PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες με το φαγητο μας



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

sofos
18-07-11, 18:29
σημερινό δεκατιανο... 5 αυγα-ντοματα-κρεμυδι-φετα

βγαλε τι φετα ειναι τιγκα στα λιπαρα :P:P βαζε κοτατζ

Kostas95
18-07-11, 18:38
28616 28617 Αυτο Ειναι Το Σημερινο Απογευματινο Μου..1φετα ανανα,1φρουτο βανιλια,1κουταλια μελι,1μπουκαλακι νερο,και ενα μπουκαλακι πρασινο τσαι..

Θα ανεβασω και φοτο απο αλλα γευματα;)

themisdas
18-07-11, 18:50
κατι λειπει??
πρωτεινη απο που περνεις?:shock:

Kostas95
18-07-11, 18:57
κατι λειπει??
πρωτεινη απο που περνεις?:shock:

αμα ειχες τσεκαρει 3-4θεματα ποιο κατω θα εβλεπες την διατροφη μου..σε ολα τα γευματα εχω πρωτεινη εκτος απο το απογευματινο..να καταλαβεις το πρωι εχω φαει 2τοστ με γαλοπουλα και τυρι,το μεσημερι μπιφτεκια με ρυζι,και δεκατιανο-μεταπροπονητικο 3αυγα(1ολοκληρο,2ασπραδια) με 2φρυγανιες..και το βραδυ εχω παλι πρωτεινη;)

GREEK POWER
18-07-11, 19:00
αμα ειχες τσεκαρει 3-4θεματα ποιο κατω θα εβλεπες την διατροφη μου..σε ολα τα γευματα εχω πρωτεινη εκτος απο το απογευματινο..να καταλαβεις το πρωι εχω φαει 2τοστ με γαλοπουλα και τυρι,το μεσημερι μπιφτεκια με ρυζι,και δεκατιανο-μεταπροπονητικο 3αυγα(1ολοκληρο,2ασπραδια) με 2φρυγανιες..και το βραδυ εχω παλι πρωτεινη;)

Γευμα χωρις πρωτεινη ...χαμενο γευμα . Γνωμη μου.;)

Kostas95
18-07-11, 19:01
Γευμα χωρις πρωτεινη ...χαμενο γευμα . Γνωμη μου.;)

σωστο αλλα το κανω για να ισοσταθμισω τους υδατανθρακες μεσα στην μερα,και να μην υπερβω στις πρωτεινες...

Tasos Green
18-07-11, 19:03
σωστο αλλα το κανω για να ισοσταθμισω τους υδατανθρακες μεσα στην μερα,και να μην υπερβω στις πρωτεινες...

φαουλ... τελιος ακυρο αυτο που λες.

GREEK POWER
18-07-11, 19:15
σωστο αλλα το κανω για να ισοσταθμισω τους υδατανθρακες μεσα στην μερα,και να μην υπερβω στις πρωτεινες...

Καιμενα μου φανηκε καπως το να μιωνεις πρωτεινη για να ισοσταθμισεις υ/δ:unsure:

Kostas95
18-07-11, 20:46
Καιμενα μου φανηκε καπως το να μιωνεις πρωτεινη για να ισοσταθμισεις υ/δ:unsure:

οχι αλλο λεω..την πρωτεινη που περνω καθημερινα την καλυπτω απο τα αλλα γευματα μου..αμα βαλω πρωτεινη και σε αυτο το γευμα θα τρωω παραπανω πρωτεινη απο οσο χρειαζομαι..

ska
18-07-11, 20:50
οχι αλλο λεω..την πρωτεινη που περνω καθημερινα την καλυπτω απο τα αλλα γευματα μου..αμα βαλω πρωτεινη και σε αυτο το γευμα θα τρωω παραπανω πρωτεινη απο οσο χρειαζομαι..

Φιλε με βαση τη διατροφη σου δυσκολα παιρνεις τα 1,5-2γρ πρωτεινης που χρειαζεσαι για καθε κιλο σου

jannous44
18-07-11, 20:50
σπασε τη πρωτεινη απο τα γευματα και βαλε κ στο απογευματινο. πχ χρειαζεσε 150γ πρωτεινη τη μερα / 6 γευματα =25γ πρωτ σε καθε γευμα.

Kostas95
18-07-11, 21:07
Φιλε με βαση τη διατροφη σου δυσκολα παιρνεις τα 1,5-2γρ πρωτεινης που χρειαζεσαι για καθε κιλο σου

τα καλυπτω φιλε γιατι ειμαι 65κιλα

Kostas95
18-07-11, 21:08
σπασε τη πρωτεινη απο τα γευματα και βαλε κ στο απογευματινο. πχ χρειαζεσε 150γ πρωτεινη τη μερα / 6 γευματα =25γ πρωτ σε καθε γευμα.

εγω εχω πολυ πρωτεινη σε ολα τα γευματα σε αυτο μονο δεν εχω..ετυχε που ανεβασα φοτο με το απογευματινο επειδη μου ηρθε σημερα στις 6:P..αυριο θα σας ανεβασω και τα αλλα γευματα να δειτε..:P

Giannistzn
18-07-11, 22:21
εγω εχω πολυ πρωτεινη σε ολα τα γευματα σε αυτο μονο δεν εχω..ετυχε που ανεβασα φοτο με το απογευματινο επειδη μου ηρθε σημερα στις 6:P..αυριο θα σας ανεβασω και τα αλλα γευματα να δειτε..:P

Δεν ειναι το θεμα ποσο εχεις μεσα στην υπολοιπη μερα. Το θεμα ειναι οτι δεν εχεις σε αυτο το γευμα. Εαν π.χ. παιρνεις 160γρ (λεω τωρα) απο πρωτεΐνη στα αλλα γευματα, καλυτερα να κοψεις απο καπου 20-30 γρ και να τα βαλεις εκει.

Kostas95
18-07-11, 22:25
Δεν ειναι το θεμα ποσο εχεις μεσα στην υπολοιπη μερα. Το θεμα ειναι οτι δεν εχεις σε αυτο το γευμα. Εαν π.χ. παιρνεις 160γρ (λεω τωρα) απο πρωτεΐνη στα αλλα γευματα, καλυτερα να κοψεις απο καπου 20-30 γρ και να τα βαλεις εκει.

και δηλαδη τι να φαω?να βαλω 1ασπραδι αυγου?καμια αλλη ιδεα γιατι τρωω αυγα το πρωι..

Giannistzn
18-07-11, 22:27
και δηλαδη τι να φαω?να βαλω 1ασπραδι αυγου?καμια αλλη ιδεα γιατι τρωω αυγα το πρωι..

Πηγη πρωτεΐνης? Γαλοπουλα, κοτοπουλο, ασπραδι, κοτατζ, τονος, μπριζολα (:green:) οτι τραβαει η ορεξη σου. Αρκει να βαλεις πρωτεΐνη. Γιαουρτι που ταιριαζει με τα φρουτα και το μελι π.χ.

Kostas95
18-07-11, 22:29
Πηγη πρωτεΐνης? Γαλοπουλα, κοτοπουλο, ασπραδι, κοτατζ, τονος, μπριζολα (:green:) οτι τραβαει η ορεξη σου. Αρκει να βαλεις πρωτεΐνη. Γιαουρτι που ταιριαζει με τα φρουτα και το μελι π.χ.

να προσθεσω μια φετα γαλοπουλα του τοστ?η χοιρινη ωμοπλατη:P(μια φετα του τοστ)

ska
18-07-11, 22:36
Ρε συ 1 ασπραδι εχει 4γρ πρωτεινης και μια φετα αλλαντικο γαλοπουλα 3 το πολυ...τι να σου κανουν αυτα

Kostas95
18-07-11, 22:41
Ρε συ 1 ασπραδι εχει 4γρ πρωτεινης και μια φετα αλλαντικο γαλοπουλα 3 το πολυ...τι να σου κανουν αυτα

και τι να βαλω δηλαδη?

ska
18-07-11, 22:53
Εφοσον εισαι 65 κιλα θες 130γρ πρωτεινης καθε μερα,αρα στα 5-6 γευματα που κανεις καθε μερα πρεπει να μοιρασεις αυτα τα 130γρ,με 3 ασπραδια και ενα ολοκληρο ας πουμε εισαι οκ σε αυτο το γευμα απο πρωτεινη

Kostas95
18-07-11, 22:54
Εφοσον εισαι 65 κιλα θες 130γρ πρωτεινης καθε μερα,αρα στα 5-6 γευματα που κανεις καθε μερα πρεπει να μοιρασεις αυτα τα 130γρ,με 3 ασπραδια και ενα ολοκληρο ας πουμε εισαι οκ σε αυτο το γευμα απο πρωτεινη

αυτο το γευμα που λες τωρα ειναι το μεταπροπονητικο μου+2φρυγανιες η ενα φρουτο..

El Topo
18-07-11, 23:15
Και για ποιο λόγο πρέπει ντε και καλά σε κάθε γεύμα να βάζεις πρωτεϊνη, ακόμα και αν με τα υπόλοιπα γεύματα συμπληρώνεις την ημερήσια πρόσληψη που χρειάζεσαι?

Kostas95
18-07-11, 23:17
Και για ποιο λόγο πρέπει ντε και καλά σε κάθε γεύμα να βάζεις πρωτεϊνη, ακόμα και αν με τα υπόλοιπα γεύματα συμπληρώνεις την ημερήσια πρόσληψη που χρειάζεσαι?

και γω αυτο λεω:unsure::unsure:

Titanium
19-07-11, 11:43
Άντε σιγά σιγά να μπαίνω σε μια σειρά πάλη.....
Τηγανίτες απο τα χεράκια μου σήμερα για πρωινό με 5 ασπράδια 2 κρόκους 120 γρ βρώμη και μέλη.....Για να θυμηθούμε τα παλια:green::green::green:
28678

Saldi
19-07-11, 11:52
φαινετε πολύ νόστιμο!

Giannistzn
19-07-11, 11:56
Άντε σιγά σιγά να μπαίνω σε μια σειρά πάλη.....
Τηγανίτες απο τα χεράκια μου σήμερα για πρωινό με 5 ασπράδια 2 κρόκους 120 γρ βρώμη και μέλη.....Για να θυμηθούμε τα παλια:green::green::green:
28678

Τιτανιουμ, εχει και κανελα μεσα να υποθεσω ή μονο αυτα που λες?

Επισης, τη βρωμη την εχεις περασει μπλεντερ? Γιατι εμενα μου βγαινει πολυ πιο συμπαγες και με λιγοτερη βρωμη. Εκτος αν οι τηγανιτες ειναι απο κατι αλλο :green:

Titanium
19-07-11, 11:59
Τιτανιουμ, εχει και κανελα μεσα να υποθεσω ή μονο αυτα που λες?

Επισης, τη βρωμη την εχεις περασει μπλεντερ? Γιατι εμενα μου βγαινει πολυ πιο συμπαγες και με λιγοτερη βρωμη. Εκτος αν οι τηγανιτες ειναι απο κατι αλλο :green:

Φιλε αν σου πω οτι δεν το σκευτικα καν για κανελα...:green::green::green:...Την επόμενη φορά θα βάλω.....Εχει ακριβώς οτι έγραψα....Την βρώμη την παίρνω έτοιμη αλεσμένη απο αγγλια bulk....;)

Kostas95
19-07-11, 12:02
Το σημερινο μεταπροπονητικο μου που εφαγα πριν 5λεπτα.. 28679 28680 1ολοκληρο αυγο,3ασπραδια,1μηλο,1συμπληρωμα βιταμηνη C(αναβραζον δισκακι,γευση σαγκουινι,ενα κομματι παγο:P(να δροσιστω:P) και 1,5λιτρο νερο που δεν το χω στην φοτο:P

beefmeup
19-07-11, 12:03
ενα κομματι παγο:P(να δροσιστω:P)

:bowdown::bowdown::bowdown:
αυτο ποσες θερμιδες ειχε??:P

Kostas95
19-07-11, 12:04
:bowdown::bowdown::bowdown:
αυτο ποσες θερμιδες ειχε??:P

χαχααχχα.0:P

ska
19-07-11, 17:04
Ρε συ εχει και περιεργο σχημα αυτος ο παγος...

Tasos Green
19-07-11, 17:08
:bowdown::bowdown::bowdown:
αυτο ποσες θερμιδες ειχε??:P


Ρε συ εχει και περιεργο σχημα αυτος ο παγος...

δεν ειμαι καλαα! χαχαχα εγκεφαλικο... να σε καλα ρε κωστα! :turtle::turtle::turtle:

Αντωνης
19-07-11, 17:13
Ρε συ εχει και περιεργο σχημα αυτος ο παγος...

Οντως:green:
Χωρις πλακα,εγω στην αρχη τον περασα για ενα προιον που λειτουργει με ρευμα η' μπαταριες..:green:
Καλα που ο φιλος διευκρινισε οτι ηταν παγος:green:

ska
19-07-11, 17:14
δεν ειμαι καλαα! χαχαχα εγκεφαλικο... να σε καλα ρε κωστα! :turtle::turtle::turtle:

Και το θεμα ειναι πως δημιουργηθηκε αυτο το πραγμα????γεμισες κανα προφυλακτικο με νερο και το εβαλες στη καταψυξη?

sofos
19-07-11, 17:19
Και το θεμα ειναι πως δημιουργηθηκε αυτο το πραγμα????γεμισες κανα προφυλακτικο με νερο και το εβαλες στη καταψυξη?

αχαχαχαχαχαχ αυτο ειναι αρκετα δροσιστικο ειδικα για τις γυναικες :rolf::rolf::rolf:

Giannistzn
19-07-11, 18:54
Φιλε αν σου πω οτι δεν το σκευτικα καν για κανελα...:green::green::green:...Την επόμενη φορά θα βάλω.....Εχει ακριβώς οτι έγραψα....Την βρώμη την παίρνω έτοιμη αλεσμένη απο αγγλια bulk....;)

Πραγματικα απορω με οσους δεν βαζουν κανελα σε γλυκο πιτακι.
Θα ψαξω να βρω φωτογραφιες απο το χειμωνα αν εχω, MUST πρωΐνο (φουλ καρμπ βεβαια), ειναι βρωμη / αυγα / μπανανα / κανελα. Σα να τρως γλυκο.

Εγω το πιτακι μονο με κανελα το τρωω παντως

Καλα ε, η μυρωδια του ειναι απιστευτη.. Η σοκολατα (φαινεται) ολα τα λεφτα. ΑΛΛΑ! Κυριος, ουτε μπουκια.. (α ρε μανα, δεν μας σκευτεσαι...)

28692

nopantas
19-07-11, 19:29
Πραγματικα απορω με οσους δεν βαζουν κανελα σε γλυκο πιτακι.
Θα ψαξω να βρω φωτογραφιες απο το χειμωνα αν εχω, MUST πρωΐνο (φουλ καρμπ βεβαια), ειναι βρωμη / αυγα / μπανανα / κανελα. Σα να τρως γλυκο.

Εγω το πιτακι μονο με κανελα το τρωω παντως

Καλα ε, η μυρωδια του ειναι απιστευτη.. Η σοκολατα (φαινεται) ολα τα λεφτα. ΑΛΛΑ! Κυριος, ουτε μπουκια.. (α ρε μανα, δεν μας σκευτεσαι...)

28692

πω ρε φιλε βαλτος εισαι??τι πραμα ειναι αυτο μανα μου!!!

pepeismenos karga
19-07-11, 20:26
αγορι μου θες να μας δολοφονησεις εν ψυχρω???τι ειναι αυτα που κανεις??σε παρακαλω...να κατασχεθουν αμεσως 2 ντουζινες απο δαυτα και να ερθουν για εξονυχυστικη ερευνα......

Giannistzn
19-07-11, 20:28
αγορι μου θες να μας δολοφονησεις εν ψυχρω???τι ειναι αυτα που κανεις??σε παρακαλω...να κατασχεθουν αμεσως 2 ντουζινες απο δαυτα και να ερθουν για εξονυχυστικη ερευνα......

Χαχαχα, απο Απολλωνιον ειναι, ξερεις αμα θες να στειλεις να κατασχεσουν μερικα για ελεγχο. :green:

Παντως, η πραλινα μυριζει απο αποσταση.. Πρεπει να φυγω απο την κουζινα

gym
19-07-11, 20:32
λοιπον...τερκενλης τσουρεκια ε?απο σεπτ οποιος θελει σε πμ του στελνω...θα βγαζω κ εγω κατι αλλα......θα ειναι το τσιτ!!!!!:green::green::green:

Giannistzn
19-07-11, 20:36
λοιπον...τερκενλης τσουρεκια ε?απο σεπτ οποιος θελει σε πμ του στελνω...θα βγαζω κ εγω κατι αλλα......θα ειναι το τσιτ!!!!!:green::green::green:

Ανετοτατα.. Τακτικος πελατης σου θα ειμαι. Αλλα, θα μου κανεις μια θεραπεια δωρο. Deal?

gym
19-07-11, 20:45
Ανετοτατα.. Τακτικος πελατης σου θα ειμαι. Αλλα, θα μου κανεις μια θεραπεια δωρο. Deal?

τσου ...εν βγαινω μανα μου....:green:

sofos
19-07-11, 21:13
Πραγματικα απορω με οσους δεν βαζουν κανελα σε γλυκο πιτακι.
Θα ψαξω να βρω φωτογραφιες απο το χειμωνα αν εχω, MUST πρωΐνο (φουλ καρμπ βεβαια), ειναι βρωμη / αυγα / μπανανα / κανελα. Σα να τρως γλυκο.

Εγω το πιτακι μονο με κανελα το τρωω παντως

Καλα ε, η μυρωδια του ειναι απιστευτη.. Η σοκολατα (φαινεται) ολα τα λεφτα. ΑΛΛΑ! Κυριος, ουτε μπουκια.. (α ρε μανα, δεν μας σκευτεσαι...)

28692

πω ρε φιλε τετοια ετρωγα 2 σε μεγαλα τετραγωνα σχολειο για πρωινο κ μετα μεσημεριανο οτιδηποτε ειχε επειτα για επιδορπιο κιντερ μπουενο μ ενα κουτι κουκις μπισκοτα+2 κρουασαν σφολιατας απ το φουρνο κ ετσι επερνα 3-4 κιλα λιπους καθε μηνα κ ειχα γινει σ εξι μηνες ζωακι κ το ζαχαρο στις εξετασεις ειχε φτασει στο θεο :green: (μερικοι τοσο ζορικη διατροφη ογκου κανουν ειμαι σιγουρος :green:)

Giannistzn
19-07-11, 21:17
τσου ...εν βγαινω μανα μου....:green:

Ελα ελα, βγαινεις μια χαρα. Στα 10 τσουρεκια 1 επισκεψη. Μια χαρουλα. Κλεισαμε σου λεω :P:P:P



πω ρε φιλε τετοια ετρωγα 2 σε μεγαλα τετραγωνα σχολειο για πρωινο κ μετα μεσημεριανο οτιδηποτε ειχε επειτα για επιδορπιο κιντερ μπουενο μ ενα κουτι κουκις μπισκοτα+2 κρουασαν σφολιατας απ το φουρνο κ ετσι επερνα 3-4 κιλα λιπους καθε μηνα κ ειχα γινει σ εξι μηνες ζωακι κ το ζαχαρο στις εξετασεις ειχε φτασει στο θεο :green: (μερικοι τοσο ζορικη διατροφη ογκου κανουν ειμαι σιγουρος :green:)

Ελα ρε, και εσυ σαν εμενα δλδ? Μια απο τα ιδια, εγω ημουν για 16 χρονια ετσι βεβαια :green: :turtle:

sofos
19-07-11, 21:20
Ελα ρε, και εσυ σαν εμενα δλδ? Μια απο τα ιδια, εγω ημουν για 16 χρονια ετσι βεβαια :green: :turtle:

ασε φιλε ακομα εχω κολλημα με τα γλυκα αλλα δε το παρακανω οπως τοτε το πολυ να φαω ενα κρουασαν ανα 2-3 μερες κ ετσι δε βαζω γραμμαριο χεχε,αλλα τοτε εκεινο το πραγμα ηταν για πολυ ογκο που λεμε,αν γυμναζομουν κατι θα γινοταν αλλα ελα που καθομουν ολη μερα κ αυτα εμπαιναν και στην κοιλια αλλα και στα μπουτια

Kostas95
19-07-11, 22:41
Και το θεμα ειναι πως δημιουργηθηκε αυτο το πραγμα????γεμισες κανα προφυλακτικο με νερο και το εβαλες στη καταψυξη?

χαχα τι ειναι αυτα που λες ελιωσα:green::green::green::green::green:

tolis93
19-07-11, 22:51
χαχα τι ειναι αυτα που λες ελιωσα:green::green::green::green::green:

το πρωτο π σκεφτηκα απλα ειπα να μη το πω σαν απρεπεια:P

Kaloutsikos
19-07-11, 22:52
λοιπον...τερκενλης τσουρεκια ε?απο σεπτ οποιος θελει σε πμ του στελνω...θα βγαζω κ εγω κατι αλλα......θα ειναι το τσιτ!!!!!:green::green::green:

Βάλε και μένα στην λίστα :chinese:

tolis93
19-07-11, 22:52
αγορι μου θες να μας δολοφονησεις εν ψυχρω???τι ειναι αυτα που κανεις??σε παρακαλω...να κατασχεθουν αμεσως 2 ντουζινες απο δαυτα και να ερθουν για εξονυχυστικη ερευνα......

πρεπει να παμε μαζι για φαγητο μια μερα...δε γινεται δε παει αλλο αυτο το πραγμα.μ χει ανοιξει κ η ορεξουλα τελευταια....:green::green:

Kostas95
20-07-11, 15:06
Μεσημεριανο Τριτης:Καλαμαρακια Βραστα με κοφτο μακαρονακια και τριμμενο τυρι διετης..μια σαλατα(ντοματα,αγγουρι,φετα,κρεμμυδι) και ενα ψωμακι χαμπουργκερ(μου χε τελειωσει το αλλο:( απο τα χερακια μου:P
Μεσημεριανο Τεταρτης:7πατατες βραστες,ενα κομματακι ψωμι(απο μπαγκετα) ιδια σαλατα με χτες,2μπριζολες χοιρινες
παντα και τα δυο γευματα με 1.5λιτρο νερο
28742 28743

pankol
20-07-11, 15:13
Άντε σιγά σιγά να μπαίνω σε μια σειρά πάλη.....
Τηγανίτες απο τα χεράκια μου σήμερα για πρωινό με 5 ασπράδια 2 κρόκους 120 γρ βρώμη και μέλη.....Για να θυμηθούμε τα παλια:green::green::green:
28678

για ρίξε μια τη συνταγή, γιατί φαίνοντε πολύ κομπλέ!!!

tolis93
20-07-11, 15:18
για ρίξε μια τη συνταγή, γιατί φαίνοντε πολύ κομπλέ!!!

πιτακια βρωμης λεει λογικα.απλα.βρωμη.αυγα κτλπ ολα στο μπλεντερ.μετα σε αντικολλητικο.κ ετοιμα

Kostas95
20-07-11, 15:30
καλα τα μεσημεριανα φαγητα μου σας αφησαν ολους αδιαφορους?16χρονων ειμαι,εγω πιστευω πως ειναι πολυ ωραια:P

pankol
20-07-11, 15:30
και γω αυτό υπέθεσα, αλλά εμφανισιακά δε μοιάζουν και τόσο...

Giannistzn
20-07-11, 15:39
και γω αυτό υπέθεσα, αλλά εμφανισιακά δε μοιάζουν και τόσο...

Αυτο είναι. Στο μπλεντερ τη βρωμη να γίνει σκόνη και μετα την ανακατευεις με το χέρι με τα αυγά. Εάν βάλεις και τα αυγά στο μπλεντερ πιθανο να αφρισουν και να κανείς καμία μαρεγκα :P

beefmeup
20-07-11, 15:42
καλα τα μεσημεριανα φαγητα μου σας αφησαν ολους αδιαφορους?16χρονων ειμαι,εγω πιστευω πως ειναι πολυ ωραια:P

αμα δεν εχει παγο δεν πας πουθενα:green:

gym
20-07-11, 15:44
:rolf::rolf:
αμα δεν εχει παγο δεν πας πουθενα:green:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

tolis93
20-07-11, 15:51
Μεσημεριανο Τριτης:Καλαμαρακια Βραστα με κοφτο μακαρονακια και τριμμενο τυρι διετης..μια σαλατα(ντοματα,αγγουρι,φετα,κρεμμυδι) και ενα ψωμακι χαμπουργκερ(μου χε τελειωσει το αλλο:( απο τα χερακια μου:P
Μεσημεριανο Τεταρτης:7πατατες βραστες,ενα κομματακι ψωμι(απο μπαγκετα) ιδια σαλατα με χτες,2μπριζολες χοιρινες
παντα και τα δυο γευματα με 1.5λιτρο νερο
28742 28743
7 κομματια πατατες ειναι :)
οι μπριζολες μαρεσουν οπως μοστραρουν κ η σαλατουλα θυμιζει καλοκαιρι.το παραπανω γευμα...ρε φιλε καλαμαρακια με τυρι?ουτε εγω δε τις κανω αυτες τις ανωμαλιες.αλλα το ψωμακι το ρημαδι μετρησε

Kostas95
20-07-11, 15:52
αμα δεν εχει παγο δεν πας πουθενα:green:

τον ειχα για μετα το φαγητο τον παγο,αλλα το πρωι επεσε η αδερφη μου με το μηχανακι και χτυπησε το ποδι της και μου τον χαλασε...και δεν ενημερωνει κιολας..και τωρα δεν εχω και πως να παω στο γυμναστηριο δεν εχω και επιδορπιο:P..αλλα νταξει εβαλα στην καταψυξη τωρα να χω για το απογευματινο...και την εβγαλα με 6παγακια:P

Kostas95
20-07-11, 15:59
7 κομματια πατατες ειναι :)
οι μπριζολες μαρεσουν οπως μοστραρουν κ η σαλατουλα θυμιζει καλοκαιρι.το παραπανω γευμα...ρε φιλε καλαμαρακια με τυρι?ουτε εγω δε τις κανω αυτες τις ανωμαλιες.αλλα το ψωμακι το ρημαδι μετρησε

ναι το ξερω 7κομματια πατατες μπερδευτηκα..τελεια ειναι τα καλαμαρακια(βραστα) με κοφτο μακαρονακι και τυρι τριμμενο να σου δωσω την συνταγη να μουρλαθεις..τελικα με επιασε λιγουρα και αντι για 2μπριζολες γινανε 4:P

gym
20-07-11, 16:05
τον ειχα για μετα το φαγητο τον παγο,αλλα το πρωι επεσε η αδερφη μου με το μηχανακι και χτυπησε το ποδι της και μου τον χαλασε...και δεν ενημερωνει κιολας..και τωρα δεν εχω και πως να παω στο γυμναστηριο δεν εχω και επιδορπιο:P..αλλα νταξει εβαλα στην καταψυξη τωρα να χω για το απογευματινο...και την εβγαλα με 6παγακια:P

δεν μπορω θα ρωτησω...εκεινον τον παγο τι θα τον εκανες μετα το φαγητο εανννν δεν επεφτε η αδερφη σου?δηλαδη...τι επιδορπιο λες?
περιμενω αγωνιωδως την απαντηση,...:green:

Kostas95
20-07-11, 16:08
δεν μπορω θα ρωτησω...εκεινον τον παγο τι θα τον εκανες μετα το φαγητο εανννν δεν επεφτε η αδερφη σου?δηλαδη...τι επιδορπιο λες?
περιμενω αγωνιωδως την απαντηση,...:green:

δεν μπορω να πω ντρεπομαι:green:..θα τον εγλυφα σα γρανιτα και οταν μαλακωνε θα τον δαγκωνα και θα τον ετρωγα :bowdown::bowdown: :P:P

thanasis76
20-07-11, 16:09
δεν μπορω θα ρωτησω...εκεινον τον παγο τι θα τον εκανες μετα το φαγητο εανννν δεν επεφτε η αδερφη σου?δηλαδη...τι επιδορπιο λες?
περιμενω αγωνιωδως την απαντηση,...:green:

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Kostas95
20-07-11, 16:11
δεν μπορω θα ρωτησω...εκεινον τον παγο τι θα τον εκανες μετα το φαγητο εανννν δεν επεφτε η αδερφη σου?δηλαδη...τι επιδορπιο λες?
περιμενω αγωνιωδως την απαντηση,...:green:

νταξει μορε την παλεψα με εξι παγακια:P

amateur666
20-07-11, 16:12
lunch time....
γεμιστα μ ριζι..εχω ριξει κ λιγο φετα μεσα..ενα σκουπ μυοφουζιον να συμπληρωσω πρωτεινη...οι 4 καψουλεσ που φωσφοριζουν ειναι ω3...1 μπανανα κ 3 πορτοκαλακια(---> χυμος πορτοκαλι) τελος..

28745

Kostas95
20-07-11, 16:14
lunch time....
γεμιστα μ ριζι..εχω ριξει κ λιγο φετα μεσα..ενα σκουπ μυοφουζιον να συμπληρωσω πρωτεινη...οι 4 καψουλεσ που φωσφοριζουν ειναι ω3...1 μπανανα κ 3 πορτοκαλακια(---> χυμος πορτοκαλι) τελος..

28745

φρουτα στο μεσημεριανο?

amateur666
20-07-11, 16:17
φρουτα στο μεσημεριανο?

ειχα ορεξη να φαω κ κανα φρουτο σημερα..κ επειδη πρωι δεν ειχα αγορασει ακομα...τ εφαγα τωρα.. :P

Kostas95
20-07-11, 16:18
ειχα ορεξη να φαω κ κανα φρουτο σημερα..κ επειδη πρωι δεν ειχα αγορασει ακομα...τ εφαγα τωρα.. :P

οκ μια χαρα..αλλα ο παγος που ειναι?:P

amateur666
20-07-11, 16:27
οκ μια χαρα..αλλα ο παγος που ειναι?:P

χαχαχα:green:...τον εχω αντικαταστησει μ μπανανα..δεν δροσιζει τ ιδιο βεβαια :P :P :P

amateur666
20-07-11, 16:30
δεν μπορω να πω ντρεπομαι:green:..θα τον εγλυφα σα γρανιτα και οταν μαλακωνε θα τον δαγκωνα και θα τον ετρωγα :bowdown::bowdown: :P:P

Θ

Ε

Ο

Σ

τελος.. :toast:

:turtle::turtle::turtle:

Υ.Γ. τωρα τ ειδα αυτο..

Kostas95
20-07-11, 16:30
χαχαχα:green:...τον εχω αντικαταστησει μ μπανανα..δεν δροσιζει τ ιδιο βεβαια :P :P :P

χααχαχ.εγω το πρωι στο μεταπροπονητικο εφαγα μπανανα,χτες το βραδυ εφαγα ντακοσαλατα και λουκανικα,σημερα το μεσημερι εφαγα αγγουρια στην σαλατα..για τον παγο ουτε συζητηση..μηπως την κουναω την αχλαδια?:P

amateur666
20-07-11, 16:35
χααχαχ.εγω το πρωι στο μεταπροπονητικο εφαγα μπανανα,χτες το βραδυ εφαγα ντακοσαλατα και λουκανικα,σημερα το μεσημερι εφαγα αγγουρια στην σαλατα..για τον παγο ουτε συζητηση..μηπως την κουναω την αχλαδια?:P

ποιος τ λεει αυτα???? :green:...συκοφαντιεσ :P
πορτοκαλια ειναι..

υ.γ. πλακα κανουμε.. ;)

Kostas95
20-07-11, 16:37
ποιος τ λεει αυτα???? :green:...συκοφαντιεσ :P

υ.γ. πλακα κανουμε.. ;)

εννοειται;)..αλλα ολα αυτα που λεω τα φαγα και παγο τρωω σε καθημερινη βαση:P

gym
20-07-11, 16:38
δεν μπορω να πω ντρεπομαι:green:..θα τον εγλυφα σα γρανιτα και οταν μαλακωνε θα τον δαγκωνα και θα τον ετρωγα :bowdown::bowdown: :P:P

καλε οχι σιγα...γιατι να ντρεπεσαι...αλλοι τρωνε σοκολατα αλλοι μπανανα...εσυ παγο σε σχημα μπουκαλιου.....δε βαριεσαι....οπως την βρισκει ο καθενας...ε συγνωμη ο,τι επιδορπιο του αρεσει ηθελα να πω..:green::green:

amateur666
20-07-11, 16:40
εννοειται;)..αλλα ολα αυτα που λεω τα φαγα και παγο τρωω σε καθημερινη βαση:P

δεν μπορω αλλο :rolf::rolf::rolf::rocking::rocking::rocking:
με εχεις πεθανει σημερα..:eleph::banana:

beefmeup
20-07-11, 16:40
:moderator::moderator::moderator:

Kostas95
20-07-11, 16:49
καλε οχι σιγα...γιατι να ντρεπεσαι...αλλοι τρωνε σοκολατα αλλοι μπανανα...εσυ παγο σε σχημα μπουκαλιου.....δε βαριεσαι....οπως την βρισκει ο καθενας...ε συγνωμη ο,τι επιδορπιο του αρεσει ηθελα να πω..:green::green:

χααχχααχαχχααχαχαχαχαχαχαχαχ:green::green::green:

Marios1991
25-07-11, 17:01
Για το μεσημεριανο :
Ρυζι βραστο , στηθος κοτοπουλο στη σχαρα , λαχανικα και 1 κουταλια λαδι.
Εκανα 2 μεριδες , η αλλη μεριδα θα ειναι για μετα το gym.

28888

Tasos Green
25-07-11, 17:17
πολυ καλο γευμα... :awesome:

Marios1991
25-07-11, 17:25
πολυ καλο γευμα... :awesome:

Ευχαριστω μεγαλε :p

Saldi
25-07-11, 18:58
Ηθελα να τα βγάλω φωτογραφία αλλα επειδή εχω ενα σάπιο κινητό τώρα δεν το έκανα αλαλ θα σας το περιγράψω...
Πρόκειτε για cheat meal οχι πολυ cheat...
Ραβιόλια γεμιστα με πορτσινι(τα πιο ωραία μακαρόνια που έχω φάει στην ζωή μου)
Και χοιρινά μπριζολάκια με σως μελιου με σουσάμι και βαλσάμικου....
Δεν άντεξα να μην τα γράψω απο τα πιο γευστικά γευματα που έχω κάνει ποτέ μου...
Είναι ενα bistro στην χαλκιδική που κάθε ΣΚ που πηγαίνω τρωω μόνο απο εκεί!

exkaliber
25-07-11, 19:11
εχει καιρο αλλα του αξιζει η διασημοτητα πιστευω

Eddie
25-07-11, 22:00
εχει καιρο αλλα του αξιζει η διασημοτητα πιστευω

Γρουν?

Το κρασι τι το θελες,αφου εχεις υδατ :P

tolis93
25-07-11, 23:43
δεν εχω εικονες αλλα θα σας πω τα γευματα μ τις τελευταιες 3 μερες ετσι για να ζηλεψετε να δειτε τι μου μαγειρευουν εδω στα ΚΑΥ.
μερα 1
μεσημερι---> τσιπουρα 400 γρ με λαχανικα ατμου(καροτα)
βραδυ--->κοτοπουλο σουβλας(400 γρ κοντα) με βλητα και 2 χωριατικες χωρις φετα κ λαδι
μερα 2
μεσημερι--->ψητο κοτοπουλο με λαχανικα ατμου(κουνουπιδι μπροκολο)
βραδυ--->φιλετο κοτοπουλο(300-400 γρ) με 2 χωριατικες.μια πρασιναδα και γλυκοξυνη σαλτσα(πολυ γαματη κ χειροποιητη)
μερα 3
μεσημερι--->ξυφιας(400 γρ) με λαχανιακ ατμου(μπροκολο) και κετσαπ(μη με πειτε ανωμαλο το ξερω ηδη)
βραδυ---> 6 καλαμακια κοτοπουλου 2 χωριατικες 1 πρασιναδα κ κανα τονο απο μουσταρδα και γλυκοξυνη σαλτσα
το αστειο ειναι η τιμη
τα φιλετα 2,80 η μεριδα.
τα κοτοπουλα σουβλας 2,40
οι σαλατες 1 ευρω η μια
ο ξυφιας 2,5
τα καλαμακια 0,90 το ενα
και αυριο παιζει μακαρονια ολικης με γαριδες και γλυκοξινη σαλτσα.αυτη θα τη βγαλω φωτο θα προσπαθησω να μην υποκηψω στη πεινα μ πιο πριν:P:P:P

Kaloutsikos
26-07-11, 10:25
Γρουν?

Το κρασι τι το θελες,αφου εχεις υδατ :P

Για ντεκόρ το έβαλε ρε συ, που πήγε το μυαλό σου:green:

Titanium
26-07-11, 14:30
για ρίξε μια τη συνταγή, γιατί φαίνοντε πολύ κομπλέ!!!


πιτακια βρωμης λεει λογικα.απλα.βρωμη.αυγα κτλπ ολα στο μπλεντερ.μετα σε αντικολλητικο.κ ετοιμα


και γω αυτό υπέθεσα, αλλά εμφανισιακά δε μοιάζουν και τόσο...

Δεν πιτακι βρομης.....Τηγανιτες ειναι αλλα αντι για αλεβρι βαζω αλεσμενη βρομη......αυτα που εγραψα τα χτιπας ολα στο μιξερ και τα ριχνεις σε αντικολιτικο....;):toast:

exkaliber
26-07-11, 14:39
Γρουν?

Το κρασι τι το θελες,αφου εχεις υδατ :P

γρουν και πουλαδα
γτ οινος εφραινει καρδιαν ανθρωπου :P:P:P:green:




Για ντεκόρ το έβαλε ρε συ, που πήγε το μυαλό σου:green:

τι ντεκορ ωρε?

ειχα κοσμο,κοσμο.αλλιως σιγα μν επινα

jannous44
26-07-11, 15:18
γρουν και πουλαδα
γτ οινος εφραινει καρδιαν ανθρωπου :P:P:P:green:





τι ντεκορ ωρε?

ειχα κοσμο,κοσμο.αλλιως σιγα μν επινα
:green::green::chinese::chinese:

Kaloutsikos
27-07-11, 14:41
:green::green::chinese::chinese:

+1

gym
29-07-11, 20:39
green beans με πατατα βραστη κ στηθος γαλοπουλας και πορτοκαλι πιπερια με λεμονακιιιιιι...μιαμ μιαμ....
βουαλα....
στην προετοιμασια λιγο πριν το βγαλω....μεσα εριξα το μισο λεμονι ωστα να καραμελωσει ας πουμε λιγο το μειγμα με λιγο νερακι να δεσουν ολα μαζι κ ετσι οπως ηταν το εκοψα σε 4 κομματια κ το εβαλα μεσα να τραβηξει....(μετα τα εβγαλα ε δεν τρωω και τις φλουδες...χοχο)

29145

και εδω ετοιμο για μαμ συν το αλλο μισο λεμονι...κολαση κολαση φαγητακι....
29146

tolis93
29-07-11, 20:42
green beans με πατατα βραστη κ στηθος γαλοπουλας και πορτοκαλι πιπερια με λεμονακιιιιιι...μιαμ μιαμ....
βουαλα....
στην προετοιμασια λιγο πριν το βγαλω....μεσα εριξα το μισο λεμονι ωστα να καραμελωσει ας πουμε λιγο το μειγμα με λιγο νερακι να δεσουν ολα μαζι κ ετσι οπως ηταν το εκοψα σε 4 κομματια κ το εβαλα μεσα να τραβηξει....(μετα τα εβγαλα ε δεν τρωω και τις φλουδες...χοχο)

29145

και εδω ετοιμο για μαμ συν το αλλο μισο λεμονι...κολαση κολαση φαγητακι....
29146

ρ συ τι ειναι αυτο?το φαγητο των ολυμπιων θεων?με φωτισμο απο πανω κακο ιστοριες ντεκορ καθαροτατο πιατο.εχει μπει επικο χερι εδω πανω:bowdown:κ καθαρο φαγητο τελειως

Tasos Green
29-07-11, 20:43
:thumbup::thumbup::thumbup: ωραιο gym... και χωρις κανελα κιολας.... :green:

gym
29-07-11, 20:44
ρ συ τι ειναι αυτο?το φαγητο των ολυμπιων θεων?με φωτισμο απο πανω κακο ιστοριες ντεκορ καθαροτατο πιατο.εχει μπει επικο χερι εδω πανω:bowdown:κ καθαρο φαγητο τελειως

το χερι μου σε ευχαριστει....:green::green::green:
ειναι κ χορταστικο κ ποιες πιστες κ βλακειες πιαδια....καθαρα φαγητακια να ξερετε τι βαζετε στο σωμα σας...

tolis93
29-07-11, 20:44
:thumbup::thumbup::thumbup: ωραιο gym... και χωρις κανελα κιολας.... :green:

χτες εφαγα φασολακια με μελι.σε πληροφορω φιλτατε τα σπασανε.κανελλα ειχα ξεμηνει αλλιως...

gym
29-07-11, 20:45
:thumbup::thumbup::thumbup: ωραιο gym... και χωρις κανελα κιολας.... :green:

θα κανω ενα με κανελα και θα στο στειλω ρε...χαχα.χ.α.ντανκε ρε συ...

GREEK POWER
29-07-11, 20:48
green beans με πατατα βραστη κ στηθος γαλοπουλας και πορτοκαλι πιπερια με λεμονακιιιιιι...μιαμ μιαμ....
βουαλα....
στην προετοιμασια λιγο πριν το βγαλω....μεσα εριξα το μισο λεμονι ωστα να καραμελωσει ας πουμε λιγο το μειγμα με λιγο νερακι να δεσουν ολα μαζι κ ετσι οπως ηταν το εκοψα σε 4 κομματια κ το εβαλα μεσα να τραβηξει....(μετα τα εβγαλα ε δεν τρωω και τις φλουδες...χοχο)

29145

και εδω ετοιμο για μαμ συν το αλλο μισο λεμονι...κολαση κολαση φαγητακι....
29146

Kαι γω που νομιζα οτι τετοια φαγητα θα τα ετρωγα οταν θα γερασω. :P

ionos1
29-07-11, 20:49
Για το μεσημεριανο :
Ρυζι βραστο , στηθος κοτοπουλο στη σχαρα , λαχανικα και 1 κουταλια λαδι.
Εκανα 2 μεριδες , η αλλη μεριδα θα ειναι για μετα το gym.

28888

τι πρωτοτυπο ... ! πρωτη φορα το βλεπω αυτο!

χαχαχχα παιζει η μονη διαφορα μας να ειναι το ταπερ:P:P:P

gym
29-07-11, 20:50
Kαι γω που νομιζα οτι τετοια φαγητα θα τα ετρωγα οταν θα γερασω. :P

αρα ξερεις πλεον τι τρωω..:green::green:

gym
30-07-11, 15:25
ε μιας κ αλλαξα σημερα πιπερια ειπα να το βαλω...χοχοχοχ....ωραια κ η κοκκινη...(ολες καλες εκτος απο πρασινη..απαπααππ)


29161

GREEK POWER
30-07-11, 15:34
Παλι τα ιδια ??? :shock: φφφφφφφφφφφφ καθολου φαντασια :-?

gym
30-07-11, 15:55
Παλι τα ιδια ??? :shock: φφφφφφφφφφφφ καθολου φαντασια :-?

ρε παππου .....δεν ειναι το ιδιο...αλλα αν εννοεις το κρεας κ το λαχανικο κ την πατατα ναι...αυτην την πειροδο ναι κ μου αρεσει παρα πολυυυυυυ...πριν λιγες μερες επαιζε μπροκολακι...τωρα αυτο...μετα αγγουρι....απο λαχανικα αλλο τιποτα....

GREEK POWER
30-07-11, 16:10
ρε παππου .....δεν ειναι το ιδιο...αλλα αν εννοεις το κρεας κ το λαχανικο κ την πατατα ναι...αυτην την πειροδο ναι κ μου αρεσει παρα πολυυυυυυ...πριν λιγες μερες επαιζε μπροκολακι...τωρα αυτο...μετα αγγουρι....απο λαχανικα αλλο τιποτα....

Ρε πιτσιρκι.........αμα αρεσει σε σενα σε μενα περισσευει.....:Pαλλα και το ματι να βλεπει καθε μερα το ιδιο:shock: , ειναι προτιμοτερο εναλαξ, παρα σερι το ενα και μετα σερι το αλλο. Αλλα περι ορεξεως...............:green:

gym
30-07-11, 16:11
Ρε πιτσιρκι.........αμα αρεσει σε σενα σε μενα περισσευει.....:Pαλλα και το ματι να βλεπει καθε μερα το ιδιο:shock: , ειναι προτιμοτερο εναλαξ, παρα σερι το ενα και μετα σερι το αλλο. Αλλα περι ορεξεως...............:green:

μαλλον εσυ παππου δεν εχεις κανει αυστηρη διαιτα να σου πω εγω για μονοτνια καθε μερα...οποτε αυτο ειναι απλα παραδεισος....:green::green:

GREEK POWER
30-07-11, 16:21
μαλλον εσυ παππου δεν εχεις κανει αυστηρη διαιτα να σου πω εγω για μονοτνια καθε μερα...οποτε αυτο ειναι απλα παραδεισος....:green::green:

Καλα πιτσιρικακι μη τρελαθουμε κιολας κανουμε το κομματι μας με το αθλημα προσεχουμε τη διατροφη μας, αλλα μη μας γινει και ψυχωση ,να μου λες παραδεισο τα νεροβραστα εκτος ανα εισαι χοντρη η κατεβαινεις σε αγωνες , αλλα και παλι σε κουβεντα να ειμαστε ;)

exkaliber
30-07-11, 16:22
χτες εφαγα φασολακια με μελι.σε πληροφορω φιλτατε τα σπασανε.κανελλα ειχα ξεμηνει αλλιως...

:unsure::unsure::unsure::unsure:

εννοεις ολη μερα?
δλδ το πρωι μελι,το μεσημερι και το βραδυ φασολακια?

gym
30-07-11, 16:28
Καλα πιτσιρικακι μη τρελαθουμε κιολας κανουμε το κομματι μας με το αθλημα προσεχουμε τη διατροφη μας, αλλα μη μας γινει και ψυχωση ,να μου λες παραδεισο τα νεροβραστα εκτος ανα εισαι χοντρη η κατεβαινεις σε αγωνες , αλλα και παλι σε κουβεντα να ειμαστε ;)

ειναι επιλογες του καθενος κ εκτος απο αυτο...ναι ειναι πεντανοστιμα αυτα τα φασολακια κ δεν ειναι οπως τα αλλα εκεινα με τις κλωστες κ τα τεραστια τα φασολια μεσα...απαπα...τεσπα...

GREEK POWER
30-07-11, 16:37
ειναι επιλογες του καθενος κ εκτος απο αυτο...ναι ειναι πεντανοστιμα αυτα τα φασολακια κ δεν ειναι οπως τα αλλα εκεινα με τις κλωστες κ τα τεραστια τα φασολια μεσα...απαπα...τεσπα...

Μην εξαπτεσαι ΕΣΥ πρεπει να εχεις υπομονη και να ΑΚΟΥΣ τους συνομιλιτες σου και να τους δινεις πηστικες απαντησεις ΝΑΙ χαχαχαχαχαχαχα:P:P:P

gym
30-07-11, 16:38
Μην εξαπτεσαι ΕΣΥ πρεπει να εχεις υπομονη και να ΑΚΟΥΣ τους συνομιλιτες σου και να τους δινεις πηστικες απαντησεις ΝΑΙ χαχαχαχαχαχαχα:P:P:P

καλα εσυ εισαι στανταρ πελατης ηδη....τελος το οφφ...εδω ειναι φαγητα κ φωτο...;);)

Giannistzn
07-08-11, 19:25
Ειχαν ξεμεινει κατι ανθοι κολοκυθιου, ντοματα, κρεμυδι. Τα εβαλα στο γκριλ για λιγο να φυγουν τα ζουμια της ντοματας.

Ανακατεψα 3 ασπραδια και 2 ολοκληρα αυγα με μπαχαρικα, και μολις ειχαν ξεροψηθει τα λαχανικα τα πεταξα και αυτα πανω, χαμηλωσα το γκριλ και το αφησα για 5 λεπτακια. (Εχει και 1-2 κομματακια ψαρονεφρι απο το μεσημερι.)

Ισως να ηθελε λιγο λαδι για γευση, ή λιγο τυρακι. Καλουτσικο ηταν, κατι διαφορετικο.

http://img687.imageshack.us/img687/6254/img3962v.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/687/img3962v.jpg/)

http://img846.imageshack.us/img846/8733/img3960q.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/img3960q.jpg/)

Spyrous
07-08-11, 19:27
http://img687.imageshack.us/img687/6254/img3962v.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/687/img3962v.jpg/)

http://img846.imageshack.us/img846/8733/img3960q.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/img3960q.jpg/)
Πω πεινασα τωρα φιλε πφφφ απο αυριο 8α πεσει φωτο και απο μενα γιατι εμεινε πισω αυτο το τοπικ μου φενεται:turtle::turtle:

Spyrous
08-08-11, 18:45
29632 1ωρα μετα τo μεταπροπονιτικο

tolis93
10-08-11, 00:01
πρωτη φωτο τσιζ κεικ.οτι απεμεινε απο τη πρωτη γυρα.δευτερη φωτο.το πρωτο παγωτο στη συρο.στο τριτο βλεπουμε το ναο μας με κατι γεμιστα στο ταπερ π εμειναν για λιγες ακομα ωρες...επειτα.μακαρονια με κιμα κ τιγκα σαλτσα κ ντοματουλες.μετα κουζινιτσα.μετα βλεπουμε το κοτοπουλακι(5 στηθη παρακαλω κατευασα)π εκανε η γιαγια τ κολλιτουλη.μαζι με πατατες.παντα,στη συνεχεια καρμποναρα απο τα χερακια της αδερφης τ κολλιτουλη.το τσιζ κεικ παλι..ανεβαινουν κ αλλες

jannous44
10-08-11, 00:03
ανοιγονται θεματα χωρις λογο... οτι νανε:turtle::turtle:

tolis93
10-08-11, 00:12
βλεπουμε ενα ωραιοτατον μπαρμπεκιου.3 μπριζολες εφαγα 1 στηθος κοτοπουλο 3 ποδαρακια χταποδι 2 μπιφτεκια κ μπολικη σαλατα.μετα ενα σαντουιτς απο το γρηγορη με της παναγιας τα ματια.σουβλι μετα.παραδοσιακο.παιζουν οι πατατες απο το κοτοπουλο.μετα παγωτακια.το πιο ενδιαφερον η τελευταια φωτο...σαλατα μπαουλο με τονο καλαμποκι κρεμμυδι αγγουρι πιπεριες μουσταρδα κετσαπ μαρουλι ντοματες οτι μπαχαρικα βρηκα στο ραφι....:P

tolis93
10-08-11, 00:17
ανοιγονται θεματα χωρις λογο... οτι νανε:turtle::turtle:

φιλτατε σορυ αλλα μελη τ φορουμ ζητησαν φωτος.κ δεν μπορουσα να τις ανεβασω ολες.θα κλησει ειμαι σιγουρος αλλα για να τις δουν μονο κ μονο...

amateur666
10-08-11, 00:30
φιλτατε σορυ αλλα μελη τ φορουμ ζητησαν φωτος.κ δεν μπορουσα να τις ανεβασω ολες.θα κλησει ειμαι σιγουρος αλλα για να τις δουν μονο κ μονο...

καλα ενταξει θ μπορουσες να τσ ανεβασεις στο θεμα φοτο μ το φαγητο μας¨...

Υ.Γ. ωραιο τ παγωτακι..

thegravijia
10-08-11, 00:33
φιλτατε σορυ αλλα μελη τ φορουμ ζητησαν φωτος.κ δεν μπορουσα να τις ανεβασω ολες.θα κλησει ειμαι σιγουρος αλλα για να τις δουν μονο κ μονο...
ευγε νεε μου :bowdown:
αλλα με προκαλεσες με το cheese cake και θα βαλω κ γω απο βδομαδα

μαγκα μου χειροποιητο ηταν ετσι ? οχι απο σουπερ
πες συνταγη!:green:

thanasis76
10-08-11, 00:33
εγω απλα να πω οτι εφαγες παγωτο απο λαθος μαγαζι....:P:P:turtle::turtle::turtle:

tolis93
10-08-11, 00:36
εγω απλα να πω οτι εφαγες παγωτο απο λαθος μαγαζι....:P:P:turtle::turtle::turtle:
daidadi ψαξτο δες τι γραφουν ανθρωποι π ερχονται απο εξωτερικο για να φανε εκει παγωτο κ πες μ αν εφαγα απο λαθος μαγαζι.ξερεις τι γευση επαιξε?μηλοπιτα γιαουρτι καρυδα λεμονι μεντα...ενα αλλο γιαουρτι κ κερασοπιτα.το σημερινο γκοφρετα γιαουρτι ρουμι με σταφιδες.το αλλο απλα δε θυμαμαι:P

tolis93
10-08-11, 00:38
ευγε νεε μου :bowdown:
αλλα με προκαλεσες με το cheese cake και θα βαλω κ γω απο βδομαδα

μαγκα μου χειροποιητο ηταν ετσι ? οχι απο σουπερ
πες συνταγη!:green:

ολα σπιτικα τι σουπερμαρκετ..λοιπον.μαρμελαδα κορομηλο γινομενο νησιωτικη σπιτικη.3-4αρτα του κουτιου ζαχαρουχο γαλα.ενα φιλαδελφια και για τη βαση μπισκοτο πτι μπερ με 100-150 γρ βουτηρο.ε η διαδικασια η γνωστη.βγηκε κ πουπουλο

Niiick
10-08-11, 00:41
Δεν υπαρχει σωτηρια.. Εσυ με δυο φιλους σου να τρωτε παγωτο και σουβλακια, και ενα οικογενειακο γευμα με κοτοπουλο.. Και αυτο θα το δει ολο το φορουμ..

Δε μπορω να σχολιασω αλλο ή εισαι παρα πολυ μπροστα ή ειμαι παρα πολυ πισω που περιμενα να βλεπαμε μονο φωτο με το φαγητο στο αντιστοιχο θεμα:green:

tolis93
10-08-11, 00:43
Δεν υπαρχει σωτηρια.. Εσυ με δυο φιλους σου να τρωτε παγωτο και σουβλακια, και ενα οικογενειακο γευμα με κοτοπουλο.. Και αυτο θα το δει ολο το φορουμ..

Δε μπορω να σχολιασω αλλο ή εισαι παρα πολυ μπροστα ή ειμαι παρα πολυ πισω που περιμενα να βλεπαμε μονο φωτο με το φαγητο στο αντιστοιχο θεμα:green:

ε διακοπες ημουν μονος μ να τα τρωγα?εχω την εντυπωση πως δν εχω ανεβασει κανα 2-3 γευματα.οπως μια τουρτα σοκολατα πορτοκαλι κατι κανταιφια κ κατι σουβλακια ακομα

tolis93
10-08-11, 00:45
κατι ακομα π ξεχασα.σημερινο σπιτικο γευμα γκουρμε το κοτοπουλο με βερικοκο γλυκοξινη σαλτσα κ γιαουρτι με λεμονι κ λιγο μελι κ μια ωραιοτατη τουρτα διακοπων πορτοκαλι σοκολατα

thanasis76
10-08-11, 00:48
daidadi ψαξτο δες τι γραφουν ανθρωποι π ερχονται απο εξωτερικο για να φανε εκει παγωτο κ πες μ αν εφαγα απο λαθος μαγαζι.ξερεις τι γευση επαιξε?μηλοπιτα γιαουρτι καρυδα λεμονι μεντα...ενα αλλο γιαουρτι κ κερασοπιτα.το σημερινο γκοφρετα γιαουρτι ρουμι με σταφιδες.το αλλο απλα δε θυμαμαι:P

σε πειραζω ρε...:P:P:P μενω μονιμα Συρο... :turtle::turtle::turtle:

tolis93
10-08-11, 12:19
σε πειραζω ρε...:P:P:P μενω μονιμα Συρο... :turtle::turtle::turtle:

οκ θα το πω....ΖΗΛΕΥΩ ΤΟ ΠΑΓΩΤΟ Π ΕΧΕΙς ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΦΡΕΣΚΟ.ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΜΗΛΟΠΙΤΑ ΣΤΕΙΛΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 30 ΚΙΛΑ:green:

thanasis76
10-08-11, 12:21
30 κιλα?:shock::shock: θα φαει ολο το φορουμ??? :turtle::turtle:

tolis93
10-08-11, 12:24
30 κιλα?:shock::shock: θα φαει ολο το φορουμ??? :turtle::turtle:
εγω ρε συ:P να μη πηγαινε 17 ευρω το κιλο το ρημαδι κ θα τα παιρνα να σαι σιγουρος

Txc
10-08-11, 12:24
Τι ειναι αυτες οι τουρτες και τα παγωτα...

Ω καλα το cheat meal του cheat meal :)

Qlim4X
10-08-11, 12:25
το μονο φαγοσιμο που βλεπω ειναι το πιπινι στιν τριτι φοτογραφια :P

gym
10-08-11, 12:28
το μονο φαγοσιμο που βλεπω ειναι το πιπινι στιν τριτι φοτογραφια :P

παιδεραστης ,..πιαστε τον τον μπαρμπα...:green::green::green::green::green::green::green:



υ.γ. μα κ εσυ βρε τολη εβγαλες ολους τους ανθρωπους να τρωνε κ να βλεπουμε τις μποουκεις τους....παπαπαπ...:green::green::green::green:

Giannistzn
10-08-11, 12:32
παιδεραστης ,..πιαστε τον τον μπαρμπα...:green::green::green::green::green::green::green:



υ.γ. μα κ εσυ βρε τολη εβγαλες ολους τους ανθρωπους να τρωνε κ να βλεπουμε τις μποουκεις τους....παπαπαπ...:green::green::green::green:

Αν ειναι πανω απο 16 κομπλε εισαι μην την ακους :P

tolis93
10-08-11, 12:36
Αν ειναι πανω απο 16 κομπλε εισαι μην την ακους :P
η κοπελια ειναι 15 κ φτιαχνει τις καλυτερες καρμποναρες τσιζ κεικ κ τουρτες εβερ.μη τη παρετε θα σας παχυνει:P:Pναι πολυ π χαλαστηκαν οι ανθρωποι ανεβηκαν κ στο φορουμ τη τιμιτικη τους ειχαν παλι

gym
10-08-11, 12:36
Αν ειναι πανω απο 16 κομπλε εισαι μην την ακους :P

διαφωνω αλλα περι ορεξεως....:green:

Qlim4X
10-08-11, 13:01
η κοπελια ειναι 15 κ φτιαχνει τις καλυτερες καρμποναρες τσιζ κεικ κ τουρτες εβερ.μη τη παρετε θα σας παχυνει:P:Pναι πολυ π χαλαστηκαν οι ανθρωποι ανεβηκαν κ στο φορουμ τη τιμιτικη τους ειχαν παλι

ας προσπαθηση να με παχηνη και θα την λιοσω στα αεροβια :green:

του χρονου ομως γιατι φετος ειναι ακαταλυτο :P

Giannistzn
10-08-11, 13:35
διαφωνω αλλα περι ορεξεως....:green:

Για να μην παρεξηγηθω, για πλακα το ειπα.


Οσο για το τσιζ κεΐκ, δεν με φτανει κανεις, ειναι το μονο πραγμα στο οποιο ειμαι σιγουρος :green:

giannis64
10-08-11, 16:48
φιλτατε σορυ αλλα μελη τ φορουμ ζητησαν φωτος.κ δεν μπορουσα να τις ανεβασω ολες.θα κλησει ειμαι σιγουρος αλλα για να τις δουν μονο κ μονο...

εγινε συγχωνευση. θα μπορουσε και να διαγρφη και νη μην τις δει κανεις, αλλα δεν....:green:

tolis93
10-08-11, 17:14
εγινε συγχωνευση. θα μπορουσε και να διαγρφη και νη μην τις δει κανεις, αλλα δεν....:green:

ευχαριστώ.κερνάω cheese cake:green:

Tasos Green
12-08-11, 11:14
λοιπον εκανα ενα δεκατιανο κολαση... και θα εχει εξέλιξη το πράγμα με αλα δυο -τρια (οσα θελω τελος παντων!) κατα την διάρκεια της μερας!

βραστα κεφτεδακια με κοκκινη σαλτσα (ενα πραγμα σαν σμυρνέικα) με πιλάφι! τα κεφτεδακια τα ειδα στον ύπνο μου το βράδυ!:green:

gym
12-08-11, 13:17
εσυ τα εφτιαξες????????????????????????:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

thanasis76
12-08-11, 13:38
εσυ τα εφτιαξες????????????????????????:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

ισως ναι, ισως οχι, γιατι ρωτας??? ψαχνεις μαγειρα...:P:P

gym
12-08-11, 15:27
ισως ναι, ισως οχι, γιατι ρωτας??? ψαχνεις μαγειρα...:P:P

εσυ γιατι ρωτας???????????:green:

amateur666
12-08-11, 15:32
γτ ρωτατε???????:P

DimitrisT
12-08-11, 15:44
λοιπον εκανα ενα δεκατιανο κολαση... και θα εχει εξέλιξη το πράγμα με αλα δυο -τρια (οσα θελω τελος παντων!) κατα την διάρκεια της μερας!

βραστα κεφτεδακια με κοκκινη σαλτσα (ενα πραγμα σαν σμυρνέικα) με πιλάφι! τα κεφτεδακια τα ειδα στον ύπνο μου το βράδυ!:green:

Ελα πες την αληθεια, ειδες τη χθεσινη εκπομπη του Μαμαλακη και ζηλεψες!:P

thanasis76
12-08-11, 15:47
εσυ γιατι ρωτας???????????:green:

για να δω αν ξερεις να μαγειρευεις... :turtle::turtle:

GREEK POWER
12-08-11, 16:21
λοιπον εκανα ενα δεκατιανο κολαση... και θα εχει εξέλιξη το πράγμα με αλα δυο -τρια (οσα θελω τελος παντων!) κατα την διάρκεια της μερας!

βραστα κεφτεδακια με κοκκινη σαλτσα (ενα πραγμα σαν σμυρνέικα) με πιλάφι! τα κεφτεδακια τα ειδα στον ύπνο μου το βράδυ!:green:

Ρε συ και γω το βραδι στον υπνο μου επεζα με ενα πιπινακι λες να......................:turtle::turtle::turtle:

beefmeup
12-08-11, 16:59
τα κεφτεδακια τα ειδα στον ύπνο μου το βράδυ!:green:

τασσο ειχες εμπνευση διχως αλλο..!
μηπως ομως να εβλεπες καλυτερα τους αριθμους του λοττο??:green:

Tasos Green
13-08-11, 01:57
εσυ τα εφτιαξες????????????????????????:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

γιατι δεν με εχεις ικανο???? :green: φυσικα και οχι... απο ενα μαγαζι υγιεινής διατροφής το πηρα... κατι σαν τα γκιλι νταιετ ενα πραγμα. ηθελαν να μου δωσουν και γλυκο αλα εγω σταθηκα στο υψος μου... αλα μετα το μετάνιωσα που δεν το πηρα και πηγα τσιμπισα ενα παγωτό απο το περίπτερο.


Ελα πες την αληθεια, ειδες τη χθεσινη εκπομπη του Μαμαλακη και ζηλεψες!:P

οχι αληθεια απλα το ζωώδες ένστικτο μου ηθελε να φαω βοδινο κεφτε στον υπνο μου.


τασσο ειχες εμπνευση διχως αλλο..!
μηπως ομως να εβλεπες καλυτερα τους αριθμους του λοττο??:green:

οτι εχει σχεση με αριθμούς τα ξεχναω... εδω δεν ξερω τον αριθμο του τηλεφώνου μου.

με το φαγητο ομως ενα πραγμα i never forget!!

DimitrisT
13-08-11, 11:53
οχι αληθεια απλα το ζωώδες ένστικτο μου ηθελε να φαω βοδινο κεφτε στον υπνο μου.


Ρε συ, σοβαρα! Την προγουμενη μερα στην εκπομπη του εφτιαχνε κεφτεδακια βραστα με τοματα οπως τα εχεις και εσυ..
Η μονη διαφορα ηταν οτι τα συνοδευε με πεννες! :P
Υ.Γ. Μαλιστα δεν ειχε βαλει ψωμι και αυγο στον κιμα, ακομα αναρωτιεμαι πως τα επλασε και πως και δεν διαλυθηκαν στο βρασιμο.. :unsure:

Txc
13-08-11, 17:12
cheat meal αυτα τα κεφταδακια?¨:green:

το ρυζι τι ειναι? μπασματι?

DimitrisT
13-08-11, 17:14
cheat meal αυτα τα κεφταδακια?¨:green:

Ο κιμας δε θα 'ταν απαχος! Γι 'αυτο! :rolf:

Tasos Green
13-08-11, 17:15
cheat meal αυτα τα κεφταδακια?¨:green:

γιατι cheat?? βραστο βοδινο απαχο κρεας με σαλτσα ντοματας... που ειναι το κακο?:green:

το ρυζι ειναι απλο ρυζι...

Txc
13-08-11, 17:16
ε ναι για τον κιμα λεω και εγω, συνηθως κιμας και λιπος πανε πακετο...

Tasos Green
13-08-11, 17:19
ε ναι για τον κιμα λεω και εγω, συνηθως κιμας και λιπος πανε πακετο...

αμα ζητήσεις απαχο σου βαζει απαχο.. αμα πας και του πεις απλα βαλε κυμα μ@λ@κ@ς ειναι να σου βαλει απαχο? φυσικα και θα σου βαλει και λιπος για να κερδίσει.

Giannistzn
13-08-11, 17:20
το ρυζι τι ειναι? μπασματι?

Κιτρινο καρολινα πρεπει να ειναι. Το μπασματι ειναι πιο κοφτο νομιζω.

Tasos Green
13-08-11, 17:32
οτι και να ηταν... γέμισε το στομαχι μου και ημουν μάχιμος! :green:

exkaliber
19-08-11, 22:35
Δε μπορω να σχολιασω αλλο ή εισαι παρα πολυ μπροστα ή ειμαι παρα πολυ πισω που περιμενα να βλεπαμε μονο φωτο με το φαγητο στο αντιστοιχο θεμα:green:

περναει ο καιρος τι νομιζεις:green:

tolis93
21-08-11, 22:33
σημερινο μεσημεριανο και βραδυνο.ταλιατελες με τονο και σως απο μαγιονεζα λεμονι βασιλικο και η σαλατουλα με 250 γρ κοτοπουλο μαρουλι σπανακι ντοματα αγγουρι και σως που δε θυμαμαι τι ακριβως εβαλα.παντως λαιτ πραματα

SilverMan
21-08-11, 22:46
Τσακαλι μου!!μου ανοιξες την ορεξη!εισσαι ωραιιιος!~

xelashai
21-08-11, 23:06
1) γαλοπουλα με μαυρο ρυζι, κι απο κατω εχει γιαουρτι, λαδι ριγανη, πρ μηλο
2) Δικη μου παραλαγη στο πιτακι βρωμης με στηθος γαλοπουλα μεσα
3) Αυτο ειναι το γιαουρτι μου! Υλικα: 250γρ γιαουρτι, 40 γρ καρυδια, 10 γρ αμυγδαλα,10 γρ βρωμη, 10 γρ δημητριακα τυπου all bran, 30 γρ μελι, μια μυτη κανελα, προαιρετικα μισο μικρο φρουτο, πχ πρασινο μηλο η μπανανα. (ειναι πραγματικα πολυ νοστιμο, α στο τελος τα ανακατευω ολα αυτα μεσα στο μπολ, και μοιαζει σαν αυτα της αγορας τα περιεργα)
4) ΚΡΕΑΣ!! κοτοπουλο
5) κοτοπουλο με μαυρο ρυζι, λαδι ριγανη



πραγματικα ολα τα πιατα σου ειναι φοβερα!κ φαγητα που δεν τρωω ετσι οπως τα εχεις παρουσιασει τα λιγουρευομαι......βαλε και καμια συνταγουλα για εμας που δεν το εχουμε please....μπραβο παιδια φοβερο το topic!!!

tolis93
22-08-11, 16:27
παρτε και το σημερινο πρωινο κ μεσημεριανο
πρωινο---> ομελετα 2 ασπραδια 1 κροκος 2 φετες γαλοπουλα.καλαμποκι κρεμμυδι τυρακι πιπερια ντοματα πιπερι
8 σκανδιναβικες φρυγαννιες ολικης.200 γραμμαρια γιαουρτι.μελι(ποσο μη ρωτησετε) 1 μηλο.1 χωνακι(με το γιαουρτι τα σπαει)1 καφεδακι.30 γραμμαρια βρωμη με 100 μλ καυτο γαλα(ετσι να γινεται χυλος να ανοιγει κ η βρωμη) μαζι με λιγα δημιτριακα all bran

μεσημεριανο---> 1 αραβικη πιτα ολικης με μπιφτεκι γαλοπουλας κρεμμυδι πιπερια ντοματα μαρουλι σως δικια μου.1 σαλατα λαχανο.1 αγγουροντοματοσαλατα.4 πιπεριες στο φουρνο(καλα μιλαμε απιστευτες) με δικια μου σως παλι.
αυτα τα λιγα

Tasos Green
22-08-11, 16:29
το ντεκαφεινε το τρως μετα για να ενεργηθείς?:green:

tolis93
22-08-11, 16:46
το ντεκαφεινε το τρως μετα για να ενεργηθείς?:green:

το ντεκαφεινε ειχε μεσα σπιτικη μαρμελαδα κορομηλο αλλα ειπα να μη το πω...

Txc
22-08-11, 18:37
Για ποσα ατομα ειναι αυτο το πρωινο? 2-3?:green:

tolis93
22-08-11, 23:12
Για ποσα ατομα ειναι αυτο το πρωινο? 2-3?:green:

3.εμενα.το μυαλο μ κ το στομαχι μ:green:

SOSTARAS
30-08-11, 14:41
κατι απο πρωινο

Stella
30-08-11, 14:50
Ωραίος SOSTARAS!
Μ΄αρέσει το πρωινό σου!
...και λίγο μελάκι να΄βαζες......:bowdown:


....τώρα το είδα...έχει μέλι το ταχίνι ε;

SOSTARAS
30-08-11, 14:53
ναι ειναι ταχινη με μελι τα σπαει αν και λειπει η whey την ξεχασα δεν πειραζει

sofos
30-08-11, 14:56
ναι ειναι ταχινη με μελι τα σπαει αν και λειπει η whey την ξεχασα δεν πειραζει

το ταχινι ειναι αυτο στο βαζω που μοιαζει σα φυστικοβουτηρο?οι φετες μεσα εχουν σκετα τπτ?ειναι τοστ δλδ η σκετες?

Qlim4X
30-08-11, 22:21
τι πρωινα πολυτελιες ειναι αυτα? εγω γιατι ειμαι με γαλοπουλα πατατα για πρωινο? :(

exkaliber
30-08-11, 22:56
οσοθρεπτικο κι αν ειναι αυτο το ταχινι δεν παει κατω με την καμια

Saldi
31-08-11, 00:08
κατι απο πρωινο

SOSTARA κάνε μόνο κάτι με το γάλα σου:D
Γνωστή μου που έκανε χημική ανάλυση σε όλα τα Ελληνικά γάλατα για κάτι στοιχεία που χρειαζόταν το Αγνό βγηκε απο τα πιο βρώμικα γάλατα(νομίζω το πιό βρώμικο κιολας)....
Δεν θα πώ προφανώς τι να παρεις για να μην κάνω διαφημηση κάποια εταιρία απλά κάτι άλλο:D!

sofos
31-08-11, 00:20
SOSTARA κάνε μόνο κάτι με το γάλα σου:D
Γνωστή μου που έκανε χημική ανάλυση σε όλα τα Ελληνικά γάλατα για κάτι στοιχεία που χρειαζόταν το Αγνό βγηκε απο τα πιο βρώμικα γάλατα(νομίζω το πιό βρώμικο κιολας)....
Δεν θα πώ προφανώς τι να παρεις για να μην κάνω διαφημηση κάποια εταιρία απλά κάτι άλλο:D!

να φανταστω ολα ηταν πανω κατω μαπα,απλα μερικα λιγοτερο μαπα?γιατι κατι μου λεει οτι ο ευαγγελατος παλια ειχε δικιο :green::turtle:

noz1989
31-08-11, 00:28
SOSTARA κάνε μόνο κάτι με το γάλα σου:D
Γνωστή μου που έκανε χημική ανάλυση σε όλα τα Ελληνικά γάλατα για κάτι στοιχεία που χρειαζόταν το Αγνό βγηκε απο τα πιο βρώμικα γάλατα(νομίζω το πιό βρώμικο κιολας)....
Δεν θα πώ προφανώς τι να παρεις για να μην κάνω διαφημηση κάποια εταιρία απλά κάτι άλλο:D!Διαφημιση δεν κανεις αλλα δυσφημιση κανεις....;)

Saldi
31-08-11, 02:23
Διαφημιση δεν κανεις αλλα δυσφημιση κανεις....;)

Κάνω γιατί αυτά έβγαλε η ανάλυση!Αλλα για πιο λόγο να πώ δημόσια...Ξέρεις ΑΥΤΟ το γάλα είναι καλό?Απλά του προτίνω άλλη μάρκα για το καλό δικό του!

να φανταστω ολα ηταν πανω κατω μαπα,απλα μερικα λιγοτερο μαπα?γιατι κατι μου λεει οτι ο ευαγγελατος παλια ειχε δικιο :green::turtle:

Λάθος φαντάζεσαι...!

SOSTARAS
31-08-11, 07:35
το ταχινι ειναι αυτο στο βαζω που μοιαζει σα φυστικοβουτηρο?οι φετες μεσα εχουν σκετα τπτ?ειναι τοστ δλδ η σκετες?

τα ψωμακια ειναι σκετα και μετα πεφτει το ταχινη απο πανω;)

SOSTARAS
31-08-11, 07:37
οσοθρεπτικο κι αν ειναι αυτο το ταχινι δεν παει κατω με την καμια

αν εννοειεσ απο γευση με μελι ειναι τελειο ρε φιλε !!

Txc
31-08-11, 08:48
οσοθρεπτικο κι αν ειναι αυτο το ταχινι δεν παει κατω με την καμια

μπαααα μια χαρα παει και σκετο, αν σκεφτεις οτι εγω την βρωμη, την τροω με το κουταλι απευθειας απο την συσκευασια, αυτο δεν ειναι τιποτα :green:

SOSTARAS
31-08-11, 08:54
μια φορα εκανα το λαθοσ και πηρα ταχινη ολικησ το πεταξα κατεθυειαν τζαμπα 4 ευρω !!

Txc
31-08-11, 08:59
Γιατι ρε? Καλυτερο ειναι το ολικης...
Παρε ολικης και βαλε μελι χωριστα ξερω γω...
Ποιοτικα ειναι καλυτερο απο ολα το ολικης...

SOSTARAS
31-08-11, 09:06
γευστικα ομωσ φιλε πολυ πικρα πω ασε δεν θελω να το θυμαμαι

sTeLaKoS
31-08-11, 09:43
SOSTARA κάνε μόνο κάτι με το γάλα σου:D
Γνωστή μου που έκανε χημική ανάλυση σε όλα τα Ελληνικά γάλατα για κάτι στοιχεία που χρειαζόταν το Αγνό βγηκε απο τα πιο βρώμικα γάλατα(νομίζω το πιό βρώμικο κιολας)....
Δεν θα πώ προφανώς τι να παρεις για να μην κάνω διαφημηση κάποια εταιρία απλά κάτι άλλο:D!

Το ΑΓΝΟ από μικρό, με έκανε παλικάρι* και δόξα το θεό μια χαρά είμαι. :welcome:

*(κι ο γαλατάς της γειτονιάς αγόρασε Ferrari:green:)



Τι εννοείς με τη λέξη "βρόμικο"; Θέλεις να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

Txc
31-08-11, 09:56
SOSTARA κάνε μόνο κάτι με το γάλα σου:D
Γνωστή μου που έκανε χημική ανάλυση σε όλα τα Ελληνικά γάλατα για κάτι στοιχεία που χρειαζόταν το Αγνό βγηκε απο τα πιο βρώμικα γάλατα(νομίζω το πιό βρώμικο κιολας)....
Δεν θα πώ προφανώς τι να παρεις για να μην κάνω διαφημηση κάποια εταιρία απλά κάτι άλλο:D!

Μπορεις να το αποδειξεις αυτο?
Γνωστη σου?
Θελω να δω την ερευνα...
Χωρις αποδειξεις, μην βγαινεις και τα λες αυτα...
Εγω πινω 1 λιτρο γαλα την ημερα αγνο για την ακριβεια 0%...
Δειξε μας την ερευνα...
Και τι να παρουμε δλδ?
Εβροφαρμα που θα λειξει μετα απο 2 μερες και καθε 2 μερες πρεπει να τρεχω στον Μασουτη να παρω γαλα?
Κοροιδευομαστε?
Να κραταει κανα 2-3 εβδομαδες τουλαχιστον, να ψωνιζεις μια φορα την εβδομαδα, δεν γινετε καθε 2 μερες να πηγαινω να παιρνω γαλα...
Το Ολυμπος τι λεει?

xrisbud
31-08-11, 11:00
Το Ολυμπος δεν είναι τόσο ύποπτο - έχει μία φήμη. Το ΑΓΝΟ μόνο αγνό δεν είναι, ποιος ξέρει πόσες φορές κάνουν παστερίωση και τα ξαναπουλάνε, είχε δημοσιευθεί και παιλά στον τύπο, έφαγαν μεγάλο πρόστημο. Η ΑΓΝΟ - που έχει και τα χειρότερα, μιλάμε για πολύ βρώμα - παγωτά έπρεπε να ειχε κλείσει. Ούτε συγνώμη δεν καταδέχτηκε να ζητήσει από το κοινό, όπως έκανε η ΦΑΓΕ όταν βρέθηκαν γυαλιά σε κάτι γυαούρτια της. Μάλλον η ΑΓΝΟ τα σπρώχνει σε τίποτα Βουλγαρίες και λοιπα Βαλκάνια εκεί που δεν υπάρχουν νόμοι και έλεγχοι.

Φίλε πάρε ΔΕΛΤΑ - Danone ή ΦΑΓΕ - το ακριβό είναι πάντα καλό.

xrisbud
31-08-11, 11:03
Το Ολυμπος δεν είναι τόσο ύποπτο - έχει μία φήμη. Το ΑΓΝΟ μόνο αγνό δεν είναι, ποιος ξέρει πόσες φορές κάνουν παστερίωση και τα ξαναπουλάνε, είχε δημοσιευθεί και παιλά στον τύπο, έφαγαν μεγάλο πρόστημο. Η ΑΓΝΟ - που έχει και τα χειρότερα, μιλάμε για πολύ βρώμα - παγωτά έπρεπε να ειχε κλείσει. Ούτε συγνώμη δεν καταδέχτηκε να ζητήσει από το κοινό, όπως έκανε η ΦΑΓΕ όταν βρέθηκαν γυαλιά σε κάτι γυαούρτια της. Μάλλον η ΑΓΝΟ τα σπρώχνει σε τίποτα Βουλγαρίες και λοιπα Βαλκάνια εκεί που δεν υπάρχουν νόμοι και έλεγχοι.

Φίλε πάρε ΔΕΛΤΑ - Danone ή ΦΑΓΕ - το ακριβό είναι πάντα καλό.

θες απόδειξη; Σε κανένα σουπερ μαρκετ της Αθήνες δεν πουλάνε ΑΓΝΟ προιοντα

Babis Stinson
31-08-11, 11:06
Ταχίνι ολική παίρνω κι εγώ παιδιά, με μέλι σε φέτες σικάλεως Κρις-Κρις είναι απόλαυση..!!

john john
31-08-11, 11:12
οτι εχει σχεση με χαλβα ειναι απαισιο..νομιζω?

Saldi
31-08-11, 11:39
Μπορεις να το αποδειξεις αυτο?
Γνωστη σου?
Θελω να δω την ερευνα...
Χωρις αποδειξεις, μην βγαινεις και τα λες αυτα...
Εγω πινω 1 λιτρο γαλα την ημερα αγνο για την ακριβεια 0%...
Δειξε μας την ερευνα...
Και τι να παρουμε δλδ?
Εβροφαρμα που θα λειξει μετα απο 2 μερες και καθε 2 μερες πρεπει να τρεχω στον Μασουτη να παρω γαλα?
Κοροιδευομαστε?
Να κραταει κανα 2-3 εβδομαδες τουλαχιστον, να ψωνιζεις μια φορα την εβδομαδα, δεν γινετε καθε 2 μερες να πηγαινω να παιρνω γαλα...
Το Ολυμπος τι λεει?

Δεν επέβαλα σε κανέναν την γνώμη μου ούτε θα κάτσω να αποδείξω με την χημική ανάλυση και να την βάλω να ψάχνει αν την βρεί κλπ κλπ(γνωστή μου ναι..Για την ακρίβεια η αδερφή του κολλιτου μου εδω και 10 χρόνια)
Τι να παρεις??Να ονομάσω εταιρίες δηλαδή?
Οσο για το γάλα..Να ξέρεις οτι το γάλα το καλό δεν είναι αυτο που κρατάει 10 μερες!!Τα γάλατα έχουν ημερομινία 2-4 μέρες αν πάρεις αυτά που κρατάνε 10 μέρες να ξέρεις οτι έχουν πολλά συντηριτικά και μόνο αγνά δεν είναι
Επειδή ρώτησες για το Ολυμπος να σου πώ οτι είναι παρα πολύ καλό!!Αν θέλεις στείλε μου ενα pm να σου πώ εταιρίες κα ιτι είχε βγάλει η ανάλυση!

Το ΑΓΝΟ από μικρό, με έκανε παλικάρι* και δόξα το θεό μια χαρά είμαι. :welcome:

*(κι ο γαλατάς της γειτονιάς αγόρασε Ferrari:green:)



Τι εννοείς με τη λέξη "βρόμικο"; Θέλεις να γίνεις πιο συγκεκριμένος;
Εννοω οτι είχαν βρεί δίαφορα στοιχεία μέσα στο γάλα τα οποία βρισκόντουσαν εκει ΧΩΡΙΣ λόγο!!Αν βρείς μαγνήσιο σε γάλα λογικό..Αν βρεις βαρέα μέταλα δεν είναι λογικο...ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΗΤΑΝ!

Το Ολυμπος δεν είναι τόσο ύποπτο - έχει μία φήμη. Το ΑΓΝΟ μόνο αγνό δεν είναι, ποιος ξέρει πόσες φορές κάνουν παστερίωση και τα ξαναπουλάνε, είχε δημοσιευθεί και παιλά στον τύπο, έφαγαν μεγάλο πρόστημο. Η ΑΓΝΟ - που έχει και τα χειρότερα, μιλάμε για πολύ βρώμα - παγωτά έπρεπε να ειχε κλείσει. Ούτε συγνώμη δεν καταδέχτηκε να ζητήσει από το κοινό, όπως έκανε η ΦΑΓΕ όταν βρέθηκαν γυαλιά σε κάτι γυαούρτια της. Μάλλον η ΑΓΝΟ τα σπρώχνει σε τίποτα Βουλγαρίες και λοιπα Βαλκάνια εκεί που δεν υπάρχουν νόμοι και έλεγχοι.

Φίλε πάρε ΔΕΛΤΑ - Danone ή ΦΑΓΕ - το ακριβό είναι πάντα καλό.
Οπως ΠΟΛΥ σωστά λεει ο xrisbud η Αγνό είχε φάει τέτοια μύνηση που ήταν έτοιμη να κλείσει....Με τις τραγικές εγκαταστάσεις....Δεν τηρούσε καν τα βασικά του iso-haccp!Τυχαίο αυτό?Και η φάγε ηταν πολύ υποπτη αλαλ σε πολύ καλύτερη θέση απο την Αγνο...!οσο για την Δελτα δεν θα έλεγα τα καλύτερα!

θες απόδειξη; Σε κανένα σουπερ μαρκετ της Αθήνες δεν πουλάνε ΑΓΝΟ προιοντα

αχαχαχ Αυτο ρε φίλε δεν αποτελεί απόδειξη!!Ξέρεις πόσα ΠΟΛΥ καλα πράγματα υπάρχουν που μπορει να μην εχει η Αθήνα ή η Θεσσαλονίκη???
Εχετε Γαλα ΣΕΡΓΑΛ?Απο Σερρες είναι και το κακάο του ειδικά αν το δοκιμάσεις θα καταλάβεις...!και το γάλα πεντακάθαρο...!

Saldi
31-08-11, 11:39
οτι εχει σχεση με χαλβα ειναι απαισιο..νομιζω?

Μπορώ να τρωω χαλβά κα ιψωμί ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!αχαχαχαχ αλλα παχαίνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

xrisbud
31-08-11, 12:02
Δεν επέβαλα σε κανέναν την γνώμη μου ούτε θα κάτσω να αποδείξω με την χημική ανάλυση και να την βάλω να ψάχνει αν την βρεί κλπ κλπ(γνωστή μου ναι..Για την ακρίβεια η αδερφή του κολλιτου μου εδω και 10 χρόνια)
Τι να παρεις??Να ονομάσω εταιρίες δηλαδή?
Οσο για το γάλα..Να ξέρεις οτι το γάλα το καλό δεν είναι αυτο που κρατάει 10 μερες!!Τα γάλατα έχουν ημερομινία 2-4 μέρες αν πάρεις αυτά που κρατάνε 10 μέρες να ξέρεις οτι έχουν πολλά συντηριτικά και μόνο αγνά δεν είναι
Επειδή ρώτησες για το Ολυμπος να σου πώ οτι είναι παρα πολύ καλό!!Αν θέλεις στείλε μου ενα pm να σου πώ εταιρίες κα ιτι είχε βγάλει η ανάλυση!

Εννοω οτι είχαν βρεί δίαφορα στοιχεία μέσα στο γάλα τα οποία βρισκόντουσαν εκει ΧΩΡΙΣ λόγο!!Αν βρείς μαγνήσιο σε γάλα λογικό..Αν βρεις βαρέα μέταλα δεν είναι λογικο...ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΗΤΑΝ!

Οπως ΠΟΛΥ σωστά λεει ο xrisbud η Αγνό είχε φάει τέτοια μύνηση που ήταν έτοιμη να κλείσει....Με τις τραγικές εγκαταστάσεις....Δεν τηρούσε καν τα βασικά του iso-haccp!Τυχαίο αυτό?Και η φάγε ηταν πολύ υποπτη αλαλ σε πολύ καλύτερη θέση απο την Αγνο...!οσο για την Δελτα δεν θα έλεγα τα καλύτερα!


αχαχαχ Αυτο ρε φίλε δεν αποτελεί απόδειξη!!Ξέρεις πόσα ΠΟΛΥ καλα πράγματα υπάρχουν που μπορει να μην εχει η Αθήνα ή η Θεσσαλονίκη???
Εχετε Γαλα ΣΕΡΓΑΛ?Απο Σερρες είναι και το κακάο του ειδικά αν το δοκιμάσεις θα καταλάβεις...!και το γάλα πεντακάθαρο...!

Το ξέρω φίλε και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, έφερα ως παράδειγμα την αθήνα λόγω του μεγέθους του καταναλωτικού κοινού.
Από Θεσ/νίκη που έχει και τα γραφέια της μία εταιρία με εργοστάσιο στη Φλώρινα - βγαίνει ένα φυστικοβούτυρο που σε τρελαίνει, και μόνο ένα σουπερ μαρκετ στην αθήνα αντιπροσωπεύει. Και φθηνό και αγνό. όταν το αγοράζω παίρνω 10 βάζα. Τύφλα νά'χει το Skippy.

exkaliber
31-08-11, 12:53
αν εννοειεσ απο γευση με μελι ειναι τελειο ρε φιλε !!

δεν ξερω αν με μελι ειναι καλυτερο,ψηνομαι ομως να το δοκιμασω
τοσο θρεπτικη τροφη και να μν μπορω να το φαω...κριμα ειναι:green:

xrisbud
31-08-11, 13:42
δεν ξερω αν με μελι ειναι καλυτερο,ψηνομαι ομως να το δοκιμασω
τοσο θρεπτικη τροφη και να μν μπορω να το φαω...κριμα ειναι:green:

φιλαράκι, κάνε παραλλαγές, εγώ τρώω το χανίνι ανακατεμένο με μέλι και κακάο. Δοκίμασέ το.
Ή μπορέις να το ανακατέψεις με το μίγμα που φτιάχνεις το ρόφημα της σοκολάτας (αλλά αυτό περιέχει ζάχαρη, προσοχή).


ταχίνι ήθελα να γράψω.

exkaliber
31-08-11, 13:57
^
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Ikos
31-08-11, 14:16
Πάρτε και μια σπιτική τούρτα γενεθλίων Σεράνο σοκολατίνα. Υπολόγισα τις θερμίδες όλης της τούρτας να είναι γύρω στις 6.000!



30666

30667

30668

30669

Saldi
31-08-11, 14:26
Πάρτε και μια σπιτική τούρτα γενεθλίων Σεράνο σοκολατίνα. Υπολόγισα τις θερμίδες όλης της τούρτας να είναι γύρω στις 6.000!



30666

30667

30668

30669

ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΓΚΟΥ!?

Ikos
31-08-11, 14:42
ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΓΚΟΥ!?


:) Φίλε μου είναι η καλύτερη περίοδος για τέτοιες φώτο!
Φαντάζεσαι να τις έδειχνα Μάιο μήνα που όλοι είναι σε περίοδο γράμμωσης? Το μισό forum θα πηδούσε από το παράθυρο...
Τρώς ένα κομμάτι και θα στο ανταποδώσει ο δικέφαλος σου, χρειάζονται κι αυτά :thumbup:

Stella
31-08-11, 15:34
οτι εχει σχεση με χαλβα ειναι απαισιο..νομιζω?

Ότι έχει σχέση με χαλβά...είναι τόσο τέλειοοοοο....και τόσο απαγορευμένοοοοοοο....:(

themisdas
31-08-11, 15:45
:) Φίλε μου είναι η καλύτερη περίοδος για τέτοιες φώτο!
Φαντάζεσαι να τις έδειχνα Μάιο μήνα που όλοι είναι σε περίοδο γράμμωσης? Το μισό forum θα πηδούσε από το παράθυρο...
Τρώς ένα κομμάτι και θα στο ανταποδώσει ο δικέφαλος σου, χρειάζονται κι αυτά :thumbup:

εσύ τι ανταπόδωση είδες ;

Ikos
31-08-11, 16:47
εσύ τι ανταπόδωση είδες ;

ΠΡΟΣΟΧΗ!, όποιος νομίσει ότι τρώγοντας σοκολατίνες πάστες σε συχνη βάση θα πετύχει υψηλούς στόχους στο πρόγραμμα γυμναστικής που κάνει, θα κάνει λάθος. Θέλει προσπάθεια και πολύ ιδρώτα με επιμονή, πραγματοποιήσιμους στόχους και σωστή διατροφή ( η οποία μπορεί να είναι και γευστικότατη).

Αλλά εγώ έγραψα φίλε μου ότι αυτή είναι μια τούρτα γενεθλίων, που σημαίνει μία φορά το χρόνο.

Επίσης, έγινε με καθαρά-αγνά υλικά, που σημαίνει πολλά και αυτό. Πχ. έχω δει γλυκά ή παγωτά σε ψυγεία σούπερμαρκετ που γράφουν ' chocolate flavoured' στα ψηλά γράμματα, εκεί που γράφει για τα υλικά! Δεν βάζουν καν σοκολάτα στα γλυκά οι τσίπηδες, ενώ βάζουν μια ταμπελάρα Chocolate πάνω στη συσκευασία.

Για το δικέφαλο τώρα: Δε θα δεις άμεσο κέρδος στο δικέφαλο με το να φας το γλυκό. Θα έχεις όμως το αίσθημα της ικανοποίησης-ευχαρίστησης (ανέβασμα ψυχολογίας) και επίσης παραπάνω ενέργεια (θερμίδες) για το γυμναστήριο. Ένα κομμάτι τούρτας αραιά και που (όχι όταν βρικόμαστε σε περίοδο δίαιτας ή γράμμωσης) μπορούμε να το φάμε, έστω κάνουμε παραπάνω αερόβιο την επόμενη φορά στο γυμν.

Τέλος, αν ρωτάς εμένα, είμαι στα 1,80 ύψος - 79κ - 8.1% λίπος , με πρόγραμμα γυμναστικής τα τελευταία δυο χρόνια που έχει πολύ αερόβιο και σχετικά χαμηλής έντασης βάρη (αν και βάρη 6 φορές την εβδομάδα), και ίσως το κάνω και ποστ, γιατί είναι διαφορετικό από όσα έχω διαβάσει στο site.

υγ: επειδή ο γραπτός λόγος είναι κάπως απρόσωπος , ότι γράφω είναι εννοείται καλοπροαίρετα και με φιλική διάθεση ;)

SOSTARAS
01-09-11, 10:49
να βαλω και ενα 10τιανο

SOSTARAS
01-09-11, 11:17
να βαλω και ενα 10τιανο

και μια μικρη σοκολατα πρωτεινησ πιστευω θα ηταν μια χαρα ε μια pro-plex

Saldi
01-09-11, 11:39
και μια μικρη σοκολατα πρωτεινησ πιστευω θα ηταν μια χαρα ε μια pro-plex

Χωρίς να ξέρω πολλά με ψάξιμο που έκανα διαπίστωσα οιτ οι σοκολάτες-μπαρες πρωτεινης δεν λένε καθόλου...Πόσο μάλλον οταν έχει κανονική προτείνη και σωστό φαγητό...Ειναι καθαρά λύση ανάγκης και πολλες με σόγια μέσα!

SOSTARAS
01-09-11, 12:09
Χωρίς να ξέρω πολλά με ψάξιμο που έκανα διαπίστωσα οιτ οι σοκολάτες-μπαρες πρωτεινης δεν λένε καθόλου...Πόσο μάλλον οταν έχει κανονική προτείνη και σωστό φαγητό...Ειναι καθαρά λύση ανάγκης και πολλες με σόγια μέσα!

η μικρη ειναι 35 γραμαρια και εχιε 9,κατι γραμαρια πρωτεινη και 24. κατι γραμαρια υδατανθρακα λιπαρα δεν θυμαμαι ακριβωσ απλα για να εισαι λιγο πιο σιγουροσ οτι εισαι στα πλαισια των 30 με 35 γραμαρια πρωτεινησ ανα γευμα γιατι σιγουρα στισ διατροφικεσ αξιεσ που αναγραφονται στα πινακακια γραφουν υπερβολεσ για να πουλησουν

Saldi
01-09-11, 12:39
η μικρη ειναι 35 γραμαρια και εχιε 9,κατι γραμαρια πρωτεινη και 24. κατι γραμαρια υδατανθρακα λιπαρα δεν θυμαμαι ακριβωσ απλα για να εισαι λιγο πιο σιγουροσ οτι εισαι στα πλαισια των 30 με 35 γραμαρια πρωτεινησ ανα γευμα γιατι σιγουρα στισ διατροφικεσ αξιεσ που αναγραφονται στα πινακακια γραφουν υπερβολεσ για να πουλησουν
Αυτό εδώ είναι σπάνιο εως απίθανο...Επειδή στην δουλειά μας έχουμε τρόφιμα και βγάζουμε πινακάκια κλπ κλπ...σε πληροφορώ οτι δεν μπορείς να γράψεις οτι θέλεις..δεν είναι ετσι απλά..Γιατι στον έλεγχο θα εχεισ τεράστιο πρόβλημα ακόμα και επιστροφή παρτίδας,lot number κλπ κλπ...ΒΕΒΑΙΑ αυτά που σου λέω ισχύουν για εξαγωγές τώρα αν στο Ελλαδιστάν ΚΑΙ αυτα είνα ιπειραγμένα σηκώνω τα χέρια μου!
Οσο για τις μπάρες απλά δεν είναι καλές για να την έχεις μέσα στο προγραμμα σου...Να μην την υπολογίζεις απλά αν χάσεις γευμα η θες να αναπληρώσεις κάτι τότε οκ!

PerroMalo
01-09-11, 13:16
Αφού ξαναγίνεται bump σε αυτό το θέμα..ας βάλω και γω το λιθαράκι μου! :)
Στις αρχές μου κράταγα και γω αρχείο...τώρα το έχω παρατήσει...κάτι έχει μείνει όμως στο pc...
Vamos bulking λοιπόν!!
30695
Σαλάτα λάχανο-καρότο, 2 φιλέτα μοσχάρι, κολοκύθια-πατάτες (το mouse έχει κάτσει εκεί για να φανεί το μέγεθος του φιλέτου ;) )
30694
Χόρτα, γαλέος, πάτατα-καρότο
30696
Μαρούλι, ρύζι, φιλέτο μοσχάρι
30697
Σπανακόρυζο, 2 φέτες γαλόπουλο, φιλέτο μοσχάρι
30698
Χταπόδι-κριθαράκι, 2 ασπράδια, κολοκύθι-πατάτα-καρότο
30699
Φασολάκι-γαλόπουλο, μοσχάρι
30700
Φακές, τονοσαλάτα, φέτα, ασπράδια
30701
Ψαρόσουπα, ψαράκι-καρότο-πατάτα-κολοκύθι
30702
Πατάτα-κοτόπουλο-ρύζι
Έρχεται και συνέχεια....

PerroMalo
01-09-11, 13:24
Part 2 :)

30703
Μπιφτέκια (κιμάς μοσχαρίσιος) γεμιστά με φέτα και ασπράδια, μαρούλι
30704
Χοχλιοί με πιλάφι (όλα τα $$ όμως!!)
30705
Ομελέτα 3 ασπράδια-1ολόκληρο (ντομάτα-φέτα-γαλόπουλο-τρικαλ light-ελιά), cottage
30706
Bedtime snack --> γιαούρτι 2%-καρύδια-αμύγδαλα-σταφίδες
30707
Πρωινό (αυτό είναι σημερινό! :) )

beefmeup
01-09-11, 13:32
φιλε μονο κ μονο απο το πιατο με τα σαλιγκαρια φενεται οτι εισαι μερακλης,ευγε:toast:

gym
01-09-11, 13:34
φιλε μονο κ μονο απο το πιατο με τα σαλιγκαρια φενεται οτι εισαι μερακλης,ευγε:toast:

ιιιιιιιιιιιιιι αυτα τα σαλιγκαρια παπαπααπ....μετα απο εκει δεν ειδα αλλο...δεν αντεξα...χιχι...

μα πως ρε παιδια τα τρωτε αυτα?:shock:

κατα τα αλλα καλος...:thumbup:

Stella
01-09-11, 13:39
Πωπωωωωωω.....:shock:
Perro Mallo τέλεια τα γευματά σου!!! (εκτός από τα σαλιγκάρια!)
Μου αρέσει πολύ η διατροφική σου προσέγγιση που έχεις τόσο μεγάλη ποικιλία και τρώς απ΄ολα! :thumbup::thumbup::thumbup:

PerroMalo
01-09-11, 13:40
φιλε μονο κ μονο απο το πιατο με τα σαλιγκαρια φενεται οτι εισαι μερακλης,ευγε:toast:

χεχε...έτσι είναι...εδώ στη Κρήτη όσο να πεις, ξέρουμε να τρώμε!! :Ρ
:thumbsup: :toast:


ιιιιιιιιιιιιιι αυτα τα σαλιγκαρια παπαπααπ....μετα απο εκει δεν ειδα αλλο...δεν αντεξα...χιχι...

μα πως ρε παιδια τα τρωτε αυτα?:shock:

κατα τα αλλα καλος...:thumbup:

Γούστα είναι αυτά!!Εγώ ας πούμε νομίζω ότι αν φάω χαβιάρι θα πεθάνω!!Μια φορά έφαγα...και ποτέ ξανά :puke:
Ελπίζω να μη το λες χωρίς να έχεις δοκιμάσει όμως!!
:)

xrisbud
01-09-11, 13:48
Part 2 :)

30703
Μπιφτέκια (κιμάς μοσχαρίσιος) γεμιστά με φέτα και ασπράδια, μαρούλι
30704
Χοχλιοί με πιλάφι (όλα τα $$ όμως!!)
30705
Ομελέτα 3 ασπράδια-1ολόκληρο (ντομάτα-φέτα-γαλόπουλο-τρικαλ light-ελιά), cottage
30706
Bedtime snack --> γιαούρτι 2%-καρύδια-αμύγδαλα-σταφίδες
30707
Πρωινό (αυτό είναι σημερινό! :) )


τώρα εμείς δεν ξέρουμε τις μάρκες αυτών, όπως τις έσβησες δεν καταλαβαίνουμε τίποτα !! :P

PerroMalo
01-09-11, 13:49
Πωπωωωωωω.....:shock:
Perro Mallo τέλεια τα γευματά σου!!! (εκτός από τα σαλιγκάρια!)
Μου αρέσει πολύ η διατροφική σου προσέγγιση που έχεις τόσο μεγάλη ποικιλία και τρώς απ΄ολα! :thumbup::thumbup::thumbup:

Για να λέμε του στραβού το δίκιο...είμαι απο τους φοιτητές που μένουν με τους γονείς τους...οπότε είμαι τυχερός(μες στην ατυχία μου) !!
Βοηθάει λοιπόν και η "ελληνίδα μάνα" αρκετά!! :P

PerroMalo
01-09-11, 13:50
τώρα εμείς δεν ξέρουμε τις μάρκες αυτών, όπως τις έσβησες δεν καταλαβαίνουμε τίποτα !! :P

Μπλοφάρω...έχω βάλει άλλες ετικέτες πάνω, ενώ στη πραγματικότητα είναι άλλα!!

Stella
01-09-11, 13:52
Όπως και να΄χει μπράβο που δεν είσαι κολλημένος στο "φιλέτο με ρύζι" συνέχεια!

themisdas
01-09-11, 14:48
ειπα και εδω να βαλω το πρωινο μου....30708
30709
( whey + μουσλι + γιαουρτι + μισο σακουλακι σαντιγι = τρελη γευση αλλα cheat)

Txc
01-09-11, 15:40
Τα αμυγδαλα στην φωτο μου φαινοντε ψημενα :green:

PerroMalo
01-09-11, 15:46
Τα αμυγδαλα στην φωτο μου φαινοντε ψημενα :green:

:inandout: ..γκούχου..είναι..γκούχου.. :inandout:

AntwnhsSs
01-09-11, 15:46
e ένταξη δεν άντεξα άλλο :) σημερινό μεσημεριανό (125gr ρύζι (άβραστο, τώρα οταν έβρασε δεν το ζύγισα) και 150gr κοτόπουλο)
30710

gym
01-09-11, 15:50
χεχε...έτσι είναι...εδώ στη Κρήτη όσο να πεις, ξέρουμε να τρώμε!! :Ρ
:thumbsup: :toast:



Γούστα είναι αυτά!!Εγώ ας πούμε νομίζω ότι αν φάω χαβιάρι θα πεθάνω!!Μια φορά έφαγα...και ποτέ ξανά :puke:
Ελπίζω να μη το λες χωρίς να έχεις δοκιμάσει όμως!!
:)

βασικα οχι δεν μπρω καν να τα δοκιμασω ετσι μυξιαρικα κ μαλακα που ειναι...,μπιαξ!αλλα οπως ειπες κ εσυ...γουστα ειναι αυτα!ουτε το χαβιαρι μ αρεσει!:green:

tolis93
01-09-11, 16:24
ε ασταδιαλα πια.παρτε την οργη να νιωσετε ρει!!! 400 γραμμαρια μοσχαρι(ναι σχεδον μισο κιλο)λεμονατο με 100 γραμμαρια(αβραστα) μακαρονια.λιιιγο κουνουπιδι.1 ντοματα(δν εχει μηνει ολη εδω) και βλητακια.ναι αυτα τα χρωματακια ειναι κετσαπ κ μουσταρδα

και πρωινο!
4 φετες ψωμι ολικης ΤΙΓΚΑ στο μελι.2 πιτες βρωμης με κακαο.καρπουζι και σταφυλια.1 ροδακινο.καφεδακι.1 γιαουρτακι
υποκληθειτε στη στομαχαρα του αχορταγου!!!:green:

tolis93
01-09-11, 16:27
ε ασταδιαλα πια.παρτε την οργη να νιωσετε ρει!!! 400 γραμμαρια μοσχαρι(ναι σχεδον μισο κιλο)λεμονατο με 100 γραμμαρια(αβραστα) μακαρονια.λιιιγο κουνουπιδι.1 ντοματα(δν εχει μηνει ολη εδω) και βλητακια.ναι αυτα τα χρωματακια ειναι κετσαπ κ μουσταρδα

και πρωινο!
4 φετες ψωμι ολικης ΤΙΓΚΑ στο μελι.2 πιτες βρωμης με κακαο.καρπουζι και σταφυλια.1 ροδακινο.καφεδακι.1 γιαουρτακι
υποκληθειτε στη στομαχαρα του αχορταγου!!!:green:

α ξεχασα.μεσημεριανο 2 κριτσινακια κ 1 φετα ψωμαρα:green:
Και το γιαουρτι στο πρωινο δν ειναι 200 γραμμαρια αλλα 300...και απο οτι βλεπετε εχει παιξει κ ενα νεκταρινι...α ναι και κανελιτσα...ρε ξεχναω τι τρωω!

rey1989
01-09-11, 16:27
τελικά μιλούσες σοβαρά όταν μου έλεγες ότι τρως πολλά και όμως δεν παχαίνεις :P:turtle::turtle:

μια απορία , τι εννοείς άβραστα μακαρόνια ?

tolis93
01-09-11, 16:28
τελικά μιλούσες σοβαρά όταν μου έλεγες ότι τρως πολλά και όμως δεν παχαίνεις :P:turtle::turtle:

ζητω τα βαρη και η μασα!α...και η...μαζα:green:

AntwnhsSs
01-09-11, 16:30
άρχοντας βλέπω :)

rey1989
01-09-11, 16:30
ζητω τα βαρη και η μασα!α...και η...μαζα:green:

Συμφωνώ αν και φοβάμαι αρκετά να φάω όπως κατάλαβες (σου έβγαλα την ψυχή να με πείσεις ότι δεν θα παχύνω με το να φτιάξω την διατροφή μου:green::green::green:).

tolis93
01-09-11, 16:31
Συμφωνώ αν και φοβάμαι αρκετά να φάω όπως κατάλαβες (σου έβγαλα την ψυχή να με πείσεις ότι δεν θα παχύνω με το να φτιάξω την διατροφή μου:green::green::green:).
ε ωριστε δες τι τρωω κ δες κ το αβαταρ μου κ πες μ αν παχαινεις με σωστο φαι:green:(δε το παιζω καπως απλα δε με λες και χοντρο...)

rey1989
01-09-11, 16:34
ε ωριστε δες τι τρωω κ δες κ το αβαταρ μου κ πες μ αν παχαινεις με σωστο φαι:green:(δε το παιζω καπως απλα δε με λες και χοντρο...)

Ναι μην νομίζεις, σύντομα οι φόβοι μου θα φύγουν(σιγά σιγά) , απλά είναι τόσο μεγάλο το σοκ της αλλαγής που δεν θελω να ξαναδω τον εαυτό μου όπως ήταν ούτε σε φωτογραφία με αποτέλεσμα να είμαι υπερβολικός ίσως. :green:

Giannistzn
01-09-11, 16:36
Τολη υπερβολικα τα βρισκω.. Ο υδ/κας οκ παει στο καλο, αλλα 400γρ μοσχαρι? Τι να το κανεις? Τεραστια ποσοτητα χωρις λογο..

AntwnhsSs
01-09-11, 16:38
Ναι μην νομίζεις, σύντομα οι φόβοι μου θα φύγουν(σιγά σιγά) , απλά είναι τόσο μεγάλο το σοκ της αλλαγής που δεν θελω να ξαναδω τον εαυτό μου όπως ήταν ούτε σε φωτογραφία με αποτέλεσμα να είμαι υπερβολικός ίσως. :green:

πρόσεξε λίγο εδώ γιατί και εγώ το ίδιο έπαθα και κλαίγομε τώρα από 110 έπεσα στα 60 κιλά δεν έτρωγα πολλά λόγο φοβίας μην ξαναγίνω όπως ήμουνα τώρα e 64 κιλά τρώω αρκετά και δεν περνώ και κιλά με το ζόρι ανεβαίνει η "σιγαρια"


και είμαι 1,83-84 αλλα σαν να ξεφύγαμε λίγο απο το θέμα :)

tolis93
01-09-11, 16:46
Τολη υπερβολικα τα βρισκω.. Ο υδ/κας οκ παει στο καλο, αλλα 400γρ μοσχαρι? Τι να το κανεις? Τεραστια ποσοτητα χωρις λογο..

μεταπροπονητικο γευμα ουσιαστικα ηταν.ε καπως επρεπε να φυγει η πεινα κ να καλυφθουν κατι κενες θερμιδες....στη τελικη γιατι οχι?

Giannistzn
01-09-11, 16:49
μεταπροπονητικο γευμα ουσιαστικα ηταν.ε καπως επρεπε να φυγει η πεινα κ να καλυφθουν κατι κενες θερμιδες....στη τελικη γιατι οχι?

100+ γρ πρωτεΐνης μονο απο το κρεας. Δεν νομιζω οτι χρεαζονται ακομα και μεταπροπονητικα. Και εγω παλια ετρωγα 3 χοιρινες και βαρος δεν επαιρνα.. Το θεμα ειναι στον υδ/κα.

Πανω απο 150γρ κρεας για εμενα ειναι υπερβολη και για τον οργανισμο και φυσικα και για την τσεπη. Απο εκει και περα, γνωμες ειναι αυτες ;)

Txc
01-09-11, 17:11
Γιαννη πρεπει να δεις διατροφη Phil Health στον ογκο, να καταλαβεις τι σημαινει υπερβολη...

9.500 θερμιδες την ημερα...

Καπου πρεπει να υπαρχει στο φορουμ, την ειχαν ποσταρει...

Eddie
01-09-11, 17:14
100+ γρ πρωτεΐνης μονο απο το κρεας. Δεν νομιζω οτι χρεαζονται ακομα και μεταπροπονητικα.

Σωστος,εκτος κι αν κανει IF η τρια γευματα τη μερα.Αλλιως τσαμπα ζοριζεις τα νεφρα.


Γιαννη πρεπει να δεις διατροφη Phil Health στον ογκο, να καταλαβεις τι σημαινει υπερβολη...

9.500 θερμιδες την ημερα...

Καπου πρεπει να υπαρχει στο φορουμ, την ειχαν ποσταρει...

Καμια σχεση..μερα με νυχτα οι pro με τους θνητους!

@perro malo πρεπει να δινεις πολλα φραγκα,ωραιος..με 25 ευρω το κιλο φιλετο μοσχαρι,δε βλεπω να νιωθεις και πολυ :P

Giannistzn
01-09-11, 17:21
Γιαννη πρεπει να δεις διατροφη Phil Health στον ογκο, να καταλαβεις τι σημαινει υπερβολη...

9.500 θερμιδες την ημερα...

Καπου πρεπει να υπαρχει στο φορουμ, την ειχαν ποσταρει...

Ναι ρε συ αλλα αυτος ειναι προ οπως ειπε και ο eddie ;)

exkaliber
01-09-11, 21:10
Δεν επέβαλα σε κανέναν την γνώμη μου ούτε θα κάτσω να αποδείξω με την χημική ανάλυση και να την βάλω να ψάχνει αν την βρεί κλπ κλπ(γνωστή μου ναι..

δεν ξηγιεσαι ωραια,αν ξερεις κατι σημαντικο μοιρασου το.



Πιο γενικα τωρα,εχω διαβασει ασχημα πραγματα στο γοογλε για το γαλα που πινουμε στην ελλαδα,δεν ασχοληθηκα να δω τι ισχυει και τι οχι
σκοπευω να αρχισω να στελνω μαιλ στις εταιριες ρωτωντας:green:

κυριως λεγεται οτι το ασβεστιο τους δεν ειναι καλης μορφης για αποροφηση,κατι αναλογο με το μαγνησιο oxide

απλα γραψτε γαλα αποροφηση στο google

PerroMalo
01-09-11, 21:38
@perro malo πρεπει να δινεις πολλα φραγκα,ωραιος..με 25 ευρω το κιλο φιλετο μοσχαρι,δε βλεπω να νιωθεις και πολυ :P

Το καλό το παλικάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι!!Παντρεύτηκα κόρη γελαδάρη και είχε προίκα 100 ζωντανά!!
:toast:

Eddie
01-09-11, 22:01
Το καλό το παλικάρι ξέρει κι άλλο μονοπάτι!!Παντρεύτηκα κόρη γελαδάρη και είχε προίκα 100 ζωντανά!!
:toast:

Εμεινε κανενα η τα φαγες ωρε?Καμια αδερφη εχει??? :P

PerroMalo
01-09-11, 22:21
Έχει αλλά τα χέρια της είναι σαν τα πόδια σου και έχει και μουστάκι!:banana:
Να κάμω κατάσταση??

Πολύ οφφ πάμε...:chinese:

Eddie
01-09-11, 22:30
Έχει αλλά τα χέρια της είναι σαν τα πόδια σου και έχει και μουστάκι!:banana:
Να κάμω κατάσταση??

Πολύ οφφ πάμε...:chinese:

Λεω να μεινω στο κοτοπουλο..να σαι καλα παντως :turtle:




(end off topic :^^:)

SOSTARAS
02-09-11, 11:02
και κατι απο μεσημεριανο 125γρριζυ με ψαρονεφρι και λιγο καλαμπολι και μουσταρδα

SOSTARAS
02-09-11, 14:00
και κατι απο μεσημεριανο 125γρριζυ με ψαρονεφρι και λιγο καλαμπολι και μουσταρδα

λειπει η αγγουροντοματοσαλατα!!

Hercules
02-09-11, 14:14
Πάρτε και μια σπιτική τούρτα γενεθλίων Σεράνο σοκολατίνα. Υπολόγισα τις θερμίδες όλης της τούρτας να είναι γύρω στις 6.000!



30666

30667

30668

30669

αν μπορεις φιλε να μου στειλεις σε πμ την συνταγη...:bowdown:

thanasis76
02-09-11, 14:29
100+ γρ πρωτεΐνης μονο απο το κρεας. Δεν νομιζω οτι χρεαζονται ακομα και μεταπροπονητικα. Και εγω παλια ετρωγα 3 χοιρινες και βαρος δεν επαιρνα.. Το θεμα ειναι στον υδ/κα.

Πανω απο 150γρ κρεας για εμενα ειναι υπερβολη και για τον οργανισμο και φυσικα και για την τσεπη. Απο εκει και περα, γνωμες ειναι αυτες ;)

σωστα!!!!! βασικα εγω στα 2 κυρια γευματα εχω 100γρ κρεατικο, δεν χρειαζεται παραπανω... :thumbup::thumbup:

Kostas95
02-09-11, 14:32
σωστα!!!!! βασικα εγω στα 2 κυρια γευματα εχω 100γρ κρεατικο, δεν χρειαζεται παραπανω... :thumbup::thumbup:

εγω παντως τρωω 150-200γρ κρεας στο μεσημεριανο και στο βραδυνο(και 150γρ ψαρι στο δεκατιανο) και μεσα σε 3μηνες σε περιοδο ογκου εχω βαλει 7κιλα(ξεκινησα 1.78 65κιλα) και τα ποσοστα λιπους εχουν ανεβει μονο 0.5% :thumbup::thumbup:

Stella
02-09-11, 14:39
100γρ είναι πολύ λίγο ρε παιδιά!Δε χορταίνεις καν!
Εδώ εγώ που είμαι και γυναίκα και τρώω 120-150γρ κρέας σε 2 τουλάχιστον γευματα!

thanasis76
02-09-11, 14:44
εγω παντως τρωω 150-200γρ κρεας στο μεσημεριανο και στο βραδυνο(και 150γρ ψαρι στο δεκατιανο) και μεσα σε 3μηνες σε περιοδο ογκου εχω βαλει 7κιλα(ξεκινησα 1.78 65κιλα) και τα ποσοστα λιπους εχουν ανεβει μονο 0.5% :thumbup::thumbup:

τρως πολυ πρωτεινη και δεν την χρειαζεσαι, και κανεις κακο και στην τσεπη σου....
πανω απο 100γρ ανα γευμα δεν το χρειαζομαστε ευκολα...
αλλα αφου εσυ εισαι οκ ετσι, καλος...

Kostas95
02-09-11, 14:45
100γρ είναι πολύ λίγο ρε παιδιά!Δε χορταίνεις καν!
Εδώ εγώ που είμαι και γυναίκα και τρώω 120-150γρ κρέας σε 2 τουλάχιστον γευματα!

και γω αυτο λεω πολυ λιγο μου φαινεται 100γρ..

thanasis76
02-09-11, 14:45
100γρ είναι πολύ λίγο ρε παιδιά!Δε χορταίνεις καν!
Εδώ εγώ που είμαι και γυναίκα και τρώω 120-150γρ κρέας σε 2 τουλάχιστον γευματα!

το κυριο γευμα δεν ειναι μονο 100γρ κρεας ομως...

Kostas95
02-09-11, 14:46
το κυριο γευμα δεν ειναι μονο 100γρ κρεας ομως...

ναι 150γραμμαρια κρεας και 1κουπα ρυζι βαζω και μια μαρουλοσαλατα..

thanasis76
02-09-11, 14:46
την δευτερα που θα παω για λιπομετρηση θα σας πω κατα ποσο η διατροφη μου παει καλα...;);)
με το ματι παω πολυ καλα αλλα να δουμε τι θα πει και το μηχανιμα στα νουμερα...:P:P

thanasis76
02-09-11, 14:48
ναι 150γραμμαρια κρεας και 1κουπα ρυζι βαζω και μια μαρουλοσαλατα..

εγω βαζω....
200 γρ λαχανο-αγγουρι
50 γρ βρωμη
20 γρ ξηροι καρποι αλεσμενοι
20 γρ goji
100 γρ κρεατικο
10 γρ ελαιολαδο

γινετε να μην χορτασω?? δεν νομιζω...