PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες με το φαγητο μας



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33

psonara
01-07-14, 09:24
Χωριάτικη σαλάτα σήμερα;) Η φακή και το ψωμί λείπουν από το πλάνο;)


85412

μπραβο γκολντεν,μ'αρεσει που εισαι λατρης της ελληνικης κουζινας:clap:;)
τη συγκεκριμενη σαλατα την τιμω καθημερινα το μεσημερι μαζι με το μοσχαρι μου αφου τρωω καθε μερα μοσχαρισιες γαλακτος και ταιριαζει πολυ;)

Tolis 1989
01-07-14, 14:01
1ο: Στήθος κοτόπουλο & μπρόκολο.
2ο: Φασόλια γίγαντες στο φούρνο.
85426
85427

Grigoris Tsiaousis
01-07-14, 14:23
Αυτοειναι καθαρα δικο σου θεμα , την μπριζολα μπορεις να την βγαλεις σε 2 λεπτα ή σε 10 αρκει να ειναι για τηγανι(κατσαρολα-τηγανι :Ρ )..

Αντιθετα με το κοτοπουλο που πρεπει να το μαγειρεψεις πολυ καλα , το μοσχαρι τρωγεται και με το αιμα του :thumbup::thumbup:

Μαλιστα θα το δοκιμασω και θα δουμε πως θα βγει!!! Σε ευχαριστω παντως

Kalliopaki
01-07-14, 18:06
Κι εγώ μπροκολάκι σήμερα:


85451

goldenera
02-07-14, 16:37
πολυ καλο ρε γολντεν :clap:

:thumbup::thumbup:


μπραβο γκολντεν,μ'αρεσει που εισαι λατρης της ελληνικης κουζινας:clap:;)
τη συγκεκριμενη σαλατα την τιμω καθημερινα το μεσημερι μαζι με το μοσχαρι μου αφου τρωω καθε μερα μοσχαρισιες γαλακτος και ταιριαζει πολυ;)

Ενοείται, η ελληνική κουζίνα προσφέρει λύσεις και ιδέες γαι κάθε σκοπό, μπορεί να είναι και υγιεινή και νόστιμη ταυτόχρονα. Αν προσθέσουμε και κρητικό παξιμαδάκι στην χωριάτικη, έχουμε την απόλυτη καλοκαιρινή σαλάτα;)


1ο: Στήθος κοτόπουλο & μπρόκολο.
2ο: Φασόλια γίγαντες στο φούρνο.
85426
85427

Ποπό ρε Τόλη φανταστικοί φαίνονται οι γίγαντες:clap::clap:

goldenera
03-07-14, 18:50
Λοιπόν παέλια στιλ με φιλέτο κοτόπουλο, λουκάνικο χειροποίητο φρέσκο, πιπεριά φλωρίνης, κρεμυδοσκόρδιο, κριθαράκι.....ή σούπα αυγοκομένη με φιλέτο κοτόπουλο πατάτες κρεμμύδι λεμόνι? Διαλέγετε και παίρνετε;)


85512

85513

liveris
03-07-14, 18:52
παελιαα...:thumbup:

goldenera
03-07-14, 18:55
Μέσα είσαι, η σούπα ξέρεις για ποιόν είναι ε? για τα κουτσούβελα:green::thumbup:

liveris
03-07-14, 18:56
το φανταστηκα..;)

theodosia
03-07-14, 19:14
Το σημερινό πρωινό!Κρέμα βρώμης με γάλα,cottage,σταφίδες,φυστικοβουτυρο :P
85514

psonara
04-07-14, 08:51
85524
μοσχαρισια γαλακτος 257γρ ψημμενη,ντοματα,αυγο και μπολικο ελαιολαδο!αντε και καλη μας ορεξη;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-07-14, 11:38
85526
Granberries Αμερικης
Μπλουμπερι ΗΠΑ
Physallis Κολομβιας
Cogi Berries Κινας
Ιπποφαες Ρουμανιας
Αυτες ειναι μερικες απο τις εξωτικες υπερτροφες που προσθετω στην βρωμη κ σιγουρα την ''απογειωνει'' σε ολα.
Ενταξει...το εχουνε πει το εχουνε γραψει οτι οι καρποι αυτοι εχουνε πολλα ωφελη.
Η απορια μου ομως ειναι κατα ποσο υπερτερουν της ''φτωχης'' ΜΑΥΡΗΣ Ελληνικης σταφιδας (Δεν την ειχα αυτη την στιγμη για να την βαλω στην φωτο:thumbup:)
Ειναι τοοοσο καλυτερα απο αυτην; Η μας τα εγκωμιαζουν τοσο πολυ κ μας τα παρουσιαζουν σαν θησαυρους (μπορει κ να ειναι βεβαια) για να τους παιρνουμε εισαγωγης κ να μην ''βλεπουμε'' τους δικους μας ,που ειναι φυσικα κ πολυ πιο οικονομικοι.
Θα ηταν καλο να ακουσουμε την γνωμη των πιο ψαγμενων παιδιων;) στα θεματα διατροφης.

ArgoSixna
04-07-14, 12:20
3 φορες παραλιγο να κανω εμετο οταν δοκιμασα αυτες τις "υπερτροφες" χθες το απογευμα...

Για την σταφιδα θα συμφωνησω , ειναι πολυ καλη επιλογη και η τιμη της οτι πρεπει. Τοσο επρεπε να κοστιζουνε και αυτα..

morgoth
04-07-14, 12:25
προχειρο search για πινακα τροφων και ORAC
http://www.zougla.gr/ygeia/article/diatrofi--antioksidotiki-drasi---i-klimaka-orac

Nikolas_mk2
04-07-14, 12:34
Μεγάλη συζήτηση που μαλλον θα πρεπει να γίνει σε άλλο τοπικ για να μην χαθεί εδω....Χρηστο αν βαλεις κατω το τι περιεχουν ακριβως και σε ποιες ποσότητες οι ''υπερτροφές'' και το κοστολογιο τους,θα δεις οτι στο τελος τα πληρώνεις χρυσό!

Μαυρη σταφίδα for ever,με 300mg C στα 100γρμ κι ωραιοτατη γευση ειναι ότι πρεπει για συμπληρωμα στο πρωινο με τη βρωμη κτλ.ακόμα και ενδιαμεσα μπορει να μπει αφου παίζει σ'εναν γλυκαιμικο δεικτη κοντά στο 60.

Αλίμονο αν περιμενε καποιος να παρει τα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται απο εναν καρπο που πουλιέται 20-40 ευρώ το κιλό!

Χρηστο αν μπορεσεις καποια στιγμή ψάξε και τις σταφιδες της εταιριας golden black, είναι οι μοναδικές που αποξηρενονται στη σκιά και διατηρουν σχεδον το διπλασιο των συστατικων τους ( λόγω μη εκθεσης στις υπεριωδης ακτινοβολιας),ειναι πιο ακριβες βεβαια αλλά αξιζουν μια δοκιμή- ειναι και πιο γευστικές πιστευω. ;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-07-14, 13:05
Εχεις δικιο Νικολα επρεπε να ηταν σε αλλο θεμα γιατι εχει πολυ ενδιαφερον, ερευνα κ συζητηση ,το εβαλα γιατι ηταν φωτο στο πιατο.;)
Ακριβη στοιχεια για βιταμινες κλπ δεν εχω για τα ''ξωτικα'';) αλλα αυτα ιδιως στηριζονται στις αντιοξειδωτικες τους ιδιοτητες κ σε ωφελη σε διαφορες περιπτωσεις.
Οπως πχ το ginsen η ο βασιλικος πολτος ,αυτα δεν θα τα βαλεις κατω κ θα συγκρινεις βιταμινες-μεταλλα κλπ,αλλα σου λεει εχουν αλλες ουσιες με πολλα συγκεκριμενα ωφελη.
Παντως πολυ ουσιαστικη η αναφορα σου σε βιτ. C της μαυρης σταφιδας.
*Αν κρινετε οι mod οτι θα επρεπε να ηταν σε ξεχωριστο θεμα πχ μαυρη σταφιδα vs ...... ,καλο θα ηταν να το ''φτιαξετε'';)

*Νομιζω η τιμη της μαυρης σταφιδας ειναι 4 ευρω το κιλο ,ενω τα ξωτικα εχουν πολλαπλασια ,απο 11-12 εως κ 40 ειδα.

ArgoSixna
04-07-14, 13:27
H σταφιδα εχει 5.700 orac ενω οι υπερτροφες blue black red berries kojiberries 2000-2500

Xωρις να ξερω τι ακριβως σημαινει ,ισως αντιοξειδωτικες ιδιοτητες. τυχαια επεσα πριν 5 λεπτα πανω του στο fb.

Με τα δαμασκηνα στα 8.000 και το ακαι μπερυ 18.500 :shock:

Nikolas_mk2
04-07-14, 13:39
Αυτες ειναι οι μοναδες αντιοξειδοτικης ισχύς των τροφων (IAPO),5700 εχουν τα δαμασκηνα,οι σταφιδες ειναι κοντα στις 2800 (ανα 100 γρμ.)

δες τον πίνακα που έβαλε ο morgoth πιο πανω ;)

margarita02
04-07-14, 14:08
Παιδιά δεν είναι μόνο πόσες μονάδες αντιοξειδωτικής ισχύος έχουν όλα αυτά περισσότερο από την σταφίδα που άνετα μπορεί να την αγοράσει κάποιος και βιολογική. Είναι πόσα φυτοφάρμακα παραπάνω έχουν τα οποία είναι απαγορευμένα στις χώρες της Ε.Ε. π.χ. τα γκότζι μπέρι που προέρχονται από Κίνα έχουν ένα σωρό φυτοφάρμακα τα οποία εδώ δεν τα χρησιμοποιούμε γιατί είναι απογορευμένα όπως το DDT.

Με ένα ψάξιμο στο google θα βρει κανείς πως τα γκότζι μπέρι και όλα τα μπέρις που προέρχονται από τρίτες χώρες έχουν πολλά φυτοφάρμακα τα οποία δύσκολα μπορεί κανείς να ελέγξει και κανονικά δεν θα έπρεπε να παιρνούν τα σύνορα.

Όσο για τη σταφίδα, το σίγουρο είναι πως την καλύτερη ποιότητα την παίρνουν οι Γερμανοί. Για όλα τα υπόλοιπα μάλλον μας τα πλασάρουν μπας και ξυπνήσουμε και ασχοληθούμε με την καλλιέργειά τους παρά για τα ωφέλη που δήθεν έχουν όταν τα καταναλώνουμε.

Σε όποιον αρέσουν τα γκότζι μπέρι κτλ. καλύτερα βιολογικά και μικρή ποσότητα και συμπληρώνει με σταφίδα και άλλα ελληνικά φρούτα. Πάντως όταν είχα δοκιμάσει διάφορα τέτοια αποξηραμένα το μόνο που κατάλαβα ήταν γλυκιά γεύση σε όλα και κάποια λίγο πιο στυφά. Δεν εντυπωσιάστικα ιδιαίτερα συν το οτι προέρχονται από τρίτες χώρες όπου εκεί ζουν σε άθλιες συνθήκες συν την τιμή που φτάνει σε μερικά καταστήματα (να μην αναφέρω ονόματα) και πάνω από 40 ευρώ το κιλό στα κράνμπερις χωρίς ζάχαρη κτλ. πλέον δεν τα προτιμώ.

Σταφίδα και πάλι σταφίδα.

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-07-14, 15:53
Hμουν σιγουρος οτι θα μαθουμε πολλα για το ενδιαφερον αυτο θεμα:thumbup: :clap: ,κ ακομη περισσοτερα αν το διαβασουν κ αλλοι.
Πχ εγω δεν ειχα ιδεα τι ειναι το orac ,το οποιο μεταβαλεται αναλογα με τις συνθηκες καλλιεργειας.
Αρα πολυ σωστα οπως ειπε η Μαργαριτα τα φυτοφαρμακα κ γενικα ολες οι συνθηκες (ειδικα για χωρες εκτος ΕΕ)απο την πρωτη στιγμη μεχρι να φτασουν στο ραφι προς πωληση ,παιζουν τον μεγαλυτερο ρολο.

*Επειδη ειμαστε εκτος θεματος ,οι MOD ας το ρυθμισουν.

Mikekan
04-07-14, 16:16
Προσωπικά, σκέτα δεν μπορώ να τα φάω με τίποτα. Μέσα σε πιτάκι, η σε γάλα με βρώμη και πρωτεΐνη κτλ. κάτι γίνεται. :green:

kazos_GR
04-07-14, 16:22
εγω εχω παρει 3 θαμνακια
1 βατόμουρα
2 blue berry
3 goji berry ΚΑΛΑ αυτο εχει γινει βουνο!!!! τα αλλα ειναι πολυ μικρα :P

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-07-14, 16:23
Ναι μονο σαν συμπληρωματικο ,πχ στην βρωμη η στο μουσλι.:thumbup:

Levrone
04-07-14, 16:24
Ποπό γιατρέ έχει πέσει πολύ δουλειά στην κουζίνα, έτσι?:green:


Γιαννη το παλεψα δεν μπορεις να πεις!!!!
Αλλα απ αυτη την εβδομαδα ξαναγυρισα στην ...αγαπημενη μου μονοφαγια..

Γαλοπουλα για δυο μερες, πατατες για δυο μερες και παει λεγοντας..

Χρήστος Τριανταφύλλου
04-07-14, 16:46
Γιαννη το παλεψα δεν μπορεις να πεις!!!!
Αλλα απ αυτη την εβδομαδα ξαναγυρισα στην ...αγαπημενη μου μονοφαγια..

Γαλοπουλα για δυο μερες, πατατες για δυο μερες και παει λεγοντας..

Bαλε κ καμια πολυβιταμινη γιατρε στη χημικη διαιτα. Γιατρος εισαι ξερεις απ αυτα.;)

Predator1995
04-07-14, 21:30
σημερα το βραδινο ηταν ολα τα λευτα και πλουσιο σε πρωτεινη κιολας :green:

85552

85553

85554

Levrone
04-07-14, 21:58
Bαλε κ καμια πολυβιταμινη γιατρε στη χημικη διαιτα. Γιατρος εισαι ξερεις απ αυτα.;)

Xρηστο μου δεν προλαβαινω να μαγειρεψω δυο και τρια φαγητα. Και ψαρια , και κοτοπουλα , και κοβε σαλατες, και και και..

Και δε μ αρεσει και η κουζινα. Θα θελα να χω καποιον να μου τα μαγειρευει.

Αν ψησω ψαρι πρεπει να πλυνω την ψηστιερα για να ψησω μετα κοτοπουλο.
Πηρα τις προαλλες κατι μαρουλια, θελουν να τα πλενεις δεκα λεπτα για να τα φας.

Πηρα κατι αυγα (που εβαζα και φωτογραφιες) , θελουν αλλα δεκα λεπτα να βρασουν και θελουν αλλη κατσαρολα απ αυτη που εχω για τις πατατες.
Τα εφαγα αλλα δεν ξαναπηρα. Και ξεφλουδιζε αυγα, και δως του. Μα διαβαζα , πηγε 2 το βραδυ δεν εβλεπα απ τη νυστα και καθομουν να καθαριζω αυγα.

Ενω ψηνεις 1,5 κιλο γαλοπουλα και τρως 2 μερες. Βραζεις και 1,5 κιλο πατατες και τρως αλλες δυο μερες.
Καποτε στο Ηρακλειο που εμενα μονος μου και δεν ειχα πλυντηριο πιατων επαιρνα πλαστικα που τα πετουσα μετα.

Χτες πηρα απ το σουπερμαρκετ κατι μωρα ντοματακια , και με βολεψαν γιατι δε χρειαζεται να τα κοβεις, παιρνεις μια χουφτα, τα πλενεις κατω απ το νερο και τα τρως.

Δε με νοιαζει ιδιο φαι να τρωω ενα χρονο αλλα καποιος να μου το μαγειρευεις ρε γαμωτο. Πολλα ζηταω??????:P

Physique
04-07-14, 22:31
Xρηστο μου δεν προλαβαινω να μαγειρεψω δυο και τρια φαγητα. Και ψαρια , και κοτοπουλα , και κοβε σαλατες, και και και..

Και δε μ αρεσει και η κουζινα. Θα θελα να χω καποιον να μου τα μαγειρευει.

Αν ψησω ψαρι πρεπει να πλυνω την ψηστιερα για να ψησω μετα κοτοπουλο.
Πηρα τις προαλλες κατι μαρουλια, θελουν να τα πλενεις δεκα λεπτα για να τα φας.

Πηρα κατι αυγα (που εβαζα και φωτογραφιες) , θελουν αλλα δεκα λεπτα να βρασουν και θελουν αλλη κατσαρολα απ αυτη που εχω για τις πατατες.
Τα εφαγα αλλα δεν ξαναπηρα. Και ξεφλουδιζε αυγα, και δως του. Μα διαβαζα , πηγε 2 το βραδυ δεν εβλεπα απ τη νυστα και καθομουν να καθαριζω αυγα.

Ενω ψηνεις 1,5 κιλο γαλοπουλα και τρως 2 μερες. Βραζεις και 1,5 κιλο πατατες και τρως αλλες δυο μερες.
Καποτε στο Ηρακλειο που εμενα μονος μου και δεν ειχα πλυντηριο πιατων επαιρνα πλαστικα που τα πετουσα μετα.

Χτες πηρα απ το σουπερμαρκετ κατι μωρα ντοματακια , και με βολεψαν γιατι δε χρειαζεται να τα κοβεις, παιρνεις μια χουφτα, τα πλενεις κατω απ το νερο και τα τρως.

Δε με νοιαζει ιδιο φαι να τρωω ενα χρονο αλλα καποιος να μου το μαγειρευεις ρε γαμωτο. Πολλα ζηταω??????:P
Levrone για τ αυγά σου έχω μια λύση .. Εγώ ξεχωρίζω να ασπράδια τα βάζω μέσα σε μια καλή σακούλα ανάλογα τι ποσότητα θέλω και τα κλείνω και μέσα στο νερό, έχω και ένα μαραφέτι γκάτζετ σαν μπάλα που μπορώ να φτιάχνω εκεί . Είναι εύκολο και γρήγορο δοκιμαστω δεν έχεις να χάσεις τίποτα .

Levrone
04-07-14, 22:36
Levrone για τ αυγά σου έχω μια λύση .. Εγώ ξεχωρίζω να ασπράδια τα βάζω μέσα σε μια καλή σακούλα ανάλογα τι ποσότητα θέλω και τα κλείνω και μέσα στο νερό, έχω και ένα μαραφέτι γκάτζετ σαν μπάλα που μπορώ να φτιάχνω εκεί . Είναι εύκολο και γρήγορο δοκιμαστω δεν έχεις να χάσεις τίποτα .

δεν το καταλαβα αυτο με το νερο.
Και σε τι ειδους σακουλα τα βαζεις δηλαδη?
ποιο μαραφετι εννοεις που ειναι σαν μπαλα?
Και το εχω εγω αυτο? :unsure:

Kalliopaki
04-07-14, 22:45
Νομίζω πρέπει να είναι νοσοκομειακο σύνδρομο αυτό !!
Κι εγώ μια απο τα ίδια !!
Να τα'χα και τα πιάτα χάρτινα μια χαρά !!
Βεβαια εγώ σαν λύση έχω το ρεπό. Μαγειρεύω για όλη τη βδομάδα σε τάπερ και στο ψυγείο.
Και τα ζεσταίνω στη τοστιέρα !! :rolf:

Physique
04-07-14, 23:17
δεν το καταλαβα αυτο με το νερο.
Και σε τι ειδους σακουλα τα βαζεις δηλαδη?
ποιο μαραφετι εννοεις που ειναι σαν μπαλα?
Και το εχω εγω αυτο? :unsure:
Παίρνω μια σακούλα τροφίμων που είναι λίγο χοντρή τώρα ακριβός την ίδια δεν νομίζω ότι θα βρεις , αλλά αν είναι χοντρή και σκληρή αυτό για δεν κολάι σε αυτή μετά ρίχνεις τα ασπράδια μέσα την δένεις την και την πετάς στο νερό όπως θα πετούσες τα αυγά , πρέπει όμως να βρεις το κατάλληλο βράσιμο διότι αν είναι πολλά μπορεί έξω να φαίνεται οκ αλλά μέσα ίσος είναι λίγο ωμά . Βρες την κατάλληλη σακούλα και το σωστό βράσιμο και είσαι άρχοντας . Το γκάτζετ δεν μπορώ να το βρω στο ίντερνετ γιατί το είχα πάρει από γκάτζετάδικο ,είναι μια μπάλα χωράει 8-10 αυγά έχει μια τρύπα πάνω και γεμίζω εκεί και για να βγάλω το "μεγάλο" αυγό ανοίγει στην μέση και έτοιμος αα και πλαστική . Αν ψάξεις θα βρεις . Εμένα με βολεύει η σακούλα πιο πολύ παντός .

theodosia
04-07-14, 23:28
Ενα από τα πιο νόστιμα υγιεινά πιάτα που έχω δοκιμάσει!
85556

Levrone
04-07-14, 23:56
ναι αλλα δε μας λες τι ειναι!

theodosia
05-07-14, 00:03
Τόνος με σάλτσα τομάτας (χωρις λιπαρά και λάδια εννοείται)και πέννες ολικής :P

Χρήστος Τριανταφύλλου
05-07-14, 14:53
Xρηστο μου δεν προλαβαινω να μαγειρεψω δυο και τρια φαγητα. Και ψαρια , και κοτοπουλα , και κοβε σαλατες, και και και..

Και δε μ αρεσει και η κουζινα. Θα θελα να χω καποιον να μου τα μαγειρευει.

Αν ψησω ψαρι πρεπει να πλυνω την ψηστιερα για να ψησω μετα κοτοπουλο.
Πηρα τις προαλλες κατι μαρουλια, θελουν να τα πλενεις δεκα λεπτα για να τα φας.

Πηρα κατι αυγα (που εβαζα και φωτογραφιες) , θελουν αλλα δεκα λεπτα να βρασουν και θελουν αλλη κατσαρολα απ αυτη που εχω για τις πατατες.
Τα εφαγα αλλα δεν ξαναπηρα. Και ξεφλουδιζε αυγα, και δως του. Μα διαβαζα , πηγε 2 το βραδυ δεν εβλεπα απ τη νυστα και καθομουν να καθαριζω αυγα.

Ενω ψηνεις 1,5 κιλο γαλοπουλα και τρως 2 μερες. Βραζεις και 1,5 κιλο πατατες και τρως αλλες δυο μερες.
Καποτε στο Ηρακλειο που εμενα μονος μου και δεν ειχα πλυντηριο πιατων επαιρνα πλαστικα που τα πετουσα μετα.

Χτες πηρα απ το σουπερμαρκετ κατι μωρα ντοματακια , και με βολεψαν γιατι δε χρειαζεται να τα κοβεις, παιρνεις μια χουφτα, τα πλενεις κατω απ το νερο και τα τρως.

Δε με νοιαζει ιδιο φαι να τρωω ενα χρονο αλλα καποιος να μου το μαγειρευεις ρε γαμωτο. Πολλα ζηταω??????:P

Γιατρε μου υπομονη ,μολις γινει ο Ηλιας κουμπαρος ειμαι σιγουρος οτι ολα θα γινουν ευκολοτερα.:)

Levrone
05-07-14, 15:41
αχ χα χα χα χα χα!!!! Κορυφαια ατακα!!!!! :bowdown:

Σημερα εχω ψησει 3,5 κιλα γαλοπουλα, 2 κιλα πατατες , κι εχω βαλε και δυο πλυντηρια ρουχων και τα απλωσα και 2 πλυντηρια πιατων!!
Εχω χασει ενα πρωινο ολοκληρο!
Θα κατσω μετα που θα γυρισω απο προπονηση να χλωρινιασω την κουζινα, να σφουγγαρσω , και βαλε και την τουαλετα , ε μ αυτα και μ αυτα εχω χασει 3/4 της μερας ρε Χρηστο!!!

Ε βλαστημαω , τι αλλο να κανω???
Δεν τα μπορω αυτα! Αφου δεν τα μπορω???

Οπως ελεγε το παιδακι στο σερβιτορο Βεγγο "-Δεν πειναω. Αφου δεν πειναω???" χα χα χα χα

Physique
05-07-14, 15:43
Levrone δοκίμασες το κόλπο με τα αυγά ?

Levrone
05-07-14, 15:45
Εεελα ρε δικε μου!
Ρε σακουλα δεν εχω!
Το γκατζετακι ομως κι εσυ δεν το βγαζεις μα φωτο να το δουμε!
Ε τι? Μισες δουλειες? :P
Δεν εχω και αυγα! Αυτο που το πας? :turtle:

Physique
05-07-14, 15:49
Ναι θα το βγάλω αλλά επίδει είμαι από κινητό δεν ανεβαίνουν η φώτο που βάζω πάρα μόνο από ίντερνετ , έχω και μια συνέντευξη του λύκου που την έχω τάξη αλλά δεν ξέρω πως για βοήθεια λίγο .

Tolis 1989
05-07-14, 16:03
Το σημερινό γεύμα!
85579

Levrone
05-07-14, 16:08
ωωωω ρε φιλεεεε!!!

Νοικοκυρεμενα πραγματα! Οχι αστεα!

Nikolas_mk2
05-07-14, 16:44
Ενα από τα πιο νόστιμα υγιεινά πιάτα που έχω δοκιμάσει!
85556

Είναι όντως! Πρόσφατα είχα κάνει μια παραλλαγή της με καπαρη σωταρισμενη,ελιά στη σάλτσα και καλαμπόκι...Ήταν άψογη! :p


Στάλθηκε από το GT-S5570 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

theodosia
05-07-14, 17:05
Είναι όντως! Πρόσφατα είχα κάνει μια παραλλαγή της με καπαρη σωταρισμενη,ελιά στη σάλτσα και καλαμπόκι...Ήταν άψογη! :p


Στάλθηκε από το GT-S5570 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ειναι φοβερό!Εγω έβαλα βασιλικό και βαλσαμικο,του ταιριάζει πολύ :P
Δοκίμασε το και με στήθος κοτόπουλο τα σπάει!!

Nikolas_mk2
05-07-14, 17:12
Εντάξει....Με κοτόπουλο είναι old time classic συνταγή! ;-)


Στάλθηκε από το GT-S5570 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

theodosia
05-07-14, 17:18
Σωστός:thumbup:
Να σου πω την αλήθεια στην αρχή τα έτρωγα ολα στεγνά μαγειρεμένα στο γκριλ..τώρα έχω αρχίσει να πειραματίζομαι με σάλτσες υγιεινές κτλ..Την επόμενη εβδομάδα να φανταστείς σκέφτομαι να φτιάξω μια παραλλαγή μουσακά χωρις λιπαρά:turtle:

psonara
06-07-14, 11:03
85588

1 απο τις 3 φρουτοσαλατες της ημερας!2 κιλα την ημερα φρουτα,κατι που ερμηνευεται ως 20-25 φρουτα!θα προσπαθησω να τα ελαττωσσω,γιατι χθες εσκασα!:P

kazos_GR
06-07-14, 11:05
δλδ τρως 4-5 κιλα φρουτα την ημερα????....... ελατωσετα ειπαμε κανουν καλο αλλα εσυ άνοιξες μανάβικο στο στομάχι :P:turtle:

just chris
06-07-14, 14:55
κοιτα μην πας κ τα συνδυασεις με κανα γαλα......

psonara
07-07-14, 09:14
με ο,τι και να τα συνδυασω εγω δεν παθαινω τιποτα :P
και φαντασου τα τρωω και πολυ ωριμα:P
το μονο κακο ειναι οτι με φουσκωνουν και ποναει η κοιλια μου

goldenera
08-07-14, 16:39
Το σημερινό γεύμα!
85579

Ποπό ρε Τόλη το πιάτο 'μυρίζει' Ελλάδα, χρώμα και γεύση:thumbup::thumbup:

Λοιπόν να σας επαναφέρω λίγο στην τάξη, έχει και δυνατό ματσάκι σήμερα οπότε επιβάλλεται νομίζω μια ωραία Ελληνική;):rolf:


85626

sAVAZz
08-07-14, 18:21
85627

chipotle burrito μεταπροπονητικο γευμα απο εδω και περα....

τορτιγια ολικης
κοκκινα φασολια
ρυζι
κοτουπολο
σαλτα ντοματας
σαλτσα γκουανανα

goldenera
08-07-14, 18:24
Πεντανόστιμο μου φαίνεται:thumbup: Πολύ καλή επιλογή για μεταπροπονητικό:thumbup:

liveris
08-07-14, 18:27
πιτσες τορτιγιες....αυτα ειναι..:thumbup:

sAVAZz
08-07-14, 18:31
η αλη8εια ειναι οτι στην αρχη φοβομουνα τον συνδυασμο φασολια με ρυζι κτλπ. αλλα τελικα ειναι υπερβολικα καλο!!! με μια πρωτη ματια οι περισσοτεροι μπορει θα το ελεγαν και cheat meal αλλα μιας και μετραω αυτα π βαζω βγαινουν
50γρ πρωτεινη-70 υδαταν8ρακας-και κατι λιγοτερο απο 10γρ λιπος.... οτι πρεπει δηλαδη για μεταπροπ.

theodosia
09-07-14, 19:12
Παραλλαγή μουσακά χωρίς λιπαρά,φουλ στην πρωτεΐνη!!
85662
85663

just chris
09-07-14, 19:16
γευστικα τι λεει?αληθεια θα πεις ομως...
πες κ τη συνταγη ντε..

Predator1995
09-07-14, 19:21
και συνταγη φυσικα :) φενεται μπομπα!!!

theodosia
09-07-14, 19:26
Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ..
Είναι και πανεύκολη συνταγή(για αυτούς που ξέρουν τα βασικά :P )
Αρχικά ψήνεις τις μελιτζάνες χωρις λάδι στην γκριλιερα ή στο φούρνο
Μετά ετοιμάζεις τον κιμά κοτόπουλο με φρέσκια ντομάτα,μπαχαρικά,κρεμμύδι,σκόρδο κτλ τα γνωστά και στο τέλος την μπεσαμελ!Οχι με βούτυρο και αλεύρι εννοείται..με γάλα,βρώμη αλεσμενη και ενα αυγό ολόκληρο..Στρωνεις το ταψάκι σου με τις μελιτζάνες μετά τον κιμά,πάλι μελιτζάνες και τέλος την μπεσαμελ.Ψήνεις στον φούρνο μέχρι να πάρει χρώμα και βουαλαα :green:
*στην μπεσαμελ μπορείς να βάλεις και cottage για επιπλέον γεύση!

just chris
09-07-14, 19:29
ευγε πιανει το χερι σου.

theodosia
09-07-14, 19:32
Φαντασία και όρεξη να'χεις και ολα γίνονται!

Predator1995
09-07-14, 19:46
85627

chipotle burrito μεταπροπονητικο γευμα απο εδω και περα....

τορτιγια ολικης
κοκκινα φασολια
ρυζι
κοτουπολο
σαλτα ντοματας
σαλτσα γκουανανα

φενεται πολυ ωραιο το πουλανε σε κανενα σουπερ μαρκετ η ειναι σπιτικο?? :unsure:

just chris
09-07-14, 20:00
Φαντασία και όρεξη να'χεις και ολα γίνονται!

αν δεν πιανει το χερι σου δεν γινεται τιποτα βασικα.

Ίων Δραγούμης
09-07-14, 20:10
Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ..
Είναι και πανεύκολη συνταγή(για αυτούς που ξέρουν τα βασικά :P )
Αρχικά ψήνεις τις μελιτζάνες χωρις λάδι στην γκριλιερα ή στο φούρνο
Μετά ετοιμάζεις τον κιμά κοτόπουλο με φρέσκια ντομάτα,μπαχαρικά,κρεμμύδι,σκόρδο κτλ τα γνωστά και στο τέλος την μπεσαμελ!Οχι με βούτυρο και αλεύρι εννοείται..με γάλα,βρώμη αλεσμενη και ενα αυγό ολόκληρο..Στρωνεις το ταψάκι σου με τις μελιτζάνες μετά τον κιμά,πάλι μελιτζάνες και τέλος την μπεσαμελ.Ψήνεις στον φούρνο μέχρι να πάρει χρώμα και βουαλαα :green:
*στην μπεσαμελ μπορείς να βάλεις και cottage για επιπλέον γεύση!

Προωθήθηκε ήδη στη μάνα/μητέρα/μαμά. :P:P:P

theodosia
09-07-14, 20:24
Τι φταίνε μωρέ και αυτές οι καημένες? :P τόσα τραβάνε,ας κάνουμε και εμείς κάτι!
(Ασε που βάζουν και κρυφά πολύ ελαιόλαδο/αλάτι και ολα τα ανθυγιεινά!)

Predator1995
09-07-14, 21:27
σαβουρα σημερα :P :P δεν ετυχε πετυχε :P

85667

stef.
10-07-14, 18:48
85627

chipotle burrito μεταπροπονητικο γευμα απο εδω και περα....

τορτιγια ολικης
κοκκινα φασολια
ρυζι
κοτουπολο
σαλτα ντοματας
σαλτσα γκουανανα


φαινεται πολυ νοστιμο !!κ απο διατροφικη αξια δυναμιτης!!!

Predator1995
11-07-14, 14:47
100 γραμμαρια μακαρονια ολικης 1 αυγο γιαουρτι λουκανικα απο χασαπικο 2 μεσαια 40 γραμμαρια τρυμμενο τυρι αλατι ιμαλαιων πιπερη παπρικα στο αντικολλητικο :green:

85702

TheWorst
11-07-14, 17:40
predator απο σενα μονο σαβουρες βλεπουμε :green:

Predator1995
11-07-14, 18:10
για πιο λογο να θεωρηθει αυτο το φαγητο σαβουρα?? :unsure: :unsure: τι εχει που θεωρειται σαβουρα?? το αυγο? το τυρι? το λουκανικο απο κοτοπουλο? τα μακαρονια ολικης? το γιαουρτι? η το οτι εγινε στο αντικολλητικο??

nmavra
11-07-14, 20:24
για πιο λογο να θεωρηθει αυτο το φαγητο σαβουρα?? :unsure: :unsure: τι εχει που θεωρειται σαβουρα?? το αυγο? το τυρι? το λουκανικο απο κοτοπουλο? τα μακαρονια ολικης? το γιαουρτι? η το οτι εγινε στο αντικολλητικο??

Λουκάνικο κοτόπουλο πχ είναι πολύ σαβούρα φάση, κατωτατης ποιοτητας κρεας, πολυ αλατι, μπαχαρικα κλπ. Δεν παθαίνεις τίποτα μια στο τόσο φυσικά.. αλλά δεν είναι και αθώο επειδή είναι από κοτόπουλο, το αλέθουν με πέτσες μέσα κλπ.
Μάλλον αυτό εννοεί ο φίλος από πάνω!

Για μένα πχ που δεν τρώω ούτε γαλακτοκομικά το καλοκαίρι καθόλου, ούτε μακαρόνια (ουτε ολικής) το πιάτο σου θα μου ήταν ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ για ένα cheat meal. :)
Δεν είναι βρωμιά με την έννοια του junk, αλλά σίγουρα cheat για τα δεδομένα μου. ;)
Mάλλον και εκείνος αυτό εννοεί!

Nikolas_mk2
11-07-14, 21:25
Σαβουρα θεωρείται καθε είδους αλλαντικό/λουκάνικο ;)

stef.
12-07-14, 00:14
ετσι....το μονο προβλημα ειναι το λουκανικο κατα τα αλλα το πιατο σου ειναι πολυ καλο
ολοι την εχουμε πατησει μ αυτα τα λουκανικα ''γαλοπουλας κ κοτοπουλο'' οπως και με την γαλοπουλα....
καλυτερα να τα αποφυγεις πολυ αλατι και το παιδι που ειπε κατωτατης ποιοτητας κρεας ειναι πολυ αισιοδοξος εγω θα ελεγα κοκκαλα λαιμοι μυτες ποδια κτλ...
γενικα δεν πετιετε τπτ... οτι περισσευει αλεσμα μπαχαρι συντιρικα και ετοιμο το λουκανικο!

Predator1995
12-07-14, 14:44
καταλαβα λαθος μου παιδια :) νομιζα το μαγειρεμα αλλα εκανα λαθος..

Tolis 1989
12-07-14, 15:42
85734
85735
85736

Physique
12-07-14, 16:02
Τολη εσύ τα έφτιαξε ? Η είναι απ έξω ?

Kalliopaki
12-07-14, 16:07
Χτύπημα κάτω απο τη μέση είναι αυτό !! :green:

Kalliopaki
13-07-14, 12:27
Κοτοκεφτές και σαλατούλα (μαρούλι, ρόκα, πιπεριά, ντοματούλα, λεμόνι-ελαιόλαδο) .





85747

Metalhead|T|
13-07-14, 13:47
δεν ξερω για τους αλλους,εμενα μου ανοιξε την ορεξη παντως :green::green:

primordial
13-07-14, 16:40
Γιατί ρε Τάσο το λες αυτό......??????
Εμείς ψυχούλα και στομαχάκι δεν έχουμε?????





Sent from my iPad using Tapatalk

Kalliopaki
13-07-14, 22:08
Το έχετε χάσει ?? Τόσος ντόρος με τη βοσκή? Που να ήτανε και καμια παστιτσάρα !!!! :P

theodosia
13-07-14, 22:52
Κοτόπουλο με λαχανικά!
85778

RAMBO
14-07-14, 02:14
Tαπεινο βραδυνο με τον φιλο Metalhead:green:

85786

theodosia
14-07-14, 02:31
Αμάν πια!Ζηλεύουμε:turtle:

psonara
14-07-14, 09:07
Tαπεινο βραδυνο με τον φιλο Metalhead:green:

85786

οχι κρεπα ρε φιλαρακι και ειναι η αδυναμια μου!εισαι κακος:P:P

Metalhead|T|
14-07-14, 10:57
Οτι επρεπε ηταν,και μετα υπνο :green::green::green:

shogun
14-07-14, 16:00
Με ένα ψάξιμο στο google θα βρει κανείς πως τα γκότζι μπέρι και όλα τα μπέρις που προέρχονται από τρίτες χώρες έχουν πολλά φυτοφάρμακα τα οποία δύσκολα μπορεί κανείς να ελέγξει και κανονικά δεν θα έπρεπε να παιρνούν τα σύνορα.

Φυτοφάρμακα και βαρέα μέταλλα. Μακριά από κινέζικα τρόφιμα.

Χριστοφορος123
14-07-14, 17:44
Tαπεινο βραδυνο με τον φιλο Metalhead:green:

85786

Ξέρετε να τρώτε :shock:

primordial
14-07-14, 19:13
@kalliopaki...

Δεν κατάλαβες το σκεπτικό. Αναφέρομαι σε αυτό σαν ορεκτικό κ μόνο. Τα υπόλοιπα σαφώς κ έπονται. Προσπαθώ τις περισσότερες φορές η σαλάτα μου να προηγείται του γεύματος.

sAVAZz
14-07-14, 19:32
85794

πρωτεινικο ψωμι μπανανας με ταχινι....

goldenera
14-07-14, 19:59
Ωραιότατο φαίνεται το ψωμάκι, από γεύση είναι καλό?




Tαπεινο βραδυνο με τον φιλο Metalhead:green:

85786

Ρε παιδιά καλοκαίρι είναι πότε θα κόψετε? Ακολουθήστε αυτό που κάνω εγώ;) Μπριάμ 2 ημερών έγιναν πίτσα με προσθήκη φέτας και μαιντανού:rolf::rolf::rolf: Παρεμπιπτόντως ωραία η κρέπα για να κλείσει η βραδιά:thumbup:


85796

sAVAZz
14-07-14, 20:16
για πρωτη φορα καλο βγηκε...εχει περι8ωρια βελτιωσης....την επομενη φορα 8α χωσω και καμια σταφιδα ή και καμια ελια....βαρε8ηκα βρωμη με αυγα οποτε το γυρισα στο ψωμι με αυγα να το βουταω και στον κροκο!!κολαση!

stef.
14-07-14, 20:53
για πρωτη φορα καλο βγηκε...εχει περι8ωρια βελτιωσης....την επομενη φορα 8α χωσω και καμια σταφιδα ή και καμια ελια....βαρε8ηκα βρωμη με αυγα οποτε το γυρισα στο ψωμι με αυγα να το βουταω και στον κροκο!!κολαση!


συνταγη θα μας δωσεις???

sAVAZz
14-07-14, 21:02
300 gr μπανανα
60γρ ασπραδια (2 αυγα)
100 γρ γιαουρτι
30γρ φυστικοβουτηρο ( εγω εβαλα ταχινι γτ δεν ειχα)
200γρ βρωμη
60γρ σκονη πρωτεινη (καλυτερα γευση βανιλια ή μπανανα)
1 του γλικου μπεικινγ παουντερ

175 C για 30-35 λεπτα

NikosSav
14-07-14, 21:48
Νταξει savvaz μένω άφωνος. Δεν στο είχα .:)

sAVAZz
14-07-14, 22:14
no clanbase more cooking :P:P

Levrone
15-07-14, 16:53
Η όλη διαδικασια για τον ανανα με το νεο μου σκευος.

85825

85826

85827

85828

85829

grtech
15-07-14, 18:36
Φίλε μου Κώστα εμένα με έπεισες. Ωραία επαγγελματική παρουσίαση λες και παρακολουθώ προϊόν τηλεμαρκετινγκ.

Θα πρόσθετα για λεζάντα τέλους ''Η συσκευή που θα έλυνε, στη κυριολεξία, τα χέρια του Kai Greene''. :green:

Levrone
15-07-14, 19:19
χα χα!!! Τηλεμαρκετνγκ!!!

ειναι βολικο , ειναι αληθεια!

Grigoris Tsiaousis
16-07-14, 15:46
Κοτόπουλο με λαχανικά!
85778

Θεοδωσια το κοτοπουλο πως το εκανες;;

theodosia
16-07-14, 16:04
Το συγκεκριμένο το είχα κάνει βραστό!

eleutheros
16-07-14, 20:13
σαβουρα σημερα :P :P δεν ετυχε πετυχε :P

85667
Εχουμε ιδιο τηλεκοντρολ και κανονικα μπαν με τετοιες φοτο!!

Predator1995
16-07-14, 22:02
Εχουμε ιδιο τηλεκοντρολ και κανονικα μπαν με τετοιες φοτο!!

εεεε οχι και μπαν :P :P απολαυσεις τις ζωης ειναι και αυτες ;)

eleutheros
16-07-14, 22:13
εεεε οχι και μπαν :P :P απολαυσεις τις ζωης ειναι και αυτες ;)
Εξαιτιας σου ανοιξα νουτελα σημερα !!!

Predator1995
16-07-14, 22:18
πλακα κανεις..... δεν εχω εγω θα το εκανα και εγω αυτο αμα ειχα νουτελα σε ζηλευω αλλα ενταξει με μια μερα δεν εγινε τιποτα ;)

eleutheros
16-07-14, 22:57
πλακα κανεις..... δεν εχω εγω θα το εκανα και εγω αυτο αμα ειχα νουτελα σε ζηλευω αλλα ενταξει με μια μερα δεν εγινε τιποτα ;)
Για ψυχολογικους λογουςθα φαω οτι σαβουρα υπαρχει μεχρι τελος της εβδομαδας ;p

Predator1995
16-07-14, 23:01
θα γεμισεις τις μπαταριες σου και θα μπεις πιο δυναμικα απο εβδομαδα ;)
στηλε λιγη νουτελα και εδω :P

stef.
17-07-14, 15:22
Σολωμος με αγριο ρυζι και Philadelphia Light !!!
85914

theodosia
17-07-14, 15:39
Φοβερό δείχνει!:clap:
Τον σολωμό πως τον έκανες?

stef.
17-07-14, 15:58
Φοβερό δείχνει!:clap:
Ετσι ειναι κ οταν τον τρως..;)
Στο φουρνακι ρομποτ (εγγυηση) στους 220 για 12-14 λεπτα και εριξα λιγο αλατι,πιπερι,σκορδο και μουσταρδα....

Mikekan
17-07-14, 16:01
Eξαιρετική παρουσίαση stef, μπράβο! :thumbup:

stef.
17-07-14, 16:23
Eυχαριστω πολυ Mikekan .. theodosia ειναι πανευκολο...
85916

theodosia
17-07-14, 16:36
Thanks stef!
Απλά ψάχνω διαφορετικούς τρόπους μαγειρέματος επειδή βαριέμαι συνέχεια τα ίδια :P

Metalhead|T|
17-07-14, 22:19
μπουτάκια κοτόπουλο,παναρισμένα με φρυγανιά ολικής,μπουκωβο,μαυροπιπέρι,τσιμένι,καγιεν,παπρικα γλυκιά,sweet chilly sauce,και αλατι
(τα υπολοιπα παναριστηκαν και περιμενουν την αυριανη,να συνοδευτουν με ζυμαρικα ολικης)

before and after :toast::toast: 85927

theodosia
17-07-14, 22:32
Ωραίος:thumbup:
Αλλά το τσιμενι τι είναι βρε Τάσο?:unsure:

Predator1995
17-07-14, 22:42
Ωραίος:thumbup:
Αλλά το τσιμενι τι είναι βρε Τάσο?:unsure:

το τσιμενι ειναι η τριγωνελλα ειδος μπαχαρικου ειναι ;)

theodosia
17-07-14, 23:03
Αχαα..και τι λέει?καλό?

Predator1995
17-07-14, 23:07
κοιτα αυτο το χρησιμοποιουν για να συντηρουν το κρεας οταν εμενα στην ευβοια περναμε που και που επισεις το χρησιμοποιουσαμε και στις σαλατες καλο ηταν δεν λεω απλα εχω παρα πολυ καιρο να χρησιμοποιησω..

Metalhead|T|
17-07-14, 23:18
το τσιμένι ειναι ενα μίγμα μπαχαρικών+σκόρδου(κυμινο,τριγωνέλλα,καυτερη παπρικα,σκορδο,όλα σε ξηρη μορφη για να γινουν σκονη), με αρκετά εντονη μυρωδιά,το οποίο χρησιμοποιείται και ώς επικάλυψη στον παστουρμά,και δινει την χαρακτιριστική του γεύση

το αγοράζω σε σκόνη ,απο μαγαζί με μπαχαρικά...

εδω σε παστουρμα-> http://3.bp.blogspot.com/-rsqhn9mPDGk/Uaz_zpaqE7I/AAAAAAAAK-o/LBhtsSVmQ5w/s1600/8018.jpg

theodosia
17-07-14, 23:22
Κατάλαβα:thumbup:

stef.
18-07-14, 15:35
Metalhead-T πολύ δυνατά τα μπουτακια σου φιλε!!

stef.
18-07-14, 23:26
Βραδινό: μοσχαρίσια μπριζόλα με σαλάτα κ λιγο cottage85943

just chris
19-07-14, 11:51
μπριζολα σολα ε? πως την παλεψες?

Kalliopaki
20-07-14, 13:33
Mπούτχια κοτόπουλο με πορτοκάλι. (τη πετσούλα τη βγάζουμε μετά ε? :P )




http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=85965&stc=1

Chaz
20-07-14, 15:44
85966 + 1 άλλο πιάτο κεφτεδάκια

85967

GEORGE.P
21-07-14, 12:22
το τελευταίο τί είναι?

stef.
21-07-14, 13:43
μπριζολα σολα ε? πως την παλεψες?

Μπα φίλε.. Δεν θα το λεγα,πολύ ωραία!!

stef.
21-07-14, 21:44
Μεταπροπο...86005

goldenera
23-07-14, 21:02
Σουτζουκάκια με πουρέ, και αγγουροντομάτα, done;)


86061

86062

Levrone
23-07-14, 22:12
Δε φανταζεσαι πως με πονας!!!!

Και δε με ενοχλει που τωρα δεν τα εχω , μ ενοχλει που οταν κατεβω δεν προλαβαινω να φαω οσα θελω!

grtech
24-07-14, 10:55
+1
Με εξαίρεση οτι αργή να κατέβω αλλά άμα κατέβωωωωω


http://www.youtube.com/watch?v=zg3U0MeKPIc
..... τα πρέκια :green:

goldenera
24-07-14, 16:56
Εδώ βρε γιατρέ δεν προλαβαίνεις να πιείς μια ρακί το φαί θα προλάβεις?


Γιώργαρε, αγαπημένο άσμα.......... είπαμε, έλα εσύ και τα υπόλοιπα άστα πάνω μου:turtle:

psonara
25-07-14, 18:10
86095

γιαουρτι με λιναροσπορο,φυστικοβουτυρο και κατω απο το γιαουρτι εχει κι αλλο λιναροσπορο,σουσαμι και ηλιοσπορο!:P
γευμα προ υπνου!

goldenera
25-07-14, 21:39
Θρεπτική έκρηξη το προ ύπνου σου psonara:thumbup::thumbup:


Ελληνικοκαλοκαιρινών πιάτων συνέχεια, γιαχνί κλάσικ με ψωμοτύρι:green:;)


86099

RAMBO
26-07-14, 12:37
Golden μας ανοιξες την ορεξη:clap:

grtech
26-07-14, 13:45
Εδώ βρε γιατρέ δεν προλαβαίνεις να πιείς μια ρακί το φαί θα προλάβεις?
Γιώργαρε, αγαπημένο άσμα.......... είπαμε, έλα εσύ και τα υπόλοιπα άστα πάνω μου:turtle:
Πατριώτη μου να μας έχει ο Θεός καλά να τα πούμε απο κοντά και ας είναι και μέρα νηστείας. :green: :toast:
Αυτό για τον γιατρό μας δεν το πιστεύω μια ρακί θα τιμά για τους μακρινούς του φίλους. :toast:

goldenera
26-07-14, 19:31
Πατριώτη μου να μας έχει ο Θεός καλά να τα πούμε απο κοντά και ας είναι και μέρα νηστείας. :green: :toast:


Λες να έχουμε τέτοια τύχη?:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

zisis.z
26-07-14, 19:36
Θρεπτική έκρηξη το προ ύπνου σου psonara:thumbup::thumbup:


Ελληνικοκαλοκαιρινών πιάτων συνέχεια, γιαχνί κλάσικ με ψωμοτύρι:green:;)


86099

Ωραιο πιατο αν και δεν ειμαι πολυ φαν του γιαχνι....θα ητανε ομως ακομα πιο καλο αν ειχε και ενα στηθος κοτοπουλο η μια μπριζολιτσα,γιατι ειναι ολο υδατανθρακας δεν βλεπω καθολου πρωτεινη εκτος λιγο απο το φετα....:toast:

zisis.z
26-07-14, 19:38
86095

γιαουρτι με λιναροσπορο,φυστικοβουτυρο και κατω απο το γιαουρτι εχει κι αλλο λιναροσπορο,σουσαμι και ηλιοσπορο!:P
γευμα προ υπνου!

Καλες επιλογες μπραβο,αυτων τον συνδιασμο τον κανω και εγω αρκετες φορες,για βραδινο ειδικα τελευταιο γευμα ειναι οτι πρεπει...;)

Metalhead|T|
28-07-14, 15:44
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/p180x540/10570404_10204512036830799_554128488779109821_n.jpg

:welcome::welcome::welcome:

liveris
28-07-14, 18:07
ωραιο πιατο..μαρεσει η ποικιλια που εχεις..:thumbup:

stef.
28-07-14, 21:48
πολυ καλο με ποικιλια...

goldenera
29-07-14, 20:10
Ωραιο πιατο αν και δεν ειμαι πολυ φαν του γιαχνι....θα ητανε ομως ακομα πιο καλο αν ειχε και ενα στηθος κοτοπουλο η μια μπριζολιτσα,γιατι ειναι ολο υδατανθρακας δεν βλεπω καθολου πρωτεινη εκτος λιγο απο το φετα....:toast:

Έχεις απόλυτο δίκιο, από ότι θα έχεις καταλάβει δεν ακολουθώ την τυπική διατροφή που θα έπρεπε;):thumbup:

beefmeup
30-07-14, 21:18
λογω μειωμενης ενεργειας απο τις προπονησεις ειπα να ρεφαρω λιγο..:green:
παγωτο καιμακι/εκμεκ/βυσσινο...:food::food:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86233&stc=1

liveris
30-07-14, 22:00
Ωραιο πιατο αν και δεν ειμαι πολυ φαν του γιαχνι....θα ητανε ομως ακομα πιο καλο αν ειχε και ενα στηθος κοτοπουλο η μια μπριζολιτσα,γιατι ειναι ολο υδατανθρακας δεν βλεπω καθολου πρωτεινη εκτος λιγο απο το φετα....:toast:

πρωτεινη εχουν κ οι πατατες κ το ψωμι..για καποιον που δεν μετραει ποσοστα μια χαρα πιατο ειναι..

stef.
30-07-14, 22:01
μη μας γ***** τη ψυχολογια ...:P

goldenera
30-07-14, 22:03
λογω μειωμενης ενεργειας απο τις προπονησεις ειπα να ρεφαρω λιγο..:green:
παγωτο καιμακι/εκμεκ/βυσσινο...:food::food:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86233&stc=1

Kολασμένο, πατροπαράδοτο παγωτό:thumbup::thumbup: Ότι πρέπει με την κ@λ@υγρασία που έχει:thumbup:

goldenera
31-07-14, 19:50
Κοτόπουλο λεμονάτο στο φούρνο με πατάτες (δεντρολίβανο, ρίγανη, μουστάρδα);)


86264

RAMBO
01-08-14, 13:40
Golden την ιδεα να ανοιξεις κανα μεζοδοπωλειο την εχεις σκεφτει? θα ειμαι σταθερος πελατης:green:

goldenera
04-08-14, 16:24
Ωραία ιδέα! Ποτέ δεν ξέρεις τί σου επιφυλάσσει το μέλλον, έτσι? Δέκα σαν εσένα να έχω θα τα κονομίσω χοντρά:rolf::rolf::rolf:

kazos_GR
05-08-14, 20:30
να απαντησουν οι επαγκελματιες chef pls θελω να κανω πιτες (στυλ αραβικες /λεπτες) με αλευρι ολικης μονο και νερο θα γινουν? η αν ξερετε καμία αλλη συνταγη χωρις πολλες θερμιδες δεν θελω να της φορτώσω .:unsure:

john619
07-08-14, 21:54
τι μπορω να τρωω αμεσως μετα την προπονηση εκτος απο μπανανα? γινεται να μου πειτε?

Levrone
07-08-14, 23:59
Τωρα που πλησιαζει το επομενο πτυχιο σταματησα παλι την προπονηση αλλα εχει σημασια να τρωμε κατι υγιεινο και να μας αρεσει κιολας..και να ειναι λιγο εξω απ τα καθιερωμενα προγραμματα.

πιτα αραβικη
86374

γιαουρτι
86375

ντοματα
86376

κοτοπουλο
86377

ολα μαζι
86378

lila_1
08-08-14, 01:28
απορω πως το τρως αυτο το γιαούρτι, ούτε για τζατζικι δε κανει...:turtle:

Levrone
08-08-14, 01:55
βρε ολα μεσα λεμεεε!!!:rolf:

εγω απλα το θελω για να γλιστραει! :turtle: (οντως!)

πλακα στην πλακα ομως εδω που τα λεμε , αυτη η μαγιονεζα ειναι μεγαλη ανακαλυψη!
Αλλα δεν μπορουμε να τρωμε συνεχεια μαγιονεζα!
Αρα πηρα το γιουρτι!

Επισης σε σουπερ μαρκετ βρισκω το Τοταλ της ΦΑΓΕ.

hardcore10
08-08-14, 06:28
cheat day σημερα με ενα σπιτικο γλυκο :) απο σχημα δεν βγηκε καθολου καλο αλλα μπορειτε να τις πειτε σοκολατομπαρες :green: :green:

85341

σε επερνε να βάλεις και 2 λουκανικακια :P

beefmeup
08-08-14, 14:20
Επισης σε σουπερ μαρκετ βρισκω το Τοταλ της ΦΑΓΕ.

ειναι αρκετα πιο ακριβο αποτι θυμαμαι σε σχεση με την ελλαδα..:nana:

Levrone
08-08-14, 16:08
ετσι κι αλλως δεν το αγοραζω για να μη δωσω λεφτα στο Φιλιππου που εριξε το μπασκετ της ΑΕΚ στην Α2..:green:








Δε χρειαζεται να μου το ζητησεις , παω μονος μου να το κανω :banghead:

Levrone
12-08-14, 21:58
Στραπατσαδα, με 10 αυγα (3 κροκκοι) , και μεσα στο μιγμα ψιλοκομμενες 3 φετες γαλοπουλα και 2 τυρι
και πανω εκοψα και μια ντοματα.

86537

TheWorst
17-08-14, 19:16
Με πολυ αγαπη απο μενα για μενα :turtle:

86652

stef.
17-08-14, 22:16
Με πολυ αγαπη απο μενα για μενα :turtle:

86652

:thumbup:

stef.
19-08-14, 17:11
μακαρονια με κοτομπιφτεκια χειροποιητα!!
86708

zoulou
22-08-14, 22:46
86749

86748

Μπριζολα με πατατες και κραμπολαχανο , tortilla με ομελετα( κοτοπουλο , πιπεριες , γκουντα)

stef.
28-08-14, 18:07
βαφλα απο βρωμη!! η συνταγη υπαρχει στο αντιστοιχο θεμα...
86927 86928

SotosTheBoss
29-08-14, 20:29
Μερεντα ειναι αυτο απο πανω η ταχινοκακαο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

stef.
29-08-14, 20:56
Ταχινοκακαο;;; Καλό ειναι αυτό;;
Ειναι φυτική πραλιβα Φουντουκίδου με 0% ζαχαρη

Nikolas_mk2
02-09-14, 13:24
Τα ποστ εκτός θέματος μεταφέρθηκαν στις αντίστοιχες ενότητες :welcome:

Levrone
05-09-14, 01:10
Εδιελυσα..

87140

Levrone
07-09-14, 18:50
Τι κι αν δεν ειμαι στη Θεσσαλονικη , ουτε καν στην Ελλαδα,

για ολους εχει ο Θεος!!!

87178

87179

ArgoSixna
07-09-14, 21:02
:shock::shock: T

ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ.. το μεσημερι αυτο σκεφτομουν , να παρω ενα τσουρεκι να το τσακισω και τωρα βαζεις τετοια φωτο :shock::shock:

goldenera
09-09-14, 20:37
Φθινοπωρινή (περίπου) μέρα, φθινοπωρινό φαί, γιουβαρλάκια αυγολέμονο κλάσικ, και επιδόρπιο που.......κάνει μπράτσα;)


87200

87201

stef.
10-09-14, 00:45
ετσι!!! με μπολικο πιπερι....

primordial
11-09-14, 14:03
Φθινοπωρινή (περίπου) μέρα, φθινοπωρινό φαί, γιουβαρλάκια αυγολέμονο κλάσικ, και επιδόρπιο που.......κάνει μπράτσα;)


87200

87201

Αγαπητέ Γιάννη... Το συγκεκριμένο γλυκό κάνει μπράτσα μόνο στον Γάλλο του μπάρμπα Μπριλιου..........
Κατα τα αλλά απόλαυσε το χωρίς "μεγάλες προσδοκίες"......;oD


Sent from my iPad using Tapatalk

Mpozos
12-09-14, 13:28
8723687237

λοιπόν το γεύμα το έκανα πριν λίγο.
τώρα οτι και να σας πω, εαν δεν το δοκιμάσετε δεν θα πειστείτε για την απίστευτη γεύση που έχει!

στο αντικολλητικό τηγάνι σπάω 2 αυγα ολοκληρα 1 ασπράδια, 125γρ κοτόπουλο στήθος ζυγισμένο ωμο με αρκετά μυρωδικά ( μπούκοβο πιπερι κοκκινο γλυκο, καρυ, μοσχοκαριδο ) το εκανα μπαλάκια μικρά και το έριξα ομοιόμορφα στο τιγάνη, 4 κουτ σουπας βιολογική σάλτσα ντομάτα, 1 κουτ σούπας βιολογική παστα ντομάτας, 1 πιπεριά Φλωρίνης βιολογική, 1 πιπεριά πράσινη απτον κήπο μου, 2 μανιτάρια, μισό κρεμμύδι, λίγο αλάτι, και ρίγανη. στο τέλος εβαλα και μισό λεμόνι!

45γρ πρωτεινη, λιγότερο απο 30γρ υδατάνθρακες και 15γρ λιπαρά. θερμίδες; μονο 435!

αυτό το γεύμα θα το βάζω πλέον καθημερινά στο βραδυνό μου και ίσως αν εχω χρονο να μαγειρεύω και στο μεσημέρι!

primordial
12-09-14, 22:35
Κωνσταντίνε φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.... Ο μόνος ενδοιασμός που έχω ειναι το ωμό κοτόπουλο.... Θα προτιμούσα ελαφρός τσιγαρισμενο - σωταρισμενο κ μετά μέσα στην ομελέτα... Πάντως φαίνεται super....


Sent from my iPad using Tapatalk

goldenera
12-09-14, 23:00
Αγαπητέ Γιάννη... Το συγκεκριμένο γλυκό κάνει μπράτσα μόνο στον Γάλλο του μπάρμπα Μπριλιου..........
Κατα τα αλλά απόλαυσε το χωρίς "μεγάλες προσδοκίες"......;oD


Sent from my iPad using Tapatalk

Πρωτόγονε φίλε μου βλέπω έχεις μάθει όλα τα άσματα που αφορούν νέους γονείς:green::thumbup:

Kalliopaki
13-09-14, 18:36
Με μπασμάτι + κιμά κοτόπουλο.


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87266&stc=1

liveris
13-09-14, 22:44
ωραια τα γεμιστα ..:thumbup::thumbup:

Kalliopaki
14-09-14, 10:53
ωραια τα γεμιστα ..:thumbup::thumbup:

clasic greek στην πιο υγιεινή μορφή του !! :food:

Mpozos
14-09-14, 13:29
Κωνσταντίνε φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.... Ο μόνος ενδοιασμός που έχω ειναι το ωμό κοτόπουλο.... Θα προτιμούσα ελαφρός τσιγαρισμενο - σωταρισμενο κ μετά μέσα στην ομελέτα... Πάντως φαίνεται super....


Sent from my iPad using Tapatalk

ευχαριστώ φίλε. τώρα που τελείωσε η δουλειά και αρχίζουν οι σπουδές, εχω ολο τον χρόνο μπροστά μου να πειραματίζομαι. εδώ θα χρειαστώ βέβαια και τον γκολντενερα να μου βάλει καμια καλή ιδέα, ελπίζω να με βοηθήσει :green:
θα το δοκιμάσω τον ενδοιασμό που πρότεινες και θα σας ενημερώσω!

Tolis 1989
14-09-14, 14:45
Με μπασμάτι + κιμά κοτόπουλο.


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87266&stc=1

Νόστιμα φαίνονται :thumbup:

reignman007
14-09-14, 17:07
Πρωινο ολα τα λεφτα.
4 πανκεικς οι 2 αλμυρες οι 2 γλυκες και ενα ποτηρι γαλα.
Αλευρι,γαλα,μπεικιν παουντερ,λιγο αλατι,ενα σκουπ πρωτεινη μπανανας(για αλμυρη δεν ενδεικνυται αλλα δεν με χαλασε κιολας) και λιγο αλατακι.
Οι αλμυρες με 3 φετες τυρι και 3 φετες καπνιστη μπριζολα.Οι γλυκες με φυστικοβουτυρο και μερεντα, η αλλη με μελι φυστικοβουτυρο και κρανμπερις.
Θερμιδες τεινουν στο συν απειρο.

87280

No Fear
14-09-14, 17:38
Ωραιος,μακαρι να μην εβαζες μερεντα κτλ αλλα καμια μαρμελαδα Walden Farms ας πουμε.;)

reignman007
14-09-14, 18:20
Το συνδιασα με το cheat της Κυριακης.Ναι και με μαρμελαδα ειναι πολυ νοστιμες.
Εντιτ ξεχασα και το ενα ολοκληρο αυγο.

Kalliopaki
14-09-14, 21:51
Νόστιμα φαίνονται :thumbup:

Νόστιμα και χωρίς λάδια !! ;)

gymele
14-09-14, 23:01
Ωραιος,μακαρι να μην εβαζες μερεντα κτλ αλλα καμια μαρμελαδα Walden Farms ας πουμε.;)

Ποια Walden Farms... Εδω παιζει Μερεντα κουβας του κιλου! :green::green::turtle:

stef.
15-09-14, 15:21
για πειτε μου λιγα λογια γι αυτην τη μαρμελαδα???πρωτη φορα την ακουω

reignman007
15-09-14, 15:31
Κανε μια αναζητηση στο φορουμ και στο γοογλε και θα καλυφτεις! :clap:

beefmeup
15-09-14, 18:30
νομιζω πλεον μπορεις να βρεις κ στα xtreme προιοντα της walden.

goldenera
15-09-14, 20:39
ευχαριστώ φίλε. τώρα που τελείωσε η δουλειά και αρχίζουν οι σπουδές, εχω ολο τον χρόνο μπροστά μου να πειραματίζομαι. εδώ θα χρειαστώ βέβαια και τον γκολντενερα να μου βάλει καμια καλή ιδέα, ελπίζω να με βοηθήσει :green:

Ότι θες, εδώ είμαστε:thumbup:

gymele
15-09-14, 20:48
Για 200 κιλα σε βλεπω αν δεις τι φτιαχνει ο goldenera ! :turtle::turtle::turtle:

goldenera
15-09-14, 20:50
Εεεεεεεεεεεεεεεεε είπαμε, μη γινόμαστε και υπερβολικοί:rolf::rolf:

goldenera
16-09-14, 19:49
Έλα παίδες, μπήκε για καλά το φθινόπωρο (που λέει ο λόγος:green:), οπότε άρχισε επίσημα η περίοδος του bulking:turtle:


87306

Nive
16-09-14, 20:06
Παίδες καλησπέρα.
Σαν δεκατιανό τοστ με 3φέτες καπνιστό κοτόπουλο- 2 φέτες τυρί και ντομάτα/ Συν ένα τοστ φυστικοβούτυρο-μαρμελάδα σας φαίνεται υπερβολή? (πρέπει οι υδατάνθρακες να περιμένουν στην ουρά με τα trans :P )
Είμαι 1,88-92 κιλά και έχω αρχίσει το φόρτωμα.

No Fear
16-09-14, 20:31
Mερεντα του κιλου?Καηκαμε!χαχαχαχαχα

ArgoSixna
16-09-14, 20:52
Γατακια

87307

gymele
16-09-14, 21:07
10κιλες Merenda?

Mpozos
17-09-14, 13:11
Κωνσταντίνε φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.... Ο μόνος ενδοιασμός που έχω ειναι το ωμό κοτόπουλο.... Θα προτιμούσα ελαφρός τσιγαρισμενο - σωταρισμενο κ μετά μέσα στην ομελέτα... Πάντως φαίνεται super....


Sent from my iPad using Tapatalk



το δοκίμασα μόλις τώρα και είναι σουπερ! ηταν που ηταν νόστιμο τώρα έγινε ακόμα ποιο νόστιμο. θέλω καθε γεύμα μου ετσ να ειναι αλλα βαριέμαι να μαγειρεύω κάθε τρεις και λίγο....

Physique
17-09-14, 23:27
Γατακια

87307
Argo εσύ είσαι στην φώτο ?

goldenera
18-09-14, 17:19
Κλασικό κοτό στο φούρνο (κάρυ, πάπρικα, μουστάρδα, ξύσμα-χυμός λεμόνι, κνορ, λάδι, ρίγανι) με πατάτες;)


87356

Metalhead|T|
18-09-14, 21:58
πρωτεινικα σοκολατα πορτοκαλι κουλουρακια

87363

TheWorst
18-09-14, 22:02
συνταγηηη ? :P

goldenera
20-09-14, 18:06
Λοιπόν τυροπιτούλα κλάσικ με παρέα και μπυρίτσες το βράδυ για να γιορτάσουμε την επερχόμενη νίκη του Κάι:rolf::rolf:


87408

goldenera
20-09-14, 19:15
Τί? γλυκό δε θα έχει η γιορτή? Βέβαια και θα έχει......προφιτερόλ done:thumbup:


87409

vaggan
20-09-14, 20:48
Λοιπόν τυροπιτούλα κλάσικ με παρέα και μπυρίτσες το βράδυ για να γιορτάσουμε την επερχόμενη νίκη του Κάι:rolf::rolf:


87408ωρε φιλαρακι...αυτα ειναι αντε να δουμε :clap::clap::clap:

Kalliopaki
21-09-14, 11:39
Λοιπόν τυροπιτούλα κλάσικ με παρέα και μπυρίτσες το βράδυ για να γιορτάσουμε την επερχόμενη νίκη του Κάι:rolf::rolf:


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87408&stc=1

Γιάννη στείλε ένα κομμάτι !! :thumbsup:

kazos_GR
21-09-14, 13:26
goldenera ξινό σου βγηκε το γλυκο (phil );)

zisis.z
21-09-14, 22:11
Ετοιμο μολις βγηκε........τιποτα σπουδαιο αλλα το εχω ξανακανει και βγαινει αρκετα ικανοποιητικο και βαζω οσο μπορω σωστα υλικα....... Απο πρωτεινη εχω βαλει μεσα 2 σκουπ πρωτεινης με γευση μπανανα ενα ποτηρι γαλα 1,5% και εβαλα και 4 αυγα το ενα ολοκληρο με τον κροκο γιατι αλλιως με ενοχλει στα γλυκα η μυρωδια και η γευση τoυ αυγου.......Και αντι για ζαχαρη εβαλα στεβια....Τα αλλα τα υλικα ειναι τα συνηθισμενα για να φτιαξουμε το κεικ μας......

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87476&stc=1

goldenera
21-09-14, 23:16
goldenera ξινό σου βγηκε το γλυκο (phil );)

Μωρέ ξινή ήταν η μούρη των κριτών όταν είδαν την ανωτερότητα του Κάι και το τεντωμένο στομάχι του Phil, και δεν ήξεραν πώς να δικαιολογήσουν τη νίκη που τους είχαν πει να του δώσουν;) Το γλυκάκι το φάγαμε μια χαρά:thumbup:

goldenera
22-09-14, 21:37
Φακή σήμερα και τονοσαλάτα (λάδι, λεμόνι, μουστάρδα, μαγιονέζα, αγγούρι, ντομάτα, πιπεριά κόκκινη, παξιμάδι);)

87566

goldenera
24-09-14, 19:07
Μπριάμ (πατάτα, μελιτζάνα, κολοκύθι, πιπεριά, καρότο, ντομάτα φρέσκια, δυόσμος φρέσκος), και τηγανιά φιλέτο κοτόπουλο με λουκάνικο χειροποίητο (στο αντικολλητικό 'σβησμένα' με κρασί, λεμόνι, μουστάρδα, και μπόλικη ρίγανη).


87627

87628

vaggan
24-09-14, 20:10
^εισαι μεγαλη ζημια:bowdown::bowdown::bowdown:

zisis.z
24-09-14, 20:14
Μπριάμ (πατάτα, μελιτζάνα, κολοκύθι, πιπεριά, καρότο, ντομάτα φρέσκια, δυόσμος φρέσκος), και τηγανιά φιλέτο κοτόπουλο με λουκάνικο χειροποίητο (στο αντικολλητικό 'σβησμένα' με κρασί, λεμόνι, μουστάρδα, και μπόλικη ρίγανη).


87627

87628

Πω πω αρρωστια μολις πριν λιγο εφαγα αλλα με αυτα που βλεπω ξαναπεινασα,δεν λεω ποτε οχι στο κρεας.Ψηφιζω την τηγανιά φιλέτο κοτόπουλο με λουκάνικο χειροποίητο (στο αντικολλητικό 'σβησμένα' με κρασί, λεμόνι, μουστάρδα, και μπόλικη ρίγανη).:):thumbup:;)

Kalliopaki
24-09-14, 20:28
Είσαι μερακλής Γιάννη τέλος !! :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

goldenera
24-09-14, 21:20
Να είστε καλά παιδιά, απλά είναι, λίγο όρεξη να υπάρχει και όλα γίνονται:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
25-09-14, 01:06
Γιάννη το χουμε πεί πολλες φορες το χεις στη μαγειρική και ζαχαροπλαστική , μια φορα που δοκίμασα γλυκό απο σένα στο Ατλας εφράνθηκε η καρδιά μου , απόλαυση και αυτο γιατι έχεις μεράκι σ αυτα που κάνεις και μετράει αυτό
ας βάλω και γω μια φωτο απο κάτι Ελληνικό και απλο και νόστιμο :P

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87637&stc=1

goldenera
25-09-14, 17:20
Ηλία ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, να ξέρεις ότι πετυχαίνει αυτό που φτιάχνω όταν προορίζεται για ανθρώπους που εκτιμώ και σέβομαι ως ήθος και προσωπικότητα. Ποπό σουβλακάκια λαχταριστά:shock:

RAMBO
25-09-14, 22:40
...Περκα στο φουρνο με λεμονι και λιγο λαδι με μουσταρδα

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87657&stc=1

goldenera
26-09-14, 16:50
Φανταστικό Ράμπε!!!!!!!!!!!!!!

Levrone
26-09-14, 16:52
Eιρωνευεσαι το παιδι???

goldenera
26-09-14, 22:11
Ποτέ δεν ειρωνεύομαι γιατρέ, εκτός κάτι κακομαθημένα σαν κ'εσένα;)

Στο προχθεσινό μπριαμ, προστέθηκαν 3 αυγά και αρκετή φέτα, μια σαλάτα, ψωμί χθεσινό στην τοστιέρα και φάγαμε και σήμερα;)


87675

Metalhead|T|
26-09-14, 23:03
φαγητό για τζάκι παρεα με καψαλισμένο ψωμί και μια κουπα κοκκινο ξηρό κρασί :toast:

goldenera
28-09-14, 20:04
Κυριακή βράδυ, χρειαζόμαστε ενέργεια για να βγει η εβδομάδα:green: Πίτσα λοιπόν με λαχανικά (πιπεριά κόκκινη, πράσινη, κρεμμύδι, σκόρδο, ντομάτα), γραβιέρα, γαλοπούλα καπνιστή, ρίγανη.....οι μπύρες λείπουν από τη φωτό;)


πριν:

87707


μετά:


87708

Metalhead|T|
28-09-14, 22:52
ελαφρύ συνθετο (πρωτείνη-υδατανθρακας) βραδινό

87719

Physique
29-09-14, 02:43
Κυριακή βράδυ, χρειαζόμαστε ενέργεια για να βγει η εβδομάδα:green: Πίτσα λοιπόν με λαχανικά (πιπεριά κόκκινη, πράσινη, κρεμμύδι, σκόρδο, ντομάτα), γραβιέρα, γαλοπούλα καπνιστή, ρίγανη.....οι μπύρες λείπουν από τη φωτό;)


πριν:

87707


μετά:


87708
Perfect [emoji108]

Metalhead|T|
29-09-14, 14:01
87746 ΓΕΥΜΑ 1 :toast:

liveris
29-09-14, 14:56
Κυριακή βράδυ, χρειαζόμαστε ενέργεια για να βγει η εβδομάδα:green: Πίτσα λοιπόν με λαχανικά (πιπεριά κόκκινη, πράσινη, κρεμμύδι, σκόρδο, ντομάτα), γραβιέρα, γαλοπούλα καπνιστή, ρίγανη.....οι μπύρες λείπουν από τη φωτό;)


πριν:

87707


μετά:


87708

γεια σου ρε γιαννη με τις πιτσαρες σου..:toast:


87746 ΓΕΥΜΑ 1 :toast:

χρωματιστο..:thumbup:

karpoutzidis
30-09-14, 22:39
878008780187802878038780487805


Sent from my iPhone using Tapatalk

primordial
30-09-14, 22:41
Απίστευτη τρολια....... Welldone.... Η 2η φωτό τι ειναι?


Sent from my iPad using Tapatalk

karpoutzidis
30-09-14, 22:43
Μήλο αχλάδι με γιαούρτι στο μουλτι!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kalliopaki
05-10-14, 15:47
Μοσχαράκι τύπου γιουβέτσι με πλιγούρι.



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87901&stc=1

goldenera
05-10-14, 16:11
Πολύ καλό, αγαπάμε πλιγούρι:clap::clap::clap:

COBRA_STYLE
05-10-14, 17:05
Γιαουρτουλου homemade

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10487474_10204037003781903_3505026635495255089_n.jpg?oh=550c8e20781bf8691d84eb486c820ae8&oe=54C3E7E8&__gda__=1420868188_079d224737dccdd74ea30df6fd632920

goldenera
05-10-14, 17:23
Εύγε:clap::clap::clap:

herculas
05-10-14, 17:37
Ζητάω βοήθεια από τους σεφ του φόρουμ.
Επειδή τρώω συχνά ,έως και 8 γεύματα τη βδομαδα φιλέτο κοτόπουλο στη γκριλιέρα ,συνήθως το συνοδεύω με ρύζι , εκτος απο βράδυ που το συνοδεύω με σαλάτα.
Το ρύζι σκετο δε μπορώ να το φάω, ενώ όταν βάζω τυρί τριμένο ανεβαζω αρκετά τα λιπαρα της ημέρας.
Υπαρχει καμιά ιδέα με τι να νοστιμευσω το ρυζάκι ;;;;

goldenera
05-10-14, 18:09
Δεν ξέρω πόσο αυστηρός θέλεις να είσαι αλλά μπορείς να ρίξεις στο νερό που θα βράσει το ρύζι λίγο κύβο κνορ ή πριν ρίξεις το ρύζι στην κατσαρόλα να βάλεις λίγο λάδι να τσιγαρίσεις ελαφρά λίγο σκόρδο λίγο κρεμμύδι να ρίξεις και το ρύζι να ανακατέψεις λίγο και μετά να προσθέσεις το νερό και να ρίξεις και ένα δαφνόφυλλο. Ή βράζεις το ρύζι και δοκιμάζεις να του προσθέσεις μυρωδικά που σου αρέσουν (πχ κάρυ ή πιπέρι μαύρο ή ακόμα να προσθέσεις όπως είναι ζεστό ελάχιστο βούτυρο ή ελαιόλαδο)

goldenera
05-10-14, 18:10
Ξέχασα επίσης την πολύ καλή γλυκιά κόκκινη πάρπικα που δίνει μια πολύ ωραία ελαφρώς καπνιστή γεύση;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
05-10-14, 22:28
Γεια σου Γιαννη ,η λεπτομερεια κανει την διαφορα! Δωσε πονο.....εε σορυ ,γνωσεις κ συμβουλες ηθελα να πω.;)

COBRA_STYLE
05-10-14, 22:50
Κατι ελαφρυ για βραδυ μετα απο 2 burger honey-mustard...oχι τπτ αλλο,να απορροφηθει καλυτερα η κρεατινη.

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10606086_10204051183016375_3702548479732069237_n.jpg?oh=7c3621fd8db7fe3d8ef3965344264087&oe=54AEB622

Kalliopaki
06-10-14, 11:58
Γιαουρτουλου homemade

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10487474_10204037003781903_3505026635495255089_n.jpg?oh=550c8e20781bf8691d84eb486c820ae8&oe=54C3E7E8&__gda__=1420868188_079d224737dccdd74ea30df6fd632920

Φαγητάρα !! :food::food::food::food:

SotosTheBoss
06-10-14, 12:39
Cobra ζυμαράκι από πίτα είναι αυτό;

COBRA_STYLE
06-10-14, 15:39
Nαι και την εχω κοψει κομματακια.

RAMBO
06-10-14, 15:43
Mπιφτεκια μοσχαρισια με ρυζι basmati..

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87919&stc=1

Nikolas_mk2
06-10-14, 17:05
Το ρύζι γιατί είναι έτσι γαλάζιο? Απ'το Στρουμφοχωριό το πήρες? :P

beefmeup
06-10-14, 17:06
το εχει βρασει σε ζωμο απο βιαγκρα:P

goldenera
06-10-14, 17:10
Το ρύζι γιατί είναι έτσι γαλάζιο? Απ'το Στρουμφοχωριό το πήρες? :P

Ρε σεις γιατί είστε τόσο κακοί με το παιδί?:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

valentinosael
06-10-14, 17:10
το εχει βρασει σε ζωμο απο βιαγκρα:P
Χαχαχαχα

Nikolas_mk2
06-10-14, 17:17
το εχει βρασει σε ζωμο απο βιαγκρα:P


Τα ματζούνια θα μας φάνε πες του! Τωρα έμεινε το ρυζόγαλο απο γάλα γαιδούρας! :bodybuilder2: :P

COBRA_STYLE
06-10-14, 17:25
το εχει βρασει σε ζωμο απο βιαγκρα:P
Aκουγεται δελεαστικο φιλε:turtle:

RAMBO
06-10-14, 17:59
Ριχνεις στο νερο χρωμα ζαχαροπλαστικης

goldenera
06-10-14, 18:22
Θα το δοκιμάσω την άλλη φορά στη φακή Rambe:rolf::rolf::rolf: Φακή λοιπόν σήμερα με ψωμί homemade, πριν λίγο βγήκε από το φούρνο, φετούλα, και έτσι θα φάμε και σήμερα;)


87926