτα ετσι που τα εχεις ολοκληρα ολα εκει μεσα..:P

tolis93
14-09-12, 13:56
τολη αν το κρεμυδι το κανεις χαπι με την κοκακολα,τρεμω στην σκεψη τι θα κανεις με τα καροτα ετσι που τα εχεις ολοκληρα ολα εκει μεσα..:P

χοαχοαοχαοχοαοχαοχοαχοαοχοαχοαχοαοχοαχοαοχοα ειπαμε δν ειμαι και τοοοσο μπρουταλ χοαχοαοχ τα κοβω την ωρα π τα τρωω βασικα.σπανια τα κοβω πριν,μονο τη πατατα εκοψα γτ οκ δε γινοταν να ψηθει αλλιως.το κρεμμυδι μια κ εξω παει κατω.ειναι γυναικοαποθητηκο για να συγκεντρωνομαι καλυτερα στη προπονηση:green:

beefmeup
14-09-12, 14:01
ειπαμε δν ειμαι και τοοοσο μπρουταλ

call me dreiko..:green:

tolis93
14-09-12, 14:02
:rolf::rolf:

morgoth
14-09-12, 14:03
Για τους φιλους του πιτόγυρου σε ολες του τις μορφες, το μεσημεριανο μου:


Πιτα ολικης με Indian Super Spicy chicken και κρεμμυδι σωτέ. Το συνόδευσα με λίγο χυμό σταφυλι....

53411

υιοθετησε με ρε πανο. :green:

Abdala Shamma
15-09-12, 09:27
Κλημέρεες :welcome: ας ποστάρω για πρώτη φορά και εγώ μερικά απ' τα πιάτα μου :P

Το χθεσινό μεσημεριανό μου : 53499 53496 είναι σολομός + πατάτες ψητές και σαλατάρα με ελαιόλαδο

και το Πρωινό μ σήμερα. (δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ μέχρι να βγάλω φώτο , πεινούσα :P )53497 πιτακι βρώμης με μέλι , μήλο και φιστίκια Αιγίνης με κανέλα και βανίλια για Εχτρα απόλαυση :thumbup: :thumbup:

goldenera
15-09-12, 17:09
Καλά η σαλάτα σου είναι ολοζώντανη!! Αφού, έσκυψα στην οθόνη να δοκιμάσω:green::turtle: Πολύχρωμη και καλοανακατεμένη! Ωραίος!

Βάζω και εγώ μία από το γευματάκι που θα φάω σε λίγο. Κροκάκια με λίγη σαλατούλα (λάχανο,καρότο,λεμόνι,λάδι)

53519

NASSER
16-09-12, 09:55
Τελικά έχει γίνει επικίνδυνο αυτό το τόπικ... μου ανοίγει την όρεξη κι ας έχω ήδη φάει... :green:

dorita
16-09-12, 14:17
καπου εδω μεσα ειχε μπει φωτο με συκωτακια....

πως ειχαν φτιαχtει κ πως τα φτιαχνετε για να γινουν νοστιμα;;

ArgoSixna
16-09-12, 14:46
Cheat meal , cheat day OR normal breakfast? :)

53548

Txc
16-09-12, 15:54
Δεν ξερω, αλλα μου φαινετε οτι πεφτει πολυ πεινα...
βλεπω κατι φωτο ξερω γω...
λιγη σαλατα, 2 κροκους, ο αλλος πιο πανω 1 μικρο κομματι κρεας...
τι ειναι αυτα ρε?
εγω τρωω στο γευμα κανα ποτηρι ρυζι αβραστο ( μεγαλη ποσοτητα βρασμενο ) και 600γρ πχ σπαλομπριζολα, μισο μπουκαλι κετσαπ και μπροκολο ας πουμε...
λιγη σαλατα και 2 κροκοι? ορεκτικο ηταν? να σπασει λιγο η πεινα, δεν ξερω...
ισως κανω κατι εγω λαθος...
βεβαια εγω δεν κανω 6 γευματα, κανω 3...

ΠανοςΒ
16-09-12, 16:31
καπου εδω μεσα ειχε μπει φωτο με συκωτακια....

πως ειχαν φτιαχtει κ πως τα φτιαχνετε για να γινουν νοστιμα;;


Θα τα βαλεις μερικες ωρες να μουλιασουν σε γαλα και θα τα ψησεις ειτε σχάρα είτε τεφάλ είτε σε ενα ταψακι στο φουρνο. Καλύτερα καπου που να εχει σχαρα για να σουρωνουν.

Αλατι, πιπερι, ριγανη και λίγο κυμινο.

tolis93
16-09-12, 16:36
Δεν ξερω, αλλα μου φαινετε οτι πεφτει πολυ πεινα...
βλεπω κατι φωτο ξερω γω...
λιγη σαλατα, 2 κροκους, ο αλλος πιο πανω 1 μικρο κομματι κρεας...
τι ειναι αυτα ρε?
εγω τρωω στο γευμα κανα ποτηρι ρυζι αβραστο ( μεγαλη ποσοτητα βρασμενο ) και 600γρ πχ σπαλομπριζολα, μισο μπουκαλι κετσαπ και μπροκολο ας πουμε...
λιγη σαλατα και 2 κροκοι? ορεκτικο ηταν? να σπασει λιγο η πεινα, δεν ξερω...
ισως κανω κατι εγω λαθος...
βεβαια εγω δεν κανω 6 γευματα, κανω 3...

εγω κανω 5 με τις ιδιες ποσοτητες με εσενα :green: αλλα 600 γρ κρεας δν βρισκω νοημα να φαω σε 1 γευμα για κανενα λογο:green:

goldenera
16-09-12, 18:51
Δεν ξερω, αλλα μου φαινετε οτι πεφτει πολυ πεινα...
βλεπω κατι φωτο ξερω γω...
λιγη σαλατα, 2 κροκους, ο αλλος πιο πανω 1 μικρο κομματι κρεας...
τι ειναι αυτα ρε?
εγω τρωω στο γευμα κανα ποτηρι ρυζι αβραστο ( μεγαλη ποσοτητα βρασμενο ) και 600γρ πχ σπαλομπριζολα, μισο μπουκαλι κετσαπ και μπροκολο ας πουμε...
λιγη σαλατα και 2 κροκοι? ορεκτικο ηταν? να σπασει λιγο η πεινα, δεν ξερω...
ισως κανω κατι εγω λαθος...
βεβαια εγω δεν κανω 6 γευματα, κανω 3...



:rolf::turtle::rolf::turtle::rolf::turtle:Γιατί δε χορταίνεις με 2 κρόκους και λίγο λάχανο????:green::green::green: ΝΑι ρε συ, έξτρα ήταν από αυτά που δεν έφαγε η υπόλοιπη οικογένεια;) Μαζί σου σε ότι τρως + ένα μπουκάλι μπύρα+κόκα κόλα;)

goldenera
16-09-12, 18:55
Θα τα βαλεις μερικες ωρες να μουλιασουν σε γαλα και θα τα ψησεις ειτε σχάρα είτε τεφάλ είτε σε ενα ταψακι στο φουρνο. Καλύτερα καπου που να εχει σχαρα για να σουρωνουν.

Αλατι, πιπερι, ριγανη και λίγο κυμινο.

Καλή μαγκιά με το γάλα.....γίνονται πιο τρυφερά έτσι ε?

vaggan
16-09-12, 19:01
Δεν ξερω, αλλα μου φαινετε οτι πεφτει πολυ πεινα...
βλεπω κατι φωτο ξερω γω...
λιγη σαλατα, 2 κροκους, ο αλλος πιο πανω 1 μικρο κομματι κρεας...
τι ειναι αυτα ρε?
εγω τρωω στο γευμα κανα ποτηρι ρυζι αβραστο ( μεγαλη ποσοτητα βρασμενο ) και 600γρ πχ σπαλομπριζολα, μισο μπουκαλι κετσαπ και μπροκολο ας πουμε...
λιγη σαλατα και 2 κροκοι? ορεκτικο ηταν? να σπασει λιγο η πεινα, δεν ξερω...
ισως κανω κατι εγω λαθος...
βεβαια εγω δεν κανω 6 γευματα, κανω 3...μισο μπουκαλι κετσαπ οτι πρεπει :clap::clap::clap:

goldenera
16-09-12, 19:10
Αλά Κόλεμαν Βάγγο έτσι? (μισό κιλό μπάρμπεκιου σως στην καθισιά του:green:)

Giannistzn
16-09-12, 20:25
Ε ναι, γιατι αν δεν εχεις 1,5-2 κιλα κρεας τη μερα, δεν θα χτισεις σωμα. Και 2 μπουκαλια κετσαπ (αφου μισο ειναι σε καθε γευμα).

Αυτες οι ποσοτητες φαγητου αρκουδας που λενε ορισμενοι ανα καιρους χωρις να αναλογιζονται για τι πραμα μιλανε, πολυ μου αρεσουν :green:

ΠανοςΒ
16-09-12, 21:00
Καλή μαγκιά με το γάλα.....γίνονται πιο τρυφερά έτσι ε?

Ναι και βγαζουν αυτη τη σιχαμενη μιξα που εχει το συκωτι.

Ξεχασα να γραψω πριν οτι το συκωτι θελει συχνό γυρισμα και οχι πολυ ψησιμο γιατι στεγνωνει ευκολα. Μαξ 5 λεπτα απο καθε πλευρα.

Eddie
16-09-12, 21:02
Ε ναι, γιατι αν δεν εχεις 1,5-2 κιλα κρεας τη μερα, δεν θα χτισεις σωμα. Και 2 μπουκαλια κετσαπ (αφου μισο ειναι σε καθε γευμα).

Αυτες οι ποσοτητες φαγητου αρκουδας που λενε ορισμενοι ανα καιρους χωρις να αναλογιζονται για τι πραμα μιλανε, πολυ μου αρεσουν :green:

Χαχαχαχαχ :P


600γρ κρεας,καθαρο κρεας,αμφιβαλλω αν τρωγεται..ειναι πολυ ρε παιδια!!Εχω πει στο παρελθον οτι εχει τυχει κι εγω να φαω καποιες φορες γυρω στο ενα κιλο αλλα οχι απο καθαρο κρεας..δηλαδη ενα κιλο παϊδακια προβεια που το εχω για πλακα,ειναι..ενα κιλο που δεν ειναι τοσο γιατι παντα κλεβουν στις ταβερνες,και ειναι και αρκετο βαρος απ τα κοκκαλα (τα οποια δε τρωω,υπ οψην :green: ) επισης αυτο το κρεας εχει πολλα λιπαρα,πραγμα που το κανει νοστιμο και πιο υγρο στο στομα.Κοτοπουλο πχ δεν εχω δοκιμασει πανω απο 300γρ..ΔΕΝ,νομιζω οτι θα ξερασω..οπως επισης και φιλετο μοσχαρι στο γκριλ πανω απο 300 δε κατεβαινει,και πολλα λεω.Τας κεμπαπ ομως κοκκινιστο με κομματι απ το κοτσι ρυζι,κατεβαζεις ενα κιλο..εχει διαφορα!

ΠανοςΒ
16-09-12, 21:08
Χαχαχαχαχ :P


600γρ κρεας,καθαρο κρεας,αμφιβαλλω αν τρωγεται..ειναι πολυ ρε παιδια!!Εχω πει στο παρελθον οτι εχει τυχει κι εγω να φαω καποιες φορες γυρω στο ενα κιλο αλλα οχι απο καθαρο κρεας..δηλαδη ενα κιλο παϊδακια προβεια που το εχω για πλακα,ειναι..ενα κιλο που δεν ειναι τοσο γιατι παντα κλεβουν στις ταβερνες,και ειναι και αρκετο βαρος απ τα κοκκαλα (τα οποια δε τρωω,υπ οψην :green: ) επισης αυτο το κρεας εχει πολλα λιπαρα,πραγμα που το κανει νοστιμο και πιο υγρο στο στομα.Κοτοπουλο πχ δεν εχω δοκιμασει πανω απο 300γρ..ΔΕΝ,νομιζω οτι θα ξερασω..οπως επισης και φιλετο μοσχαρι στο γκριλ πανω απο 300 δε κατεβαινει,και πολλα λεω.Τας κεμπαπ ομως κοκκινιστο με κομματι απ το κοτσι ρυζι,κατεβαζεις ενα κιλο..εχει διαφορα!

Χαχα, πρεπει να παμε μαζι για φαγητο Eddie:


53571

2,5 κιλα και ρουφας και το κοκκαλακι στο τελος! :green::P

Εγω και ο κουμπαρος μου. Τον νικησα και ρουφηξα και το μεδουλι !

Giannistzn
16-09-12, 21:10
Σιγουρο αυτο που λες Μπιλ, τα λιπαρα εχουν σχεση στο φαγητο και στο ποσο θα φας. Το αλλο με τα παΐδακια, επισης, πολυ κοκκαλο. Και 2 χοιρινες μπριζολες μπορει να ειναι μισο κιλο, και να εχουν 200γρ κοκκαλο.

Επισης, δεν θεωρω καθολου απιθανο 1 στο τοσο να βγει ο αλλος και να φαει ΠΟΛΥ κρεας αν του αρεσει. Αλλα ρε παιδες, μισο κιλο κρεας στο γευμα, ΔΕΝ. Και σως να βαλεις να γλυστραει ΔΕΝ. Στα 3 γευματα βαριεσαι να μασας, θα θες μασελα στο τελος.

Επισης, 600γρ κρεας, και 1 ποτηρι γεματο υδ/κα, δηλαδη μιλαμε για 150+ γρ υδ/κα, και σαλατα και μισο μπουκαλι κετσαπ. Οκ, οταν ανεβει βιντεο με ρουτινα να γινεται αυτο 1week π.χ. / 3γευματα τετοιες ποσοτητες, βλεπουμε

@Πανος,

ΑΑΑΑυτα ειναι, που ειναι η ταβερνα?

TheWorst
16-09-12, 21:17
παιδια αναφερεστε σε ποσοτητα κρεατος ωμο ή βρασμενο/ψημενο? Γιατι αλλαζει πολυ το πραγμα αν ειναι βρασμενο/ψημενο 600 γρ - 1 κιλο :shock:

tolis93
16-09-12, 21:24
Χαχα, πρεπει να παμε μαζι για φαγητο Eddie:


53571

2,5 κιλα και ρουφας και το κοκκαλακι στο τελος! :green::P

Εγω και ο κουμπαρος μου. Τον νικησα και ρουφηξα και το μεδουλι !

αυτο ηταν χτυπημα κατω απο τη ζωνη κ ηταν πολυ δυνατο.δεν επρεπε.πραγματικα δεν επρεπε.κ εχω να φαω τετοια ποσοτητα κρεας απλα καιρο γαμωτο μ.λοιπον οποιος ψηνεται να κανονισουμε για μασα παιζει να ναι ανοιχτο απο τωρα στο χαλανδρι ενα φαγαδικο π εχει ενα πιατο π λεγεται "ρωμαικο οργιο" και εχει 18 ευρω.αλλα ειναι καπως ετσι53572

kokolakis
17-09-12, 02:16
οργια πραγματικα....!

θελω και εγω να με δοκιμασω στο κρεας .......

dorita
17-09-12, 15:25
Θα τα βαλεις μερικες ωρες να μουλιασουν σε γαλα και θα τα ψησεις ειτε σχάρα είτε τεφάλ είτε σε ενα ταψακι στο φουρνο. Καλύτερα καπου που να εχει σχαρα για να σουρωνουν.

Αλατι, πιπερι, ριγανη και λίγο κυμινο.


Ναι και βγαζουν αυτη τη σιχαμενη μιξα που εχει το συκωτι.

Ξεχασα να γραψω πριν οτι το συκωτι θελει συχνό γυρισμα και οχι πολυ ψησιμο γιατι στεγνωνει ευκολα. Μαξ 5 λεπτα απο καθε πλευρα.

thanks..:thumbup:

Giannistzn
17-09-12, 15:26
Aπλα και λιτα μιας και ειμαι "εκτος εδρας".

Ψημενο φιλετο κοτοπουλο και χοιρινη στη σχαρα (160γρ συνολο), 2 φετες ψωμι ολικης, μαρουλι-ντοματα-αγγουρι, 15γρ λαδι

53585

Txc
17-09-12, 18:20
Χαχαχαχαχ :P


600γρ κρεας,καθαρο κρεας,αμφιβαλλω αν τρωγεται..ειναι πολυ ρε παιδια!!Εχω πει στο παρελθον οτι εχει τυχει κι εγω να φαω καποιες φορες γυρω στο ενα κιλο αλλα οχι απο καθαρο κρεας..δηλαδη ενα κιλο παϊδακια προβεια που το εχω για πλακα,ειναι..ενα κιλο που δεν ειναι τοσο γιατι παντα κλεβουν στις ταβερνες,και ειναι και αρκετο βαρος απ τα κοκκαλα (τα οποια δε τρωω,υπ οψην :green: ) επισης αυτο το κρεας εχει πολλα λιπαρα,πραγμα που το κανει νοστιμο και πιο υγρο στο στομα.Κοτοπουλο πχ δεν εχω δοκιμασει πανω απο 300γρ..ΔΕΝ,νομιζω οτι θα ξερασω..οπως επισης και φιλετο μοσχαρι στο γκριλ πανω απο 300 δε κατεβαινει,και πολλα λεω.Τας κεμπαπ ομως κοκκινιστο με κομματι απ το κοτσι ρυζι,κατεβαζεις ενα κιλο..εχει διαφορα!

κοτοπουλο?
εχει κατι ψησταριες στην θεσσαλονικη, κοτοπουλο στην σχαρα, καπως το κανει αυτος και ειναι επιππεδο, βαζει μουσταρδα, κεφαλοτυρι, λαδολεμονο, αλλο πραμα, δεν υπαρχει....
παω με κανα φιλο καμια φορα, ενα ο καθενας το χτυπαμε, μας κοιτανε περιεργα βεβαια...

τωρα αυτο που λετε για το κοκκαλο και την ποσοτητα παιζει...
εγω μαγειρευω grill κοντρα ή σπαλα φιλετο καθαρα, χωρις κοκκαλο...

tolis93
17-09-12, 18:28
λεφτα να χουμε να χτυπαμε κοτοπουλα μοσχαρια ψαρια κτλπ....

η καταψυξη μ χθεσινη φωτο. πανω πανω ειναι σουβλακια αναμεικτο κοτοπουλο μοσχαρι χοιρινο ψαρονεφρι με πιπεριες πρασινες κ κοκκινες. κατω εχει φιλετα κοτοπουλα. η σακουλα κατω ειναι ψαρια κτλπ κ πιο κατω π δε φενονται εχει 2 πιτσες με γυρο:green: και διαφορα αλλα θαλασσινα53589

Txc
17-09-12, 18:32
λεφτα να χουμε να χτυπαμε κοτοπουλα μοσχαρια ψαρια κτλπ....

η καταψυξη μ χθεσινη φωτο. πανω πανω ειναι σουβλακια αναμεικτο κοτοπουλο μοσχαρι χοιρινο ψαρονεφρι με πιπεριες πρασινες κ κοκκινες. κατω εχει φιλετα κοτοπουλα. η σακουλα κατω ειναι ψαρια κτλπ κ πιο κατω π δε φενονται εχει 2 πιτσες με γυρο:green: και διαφορα αλλα θαλασσινα53589

αα πολυ ωραια...
εισαι οργανωμενος...
και εγω πρεπει να παρω κανα μεγαλυτερο ψυγειο με καταψυξη ή μονο καταψυξη χωρια...
και εγω απο ψαρι μονο κατεψυγμενα τρωω, δεν θελω φρεσκα, θελω φιλετα μονο....
γλωσσα, σολομο, περκα, μπακαλιαρο, αυτα πανω κατω...

tolis93
17-09-12, 18:40
αα πολυ ωραια...
εισαι οργανωμενος...
και εγω πρεπει να παρω κανα μεγαλυτερο ψυγειο με καταψυξη ή μονο καταψυξη χωρια...
και εγω απο ψαρι μονο κατεψυγμενα τρωω, δεν θελω φρεσκα, θελω φιλετα μονο....
γλωσσα, σολομο, περκα, μπακαλιαρο, αυτα πανω κατω...

δοκιμασε παγκασιους και γαρδο.καταπληκτικα ψαρια κ τα 2 ειναι τα μονα που καταναλωνω οσο συχνα καταναλωνω και τονο.παιρνω και σολομο που και που αλλα οκ πρεπει να ναι ολοφρεσκος. εχω κ τρελη αδυναμια στις γαριδες.τρελη ομως....εχω 2 κιλα κατω κατω τωρα π ειναι κ η εποχη τους ειναι οτι πρεπει. νταξει η οργανωση αυτη ειναι πολυ ευκολη.απλα τα ψωνιζω ολα μαζι μια το μηνα και καθαρισα.και τα υπολοιπα ετσι τα κανω κατι ρυζια μακαρονια βρωμη κτλπ

Nastya
17-09-12, 19:07
πωω Τολη ποσο σε ζηλευω , λυνει χερια ο μεγαλος καταψυκτης. Φορτωνεις μια φορα το μηνα και εισαι χαλαρος μετα

λατρευω παγκασιους, μπορω να φαω τονους. Ειδικα το συγκεκριμενο που εχεις συμφερει και απο τιμη,το ειχα τιμησει παρα πολυ στην γραμμωση

tolis93
17-09-12, 19:18
πωω Τολη ποσο σε ζηλευω , λυνει χερια ο μεγαλος καταψυκτης. Φορτωνεις μια φορα το μηνα και εισαι χαλαρος μετα

λατρευω παγκασιους, μπορω να φαω τονους. Ειδικα το συγκεκριμενο που εχεις συμφερει και απο τιμη,το ειχα τιμησει παρα πολυ στην γραμμωση

ναι πλακα πλακα 5 το κιλο σχεδον τα παιρνω.τζαμπα ειναι δε το συζητω.νταξει αν δεις τι τρωμε σε αυτο το σπιτι θα καταλαβεις γιατι χρειαζεται τετοιο ψυγειο.καποιες φορες κιολας δε τα χωραει κ ολα:green:

koukoutsaki
17-09-12, 20:18
ο καταψυκτης οντως λυνει χερια :thumbup:

η ερωτηση ισως ειναι λιγο ανοητη ...παγκασιους στα σουπερ μαρκετ το ζηταμε?:unsure:

Nastya
17-09-12, 20:20
ναι, κουκου :thumbup:

tolis93
17-09-12, 20:21
ο καταψυκτης οντως λυνει χερια :thumbup:

η ερωτηση ισως ειναι λιγο ανοητη ...παγκασιους στα σουπερ μαρκετ το ζηταμε?:unsure:

:thumbup:

Stavros76
17-09-12, 20:29
πω πωωωω με πεθανατε, δεν ειναι να μπαινω σε αυτο το τοπικ αυτο τον καιρο....:shock::)

Giannistzn
17-09-12, 21:01
κοτοπουλο?
εχει κατι ψησταριες στην θεσσαλονικη, κοτοπουλο στην σχαρα, καπως το κανει αυτος και ειναι επιππεδο, βαζει μουσταρδα, κεφαλοτυρι, λαδολεμονο, αλλο πραμα, δεν υπαρχει....
παω με κανα φιλο καμια φορα, ενα ο καθενας το χτυπαμε, μας κοιτανε περιεργα βεβαια...

τωρα αυτο που λετε για το κοκκαλο και την ποσοτητα παιζει...
εγω μαγειρευω grill κοντρα ή σπαλα φιλετο καθαρα, χωρις κοκκαλο...

Ronnie? Jay? Is that you?

Σοβαρα τωρα, 600γρ (ψημενο ή αψητο μικρη διαφορα μου κανει). Μιλαμε για 6x20gr (πρωτεΐνης βαζω ενα μεσο ορο) 120.
120 (ανα γευμα) χ 3(γευματα που λες) = 360γρ μονο απο ζωικη ετσι να εχουμε να λεμε.

Αλλαζουμε πλευρο λοιπον, και συνεχιζουμε τον υπνο, οταν ξυπνησουμε το ξανασυζηταμε το θεμα :thumbup:

TheWorst
17-09-12, 21:31
Σε μενα μπαινουν 500 γρ μετρημενο ωμο αλλα για ολη τη μερα.. Στα 105 γραμμαρια πρωτεϊνης γυρω. Αυτα με τα 360 λιγοι απο δω τα χρειαζονται πραγματικα :P

ArgoSixna
17-09-12, 23:11
Συνεχιζω τις διαφορες παραλαγες .. πρεπει να βρω μηχανη για βαφλες καποια στιγμη!!
**Γιαουρτι κακαο σιροπι σοκολατα/φραουλα ;)
53599

kokolakis
17-09-12, 23:54
πω πω ενα σατανα βραδυατικα.... :food:

dorita
18-09-12, 16:44
53624

δικιας μας παραγωγης βεβαιως βεβαιως...

για πολυ μελι μιλαμε!!:turtle:

lila_1
18-09-12, 16:46
53624

δικιας μας παραγωγης βεβαιως βεβαιως...



Mαλάκα άλιεν είναι αυτο???
:shock:

kokolakis
18-09-12, 16:47
:rolf::rolf::rolf:

εξηγησε την διαδικασια....

dorita
18-09-12, 16:48
Mαλάκα άλιεν είναι αυτο???
:shock:

κ σκεψου το παιρνω κομματακια κ το τρωω!!!!

ουουου!!!!!:P

πως φαινεται ο ανθρωπος που ζει στας αθηνας....

takir1dac
18-09-12, 16:48
Αχαχα τρομερη , τρελενομαι για κερηθρα και εγω!!

dorita
18-09-12, 16:54
:rolf::rolf::rolf:

εξηγησε την διαδικασια....

κερυθρουλα αγαπητε εκει αποθηκευουν το μελακι οι μελισσουλες ....
την γυρη κ τους γονους!!:P

δεν ειμαι βεφα...αλλα μου ααρεσουν τα υποκοριστικα!!!:P

μιαμ μιαμ!! αντι για τσιχλιτσα παιρνεις κερυθρουλα!!....:rolf:

kokolakis
18-09-12, 16:57
το καταλαβα τι ειναι αλλα ειναι πολυ σκουρα....
οσες φορες εχω φαει ηταν ανοικτοχρωμη και υπεθεσα οτι κατι αλλο θα ειχες κανει....

παντως ειναι πολυ ωραια....! :thumbup:

dorita
18-09-12, 17:01
το καταλαβα τι ειναι αλλα ειναι πολυ σκουρα....
οσες φορες εχω φαει ηταν ανοικτοχρωμη και υπεθεσα οτι κατι αλλο θα ειχες κανει....

παντως ειναι πολυ ωραια....! :thumbup:

αγαπητε το μελι οσο πιο σκουρο τοσο πιο τονωτικο ειναι!!!!:turtle:

κ βεβαια επηραζει απο που εχουν συλλεξει το μελακι τους!!!!
πχ. το πευκομελο ειναι πιο ανοιχτοχρωμο κ αραιο...

kokolakis
18-09-12, 17:09
δε το ξερα....! :toast:
δηλαδη να προτιμω το σκουρο γκουντ.....!

dorita
18-09-12, 17:11
δε το ξερα....! :toast:
δηλαδη να προτιμω το σκουρο γκουντ.....!

το σκουρο μελι ειναι υψηλοτερης θρεπτικης αξιας!!!:thumbup:

αλλα σου λεω κ παλι οτι παιζει ρολο κ απο που συλλεγουν το μελι οι μελισσιτσες..καθως επισης κ τι επεξεργασια εχει υποστει το μελακι....:green:

COBRA_STYLE
18-09-12, 17:21
δικιας μας παραγωγης βεβαιως βεβαιως...

για πολυ μελι μιλαμε!!:turtle:

αυτα ειναι μπραβο:clap:...αφου εχετε μελισσια ειστε αρχηγοι:thumbup:

dorita
18-09-12, 17:27
αυτα ειναι μπραβο:clap:...αφου εχετε μελισσια ειστε αρχηγοι:thumbup:

μην φανταστεις ...απο 2 ξεκινησαμε....8 εγιναν παναθεματες ...φτου φτου μην τις ματιασω κ μου αρρωστησουν!!:green:

για μας κ για μας....χωρις ιχνος επεξεργασιας το παιρνεις κ το τρως!!πωωω....βαζεις τελος στις λιγουρες!:green:

koukoutsaki
18-09-12, 17:29
μπραβο ντοριτακι μου
μεγαλη υποθεση να εχεις δικο σου μελι :green:
:turtle:

dimitrispump
18-09-12, 19:04
53624

δικιας μας παραγωγης βεβαιως βεβαιως...

για πολυ μελι μιλαμε!!:turtle:
ωραια η κερυθρα,που κ που τρωω κ εγω οταν βρω,πολυ πραμα δωσε κ σε μας λιγο,εχετε κ βασιλικο πολτο?

tolis93
18-09-12, 20:11
καπως ετσι κανεις μια η δυο γυναικες ευτυχησμενες:green: καρμποναρα με κρεμα γαλακτος κ αυγα κ κοτοπουλο κ σαφως πιπερι αλλατι.
τορτελινια με 3 τυρια μεσα και μιξ 4 τυριων απο πανω.συν σως γαλα-μαγιονεζα-σκορδο-δυοσμο
πιπεριες γεμιστες με βουτηρο τυρι γαλοπουλα φιλετο χοιρινο αναμεικτα αυτα σε διαφορετικα.
2 σαλατουλες. η μια με iceberg μηλο ροδι σως μαγιονεζα τυρι η αλλη iceberg με σως βαλσαμικο ελαιολαδο μελι μουσταρδα(σε σκονη απο φυτο επι τοπου) και τυρι. εφτιαξα επισης μια σαγκρια με κοκκινο κρασι ροδι πεπονι μηλο ζαχαρη και σοδα
και μια σοκολατοπιτα
κ ενας σχεδιασμος σε πιατακι53639536405364153642536435364453645

καλη μας ορεξη:turtle:

Nastya
18-09-12, 20:18
Τολη σταματα να βαζεις φωτογραφιες με τετοια φαγητα, δεν σε αντεχω αλλο:rolf::rolf::rolf:

robgr77
18-09-12, 20:22
Α ρε Τόλη με τα ωραία σου!!!

tolis93
18-09-12, 20:24
οκ το δεχομαι δεν ειναι κ οοοτι πιο υγιεινο αλλα χαλαλι για σημερα:green:

eri_87
19-09-12, 15:59
Ταπεινή μακαρονοσαλάτα με κοτόπουλο, ντομάτα, τριμμένη μυζήθρα και βινεγκρετ! Νέο είδος στο μενού μου.. :green:
53741

goldenera
19-09-12, 16:11
Πολύ ωραία η ταπεινή αλλά σταθερής αξίας μακαρονάδα! Ας στη συνοδεύσουμε με μια ταπεινή σαλατούλα με λάχανο-καρότο-γλυστρίδα-κρεμμύδι-σκόρδο-μαιντανό-ξυδάκι-λαδάκι;)

53742

kokolakis
20-09-12, 15:02
53803

κουνελι με πατατες στο φουρνο....
μελιτζανες με μπεσαμελ και αυτες στο φουρνο....

:thumbup:

koukoutsaki
20-09-12, 15:03
κουνελι :cry: πως το τρως το καημενουλι δε το λυπασαι :(

kokolakis
20-09-12, 15:17
καθολου ομως :green: :food:

Stella
20-09-12, 15:24
Πωπωωωω κοκολάκη....μελιτζανες με μπεσαμέλ!!!Μιαμ...μιαμ....
...αν εχουν και λίγο κιμαδάκο στο ενδιάμεσο.....:thumbup::thumbup::thumbup:

primordial
20-09-12, 16:38
@Eri...
Πολύ ωραία η πρότασή σου :thumbup:...
Δοκίμασα πρόσφατα μια μακαρονοσαλάτα, "ετοιματζίδικη", κ μπορώ να πω ότι μου άρεσε η ιδέα να την εντάξω στο πλάνο μου. Παραδόξως δεν είμαι κ πολύ του ζυμαρικού, απλά για να σπάει λίγο η μονοτονία.
Κάτι το ιδιαίτερο στην συνταγή σου? Η βινεγκρέτ τι περιέχει?

@Goldenera...
Super η σαλατούλα σου...:thumbup:
θα την "κλέψω" την πρότασή σου απλά δεν θα το φωτογραφίσω μέχρι να είναι σε θέση να σταθεί επάξια δίπλα στην δική σου...
Κάποια στιγμή θα πρέπει να μας δείξεις κ αυτά που κρύβεις... τέτοιες χερούκλες δεν γίνονται με σαλατούλα...:green::P:green:

goldenera
20-09-12, 18:17
Ευχαριστώ primordial για τα καλά σου λόγια, αλλά 1ον η σαλάτα είναι απλή οπότε τη φτιάχνεις πολύ εύκολα και 2ον η διατροφή μου δεν έχει καμία σχέση με την τυπική ΒΒιλντεράδικη διατροφή. Στην ουσία 1 κανονικό γεύμα κάνω την ημέρα (βράδυ) κι αυτό όχι καθαρό, και μετά από την προπόνηση 2 αυγά και φρούτο.

primordial
20-09-12, 19:31
Δεν έχει σημασία αυτό που κάνεις να βαδίζει σε "ΒΒιλντεράδικα" μονοπάτια, αρκεί να σε καλύπτει κ να δουλεύει πάνω σου... ;)
τα μονοπάτια που επιλέγεις σε δικαιώνουν...!!!!:thumbup:

goldenera
20-09-12, 23:29
Σωστό και αυτό:welcome::welcome:

eri_87
21-09-12, 15:35
@Eri...
Πολύ ωραία η πρότασή σου :thumbup:...
Δοκίμασα πρόσφατα μια μακαρονοσαλάτα, "ετοιματζίδικη", κ μπορώ να πω ότι μου άρεσε η ιδέα να την εντάξω στο πλάνο μου. Παραδόξως δεν είμαι κ πολύ του ζυμαρικού, απλά για να σπάει λίγο η μονοτονία.
Κάτι το ιδιαίτερο στην συνταγή σου? Η βινεγκρέτ τι περιέχει?


Κι εμένα για αλλαγή μου φάνηκε καλή ιδέα.. Επίσης μπορείς να βάλεις ότι σου αρέσει κι έτσι έχεις άπειρες επιλογές. Βινεγκρέτ κάνω για 1μερίδα με 2κ.σ.ελαιόλαδο, στη μύτη του κουταλιού μέλι, άλλο τόσο μουστάρδα, 1κουταλάκι μπαλσάμικο (ανάλογα τα γούστα αυτό) και αλάτι-πιπέρι και όλο αυτό το ανακατεύω με το μιξερ του φραπε.
Άλλη φορά έχω βάλει λίγη μαγιονέζα 3% με κέτσαπ κ μουστάρδα (ροζ σος κοινώς) αλλά επειδή είναι ΠΟΛΥ πηχτή αυτή η μαγιονέζα, βάζω αρκετό νεράκι να αραιώσει κι έτσι γίνεται εξτρα λαιτ... :P

psonara
22-09-12, 15:25
Κι εμένα για αλλαγή μου φάνηκε καλή ιδέα.. Επίσης μπορείς να βάλεις ότι σου αρέσει κι έτσι έχεις άπειρες επιλογές. Βινεγκρέτ κάνω για 1μερίδα με 2κ.σ.ελαιόλαδο, στη μύτη του κουταλιού μέλι, άλλο τόσο μουστάρδα, 1κουταλάκι μπαλσάμικο (ανάλογα τα γούστα αυτό) και αλάτι-πιπέρι και όλο αυτό το ανακατεύω με το μιξερ του φραπε.
Άλλη φορά έχω βάλει λίγη μαγιονέζα 3% με κέτσαπ κ μουστάρδα (ροζ σος κοινώς) αλλά επειδή είναι ΠΟΛΥ πηχτή αυτή η μαγιονέζα, βάζω αρκετό νεράκι να αραιώσει κι έτσι γίνεται εξτρα λαιτ... :P

ερι εξαιρετικη η προταση σου!κερδιζει ακομα και απο τη φωτο!τι αναλογιες εχεις βαλει σε κοτοπουλο,ζυμαρικα και τυρι?

eri_87
22-09-12, 20:12
ερι εξαιρετικη η προταση σου!κερδιζει ακομα και απο τη φωτο!τι αναλογιες εχεις βαλει σε κοτοπουλο,ζυμαρικα και τυρι?

Σ' ευχαριστώ! :)
Έχω βάλει 100γρ κοτόπουλο (βραστό), ζυμαρικά φτιάχνω το 1/4 του πακέτου που είναι θεωρητικά 1μερίδα (125γρ άβραστα) και αυτά τα τρώω σε 2δόσεις. Τυράκι... 1κοφτή κουταλιά της σούπας!

chris corfu
22-09-12, 22:48
53905 μια φωτο με κοτομπουκιες απο κομματακια φιλλετο κοτοπουλο ψημενα στο φουρνο και μακαρονακια..

gym
23-09-12, 12:00
53907

Καλημερες με σκετο κανελατο καφεδακο και ορεξη για οργανωση του εξαμηνου!;)

gym
23-09-12, 19:33
53929

μοσχαρακι φιλετακι με μαιντανο+σαλατουλα μαρουλι(το φαγα) /καροτο+καστανο ρυζι +ΜΠΑΛΣΑΜΙΚΟ ΠΑΝΤΟΥ :green::green:

PEGY
23-09-12, 19:37
53907

Καλημερες με σκετο κανελατο καφεδακο και ορεξη για οργανωση του εξαμηνου!;)

Τι τέλεια φωτογραφία :thumbup::thumbup:

goldenera
25-09-12, 14:58
Κλασικά πράγματα;) Μακαρονάκια βίδες πολύχρωμα, κιμά, και τυράκι ρεγκάτο. Σαλατούλα mix μπρόκολο και μαρούλι αγγουράκι. Από την πείνα όπως βλέπετε τα έφαγα μέσα από τα μπωλ:green::green: Και ένα ποτήρι κόκκινο κρασάκι;)

53998

magavaTOUT
25-09-12, 15:13
gym καθαρισε την επιφανεια εργασιας σου!! θα ανοιγει πιο γρηγορα το pc :P

robgr77
25-09-12, 15:43
gym καθαρισε την επιφανεια εργασιας σου!! θα ανοιγει πιο γρηγορα το pc :P

:unsure:

magavaTOUT
25-09-12, 21:23
τι δεν καταλαβες ; :P δεν εννοω να ριξει χλωρινη, να βγαλει τα τοοοσα icons που εχει λεω :turtle:

nitros
25-09-12, 21:33
54022

ειναι κατι μεταξυ cottage k γιαουρτιου.

Διατροφική αξία ανά 100g
Ενέργεια 214 kJ / 50 kcal
Πρωτεΐνες 11g
Υδατάνθρακες 3.0G
Fat 0,0 g
Τιμή: € 0,70

το χω λιωσει εδω στην ολλανδια..βολευει για πριν τον υπνο ..
Στην Ελλαδα δυστυχως ουτε καν το χουμε ακουστα.....

gym's sis
25-09-12, 22:48
54022

ειναι κατι μεταξυ cottage k γιαουρτιου.

Διατροφική αξία ανά 100g
Ενέργεια 214 kJ / 50 kcal
Πρωτεΐνες 11g
Υδατάνθρακες 3.0G
Fat 0,0 g
Τιμή: € 0,70

το χω λιωσει εδω στην ολλανδια..βολευει για πριν τον υπνο ..
Στην Ελλαδα δυστυχως ουτε καν το χουμε ακουστα.....


Έχει και στο Lidl με διάφορες γεύσεις...;)

tolis93
25-09-12, 22:54
Έχει και στο Lidl με διάφορες γεύσεις...;)

δε παιζει.δεν εχω βρει.κ ειναι τοπ απο μακρος βολευει απειρα:thumbup::clap::bowdown:

tolis93
25-09-12, 22:55
Κλασικά πράγματα;) Μακαρονάκια βίδες πολύχρωμα, κιμά, και τυράκι ρεγκάτο. Σαλατούλα mix μπρόκολο και μαρούλι αγγουράκι. Από την πείνα όπως βλέπετε τα έφαγα μέσα από τα μπωλ:green::green: Και ένα ποτήρι κόκκινο κρασάκι;)

53998

golden food from golden era:thumbup:

sakistaz
25-09-12, 22:59
Έχει και στο Lidl με διάφορες γεύσεις...;)

εαν σου ειναι ευκολο βαλε τ ονομα η ' φοτο απ το προ'ι'ον! παω σε 5-6 lidl k δε μπορω να βρω πουθενα cottage light που επερνα

goldenera
25-09-12, 23:08
golden food from golden era:thumbup:


Καλό:green:

chili
25-09-12, 23:36
53907

Καλημερες με σκετο κανελατο καφεδακο και ορεξη για οργανωση του εξαμηνου!;)

crossfit? :P

gym's sis
26-09-12, 14:11
εαν σου ειναι ευκολο βαλε τ ονομα η ' φοτο απ το προ'ι'ον! παω σε 5-6 lidl k δε μπορω να βρω πουθενα cottage light που επερνα

Δεν θυμάμαι όνομα...Πάντως είμαι σίγουρη ότι το έχω δει στο Lidl,δεν ξέρω τώρα αν το σταμάτησαν!Όσο για το cottage,επειδή και εγώ δεν το βρισκώ,ρώτησα και μου είπανε ότι έχει σταματησει...Μπορεί κάποιααααα στιγμη να το ξαναέχουν..

gym
26-09-12, 14:15
Τι τέλεια φωτογραφία :thumbup::thumbup:

ε τι τα κανα τοσα χρονια σπουδες στην φωτογραφια!:green::green:

gym
26-09-12, 14:17
gym καθαρισε την επιφανεια εργασιας σου!! θα ανοιγει πιο γρηγορα το pc :P

σε λιγες μερες μωρε θα φυγουν πολλα αρχεια απο πανω απλα τα χω να τα βλεπω....ειναι τα θεμελια της νεας γυναικειας ενοτητας ντε!:green:

gym
26-09-12, 14:19
Έχει και στο Lidl με διάφορες γεύσεις...;)


δε παιζει.δεν εχω βρει.κ ειναι τοπ απο μακρος βολευει απειρα:thumbup::clap::bowdown:


Δεν θυμάμαι όνομα...Πάντως είμαι σίγουρη ότι το έχω δει στο Lidl,δεν ξέρω τώρα αν το σταμάτησαν!Όσο για το cottage,επειδή και εγώ δεν το βρισκώ,ρώτησα και μου είπανε ότι έχει σταματησει...Μπορεί κάποιααααα στιγμη να το ξαναέχουν..

:thumbup::thumbup: ναι ρε εχει...γκαβαδια ολοι σας δεν το βλεπετε?χεχε....κλασσικο γερμανικο προιον...:clap:

gym
26-09-12, 14:19
crossfit? :P

ναι και crossfit κανω κ καφε πινω...προς τι η γλωσσα εξω?:green:

gym's sis
26-09-12, 14:22
:thumbup::thumbup: ναι ρε εχει...γκαβαδια ολοι σας δεν το βλεπετε?χεχε....κλασσικο γερμανικο προιον...:clap:

sis cottage εδώ στο lidl δεν έχει πια,πιο μετά είπαν μπορεί να ξαναφέρουν!

eli_din3
26-09-12, 14:23
sis cottage δεν έχει εδώ στο lidl δεν έχει πια,πιο μετά είπαν μπορεί να ξαναφέρουν!

ναι ρ γμτ ..πφφ

gym
26-09-12, 14:28
sis cottage εδώ στο lidl δεν έχει πια,πιο μετά είπαν μπορεί να ξαναφέρουν!

νομιζετε....σε μενα εχει...χθες πηρα...

eli_din3
26-09-12, 14:29
νομιζετε....σε μενα εχει...χθες πηρα...

TIII?? σε ποιο???

gym
26-09-12, 14:33
Ωραιοκαστρο...αμα πας να παρεις πες το μου να σε προλαβω να τα παρω ολα :evil2::evil2::evil2:

eli_din3
26-09-12, 14:34
Ωραιοκαστρο...αμα πας να παρεις πες το μου να σε προλαβω να τα παρω ολα :evil2::evil2::evil2:

αχαχαχχ τι λεει..θα ανεβω τωρα στην εβδομαδα... εχει πολλα??? :green::green::green::turtle:

gym
26-09-12, 14:35
αχαχαχχ τι λεει..θα ανεβω τωρα στην εβδομαδα... εχει πολλα??? :green::green::green::turtle:

τελειωσαν...τα πηρε μια με τζυμ με ενα ποδηλατο τρεχοντας:green::green:

goldenera
26-09-12, 14:43
Ρυζάκι με λουκάνικο και νταματούλες στη γάστρα+home made μπάρες σοκολάτας (βρώμη, ταχίνι, μέλι, φουντούκια, κακάο σκόνη και κουβερτούρα για την επικάλυψη).;)


5405154052

Levrone
26-09-12, 14:56
Ρυζάκι με λουκάνικο και νταματούλες στη γάστρα+home made μπάρες σοκολάτας (βρώμη, ταχίνι, μέλι, φουντούκια, κακάο σκόνη και κουβερτούρα για την επικάλυψη).;)



με συνετριψες...
δε λεω για το γλυκο, για το φαι λεω....

goldenera
26-09-12, 14:59
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf: Γιατί βρε σε συνέτριψα?

Levrone
26-09-12, 15:03
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf: Γιατί βρε σε συνέτριψα?

δε δικαιουμαι να μιλαω για φαι μετα απο οοοοοσα εκανα τοσο καιρο, αλλα ρε φιλε ανθρωπος ειμαι και εγω!!!!

Να χαμε ενα σπετσοφαι τωρα να παμε στα ουρανια!!!!

Stella
26-09-12, 16:05
Πωπωωωω goldenera ετσι όπως είναι από τη γάστρα το καταβροχθίζω το ρυζάκι!
Σε πιάτο δε θα το ευχαριστηθώ μου φαίνεται!:green:

sakistaz
26-09-12, 16:27
Δεν θυμάμαι όνομα...Πάντως είμαι σίγουρη ότι το έχω δει στο Lidl,δεν ξέρω τώρα αν το σταμάτησαν!Όσο για το cottage,επειδή και εγώ δεν το βρισκώ,ρώτησα και μου είπανε ότι έχει σταματησει...Μπορεί κάποιααααα στιγμη να το ξαναέχουν..

μεχρι αυτη τη στιγμηηηη αναγκαζομαι να παιρνω απ το μαρινοπουλο 1ευρω που σπανια εχει η΄ απο βεροπουλο που εχει με 1,20.απλα το θεμα ειναι οτι ειναι 4,5% κ οχι light!!αν εχει ανακαλυψει καποιος κανενα light ας μας δωσει τα φωτα του!!!!κ δεν εννοω με 2,20+,τετοια ξερω κ γω να βρω:green:

goldenera
26-09-12, 16:49
Πωπωωωω goldenera ετσι όπως είναι από τη γάστρα το καταβροχθίζω το ρυζάκι!
Σε πιάτο δε θα το ευχαριστηθώ μου φαίνεται!:green:

Σωστή σε βρίσκω!!!

koukoutsaki
26-09-12, 17:04
ππωωωω goldenera μου τρεξαν τα σαλια με τις μπαρες βουτηγμενες στη σοκολατα :shock::green:

goldenera
26-09-12, 17:08
Και να σου πω την αλήθεια και από γεύση 'βγήκαν' πολύ καλές (και είμαι πάντα αυστηρός κριτής:green:). Λίγο μεγάλες βέβαια και όχι σουλουπωμένες αλλά εντάξει. Δηλ. εσείς που είστε αυστηροί με διατροφή θα φάτε μισή:green:

koukoutsaki
26-09-12, 18:54
σιγα μην ετρωγα μιση μονο :rolf:

fatals
26-09-12, 19:52
Δεν επρεπε να δω το θεμα. Παω να φαω...

goldenera
27-09-12, 14:40
Συνεχίζουμε με υγιεινές προτάσεις:green:

Μακαρονάδα φούρνου πριν μπει μέσα:

:clap:54132

Και αφού βγήκε από το φούρνο;)

54133

eli_din3
27-09-12, 14:41
Συνεχίζουμε με υγιεινές προτάσεις:green:

Μακαρονάδα φούρνου πριν μπει μέσα:

:clap:54132

Και αφού βγήκε από το φούρνο;)

54133

θεεεε μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ..τι εχει?????:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

goldenera
27-09-12, 14:47
χαχαχαχαχαχα....ηρέμησε:rolf::rolf::rolf::rolf:

Λοιπόν κιμαδάκο+γαλοπούλα βραστή, αλεσμένη πιπεριά πράσινη, ντομάτα φρέσκια και pumaro, ριγανίτσα-δυόσμο ξερά. αλατάκι, πιπεράκι, κανελίτσα, και διάφορα τυρία (ρεγγάτο, μοτσαρέλα) από πάνω.

psonara
27-09-12, 15:57
Συνεχίζουμε με υγιεινές προτάσεις:green:

Μακαρονάδα φούρνου πριν μπει μέσα:

:clap:54132

Και αφού βγήκε από το φούρνο;)

54133

καλα τωρα χτυπησες φλεβα!το αγαπημενο μου!μολις εφαγα κατι παρομοιο!μισο ταψι παστιτσιο!εσκασα αλλα ηταν μελι!συγχαρητηρια!

goldenera
27-09-12, 16:08
:thumbup::thumbup::thumbup:

Levrone
27-09-12, 16:08
χαχαχαχαχαχα....ηρέμησε:rolf::rolf::rolf::rolf:

Λοιπόν κιμαδάκο+γαλοπούλα βραστή, αλεσμένη πιπεριά πράσινη, ντομάτα φρέσκια και pumaro, ριγανίτσα-δυόσμο ξερά. αλατάκι, πιπεράκι, κανελίτσα, και διάφορα τυρία (ρεγγάτο, μοτσαρέλα) από πάνω.

μας εχεις εξοντωσει..

Οταν μου δειχνεις τετοιο πιατο και προσθετεις οτι "ειναι και υγιεινο" ,
ειναι σα να μου δειχνεις μια σεξοβομβα και να μου λες "ειναι και απο σπιτι".

goldenera
27-09-12, 16:56
Γιατί βρε το λες...τί δεν είναι υγιεινό....το μακαρονάκι? το κιμαδάκι? ή τα μυρωδικά? εντάξει λίγο λιπαρά τα τυριά:green:

koukoutsaki
27-09-12, 17:12
πολυ ωραιο το φαγητακι σου ...:thumbup::thumbup:

Levrone
27-09-12, 18:09
Γιατί βρε το λες...τί δεν είναι υγιεινό....το μακαρονάκι? το κιμαδάκι? ή τα μυρωδικά? εντάξει λίγο λιπαρά τα τυριά:green:

μα αυτο λεω, μας παρουσιαζεις φαγητα που δεν μπορουμε και να στα κατηγορησουμε!!!!!

goldenera
27-09-12, 19:01
Αμέ τί νόμιζες....χαζός είμαι?:green::turtle::rolf:

vaggan
27-09-12, 19:29
Ρυζάκι με λουκάνικο και νταματούλες στη γάστρα+home made μπάρες σοκολάτας (βρώμη, ταχίνι, μέλι, φουντούκια, κακάο σκόνη και κουβερτούρα για την επικάλυψη).;)


5405154052αν υπαρχει θεος γρηγορα να μου βγαλει τα ματια:rolf::turtle:μιλαμε για φαι τωρα οχι αστεια

kokolakis
27-09-12, 19:31
καλα γιαννη τα πιατα σου ειναι ενα και ενα :clap::bowdown::clap::bowdown::clap:

προτεινω να κλειδωθει το θεμα μεχρι να τελειωσει την διαιτα ο κωστης..... :unsure:

goldenera
27-09-12, 23:02
Μα είναι και αυτό μέρος της προσπάθειας. Να αντιστέκεσαι στους πειρασμούς. Γι'αυτό τα ποστάρω, για προπόνηση του πνεύματος:rolf::rolf::rolf::rolf:

tolis93
28-09-12, 00:59
τετοια σως δεν εχω ξανα φτιαξει τρελαθηκα λεμε.

μακαρονια με κοτοπουλο πιπεριες καροτακια αρακα(διαφορα λαχανικα δλδ) και σως με κρεμα γαλακτος 15% 1 κ σουπας ταχινι 1 κ γλυκου ελαιολαδο και λιγο κυμινο.βγηκε κολαση54182

Stella
28-09-12, 06:22
Σούπερ!:thumbup:
Αν και δε με δελεάζουν τα περισσότερα περίεργα που φτιάχνεις...εδώ Τόλη έγγραψες!!!:clap::clap::clap:

tolis93
28-09-12, 11:27
Σούπερ!:thumbup:
Αν και δε με δελεάζουν τα περισσότερα περίεργα που φτιάχνεις...εδώ Τόλη έγγραψες!!!:clap::clap::clap:

βασικα βγηκε πολυ καλο κ δε το περιμενα.λεω νταξει θελω κατι πιο περιεργο σημερα εβαλα οτι βρηκα κ βγηκε αυτο.ηταν πολυυυ ωραιο

btw εφτιαξα και τη σως π εχουν στα γκουντις τα μπεργκερς:green:

goldenera
28-09-12, 13:12
Tόλη με το κύμινο και το ταχίνι το 'ανέβασες' σε άλλο επίπεδο το πιάτο:clap:

tolis93
28-09-12, 16:03
Tόλη με το κύμινο και το ταχίνι το 'ανέβασες' σε άλλο επίπεδο το πιάτο:clap:

αλλος ενας λατρης βλεπω:toast:

GeoDask
28-09-12, 22:07
Απλό, λιτό και απέριττο :green:
54206

goldenera
28-09-12, 22:37
Αν μου έλεγαν ποιό θα ήταν το τελευταίο γεύμα που θα ήθελες να κάνεις πριν σε εκτελέσουμε, κάτι τέτοιο θα ήθελα:clap::clap:

GeoDask
29-09-12, 01:53
Αν μου έλεγαν ποιό θα ήταν το τελευταίο γεύμα που θα ήθελες να κάνεις πριν σε εκτελέσουμε, κάτι τέτοιο θα ήθελα:clap::clap:

Εγώ παλι πίτσες, κρέπες, hamburger κλπ :green::toast:

tolis93
29-09-12, 13:17
1 μηλο 1 μπανανα 1 ροδακινο.πιτακια βρωμης απο κατω.μερεντα δικια μ απο πανω.και πολυ πολυ αγαπη:green:54272

eli_din3
29-09-12, 19:30
χαχαχαχαχαχα....ηρέμησε:rolf::rolf::rolf::rolf:

Λοιπόν κιμαδάκο+γαλοπούλα βραστή, αλεσμένη πιπεριά πράσινη, ντομάτα φρέσκια και pumaro, ριγανίτσα-δυόσμο ξερά. αλατάκι, πιπεράκι, κανελίτσα, και διάφορα τυρία (ρεγγάτο, μοτσαρέλα) από πάνω.

επειδη αυτη η εικονα με εχει στοιχειωσει αυριο θα σου αντιγραψω το φαι :green::green::green::green:

s0k0s
29-09-12, 23:01
Τόλη πως κ πως περιμενω την μερα που θα κατεβω! Οχι τιποτα να φαω την μερεντα σου :green:

tolis93
29-09-12, 23:54
Τόλη πως κ πως περιμενω την μερα που θα κατεβω! Οχι τιποτα να φαω την μερεντα σου :green:

εδω να ξερεις οι μερες θα περνανε καπως ετσι

"μασα"
"βαρη"
"γυναικες"
:green:
οσο για τη μερεντα ναι οκ.ναι το δεχομαι.ειναι οτι καλυτερο εχω φτιαξει ποτε....μεταξυ μας εφτιαξα μερεντοφυστικοβουτηρο.παγωνει στο ψυγειο.αντε να δουμε....

s0k0s
29-09-12, 23:54
Θα ερθω μου φαινεται καμια βδομαδα νωριτερα χαχαχαχα!

tolis93
29-09-12, 23:56
Θα ερθω μου φαινεται καμια βδομαδα νωριτερα χαχαχαχα!

κατεβα απο αυριο ρε :green:

goldenera
01-10-12, 15:52
επειδη αυτη η εικονα με εχει στοιχειωσει αυριο θα σου αντιγραψω το φαι :green::green::green::green:

Το έκανες?


Λοιπόν αγοράσατε ψωμάκι αλλά για διαφόρους λόγους δεν το φάγατε και ψιλομπαγιάτεψε? Κανένα πρόβλημα. Πάρτε το χαράκτε το κατά μήκος και πλάτος βαθιά μέχρι πάτο, ρίξτε του σκορδάκι τριμένο αλατάκι πιπεράκι ρίγανι μπόλικο λαδάκι και μετά κάντε του ένα καλό μασάζ να πάνε τα υλικά παντού. Τέλος χώστε μέσα φετούλα σε όλο το μήκος και πλάτος (εγώ έβαλα και κάπαρι;)). Τυλίξτε σε λαδόκολλα που προηγουμένως έχετε βρέξει με νερό καλά και στραγγίξει.Ψήστε στους 180 για κανά μισάωρο και βουαλά:

54449


Να'ναι καλά αυτό το παληκαράκι ο Jamie Oliver:green::green::green:

Nastya
01-10-12, 19:00
:shock::shock::shock::shock: ωχ δε νιωθω καλα λεμε

:clap::clap:

tolis93
01-10-12, 22:12
κοτοπουλο φιλετο στο φουρνο .καστανο ρυζι.πιπεριες στο φουρνο.βρασμενα καροτακια.και απο πανω καρυ λεμονι λιγο ελαιολαδο και ταχινι.και ναι βγηκε ωραιο. η ντοματουλα ειναι guest star54469

Stella
01-10-12, 22:20
54449

Όταν βλέπω κάτι τέτοια...την Ελίνα σκέφτομαι!!!:green::green::green:

leftis
01-10-12, 22:27
Αχαχαχα, αυτό το κόλπο με τη λαδόκολλα και το νερό του jamie oliver το είδα και εγώ :turtle::turtle:

Nikolas_mk2
01-10-12, 23:22
Αχαχαχα, αυτό το κόλπο με τη λαδόκολλα και το νερό του jamie oliver το είδα και εγώ :turtle::turtle:

Αυτη η τεχνική με την βρεγμένη λαδόκολλα μου εχει λύσει τα χέρια με τα μπραουνις.!!! Απλά πραγματα καμια φορά αλλα΄που να τα σκεφτείς μονος σου.... ;)

- Goldenera,μπράβο φαίνεσαι ωραίος μερακλής,όπως κι ο Τόλης βεβαια! :clap:

tolis93
01-10-12, 23:28
εγω τα χω ξανα πει κ θα τα ξαναπω γιατι αυτο το ψωμι κοντευει να βγει απο την οθονη και θα το φαω. golden food by golden era

goldenera
02-10-12, 15:00
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf: Να είστε καλά. Η αλήθεια είναι ότι με τράβαγε από μικρό η κουζίνα οποτε το ψιλοξάχνω;) Ρε συ Τόλη τί γίνεται με το ταχίνι? Το βάζεις παντού έτσι? Όπως ο Jamie το ελαιόλαδο και τις πιπεριές τσίλι:green:

goldenera
02-10-12, 15:05
κοτοπουλο φιλετο στο φουρνο .καστανο ρυζι.πιπεριες στο φουρνο.βρασμενα καροτακια.και απο πανω καρυ λεμονι λιγο ελαιολαδο και ταχινι.και ναι βγηκε ωραιο. η ντοματουλα ειναι guest star54469

Καλό μπορεί να ήταν το ψωμί μου, αλλά εδώ μιλάμε για super hardcore bodybuilding meal:clap::clap::clap::clap::clap:

tolis93
02-10-12, 15:15
Καλό μπορεί να ήταν το ψωμί μου, αλλά εδώ μιλάμε για super hardcore bodybuilding meal:clap::clap::clap::clap::clap:

:toast: να κανω το τραπεζι μια φορα:green:

psonara
02-10-12, 15:57
ρε παιδια καθε φορα που μπαινω σ'αυτο το τοπικ και βλεπω τις δημιουργιες σας ανακαλυπτω τη μαγεια που κρυβει η κουζινα!παντως μονοφαγαδες ειστε!!!!!!!!δεν μας καλεσατε ποτε!:P

Stella
02-10-12, 15:59
Ψωνάρα φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν μεναμε όλοι σε μια περιοχή στην Αθήνα;
Πωωωω θα είχαμε ξεχάσει τι θα πει γράμμωση και θα ήμασταν όλο το χρόνο στον όγκο....στον πολύ όγκο μιλάμε!!!:green:

tolis93
02-10-12, 16:03
Ψωνάρα φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν μεναμε όλοι σε μια περιοχή στην Αθήνα;
Πωωωω θα είχαμε ξεχάσει τι θα πει γράμμωση και θα ήμασταν όλο το χρόνο στον όγκο....στον πολύ όγκο μιλάμε!!!:green:

ε μωρε θα τρωγαμε λιγοτερο στη γραμμωση σιγα.κ τελευταιο μηνα θα παιζαμε μια καλη κετο με ταχινια και ξηροκαρπια ψαρι με μαγιονεζα κ τετοια ομορφα:green:

psonara
02-10-12, 16:07
Ψωνάρα φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν μεναμε όλοι σε μια περιοχή στην Αθήνα;
Πωωωω θα είχαμε ξεχάσει τι θα πει γράμμωση και θα ήμασταν όλο το χρόνο στον όγκο....στον πολύ όγκο μιλάμε!!!:green:

ναι στελλα μου ακριβως!βασικα θα ειχαμε βγαλει απο το λεξιλογιο τη λεξη γραμμωση!αντε να δουμε τι θα κανουμε μ'αυτους!παντως μεταξυ μας μας εχουν βαλει γυαλια.............!

Stella
02-10-12, 16:10
ναι στελλα μου ακριβως!βασικα θα ειχαμε βγαλει απο το λεξιλογιο τη λεξη γραμμωση!αντε να δουμε τι θα κανουμε μ'αυτους!παντως μεταξυ μας μας εχουν βαλει γυαλια.............!
Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια! Οι άντρες είναι πιο μερακλήδες στην κουζίνα από εμάς!:thumbup:

eli_din3
02-10-12, 16:29
Όταν βλέπω κάτι τέτοια...την Ελίνα σκέφτομαι!!!:green::green::green:

AHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHA κλαιω:P:P:P
μα γιατιιιιιιιιι? :unsure::unsure::unsure::turtle:

Stella
02-10-12, 16:39
Ελα που δε σ΄αρεσε το ψωμάκι τώραααααααα;;;;;
Ελαααααα πες την αλήθειααααααα........:P:P:P

eli_din3
02-10-12, 16:42
Ελα που δε σ΄αρεσε το ψωμάκι τώραααααααα;;;;;
Ελαααααα πες την αλήθειααααααα........:P:P:P

Νταξει θα το τρωγα... :green::green:

Αλλα δεν τρελαθηκα και σαν την μακαροναδα...:P

Ισως επειδη το ειδα χορτατη

vaggan
02-10-12, 18:30
κοτοπουλο φιλετο στο φουρνο .καστανο ρυζι.πιπεριες στο φουρνο.βρασμενα καροτακια.και απο πανω καρυ λεμονι λιγο ελαιολαδο και ταχινι.και ναι βγηκε ωραιο. η ντοματουλα ειναι guest star54469εδω ειμαστε μποντυμπιλντεραδικες καταστασεις:clap::clap::clap:

goldenera
02-10-12, 18:40
Και δε μας είπες, την έκανες τελικά την μακαρονάδα?

Ας περάσουμε όμως σε πιο υγιεινές καταστάσεις από τις προηγούμενες μου:green:

Έχουμε λοιπόν αυτό το φαγάκι:

54513


Και θα μου πείτε τί είναι αυτά τα ψαράκια παραταγμένα σα να είναι η πρωινή αναφορά του λόχου:green: Λοιπόν είναι μαριδάκι, το οποίο αντί για τηγανητό (καθώς ανθυγιεινό αλλά γίνεται και η κουζίνα μες στα λάδια:() μπήκε στο φούρνο. Πάνω σε (βρεγμένη λαδόκολλα;)) περιχύνουμε με λαδάκι, αλατάκι, ρίγανι και τα σκεπάζουμε (με λαδόκολλα επίσης). Ψήνουμε σε δυνατό φούρνο (200 Cl) για κανά 20 λεπτο και μετά ξεσκεπάζουμε και ψήνουμε για 10 λεπτά ακόμα μέχρι να αρπάξουν λίγο. Τα βγάζουμε και επί τόπου περιχύνουμε με λεμονάκι να πάει παντού. Ένα θα σας πω. Γίνονται σαν τηγανιτά.;)

goldenera
02-10-12, 18:45
Το προηγούμενο ήταν για τα παιδιά;) Για τους μεγάλους έχουμε: Τσιπουρίτσα + φέτα σολωμό με ντοματούλα, πιπερίτσα, καρότο, πατάτα, κρεμμύδι, σκόρδο, κάπαρι (ελαφρώς αλεσμένα-όχι αλοιφή) κρασάκι,λαδάκι αλάτι πιπέρι.....φτιάχνουμε και μια πράσινη σαλατούλα και ξεκινάμε;)

54514

tolis93
02-10-12, 22:13
μακαρονακι ολικης.κοτοπουλο.πιπεριες.κρεμμυδι ανθοτυρο κρητης και κρεμα γαλακτος 15%. συν 2 καροτα να μη λεμε οτι δν τρωμε κ σαλατα:green:5453054530

koukoutsaki
02-10-12, 22:18
Τολη μπραβο φοβερο :thumbup:

dorita
02-10-12, 22:24
καλο βρε τολη αλλα υστερεις στο food presentation...:P για να εχεις το αριστα!!:green:

να παρε μια ιδεα...

54532

tolis93
02-10-12, 22:32
αφου δε τα παω για παρουσιαση τα κανω αχταρμα:green: ααντε αντε.αυριο θα κανω περιποιημενο πιατακι οχι να δειτε:green:

dorita
02-10-12, 22:35
αφου δε τα παω για παρουσιαση τα κανω αχταρμα:green: ααντε αντε.αυριο θα κανω περιποιημενο πιατακι οχι να δειτε:green:

aaa...δεν ειναι ετσι!!πρεπει πρωτα να χορταινει το ματακι κ μετα το στομαχακι....:green:
σε περιμενω αυριο με το καρτελακι για βαθμολογια.....:P;)

Levrone
02-10-12, 22:37
καλο βρε τολη αλλα υστερεις στο food presentation...:P για να εχεις το αριστα!!:green:

να παρε μια ιδεα...

54532

συγχαρητηρια!
Εξυπνη ιδεα και δεν πρεπει να πηρε και πολυ χρονο.

COBRA_STYLE
02-10-12, 22:38
καλα ρε,τα καροτα ολοκληρα τα εβαλες?κλαιω:rolf:

μηπως σαρεσουν ολοκληρα τελικα?:turtle:

Levrone
02-10-12, 22:40
Ρε Τολη αυτα τα φτιαχνεις καθε μερα?

Δηλαδη τυχερη η γυναικα που θα σε παρει ρε φιλε!

tolis93
02-10-12, 22:49
Ρε Τολη αυτα τα φτιαχνεις καθε μερα?

Δηλαδη τυχερη η γυναικα που θα σε παρει ρε φιλε!

ειναι της μοδας οι γαμοι κιολας απο οτι βλεπω στα οφ τοπικ:green: νταξει τη γουσταρω τη κουζινα βασικα.κατι σελιδες πισω εχω κατι ωραια πιατα με τορτελινια καρμποναρες κ τετοια.κ σε κομπλε κατασταση:green:

GeoDask
02-10-12, 23:26
Το προηγούμενο ήταν για τα παιδιά;) Για τους μεγάλους έχουμε: Τσιπουρίτσα + φέτα σολωμό με ντοματούλα, πιπερίτσα, καρότο, πατάτα, κρεμμύδι, σκόρδο, κάπαρι (ελαφρώς αλεσμένα-όχι αλοιφή) κρασάκι,λαδάκι αλάτι πιπέρι.....φτιάχνουμε και μια πράσινη σαλατούλα και ξεκινάμε;)

54514

προσκυνώ goldenera !!! :bowdown::toast:

Stella
02-10-12, 23:34
Goldenera είσαι μεγάλος καλλιτέχνης!!!:bowdown::bowdown::bowdown:

goldenera
02-10-12, 23:35
:welcome::welcome::welcome:

tolis93
02-10-12, 23:42
Το προηγούμενο ήταν για τα παιδιά;) Για τους μεγάλους έχουμε: Τσιπουρίτσα + φέτα σολωμό με ντοματούλα, πιπερίτσα, καρότο, πατάτα, κρεμμύδι, σκόρδο, κάπαρι (ελαφρώς αλεσμένα-όχι αλοιφή) κρασάκι,λαδάκι αλάτι πιπέρι.....φτιάχνουμε και μια πράσινη σαλατούλα και ξεκινάμε;)

54514

τωρα το ειδα.ψαρακια...αααχ:bowdown::welcome: και τα χω φτιαξει ετσι παρομοια.η μυρωδια π μενει απο το κρασι ειναι ολα τα λεφτα.μιλαμε για λευκο κρασακι παντα ετσι?

goldenera
03-10-12, 00:16
Έτσι Τόλη, είσαι καλός γνώστης:thumbup: Εκτός λευκού έχω δοκιμάσει και με κόκκινο ημίγλυκο με παρόμοιο καλό αποτέλεσμα:thumbup:

tolis93
03-10-12, 00:23
Έτσι Τόλη, είσαι καλός γνώστης:thumbup: Εκτός λευκού έχω δοκιμάσει και με κόκκινο ημίγλυκο με παρόμοιο καλό αποτέλεσμα:thumbup:

το κοκκινο κρασι παει απιστευτα πολυ με μοσχαρι η με συκωτι ειτε κοτοπουλου ειτε μοσχαρισιο. και δενει τοσο καλα οσο δενει το ξηρο λευκο στο χοιρινο που ειναι απο τα μαστ γευματα μπορω να πω.:thumbup: επισης το μοσχαρι κυριως οταν γινεται με κοκκινο κρασι τα καλυτερα συνοδευτικα ειναι βαλσαμικο ξυδι η κανελα η μαυροδαφνη με δυοσμο μαζι. οι συνδιασμοι αυτοι στο μοσχαρι απλα σκοτωνουν μετα θα ρχεται ολη η γειτονια να φαει σπιτι:thumbup:

tolis93
03-10-12, 15:07
υποσχεθηκα ωραιο πιατο σημερα. γαριδες με καστανο ρυζι ντοματα αγγουρι καροτακι και βινεγκαρ λευκο κρασι μαγιονεζα δυοσμο σκορδο αλατι πιπερι54563

dorita
03-10-12, 15:08
xmmm...τηρεις τις υποσχεσεις σου!!:P

well done...:toast:.......9 για σημερα...ετσι για να εχουμε περιθωρια βελτιωσης!!:green:

Stella
03-10-12, 15:15
...επειδή αγαπώ τις απλές γευσεις και όχι τις πολλές μίξεις...:)
54570
κοτόπουλο (120γρ)
ρυζι (μισή κούπα)
κουνουπίδι (200γρ)

goldenera
03-10-12, 15:25
Ποπό Στέλλα με τέτοια σούπερ διατροφή το μωρό θα βγει φέτες:rolf::rolf::rolf: Άσε που πρέπει να είσαι και η χαρά του γιατρού σου:green:

dorita
03-10-12, 15:27
Ποπό Στέλλα με τέτοια σούπερ διατροφή το μωρό θα βγει φέτες:rolf::rolf::rolf: Άσε που πρέπει να είσαι και η χαρά του γιατρού σου:green:

επισης σε αποσυντονιζει κ το πιατο οποτε αν θες δεν το τρως κ ολο....:P

tolis93
03-10-12, 15:32
αυτα ειναι. απλο γευμα χωρις πολλα πολλα.κ διχνει τοσο ομορφο ._. πλεον εχω παθει εξαρτηση απο τετοια φαγητα.αφου αν μου δωσεις παστιτσιο δε το θεωρω φαγητο πλεον δε μ φενεται πληρες:green:

goldenera
03-10-12, 21:16
Ας συνεχίσουμε λοιπόν με μια ταπεινή μαρουλοσαλατούλα με μικρές ιδιαίτερες πινελιές;) Έχουμε λοιπόν: μαρουλάκι, αγγουράκι, κρεμμυδάκι ξερό, μαιντανό ψιλοκ., δυόσμο φρέσκο ψιλοκ. (αν σας φαίνεται παράξενο δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε;)), ξυδάκι, μουστάρδα, λαδάκι, αλατάκι.

54578

ΠανοςΒ
04-10-12, 15:11
Goldenera for u!


Φακόρυζο με κιμα.

1 κουπα αβραστες Φακες χοντρές.
1/2 κουπα ρυζι μακρύκοκκο.
κρεμμυδι
σκορδο
δαφνη
ελαιολαδο 2 κγ
μπαλσαμικο

αλατι, πιπερι,παπρικα, κάρυ., χυμό απο ενα πορτοκάλι και 1 κ.σουπ μουσταρδα.


250γρ κιμας μοσχαρισιος ή οτι αλλο θες.
κρεμμυδι, ντοματα κονκασε, σκορδο.ριγανη και λιγο κρασακι κοκκινο. αλατι πιπερι, γαρυφαλλο, κανελα, μπαχαρι


Βραζεις τις φακες σε αλατισμενο νερο και τις ξαφριζεις , Πετας το νερο και βαζεις φρεσκο, προσθετοντας 1 δαφνόφυλλο, το σκορδο και το κρεμμυδι ολοκληρα. Βραζεις μεχρι να γινουν (45-60 λεπτα αναλογα) σουρωνεις και τις αφηνεις στο πλαι.


Παμε στον κιμά:

μαραινεις σε λιγο νερο το κρεμμυδι και το σκόρδο και ρίχνεις μεσα τον κιμα μαζί με ολα τα υλικα εκτος του ελαιόλαδου. συμπληρωνεις καιλιγο νερακι στο τέλος και το αφηνεις να βρασει για 15 λεπτα.
Στο 15 λεπτο ριχνεις μεσα στον κιμα το ρύζι και ακριβως το ιδιο νερο (π.χ. μιση κουπα ρυζι-μιση νερο) και συνεχιζεις το βρασιμο μεχρι να γινει το ρυζι. Λογικα κατα τη διαρκεια θα χρειαστει λιγο νερακι ακομα. Το παρακολουθεις και προσθετεις τοσο ωστε να μεινει το φαγητο οσο στεγνό το θες.

Μολις γινει ο κιμας, ανακατευεις τις φακες με το πορτοκαλι, τη μουσταρδα και το μπαλσαμικο καλα και τις αδειαζεις μεσα στον κιμα.

Ανακατευεις καλά και τις τσακιζεις!



Πολύ δυνατό φαγητό ειναι και τα ρεβυθια με κιμά και λαχανικά στο φούρνο. Με παρόμοια εκτέλεση. Καποια στιγμη θα ανεβασω και τις φωτό.

goldenera
04-10-12, 15:32
Ποπό μου τρέχουν τα σάλια:shock: Ευχαριστώ για τη λεπτομερή ανάλυση:thumbup::thumbup:

tolis93
04-10-12, 15:53
2 πιτακια μεταπροπονητικα παρακαλω5464154647

goldenera
04-10-12, 16:53
Θα χαρακτήριζα τα πιάτα σου.....BRUTAL ή σκληροπυρινικά. Ο Bodybuilder των σπηλαίων τέτοια θα έτρωγε:thumbup::thumbup::thumbup:

primordial
04-10-12, 17:25
Θα συμφωνήσω.... νομίζω ότι εσείς οι δύο έχετε πολλά να πείτε...
κ να δείξετε...:thumbup:

Θα μπορούσατε να φτιάξετε κ ένα topic που να λέγεται "The creative side of BBing diet"...:green:

goldenera
04-10-12, 17:31
Χαχαχα....τώρα πρόσεξα το Avatar....ο άνθρωπος των σπηλαίων που λέγαμε:rolf::rolf::rolf:

gym's sis
05-10-12, 20:14
54748

Κοτόπουλο ψητό,κους-κους,καλαμπόκι,κόκκινη πιπεριά, λάδι, λεμόνι καιιιιι μουστάρδααααα!! ΝΟΣΤΙΜΟΟΟΟΟ!!!!!

Stella
05-10-12, 21:03
54749
5 ασπραδια/λαχανάκια βρυξελλών/ρίγανη/ξύδι

Το ξέρω δεν είμαι μερακλού με τη μαγειρική...είμαι περισσότερο της αποψης..."η κοιλιά να γεμίζει...":green:

kokolakis
05-10-12, 21:37
Κοτόπουλο ψητό,κους-κους,καλαμπόκι,κόκκινη πιπεριά, λάδι, λεμόνι καιιιιι μουστάρδααααα!! ΝΟΣΤΙΜΟΟΟΟΟ!!!!!

πωωω ωραιο πιατο, πιατο σαν σκευος....! :thumbup:

goldenera
05-10-12, 22:21
54749
5 ασπραδια/λαχανάκια βρυξελλών/ρίγανη/ξύδι

Το ξέρω δεν είμαι μερακλού με τη μαγειρική...είμαι περισσότερο της αποψης..."η κοιλιά να γεμίζει...":green:

Ποπό Στέλλα πιο αφαιρετικό ΒΒάδικο πιάτο δεν έχω ξαναδεί:clap::thumbup:


54748

Κοτόπουλο ψητό,κους-κους,καλαμπόκι,κόκκινη πιπεριά, λάδι, λεμόνι καιιιιι μουστάρδααααα!! ΝΟΣΤΙΜΟΟΟΟΟ!!!!!

Μου τρέχουν τα σάλια μόνο που το βλέπω...ζουμερό και νόστιμο φαίνεται:clap::clap::clap:

goldenera
05-10-12, 22:29
Αριστερά έχουμε κριθαροριζότο (βρασμένο σε ζωμό από κεφάλια γαρίδων;)) με τριμμένο ρεγγάτο, πιπεράκι, και μαιντανό ψιλοκομμένο ΚΑΙ δεξιά σαλατούλα αγγουράκι, φετούλα, παξιμαδάκι, κρεμμύδι, κάπαρι, δυόσμο, ξύδι, λάδι.

54756

Stella
05-10-12, 22:31
Μου τρέχουν τα σάλια μόνο που το βλέπω...ζουμερό και νόστιμο φαίνεται:clap::clap::clap:
Ναι ρε παιδια μπράβο στην όρεξη σας να βάζετε ένα σωρό καλούδια μέσα!
Εγώ είμαι ψηστιερα-πιατο-στομαχι και τελος!:green:
Καποιος να μου μαγειρευει παρακαλώ....goldeneraaaa...Τολάκοοοοο....;;;;

goldenera
05-10-12, 22:42
Ναι αλλά γι'αυτό εσύ είσαι φιτ, ενώ εγώ έχω σίγουρα 2ψήφια ποσοστά λίπους και πιθανών στην 3η δεκάδα:rolf::rolf::rolf:

goldenera
05-10-12, 22:43
54749
5 ασπραδια/λαχανάκια βρυξελλών/ρίγανη/ξύδι

Το ξέρω δεν είμαι μερακλού με τη μαγειρική...είμαι περισσότερο της αποψης..."η κοιλιά να γεμίζει...":green:

Ρυζογκοφρέτες βλέπω δεξιά στο πιάτο ή μου φάινεται?

Stella
05-10-12, 22:48
Ναι, ναι ρυζογκοφρέτες! Τις τιμώ συχνα! Ταιριάζουν με όλα και με γλυκά και με αλμυρά! ;)

Stella
05-10-12, 22:50
Ναι αλλά γι'αυτό εσύ είσαι φιτ, ενώ εγώ έχω σίγουρα 2ψήφια ποσοστά λίπους και πιθανών στην 3η δεκάδα:rolf::rolf::rolf:
Καλα...μην παιρνεις και όρκο...:green::green::green:
Φατε φάτε παιδια...τους χαίρομαι τους καλοφαδες, αφήστε που μια χαρά υγιεινά είναι τα πιάτα σας!!!:thumbup:

Mitsen
05-10-12, 22:59
Ναι ρε παιδια μπράβο στην όρεξη σας να βάζετε ένα σωρό καλούδια μέσα!
Εγώ είμαι ψηστιερα-πιατο-στομαχι και τελος!:green:
Καποιος να μου μαγειρευει παρακαλώ....goldeneraaaa...Τολάκοοοοο....;;;;
και εγώ έτσι είναι, βαριέμαι τα πολλά-πολλά.
Όπως τόπες! το στομάχι να γεμίζει με τα απαραίτητα (πρωτεΐνη,υδατάνθρακας,λιπαρά). Όσο για την γεύση ποτε δεν είχα πρόβλημα:green:


Ναι, ναι ρυζογκοφρέτες! Τις τιμώ συχνα! Ταιριάζουν με όλα και με γλυκά και με αλμυρά! ;)
Ήθελα να σε ρωτήσω, (αν και σε λάθος ενότητα..) όταν είχα αγοράσει ρυζογκοφρέτες είχα δει αρκετή ποσότητα σε αλάτι.
γενικά λένε σε διατροφή γράμμωσης?:unsure:

Stella
05-10-12, 23:08
Ήθελα να σε ρωτήσω, (αν και σε λάθος ενότητα..) όταν είχα αγοράσει ρυζογκοφρέτες είχα δει αρκετή ποσότητα σε αλάτι.
γενικά λένε σε διατροφή γράμμωσης?:unsure:
Λογικά ναι θα έχουν αλατακι, επεξεργασμενο προιόν είναι άλλωστε.
Τωρα τι να σου πω...εξαρταται προφανώς και από το στόχο και απο το επιπεδο που είσαι.
Δηλ αν είσαι στα τελευταια σταδια της γράμμωσης για να πιάσεις αγωνιστική φορμα και έχεις κόψει και το αλάτι, μάλλον δεν κάνουν.
Αν εχεις δρόμο ακόμα μπροστα σου βάλτες και όσο περναει ο καιρος βλέπεις και πράττεις. Αν βάζεις αλάτι όμως στα φαγητά σου ποια η διαφορά αν τρως και ρυζογκοφρέτες;
Προσωπικα δε με εμπόδισαν να φτάσω μεχρι εκεί που ήθελα στο παρελθόν, αλλά φυσικά ποτε δεν εφτασα και σε αγωνιστικά ποσοστα λίπους.
Εγώ τώρα δεν βάζω καθολου αλάτι οπότε δε με επηρρεάζει αυτό το λίγο που έχουν οι ρυζογκοφρέτες.

tolis93
05-10-12, 23:49
καλα ε τρομερα πιατα.ετοιμα να βγουν απο την οθονη ειναι και τωρα εφαγα κιολας:shock: καλα αυτο με το βρασιμο σε ζωμο απο κεφαλια γαριδας ουτε π μ περασε απο το μυαλο.παντα τις γαριδες τις ψηνω σε σχαρα αναβω φωτια κ τετοια κολπα(ανθρωπος σπηλαιων π λεγαμε:green:) και εδω ενα σημερινο πιατακι μακαρονακια φιογκακια με κοτοπουλο σχαρας λιγο χοιρινο ντοματα αγγουρι πιπεριες ανθοτυρο και κετσαπ:chinese:54758

goldenera
06-10-12, 00:13
:clap::thumbup:

gym
06-10-12, 08:37
ρε τολαρα μου κοψε το κοτσανι απο την ντοματα βρε αγορι μου...:shock:

tolis93
06-10-12, 11:03
ρε τολαρα μου κοψε το κοτσανι απο την ντοματα βρε αγορι μου...:shock:

:green:

fatals
06-10-12, 11:58
Πρωτη μου αποπειρα για μαγειρεμα σημερα. Οταν γινει θα ποσταρω φωτο!!

dorita
06-10-12, 12:02
Πρωτη μου αποπειρα για μαγειρεμα σημερα. Οταν γινει θα ποσταρω φωτο!!

αν δεν.....θα ξερουμε οτι εβαλες μπουρλωτο στην κουζινα!!!...:green:

fatals
06-10-12, 12:32
Οχι ενταξει δεν ειμαι και τοσο ασχετος!!!

fatals
06-10-12, 13:42
Ετοιμο!!!!!
150γρ κοτοπουλο στηθος
150γρ ρυζι
σαλατα με μαρουλι και καροτο και 2 κ.σ λαδι

http://imageshack.us/a/img803/1135/dsc0013lj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/803/dsc0013lj.jpg/)

Mitsen
06-10-12, 14:50
Ετοιμο!!!!!
150γρ κοτοπουλο στηθος
150γρ ρυζι
σαλατα με μαρουλι και καροτο και 2 κ.σ λαδι

http://imageshack.us/a/img803/1135/dsc0013lj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/803/dsc0013lj.jpg/)

:thumbup::thumbup:

Stella
06-10-12, 15:09
Moοσχαράκι βραστο σε σούπα με πατατες/καρότα/σέλινο/κρεμμύδι/λεμονάκι...δεν υπάρχει τέτοια νοστιμια!!!:)

54808