PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες με το φαγητο μας



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Kostas95
02-09-11, 14:50
εγω βαζω....
200 γρ λαχανο-αγγουρι
50 γρ βρωμη
20 γρ ξηροι καρποι αλεσμενοι
20 γρ goji
100 γρ κρεατικο
10 γρ ελαιολαδο

γινετε να μην χορτασω?? δεν νομιζω...

αα τοτε μαλιστα..αμα εχεις λεφτα για goji καλα ειναι:P

thanasis76
02-09-11, 14:54
αα τοτε μαλιστα..αμα εχεις λεφτα για goji καλα ειναι:P

αντι να βαζω 150-200 γρ κρεατικο, εχω μια ποικιλια στο γευμα μου... ειναι πολυ καλητερα πιστευω να περνουμε αυτα που χρειαζομαστε απο διαφορες πηγες...
οσο για το goji δεν ειναι και τραγικα ακριβο , το κρεας πιο ακριβο ειναι...:P:P:P

Kostas95
02-09-11, 15:00
αντι να βαζω 150-200 γρ κρεατικο, εχω μια ποικιλια στο γευμα μου... ειναι πολυ καλητερα πιστευω να περνουμε αυτα που χρειαζομαστε απο διαφορες πηγες...
οσο για το goji δεν ειναι και τραγικα ακριβο , το κρεας πιο ακριβο ειναι...:P:P:P

Συμφωνα απολυτα για την ποικοιλια στο Γευμα..
Και οταν λες για το κρεας,οταν εχει πατερα κρεοπωλη;)

thanasis76
02-09-11, 15:04
Συμφωνα απολυτα για την ποικοιλια στο Γευμα..
Και οταν λες για το κρεας,οταν εχει πατερα κρεοπωλη;)

εεεεεε πεσαμε στην περιπτωση... :green::green:
παντος με την διατροφη μου και την ποικιλια στα φαγητα, βλεπω τεραστια διαφορα, θα δω και σε νουμερα την δευτερα...
αλλα και μονο που αρχισα να βλεπω τα 4 σφουγγαρακια καταλαβαινω οτι παω σουπερ...:thumbup::thumbup:

Kostas95
02-09-11, 15:05
εεεεεε πεσαμε στην περιπτωση... :green::green:
παντος με την διατροφη μου και την ποικιλια στα φαγητα, βλεπω τεραστια διαφορα, θα δω και σε νουμερα την δευτερα...
αλλα και μονο που αρχισα να βλεπω τα 4 σφουγγαρακια καταλαβαινω οτι παω σουπερ...:thumbup::thumbup:

:O ωραιος:clap::clap::clap:

thanasis76
02-09-11, 15:06
:O ωραιος:clap::clap::clap:

;);)

Kostas95
02-09-11, 16:01
Μπιφτεκια Μοσχαριου με ρυζι και μαρουλι και 2ζυμαρακια.. Απο τα χερακια μου:)
:bowdown:3073630737

Αντωνης
02-09-11, 16:10
Toν Old Holborn τον πασπαλισες απο πανω για μυρωδικο?:green:

Kostas95
02-09-11, 16:14
Toν Old Holborn τον πασπαλισες απο πανω για μυρωδικο?:green:

χααχαχαχαχααχ οχι:P

Kostas95
02-09-11, 16:35
Τα old δεν ειναι δικα μου παντως:P

Saldi
03-09-11, 14:25
Τα old δεν ειναι δικα μου παντως:P

Είναι η Dunhill η κασετίνα?!

tyler_durden
03-09-11, 14:39
και γω 2 μπιφτεκια χτυπησα σημερα..με κιμα γαλοπουλας και φριγανια λαιτ στο πλασιμο..
φωτο δεν προλαβα να βγαλω..:P

Kostas95
03-09-11, 14:44
Είναι η Dunhill η κασετίνα?!

χαχααχ ευτυχως που δεν φαινεται καλα ο καμελ ο αναπτηρας και τα μαλμπορο κατω απο το μπλοκακι:P:P

Kostas95
03-09-11, 15:06
Δεν καπνιζω δεν ειναι δικα μου του ξ αδερφου μου ειναι:P:P να με 17χρονων να ασχολουμαι με το ββ και να καπνιζω τι να λεει?

rey1989
04-09-11, 15:00
παιδιά μην αρχίσετε το δούλεμα , είμαι χάλια στο μαγείρεμα :green::green::green::turtle:

λοιπόν , το μεσημεριανό μου (τώρα το χωνεύω)
Ειπα να ξεφύγο για σήμερα απο το κοτόπουλο στήθος που τρώω εδω και μήνες και να φάω μοσχάρι

30794

150gr μοσχάρι φιλέτο ψημένο σε αντικολλητικό τηγάνι μόνο με πιπέρι (δεν θυμάμαι μέρος αλλά ήταν αυτό με το λιγότερο λίπος (εξωτερικά δεν είχε).
50gr ρύζι καφέ (αν σας φαίνεται πολύ είναι επιδί έχει ντομάτα από κάτω και άπλωσε
μια μικρή ντομάτα
ελάχιστο αγγούρι
λίγο κρεμμύδι
μια κουταλιά ελαιόλαδο

το κρέας μου άρπαξε λίγο αλλά είναι που δεν έχω συνηθίσει να μαγειρεύω , που θα πάει θα μάθω :rolf::turtle:

tolis93
04-09-11, 15:06
παιδιά μην αρχίσετε το δούλεμα , είμαι χάλια στο μαγείρεμα :green::green::green::turtle:

λοιπόν , το μεσημεριανό μου (τώρα το χωνεύω)
Ειπα να ξεφύγο για σήμερα απο το κοτόπουλο στήθος που τρώω εδω και μήνες και να φάω μοσχάρι

30794

150gr μοσχάρι φιλέτο ψημένο σε αντικολλητικό τηγάνι μόνο με πιπέρι (δεν θυμάμαι μέρος αλλά ήταν αυτό με το λιγότερο λίπος (εξωτερικά δεν είχε).
50gr ρύζι καφέ (αν σας φαίνεται πολύ είναι επιδί έχει ντομάτα από κάτω και άπλωσε
μια μικρή ντομάτα
ελάχιστο αγγούρι
λίγο κρεμμύδι
μια κουταλιά ελαιόλαδο

το κρέας μου άρπαξε λίγο αλλά είναι που δεν έχω συνηθίσει να μαγειρεύω , που θα πάει θα μάθω :rolf::turtle:
το μοσχαρι μια χαρα μου φενεται το ρυζι μ φενεται λιγο αβραστο:green: στο φουρνο ρ συ μιση ωριτσα σε πυριμαχο σκευος μαζι με λιγο νερο λεμονι πιπερι αλλατι κ ετοιμος σιγα

themisdas
04-09-11, 15:08
παιδιά μην αρχίσετε το δούλεμα , είμαι χάλια στο μαγείρεμα :green::green::green::turtle:

λοιπόν , το μεσημεριανό μου (τώρα το χωνεύω)
Ειπα να ξεφύγο για σήμερα απο το κοτόπουλο στήθος που τρώω εδω και μήνες και να φάω μοσχάρι

30794

150gr μοσχάρι φιλέτο ψημένο σε αντικολλητικό τηγάνι μόνο με πιπέρι (δεν θυμάμαι μέρος αλλά ήταν αυτό με το λιγότερο λίπος (εξωτερικά δεν είχε).
50gr ρύζι καφέ (αν σας φαίνεται πολύ είναι επιδί έχει ντομάτα από κάτω και άπλωσε
μια μικρή ντομάτα
ελάχιστο αγγούρι
λίγο κρεμμύδι
μια κουταλιά ελαιόλαδο

το κρέας μου άρπαξε λίγο αλλά είναι που δεν έχω συνηθίσει να μαγειρεύω , που θα πάει θα μάθω :rolf::turtle:
το ρυζι ωμο το τρως?

rey1989
04-09-11, 15:09
το μοσχαρι μια χαρα μου φενεται το ρυζι μ φενεται λιγο αβραστο:green: στο φουρνο ρ συ μιση ωριτσα σε πυριμαχο σκευος μαζι με λιγο νερο λεμονι πιπερι αλλατι κ ετοιμος σιγα

το ρύζι το βράζω μισή ώρα (είναι brown) και δεν βράζει όπως το άσπρο.
το μοσχάρι λες να το βάζω στο φούρνο ? θα το δοκιμάσω την άλλη Κυριακή που θα ξαναφάω μοσχάρι :toast::toast:


το ρυζι ωμο το τρως?

όχι το βράζω αλλα θέλει πολύ ωρα.
και αν το αφήσω να βράζει πάνω απο 30 λεπτά ξεχνιέμαι και καίγεται
έκαψα στις 1 το ρύζι και έφτιαξα αλλο.
βασικά το ξέχασα και πηγα και δεν ειχε νερο και είχε γίνει μια μαύρη μάζα κάρβουνου και η κουζίνα ήταν λες και ειχε πιάσει φωτιά το σπίτι απο τους καπνούς , γιαυτό καλύτερα 30 λεπτά που το προσέχω...

tolis93
04-09-11, 15:14
το ρύζι το βράζω μισή ώρα (είναι brown) και δεν βράζει όπως το άσπρο.
το μοσχάρι λες να το βάζω στο φούρνο ? θα το δοκιμάσω την άλλη Κυριακή που θα ξαναφάω μοσχάρι :toast::toast:



όχι το βράζω αλλα θέλει πολύ ωρα.
και αν το αφήσω να βράζει πάνω απο 30 λεπτά ξεχνιέμαι και καίγεται
έκαψα στις 1 το ρύζι και έφτιαξα αλλο.
βασικά το ξέχασα και πηγα και δεν ειχε νερο και είχε γίνει μια μαύρη μάζα κάρβουνου και η κουζίνα ήταν λες και ειχε πιάσει φωτιά το σπίτι απο τους καπνούς , γιαυτό καλύτερα 30 λεπτά που το προσέχω...

καλα πολυ απλα γεμιζε μια ψηλη κατσαρολα με νερακι κ βαλτο μεσα κ ανα 15 λεπτα βαζε νερακι κ αστο καμια ωρα να γινει ανθρωπινο να τρωγεται.ετσι π το τρως τρ μια φορα το κανα κ ημουν το πεταω δε το πεταω απορω πως το τρως.παρε μακαρονια στη τελικη

tolis93
04-09-11, 15:20
αντε αντε να βαλω κ εγω τι εφαγα χτες...

rey1989
04-09-11, 15:22
καλα πολυ απλα γεμιζε μια ψηλη κατσαρολα με νερακι κ βαλτο μεσα κ ανα 15 λεπτα βαζε νερακι κ αστο καμια ωρα να γινει ανθρωπινο να τρωγεται.ετσι π το τρως τρ μια φορα το κανα κ ημουν το πεταω δε το πεταω απορω πως το τρως.παρε μακαρονια στη τελικη

ναι, θα βάζω μεγαλύτερη κατσαρόλα δίκιο έχεις γιατί και έτσι δεν ξέρω αν ειναι και κακό για το στομάχι. (κάνει κριτς κράτσ οταν το τρώς)
για να το μετρήσω βάζω 3ης κουταλιές της σούπας και έχω δεί οτι ειναι ακριβώς οσο ενα scoop που έχω απο την προιγούμενη προτείνη οπότε βάζω 1 scoop.
το περίεργο είναι πως βρήκα οτι 1 scoop 70cc = 30gr. μήπως είναι 50 στο ρίζι επειδή είναι πιο βαρύ από την σκόνη ? η μετράω το ρύζι μου λάθος και βάζω αντί για 50 , 30 γραμμάρια τελικά ?
θα πάρω ζυγαριά ακριβείας γιατι αυτη που είχαμε χάλασε , απλά δεν έχω 50+ euro αυτή την στιγμή (τόσο τις βρήκα) και βολεύομαι όπως μπορώ , ακόμα και το κρέας βάζω τον χασάπη στο super market να το μετράει :turtle::turtle::P

tolis93
04-09-11, 15:25
ναι, θα βάζω μεγαλύτερη κατσαρόλα δίκιο έχεις γιατί και έτσι δεν ξέρω αν ειναι και κακό για το στομάχι. (κάνει κριτς κράτσ οταν το τρώς)
για να το μετρήσω βάζω 3ης κουταλιές της σούπας και έχω δεί οτι ειναι ακριβώς οσο ενα scoop που έχω απο την προιγούμενη προτείνη οπότε βάζω 1 scoop.
το περίεργο είναι πως βρήκα οτι 1 scoop 70cc = 30gr. μήπως είναι 50 στο ρίζι επειδή είναι πιο βαρύ από την σκόνη ? η μετράω το ρύζι μου λάθος και βάζω αντί για 50 , 30 γραμμάρια τελικά ?
θα πάρω ζυγαριά ακριβείας γιατι αυτη που είχαμε χάλασε , απλά δεν έχω 50+ euro αυτή την στιγμή (τόσο τις βρήκα) και βολεύομαι όπως μπορώ , ακόμα και το κρέας βάζω τον χασάπη στο super market να το μετράει :turtle::turtle::P

αραξε μια κουταλια καπου εκει βγαινει 15-20 γραμμαρια.εγω κανω αλλο κολπακι.παιρνω ρυζι πχ.500 γραμμαρια.παιρνω ενα κουταλι συγκεκριμενο ενα μεγεθος γτ διαφερουν κ αυτα.κ μετραω κουταλιες.βγαζω μετα 500 γρ δια τις κουταλιες κ βγαζω γραμμαρια κουταλιας.τα μακαρονια τα χωριζω σε 5 μεριδες των 100.το κοτοπουλο οκ ξερω ποσο παιρνω.αλλα δε θελει ζυγαρια δλδ οκ τα 2 κ τα 3 γραμμαρια δεν θα σε σωσουν ουτε θα σε σκοτωσουν ειπαμε...α κ μεταξυ μας με 40 ευρω βρισκεις ζυγαρια με θερμιδομετρητη πανω.δλδ βαζεις θρεπτικα συστατικα στα 100 γρ ζυγιζεις το stuff και σου λεει πρωτεινες υδατανθρακες λιπαρα θερμιδες και γραμμαρια.μαγκια ε?

rey1989
04-09-11, 15:27
αραξε μια κουταλια καπου εκει βγαινει 15-20 γραμμαρια.εγω κανω αλλο κολπακι.παιρνω ρυζι πχ.500 γραμμαρια.παιρνω ενα κουταλι συγκεκριμενο ενα μεγεθος γτ διαφερουν κ αυτα.κ μετραω κουταλιες.βγαζω μετα 500 γρ δια τις κουταλιες κ βγαζω γραμμαρια κουταλιας.τα μακαρονια τα χωριζω σε 5 μεριδες των 100.το κοτοπουλο οκ ξερω ποσο παιρνω.αλλα δε θελει ζυγαρια δλδ οκ τα 2 κ τα 3 γραμμαρια δεν θα σε σωσουν ουτε θα σε σκοτωσουν ειπαμε...α κ μεταξυ μας με 40 ευρω βρισκεις ζυγαρια με θερμιδομετρητη πανω.δλδ βαζεις θρεπτικα συστατικα στα 100 γρ ζυγιζεις το stuff και σου λεει πρωτεινες υδατανθρακες λιπαρα θερμιδες και γραμμαρια.μαγκια ε?

πολύ καλό , ευχαριστώ για τα ίνφο για ακόμη μια φορά !
θα το ψάξω.:toast::toast:


αντε αντε να βαλω κ εγω τι εφαγα χτες...

στην 2ρη φωτό τί ειναι αυτα τα άσπρα ? ποπ κόρν ? :shock:

tolis93
04-09-11, 15:38
πολύ καλό , ευχαριστώ για τα ίνφο για ακόμη μια φορά !
θα το ψάξω.:toast::toast:



στην 2ρη φωτό τί ειναι αυτα τα άσπρα ? ποπ κόρν ? :shock:

βιολογικα ποπ κορν με μελι σε παρακαλω:green: το ζυγισμα ειναι θεμα μαθηματικων καθαρα να το ξερεις:)

sofos
04-09-11, 16:09
tolis στην πρωτη φωτο τι ειναι κοτοπουλο με πιπεριες?και στη 2η μπιφτεκι εχουν μεσα τα τοστ?

tolis93
04-09-11, 17:54
tolis στην πρωτη φωτο τι ειναι κοτοπουλο με πιπεριες?και στη 2η μπιφτεκι εχουν μεσα τα τοστ?

κοτοπουλο με πιπεριες κ κουνουπιδι(ποσο το λατρευω αυτο το κουνουπιδι) και ναι 100% ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ τα μπιφτεκια.στο 1ο εχω φτιαξει κ μια ιδιαιτερη σαλτσα μ βγηκε και πολυ προ.αλλα δε θυμαμαι τι εβαλα μεσα:green: πωπω μωλις χτυπισα 2 τοστ το 1 με τυρι γαλοπουλα κ ταχινι(τα σπασε) το 2ο ενα πραμα σα τα απο πανω αλλα με γαλοπουλα και 100 γρ(αβραστες)ταλιατελες ολικης με 1 κ σουπας ταχινι...μετρησε...αλλα ηθελαν κ κανελα γαμωτο:green: αυριο με το καλο!!!

jim-jimakos
04-09-11, 19:21
καλα πολυ απλα γεμιζε μια ψηλη κατσαρολα με νερακι κ βαλτο μεσα κ ανα 15 λεπτα βαζε νερακι κ αστο καμια ωρα να γινει ανθρωπινο να τρωγεται.ετσι π το τρως τρ μια φορα το κανα κ ημουν το πεταω δε το πεταω απορω πως το τρως.παρε μακαρονια στη τελικη

Το μαύρο ρύζι θέλει "μούλιασμα" σε νερό για καμιά ώρα να "φουσκώσει" όπως τα φασόλια...
Στη συνέχεια το στραγγίζεις, το βάζεις στην κατσαρόλα με νέο νεράκι και το βράζεις κανονικά...

Και εγω μέχρι να το μάθω "παιδεύτηκα" ....

rey1989
04-09-11, 19:24
Το μαύρο ρύζι θέλει "μούλιασμα" σε νερό για καμιά ώρα να "φουσκώσει" όπως τα φασόλια...
Στη συνέχεια το στραγγίζεις, το βάζεις στην κατσαρόλα με νέο νεράκι και το βράζεις κανονικά...

Και εγω μέχρι να το μάθω "παιδεύτηκα" ....

σοβαρά ?δηλαδή το αφήνω καμια ώρα να μουλιάσει και μετά το βάζω και το βράζω, καλά με σώζεις! δεν φαντάζεσαι τι περνάω κάθε μέρα , θα σπάσω κάνα δόντι στο τέλος!
θα το δοκιμάσω από αύριο!:thumbup:

jim-jimakos
04-09-11, 19:27
σοβαρά ?δηλαδή το αφήνω καμια ώρα να μουλιάσει και μετά το βάζω και το βράζω, καλά με σώζεις! δεν φαντάζεσαι τι περνάω κάθε μέρα , θα σπάσω κάνα δόντι στο τέλος!
θα το δοκιμάσω από αύριο!:thumbup:

:thumbup:
Το μαύρο ρύζι δεν βράζει αλλιώς... και 2 ωρες να το βραζεις ελάχιστα θα μαλακώσει...
Αν γουστάρεις πετάς και τπτ αρωματικα μέσα.. πιπέρια κλπ κλπ (στο μούλιασμα)...

rey1989
04-09-11, 19:51
:thumbup:
Το μαύρο ρύζι δεν βράζει αλλιώς... και 2 ωρες να το βραζεις ελάχιστα θα μαλακώσει...
Αν γουστάρεις πετάς και τπτ αρωματικα μέσα.. πιπέρια κλπ κλπ (στο μούλιασμα)...

ωραία ιδέα! θα το δοκιμάσω αύριο!.:toast:

Gaspari
05-09-11, 01:55
Αύριο θα ανεβάσω την πίτσα που θα παραγγείλω για να φάω το τσίτ μου 2 μέρες πρίν ξεκινήσω γυμναστήριο.....

STAY TUNED :green: :P

tolis93
05-09-11, 15:29
ωραία ιδέα! θα το δοκιμάσω αύριο!.:toast:

βασικα το τοπ στο ρυζακι ειναι η με ντοματουλα κ κρεμμυδακι η χυμο ντοματας αντι για ντοματα.η κετσαπ. και η αλλη και μαμω τις παραλαγες ειναι με καρυ και κοκκινο βασιλικο....μεταξυ μας μαζι με το ρυζι παει τραγικα το γιαουρτι....

AntwnhsSs
05-09-11, 15:55
βασικα το τοπ στο ρυζακι ειναι η με ντοματουλα κ κρεμμυδακι η χυμο ντοματας αντι για ντοματα.η κετσαπ. και η αλλη και μαμω τις παραλαγες ειναι με καρυ και κοκκινο βασιλικο....μεταξυ μας μαζι με το ρυζι παει τραγικα το γιαουρτι....

:turtle:και γω που νόμιζα πως ήμουνα ο μονος που του αρέσει, θεϊκή γεύση τα σπάει πολύ το ρύζι με γιαούρτι

tolis93
05-09-11, 16:29
ελα κ το σημερινο.καλαμαρι με ρυζι κουνουπιδι σαλατα λαχανο καροτο κ αλλη μια ντοματοσαλατα.κετσαπ μουσταρδα(πααντα μα παντα στο τραπεζι μας:green:)

RAMBO
10-09-11, 13:31
παρουσιαζω με αγαπη στο φορουμ το πρωινο μου -μπουγατσα με λιωμενη μερεντα και μεσα σοκολατα:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
30986

gym
10-09-11, 13:40
ραμπε...αμα σου πω οτι αυτο μου φανηκε σαν συκωτι αψητο πιο πολυ παρα για μπουγατσα....


ρε συ τιν ειν τουτο που εχει πνιγει η καημενη η μπουγατσα μεσα στη μερενταααααααααα.....:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

RAMBO
10-09-11, 13:43
καλα καλα το ξερω οτι ζηλευεις....:love:

Gianna
10-09-11, 13:50
Όσο κι αν πεθαίνω για σοκολάτα, δεν θα το κανα αυτό στην μπουγατσούλα!!! Και σκέτη με μπόλικη κανέλλα είναι τέλεια. (όχι φυσικά ότι δεν θα έτρωγα το δημιούργημά σου..., αλλά λέμε τώρα)

RAMBO
10-09-11, 14:05
Όσο κι αν πεθαίνω για σοκολάτα, δεν θα το κανα αυτό στην μπουγατσούλα!!! Και σκέτη με μπόλικη κανέλλα είναι τέλεια. (όχι φυσικά ότι δεν θα έτρωγα το δημιούργημά σου..., αλλά λέμε τώρα)

ειναι δυσκολο να αντιστεθεισ ποσο μαλλον εγω που ειμαι επιρρεπεισ σε αμαρτωλα πραματα:green:

Madd_Chadd
10-09-11, 14:22
παρουσιαζω με αγαπη στο φορουμ το πρωινο μου -μπουγατσα με λιωμενη μερεντα και μεσα σοκολατα:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
30986

Πωωω 2007 τι με θυμησες ετρωγα και εγω μια τετοια μαζι με 1 πεινιρλι 1 τυροπιτα και ενα ρυζογαλο με φουλ κανελα!!!:thumbup::bowdown:

RAMBO
10-09-11, 14:24
για να πω ολη την αληθεια ην συνοδευσα με μια πιτσα για κυριωσ:green:

Madd_Chadd
10-09-11, 14:32
για να πω ολη την αληθεια ην συνοδευσα με μια πιτσα για κυριωσ:green:

Το καλυτερο combo γλυκο αλμυρο ξανα γλυκο και παει λεγοντας.:thumbup:;)

tolis93
10-09-11, 23:29
θα ανευασω βιντεακι αυριο....βαφλιτσα θα φτιαξω αλλα τουμπανη με βρωμες κ ιστοριες...θα δειτε θα δειτε:green:

Saldi
11-09-11, 06:30
Νοστιμότατο δεν λέω το έχω τσιμπήσει πολλές φορές αυτο το cheat meal παλιά αλλα να οσυ πώ οτι αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ οπως το έφαγε προστέθηκε στην κοιλιά σου...Είναι λες κα ιτο κόλλησες πλέον..ίδιο αποτέλεσμα έχει...είτε το έτρωγε είτε όχι...!!!Μπορούσες δηλαδή δοκιμαστικά να το βάλεις πάνω στην κοιλιά σου και να έβλεπες πως θα γίνει:Daxaxaxaxaxaxaxax

RAMBO
13-09-11, 23:03
το βραδυνο μου μετα απο μια προπο ποδιων,σολωμοσ ψητοσ και ντακοι:bowdown::bowdown::bowdown:

Gianna
13-09-11, 23:09
:thumbup:Πω, πω....όλα τα λεφτά, εδώ πραγματικά ζωγράφισες!!! τρελαίνομαι και για τα 2!!!

RAMBO
13-09-11, 23:15
ελα απο τα μερη μας......

rey1989
14-09-11, 15:52
γιατί κάνω το λάθος και μπαίνω σε αυτο το θρέντ?:doh:

έχω φάει πριν 1,5 ώρα και με το που μπήκα εδώ μου ανοίξατε την όρεξη! πάω να κοπανίσω μια 2λτρ μπουκάλα νερό να ρθω στα ίσια μου :turtle::turtle:

(είχα ξεχάσει να πω thanks!!! στον jim-jimakos, που με έσωσε με το tip του για το ρύζι. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως το έτρωγα έτσι ... :shock::shock:)

franky94
14-09-11, 16:07
παρουσιαζω με αγαπη στο φορουμ το πρωινο μου -μπουγατσα με λιωμενη μερεντα και μεσα σοκολατα:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
30986

πω ρε φιλε τι μου κανεις τωρα με τις μπουγατσες!!!!

Giannistzn
15-09-11, 07:45
Σημερινο πρωινο. Βρωμη - αυγα - μπανανα.

Αριστερα εχει μελι-κανελα, δεξια 1/4σκουπ πρωτεΐνη και κακαο (το αραιωσα πολυ).

31156

Adinamos
15-09-11, 22:38
Ποιος θα βρει τι ειναι?:green:

p.s: Σα γνησιος φοιτητης τρωω παντα σε μιας χρησης πλατικο σερβιτσιο..

gym
15-09-11, 22:40
πες μου μονο οτι δεν ειναι σολωμος με γιαουρτι κ μελι....:shock::shock::shock::shock::shock:

Adinamos
15-09-11, 22:42
Οχι δεν ειναι σολωμος...! Τονος ειναι με γιαουρτι και μελι!!:P

tolis93
15-09-11, 22:47
Οχι δεν ειναι σολωμος...! Τονος ειναι με γιαουρτι και μελι!!:P

ενα θα πω....ΜΑΜΗΣΕ!!! αυριο π θα παιξουν γαριδουλες το βραδυ θα σου πω εγω τι εχει να γινει:green::green:

Adinamos
15-09-11, 22:58
Να παραθεσω και τα νουτρισιον φακτς: 45g protein, 10g carbs, 4,5g fat στην μια κονσερβα τονο σε νερο, 1 κεσεδακι γιαουρτι 2%, ενα κουταλακι μελι.;)

tolis93
15-09-11, 23:05
ε δε μπορουσα και εγω παιδακι ειμαι ζηλευω...το απογευματινο μου! 100 γρ μακαρονια.τα φρουτακια π βλεπετε.1 κ σουπας ταχινι μεσα στα μακαρονια.200 γρ γιαουρτι εχει κ μαρμελαδα με φρουκτοζη μεσα.και ενα τοστ με κοτατζ ντοματα αγγουρι γαλοπουλα μουσταρδα μαρουλι πιπερια...τα δα ολα!

venom1987
17-09-11, 15:24
Να παραθεσω και τα νουτρισιον φακτς: 45g protein, 10g carbs, 4,5g fat στην μια κονσερβα τονο σε νερο, 1 κεσεδακι γιαουρτι 2%, ενα κουταλακι μελι.;)



ενταξει φιλε δεν υπαρχεις μιλαμε φοβερο...για ποτε το βαζεις?βραδυ ,πρωι?

ΦΟΒΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟ

exkaliber
17-09-11, 18:23
31220

Giannistzn
17-09-11, 18:35
Χοιρινες με ρυζι ειναι εξ, ή μοσχαρακι?

Τρως καλα παντως κομπλε σε βρισκω :green:

gym
17-09-11, 18:43
χοιρινες τις κοβω...

Giannistzn
17-09-11, 18:56
Και εγω αλλα με παραπλανει λιγο η ντοματα απο πανω..

Πηρα χθες 2 μοσχαρισιες και τις πληρωσα οσο 16 χοιρινες :P fail..

rey1989
18-09-11, 00:48
Και εγω αλλα με παραπλανει λιγο η ντοματα απο πανω..

Πηρα χθες 2 μοσχαρισιες και τις πληρωσα οσο 16 χοιρινες :P fail..

εγώ έφτιαξα μοσχάρι σήμερα αλλά βγήκε σαν σόλα , δεν με χάλασε. :shock::turtle::turtle:

thegravijia
18-09-11, 01:55
τονος με γιαουρτι κ μελι =3wM7KceTpvk

Chris92
18-09-11, 02:10
πολυ μερακι βλεπω γενικως! μπραβο παιδια! εγω αντιθετως....

rey1989
18-09-11, 09:09
πολυ μερακι βλεπω γενικως! μπραβο παιδια! εγω αντιθετως....

αναλόγως την διατροφή σου. Εγώ παράδειγμα με τα υλικά που διαθέτω για μεσημεριανό (κότα/ρύζι/σαλάτα) δεν μπορώ να φτιάξω κάτι διαφορετικό απο το συνιθισμένο που τρώω εδώ και 5+ μήνες .:green::green::P

το μόνο που μου βγαίνει καλό είναι το πιτάκι , αλλά δεν έχει διαδικασία

σήμερα θα προσπαθήσω να μαγειρέψω καλά και να ανεβάσω φωτογραφεία :turtle::turtle:
χθές έλεγα να βάλω φωτογραφία απο το μοσχάρι αλλα ήταν σαν σόλα παπουτσιού και δεν ειχα όρεξη για φωτογραφίες , απλά να πάει κάτω να ξεμπερδεύουμε :rolf::rolf::rolf::rolf:

Qlim4X
18-09-11, 21:52
Το πολυ γευστικο φαι μου

3 κηλα γαλοπουλα
0.5 κηλα ρυζι
2 κηλα πατατες

+

Μπροκολα
αγγουρια
γαλικες σαλατες

31243

Giannistzn
18-09-11, 21:57
Πλακα πλακα αλεξ, σε ζηλευω, γιατι αυτες τις μερες βαριεμαι να μαγειρεψω.. Δεν μου τα στελνεις? Μια χαρα θα εκτιμησω το ρυζακι και τη γαλοπουλα!

Λιγο ακομα εμεινε boy, θα ανταμειφθεις για τους κοπους σου! Και μετα ριξε εναν μαραθωνιο cheat :green:

sofos
18-09-11, 21:58
Το πολυ γευστικο φαι μου

3 κηλα γαλοπουλα
0.5 κηλα ρυζι
2 κηλα πατατες

+

Μπροκολα
αγγουρια
γαλικες σαλατες

31243

εγω ετσι τρωω παντα,χειμωνα καλοκαιρι,μονο που βαζω μεσα και γουεη με βρωμη κ αντι για γαλοπουλες,εχω κοτοπουλα :P

Qlim4X
18-09-11, 22:00
Πλακα πλακα αλεξ, σε ζηλευω, γιατι αυτες τις μερες βαριεμαι να μαγειρεψω.. Δεν μου τα στελνεις? Μια χαρα θα εκτιμησω το ρυζακι και τη γαλοπουλα!

Λιγο ακομα εμεινε boy, θα ανταμειφθεις για τους κοπους σου! Και μετα ριξε εναν μαραθωνιο cheat :green:


μετα με βλεπω 100 κηλα ευκολα

μπα αυτα δεν φτανουν ουτε για 2 μερες... καθε μερα αυτο το βιολι εχουμε ασε....

Giannistzn
18-09-11, 22:02
εγω ετσι τρωω παντα,χειμωνα καλοκαιρι,μονο που βαζω μεσα και γουεη με βρωμη κ αντι για γαλοπουλες,εχω κοτοπουλα :P

Ε πλεον και εγω.. Κοτοπουλακι ψητο, ρυζακι για 3-4 μερες και αγιος ο θεος.. Περυσι ειχα τρελαθει μου ειχε ερθει ρευμα 150ευρω. Και πλεον για οικονομια και χρονου και χρηματος το κανω και εγω ετσι :green::green:

tolis93
18-09-11, 22:15
παιζει να μην εχει υπαρξει μερα π να μην εχω πει αντε ποτε θα φαμε θελω κουνουπιδι μπροκολο κ το κοτοπουλακι μ:green: το αστειο ειναι οτι τα μαγειρευω ΚΑΘΕ μερα

RAMBO
28-09-11, 18:14
31582

TheWorst
28-09-11, 18:39
Ελπιζω να μην ειναι μερεντα αυτο , αλλα πρωτεινη σκονης ! Και το μπισκοτο να ειναι μπισκοτο βρωμης :green:

Giannistzn
28-09-11, 19:56
Ραμπο, οπως παντα εισαι αιωνες μπροστα! Αρχοντας φιλε! :bowdown:

Gianna
28-09-11, 21:45
31582

Ο Βασιλιάς της Μερέντας (με το χαμόγελο της απόλυτης ικανοποίησης)!!!:P

Saldi
28-09-11, 22:30
Rambo το υγειονομικό είδε αυτή την σφηχτήρα?(δεν φαίνετε καλά)που είναι πάνω στον ανοξείδωτο πάγκο?:D:D:D

RAMBO
28-09-11, 22:31
μπα δεν νομιζω και γω ξεμπαρκος ημουν κατα τυχη ειδα τον κουβα

magavaTOUT
01-10-11, 17:30
Μακαρονια ολικης, τονος, 1κ.σ. μαγιονεζα, λιγη μουσταρδα, μανιταρια.. τα ταααααν
http://i.imgur.com/MlLcq.jpg

Tasos Green
01-10-11, 17:43
φιλετο κοτοπουλο με:
-μπασματι
-πράσινη πιπεριά
-κόκκινη πιπεριά
-κολοκυθάκι
-μανιτάρια
-σάλτσα σόγιας

το εχω λιώσει αυτο το πιατο σχεδον καθε μερα. (το ψωμι δεν ξερω πως βρέθηκε εκει περα καντε τα στραβα ματια..:chinese:)

31682

Giannistzn
01-10-11, 18:58
Τάσο τα λαχανικά πως τα κάνεις;

Tasos Green
01-10-11, 19:14
δεν φημίζομαι για τις μαγειρικές μου ικανότητες.. εχω εναν γνωστο που εχει εστιατόριο, του εχω πει τι δεν θελω να κανει (δηλαδη οχι τηγανητά και λαδια και χωρίς αλάτι)
και μου το ετοιμαζει.. τα λαχανικα τα κανει σε γουοκ τηγάνι με νερο μολις βρασουν και εξατμιστεί το νερο προσθέτει τα κοτοπουλα με την σογια και τελος βαζει και το ρύζι ισα ισα να ζεσταθεί γιατι ηταν ηδη βρασμενο..;)

το πιατο με συμφέρει περισσοτερο απο το να τα παρω ξεχωριστά και να το κανο μονος μου. +οτι κερδιζω χρονο... (3.50 ευρω μου το χρεώνει με 200gr στήθος κοτας)

aqua_bill
01-10-11, 19:15
(3.50 ευρω μου το χρεώνει με 200gr στήθος κοτας)[/SIZE]

:shock::shock::shock: ποσο λεει????απο που να παρουμε κι εμεισ??:P:P

average_joe
01-10-11, 19:16
@tassos
ναι αλλα σαλτσα σογιας?:unsure:
κατι αλλο, μπασματι δεν εχω φαει ποτε.
ολικης αυτο το πραμα εχει?

aqua_bill
01-10-11, 19:18
ναι αλλα σαλτσα σογιας?:unsure:
κατι αλλο, μπασματι δεν εχω φαει ποτε.
ολικης αυτο το πραμα εχει?

ρυζι ειναι καλε οχι μακαρονια,δε γινετε απο αλευρι το ρυζι...φυτρωνει.εχει καφε αναποφλυοτο αλλα ολα ρυζια ειναι σιγα

Tasos Green
01-10-11, 19:20
@tassos
ναι αλλα σαλτσα σογιας?:unsure:
κατι αλλο, μπασματι δεν εχω φαει ποτε.
ολικης αυτο το πραμα εχει?

γιατι ρε συ τι εχει η σαλτσα σογιας? εκτος και αν εισαι αλεργικος...

οχι δεν εχει ολικής γιατι το χρησιμοποιο σαν μεταεξεταστικο στερεο γευμα μιση ωρα μετα το gym.... το μπασματι ειναι υψηλου γλυκαιμικου δείκτη...;)

μπορεις να το αντικαταστήσεις με καστανο ρύζι...

average_joe
01-10-11, 19:26
καστανο εχω στη διατροφη αλλα ελεγα να το δοκιμασω.
ισως καμια φορα για post λοιπον απο περειεργεια (γιατι τα μακαρονια δεν τα αλλαζω:green:).

οσο για τη σογια...
ξερω γω. με τον ντορο που εχουν με αυξηση οιστρογονων, εγω την αποφευγω σαν τον 666 το λιβανι:green:


μεταεξεταστικο

:P

Tasos Green
01-10-11, 19:30
ε νταξι σιγα την ποσοτητα ρε συ.. μην μου βάζεις φυτιλια!:green: ξεροσφυρι δεν τρώγεται... :P

Εντιτ: αντε "μεταπροπονητικο" !!!:P

thegravijia
01-10-11, 19:51
δεν φημίζομαι για τις μαγειρικές μου ικανότητες.. εχω εναν γνωστο που εχει εστιατόριο, του εχω πει τι δεν θελω να κανει (δηλαδη οχι τηγανητά και λαδια και χωρίς αλάτι)
και μου το ετοιμαζει.. τα λαχανικα τα κανει σε γουοκ τηγάνι με νερο μολις βρασουν και εξατμιστεί το νερο προσθέτει τα κοτοπουλα με την σογια και τελος βαζει και το ρύζι ισα ισα να ζεσταθεί γιατι ηταν ηδη βρασμενο..;)

το πιατο με συμφέρει περισσοτερο απο το να τα παρω ξεχωριστά και να το κανο μονος μου. +οτι κερδιζω χρονο... (3.50 ευρω μου το χρεώνει με 200gr στήθος κοτας)

απο που ρε μαν να παρω και γω ?
οταν παραγγειλω τι να πω?ενα αλλα τασος??:green:

Tasos Green
01-10-11, 19:53
ατύχησες βιγια... καπουτ Κοζάνη ξενοίκιασα... καβαλα τωρα ...:green:

πήγαινε στον τρυποκάρυδο και πες ενα κοτοπουλο λαχανικων! ειναι ακριβώς το ιδιο...

thegravijia
01-10-11, 19:58
ατύχησες βιγια... καπουτ Κοζάνη ξενοίκιασα... καβαλα τωρα ...:green:

τι λες ρε φιλε που ξενοικιασες ??
ασε ρε ...βαλε βιντεακι τωρα αλλιως δεν σε πιστευω... :green:

γεμισαμε ψευτς εδω μεσα --σαν το αλλο που λεει οτι κανει 140παγκο ουυυυυυυυυ ρε ....

:turtle:

Tasos Green
01-10-11, 19:59
δες το εντιτ πανω...:P

Giannistzn
01-10-11, 20:19
δεν φημίζομαι για τις μαγειρικές μου ικανότητες.. εχω εναν γνωστο που εχει εστιατόριο, του εχω πει τι δεν θελω να κανει (δηλαδη οχι τηγανητά και λαδια και χωρίς αλάτι)
και μου το ετοιμαζει.. τα λαχανικα τα κανει σε γουοκ τηγάνι με νερο μολις βρασουν και εξατμιστεί το νερο προσθέτει τα κοτοπουλα με την σογια και τελος βαζει και το ρύζι ισα ισα να ζεσταθεί γιατι ηταν ηδη βρασμενο..;)

το πιατο με συμφέρει περισσοτερο απο το να τα παρω ξεχωριστά και να το κανο μονος μου. +οτι κερδιζω χρονο... (3.50 ευρω μου το χρεώνει με 200gr στήθος κοτας)

Aχα μαλιστα! Ωραιος, θενξ :thumbup:

rey1989
22-10-11, 15:56
το μεσημεριανό μου σήμερα!!
αντί για 50γρ άβραστο ρύζι έφτιαξα μια πίτα homemade και την έφτιαξα με 100γρ κότα ψημένη , 1κσ homemade τζατζίκι με 2% γιαούρτι , ντομάτα , κρεμμύδι (ακόμα και το ψωμί της , με 100γρ αλευρι ολικής , 1κγλ μαγιά , ελάχιστο αλάτι και νερό στο αντικολλητικό χωρίς λάδια).

Εκτός ότι την καταευχαριστήθηκα , νιώθω λες και έφαγα κανα βόδι! ετρωγα ετρωγα και δεν τελείωνε λολ.
το ψωμάκι της εντωμεταξύ , ίδια γεύση με τις αραβικές!:shock:

33092330933309433095

:P:P:P:P

AntwnhsSs
22-10-11, 15:59
πω πω rey τι μας κανεις μεσημεριατικα,:turtle: ειχα καιρω να δω ποστ σε αυτο το τοπικ :)

tolis93
22-10-11, 15:59
το μεσημεριανό μου σήμερα!!
αντί για 50γρ άβραστο ρύζι έφτιαξα μια πίτα homemade με 100γρ κότα ψημένη , 1κσ homemade τζατζίκι με 2% γιαούρτι , ντομάτα , κρεμίδι (ακόμα και το ψωμί της , με 100γρ αλευρι ολικής , 1κγλ μαγιά , ελάχιστο αλάτι και νερό στο αντικολλητικό χωρίς λάδια).

Εκτός ότι την καταευχαριστήθηκα , νιώθω λες και έφαγα κανα βόδι! ετρωγα ετρωγα και δεν τελείωνε λολ.
το ψωμάκι της εντωμεταξύ , ίδια γεύση με τις αραβικές!:shock:

33092330933309433095

:P:P:P:P

rey....u are the boss τελος!!!
οπως λεω...ποιος χρειαζεται τα τσιτ?
μεγαλε απο τα ομορφα πιατα εδω μεσα

leftis
22-10-11, 16:01
το μεσημεριανό μου σήμερα!!
αντί για 50γρ άβραστο ρύζι έφτιαξα μια πίτα homemade και την έφτιαξα με 100γρ κότα ψημένη , 1κσ homemade τζατζίκι με 2% γιαούρτι , ντομάτα , κρεμμύδι (ακόμα και το ψωμί της , με 100γρ αλευρι ολικής , 1κγλ μαγιά , ελάχιστο αλάτι και νερό στο αντικολλητικό χωρίς λάδια).

Εκτός ότι την καταευχαριστήθηκα , νιώθω λες και έφαγα κανα βόδι! ετρωγα ετρωγα και δεν τελείωνε λολ.
το ψωμάκι της εντωμεταξύ , ίδια γεύση με τις αραβικές!:shock:

33092330933309433095

:P:P:P:P

Έχεις ήδη ανεβάσει την συνταγή στο αντίστοιχο section :green:

tolis93
22-10-11, 16:03
Έχεις ήδη ανεβάσει την συνταγή στο αντίστοιχο section :green:

ασε το παιδι να ενθουσιαστει ρ συ:green:
ρε συ ρευ τωρα το παρατηρησα.αυγα δεν εβαλες στο μειγμα?

rey1989
22-10-11, 16:06
ασε το παιδι να ενθουσιαστει ρ συ:green:
ρε συ ρευ τωρα το παρατηρησα.αυγα δεν εβαλες στο μειγμα?

:turtle::turtle::turtle: όντως ενθουσιάστηκα γιατι δεν περίμενα να τα καταφέρω . βασικά με τα αλεύρια έχω κακό προηγούμενο (την τελευταία φορά που δοκίμασα πριν απο αυτο , το αλεύρι ειχε γίνει σαν λάσπη και είχε κολλήσει στα χέρια μου και δεν έβγαινε με τίποτα ... :rolf::rolf:

edit: οχι δεν έβαλα αυγά γιατί έχω 18 και με φτάνουν για αύριο και για την Δευτέρα το πρωί (ξέχασα να πάρω χΔ) αλλά βγήκε τέλειο.:P

Tasos Green
27-10-11, 23:24
30 λεπτα μετα την προπονηση: 250γρ κοτοπουλο/60γρ χυλό βρωμης/1 πορτοκαλι + 1000mg C.... 3o γευμα.

33362


4ο 2 ωρες μετα: κοκκινα φασολια με σπανακι και λαχανο στην κατσαρολα (χωρις λαδι) / 200γρ cottage / αγγουροντομάτα.
αν και ακούγετε καπως αθλιο το σπανακι με τα φασολια σας λεω οτι χαλαρα τρωω ολη την κατσαρολα. ειναι πολυ καλο.

33363

το 5ο γευμα θα το κανω σε λιγο... :green:

tolis93
27-10-11, 23:30
30 λεπτα μετα την προπονηση: 250γρ κοτοπουλο/60γρ χυλό βρωμης/1 πορτοκαλι + 1000mg C.... 3o γευμα.

33362


4ο 2 ωρες μετα: κοκκινα φασολια με σπανακι και λαχανο στην κατσαρολα (χωρις λαδι) / 200γρ cottage / αγγουροντομάτα.
αν και ακούγετε καπως αθλιο το σπανακι με τα φασολια σας λεω οτι χαλαρα τρωω ολη την κατσαρολα. ειναι πολυ καλο.

33363

το 5ο γευμα θα το κανω σε λιγο... :green:δικος μου εισαι εσυ.απο τα φασολια μεχρι κ το κοτατζ:thumbup:

Kostas95
27-10-11, 23:37
Τασο τελεια τα φαγητα μου αρεσει πολυ η οργανωση σου!!!!
Επισης,περνω το ιδιο κοττατζ και γω το ιδιο κοττατζ,μπορει να ναι φτηνο αλλα σκεφτομαι να αλλαξω σουπερμαρκετ που περνω γιατι δεν γουσταρω να ακουμπαω λεφτα στους ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!!!!!!!!!!!σορρυ gym:P

Manos1989
28-10-11, 11:17
το μεσημεριανό μου σήμερα!!
αντί για 50γρ άβραστο ρύζι έφτιαξα μια πίτα homemade και την έφτιαξα με 100γρ κότα ψημένη , 1κσ homemade τζατζίκι με 2% γιαούρτι , ντομάτα , κρεμμύδι (ακόμα και το ψωμί της , με 100γρ αλευρι ολικής , 1κγλ μαγιά , ελάχιστο αλάτι και νερό στο αντικολλητικό χωρίς λάδια).

Εκτός ότι την καταευχαριστήθηκα , νιώθω λες και έφαγα κανα βόδι! ετρωγα ετρωγα και δεν τελείωνε λολ.
το ψωμάκι της εντωμεταξύ , ίδια γεύση με τις αραβικές!:shock:

33092330933309433095

:P:P:P:P

Δε μπορείς να καταλάβεις πόσο ζηλεύω........
Και δεν έχω αλευρι ολικής γαμώτη!:P

Η συνταγή για την πίτα είναι τόσο απλή, όπως την έγραψες?
Το τζατζίκι πως το φτιάχνεις?
tolis93 εγκρίνεις τη συνταγή του παιδιού ή έχεις να προτείνεις παραλλαγή για σουβλάκι? :green:

tolis93
28-10-11, 13:58
Δε μπορείς να καταλάβεις πόσο ζηλεύω........
Και δεν έχω αλευρι ολικής γαμώτη!:P

Η συνταγή για την πίτα είναι τόσο απλή, όπως την έγραψες?
Το τζατζίκι πως το φτιάχνεις?
tolis93 εγκρίνεις τη συνταγή του παιδιού ή έχεις να προτείνεις παραλλαγή για σουβλάκι? :green:

εγω τη προτεινα στο παιδι τη συνταγη οποτε οχι μονο εγκρινω αλλα και απαιτω να το φτιαξεις:green:

rey1989
29-10-11, 10:59
Δε μπορείς να καταλάβεις πόσο ζηλεύω........
Και δεν έχω αλευρι ολικής γαμώτη!:P

Η συνταγή για την πίτα είναι τόσο απλή, όπως την έγραψες?
Το τζατζίκι πως το φτιάχνεις?
tolis93 εγκρίνεις τη συνταγή του παιδιού ή έχεις να προτείνεις παραλλαγή για σουβλάκι? :green:

ναι , τόσο απλή είναι!
απλά να θυμάσαι να βάζεις ελάχιστο νερό σταδιακά και να ανακατεύεις/ζυμώνεις ώστε να σφίξει .
το τζατζίκι το φτιάχνω με

200γρ γιαούρτι 2%
αγγούρι τριμμένο
1 Κ.σούπας ελαιόλαδο
1 σκελίδα σκόρδο τριμμένη/λιωμένη
1 κγλ ξύδι
πιπέρι

και βάζω μια κουταλιά της σούπας και το απλώνω
βγαίνει πολύ , μπορείς να έχεις για όλη την εβδομάδα :thumbup:

Lao
30-10-11, 18:04
Μπορεί κάποιος να μου πει πόσους υδατάνθρακες και πόση πρωτεϊνη έχει αυτό το πιάτο; :green:

leftis
30-10-11, 18:12
Μπορεί κάποιος να μου πει πόσους υδατάνθρακες και πόση πρωτεϊνη έχει αυτό το πιάτο; :green:

Συγγνώμη, μια ερώτηση: Τρώς μακαρόνια με τυρί, ή τυρί με μακαρόνια?

Kostas95
30-10-11, 18:21
Συγγνώμη, μια ερώτηση: Τρώς μακαρόνια με τυρί, ή τυρί με μακαρόνια?

χαχααχαχ οντως δικιο εχει:P:P:P

Lao
30-10-11, 18:24
Συγγνώμη, μια ερώτηση: Τρώς μακαρόνια με τυρί, ή τυρί με μακαρόνια?

Χαχαχαχα απλά επειδή η photo είναι από πάνω, δημιουργείται αυτή η εντύπωση. :P

Πραγματικά πάντως, καμιά ιδέα σχετικά με ό,τι ρώτησα;

tolis93
30-10-11, 18:28
Μπορεί κάποιος να μου πει πόσους υδατάνθρακες και πόση πρωτεϊνη έχει αυτό το πιάτο; :green:

70 γρ υδατανθρακες κοντα περιπου 55-60 γρ πρωτεινη κ καπου στα 5-10 γρ λιπαρα

Lao
30-10-11, 18:55
70 γρ υδατανθρακες κοντα περιπου 55-60 γρ πρωτεινη κ καπου στα 5-10 γρ λιπαρα

Α, πολύ ωραία. Thanks, bro! :toast:

Giannistzn
30-10-11, 20:09
70 γρ υδατανθρακες κοντα περιπου 55-60 γρ πρωτεινη κ καπου στα 5-10 γρ λιπαρα

Αυτο απο που προκυπτει? Πραγματικα ωρες ωρες ο,τι να'ναι :banghead:

Devil
30-10-11, 20:17
70 γρ υδατανθρακες κοντα περιπου 55-60 γρ πρωτεινη κ καπου στα 5-10 γρ λιπαρα

δωσε μου και μερικες εξαδες για το κινο....

Tasos Green
30-10-11, 20:18
Αυτο απο που προκυπτει? Πραγματικα ωρες ωρες ο,τι να'ναι :banghead:

αμα συμφωνήσω θα γίνω κακος ε?

10 γρ λιπαρα πως το καταλαβες τολις? του εκανες λιπομετρηση?

μονο τοσα παιζει να ειναι απο το τυρί.

Giannistzn
30-10-11, 20:23
αμα συμφωνήσω θα γίνω κακος ε?

10 γρ λιπαρα πως το καταλαβες τολις? του εκανες λιπομετρηση?

μονο τοσα παιζει να ειναι απο το τυρί.

Τελικα δεν ειδα μονο εγω την πετσα στο κρεας ε? :turtle: (Και να'ταν μονο αυτο παει στο καλο..)

Θα τρελαθουμε νομιζω..

Tasos Green
30-10-11, 20:33
Τελικα δεν ειδα μονο εγω την πετσα στο κρεας ε? :turtle: (Και να'ταν μονο αυτο παει στο καλο..)

Θα τρελαθουμε νομιζω..

το άφησα ασχολιαστο αυτο.... εκτος απο την πετσα εχει και αρκετο λαδακι φαινεται...

@Lao παρε και κανενα becel pro active μετα απο αυτο το γευμα! :P

Lao
30-10-11, 21:53
Αχ αχ αχ ρε πότε θα μάθετε να απολαμβάνετε την ζωή :P:P:P

Κόκκορας με μακαρόνια είναι... Τέλειο λέμε. :thumbup::thumbup::thumbup:

Tasos Green
30-10-11, 22:01
Αχ αχ αχ ρε πότε θα μάθετε να απολαμβάνετε την ζωή :P:P:P

Κόκκορας με μακαρόνια είναι... Τέλειο λέμε. :thumbup::thumbup::thumbup:

για κατσικάκι το περασα.... :green:

Lao
30-10-11, 22:19
για κατσικάκι το περασα.... :green:

Πάντως, μήπως μπορείς και εσύ με το μάτι να κάνεις μια εκτίμηση; Λαδάκι όχι, δεν είχε πολύ. Ήταν αρκετά στεγνά τα μακαρόνια.

Tasos Green
30-10-11, 22:31
Πάντως, μήπως μπορείς και εσύ με το μάτι να κάνεις μια εκτίμηση; Λαδάκι όχι, δεν είχε πολύ. Ήταν αρκετά στεγνά τα μακαρόνια.

τι εκτίμηση να κανω εγω? ημουν χειροτερος απο σενα σημερα, εφαγα μιση κατσαρόλα μακαρόνια με κιμα (δεν κανω πλακα) 150 γρ κιμά για να ειμαι ακριβής... προσωπικά μια χαρα το βρίσκω. αν και συχαίνομαι τις πετσες απο τα πουλερικά ανέκαθεν.

εισαι σε γραμμωση? αν οχι κομπλε...

Lao
30-10-11, 22:41
τι εκτίμηση να κανω εγω? ημουν χειροτερος απο σενα σημερα, εφαγα μιση κατσαρόλα μακαρόνια με κιμα (δεν κανω πλακα) 150 γρ κιμά για να ειμαι ακριβής... προσωπικά μια χαρα το βρίσκω. αν και συχαίνομαι τις πετσες απο τα πουλερικά ανέκαθεν.

εισαι σε γραμμωση? αν οχι κομπλε...

Στις πολεμικές τέχνες, δεν υπάρχει γράμμωση και όγκος. Κάπου στην μέση είμαστε. :toast:

Qlim4X
31-10-11, 00:16
33510

6 ασπραδια 4 ολοκληρα μαζι με αρωματικα λαδι και γαλα και 2 φετες τυρι
6 φετες μπεικον
150 γραμμαρια βρωμη και κανελα
400μλ γαλα
2 κουταλιες μελι
1 ποτιρη φυσικο χημο
1 φρεντο εσπρεσο

tolis93
31-10-11, 00:19
Αυτο απο που προκυπτει? Πραγματικα ωρες ωρες ο,τι να'ναι :banghead:

απο τα περιπου 100 γρ μακαρονια απο το κρεας π το περασα για μοσχαρι κ απο το τυρι.δε βαζουν ολοι τυρι με 300 γρ λιπαρα στα 100,εκτημηση καναμε.με το ματι.στο περιπου ειπαμε.σορρυ π δεν ειμαι ο robocop με το βιονικο ματι να κανω και αναλυση βακτηριων

tolis93
31-10-11, 00:21
33510

6 ασπραδια 4 ολοκληρα μαζι με αρωματικα λαδι και γαλα και 2 φετες τυρι
6 φετες μπεικον
150 γραμμαρια βρωμη και κανελα
400μλ γαλα
2 κουταλιες μελι
1 ποτιρη φυσικο χημο
1 φρεντο εσπρεσο

holly mother....

tolis93
31-10-11, 00:23
δωσε μου και μερικες εξαδες για το κινο....

δυστυχως δε ξερω να παιζω.ενα λοττο εχω παιξει ολο κ ολο σορυ

Qlim4X
31-10-11, 00:23
holly mother....


if you want to get big you must eat big ;)

thanos col
31-10-11, 00:25
33510

6 ασπραδια 4 ολοκληρα μαζι με αρωματικα λαδι και γαλα και 2 φετες τυρι
6 φετες μπεικον
150 γραμμαρια βρωμη και κανελα
400μλ γαλα
2 κουταλιες μελι
1 ποτιρη φυσικο χημο
1 φρεντο εσπρεσο

το πρασινο καλαμακι μηπως ιναι υπερβολη??
να ρωτησω γιατι τοσο λυπος στο πρωινο?και το λυπος απο μπεικον δεν ειναι κατι που πρεπει να αποφευγουμε?

Qlim4X
31-10-11, 00:29
το πρασινο καλαμακι μηπως ιναι υπερβολη??
να ρωτησω γιατι τοσο λυπος στο πρωινο?και το λυπος απο μπεικον δεν ειναι κατι που πρεπει να αποφευγουμε?

κανω καπια πειραματα με το φαι μου. βασικα δεν επρεπε να βαλω μπεικον αλλα τεριαζε.

θελω να δωκιμασω για κανα μηνα να κανω cycle κετο διαιτα σε ογκο με γεμισμα υδατανθρακα μονο το σουκου.

Stamer
31-10-11, 00:50
δωσε μου και μερικες εξαδες για το κινο....


χαχαχαχαχα καλοοοο :bowdown::bowdown:

thanos col
31-10-11, 00:53
κανω καπια πειραματα με το φαι μου. βασικα δεν επρεπε να βαλω μπεικον αλλα τεριαζε.

θελω να δωκιμασω για κανα μηνα να κανω cycle κετο διαιτα σε ογκο με γεμισμα υδατανθρακα μονο το σουκου.

θενξ για την απαντηστη!ειχα την απορια γτ καποια στιγμη ειχα δει μαι διατροφη για 10 15 μερες τιγκα στο ζωικο λυπος (πρωινο λουκανικο μπεηκον και γενικα οτι εχει χοληστερινη ) και ειχα μεινει...

Giannistzn
31-10-11, 00:58
απο τα περιπου 100 γρ μακαρονια απο το κρεας π το περασα για μοσχαρι κ απο το τυρι.δε βαζουν ολοι τυρι με 300 γρ λιπαρα στα 100,εκτημηση καναμε.με το ματι.στο περιπου ειπαμε.σορρυ π δεν ειμαι ο robocop με το βιονικο ματι να κανω και αναλυση βακτηριων

Και αν ηταν μοσχαρι δηλαδη, ολο αυτο θα ειχε 10γρ λιπαρα ας πουμε.. Το κοβεις για 50-60γρ. Καλο ειναι οταν δεν ξερουμε κατι να μην απανταμε, δεν ειναι κακο :toast:.

Υποθεσεις και ο Μιτσος ο περιπτερας μπορει να κανει, ασχετα με το οτι θα πει μπαρουφες.

tolis93
31-10-11, 01:11
Και αν ηταν μοσχαρι δηλαδη, ολο αυτο θα ειχε 10γρ λιπαρα ας πουμε.. Το κοβεις για 50-60γρ. Καλο ειναι οταν δεν ξερουμε κατι να μην απανταμε, δεν ειναι κακο :toast:.

Υποθεσεις και ο Μιτσος ο περιπτερας μπορει να κανει, ασχετα με το οτι θα πει μπαρουφες.

50-60 γρ πρωτεινη δλδ κανα 200αρι γρ μοσχαρι.σε ενα πιατο ειναι κ ποιανει το μισο κοντα.μοσχαρι το περασα ρ παιδες οχι χοιρινο.δλδ οκ δν εχει 10 γρ λιπος εχει 15 σε αυτη τη περιπτωση ας πουμε.για 5 γρ λιπος εχει γινει οοολο αυτο το θεμα?

Tasos Green
02-11-11, 15:11
γευμα και σε 3 ωρες προπονηση.

33662

gym
02-11-11, 15:13
εννοειται δεν μαγειρεψες εσυ βεβαια...:green:

Tasos Green
02-11-11, 15:25
πατατα/φετα/μουσταρδα εγω... :P

beefmeup
02-11-11, 15:27
σιγα μην το ειχε μαγειρεψει ο μαμαλακης..:P

εισαι ρατσιστης με την πατατα βλεπω..:turtle:

Tasos Green
02-11-11, 15:38
σιγα μην το ειχε μαγειρεψει ο μαμαλακης..:P

εισαι ρατσιστης με την πατατα βλεπω..:turtle:

αυτα ειναι γυναικιες δουλειες... :evil2:

μετρημένες πατατες γιατι προηγήθηκαν 2 γευματα με 100γρ βρωμη και ειμαι να σκασω..:green:

Druid
02-11-11, 15:42
τα μπιφτεκια ποσα γρ ειναι? πολλα μου φαινοντε

tolis93
02-11-11, 15:42
σημερινο πρωινο(αυτο διπλα ειναι γιαουρτι με ταχινι.οχι λαθος.ταχινι με γιαουρτι) και χειροποιητο φυστικοβουτηρο

Tasos Green
02-11-11, 15:52
τα μπιφτεκια ποσα γρ ειναι? πολλα μου φαινοντε

οταν λες πολλα σου φαινονται? εμενα μια χαρα μου φαινονται...;)

δεν μετραω ποσα γραμμαρια ειναι τα μπιφτέκια... αυτες τις λεπτομεριες τις εχω κοψει χρονια τωρα...

Lao
02-11-11, 15:54
γευμα και σε 3 ωρες προπονηση.

33662

Με απογοητεύεις, νέε μου... Τα μπιφτέκια πρέπει να έχουν το διπλάσιο μέγεθος :P:P:P

primordial
02-11-11, 16:00
Με απογοητεύεις, νέε μου... Τα μπιφτέκια πρέπει να έχουν το διπλάσιο μέγεθος :P:P:P

+1....:green:

Έχω εκπαιδεύσει την γυναίκα μου πάνω σε αυτό.... για κάποιον λόγο το ευχαριστιέμαι καλύτερα...
τί να κάνω.. είμαι οπτικός τύπος.....:shock:

Tasos Green
02-11-11, 16:27
μην σας ξεγελαει η κάτοψη.. ειναι αρκετα χοντρα... και για να μην ξεχάσω απο 100% βοδινό κιμά... το μοσχαρι σφάχτηκε το σαβατο που μας περασε... πιο φρεσκο δεν γινεται!!! :green:

μου δώσανε και 1 κιλο ποντίκι! θα φαγωθεί αυριο εκεινο...

tolis93
02-11-11, 16:29
μην σας ξεγελαει η κάτοψη.. ειναι αρκετα χοντρα... και για να μην ξεχάσω απο 100% βοδινό κιμά... το μοσχαρι σφάχτηκε το σαβατο που μας περασε... πιο φρεσκο δεν γινεται!!! :green:

μου δώσανε και 1 κιλο ποντίκι! θα φαγωθεί αυριο εκεινο...

tasos ολο το κιλο?:green:

Lao
02-11-11, 16:35
μην σας ξεγελαει η κάτοψη.. ειναι αρκετα χοντρα... και για να μην ξεχάσω απο 100% βοδινό κιμά... το μοσχαρι σφάχτηκε το σαβατο που μας περασε... πιο φρεσκο δεν γινεται!!! :green:

μου δώσανε και 1 κιλο ποντίκι! θα φαγωθεί αυριο εκεινο...

Αν είναι έτσι, θα το δεχτώ και θα ανακαλέσω :P

Άλλη φορά, βγάζε photo και από το πλάι, να παίρνουμε μια πιο καλή εικόνα. :turtle:

primordial
02-11-11, 17:07
Πάντως το μοσχαράκι γενικότερα είναι my favorite μακράν....:green:...ΟΥΓΚ....

No Cash
02-11-11, 19:41
γευμα και σε 3 ωρες προπονηση.

33662



ποπο ρε πουστη μου ανοιξε η ορεξη!!!θα εβαζα την πατατα σε μπωλ με ντοματα κρεμμυδι κ ριγανη και λιγο ωμο λαδι... φετα καλαθακι μονο

Goofonly
05-11-11, 18:52
Πήγα βόλτα στη Χαλκιδική να δω έναν φίλο και τσιμπίσαμε κάτι... :green::green::green:

33760

Qlim4X
05-11-11, 20:37
αλογακι με μεξικανικο ρυζακι

33763

leftis
05-11-11, 20:47
Πήγα βόλτα στη Χαλκιδική να δω έναν φίλο και τσιμπίσαμε κάτι... :green::green::green:

33760

Ούτε στο Porto Carras να ήσουνα ;)

Goofonly
05-11-11, 20:57
Ούτε στο Porto Carras να ήσουνα ;)

ο φίλος έχει και κάρτα καζίνου, όλα δωρεάν :P

beefmeup
05-11-11, 20:58
Πήγα βόλτα στη Χαλκιδική να δω έναν φίλο και τσιμπίσαμε κάτι... :green::green::green:



μονο κ μονο για τους λουκουμαδες...:toast::toast:

tolis93
06-11-11, 23:42
ηρθε η ξαδερφουλα κ εφερε κ πραμα...

tolis93
06-11-11, 23:43
εχει κ τυροπιτακια κ κοτομπουκιτσες π δε φενονται...κ πιτσα

Galthazar
06-11-11, 23:45
ηρθε η ξαδερφουλα κ εφερε κ πραμα...

απο ζωνιανα ηρθε??:P

tolis93
06-11-11, 23:50
απο ζωνιανα ηρθε??:P

απο τη γιορτη της θειας μ...πωπω παιδια κ πριν απ οαυτο ειχα φαει μισο κοτοπουλο μισο κιλο καροτα 1 ντοματοσαλατα μισο κοτατζ 2 κουταλιες γιαουρτι κατι ποπ κορν κ πινω κ κακαο παραλληλα με ολα.ρε δε μπορω να κουνηθω βοηθεια

AntwnhsSs
06-11-11, 23:55
απο τη γιορτη της θειας μ...πωπω παιδια κ πριν απ οαυτο ειχα φαει μισο κοτοπουλο μισο κιλο καροτα 1 ντοματοσαλατα μισο κοτατζ 2 κουταλιες γιαουρτι κατι ποπ κορν κ πινω κ κακαο παραλληλα με ολα.ρε δε μπορω να κουνηθω βοηθεια

κλ ρε που τα χωρεσες ολα αυτα?

tolis93
07-11-11, 00:01
κλ ρε που τα χωρεσες ολα αυτα?

φιλτατε...δε ξερω...απλα σημερα καπως ετσι εχει παει η μερα.απλα τρωω δε κανω τπτ αλλο...

Goofonly
12-11-11, 22:28
Το δεκατιανό, μεσημεριανό και post μου. :green::green:

34173

34174

hiko
14-11-11, 17:15
αλογακι με μεξικανικο ρυζακι

33763

αλογο????? οχι ρε γαμωτο.. και φενετε πολυ νοστιμο κιολας... για πες που το πετιχες το κρεατικο?

SOSTARAS
15-11-11, 16:08
η πρωτη φωτο ειναι ζουγκαρια η ζοχια (δεν ξερω πωσ τα ξερεται) και φιλετο κοτοπουλο με σωσ μουσταρδα και ρυζι με καλαμποκι !!η δευτερη ειναι μετα το γυμ ομελετα στο μισο τηγανι με κομματακια λουκανικο και κασερι μεσα και φετα ( η ομελετα ολα αυτα )και στο αλλο μισο μανεστρα απο την προηγουμενη μερα και μια φετα τυρι ετσι για να συμπληρωσω τα αμινοξεα:P:P:P!!!τα εβαλα ολα στο τηγανι για να μην κουβαλαω πιατα :green::green::green:

NASSER
18-11-11, 13:02
Το πρωινό που δεν είναι σε καθημερινή βάση αλλά τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα.
Υλικά:
6 ολόκληρα αυγα
100 γρ. μούσλι
ένα κρεμύδι
Ελάχιστο πιπέρι και κύμινο. 34466

GREEK POWER
18-11-11, 13:11
Προσεγμενει φωτο ! Αυτο με τα πολλα αβγα (κροκους) μπερδεμα.........?:unsure:

NASSER
18-11-11, 16:08
Προσεγμενει φωτο ! Αυτο με τα πολλα αβγα (κροκους) μπερδεμα.........?:unsure:

Καθόλου μπέρδεμα. Οι κρόκοι δεν έχουν μόνο κορεσμένα λιπαρά αλλά κυρίως ακόρεστα. Το ποσοστό κορεσμένος λιπαρών από έξι αυγά, μια φορά την εβδομάδα, καλό κάνουν και όχι κακό, εφόσον είναι προσεγμένη η διατροφή μας.

primordial
18-11-11, 16:38
Το πρωινό που δεν είναι σε καθημερινή βάση αλλά τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα.
Υλικά:
6 ολόκληρα αυγα
100 γρ. μούσλι
ένα κρεμύδι
Ελάχιστο πιπέρι και κύμινο. 34466

Μα τι καλλιτέχνης,τι νοικοκύρης.....:green:


Καθόλου μπέρδεμα. Οι κρόκοι δεν έχουν μόνο κορεσμένα λιπαρά αλλά κυρίως ακόρεστα. Το ποσοστό κορεσμένος λιπαρών από έξι αυγά, μια φορά την εβδομάδα, καλό κάνουν και όχι κακό, εφόσον είναι προσεγμένη η διατροφή μας.

Η αλήθεια είναι ότι ημερησίως μέχρι 2 ολόκληρα πηγαίνω & 4 ασπράδια.... Μια γενική ερώτηση κ λίγο off.... ισχύει ότι η συχνή κατανάλωση μόνο ασπράδι αυγού,μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στα νεφρά..??? Κυρίως λόγω της διουρητικής ιδιότητας που έχει το ασπράδι...!! Γνωρίζεται κάτι σχετικό..???

TEFAAtzis
18-11-11, 16:40
H αλήθεια είναι ότι ημερησίως μέχρι 2 ολόκληρα πηγαίνω & 4 ασπράδια.... Μια γενική ερώτηση κ λίγο off.... ισχύει ότι η συχνή κατανάλωση μόνο ασπράδι αυγού,μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στα νεφρά..??? Κυρίως λόγω της διουρητικής ιδιότητας που έχει το ασπράδι...!! Γνωρίζεται κάτι σχετικό..???[/QUOTE]

δεν παιζει να ισχυει πολυ υπερβολικο ακουγεται!!!

GREEK POWER
18-11-11, 18:07
Καθόλου μπέρδεμα. Οι κρόκοι δεν έχουν μόνο κορεσμένα λιπαρά αλλά κυρίως ακόρεστα. Το ποσοστό κορεσμένος λιπαρών από έξι αυγά, μια φορά την εβδομάδα, καλό κάνουν και όχι κακό, εφόσον είναι προσεγμένη η διατροφή μας.

Ετσι οπως το λες μια φορα την εβδομαδα ειναι οκ , αλλα εδω μιλαμε για 3-4 κροκους καθε μερα λενε ορισμενοι οτι δε υπαρχη θεμα.:unsure:

Goofonly
18-11-11, 21:21
Καθόλου μπέρδεμα. Οι κρόκοι δεν έχουν μόνο κορεσμένα λιπαρά αλλά κυρίως ακόρεστα. Το ποσοστό κορεσμένος λιπαρών από έξι αυγά, μια φορά την εβδομάδα, καλό κάνουν και όχι κακό, εφόσον είναι προσεγμένη η διατροφή μας.


Ετσι οπως το λες μια φορα την εβδομαδα ειναι οκ , αλλα εδω μιλαμε για 3-4 κροκους καθε μερα λενε ορισμενοι οτι δε υπαρχη θεμα.:unsure:

Παν μέτρον άριστων!

ArgoSixna
19-11-11, 02:08
34517 δεν είναι μονο αυτο το κοτοπουλο , είναι κρυμμενο και αλλο απο κατω! Δεξια μοσχαρακι ;)

ArgoSixna
19-11-11, 02:32
34518
34519
34521

marpi
19-11-11, 11:28
για εξηγησε λιγακι τισ 3 φωτογραφιεσ! μπραβο ωραια φαινονται!

Δανάη
19-11-11, 11:56
ωραίος ArgoSixna το κοτοπουλάκι ειναι μαγειρεμένο στο grill?

primordial
19-11-11, 21:09
....& όση ώρα εγώ ήμουν κολλημένος στο Internet, το κοριτσάκι μου μου ετοίμαζε αυτό....:green:....
Κοτόπουλο στήθος με πουρέ κ soya sauce, με τζίντζερ, πιπεριές κ μανιτάρια.....
& φυσικά χωρίς να λείπει κ η πρασινάδα απ' το τραπέζι, τρυφερό μπροκολάκι βρασμένο (...& αγορασμένο από "λάικα"...)... λεμονάκι κ λαδάκι......

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
34538

tolis93
19-11-11, 21:30
....& όση ώρα εγώ ήμουν κολλημένος στο Internet, το κοριτσάκι μου μου ετοίμαζε αυτό....:green:....
Κοτόπουλο στήθος με πουρέ κ soya sauce, με τζίντζερ, πιπεριές κ μανιτάρια.....
& φυσικά χωρίς να λείπει κ η πρασινάδα απ' το τραπέζι, τρυφερό μπροκολάκι βρασμένο (...& αγορασμένο από "λάικα"...)... λεμονάκι κ λαδάκι......

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
34538

1ον εισαι ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΣ γιατι η δικια σου ξερει να φτιαχνει φαγητο.η δικια μ αστο.τις λες διατροφη αναλογα με σωματοτυπο κ σε κοιταει ετσι:shock:
το τζιντζερ τι λεει απο γευση ρ συ?καλο?

Goofonly
19-11-11, 21:37
Μερακλίδικο κοριτσάκι ρε συ :clap: :turtle::turtle:

Ντάξει πείνασα, φαίνεται πεντανόστημο αδερφέ :shock:

ArgoSixna
19-11-11, 23:30
marpi :

1η είναι τορτίγια με κομματάκια κοτοπουλο , ρυζακι , κατίκι δομοκού και κέτσαπ (επείσης πάει ντομάτα ή τζατζίκι με αυτό)
2η είναι ρυζάκι με τόνο καλαμπόκι ελιες αρακά και καρότο
3η Κλασσικές φακές με 1 φέτα πολυσπορο μέσα :)

Δανάη : Επειδή δεν θυμαμαι .. ή στον φούρνο θα το κάνω σε αντικολλητικο τηγανι με 1 ποτηρι νερο+λεμονι+μουσταρδα ή σε αντικολλητικο τηγάνι! νεροβραστο παντως δεν ειναι , φαίνεται !

eri_87
21-11-11, 15:46
Φρέσκο-φρέσκο... Πέννες ολικής με λαβας κιρι λαιτ κ ρεγκατο λαιτ κ γαλοπούλα ψιλοκομμένη! :P
34571

tolis93
21-11-11, 17:04
για να δουμε αν θα βρειτε τι ειναι αυτο το πρασινακι

exkaliber
21-11-11, 17:15
κανεις περμαναν ρε??

marpi
21-11-11, 17:49
eri_87 αστερι γαματο φαινεται :)

τολη πουρεσ μπροκολο???

Goofonly
21-11-11, 21:22
για να δουμε αν θα βρειτε τι ειναι αυτο το πρασινακι

λαχανο

Mitsen
21-11-11, 21:53
για να δουμε αν θα βρειτε τι ειναι αυτο το πρασινακι

σπανάκι? :unsure:

Οποιο το βρει τι κερδίζει?:green:

beefmeup
21-11-11, 21:55
σπανάκι? :unsure:

Οποιο το βρει τι κερδίζει?:green:

μισο κιλο απο δαυτο:green:
ξινολαχανο ειναι..?:unsure:

Mitsen
21-11-11, 21:56
Γαμώτο! ξέχασα να βάλω και photos από τα γεύματα μου στο προηγούμενο post..
αλλα επειδή είμαι και εγώ κακγουρας, δε με χαλα να έχω και κάνα post παραπάνω θα τα βάλω εδώ:green::

http://img171.imageshack.us/img171/7954/img1232bk.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/171/img1232bk.jpg/)
http://img267.imageshack.us/img267/8573/img1186t.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/267/img1186t.jpg/)

tolis93
21-11-11, 23:06
eri_87 αστερι γαματο φαινεται :)

τολη πουρεσ μπροκολο???

καλα εισαι απιστευτη...πουρες μπροκολο κουνουπιδι

exkaliber
21-11-11, 23:18
το permanent δικο σου ειναι???:unsure:

tolis93
21-11-11, 23:24
το permanent δικο σου ειναι???:unsure:

γιιιεεααπ;)

marpi
22-11-11, 02:34
καλα εισαι απιστευτη...πουρες μπροκολο κουνουπιδι


αχαχαχ!!! ειπεσ για το πρασινο μονο αλλιως θα σ λεγα κ κουνουπιδι!!τα λατρευω κ τα 2!
κ με τι το εχεισ συνοδεψει?

gsisr
22-11-11, 02:41
34633
ρύζι, πατάτα, κοτόπουλο, ψαρονέφρι, μοσχαρίσιο μπιφτέκι για κάνα 5ημερο

34634
μόλις βγήκε απ το φούρνο. σολωμός με πατάτες

gspyropo
22-11-11, 07:02
34633
ρύζι, πατάτα, κοτόπουλο, ψαρονέφρι, μοσχαρίσιο μπιφτέκι για κάνα 5ημερο

34634
μόλις βγήκε απ το φούρνο. σολωμός με πατάτες


to κοτοπουλο που το ψηνεις???

gsisr
22-11-11, 14:15
to κοτοπουλο που το ψηνεις???

Σε ηλεκτρική ψηστιέρα ψήνω όλα τα κρέατα..

tolis93
22-11-11, 15:42
αχαχαχ!!! ειπεσ για το πρασινο μονο αλλιως θα σ λεγα κ κουνουπιδι!!τα λατρευω κ τα 2!
κ με τι το εχεισ συνοδεψει?

το διπλανουλι ειναι τονος με σως απο γιαουρτι βαλσαμικο κ ριγανη

tolis93
22-11-11, 16:31
σκασαμε παλι....

sofos
22-11-11, 16:51
σκασαμε παλι....

ωραιος :thumbup: τα ιδια ακριβως εφαγα χθες(εκτος του αρακα)

tolis93
22-11-11, 17:02
ωραιος :thumbup: τα ιδια ακριβως εφαγα χθες(εκτος του αρακα)

νταξει τον εφτιαξε η μαμακα οποτε λεω να παει χαμενος κριμα ειναι μωρε:P

AntwnhsSs
24-11-11, 22:33
34727

επειδει δεν μπορεσα να φαω το μεσημεριανο, ε εβαλα κατι παραπνο στο βραδυνο
ομελετα (6ασπραδια+2ολοκληρα συνο 8 αυγα ντοματα 2γαλοπουλες 2μανιταρια 1 πιπερια + σαλατα με 1κσ ελαιολαδο +30γρ ψωμη +1 γιαουρτη2%) :P

Tasos Green
24-11-11, 22:38
η ομελέτα ειναι έργο τέχνης... :thumbup:

Goofonly
25-11-11, 00:46
ομελέτα transformer φίλε :shock:

AntwnhsSs
25-11-11, 15:03
ομελέτα transformer φίλε :shock:

Τασο thn

χαχα transformer ωρεο , αλλα γιατι ετσι? δεν ειχε και τπτ το συπερ :unsure:

beefmeup
25-11-11, 15:26
μπορει να κρυβει κανα 2 μπιφτεκια απο κατω..:green:

AntwnhsSs
25-11-11, 15:50
χαχαχα λες ε? :)

ε τωρα δεν φτεω εγω :P να και το μεσημεριανο μ

34748

200γρ σωλομος 200γρ πατατα 1 κολοκιθακη και μπροκολο με ελαιολαδο
απο εμφανησει δεν ειναι και σκιζει , δεν τα μπορω καλα αυτα δεν βγενουν

Tasos Green
25-11-11, 16:01
αυτο ειναι για μενα σωστη διατροφη στις σωστες ποσοτητες.. μπραβο ρε συ μην το σταματήσεις αυτο το προφιλ των γευματων σου... ειναι σουπερ, καθαρα πραγματα..

tolis93
25-11-11, 16:27
σημερα το πρωι.μετα απο αεροβιο 40λεπτο με αδειο στομαχι και προγραμματακι κοιλιακων. ηπια και μια πρωτεινουλα πιο πριν...απλα εφαγα κ κοιμηθηκα(5μισι το πρωι σηκωθηκα για αεροβιο) το πιτακι εχει 100 γρ βρωμη,5 ασπραδια. 1 κ γλυκου μελι,κανελλα και 1 μπανανα μεσα.τα υπολοιπα ειναι 300 γρ γιαουρτακι 2% με μιση κουταλια σουπας μελι.1 μηλο.1 μπανανα 2 ακτινιδια...

Goofonly
25-11-11, 18:26
αυτο ειναι για μενα σωστη διατροφη στις σωστες ποσοτητες.. μπραβο ρε συ μην το σταματήσεις αυτο το προφιλ των γευματων σου... ειναι σουπερ, καθαρα πραγματα..


σημερα το πρωι.μετα απο αεροβιο 40λεπτο με αδειο στομαχι και προγραμματακι κοιλιακων. ηπια και μια πρωτεινουλα πιο πριν...απλα εφαγα κ κοιμηθηκα(5μισι το πρωι σηκωθηκα για αεροβιο) το πιτακι εχει 100 γρ βρωμη,5 ασπραδια. 1 κ γλυκου μελι,κανελλα και 1 μπανανα μεσα.τα υπολοιπα ειναι 300 γρ γιαουρτακι 2% με μιση κουταλια σουπας μελι.1 μηλο.1 μπανανα 2 ακτινιδια...

ο τόλης απ'την άλλη κάθε φορά τα φαγητά του έχουν την παναγιά και τον χρηστό... :P:P

gym
25-11-11, 18:28
ναι ρε συ τολη αγορι μου...χαχααχ...μα οκ τρως...το καταλαβαμε αλλα αυτα ολα μαζι εμετο μου κανουν ,.ασε που αν δεν τρως σαν τον παππου μου τον αλεκο(δηλαδη σε κλασματα δευτερολ.) θελεις πολυυυυυ χρονο εκτος αν δεν μασας...αλλο αυτο!:green:

tolis93
25-11-11, 19:07
ναι ρε συ τολη αγορι μου...χαχααχ...μα οκ τρως...το καταλαβαμε αλλα αυτα ολα μαζι εμετο μου κανουν ,.ασε που αν δεν τρως σαν τον παππου μου τον αλεκο(δηλαδη σε κλασματα δευτερολ.) θελεις πολυυυυυ χρονο εκτος αν δεν μασας...αλλο αυτο!:green:

eμετο γιατι? γλυκα ειναι ολα δν εχω κανει κανενα περιεργο συνδιασμο:unsure: βασικα...15 λεπτα μ πηρε.μαζι με το ξεφλουδισμα για τα ακτινιδια...:green:

lila_1
25-11-11, 19:14
σημερα το πρωι.μετα απο αεροβιο 40λεπτο με αδειο στομαχι και προγραμματακι κοιλιακων. ηπια και μια πρωτεινουλα πιο πριν...απλα εφαγα κ κοιμηθηκα(5μισι το πρωι σηκωθηκα για αεροβιο) το πιτακι εχει 100 γρ βρωμη,5 ασπραδια. 1 κ γλυκου μελι,κανελλα και 1 μπανανα μεσα.τα υπολοιπα ειναι 300 γρ γιαουρτακι 2% με μιση κουταλια σουπας μελι.1 μηλο.1 μπανανα 2 ακτινιδια...


Σε πάω γιατί ξέρεις να τρώς αγόρι μου!
Αυτό είναι φαί!
Αυτές είναι ποσότητες!
Σε συγχαίρω!

gym
25-11-11, 19:23
eμετο γιατι? γλυκα ειναι ολα δν εχω κανει κανενα περιεργο συνδιασμο:unsure: βασικα...15 λεπτα μ πηρε.μαζι με το ξεφλουδισμα για τα ακτινιδια...:green:

απο θεμα ποσοτητας καλε λεω αλλα και παλι...για μενα πχ ακτινιδιο με μελι=μπιαχ,..,.αλλα αυτα ειναι γουστα και παλι!
γκοου ον γκοου ον εσυ!κανε μαμ...:green:

tolis93
25-11-11, 20:48
απο θεμα ποσοτητας καλε λεω αλλα και παλι...για μενα πχ ακτινιδιο με μελι=μπιαχ,..,.αλλα αυτα ειναι γουστα και παλι!
γκοου ον γκοου ον εσυ!κανε μαμ...:green:

δηλαδη αν πω οτι αυριο μπαινουν και 4 φετες ψωμι τοστ με φυστικοβουτηρο φουντουκοβουτηρο κ μοσχαρακι σε φετες θα πεσει το στομαχι κατω?:green:

adamz
26-11-11, 01:45
δηλαδη αν πω οτι αυριο μπαινουν και 4 φετες ψωμι τοστ με φυστικοβουτηρο φουντουκοβουτηρο κ μοσχαρακι σε φετες θα πεσει το στομαχι κατω?:green:

поооооооооооо με πεθανες θεικο!!!

Πιστευω οταν ο τολης отαν φτασει 90 κιλα (λεμε για τουμπανο :P)
θα τρεχει γυμνος στα λιβαδια και θα κατασπαραζει ζωντανες αγελαδες ολοκληρες και το γρασιδι για σαλατα!

thanos col
26-11-11, 10:17
θεικο σχολιο απο ανταμζ

tolis93
26-11-11, 13:54
поооооооооооо με πεθανες θεικο!!!

Πιστευω οταν ο τολης отαν φτασει 90 κιλα (λεμε για τουμπανο :P)
θα τρεχει γυμνος στα λιβαδια και θα κατασπαραζει ζωντανες αγελαδες ολοκληρες και το γρασιδι για σαλατα!

πωπωπω μεγαλε ψοφισα στο γελιο τι ειπες ρε χαχαχαχαχαχαχ πρεπει να μπει στις τοπ ατακες αυτο.το αστειο ειναι πως εχω στοχο τα 90 κιλα αυτη τη στιγμη...οποτε οποιος εχει κοπαδια με αγελαδες κ τετοια κολπα ας μη πολυ κραταει επαφες:green:

tolis93
26-11-11, 13:54
Σε πάω γιατί ξέρεις να τρώς αγόρι μου!
Αυτό είναι φαί!
Αυτές είναι ποσότητες!
Σε συγχαίρω!

υποψη το τηλεκοντρολ δεν ηταν στο μενου:green:

DimitrisT
26-11-11, 16:19
Μα γιατι ενω ξερω οτι θα πεινασω μπαινω σε αυτο το τοπικ...
Α ρε Τολη τι μας κανεις..

Goofonly
26-11-11, 17:55
Και το μεσημεριανό μου ( αφού κατέβασα 250γρ καρότα και 600γρ ανάμεικτα λαχανικά βραστά )

100γρ ρύζι μπασμάτι + 200γρ ανάμεικτα θαλασσινά ( γαρίδες, μύδια, χταπόδι και καλαμάρι ) :green:


34835

AntwnhsSs
26-11-11, 18:22
πω πω τρελάθηκα

δεν κσερω γιατι αλλα ξαφνικα μου ηρθε μια πεινα :P

primordial
26-11-11, 22:26
χαχαχα λες ε? :)

ε τωρα δεν φτεω εγω :P να και το μεσημεριανο μ

34748

200γρ σωλομος 200γρ πατατα 1 κολοκιθακη και μπροκολο με ελαιολαδο
απο εμφανησει δεν ειναι και σκιζει , δεν τα μπορω καλα αυτα δεν βγενουν

Πολύ καλό.....:clap::clap:...
απλά επειδή είμαι κ λίγο κάγκουρας κ προσπαθώ να βάλω κάνα κιλό πάνω μου........ στο μπροκολάκι θα υπολόγιζα διπλάσια ποσότητα όπως επίσης κ στον σωλομό (τουλάχιστον...:green:).... πάντως τις περισσότερες φορές το κρεατάκι σε τέτοια γεύματά μου δεν είναι κάτω από 400γρ... είμαι λίγο της υπερβολής...;)

tolis93
27-11-11, 10:20
εχουμε κ λεμε.σημερινο πρωινο..λιγο φαγαμε παλι(το αριστερο ειναι ζελε με γευση ανανα με γιαουρτι κ μελι) και τα τοστ ειναι με αυγα μοσχαρι κ φυστικοβουτηρο φουντουκοβουτηρο
απο κατω εχουμε τα κοτοπουλακια της βδομαδας ολα σε τσαντουλες.
και απο κατω φυσικοτατα το χτεσινο απογευματινο.σαλατα με μαρουλι κινεζικο λαχανο λιγο πεπονι γαλοπουλα κ μοσχαρι σε φετες κουνουπιδι και σπιτικη σως

AntwnhsSs
27-11-11, 10:37
καλα ρε σ τολη που τα βαζεις ολα αυτα το πρωι?? :green:
παντος ειναι super :bowdown:

tolis93
27-11-11, 13:25
καλα ρε σ τολη που τα βαζεις ολα αυτα το πρωι?? :green:
παντος ειναι super :bowdown:
καλα κ εσενα δε σε βλεπω να πεινας το πρωι παντως:green: η αληθεια ειναι πως 2 ειναι τα τουμπανα γευματα μ μεσα στη μερα.το πρωινο κ το μεταπροπονητικο. στα υπολοιπα βεβαια πεφτει τοσο μπροκολο π χανεται το κοτοπουλο-ψαρι αλλα νταξει...:green: στο μεταξυ παντα ξυπναω τρωω κ μετα το ξανα ριχνω στον υπνο.με τοοοοσο υδατανθρακα το πρωι σε ποιανει νυστα

tolis93
27-11-11, 18:35
αντε αντε. μια σοβαρη δουλεια μου.μαγειρεψα για ολο το φαμιλι σημερα. καλαμαρι με ψητο κολοκυθι ειναι σαν βαση.τωρα το τι παιχτηκε με τις ντρεσσινγ κ ετσι ειναι αλλο θεμα

rey1989
30-11-11, 15:51
κάτι στα γρήγορα :P
150γρ κότα μπιφτέκι , 50γρ κότατζ ,δύο ντομάτες , αγγούρι ,κρεμμύδι, 1κσ λάδι , μπαχαρικά

35331
35332

Tasos Green
01-12-11, 00:57
εχουμε και λεμε.. πιτακι βρωμης by tasos green :green: (για να προλαβω καποιους/καποιες το εκανα ΕΓΩ!)

-7 αυγά (3 ολοκληρα 4 ασπραδια)
-70 γρ βρώμη (αλεσμένη στο blender)
-50gr φέτα
-5 πράσινες ελιές
-1 κρεμμύδι


αναμιγνύουμε την βρωμη με τα αυγα και τα χτυπάμε καλα (αντρίκια με δύναμη!) .
βάζουμε στο μπλεντερ τις ελιες με την φετα να πολτοποιηθούν.
ψιλοκόβουμε το κρεμμύδι.
ρίχνουμε τον πολτό απο ελιές/φέτα μεσα στο μείγμα με τα αυγα/βρώμη και ξανα χτυπάμε.
βαζουμε ενα αντικολλητικο να κάψει και ριχνουμε λιγο λαδι και το απλονουμε με μια χαρτοπετσετα να απλωσει σε ολο το τιγανι.
ρίχνουμε το ψιλοκομμένο κρεμμύδι στο τιγανι να το σοτάρουμε.
μόλις ροδίσει το κρεμμύδι προσθέτουμε το μείγμα μας.



μετα το ψήσιμο προσθεσα και μια ντομάτα.. μπορείτε να βαλετε οτι θελετε... το αποτέλεσμα ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!

35393
35394

Goofonly
01-12-11, 01:04
Αν το πιτάκι πάντως ήταν τζαμαρία, θα την είχες κάνει γυαλιά καρφιά :P:P καλό μου ακούγεται, μπορούμε να βάλουμε και ταμπάσκο μέσα για να γίνει και πικάντικο :green:

Tasos Green
01-12-11, 01:08
να βάλουμε και ταμπάσκο μέσα για να γίνει και πικάντικο :green:

καλη ιδεα... next time..!

αμα το δοκιμάσεις θα αναθεωρήσεις... αντικειμενικά. οχι επειδή το εκανα εγω (ουτος η άλως ολοι ξερουν οτι ειμαι ασχετος απο μαγειρική)

gym
01-12-11, 01:23
τα καροτα ποτε μπηκαν στο παιχνιδι ρε κ ειναι εκει διπλα?

παλι καλα...εφτιαξες κατι ''καλο''....:green:

COBRA_STYLE
01-12-11, 01:25
εμενα παντως μαρεσε η photo της παναγιας μπροστα απο τα φονικα πιατα:rocking::green:

Tasos Green
01-12-11, 01:29
τα καροτα ποτε μπηκαν στο παιχνιδι ρε κ ειναι εκει διπλα?

παλι καλα...εφτιαξες κατι ''καλο''....:green:

τα καροτα τα εφαγα στην πορια του μαγειρέματος γιατι με έπιασε μια λιγούρα... :P

tolis93
01-12-11, 23:32
φυστικοβουτηρο και μερεντα παραγωγης μου:green:

COBRA_STYLE
01-12-11, 23:38
που μενεις ειπαμε?:turtle:

Qlim4X
01-12-11, 23:56
Diner for two :green:

35458

δικαια μηρασια :P

35459

COBRA_STYLE
01-12-11, 23:59
τι ειναι τα αλλα ρε συ διπλα απο τα καλαμακια?

Ariel
02-12-11, 00:01
αυτα που εφαγα εγω.....noodles....με ροζε σαλτσα και μανιταρια οσο βρασμενα τα θελω εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω:P
+++++....αλλη μια κουταλια απο ζυμαρικουλια!χεχεχεχεχχεχεχχεχεχχεχε...εγω.....!
του αφησα και το αλλο καλαμακι...αλλα πηγε ταπερ.......

tolis93
02-12-11, 00:57
που μενεις ειπαμε?:turtle:

Μελισσια περνα να σε εφοδιασω με 2-3 κουτες:green:

Qlim4X
02-12-11, 03:27
lunch at work

count kcals :P

35480

gsisr
02-12-11, 03:40
@Qlim4X nice!

35481

ρύζι, πατάτες στο φούρνο, μακαρόνια ολικής, πατάτα βραστή, σολωμός, μοσχάρι, ψαρονέφρι, σουβλάκι κοτόπουλο

AntwnhsSs
02-12-11, 15:18
σημερινο μεσημεριανο
κοτοπουλο με ριζυ - λαχανικα και σαλατα (ντοματα-αγκουρι) :green:
35517

Goofonly
02-12-11, 19:35
Η μάσα για το Σ/Κ μου!

Ξεκινάω από κάτω!

1η σειρά: Καρότα, μήλα, λεμόνια, μπανάνες
2η σειρά: Καρότο τριμμένο 1 κιλό / Κοτόπουλα 1 κιλό / Μπιφτέκια 800γρ / Σπανάκι 500γρ / Ανάμεικτα λαχανικά 500γρ / 2 μερίδες μακαρόνια με θαλασσινά από 250γρ η κάθε μία / αυγά / γιαούρτια/ γάλατα
3η και 4η σειρά: 3.5 κιλά λαχανικά ανάμεικτα / 500γρ τυροκαυτερή και από πίσω 500γρ φέτα / αυγά
5η και τελευταία σειρά: Μία μικρή τούρτα... μόλις 5.3 κιλά. Chead day σήμερα, άντε γειά :green:


35520

AntwnhsSs
02-12-11, 19:40
λιγο μεγαλη φαινεται, αμα χρηαζεσαι βοηθεια εγω εδω ειμαι προσφερομαι , δεν εχω και τιποτα για μετα :P

Goofonly
02-12-11, 19:54
λιγο μεγαλη φαινεται, αμα χρηαζεσαι βοηθεια εγω εδω ειμαι προσφερομαι , δεν εχω και τιποτα για μετα :P

Και δεν έχει τελειώσει ακόμα, θα μπουν καρύδια και επικάλυψη άσπρης σοκολάτας + κάποια ζαχαρωτά! Θα φτάσει 6 κιλά. :green::green::green::green::green::green:

Giannistzn
02-12-11, 19:58
Εισαι ωραιος :thumbup:

AntwnhsSs
02-12-11, 19:58
:bowdown:

thanos col
02-12-11, 19:59
αυτα ειναι...δλδ μετα θα εχεις 6 μυικα κιλα παραπανω :P:P:P:P:P

rey1989
02-12-11, 20:01
γιατί μπαίνω στο συγκεκριμένο θρέντ ? παντα μου ανοίγει η όρεξη :doh:

@Goofonly

θα την φας όλη ρε θηρίο ? :green::green::turtle::turtle::bowdown:

Goofonly
02-12-11, 20:05
Παιδιά, έτσι είναι αυτά. Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει... Θα φάω όση περισσότερη μπορέσω, μέχρι τελικής πτώσης. Δεν παίζει να αντέξω να τη φάω όλη αλλά η προσπάθεια μετράει. ΕΤΣΙ ΞΗΓΙΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ. :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

rey1989
02-12-11, 20:16
@Goofonly

πόσες θερμίδες να έχει μετά τα ξηροκάρπια και τις σοκολάτες? :green:

και εγω τώρα σχεδιάζω την μάσα της Τρίτης που έχω την γιορτή μου αλλα δεν έχω αποφασίσει τι..
βέβαια σαβούρα δεν θα είναι αλλα θα προσπαθήσω να το κρατήσω σε λογικά πλαίσια.
Με βλέπω την υπόλοιπη εβδομάδα να λιώνω στο διάδρομο για καμιά ώρα :green::green:

Goofonly
02-12-11, 22:02
Φαντάζομαι 500γρ λιπαρά, 2500γρ υδατάνθρακες και κάτι ψιλά πρωτείνη... άρα είμαστε στα 4.500 + 10.000 = 14.500 + κάτι ζαχαρωτά που έχωσα σφίνα... 14.600-15.000 :green::green:

ΚΑΙ ΝΑΙ! ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ!


35527



ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΡΕΞΗ, ΑΣΤΑΛΑΒΙΣΤΑ ΜΠΕΙΜΠΙ :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

tolis93
02-12-11, 22:09
Φαντάζομαι 500γρ λιπαρά, 2500γρ υδατάνθρακες και κάτι ψιλά πρωτείνη... άρα είμαστε στα 4.500 + 10.000 = 14.500 + κάτι ζαχαρωτά που έχωσα σφίνα... 14.600-15.000 :green::green:

ΚΑΙ ΝΑΙ! ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ!


35527



ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΡΕΞΗ, ΑΣΤΑΛΑΒΙΣΤΑ ΜΠΕΙΜΠΙ :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:
ρε συ goof....γαμωτο δηλαδη...ετσι ξηγιεσαι ε? καλα καλα.... εγω ρε ετσι για να σκασεις( π δε θα σκασεις αλλα τι να κανουμε εισαι ετη φωτος μπροστα εσυ.jedi...) θα φτιαξω σαντουιτς αλλα αντι για ψωμι θα βαλω πιτσες.οχι κομματια ρε.ολοκληρες πιτσες. αντε...σκουμπι ντου εχεις δει? τετοιο θα κανω ρε:green: πλακα πλακα φενεται κτηνος...κρατα κανα κομματακι:bowdown::bowdown::bowdown:

COBRA_STYLE
02-12-11, 22:15
goof θα χε πλακα να κανεις μια εξεταση αιματος το επομενο πρωι:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

rey1989
02-12-11, 23:53
το αποφάσισα , την Τρίτη που έχω την γιορτή μου θα φάω μια κοματάρα σπιτικό γλυκό ΝΑ! βέβαια θα εχει μαύρες ζάχαρες κλπ οπως στα γενέθλια μου
και απο πάνω θα βάλω και μπόλικη μερέντα πρωτεΐνης σοκολάτας με καθαρό κακάο , που βρήκα τρόπο να την φτιάχνω και να θες να φας και τα δαχτυλα σου

αν κρατηθώ θα βγάλω φωτογραφία να ανεβάσω , αν και δεν το κόβω , μάλλον θα φύγει κάτω μαζί με το πιατάκι. :food::food:

@COBRA_STYLE αν έβγαιναν αμέσως οι εξετάσεις δεν θα τον αφήνανε να φύγει , θα τον διασωληνώναν :green::rolf:

Goofonly
03-12-11, 02:52
ρε συ goof....γαμωτο δηλαδη...ετσι ξηγιεσαι ε? καλα καλα.... εγω ρε ετσι για να σκασεις( π δε θα σκασεις αλλα τι να κανουμε εισαι ετη φωτος μπροστα εσυ.jedi...) θα φτιαξω σαντουιτς αλλα αντι για ψωμι θα βαλω πιτσες.οχι κομματια ρε.ολοκληρες πιτσες. αντε...σκουμπι ντου εχεις δει? τετοιο θα κανω ρε:green: πλακα πλακα φενεται κτηνος...κρατα κανα κομματακι:bowdown::bowdown::bowdown:

Παλιοζηλιάρη!


goof θα χε πλακα να κανεις μια εξεταση αιματος το επομενο πρωι:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Γιατί ορέ? :green:


το αποφάσισα , την Τρίτη που έχω την γιορτή μου θα φάω μια κοματάρα σπιτικό γλυκό ΝΑ! βέβαια θα εχει μαύρες ζάχαρες κλπ οπως στα γενέθλια μου
και απο πάνω θα βάλω και μπόλικη μερέντα πρωτεΐνης σοκολάτας με καθαρό κακάο , που βρήκα τρόπο να την φτιάχνω και να θες να φας και τα δαχτυλα σου

αν κρατηθώ θα βγάλω φωτογραφία να ανεβάσω , αν και δεν το κόβω , μάλλον θα φύγει κάτω μαζί με το πιατάκι. :food::food:

@COBRA_STYLE αν έβγαιναν αμέσως οι εξετάσεις δεν θα τον αφήνανε να φύγει , θα τον διασωληνώναν :green::rolf:

Δεύτερε παλιοζηλιάρη!