PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες με το φαγητο μας



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33

vaggan
23-06-15, 00:15
Καλα δυο σκετα σουβλακακια εφαγε εχτες το βραδυ το παιδι μετα το σεμηναριο! Τι να σου κανουν δυο σουβλακακια για 100 κιλα σωμα συμπαγεις μυς!:P Πολλα ειναι;:Pσυμπαγεις μυες??πεστου να αλλαξει πλευρο γιατι ονειρα βλεπει:P:P

Χρήστος Τριανταφύλλου
23-06-15, 00:33
Μα αφου τον ειδα σου λεω!!:green:

COBRA_STYLE
23-06-15, 01:22
Παιδες η αληθεια ειναι οτι το σημερινο αγελαδινο γαλα ειναι ακρως ακαταλληλο για καταναλωση απο πολλες πλευρες που πρεπει να γραφτουν κειμενα για να καλυφθει το θεμα.

Τι να αναφερω,απο πλευρας αντιβιοτικων,αυξητικης ορμονης,οιστρογονων που περνανε στο γαλα,βλεννα,καταστροφη του ενζυμου φωσφατασης που ειναι υπευθυνο για την απορροφηση του ασβεστιου...
του ενζυμου ξανθινοξειδαση που στο ομογενοποιημενο γαλα εγκλωβιζεται απο σφαιριδια λιπους και περνα άπεπτο στο αιμα οπου προσκολλαται στα αρτηριακα τοιχωματα και γινεται τραχυ,με αποτελεσμα το σωμα να προσπαθει να αποκαθιστα αυτες τις εκδορες με χοληστερινη,καθιστωντας το ενζυμο αυτο πολυ σημαντικη αιτια στις ΗΠΑ για καρδιακα νοσηματα.

Επισης ειναι πολυ γνωστο οτι το γαλα συνδεεται με την εμφανιση του παιδικου σακχαρωδους διαβητη.

Γενικα τα γαλακτοκομικα σχηματιζουν βλεννα λογω της καζεινης.Η καζεινη κανονικα για να διασπαστει απαιτειται το ενζυμο ρεννινη,αλλα η τελευταια δεν υπαρχει στους ανθρωπους(ή στους περισσοτερους) μετα την ηλικια των 4 ετων.Η καζεινη ειναι πολυ κολλωδης γιαυτο κ ειναι κ βασικο συστατικα σε διαφορες μη τοξικες κολλες.Επειδη καλυπτει το πεπτικο συστημα προκαλει και το γνωστο συνδρομο του διαρρεοντος εντερου με ολα τα προβληματα υγειας που συνεπαγεται.Σχηματιζει πολυ βλεννα στο στομαχι λογω της αλλεργικης μας αντιδρασης και της κολλοειδους φυσης της και γιαυτο ισως εχετε ακουσει οτι ευθυνεται και για καρκινου του στομαχου,επειδη μενει πολυ ωρα στο στομαχι και η ολη φαση ευννοει την αναπτυξη καρκινικων κυτταρων.

Ελπιζω να δωσα μια ιδεα,ολα αυτα μπορει να τα μαθει καποιος αν ψαχτει λιγο...ειναι ευρεως γνωστο το ποσο βλαπτει τον ανθρωπο το γαλα σημερα.


Εγω Γιαννη πινω μια φορα τη βδομαδα κι αν,αν θελω κατι γλυκο και βαζω μεσα δημητριακα με σοκολατα κτλ.Γαλα ΤΡΙΚΚΗ αν κ αυτο παλι τα ιδια σκατα θεωρω οτι ειναι.Αλλα το ΔΕΛΤΑ ειναι ο,τι χειροτερο και το ξερω απο ατομο μεσα...και αν θυμαμαι καλα πρεπει να χε γραψει και ο Eddie πιο παλια παλι το ιδιο.

SOLID
23-06-15, 12:37
Παιδες η αληθεια ειναι οτι το σημερινο αγελαδινο γαλα ειναι ακρως ακαταλληλο για καταναλωση απο πολλες πλευρες που πρεπει να γραφτουν κειμενα για να καλυφθει το θεμα.

Τι να αναφερω,απο πλευρας αντιβιοτικων,αυξητικης ορμονης,οιστρογονων που περνανε στο γαλα,βλεννα,καταστροφη του ενζυμου φωσφατασης που ειναι υπευθυνο για την απορροφηση του ασβεστιου...
του ενζυμου ξανθινοξειδαση που στο ομογενοποιημενο γαλα εγκλωβιζεται απο σφαιριδια λιπους και περνα άπεπτο στο αιμα οπου προσκολλαται στα αρτηριακα τοιχωματα και γινεται τραχυ,με αποτελεσμα το σωμα να προσπαθει να αποκαθιστα αυτες τις εκδορες με χοληστερινη,καθιστωντας το ενζυμο αυτο πολυ σημαντικη αιτια στις ΗΠΑ για καρδιακα νοσηματα.

Επισης ειναι πολυ γνωστο οτι το γαλα συνδεεται με την εμφανιση του παιδικου σακχαρωδους διαβητη.

Γενικα τα γαλακτοκομικα σχηματιζουν βλεννα λογω της καζεινης.Η καζεινη κανονικα για να διασπαστει απαιτειται το ενζυμο ρεννινη,αλλα η τελευταια δεν υπαρχει στους ανθρωπους(ή στους περισσοτερους) μετα την ηλικια των 4 ετων.Η καζεινη ειναι πολυ κολλωδης γιαυτο κ ειναι κ βασικο συστατικα σε διαφορες μη τοξικες κολλες.Επειδη καλυπτει το πεπτικο συστημα προκαλει και το γνωστο συνδρομο του διαρρεοντος εντερου με ολα τα προβληματα υγειας που συνεπαγεται.Σχηματιζει πολυ βλεννα στο στομαχι λογω της αλλεργικης μας αντιδρασης και της κολλοειδους φυσης της και γιαυτο ισως εχετε ακουσει οτι ευθυνεται και για καρκινου του στομαχου,επειδη μενει πολυ ωρα στο στομαχι και η ολη φαση ευννοει την αναπτυξη καρκινικων κυτταρων.

Ελπιζω να δωσα μια ιδεα,ολα αυτα μπορει να τα μαθει καποιος αν ψαχτει λιγο...ειναι ευρεως γνωστο το ποσο βλαπτει τον ανθρωπο το γαλα σημερα.


Εγω Γιαννη πινω μια φορα τη βδομαδα κι αν,αν θελω κατι γλυκο και βαζω μεσα δημητριακα με σοκολατα κτλ.Γαλα ΤΡΙΚΚΗ αν κ αυτο παλι τα ιδια σκατα θεωρω οτι ειναι.Αλλα το ΔΕΛΤΑ ειναι ο,τι χειροτερο και το ξερω απο ατομο μεσα...και αν θυμαμαι καλα πρεπει να χε γραψει και ο Eddie πιο παλια παλι το ιδιο.

:thumbup:Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο,και ειπες απλα ενα δειγμα γιατι υπαρχουν ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ ακομα.

stef.
23-06-15, 18:03
Βραδινό: Σολωμος μαριναρισμενος με μουστάρδα και άνηθο με λιγο αρακά και σαλατα95993

Nive
23-06-15, 18:18
Πω ρε πείνα.... :shock:

psonara
23-06-15, 19:57
95994
το μεταπροπονητικο μου!130γρ κοτα,1 αυγο και 3 ασπραδια,πατατα 100γρ,σαλατα,3 ελιες και 1κσ ελαιολαδο

Metalhead|T|
23-06-15, 20:18
Απλό..αλλα πανδαισία γευσεων...γουστάρω :clap:

psonara
23-06-15, 20:23
σ'ευχαριστω μεταλ!αυτο κανω καθημερινα απλα αν εχω 200γρ κοτα αφαιρω τα αυγα!ειναι πολυ νοστιμο!μια δοκιμη θασε πεισει!:P;)

goldenera
23-06-15, 21:54
καλα ο μανος τρωει κατι μπεργερ και κατι μαλακιες συνεχεια και μας τα εχει κανει τσουρεκια με το γαλα:rolf::rolf: εγω πινω μικρες οικογενειακες φαρμες το βρισκω τοπ μετα της αγνο που πλεον καταργηθηκε γιαννο:thumbup::thumbup:

Ναι ρε Βάγγο όντος και κρίμα γιατί αυτό έπινε και άρεσε και στο Νικόλα το Γκάλη:rolf::rolf::rolf:....θυμάσαι τη διαφήμιση?





Εγω Γιαννη πινω μια φορα τη βδομαδα κι αν,αν θελω κατι γλυκο και βαζω μεσα δημητριακα με σοκολατα κτλ.Γαλα ΤΡΙΚΚΗ αν κ αυτο παλι τα ιδια σκατα θεωρω οτι ειναι.Αλλα το ΔΕΛΤΑ ειναι ο,τι χειροτερο και το ξερω απο ατομο μεσα...και αν θυμαμαι καλα πρεπει να χε γραψει και ο Eddie πιο παλια παλι το ιδιο.


Μάνο άσε γιατί και εγώ έχω άτομο που δούλευε σε άλλες βιομηχανίες και μου έλεγε τα ίδια. Πολύ προσωπική εμπειρία είχα από έναν ξάδερφο (σε χωριό της Φλώρινας) που παλαιότερα είχε εκατάσταση με αγελάδες και πουλούσε στη Δέλτα, οπότε θεωρούσε ότι ήταν ΟΚ το γάλα.

Πάντως το σίγουρο είναι (από άντρα ξαδέρφης που είναι οδηγός στη ΜΕΒΓΑΛ) ότι τα γάλατα είναι προσμίξεις φρέσκου (και καλά) και σκόνης.

Αυτό που μου άρεσε και είχα δοκιμάσει παλαιότερα (αλλά δεν αρέσει στα παιδιά) είναι το κατσικίσιο (δε θυμάμαι ποιάς εταιρίας), και δεν ξέρω κατά πόσο είναι ας το πούμε πιο υγειινό από της αγελάδας.

Metalhead|T|
23-06-15, 22:57
σ'ευχαριστω μεταλ!αυτο κανω καθημερινα απλα αν εχω 200γρ κοτα αφαιρω τα αυγα!ειναι πολυ νοστιμο!μια δοκιμη θασε πεισει!:P;)

πιστεψε με και το ξερω πολύ καλα αυτο το γευμα που εχεις στο πιατο με καποιες μικρες τροποποιήσεις..για αυτο ειπα οτι ειναι πανδαισία ;);)

Nive
23-06-15, 23:31
95994
το μεταπροπονητικο μου!130γρ κοτα,1 αυγο και 3 ασπραδια,πατατα 100γρ,σαλατα,3 ελιες και 1κσ ελαιολαδο
Γ@μω....φαινεται τουμπανο!!!

goldenera
24-06-15, 20:40
Στη χθεσινή περισσευούμενη φακίτσα προεθέσαμε φρέσκο κρεμμυδάκι, μαιντανό (ζεστάναμε) και σερβίραμε στο πιάτο στη βάση κριθαροπαξιμάδι (δε φαίνεται στη φωτό) τη φακή, ντομάτα, μπόλικο ξύδι, φέτα και....ντερλικώσαμε και σήμερα:turtle:


96009

Χρήστος Τριανταφύλλου
24-06-15, 20:56
Σε εμφανιση τουλαχιστον:thumbup: κ σιγουρα κ στην γευση πιο ωραια απο την δικια μου που ειχα εχτες.:(;)

goldenera
24-06-15, 21:00
Καλά Χρήστο, σχετική και υποκειμενική η γεύση. Πώς τι φτιάχνετε?

zisis.z
25-06-15, 17:50
Ενα απο τα αγαπημενα μου φαγητα με τα περισσοτερα απο τα υλικα δικα μου,πατατες,τυρι(φετα),ελαιολαδο απο το χωριο,ντοματουλα-ριγανη απο τον κηπο μου,το μπιφτεκι ειναι απο στιθος κοτοπουλου(εμποριου) και οι πατατουλες ειναι ψημενες στον φουρνο....:turtle::thumbup::);)
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96026&stc=1

Nive
25-06-15, 18:36
Γιάνναρε βλέπω το τρως το φαγάκι σου....τουμπανόπιατο ρε ζήλεψα.

υ.γ. Γνωρίζεις πως φακή και φέτα σημαίνει μηδενική πρόσληψη σιδήρου λόγω αντίδρασης του ασβεστίου? Μόνο λεμόνι ή ξύδι θέλει για να τ`απορροφήσει πλήρως!! θα μου πεις φακές χωρίς φέτα δεν γίνεται.... :thumbup:

psonara
25-06-15, 19:50
σ'ευχαριστω φιλε nive για το σχολιασμο του πιατου μου!οντως τουμπανειρο φαση!:P
Υ.Γ φακη χωρις φετα και ζυμωτο ψωμακι γινεται?δεν γινεταιιιιιιιιιιιιιιι!:turtle:

Χρήστος Τριανταφύλλου
25-06-15, 20:06
Γιάνναρε βλέπω το τρως το φαγάκι σου....τουμπανόπιατο ρε ζήλεψα.

υ.γ. Γνωρίζεις πως φακή και φέτα σημαίνει μηδενική πρόσληψη σιδήρου λόγω αντίδρασης του ασβεστίου? Μόνο λεμόνι ή ξύδι θέλει για να τ`απορροφήσει πλήρως!! θα μου πεις φακές χωρίς φέτα δεν γίνεται.... :thumbup:

Σπανια φετα αλλα σχεδον παντα κατι ψαρικο ,ρεγγα,σαρδελα,λακερδα κ φυσικα κρεμυδακι ,ελιτσες κ λιγο κρασακι τον χειμωνα.;)

Γιαννη το λαδι αλλα κ την φρεσκια ντοματα προς το τελος.

Nikolas_mk2
25-06-15, 20:08
υ.γ. Γνωρίζεις πως φακή και φέτα σημαίνει μηδενική πρόσληψη σιδήρου λόγω αντίδρασης του ασβεστίου? Μόνο λεμόνι ή ξύδι θέλει για να τ`απορροφήσει πλήρως!! θα μου πεις φακές χωρίς φέτα δεν γίνεται.... :thumbup:


Είναι τόσο μικρή η αποροφησιμότητα του μη αιμικού σιδήρου που είτε φας τυρί είτε όχι με τις φακές δεν θ'αλλαξει κατι.Γενικά πάντως οι πηγες σιδήρου θελουν κατα βάση βιταμίνη C μαζί για μέγιστη απορόφηση.

SOLID
25-06-15, 20:30
Φακη με πιπερια λεμονι μπροκολο για βιταμινη C και ειναι κομπλε.Περα απο βιταμινη C και το μαγνησιο βοηθαει.

goldenera
25-06-15, 20:54
Φίλε SOLID την πήγες σε άλλο επίπεδο τη φακή, συνδυασμένη με μπρόκολο δεν την είχα φανταστεί:thumbup:



Γιάνναρε βλέπω το τρως το φαγάκι σου....τουμπανόπιατο ρε ζήλεψα.

υ.γ. Γνωρίζεις πως φακή και φέτα σημαίνει μηδενική πρόσληψη σιδήρου λόγω αντίδρασης του ασβεστίου? Μόνο λεμόνι ή ξύδι θέλει για να τ`απορροφήσει πλήρως!! θα μου πεις φακές χωρίς φέτα δεν γίνεται.... :thumbup:

Νικόλα ναι τρώω για να ευχαριστηθώ και να χορτάσω οπότε τα πιάτα μου είναι αντίστοιχα, δεν ακολουθώ όπως έχω ξαναπεί την τυπική διατροφή που θα έπρεπε, αν και ως επί το πλείστον το φαγητό είναι σπιτικό και οι συνολικές θερμίδες της ημέρας χαμηλές (στόχος ήταν να χαθούν κάποια κιλά,ως τώρα σχετικά καλά πάμε;))

Ναι γνωρίζω πολύ καλά το θέμα αποροφητικότητας του σιδήρου, είχαμε κάνει διατριβή στο θέμα διότι η γυναίκα έχει το στίγμα και στις εγκυμοσύνες είχαμε μάχες;)


Σπανια φετα αλλα σχεδον παντα κατι ψαρικο ,ρεγγα,σαρδελα,λακερδα κ φυσικα κρεμυδακι ,ελιτσες κ λιγο κρασακι τον χειμωνα.;)

Γιαννη το λαδι αλλα κ την φρεσκια ντοματα προς το τελος.

Μερακλής είσαι Χρήστο! Το λάδι και την ντομάτα στο τέλος για να οφελειθείς τα μέγιστα από τις θρεπτικές τους ουσίες?

SOLID
25-06-15, 21:01
Φίλε SOLID την πήγες σε άλλο επίπεδο τη φακή, συνδυασμένη με μπρόκολο δεν την είχα φανταστεί:thumbup:


Ταιριαζει και το μπροκολο εχει και σιδηρο και μαγνησιο και βιταμινη C και χλωροφυλλη (βοηθαει οσο δεν μπορεις να φανταστεις στο θεμα του σιδηρου).Γενικα τα σταυρανθη λαχανικα ειναι πολυ δυνατα.

SOLID
25-06-15, 21:04
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96029&stc=1http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96030&stc=1http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96031&stc=1

Η μελιτζανα η φουρνιστη ειναι για παρτη σου golden era.

goldenera
25-06-15, 21:26
Κόλαση τα όσπρια:clap::clap: Ειδικά το ταψί με τα φασόλια είναι για.....μακροβούτι:thumbup:



Ταιριαζει και το μπροκολο εχει και σιδηρο και μαγνησιο και βιταμινη C και χλωροφυλλη (βοηθαει οσο δεν μπορεις να φανταστεις στο θεμα του σιδηρου).Γενικα τα σταυρανθη λαχανικα ειναι πολυ δυνατα.

Ναι βρε γνωρίζω, το μπρόκολο χαρακτηρίζεται και βασιλιάς των λαχανικών......απλά ως παραδισιακό συνδυασμό φαγητού δεν το έχω συνηθίσει με φακή....αλλά είπαμε ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του:thumbup:

Feth
25-06-15, 22:38
Τιποτα το ιδιαιτερο :green:
http://i59.tinypic.com/9tg8py.jpg

Nive
26-06-15, 00:06
Solid τι μου εκανες βραδιατικο ρε μπαγασα...
Feth απλα και ομορφα!

Γιανναρε και η δικια μου γυναικα με στιγμα ειναι και απο 32αιματοκριτη που ξεκινησε την εγκυμοσυνη εφτασε μεχρι 26...οποτε καταλαβαινεις. Βεβαια τωρα βλεπουμε την μπεμπα καο δεν σκεφτομαστε τιποτα,σιγουρα με καταλαβαινεις!!

Feth
26-06-15, 14:10
http://i62.tinypic.com/29v003t.jpg

Και εδώ έχουμε φρεσκοτατο 500 γραμμάρια εξωφρενικό μοναδικό γαμιστερό απόλυτο σπιτικό φυστικοβούτυρο έτοιμο να φαγωθεί την ερχομενη εβδομάδα.:green:

http://i60.tinypic.com/2jfkbv4.jpg

Tolis 1989
26-06-15, 15:05
96045

psonara
26-06-15, 19:40
πω ρε τολη τι πανεμορφο πιατο ειναι αυτο!τελικα ο χρηστος δεν μαγειρευει..ζωγραφιζει!;)
τα μπιφτεκακια στον ατμο ειναι?θελω συνταγη!ασχετο τις πατατες τις τρως με τη φλουδα?

goldenera
26-06-15, 20:51
Βέβαια, ειδικά αν η πατάτα είναι λεπτόφλουδη την πλένεις καλά με σφουγγαράκι και την ψήνεις με τη φλούδα.....διπλή νοστιμιά.....στη χόβολη/θράκα από τζάκι σε αλουμινόχαρτο για κανά μισάωρο, ανοίγεις, χαράζεις, πετάς μέσα κομμάτι βούτυρο Κερκύρας,αλατίζεις πιπερώνεις.....και πάς στα ουράνια:turtle::rolf:





Γιανναρε και η δικια μου γυναικα με στιγμα ειναι και απο 32αιματοκριτη που ξεκινησε την εγκυμοσυνη εφτασε μεχρι 26...οποτε καταλαβαινεις. Βεβαια τωρα βλεπουμε την μπεμπα καο δεν σκεφτομαστε τιποτα,σιγουρα με καταλαβαινεις!!

Απόλυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Feth
26-06-15, 21:20
http://i57.tinypic.com/2w5k946.jpg

Tolis 1989
26-06-15, 21:58
πω ρε τολη τι πανεμορφο πιατο ειναι αυτο!τελικα ο χρηστος δεν μαγειρευει..ζωγραφιζει!;)
τα μπιφτεκακια στον ατμο ειναι?θελω συνταγη!ασχετο τις πατατες τις τρως με τη φλουδα?


Χαχα στην ψηστιέρα ηταν τα μπιφτέκια αλλα ειχαν γινει πολύ ωραια που πλησιαζαν την γευση του καρβουνου.
Τις πατατες εννοειτε χωρις την φλουδα βρε συ :p

stef.
26-06-15, 22:57
πατατες με φλουδα respept!!! απλα καλο ειναι οσο γινεται να αποφευγετε το ψησιμο με αλουμινοχαρτο...

Feth
27-06-15, 09:05
http://i57.tinypic.com/2u4546r.jpg

zisis.z
27-06-15, 14:30
Ειναι ωραια η ζωη....Μια αναμνηστικη φωτογραφια,η ωρα ειναι 14:30 σε 5 λεπτακια δεν θα υπαρχει τιποτα.....;):P:green::welcome::thumbup::weights:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96091&stc=1

beefmeup
27-06-15, 14:33
μαλλον δεν ανοιξες τηλεοραση απο χθες το βραδυ ε?:green:
μην τα φας ολα με τη μια ,ενα ενα τη φορα..
α, κ πουσαι ,κρατα λιγη απο την μυρωδια της τσικνας σε ενα βαζακι θα σου χρειαστει στο μελλον για τις αναμνησεις:turtle:

zisis.z
27-06-15, 14:45
μαλλον δεν ανοιξες τηλεοραση απο χθες το βραδυ ε?:green:
μην τα φας ολα με τη μια ,ενα ενα τη φορα..
α, κ πουσαι ,κρατα λιγη απο την μυρωδια της τσικνας σε ενα βαζακι θα σου χρειαστει στο μελλον για τις αναμνησεις:turtle:

χα χα χα.....:thumbup:

Feth
27-06-15, 15:17
http://i60.tinypic.com/25q6c75.jpg

SOLID
27-06-15, 16:47
Ωραιος ο Feth και απαντω.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96092&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96093&stc=1 Σε διαφορα μεταξυ τους.

zisis.z
27-06-15, 17:34
Cheat day σημερα τρωμε οτι γουσταρουμε και μας αρεσει,τα σουβλακια εξατμιστηκαν απο το στομαχι περασαν 3 ωρες συνεχιζουμε με πιτσουλα σπιτικια..... το βραδυ με βλεπω για κρεπα γλυκια.:green::) ***Και ναι την τρωω με μαχαιρι και πιρουνι,γιατι ειμαι αρκετα λαιμαργος με την πιτσα και ετσι καπως με καθυστερει στο να την φαω;) και την ευχαριστιεμαι περισσοτερο.
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96094&stc=1

goldenera
27-06-15, 17:54
Μμμμμμμμμμμμμ λαχταριστή φαίνεται η πιτσούλα....έχει και ελίτσες ε? Μωρέ τί μαχαιροπήρουνο πιάσε εκεί 2 κομμάτια με τα χέρια κάντα σάντουιτς και καταβρόχθισε τα να το ευχαριστηθείς....ποπό και έχω μαι πείνα τώρα...βαράνε νταούλια;)

zisis.z
27-06-15, 18:16
Μμμμμμμμμμμμμ λαχταριστή φαίνεται η πιτσούλα....έχει και ελίτσες ε? Μωρέ τί μαχαιροπήρουνο πιάσε εκεί 2 κομμάτια με τα χέρια κάντα σάντουιτς και καταβρόχθισε τα να το ευχαριστηθείς....ποπό και έχω μαι πείνα τώρα...βαράνε νταούλια;)

Καλη ητανε αφου εφαγα αυτα τα 4 κομματια δεν κρατηθηκα πηρα αλο ενα απο το ταψι,***σουτζουκι ειναι αυτο και μαλιστα το πικαντικο;)......

goldenera
27-06-15, 18:19
Ωραίος:thumbup:

Feth
28-06-15, 12:13
http://i61.tinypic.com/2cqibed.jpg

ArgoSixna
28-06-15, 13:32
καθε μερα αγγουρι και σολωμο

96099

Αλεξανδρος Μπ
28-06-15, 14:44
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/28/49b3face78bf3a04a37436eceb75153e.jpg

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SGH-I337 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No Fear
28-06-15, 14:50
Ρε τρελε,τι εφτιαξες εκει???:shock:

Feth
29-06-15, 14:24
http://i57.tinypic.com/osvh2w.jpg

Αλεξανδρος Κυπρος
29-06-15, 15:15
96115 ποστ απο προπονηση στηθουςςς (σωλομαρα,κριθαρακι,και καλαμποκακι) τσσ σαουνδ κατσε καλα να ουμε :P

stef.
29-06-15, 15:47
Μεσημεριανό:φιλέτα τόνου με μακαρονια + σαλατα
96116

goldenera
29-06-15, 19:00
Mιας και η κατάσταση είναι 'βράσε όρυζα'......έβρασα και εγώ το ρύζι μου τσιγαρίζοντας το στην αρχή με κάρυ, πιπέρι, λάδι και λίγο βούτυρο....σάλτσα ντομάτας (κλασική με χοντροκομένο κρεμμύδι μέσα και 3 σκελίδες σκόρδο σπασμένες για τη γεύση, κανέλα, κύμινο) λίγος φρέσκος βασιλικός και στα μέσα του γεύματος θα προστεθεί και φετούλα....έτσι για τη γεύση:green:;)


96136

Metalhead|T|
01-07-15, 13:59
μεταπροπονητικο 96190

Feth
01-07-15, 15:57
http://i62.tinypic.com/2j69ttu.jpg

Predator1995
01-07-15, 17:19
3 γευματα θα ανεβασω πριν απο αυτα ηπια ενα σκουπ πρωτεινη μετα το γυμναστηριο

1) μεταπροπονητικο: 100 γραμμαρια μακαρονια ολικης 150-170 μπιφτεικι απο στηθος κοτοπουλο 1 φετα ψωμι ολικης αλεσεωςμε προζυμι με κοτατζ τυρι απο πανω
96200

2) μεσημεριανο: 2 αραβικες πιτες μικρες απο 33 γραμμαρια η καθεμια με στηθος γαλοπουλα 1 αυγο και τυρι κοτατζ απο εμφανιση αποτυχια χαχα:P

96201

3) απογευματινο: 1 ντοματα με αλατι ημαλαιων μπαλσαμικο ξυδι λεμονι και 2 αυγα +1 φετα ψωμι ολικης αλεσεως με προζυμι με κοτατζ τυρι απο πανω

96202

στις 8 εχω προπονηση crossfit και μετα απο εκει θα φαω ενα μπισκοτο πρωτεινης 75 γραμμαρια στα οποια τα 23 ειναι πρωτεινη και πιο αργα το βραδυ θα γαω ενα γιαουρτακι 2%

stef.
02-07-15, 10:56
ωραια τα γευματα σου φιλε...!!

Predator1995
02-07-15, 11:07
στην ουσια αυτα τρωω σχεδον καθε μερα απλα τωρα απο το πρωτο γευμα θα βγαλω τα μακαρονια δεν αξιζει πιστευω αμυλο με αμυλο ισως τα βαλω πιο μετα στην θεση των αραβικων πιτων η στην θεση του ψωμιου μετα αλλα ειναι χορταστικα και χωρις να γινεται υπερβολη πιστευω :)

Feth
02-07-15, 12:31
http://i62.tinypic.com/219x89u.jpg

Nive
02-07-15, 14:14
Feth είσαι πολύ δυνατός.... :thumbup:

goldenera
02-07-15, 17:36
Εληνικό κλάσικ αρακάς με πατάτες μπόλικος άνηθος και μπόλικο λεμόνι;)


96232

Χριστοφορος123
02-07-15, 21:16
Γιαννη τα πιατα σου ειναι ολα τα λεφτα. Παντα μου ανοιγουν την ορεξη.

goldenera
02-07-15, 22:48
Και είναι καλό αυτό για εσένα Χριστόφορε? (το να σου ανοίγει η όρεξη?:green:) Να είσαι καλά!:welcome::welcome:

Metalhead|T|
02-07-15, 22:59
96235

Μεταπροπονητικο...1 τονο σε νερο,350γρ ρύζι γιαουρτι 0.5% (100γρ περιπου) μαγιονεζα 1 κουταλια της σουπας(light) μισο κρεμμυδι ψιλοκομμένο,+ τις ρυζογκοφρέτες της φωτό :welcome:

Valentino Rossi
02-07-15, 23:13
96235

Μεταπροπονητικο...1 τονο σε νερο,350γρ ρύζι γιαουρτι 0.5% (100γρ περιπου) μαγιονεζα 1 κουταλια της σουπας(light) μισο κρεμμυδι ψιλοκομμένο,+ τις ρυζογκοφρέτες της φωτό :welcome:

350 γρ ρύζι;!!!!!!

Χριστοφορος123
02-07-15, 23:14
Αβραστο λογικα..δν ειναι πολυ για βρασμενο ειναι.

sAVAZz
02-07-15, 23:20
Αβραστο λογικα..δν ειναι πολυ για βρασμενο ειναι.

το αναποδο....βρασμενο λογικα γτ αβραστο ειναι παρα πολυυυυυυ!!!

Metalhead|T|
02-07-15, 23:28
παντα βρασμένα τα μετράω τα φαγητα παιδες :welcome:

Valentino Rossi
02-07-15, 23:31
Aν σκεφτείς ότι 1 μερίδα είναι 75 γρ μιλάμε για μεγάλη ποσότητα. Για να τα καίει σημαίνει ότι πρέπει να κάνει πολύ δυνατή προπόνηση και να έχει τεράστιες ανάγκες ενεργειακά, αλλιώς θα ήταν χοντρός:P

Metalhead|T|
02-07-15, 23:39
Aν σκεφτείς ότι 1 μερίδα είναι 75 γρ μιλάμε για μεγάλη ποσότητα. Για να τα καίει σημαίνει ότι πρέπει να κάνει πολύ δυνατή προπόνηση και να έχει τεράστιες ανάγκες ενεργειακά, αλλιώς θα ήταν χοντρός:P

Αν σκεφτείς οτι στα γευματα το μετράω συνηθως 250-300 το ρυζακι,ε παρα πείναγα σημερα και ημουν γεναιόδωρος..χαχαχα

Ειμαι σε φάση που προσπαθώ να κρατήσω τα κιλά πάνω μου...clean eating εδώ και πολλους μηνες...

COBRA_STYLE
03-07-15, 23:01
Μσκάρ με κολοκυθια...low carb day

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96246&stc=1

Metalhead|T|
03-07-15, 23:03
Μελι φαινεται :toast::clap:

COBRA_STYLE
03-07-15, 23:05
Iσχυει,η μανα δεν πιανεται:bbbiceps::P

Metalhead|T|
03-07-15, 23:26
ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ

300γρ (βρασμενο) ΡΥΖΙ,1 κολοκυθι(περ 150γρ) μισο αγγουρι(120γρ) ομελετακι 3 αυγα ολοκληρα κ κετσαπ λαιτ

96247

Predator1995
04-07-15, 10:54
λοιπον τα χθεσινα γευματα εχουμε και λεμε:

1) μεταπροπονητικο: 150 γραμμαρια γαλοπουλα βρασμενη 100 γραμμαρια μακαρονια ολικης 1 αυγο ολοκληρο 10 με 15 γραμμαρια μυζηθρα τριμμενη και 70 γραμμαρια ανθοτυρο

96248

2) μεσημεριανο: 1 αραβικη πιτα 33 γραμμαρια με 1 αυγο χωρις το κροκο και 50 γραμμαρια σαρδελες πικαντικες

96250

3) απογευματινο: 100 γραμμαρια μακαρονια με 1 αυγο ολοκληρο και αλλα 50 γραμμαρια σαρδελες πικαντικες

96251

το βραδυ ειχε ενα γιαουρτι με 1,5 κουταλακι του γλυκου μελι ενω το πρωι πριν την προπονηση πρασινο τσαι χωρις ζαχαρη και μετα την προπονηση ενα σκουπ πρωτεινη

Feth
04-07-15, 13:17
http://i58.tinypic.com/33cllhs.jpg

Levrone
04-07-15, 13:52
Kaφες είναι αυτός?
Μαζί με το φαι?

Metalhead|T|
04-07-15, 14:10
KOKAKOΛΑ!!!! :unsure:

Valentino Rossi
04-07-15, 14:37
Η κοκα κόλα, κάνει καλό στην αποθεραπεία σύμφωνα με νεώτερες έρευνες

Feth
04-07-15, 17:37
KOKAKOΛΑ!!!! :unsure:

αυτό :turtle: ηταν η 1η φορά στους 5-6 μήνες, έπινε ο αδερφος μου και του ειπα να μου βάλει λιγο ;p

Predator1995
04-07-15, 22:58
cheat meal σημερα το βραδυ:turtle::turtle:

λοιπον ξεκιναμε:
1)μεταπροπονητικο: 70 γραμμαρια μακαρονια 150 γραμμαρια γαλοπουλα 50 γραμμαρια μοσχαρι 1 αυγο και 1 ντοματα

96260

2) μεσημεριανο: 100 γραμμαρια μακαρονια 120 γραμμαρια γαλοπουλα ντοματα

96261

3)βραδινο: χαμος στο ισωμα χαχαχαχαχαχα:P:P:P

96262

Feth
05-07-15, 17:21
http://i57.tinypic.com/2j6a43k.jpg

KOTSOS BB
05-07-15, 22:27
96273
δεκατιανο

KOTSOS BB
05-07-15, 22:28
96274
και μεσσημεριανο

KOTSOS BB
05-07-15, 22:31
96275
και κατι απο μεταπροπονητικο

Predator1995
05-07-15, 23:34
ωραια γευματα φιλε :green:

Feth
06-07-15, 16:41
http://i60.tinypic.com/2prtc3c.jpg

http://i62.tinypic.com/15md5eg.jpg

Valentino Rossi
06-07-15, 17:50
Πολύ υγιεινό γεύμα και ό,τι πρέπει για τώρα που χει ζέστη και δε θες πολλές σάλτσες κλπ.

Feth
07-07-15, 15:24
off day σημερα, ;p
http://i61.tinypic.com/1z72547.jpg

psonara
07-07-15, 19:42
96334
160γρ κοτοπουλο,καστανο ρυζι,πιπερια ντοματα κρεμμυδακι φρεσκο,1 αυγο χωριατικο και ελαιολαδο
σημερινο μεταπροπονητικο
ολα στο αντικολλητικο

KOTSOS BB
07-07-15, 19:52
96336
μεσσημεριανο αλλα δεν ειχα πρασιναδα(καποιος πρεπει να μου τρωει κρυφα τα μαρουλια μου) :shock:

KOTSOS BB
07-07-15, 19:54
96337
τοστακι με 5 αυγα κ 1 κροκο

Predator1995
07-07-15, 22:40
σημερα εκανα 3 γευματα 1 σκουπ πρωτεινης μετα το γυμναστηριο και ενα γιαουρτι με πρωτεινη κατα τις 11:15 θα φαω ξεκιναμε λοιπον

1) μεταπροπονητικο: 1 γεμιστο (ντοματα) 2 αυγα 1 αραβικη πιτα ολικης και 1 ντοματα

96339

2) μεσημεριανο: 120 γραμμαρια κοτοπουλο 2 αυγα 1 φετα ψωμακι ολικης αλεσεως 47 γραμμαρια και 40 γραμμαρια γραβιερα

96340

3) βραδινο: 1,5 φτερουγα κοτοπουλο ψημενη στο φουρνο τις πατατες που εχει το πιατο δεν τις εφαγα

96341

SOLID
07-07-15, 22:48
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96342&stc=1 L-Dopa.:green:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96343&stc=1

Predator1995
07-07-15, 22:50
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96342&stc=1 L-Dopa.:green:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96343&stc=1

το πρωτο τι ειναι φενεται γαματο!!:thumbup::thumbup:

SOLID
07-07-15, 23:00
Πατατες βραστες με φλουδα,μαιντανος,πιπερια,κουκια.

Predator1995
07-07-15, 23:02
κουκιααα ειναι αυτα δεν μου περασε απο τα μυαλο σε ευχαριστω μαν

SOLID
07-07-15, 23:10
:thumbup:

Feth
08-07-15, 14:40
http://i57.tinypic.com/wsu1zq.jpg

gymele
08-07-15, 17:26
κοτοπουλο βραστο ειναι ?

γιατι το κοτοπουλο εχει καταντησει μαρτηριο τελευταια ...

SOLID
08-07-15, 17:40
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96357&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96360&stc=1

Feth
08-07-15, 18:49
κοτοπουλο βραστο ειναι ?

γιατι το κοτοπουλο εχει καταντησει μαρτηριο τελευταια ...

Ναι, δεν έχω πρόβλημα προσωπικά, και μονο με κοτοπουλο θα μπορούσα να ζήσω :P Τωρα γι'αυτούς που δεν τους αρέσουν το κοτοπουλο ποσο μάλλον στεγνο στήθος είναι μια άλλη ιστορια ;:)>

KOTSOS BB
08-07-15, 19:30
96372
απλα πραγματα

psonara
08-07-15, 19:41
http://i57.tinypic.com/wsu1zq.jpg

μ'αρεσουν πολυ τα ταπερ σου!μαλλον το περιεχομενο τους!:Pλι εγω θα μπορουσα να ζησω μονο με κοτοπουλο!τι ωραιο που σου εχει βγει το ρυζακι!εμενα ολο μου λασπωνει!:(

Feth
08-07-15, 20:07
μ'αρεσουν πολυ τα ταπερ σου!μαλλον το περιεχομενο τους!:Pλι εγω θα μπορουσα να ζησω μονο με κοτοπουλο!τι ωραιο που σου εχει βγει το ρυζακι!εμενα ολο μου λασπωνει!:(

Μήπως το βράζεις ΄περισσοτερο από όσο θέλει? θυμαμαι μου λάσπωνε όταν είχα πρωτοξεκινησει να μαγειρευω και δεν είχα ιδέα ποσο πρεπει να βραστεί, τώρα το δοκιμάζω κάθε τρεις και λίγο όταν το βράζω, απαξ και έγινε το βγάζω, μ'αρέσει σπιροτο εμένα. Αν σου λιώνει δοκίμασε να αλλάξεις και ρύζι, έχω πέσει και σε ρύζι που μου λάσπωνε στον ίδιο χρονο με άλλες μάρκες ρυζιού που δεν λάσπωναν.:):) ΠΕΙΡΑΜΑΤΗΣΟΥ!

goldenera
08-07-15, 21:59
off day σημερα, ;p
http://i61.tinypic.com/1z72547.jpg


Το οφ σου είναι αυτό φίλε feth???? Εμένα ούτε το on μου δεν είναι τόσο καλό:thumbup:


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96342&stc=1 L-Dopa.:green:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96343&stc=1


Τα μενού σου είναι πολύ....... SOLID.......και μου αρέσει η έμφαση στην ποικιλία οσπρίων:thumbup::clap:


μ'αρεσουν πολυ τα ταπερ σου!μαλλον το περιεχομενο τους!:Pλι εγω θα μπορουσα να ζησω μονο με κοτοπουλο!τι ωραιο που σου εχει βγει το ρυζακι!εμενα ολο μου λασπωνει!:(


Δοκίμασε το εξής, λίγο λάδι στην κατσαρόλα (ίσα-ίσα....ξέρω ότι προσέχεις πολύ;)), άναψε το μάτι και ρίξε την ποσότητα ρυζιού που θέλεις (μέτρησε την με μια κούπα π.χ). Τσιγάρισε λίγο το ρύζι με το λαδάκι και μετά απο 2-3 λεπτά ρίξε την τριπλάσια ποσότητα νερού-πρόσεξε μόνο μην καείς στην αρχή γιατί ο βρασμός θα είναι έντονος (για μία κούπα ρύζι, τρεις κούπες νερού πχ). Χαμήλωσε τη φωτιά στο μισό (από το φουλ που έχεις) σκέπασε την κατσαρόλα με το καπάκι και άστο να σιγοβράσει μέχρι να πιεί όλα τα υγρά. Τσέκαρε το πού και πού βέβαια για σιγουριά και για να μην σου κολήσει. Μόλις είναι έτοιμο άλλαξε του σκεύος για να σταματήσει να μαγειρεύεται. Πιστεύω θα έχεις καλό αποτέλεσμα έτσι:thumbup:

Predator1995
08-07-15, 23:02
τα 3 σημερινα γευματα μετα απο αυτα εφαγα για βραδυ γιαουρτι με πρωτεινη και πριν απο αυτα το κλασικο σκουπ πρωτεινης μετα το gym:weights::weights:

1) μεταπροπονητικο:

96386

2) μεσημεριανο:

96387

3) απογευματινο:

96388

Feth
09-07-15, 09:21
predator κάτι λουκάνικα που επαιρνες τα εκοψες τελείως? :green::turtle::turtle::turtle:
@gold κρατούσα τις θερμιδες από τα προηγουμενα γευματα εξού και η καπως μεγάλη ποσοτητα :D


http://i58.tinypic.com/hx1zrm.jpg

Predator1995
09-07-15, 10:43
predator κάτι λουκάνικα που επαιρνες τα εκοψες τελείως? :green::turtle::turtle::turtle:
@gold κρατούσα τις θερμιδες από τα προηγουμενα γευματα εξού και η καπως μεγάλη ποσοτητα :D


http://i58.tinypic.com/hx1zrm.jpg

χαχαχα τα λουκανικα αυτα τερμα χαχαχα παω στην κρεαταγορα αγοραζω στηθος γαλοπουλας και κοτοπουλο και ειμαι μπομπα :green::green::turtle::turtle: με 25 ευρω πηρα 7 κιλα γαλοπουλα και 2 κιλα κοτοπουλο εχουμε δικο μας εκει κατω και εχει καλυτερες τιμες ;)μετα αγοραζω και γυρω στα 60 με 70 αυγα χαχαχα και ειμαι κομπλε:green::green::green:

Feth
09-07-15, 12:05
:shock::shock: Πολύ φθηνα τα παιρνεις ρε c!
ΑΥΓΟΥΛΑΡΕΣ
http://i60.tinypic.com/rax2di.jpg

Predator1995
09-07-15, 12:15
μας κανει ειδικη τιμη επειδη αγοραζουνε οι δικοι μου απο αυτον 2 φορες τον μηνα και αλλες 2 εγω για εμενα οποτε περνει πολλα λεφτα απο εμας πολυ κρεας το σπιτι σου λεω χαχα:green::green::P

Feth
09-07-15, 15:40
κοτοπουλοκατασταση :turtle:

μπιφορ

http://i59.tinypic.com/2a9p82q.jpg

αφτερ

http://i58.tinypic.com/33y5gud.jpg

goldenera
09-07-15, 18:07
@gold κρατούσα τις θερμιδες από τα προηγουμενα γευματα εξού και η καπως μεγάλη ποσοτητα :D


http://i58.tinypic.com/hx1zrm.jpg


Μα δεν μιλάω για την ποσότητα για την ποιότητα μιλάω:thumbup:

psonara
09-07-15, 20:01
Το οφ σου είναι αυτό φίλε feth???? Εμένα ούτε το on μου δεν είναι τόσο καλό:thumbup:




Τα μενού σου είναι πολύ....... SOLID.......και μου αρέσει η έμφαση στην ποικιλία οσπρίων:thumbup::clap:




Δοκίμασε το εξής, λίγο λάδι στην κατσαρόλα (ίσα-ίσα....ξέρω ότι προσέχεις πολύ;)), άναψε το μάτι και ρίξε την ποσότητα ρυζιού που θέλεις (μέτρησε την με μια κούπα π.χ). Τσιγάρισε λίγο το ρύζι με το λαδάκι και μετά απο 2-3 λεπτά ρίξε την τριπλάσια ποσότητα νερού-πρόσεξε μόνο μην καείς στην αρχή γιατί ο βρασμός θα είναι έντονος (για μία κούπα ρύζι, τρεις κούπες νερού πχ). Χαμήλωσε τη φωτιά στο μισό (από το φουλ που έχεις) σκέπασε την κατσαρόλα με το καπάκι και άστο να σιγοβράσει μέχρι να πιεί όλα τα υγρά. Τσέκαρε το πού και πού βέβαια για σιγουριά και για να μην σου κολήσει. Μόλις είναι έτοιμο άλλαξε του σκεύος για να σταματήσει να μαγειρεύεται. Πιστεύω θα έχεις καλό αποτέλεσμα έτσι:thumbup:



α ρε σεφ ολα τα ξερεις εσυ!ναι οντως προσεχω καλα με καταλαβες!βασικα με προλαβες και ενηργησα διαφορετικα.
επειδη γενικα δεν το εχω με τη μαγειρικη σε αντιθεση με εσενα εκανα το εξης.
φαντασου οτι δεν ξερω να βρασω ρυζι και να το δοκιμασω παλι δεν ξερω αν εχει βρασει:P
ετσι λοιπον το εβρασα στο χρονο που αναγραφεται στο κουτι και μετα στο αντικολλητικο μαζι με κοτοπουλο και πιπερια!και το ελαιολαδο στο πιατο ωμο!ηταν αρκετα νοστιμο!ασε που αρχιζω να τρωω σχεδομ πρωτη φορα στη ζωη μου ρυζι!να εχω 2 φορες!τωρα θα το ενταξω ομως γιατι μ'αρεσει και ελαττωσα τα φρουτα που με φουσκωναν!:P
σ'ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σου!;)

Metalhead|T|
09-07-15, 20:10
επειδη γενικα δεν το εχω με τη μαγειρικη

φαντασου οτι δεν ξερω να βρασω ρυζι και να το δοκιμασω παλι δεν ξερω αν εχει βρασει:P


τωρα θα το ενταξω ομως γιατι μ'αρεσει και ελαττωσα τα φρουτα που με φουσκωναν!:P
σ'ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σου!;)

Θελετε βοηθεια δεσποινίς ? ? :green: :rolf::rolf:

Αντε...επιτελους μετα απο πολλές σελιδες βρηκαμε μια άκρη με τα φρουτα :P κ το φουσκωμα

psonara
09-07-15, 20:25
χα χα καλο!δικιο εχεις τοση φαια ουσια σπαταλησαμε μεχρι να καταλαβω οτι δεν πρεπει να καταναλωνω καθημερινα τα φρουτα με τα τελαρα!
σε 1 βδομαδα θα ενημερωσω και το λογκ.
παντως αν τα ελαττωνω η διαφορα ειναι μεγαλη!η πατατουλα και το ρυζακι παντως με βοηθησαν αρκετα κα τα εχω ενταξει πλεον στη διατροφη μου!;)

goldenera
09-07-15, 20:30
α ρε σεφ ολα τα ξερεις εσυ!ναι οντως προσεχω καλα με καταλαβες!βασικα με προλαβες και ενηργησα διαφορετικα.
επειδη γενικα δεν το εχω με τη μαγειρικη σε αντιθεση με εσενα εκανα το εξης.
φαντασου οτι δεν ξερω να βρασω ρυζι και να το δοκιμασω παλι δεν ξερω αν εχει βρασει:P
ετσι λοιπον το εβρασα στο χρονο που αναγραφεται στο κουτι και μετα στο αντικολλητικο μαζι με κοτοπουλο και πιπερια!και το ελαιολαδο στο πιατο ωμο!ηταν αρκετα νοστιμο!ασε που αρχιζω να τρωω σχεδομ πρωτη φορα στη ζωη μου ρυζι!να εχω 2 φορες!τωρα θα το ενταξω ομως γιατι μ'αρεσει και ελαττωσα τα φρουτα που με φουσκωναν!:P
σ'ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σου!;)

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά....... ούτε όλα τα ξέρω, καμία σχέση με σεφ, απλά λόγω ενδιαφέροντος αλλά και καταστάσεων έχω την ευκαιρία να ασχολούμαι λίγο παραπάνω;):thumbup:

Μπράβο σου, την βρήκες την άκρη από ότι είδα και είμαι σίγουρος ότι μπορείς να γίνεις εξπέρ στο βράσιμο του ρυζιού:green::thumbup:

psonara
09-07-15, 21:13
με εσας τους σεφ που εμπλεξα κατι θα μαθω κι εγω στο τελος;)

και μια φωτο απο το ψυγειο που αποθηκευω μονο αυγα!
49 αυγα χωριατικα και μη!τα αυγα της εβδομαδας μου.
αφιερωμενη η φωτο στον fethπου ξερω οτι του αρεσουν σαν κι εμενα;)
96424

Feth
10-07-15, 14:25
MIX Μοσχαρισιου με χοιρινου άπαχου κιμά+κρεμμύδι+πρασινη πιπερια και από κάτω ρύζι.

http://i60.tinypic.com/292w3ms.jpg

Nive
10-07-15, 14:41
#psonara σε κοτέστι έκανες ντου? :P

#feth δώσε συνταγή ρε φίλε....θέλω να μπω με τα μούτρα στο μπολ!!!!! :green:

Feth
10-07-15, 15:01
#psonara σε κοτέστι έκανες ντου? :P

#feth δώσε συνταγή ρε φίλε....θέλω να μπω με τα μούτρα στο μπολ!!!!! :green:

Δεν έχει καθολου φασαρια φίλε nive! Φτιάχνεις τον κιμά, αφού τον φτιάξεις βράζεις ρυζι, και στο τέλος βράζω το κρεμμύδι μαζι με την πιπερια στο φουλ για 15-18λεπτά και απλά στο τελος τα mixarw μεταξυ τους και μπαμ και κατωω:turtle::green:
Τα κρεμμύδια με την πιπερια μπορείς να τα ψιλοκοψεις και να τα ρίξεις να βράσουν μαζί με τον κιμά αλλά θα λιώσουν. :)

Μολις έβαλα το απογευματινο μου γεύμα να ψηνεται!
3 χοιρινες μπριζολές με 200 γραμμάρια πατατα ψημένα με νερό!

http://i60.tinypic.com/35nbxih.jpg

Nive
10-07-15, 15:07
Mερακλής...εύγε!! :thumbup:

Predator1995
10-07-15, 16:02
ελα ρε Feth τι φαγητα ειναι αυτα μπομπες σου λεω ωραιος ρε φιλε:green::green::clap:

stef.
10-07-15, 17:20
Φιλέτο Γάλεου+ Κάστανο ρύζι με λαχανικά + κολοκυθάκι ψητό
Σαλάτα με φασόλια μαυροματικα 96450
96451

Metalhead|T|
10-07-15, 17:31
96452 Γευμα νο.2 πενες ολικής (400γρ βρασμενες) με γιαουρτι 0% και φρεσκια μυζηθρα + 3 αυγα :welcome:

KOTSOS BB
10-07-15, 19:23
96454
μεταπροπονητικο αρακας με στηθος κοτοπυλο κ λιγη φετα

psonara
10-07-15, 19:46
Δεν έχει καθολου φασαρια φίλε nive! Φτιάχνεις τον κιμά, αφού τον φτιάξεις βράζεις ρυζι, και στο τέλος βράζω το κρεμμύδι μαζι με την πιπερια στο φουλ για 15-18λεπτά και απλά στο τελος τα mixarw μεταξυ τους και μπαμ και κατωω:turtle::green:
Τα κρεμμύδια με την πιπερια μπορείς να τα ψιλοκοψεις και να τα ρίξεις να βράσουν μαζί με τον κιμά αλλά θα λιώσουν. :)

Μολις έβαλα το απογευματινο μου γεύμα να ψηνεται!
3 χοιρινες μπριζολές με 200 γραμμάρια πατατα ψημένα με νερό!

http://i60.tinypic.com/35nbxih.jpg

feth ωραια και τα 2 πιατα σου!μια απορια τον κιμα πως τον εκανες?σε αντικολλητικο?η' τον εβρασες κι αυτον?

Feth
10-07-15, 19:55
feth ωραια και τα 2 πιατα σου!μια απορια τον κιμα πως τον εκανες?σε αντικολλητικο?η' τον εβρασες κι αυτον?

Καλησπέρα ψωνάρα,ο κιμας στην κατσαρόλα είναι, γενικά όλα στην κατσαρολα/φουρνο/γκριλιέρα τα φτιάχνω, δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ το αντικολλητικο.:turtle:
Όταν τελειωσα τον κιμά τον στράγιξα και τον έβαλα στεγνό να κάθεται.

psonara
10-07-15, 20:05
#psonara σε κοτέστι έκανες ντου? :P

#feth δώσε συνταγή ρε φίλε....θέλω να μπω με τα μούτρα στο μπολ!!!!! :green:

χα χα καλο αυτο με το κοτετσι!μ'αρεσε!:P

Feth
11-07-15, 11:13
200 γραμμάρια γιαουρτι 2%ι + 120 γραμμάρια all bran + 60 γραμμάρια βρώμη + 56 γραμμάρια peanuts + 1 scoop whey chocolate nut

http://i58.tinypic.com/29wefd.jpg

Καλημέρες!:)

Predator1995
11-07-15, 12:14
200 γραμμάρια γιαουρτι 2%ι + 120 γραμμάρια all bran + 60 γραμμάρια βρώμη + 56 γραμμάρια peanuts + 1 scoop whey chocolate nut

http://i58.tinypic.com/29wefd.jpg

Καλημέρες!:)

δυνατο πρωινο καλημερες:green::thumbup:

Levrone
11-07-15, 12:40
Kαλημερα σε όλα τα καλά παιδιά!
Αφιερωμένο στο Γιάννη το golden!
Χόντρος με χοχλιους! Κρητικό φαγητό!
Οποίος δεν έχει φάει επιβάλλεται!!!

96474

KOTSOS BB
11-07-15, 13:33
96477
ρυζακι καστανο με μπουτι κοτοπουλο κ μαρουλι

Levrone
11-07-15, 17:41
Συμβαίνει τώρα!

Χορός παντσετοπουλων στο Ντίσελντορφ!

96478

Feth
11-07-15, 18:31
Πεινάς εσύ γιατρέ.. :P

Μαθε τεχνη και άστην, και αν την χρειαστείς πιάστην:turtle:

http://i57.tinypic.com/f3aum0.jpg

KOTSOS BB
12-07-15, 10:24
96490
καλημερες

Feth
12-07-15, 14:19
http://i61.tinypic.com/6opr0x.jpg

Feth
13-07-15, 14:34
http://i58.tinypic.com/15p01f8.jpg

KOTSOS BB
13-07-15, 15:31
96502

psonara
13-07-15, 19:52
96506
ομελετα τουρμπο!1 ολοκληρο αυγο και 2 ασπραδια και μεσα εβαλα 140γρ κοτοπουλο,πρασινη πιπερια και ντοματα!θα εβαζα περισσοτερα αυγα αλλα επειδη στο πρωινο εχω ηδη 3 ολοκληρα,γι'αυτο εβαλα 1 ολοκληρο εδω!ηταν φοβερη!τρεμε σεφ γκολντενερα!:P
χα χα!αστειευομαι!;)
ηταν τοσο γεματη που δεν διπλωνε!πηγα να τη διπλωσω σαν κρεπα και εβαλα το πιρουνι για να την κρατησει!

goldenera
14-07-15, 23:13
Τρομερή η ομελέτα psonara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Για εσένα που κάνεις επιστημονική διατροφή και μελετημένη θα πρόσθετα άφθονη πάπρικα γλυκιά:thumbup:



Kαλημερα σε όλα τα καλά παιδιά!
Αφιερωμένο στο Γιάννη το golden!
Χόντρος με χοχλιους! Κρητικό φαγητό!
Οποίος δεν έχει φάει επιβάλλεται!!!

96474


Γιατρέ μου αν και δεν συμπαθώ τον χόντρο, (χοχλιούς έφτιαχνε και έτρωγα μικρός η συγχωρεμένη η γιαγιά μου, κοκινιστούς και έπεφτε ρούφηγμα....α ρε μπαγάσα τί μου θύμησες.....), υποκλίνομαι στις νοστιμιές της λεβεντογέννας Κρητικής γης:thumbup:

COBRA_STYLE
15-07-15, 21:58
Μετα απο μπανιο,ετρωγα και ανθρωπο.Το κρεας ειναι κοτοπουλο...Μιμίκος

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96562&stc=1

KOTSOS BB
16-07-15, 10:51
cobra εισαι κινδυνος θανατος καλοκαιριατικα :shock:

psonara
16-07-15, 19:04
σεφ γκολντεν η αληθεια ειναι οτι η διατροφη μου ειναι συγκεκριμενη,μελετημενη και δεν ξεφευγω ποτε απο αυτην!εχει γινει τροπος ζωης και λειτουργω μηχανικα ακομα και με το ρολοι!;):turtle:
για την παπρικα που λες δεν εχω δοκιμασει ποτε!τι γευση εχει?παντως το πιπερι το τιμω δεοντος!
σημερα κοτοπουλακι που κανω καθω μερα στον ατμο και μετα αντικολλητικο και πεταξα και μια χουφτα μπαμιες και μια ντοματα στο αντικολλητικο και βγηκε πολυ νοστιμο για τα γουστα μου!:P
96596
96597

SOLID
16-07-15, 21:30
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96607&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96608&stc=1

Καλα τα ρυζια και εγω τα αγαπαω αλλα σαν υδατανθρακα που προτιμω για προπονηση και για μετα να φουλαρω αλλα και σαν φαι το οποιο ειναι απλο και ΕΠΙΚΟ το μακαρονι δεν το φτανει ουτε ολα τα στρεμματα ρυζιου του πλανητη με την καμια.:bowdown::bowdown::bowdown:

goldenera
16-07-15, 21:53
για την παπρικα που λες δεν εχω δοκιμασει ποτε!τι γευση εχει?παντως το πιπερι το τιμω δεοντος!


Δίνει μια γεύστη καπνιστού πολύ ιδιαίτερη, δεν καίει. Αν σου αρέσει η καπνιστή γεύση και το άρωμα δοκίμασε το θα σου αρέσει και θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε πολλά φαγητά σου όπως το κοτοπουλάκι πιο πάνω του πηγαίνει ωραιότατα και γενικά είναι 'εργαλείο' γεύσης για τους αθλητές που κάνουν αυστηρή διατροφή αλλά επιζητού και λίγη γεύση (όπως φυσικά και πολλά άλλα μπαχαρικά:thumbup:)


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96607&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96608&stc=1

Καλα τα ρυζια και εγω τα αγαπαω αλλα σαν υδατανθρακα που προτιμω για προπονηση και για μετα να φουλαρω αλλα και σαν φαι το οποιο ειναι απλο και ΕΠΙΚΟ το μακαρονι δεν το φτανει ουτε ολα τα στρεμματα ρυζιου του πλανητη με την καμια.:bowdown::bowdown::bowdown:

Μόλις έφαγα την πίτσα μου αλλά το πιάτο με της φακές το ζήλεψα:thumbup: Και τα παντζάρια δύναμη...με ξυδάκι? (συνδυάζονται ωραία με γιαούρτι και λίγα καρύδια από πάνω).....όσο για την μακαρονάδα με την σπιτική σάλτσα τί να πω...ίσως το κορυφαίο πιάτο ever:thumbup:

Εγώ πάλι πιστός στις αρχές μου:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf: είχα πιτσούλα με ότι βρήκα στο ψυγείο και αυτό ήταν ( εκτός των κλασικών υλικών της ζύμης όπου έβαλα και μπόλικη ρίγανη ξερή και πιπέρι), λαδοτύρι, γαλοπούλα καπνιστή, κέτσαπ, μουστάρδα και αφού ψήθηκε πρόσθεσα από πάνω ένα μίγμα από κρεμμύδι ξερό, σκόρδο ψιλοκομένο, ξύσμα και χυμό λεμόνι, λάδι αλατοπίπερο.....ελαφριά και δροσερή εν κατακλείδι η γεύση;)

96609

SOLID
16-07-15, 22:22
Πρεπει να εισαι ο μαεστρος της σπιτικης πιτσας πλεων,το εχεις παει σε αλλο επιπεδο ειλικρινα χαχαχα.
Τα παντζαρια τα οποια ειναι φυσικα με ξυδι,τα λατρευω,συνηθως εδω και καιρο πλεων τα τρωω ωμα να σου πω την αληθεια αλλα μου ειχε λειψει τι κλασσικο βραστο (μαζι με τα χορτα τους) και απλα εξαυλωθηκαν εν ριπη οφθαλμου.Το μακαρονι δεν εχω λογια τα ειπες μονος σου :thumbup:.

Με τις φακεςτην εχω καταβρει ετσι με ανηθο κομμενο,κρεμμυδακι ειτε φρεσκο πρασινο ειτε το κλασσικο ειτε ΚΑΙ τα δυο,και βαζω και πιπερα χρωματιστη και καμια πατατα καμια φορα με φλουδα μαζι με πιπερι και λεμονι και πραγματικα ειναι ευκολο γρηγορο,φτηνο και οσο απλο και αν σου φαινεται ειναι πεντανοστιμο αν πετυχεις την φαση.Βαζω και λιγο αλατι αν ειμαι μετα απο προπονηση κιολας.

Αν σκεφτεις οτι καθε μερα τρωω μια κατσαρολα οσπρια απο φακες,ρεβυθια,σογια μεχρι ροβιτσα (ειμαι σιγουρος οτι θα την ξερεις και τα σπαει) και κατι αλλα οσπρια που πρεπει να μην τα ξερει ουτε η μανα τους τα τρωω ειτε κατσαρολατα παραδοσιακα,ειτε στεγνα αναλογα την ορεξη και φαση που ειμαι και καμια φορα τα κανω και κεφτεδες φαση με κυμινο κτλ και ειναι πολυ νοστιμα.

goldenera
16-07-15, 22:36
Κεφτέδες 'χούμους στυλ' ε? Μπράβο ρε παίχτη το έχεις πάει και εσύ σε άλλο επίπεδο με τα όσπρια:clap: Ωμά παντζάρια έ? Τί λες ρε συ είσαι ο 1ος που το ακούω....ωμό κουνουπίδι ωμό μπρόκολο είχα ακούσει που δεν είναι πολύ συχνά, αλλά παντζάρι?? Πολύ καλός, πραγματικά πολύ καλή και νόστιμη διατροφή:thumbup:

SOLID
16-07-15, 23:05
Χουμους ειναι πολτος ρεβυθιων με ταχινι και λεμονι (συν κατι μυστηρια αραβομπαχαρικα) τα σπαει και αυτο,κεφτεδες ειναι αυτα που λενε οι Αιγυπτιοι φαλαφελ και εμεις ρεβυθοκεφτεδες με μικροδιαφορες σε μπαχαρικα κυριως.

Παντως επειδη ασχολεισαι με μαγειρικη οπου πετυχεις καναν μαν απο τετοιες χωρες εχει στο κεντρο ορισμενους θα βρεις κατι μπαχαρικα που θα κανεις ΠΑΠΑΔΕΣ στα πιατα σου εγγυηση απλα.

Παντζαρι ωμο μου αρεσει προσωπικα,και εγω ειχα παραξενευτει στην αρχη αλλα το δοκιμασα και ειναι οκ στην υφη οταν το δαγκωνεις ειναι σαν καροτο και στην γευση εχει αυτη την (γηινη) γευση.Θ απαιζω μια βραστα μια ωμα απο δω και στο εξης που θυμηθηκα την σαλατα με το ξυδακι.

Μπροκολο ειχα κανει το λαθος να το φαω ωμο και το μετανιωσα πικρα απλα.Εβγαζα τις ινες απο τα δοντια μου για κανα 2ωρο χωρις υπερβολες καποιοι μπορουν εγω ουτε καν,ειναι ΠΑΝΣΚΛΗΡΟΣ ο κορμος του μπροκολου,και η μουφα ειναι οτι καποια οργανικα θειωδη που εχει με ισχυρη αντικαρκινικη δραση χανονται κατα το βρασιμο.Ο καλυτερος τροπος κατ εμε ειναι σε ατμο (για να μειωσεις τις απωλειες) η αν ειναι βραστα πολυ λιγο βρασιμο για να μην καταστρεψεις τα συστατικα αυτα,δλδ να ειναι ακομα τραγανο οταν το τρως.

SOLID
16-07-15, 23:10
Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. ;)

COBRA_STYLE
17-07-15, 15:36
Απλα στα βραστα αν δε θες να χανεις τις βιταμινες κτλ πινεις κ το νερο,δε το πετας.

SOLID
17-07-15, 17:44
Ισχυει για μεταλλα και βιταμινες.Οχι ομως για ουσιες που εχουν τα σταυρανθη φυτοχημικες σαν γλυκοραφανες->σουλφοραφανες και τις ινδολες,που εχουν αντιοιστρογονικη και αντικαρκινικη δραση αποδεδειγμενη.Το νερο τους παντως μαζι με λεμονι ειναι φαρμακο σκετο (με την καλη εννοια).

Feth
17-07-15, 18:29
http://i62.tinypic.com/sdimuu.jpg

goldenera
18-07-15, 19:51
Χουμους ειναι πολτος ρεβυθιων με ταχινι και λεμονι (συν κατι μυστηρια αραβομπαχαρικα) τα σπαει και αυτο,κεφτεδες ειναι αυτα που λενε οι Αιγυπτιοι φαλαφελ και εμεις ρεβυθοκεφτεδες με μικροδιαφορες σε μπαχαρικα κυριως.



Ναι, γι'αυτό και το ανέφερα ως 'στυλ χούμους';) Πάντως από ότι έχω δει τείνει να γίνει μόδα τώρα τελευταία τα στυλ φαλάφελ, διότι και στην Αθήνα (κέντρο) έχει ανοίξει ένα μαγαζί όπου γίνονται ουρές (από ότι μου έχουν πει), αλλά και εδώ στον Κορυδαλλό άνοιξε πρόσφατα ένα παρόμοιο. Οι Έλληνες τα τελευταία χρόνια έχουν στραφεί πιστεύω σε ποιό υγιεινές λύσεις στο φαγητό τους (δημιουργείται μόδα οπότε πολλοί ακολουθούν;) και έτσι τέτοια μαγαζιά πηγαίνουν καλά, τουλάχιστον στην αρχή;)

KOTSOS BB
19-07-15, 21:43
96631
κεικ πρωτεινης

KOTSOS BB
19-07-15, 21:44
96632
και post meal

Feth
19-07-15, 21:44
http://i57.tinypic.com/eh0i9e.jpg

Feth
21-07-15, 19:35
http://i59.tinypic.com/33vns7a.jpg

http://i57.tinypic.com/vpuphx.jpg

http://i60.tinypic.com/2vnjrit.jpg

COBRA_STYLE
22-07-15, 14:28
με Τόλη χθες

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96700&stc=1

goldenera
23-07-15, 21:28
Πιο Ελληνικό και καλοκαιρινό.....πεθαίνεις που λέμε. Γεια το τουρλού ο λόγος όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι λαχανικά σου αρέσουν αλλά κυρίως γίνονται με πατάτα, κολοκύθι, μελιτζάνα, πιπεριά, κρεμμύδι. Εγώ έβαλα και έξτρα φρέσκο κρεμμυδάκι, ντομάτα, σκόρδο, λάδι βέβαια λίγη ρίγανη και λίγο βασιλικό.

Πριν

96743

και μετά

96744


Και λίγο κοτόπουλο φιλέτο σε μπουκίτσες απλά στο αντικολλητικό σβησμένο με κρασί μια γενναία κουταλιά μουστάρδα, λίγη ρίγανη και έτοιμο.


96745

gymele
23-07-15, 22:25
Εγω θα το πω και ας το πεις Ιεροσυλια Goldenera

Στο τουρλου θελει και 1 λουκανικο ψιλοκομμενο μεσα ..! :turtle:

goldenera
23-07-15, 22:41
Και να είναι χωριάτικο.....και άφθονη φέτα δίπλα....και ψωμί χωριάτικο για βούτες:thumbup::thumbup::thumbup:

goldenera
24-07-15, 22:33
Το χθεσινό τουρλού έγινε σάλτσα πάνω από μακαρόνια ολικής συν γραβιέρα, μπόλικο πιπέρι, και βασιλικό;)


96770

Levrone
26-07-15, 15:05
Συνέβη πριν λίγο! Κρητικα μπριτζολιδια!

96779

Να ξέρετε η χρήση κάρβουνου στο ψήσιμο απαγορεύεται εδώ. Τόσα ξέρουν.. Βέβαια και οι ψησταριές με υγραέριο δεν αστειευονται!
Εγώ έχω τη γνωστή ηλεκτρική!

Levrone
26-07-15, 16:00
Ρε έχει κανείς σας γιοκ?
Λέει?

Τώρα που κολλάνε οι μπριτζόλες τιγκα λιπος με το γιοκ που ψηνεις χωρίς λάδι θα μου πείτε, αλλά οκ απλά ρωταω.:green:

Βασικά θέλω να παρω ενα!

goldenera
26-07-15, 18:46
Τί γιοκ βρε Κρητικέ? Γουόκ μήπως εννοείς?

Levrone
26-07-15, 18:57
Τί γιοκ βρε Κρητικέ? Γουόκ μήπως εννοείς?

Οοοοο
Τι καραβλαχος είμαι..:shock:

Ναι ρε Γιαννη, αυτό!

goldenera
26-07-15, 19:30
Καράβλαχος εννοείς με την κακή έννοια που έχουν προσδώσει κάποιοι στους τιμημένους βλάχους συμπατριώτες μας έτσι?

Εντωμεταξύ το γιοκ το χρησιμοποιούμαι (οι πόντιοι) για να εννοήσουμε το όχι ή κάποιου είδους άρνηση γι'αυτό έριξα πολύ γέλιο στο ποστ σου:rolf::rolf:

Λοιπόν ναι έχω γουόκ και είναι καλή περίπτωση για να ψήνεις γρήγορα, υγιεινά και νόστιμα. Απλά πρόσεξε να το καθαρίζεις ήπια (όχι τριψίματα έντονα με το πράσινο του σφουγγαριού), και όλα μια χαρά:thumbup:

Levrone
26-07-15, 20:23
Nαι έχεις δίκιο για τη διόρθωση. Ζητώ συγνώμη.

Λέω να παρω ενα!
Όσο για το πλύσιμο , ξέρω, τρυφερά και με αγάπη!!!:P

Feth
02-08-15, 17:10
http://i60.tinypic.com/23h3edc.jpg

Levrone
02-08-15, 17:32
Είναι μια ώρα δύσκολη...96948

SOLID
02-08-15, 22:58
Μεταπροπονητικο γευμα μετα το περας τιτανιας προπονησης στηθους δικεφαλων-πηχεων με ανελεητο βασανισμο αλτηρων,τροχαλιων κτλ.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96954&stc=1

ευθυμης
03-08-15, 11:16
Μεταπροπονητικο γευμα μετα το περας τιτανιας προπονησης στηθους δικεφαλων-πηχεων με ανελεητο βασανισμο αλτηρων,τροχαλιων κτλ.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96954&stc=1

αυγουλακια ποσε βλεπω!μηπως μπορεις να μας πεις πως να τα παρασκευασουμε και εμεις

SOLID
03-08-15, 13:25
Απλα βρασμενα αυγα ειναι ρε συ και μετα τα ξεφλουδιζεις.

ευθυμης
03-08-15, 15:49
Απλα βρασμενα αυγα ειναι ρε συ και μετα τα ξεφλουδιζεις.

δεν τα βλεπω ολοστρογγυλα περιεργα με φαινονται!!!!

Andreas_Pro
03-08-15, 16:57
Mprabo gia ta faghta, eisai vegeterian?pou einai to kreas?

SOLID
03-08-15, 19:51
Δεν τρωω κρεας αδερφε.Μονο κανα αυγο (και αυτα απο γνωστο χωριατικα,οχι εμποριου) και μελι γυρη,οχι κρεατα οχι γαλακτοκομικα τα τελευταια ετσι κι αλλιως ποτε δεν τα ετρωγα.

Andreas_Pro
03-08-15, 20:55
Ούτε ψαράκια; Γιατί αφού ψάρια έτρωγε μέχρι και ο Χριστός.

SOLID
03-08-15, 21:07
Χαχαχαχαχα.
Ο Χριστος βασικα ο ιδιος δεν ετρωγε ουτε ψαρια αν το ψαξεις,απλα μια φορα που δεν ειχαν να φανε και τους ειχαν μεινει λιγο ψωμι και λιγο ψαρι,εκανε το θαυμα και απο κει και περα η ιστορια ειναι γνωστη.

Ο ιδιος ετρωγε οτι βγαζει η γη μονο.Και το ψωμι Εσσαιων (που εχει την φημη του ανωτερου διατροφικα ψωμιου απο ολα,και η αληθεια ειναι οτι οντως ειναι πολυ θρεπτικο) και δεν εχει και μαγια,αν το ψαξεις θα βρεις οτι οι Εσσαιοι ηταν μια φυλη Ιουδαιων απο την οποια υπαρχει η αποψη οτι καταγοταν ο Ιησους.

Οσο για μενα το εχω ξαναπει,και οταν ετρωγα τα παντα,το ψαρι ηταν πιο συχνο στην διατροφη μου (πολυ συγκεκριμενα ψαρια,και αν τρως και εσυ καλο θα ηταν να εισαι ΠΟΛΥ επιλεκτικος στο τι παιρνεις) παρα το κρεας το οποιο ποτε δεν με τρελαινε εκτος απο κανα μπιφτεκι μοσχαρισιο.
Το μονο που μου λειπει ειναι το σουσι και 2-3 συγκεκριμενα ψαρια,αλλα δεν σκοτιζομαι κιολας.

SOLID
03-08-15, 21:08
Χαχαχαχαχα.
Ο Χριστος βασικα ο ιδιος δεν ετρωγε ουτε ψαρια αν το ψαξεις,απλα μια φορα που δεν ειχαν να φανε και τους ειχαν μεινει λιγο ψωμι και λιγο ψαρι,εκανε το θαυμα και απο κει και περα η ιστορια ειναι γνωστη.

Ο ιδιος ετρωγε οτι βγαζει η γη μονο.Και το ψωμι Εσσαιων (που εχει την φημη του ανωτερου διατροφικα ψωμιου απο ολα,και η αληθεια ειναι οτι οντως ειναι πολυ θρεπτικο) και δεν εχει και μαγια,αν το ψαξεις θα βρεις οτι οι Εσσαιοι ηταν μια φυλη Ιουδαιων απο την οποια υπαρχει η αποψη οτι καταγοταν ο Ιησους.

Οσο για μενα το εχω ξαναπει,το ψαρι ηταν το τελευταιο που εκοψα,και οταν ετρωγα τα παντα,το ψαρι ηταν πιο συχνο στην διατροφη μου (πολυ συγκεκριμενα ψαρια,και αν τρως και εσυ καλο θα ηταν να εισαι ΠΟΛΥ επιλεκτικος στο τι παιρνεις) παρα το κρεας το οποιο ποτε δεν με τρελαινε εκτος απο κανα μπιφτεκι μοσχαρισιο.
Το μονο που μου λειπει ειναι το σουσι και 2-3 συγκεκριμενα ψαρια,αλλα δεν σκοτιζομαι κιολας.

Flintz
14-08-15, 10:25
πρωτεϊνικα pancakes με μελι και κανελλα! Ενα απ τα πιο αγαπημενα μου γευματα για πρωινο




97055

Andreas_Pro
24-08-15, 15:35
97170

Σήμερα έχει φακές το μενού και φρουτάκι κ μετά τρέξιμο 15 χλμ. Δεν πάω για βάρη σήμερα, αισθάνομαι κουρασμένος.

vAnY
25-08-15, 12:29
97170

Σήμερα έχει φακές το μενού και φρουτάκι κ μετά τρέξιμο 15 χλμ. Δεν πάω για βάρη σήμερα, αισθάνομαι κουρασμένος.

:P αν και μου αρεσουν και μενα οι φακες με ξυδι, (μαλιστα αμα φαω βαζω και φετα ) και με τις 2 φετες τοστ λευκο ψωμι, αυτο δεν θα το ελεγα "προσεχω τη διατροφη μου, η ΒΒ διατροφη" , εκτος αν ειναι cheat meal οποτε παω πασσο.:thumbup:

Καλο κανουν τα οσπρια αλλα ετσι οπως μαγειρευονται οι κλασσικες παραδοσιακες φακες με το λαδι τη ντοματα, συν το ξυδι συν τα ψωμια, αν τρως ετσι συχνα , και να τρεχεις και 15 χλμ δεν θα γραμμωσεις... :(
ευκολα...( αναφερομαι στο ποστ οπου λες οτι κανεις "μπακα ευκολα" ) Κρατα τις φακες βγαλε ολο το ζουμι της "σουπας" ριξτες σε κολοκυθακια βραστα πχ και με καροτακι , η σαλατουλα, ειναι πολυ πιο λαητ, συνοδευσε το με μαυρο ψωμακι, με πολυσπορο αν θες...

Απλα ιδεες ριχνω, εκτος αυτου, οι ελληνικες "μαμαδιστικες" φακες ηταν απο παιδι ενα αγαπημενπο μου πιατο. :P

Andreas_Pro
25-08-15, 15:45
:P αν και μου αρεσουν και μενα οι φακες με ξυδι, (μαλιστα αμα φαω βαζω και φετα ) και με τις 2 φετες τοστ λευκο ψωμι, αυτο δεν θα το ελεγα "προσεχω τη διατροφη μου, η ΒΒ διατροφη" , εκτος αν ειναι cheat meal οποτε παω πασσο.:thumbup:

Καλο κανουν τα οσπρια αλλα ετσι οπως μαγειρευονται οι κλασσικες παραδοσιακες φακες με το λαδι τη ντοματα, συν το ξυδι συν τα ψωμια, αν τρως ετσι συχνα , και να τρεχεις και 15 χλμ δεν θα γραμμωσεις... :(
ευκολα...( αναφερομαι στο ποστ οπου λες οτι κανεις "μπακα ευκολα" ) Κρατα τις φακες βγαλε ολο το ζουμι της "σουπας" ριξτες σε κολοκυθακια βραστα πχ και με καροτακι , η σαλατουλα, ειναι πολυ πιο λαητ, συνοδευσε το με μαυρο ψωμακι, με πολυσπορο αν θες...

Απλα ιδεες ριχνω, εκτος αυτου, οι ελληνικες "μαμαδιστικες" φακες ηταν απο παιδι ενα αγαπημενπο μου πιατο. :P


χαχαχα Αυτό το γεύμα δε λέγεται cheat meal, λέγεται τρώω ό,τι μαγείρεψε η μάνα μου :P

Όπως και το σημερινό
97207
Μύδια με μακαρόνια κ μπορεί να πιω κ ένα ποτηράκι παγωμένο τσίπουρο από το νησί μου. Η αλήθεια είναι τα χω φορτώσει λίγο στον κόκορα τον τελευταίο καιρό, μη με μαλώνεις...

ArgoSixna
25-08-15, 15:50
Αν εισαι στις 1800 θερμιδες τοτε οι 400 απο τις φακες και το ψωμι δυσκολα να θεωρηθουν cheat. Μακαρι να μπορουσα να φαω οσπρια :(
Οταν δουλευα στο χωραφι και χειρονακτικη εργασια , αυτο το πιατο με τις φακες δεν ηταν ουτε το 1/10 απο τις συνολικες θερμιδες που ετρωγα και γραμμωνα :green:

vAnY
25-08-15, 19:20
Αν εισαι στις 1800 θερμιδες τοτε οι 400 απο τις φακες και το ψωμι δυσκολα να θεωρηθουν cheat. Μακαρι να μπορουσα να φαω οσπρια :(
Οταν δουλευα στο χωραφι και χειρονακτικη εργασια , αυτο το πιατο με τις φακες δεν ηταν ουτε το 1/10 απο τις συνολικες θερμιδες που ετρωγα και γραμμωνα :green:

Συμφωνω μαζι σου.... καποιος που δεν θα φαει τιποτα ολη μερα και το βραδυ φαει 2 πιτσες και 2 κρεπες για γλυκο μια χαρα θα παρει τις θερμιδες της ημερας που χρειαζεται και ισως οχι παραπανω... εγω μιλουσα για ποιοτητα τροφης.
Αλλα οταν μαγειρευει η μανα δυσκολο να αντισταθει κανεις !! :green::green:

vAnY
25-08-15, 19:22
χαχαχα Αυτό το γεύμα δε λέγεται cheat meal, λέγεται τρώω ό,τι μαγείρεψε η μάνα μου :P

Όπως και το σημερινό
97207
Μύδια με μακαρόνια κ μπορεί να πιω κ ένα ποτηράκι παγωμένο τσίπουρο από το νησί μου. Η αλήθεια είναι τα χω φορτώσει λίγο στον κόκορα τον τελευταίο καιρό, μη με μαλώνεις...

:P καλε δεν "μαλωνω" κανεναν χαχαχα το φαγητο ειναι μια απο τις απολαυσεις της ζωης, πιστεψε με το λατρευω το καλο φαι !!! ειμαι φαγανο παιδι μη με βλεπεις που κανω τη "δασκαλα" χαχαχα:shock:

Feth
25-08-15, 23:07
http://i58.tinypic.com/14946xx.jpg


[

Σήμερα έχει φακές το μενού και φρουτάκι κ μετά τρέξιμο 15 χλμ. Δεν πάω για βάρη σήμερα, αισθάνομαι κουρασμένος.

Τι εφαγες μετα από αυτά τα 15 χιλιόμετρα?

karpoutzidis
25-08-15, 23:19
Αυτό απο μένα http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/25/0b464b52dca118412a0b6bd6f786bfc1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

vAnY
26-08-15, 00:05
Αυτό απο μένα http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/25/0b464b52dca118412a0b6bd6f786bfc1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

:shock::shock::angry: Σλουπρ τι τα βαζετε αυτα βραδιατικα τωρα πως θα κοιμηθω οεοοο,? ηδη γουργουριζει το στομαχακι μουυυυ:(

TRIANTAFYLLOU
26-08-15, 01:53
δεν μπαίνω τακτικά εδω σ αυτο το τόπικ , δεν μπορω να πώ είμαι του μαγειρέματος αλλα της κατανάλωσης , αλλα όταν μπαίνω σκανδαλίζομαι .

εγω παιδια τα τρωω όλα όπως πάντα, κάθε τι καλό που βλέπω εδω μέσα , ποτε δεν είχα πρόβλημα να λιπωνω , απλα τωρα ελλάτωσα ποσότητες στα 3 η 4 γευματα την μερα που θα κάνω και τρωω άνετα απ όλα , χωρίς δίαιτες και τετοια , δεν είναι στην ιδιοσυγκρασία μου η στέρηση στο φαγητό :P

αλλα εδω ζωγραφίζετε δεν ξερει τι να πρωτοδιαλέξει κάποιος :shock::food::food:

Feth
28-08-15, 17:11
http://i61.tinypic.com/secevk.jpg

snack

http://i59.tinypic.com/2yl6987.jpg

για βράδυ :green:

http://i62.tinypic.com/2h49nvc.jpg

Nive
09-09-15, 21:25
97529

Βραδινο....(ενα ποτηρι μιλκο-250ml-οχι ολοκληρο)

Metalhead|T|
09-09-15, 21:27
:unsure::puke::puke: τι μιξαρες εκει περα ρεεεε χαχα

Nive
09-09-15, 21:31
Τασο......τα εσπασε!!! Σε κανα διωρο δεν ξερω χαχαχαχα

Feth
09-09-15, 22:32
Σε βλέπω για τουαλετα το βράδυ nive... Ωραιος πάντως! Το τοστάκι το ζηλεψα πάντως.. για τα αυγά ούτε λογος :green:

Nive
10-09-15, 06:37
Γατακια....επιβιωσα :green:

psonara
10-09-15, 20:30
97529

Βραδινο....(ενα ποτηρι μιλκο-250ml-οχι ολοκληρο)

φιλε μου εκτος απο το μιλκο που δεν μ αρεσει και δεν εχω πιει ποτε το τοστακι με τα αυγα ειναι απο τα αγαπημενα μου γεματα!τουμπανειρο:thumbup::turtle:
ποιας εταιρειας ειναι το ψωμι διοτι σκεφτομαι να κανω μια αλλαγη!
και κατι ασχετο.αψητο το τρως?

Nive
10-09-15, 23:32
Παπαδοπουλου χωριανο ειναι το ψωμι και οντως ειναι πολυ καλο.
Ψωναρα δεν σεβεσαι...το μιλκακι ειναι θρησκεια!! :green:

Ναι,αψητο το τρωω δεν θελω τσαμπα θερμιδες...

lila_1
10-09-15, 23:33
Ναι,αψητο το τρωω δεν θελω τσαμπα θερμιδες...

:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

Nive
10-09-15, 23:42
Οταν εκανα αγωνιστικο παγκρατιο ο προπονητης μας ελεγε πως ωμο το τοστ εχει περιπου 100λιγοτερες θερμιδες κατι που ακουσα καποια χρονια μετα απο διατροφολογο στο γυμναστηριο αλλα νομιζω μιλησε για λιγοτερες θερμιδες. Δεν το'ψαξα παραπανω γιατι δεν με χαλαει αψητο. Αν εχεις αλλη ενημερωση θα'θελα να το δω...;)

lila_1
10-09-15, 23:47
και τα ωμά αυγά μηδέν λιπαρά!

Με ποιον τροπο ακριβώς θα μπορούσε το ψήσιμο να δίνει επιπλέον θερμίδες?
Αλήθεια θα θελα να ακούσω.....:turtle:

Nive
10-09-15, 23:49
http://www.healthview.gr/περιεχόμενο/άρθρο/429/μύθοι-και-αλήθειες-γύρω-από-την-απώλεια-βάρους

Με μια προχειρη αναζητηση :turtle:

lila_1
10-09-15, 23:53
Καταρχήν αυτό που γράφει είναι βλακεία γιατί το ψωμί όπως το αγοράζεις είναι ήδη προιόν ψησίματος. Διαφορετικά θα παιρνες ζύμη στο πακέτο.
Κατά δεύτερον οι διαφορές στη θερμιδική απορρόφηση είναι τόσο μικρές (όπως το εννοεί αυτός) που είναι ζήτημα να ναι της τάξης 1-2 θερμίδων.

Nive
10-09-15, 23:57
Γραφει μικρη αλλα υπαρκτη που ξερεις ποσες ειναι?
Εχεις δικιο μυρωδιας ο Ξενος.....:welcome:

lila_1
11-09-15, 00:00
χαχαχα οκ νιβε φάτο "ωμό" το ψωμί, καιρός για γράμμωση:green:

Nikolas_mk2
11-09-15, 00:20
Αμα φοβόμαστε να πατήσουμε και το ψωμάκι στην τοστιερα μην τυχόν και παρει 2-3 γρμ παραπάνω μονοσακχαριτες ο οργανισμός,το χάσαμε το κορμί πατριώτη! :green:




@ Βρε Γιαννάκη Goldenera,εσυ που εισαι μαστορας,αυτο το εργαλείο που θα το βρούμε??? :bbbiceps:

97555

Nive
11-09-15, 09:41
χαχαχα οκ νιβε φάτο "ωμό" το ψωμί, καιρός για γράμμωση:green:

LoLila :P
Εδώ μαθαίνουμε όλοι από όλους, αν έχεις λοιπόν κάτι που να το ακυρώνει στείλτο μου αν θες με πμ. :welcome: (για να μην χαλάμε το τόπικ)
Και λέω.....αν μιλάμε για τόση μικρή διαφορά τσάμπα γράφουμε. :toast:

Γράμμωση...χμμμμμ last year :thumbup:

υ.γ. Νίκος

stef.
11-09-15, 11:26
συνηθιζεται η επαλειψη με βουτυρο πριν το τοστ μπει για ψησιμο γι αυτο ισως σου το ειπε..

Nive
11-09-15, 12:26
...λες? Σωστή σκέψη αυτή :thumbup:

Feth
11-09-15, 14:52
Κλασσικο γρηγορο post workout γευματακι 10 αυγα+150 γραμμαρια βρώμη+Μιση κ.σ μέλι + 300μλ γαλατακι :green:

http://i61.tinypic.com/5eajoy.jpg

goldenera
11-09-15, 21:12
@ Βρε Γιαννάκη Goldenera,εσυ που εισαι μαστορας,αυτο το εργαλείο που θα το βρούμε??? :bbbiceps:

97555


Χαχαχαχαχαχ......τί λες ρε παίχτη, πού το πέτυχες αυτό το πολυεργαλείο:turtle::rolf: Πρώτη φορά το βλέπω....καλά σπουδαία ανακάλυψη!!!! Tί μου θύμησε αμέσως η φάση? Το παρακάτω σκηνικό....ο φίλος μου ο Vagg σίγουρα θα με καταλάβει:rolf::rolf:



https://www.youtube.com/watch?v=CjDz6t9OGEQ

psonara
11-09-15, 21:18
Κλασσικο γρηγορο post workout γευματακι 10 αυγα+150 γραμμαρια βρώμη+Μιση κ.σ μέλι + 300μλ γαλατακι :green:

http://i61.tinypic.com/5eajoy.jpg

το υπολοιπο του γευματος τι απεγινε?:P:turtle:

Feth
11-09-15, 21:21
Ηταν στον καταψυκτη :turtle::turtle:

Feth
11-09-15, 23:51
1,5 σκουπ chocolate nut, 42 γραμμάρια Peanuts + πολυσπορο

http://i59.tinypic.com/20h3mg5.jpg

Mpozos
13-09-15, 17:04
δεν ταΐζουν καλα στον στρατο λέει.

εμεις στα αλεξίπτωτα, έχουμε και επιλογές ! :green:

εδώ εχουμε λουκανικόπιτα, μπουτι κοτόπουλο, ομελέτα, ρύζι, σαλατα και καρπούζι.

97612


και για την απόλυτη πληρότητα, χτυπάμε και 1 παγωτάκι... σε τιμή αξιοζήλευτη. :P

97613

Feth
13-09-15, 17:08
Σαν σεΐχης τρως....

Levrone
14-09-15, 15:21
Το πρωί ενα φραπεδακι μετριο με τη διπλή μπουγάτσα κρεμα
97630

Το μεσημερακι βρωμοσουβλακα στην καντινα!:P:turtle: Πήρα τη δόση μου πάλι!

97632

Metalas26
14-09-15, 15:23
Mας έκανες ζημιά, άντε να φας το μπριάμ μετά από αυτό το ποστ :(

vaggan
14-09-15, 16:03
κωστη οι μερες της βρωμης εχουν παρελθει ανεπιστρεπτι ε?:P:P

XristosMp
14-09-15, 16:04
Κιρ κορ :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Levrone
14-09-15, 16:27
κωστη οι μερες της βρωμης εχουν παρελθει ανεπιστρεπτι ε?:P:P

Θα τις ήθελα πίσω. Πλέον δεν μπορώ. Τουλάχιστον σ αυτή τη φάση της ζωής μου.


Κιρ κορ :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Οπα? Για δώσε στίγμα!!!!
Με εντοπισες!

goldenera
14-09-15, 17:15
Πρόσεχε γιατρέ γιατί η πολύ μπουγάτσα σε κάνει χλαπάτσα:rolf::rolf::rolf::rolf: Επίσης μου αρέσει το μπυρόνι στο πλαστικό ποτήρι...πολύ μπρουτάλ κατάσταση:green::thumbup:

Nive
17-09-15, 13:25
97691

Δυσκοκο διημερο...οποτε ετοιμαζομαστε!!

goldenera
17-09-15, 23:28
:clap::clap::clap::clap:

psonara
19-09-15, 20:42
97793
κοτοπουλο,ρυζι καστανο,μιση ντοματα ωμη τριμμενη,1 κσ ελαιολαδο και τριμμενη ζεμυθα με 1% λιπαρα
ολα στον ατμο χρονια τωρα!
απλα ευγεστο!;)

goldenera
20-09-15, 17:59
Και η ζεμύθα τί ακριβώς είναι δεσποινίς?:green:

psonara
20-09-15, 21:26
σεφ μου σε πιανω αδιαβαστο!:P:turtle:
η ζεμυθα παραγεται οπως η παραδοσιακη μυζηθρα με τη διαφορα οτι εχουν αφαιρεθει ολα τα λιπαρα!ειναι ζεμυθα ηπειρος με 1% λιπαρα μονο!;)

goldenera
21-09-15, 21:30
Ε βέβαια με αυτά που τρώω εγώ δεν έχω γνώση των προιόντων με 1% λιπαρά:rolf: Τώρα βέβαια που το εξήγησες ,μου πήγε το μυαλό στη μυζήθρα, έτσι όπως διάβασα τη λέξη και είχε μέσα το ζ και το θ:turtle:


Λοιπόν είχαμε σήμερα ριζότο με κοτόπουλο πιπεριές, κόκκινες πράσινες, σκόρδο, κρεμμύδι, γραβιέρα, και μαιντανό.


97871


Και πουρές με χοντροκομένη πατάτα και ενσωματωμένες ελιές, μπέικον, τυρί μαιντανό και μπόλικο πιπέρι.


97872

vaggan
21-09-15, 22:03
μμμμμμ γιαννη ενα και ενα :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

grtech
21-09-15, 22:24
Πατριώτη μου τρομερά εδέσματα :clap: .... άσε που με τον πουρέ μου θύμισες την κλασική σκορδαλιά που έχω χρόνια να φάω ποοοοοοοοο.

http://www.youtube.com/watch?v=3IgN8g9nKPQ

karpoutzidis
23-09-15, 20:39
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/23/61326eb8bb13c32722d5a22231c0e422.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

karpoutzidis
23-09-15, 20:40
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/23/a12d2776998d7986750a388734b350b9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

goldenera
23-09-15, 21:58
Μετά τα ωραία γκουρμεδιάρικα του φίλου karpoutzidis (ωραία παρουσίαση γαρίδας παρεπιπτόντος;)), πάμε στα σημερινά σπιτικά:

Φακή κλάσικ , φέτα, ψωμί homemade, τονοσαλάτα, και για επιδόρπιο σπιτική τάρτα με κρέμα και φρέσκα σταφύλια;)


97926

97927

97928

Nive
23-09-15, 22:03
97929
Δυο γευματακια για αυριο...

liveris
24-09-15, 23:57
ας βαλω κ γω μια φωτο μετα απο πολυ καιρο εδω...ετοιμαζοντας το αυριανο μενου,,

97963

vAnY
25-09-15, 12:29
Liveris δεχεσαι και παραγγελειες??? :thumbup:

liveris
25-09-15, 12:36
παραγγελιες inbox ..:green:

grtech
25-09-15, 21:33
Μπράβο ωραία γεύματα από όλα τα μέλη :clap::clap::clap::clap::clap: και είναι και ο βασικός λόγος που σπάνια τσεκάρω αυτή την θεματική αφού δεν υπάρχει περίπτωση να μην σου ανοίξει η όρεξη μετά :green:...... ειδικά οι φώτο του karpoutzidis είναι σαν βγήκαν απο βιβλίο του τσελεμεντε.

Nive
26-09-15, 11:51
6ασπταδια-120κουακερ-μελι-κανελα.....σταθερη αξια!!!
98056

goldenera
26-09-15, 16:54
Σοκολατένιο homemade κέικ και 1-2-3 ποτήρια γάλα προ υπνού....σταθερή επίσης αξία:rolf::turtle:


98072

Metalhead|T|
26-09-15, 20:35
Αν και ειμαι ''clean'' εδω και 1μηνα απο γλυκο,Γιάννη...φαίνεται λαχταριστό...συνταγή? (ολα τα λεφτα το γλασο απο πανω)

goldenera
26-09-15, 20:48
Nαι Τάσο έγινε καλό και είναι πανεύκολο, ούτε καν mixer δε χρειάζεται, λίγο δυνατούς πήχεις μόνο:rolf::rolf: Έχει αρκετή ζάχαρη αναλογικά και είναι πλούσιο στη γεύση. Αν συνεχίζεις να ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω link;)

grtech
26-09-15, 21:48
Σοκολατένιο homemade κέικ και 1-2-3 ποτήρια γάλα προ υπνού....σταθερή επίσης αξία:rolf::turtle:


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=98072&stc=1
:clap:
Πολύ καλό πατριώτη μου :thumbup: και μιας και περί ζαχαροπλαστικής ο λόγος ... ο Τόλης επί της Π.Κρήνης εξακολουθεί να δουλεύει;

goldenera
27-09-15, 11:44
Γιώργη μου διαφεύγει η πληροφορία, θα τσεκάρω και θα σε ενημερώσω:thumbup:

beegee
27-09-15, 12:26
Μετά τα ωραία γκουρμεδιάρικα του φίλου karpoutzidis (ωραία παρουσίαση γαρίδας παρεπιπτόντος;)), πάμε στα σημερινά σπιτικά:

Φακή κλάσικ , φέτα, ψωμί homemade, τονοσαλάτα, και για επιδόρπιο σπιτική τάρτα με κρέμα και φρέσκα σταφύλια;)


97926

97927

97928

μου φανηκε πολυ λαχταριστη η τονοσαλατα ...τι εχεις βαλει μεσα?

goldenera
27-09-15, 15:36
Φίλη beegee, η τονοσαλάτα έχει κρεμμύδι ψιλοκομμένο, ελιές (καθαρισμένες), μαιντανό , λάδι, μαγιονέζα (εσύ μπορείς να βάλεις γιούρτι;)), λίγη μουστάρδα, λίγο λεμόνι και πιπέρι:thumbup: Της πηγαίνει πολύ και κάπαρι και αντί μαιντανού άνηθο.

karpoutzidis
28-09-15, 14:41
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/28/1ab66e869abd472bde721ecf9ed30bfb.jpghttp://images.tapatalk-cdn.com/15/09/28/07d78f925b3529636404ac28ba7b5d5d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

goldenera
28-09-15, 18:49
Κλασικά Ελληνικά ξεκινάμετην εβδομαδα με αρακά λεμονάτο με πατάτες και άνηθο.....το ψωμί και η φέτα δεν περιλαμβάνονται στη φωτό:rolf::rolf:


98187

goldenera
29-09-15, 21:26
Ομελέτα με κόκκινη πιπεριά, κρεμμύδι, αρακά, τυριά, πιπέρι.


98215

goldenera
30-09-15, 22:00
Πατατομακαρονοσαλάτα με κρεμμύδι, ελιές, καπαρόφυλλα, μαιντανό, λάδι, μαγιονέζα, μουστάρδα, λεμόνι και πιπέρι άφθονο.


98227