PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες με το φαγητο μας



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Devil
03-12-11, 21:51
Παιδιά, έτσι είναι αυτά. Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει... Θα φάω όση περισσότερη μπορέσω, μέχρι τελικής πτώσης. Δεν παίζει να αντέξω να τη φάω όλη αλλά η προσπάθεια μετράει. ΕΤΣΙ ΞΗΓΙΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΑΡΑΣ. :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

που μενεις ειπαμε?:evil2:

Giannistzn
03-12-11, 22:09
Tην προηγουμενη κυριακη. Και αλλα 2 μελομακαρονα που εφυγαν πριν την φωτογραφια. Το επομενο βλεπω να ειναι τα χριστουγεννα και αν..

35584

sofos
03-12-11, 22:11
αυτα ειναι ρε γιαννη,ειδικα το παγωτο για μενα ειναι το καλυτερο cheat,οπως και οι τουρτες και οι παστες :green::turtle:

Giannistzn
03-12-11, 22:15
Ειναι και ελαφρυ, ταιριαζει και με ολα, εχει σχεδον μισες θερμιδες απο τα περισσοτερα γλυκα.. Για εμενα μαστ σε ενα καλο cheat

crow
03-12-11, 22:55
Ρε παιδια μηπως θελει κανεις να τον πληρωνω και να μου μαγειρευει κ εμενα που δεν εχω χρονο?????:turtle::turtle::turtle:

Καλα goofonly δεν φανταζομαι να απορεις για τι σακουλιτσα ετσι?????:P:P:P
Αλλα εισαι μονοχοφαις γιατι λιγο τουρτιτσα δεν μας εφερες.......:green:

pan0z
03-12-11, 23:07
εχεις το τσουρεκι διπλα απο τον τερκενλη και μας μιλας για τα μελομακαρονα?ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!:shock: παρτο και φατο ολο ρε!!!:green:

Qlim4X
04-12-11, 00:01
μαυρα μακαρονια με σος μουσταρδας με κοτοπουλο και μανιταρια και σαλατα με κρουτον ολικις μπαλσαμικο και μελι.

κλασικα για 2 :green:

35595

Goofonly
04-12-11, 04:35
που μενεις ειπαμε?:evil2:

ήμουν σίγουρος ότι θα έγραφες! σίγουρος!


Ρε παιδια μηπως θελει κανεις να τον πληρωνω και να μου μαγειρευει κ εμενα που δεν εχω χρονο?????:turtle::turtle::turtle:

Καλα goofonly δεν φανταζομαι να απορεις για τι σακουλιτσα ετσι?????:P:P:P
Αλλα εισαι μονοχοφαις γιατι λιγο τουρτιτσα δεν μας εφερες.......:green:

Θα σου μαγειρεύω ότι θες... μην μασάς :green: 3-4 κομμάτια έφαγα, τα υπόλοιπα τα έσπασαν τα φιλαράκια μου, μακράν ότι καλύτερο έχω φάει σε τούρτα :)

ελπίζω τώρα που θα πάω να δω το θέμα μου να δω τι διατροφή γιατί ξες, μετά κρεμάλα :P:P οοοοοόχι ρε... αλλά σοβαρά... :chinese:




μαυρα μακαρονια με σος μουσταρδας με κοτοπουλο και μανιταρια και σαλατα με κρουτον ολικις μπαλσαμικο και μελι.

κλασικα για 2 :green:

35595

απλά,στεγνά και νόστημα, ότι καλύτερο

tolis93
04-12-11, 23:26
χτες μετα το ατλας δουλευα στα καπακια. αφου εφαγα τη πτωση της ζωης μ να ανεβω μελισσια. πηγα στο μαγαζι π δουλευω. κ απλα ελιωσα. ε μετα ενα αναλογο γευμα χρειαζοταν. ημουν κ απο γυμναστηριο το πρωι.
Υ.Γ. το ρυζι δε το καταφερα ολο

και η 2 η φωτο ειναι το μεσημεριανο μ σημερα.παλι μετα τη δουλιτσα:green:

Gianna
04-12-11, 23:34
εχεις το τσουρεκι διπλα απο τον τερκενλη και μας μιλας για τα μελομακαρονα?ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!:shock: παρτο και φατο ολο ρε!!!:green:

Έλα ντε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τσουρέκι για πάντα:turtle::turtle::turtle::turtle:

Gianna
04-12-11, 23:36
χτες μετα το ατλας δουλευα στα καπακια. αφου εφαγα τη πτωση της ζωης μ να ανεβω μελισσια. πηγα στο μαγαζι π δουλευω. κ απλα ελιωσα. ε μετα ενα αναλογο γευμα χρειαζοταν. ημουν κ απο γυμναστηριο το πρωι.
Υ.Γ. το ρυζι δε το καταφερα ολο

και η 2 η φωτο ειναι το μεσημεριανο μ σημερα.παλι μετα τη δουλιτσα:green:

Γεία σου ρε Τόλη με τα ωραία σου!!! Πολύ χάρηκα που σε είδα, συγχαρητήρια για τη συμμετοχή!!

tolis93
04-12-11, 23:39
Γεία σου ρε Τόλη με τα ωραία σου!!! Πολύ χάρηκα που σε είδα, συγχαρητήρια για τη συμμετοχή!!

thnx giannoula. κ εγω χαρηκα π σε ειδα. μετα σε εχασα εφυγες τι εκανες? νταξει καλη η συμμετοχη αλλα ηρθα λιγο σαραβαλο χτες:green: χαλαλι μονο σε κακο δε βγηκε παντως. περασαμε πολυ κομπλε!!!

Lao
05-12-11, 00:56
Το μεσημεριανό μου... :green:

COBRA_STYLE
05-12-11, 01:06
^O M G :shock::shock::shock::shock: παω να φαω:inandout:

Lao
05-12-11, 01:09
^O M G :shock::shock::shock::shock: παω να φαω:inandout:

Δείξε κατανόηοη! Σήμερα είχα προπόνηση-ξεπάτωμα πριν το γεύμα, διάρκειας 2 ωρών χωρίς διαλλείματα!

COBRA_STYLE
05-12-11, 01:13
Ασε τωρα....εσυ ξεπατωνεσαι απο την προπονηση και γω ξεπατωνω τα κεφτεδακια:shock::turtle::turtle::turtle:

δε μπορω να τα βλεπω λεμεεεε:shock:τρελενομαι

Lao
05-12-11, 01:14
Ασε τωρα....εσυ ξεπατωνεσαι απο την προπονηση και γω ξεπατωνω τα κεφτεδακια:shock::turtle::turtle::turtle:

δε μπορω να τα βλεπω λεμεεεε:shock:τρελενομαι

Χαχαχαχαχα

Πάντως δεν μπορείς να πεις, ε; Σαλατούλα και τυράκι για να σπάσει η γεύση :P:P:P

Περιττό να σου πω ότι το συνόδεψα με κρασάκι. Μούρλια λέμε! :green:

COBRA_STYLE
05-12-11, 01:16
εε εισαι μερακλης τι να λεμε:turtle::P

σωστοτατος...αν και πινω μονο οινομελο :green::rolf:

Lao
05-12-11, 01:19
εε εισαι μερακλης τι να λεμε:turtle::P

σωστοτατος...αν και πινω μονο οινομελο :green::rolf:

Α, εγώ είμαι παραδοσιακός! Ρετσίνα, κάνει καλό και στην καρδιά :P

Βασικά, ήπια 4-5 ποτηράκια... Ήθελα να πιω μπυρίτσα αρχικά, αλλά είχα πεθυμήσει κρασάκι. Τώρα που το σκέφτομαι, θα χτυπήσω τώρα όσους κεφτέδες έχουν μείνει και θα ξαναπιώ λίγο κρασάκι.

Χλιδή! :turtle:

Ariel
06-12-11, 02:25
οτι απεμεινε απο simply.....:P....εγω εφαγα σαλατα καισαρα με κοτοπουλο και ρυζακι βεδουινων!...χεχε....
ο Αλεξ μπεργκερ με φιλετο κοτοπουλο και πουρε!....:)

Qlim4X
06-12-11, 02:31
ξεχασες και την καλυτεχνικη σου με την σως

35902

Ariel
06-12-11, 02:33
ζωγραφισα παλι!;)

sofos
06-12-11, 13:38
αντε και γω κουμπαρος :green::turtle::P

tolis93
06-12-11, 14:00
ρε σεις πιο γαματο ζευγαρι δεν εχω δει νταξει...παιζει να ειστε piece of art οταν τρωτε παρεα

COBRA_STYLE
06-12-11, 14:17
θα τους γλωσσοφατε σε λιγο...ειναι μαθηματικα βεβαιο:turtle::turtle::green:

sofos
06-12-11, 14:27
θα τους γλωσσοφατε σε λιγο...ειναι μαθηματικα βεβαιο:turtle::turtle::green:

εγω τα αγαπαω αυτα τα παιδακια :^^::evil2::love::geek:

vagg
06-12-11, 16:15
Tην προηγουμενη κυριακη. Και αλλα 2 μελομακαρονα που εφυγαν πριν την φωτογραφια. Το επομενο βλεπω να ειναι τα χριστουγεννα και αν..

35584

to τσουρεκι πρεπει ναναι μαχ περρυ,κλασεις ανςτερο απο τενκερλης που αναφερθηκε..

Giannistzn
06-12-11, 16:24
^ ναι max perry ειναι.

Για εμενα και τα δυο ειναι τοπ. Απλα αυτο ηταν με λευκη και καραμελα (ο τερκενλης νομιζω μονο καστανο βγαζει).
Λατρευω τα donnuts του max perry παντως :green:

gym
06-12-11, 18:08
ενα κομματι καποιων πρωινων μου για αυτην την περιοδο...!!!!!:green:

359453594635947

ας γραψω κ τι ειναι....
αμυγδαλα ξερετε ποια ειναι...¨χιχι

godji berries το δευτερο ταπερακι...

και το πρωτο ειναι ενα μιγμα αντιοξειδωτικων φουλ φρουτων ...
συγκεκριμενα εχω ακτινιδια και μηλα μαζι με λιγα γκοτζι,μυρτιλλα διαφορων ειδων,εκεινα τα κοκκινα τα στρογγυλα δεν θυμαμαι πως λεγονται ,κατι αλλα που μυριζουν σα λιβανι μου ειπαν αλλα ειναι τελεια,κρανμπερυ κ αυτα απο οσο θυμαμαι κ αγιος ο Θεος...

ε ρε τι εχει να γινει!!!!

Keirox
06-12-11, 18:08
Φαντάζομαι 500γρ λιπαρά, 2500γρ υδατάνθρακες και κάτι ψιλά πρωτείνη... άρα είμαστε στα 4.500 + 10.000 = 14.500 + κάτι ζαχαρωτά που έχωσα σφίνα... 14.600-15.000 :green::green:

ΚΑΙ ΝΑΙ! ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΗ!


35527



ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΟΡΕΞΗ, ΑΣΤΑΛΑΒΙΣΤΑ ΜΠΕΙΜΠΙ :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Εγώ στο τελευτέο cheat day μου έφαγα 1 σοκολάτα (125 γραμμάρια) :(

Time to step up my game :D

vagg
06-12-11, 18:41
^ ναι max perry ειναι.

Για εμενα και τα δυο ειναι τοπ. Απλα αυτο ηταν με λευκη και καραμελα (ο τερκενλης νομιζω μονο καστανο βγαζει).
Λατρευω τα donnuts του max perry παντως :green:


δεν εχω φαει ντονατσ,γενικα αποφευγω να μπαινω εκει μεσα..χααχαχ

Tasos Green
06-12-11, 18:42
@gym ο πρωτος ο αχταρμας εχει και υποφαες μεσα ε?

Ariel
06-12-11, 18:47
αντε και γω κουμπαρος :green::turtle::P
υποψηφιοτητα λαμβανεται υπ'οψιν
:)


ρε σεις πιο γαματο ζευγαρι δεν εχω δει νταξει...παιζει να ειστε piece of art οταν τρωτε παρεα....ελα να μας καμαρωσεις!;)


θα τους γλωσσοφατε σε λιγο...ειναι μαθηματικα βεβαιο:turtle::turtle::green:

ματακια-κομποσκινια-εικονιτσες για μενααααααααααααααααααααα......χεεχεχεχεχεχ

sofos
06-12-11, 18:48
υποψηφιοτητα λαμβανεται υπ'οψιν
:)

....ελα να μας καμαρωσεις!;)

ωραια χαιρομαι αφου την λαμβανεται υποψη :turtle:
υγ:ο τολης θα ναι παρανυμφακι αριελ :green::P χαχαχαχαχ

gym
06-12-11, 18:49
@gym ο πρωτος ο αχταρμας εχει και υποφαες μεσα ε?

και ναι και οχι....εριξα εκει μεσα αλλα εχω κ σκετο...

ακους εκει αχταρμα...:green:

COBRA_STYLE
06-12-11, 18:52
ματακια-κομποσκινια-εικονιτσες για μενααααααααααααααααααααα......χεεχεχεχεχεχ

δε το ξερα να σου δινα το σαββατο που μιλαγατε με το Rambo εξω απο το gym:turtle::P

Ariel
06-12-11, 19:07
δε το ξερα να σου δινα το σαββατο που μιλαγατε με το Rambo εξω απο το gym:turtle::P
θα παραγγειλω απο e-bay...χεχε!;)

tolis93
06-12-11, 19:46
και ναι και οχι....εριξα εκει μεσα αλλα εχω κ σκετο...

ακους εκει αχταρμα...:green:

καλα gym.ποιηση τα γευματακια σου....μακαρι να μπορουσα να βρω τοσα μπλιμπλικια εδω αθηνα.αλλα πρεπει να κανω ταξιδι ολοκληρο για να βρω καταστημα με υγειινη διατροφη κ να τα εχει αυτα κιολας

gym
06-12-11, 19:53
σιγα ρε συ...δηλαδη δεν εχετε ενα μαγαζι με ξηρους καρμπους και αποξηραμενα?πηγαινε σε μια μεγαλη αγορα κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ Βρεις...
αυτα μεμονωμενα τα βρηκα...εγω τα εφτιαξα ολα μετα σαν μιγμα...σιγα

pan0z
06-12-11, 19:56
παντως μου κανει εντυπωση πως τρωτε ξηροκαρπια και σαλατες για υδατ/λιπαρα πραγματικα ποτε δεν με χορταινουν ουτε καν με γεμιζουν παντα μετα απο 30 λεπτα πειναω ξανα.Δεν συμβαινει σε εσας αυτο?:unsure:

gym
06-12-11, 19:58
πρωτον...εγω δεν τα τρωω σκετα για πρωινο ρε συ...εχω και γιαουρτι μεσα ...
δευτερον...χορταινεις ...αν φας μια χουφτα αμυγδαλα κ μια χουφτα γκοτζι η μυρτιλλα η κατι αποξηραμενο ετσι στο ποδι....χορταινεις σαν ενδιαμεσο για το γευμα σου μια χαρα.,..

luckyseven
06-12-11, 20:33
Gym αυτά πως τα συνοδεύεις παίρνεις μιά χούφτα απ' το καθένα
και τα ρίχνεις σε γιαούρτι ή τα τρως με βρώμη και γάλα.
Τα αμύγδαλα γιατί είναι αποφλοιωμένα:unsure::thumbdown::spank:

gym
06-12-11, 20:36
με γιαουρτι και ειτε μιγμα απο το πρωτο με βρωμη ειτε σκετα με γιαουρτι
οπως και να χει...με γιαουρτι στραγγιστο αυτην την περιοδο...
τα αμυγδαλα ετσι δεν μου καθονται βαρυα ενω με φλουδα πεθιανω...απλο..:green:
σιγα εσυ που τρομαξες κιολας επειδη δεν εχουν φλουδα...:weights:

luckyseven
06-12-11, 20:54
με γιαουρτι και ειτε μιγμα απο το πρωτο με βρωμη ειτε σκετα με γιαουρτι
οπως και να χει...με γιαουρτι στραγγιστο αυτην την περιοδο...
τα αμυγδαλα ετσι δεν μου καθονται βαρυα ενω με φλουδα πεθιανω...απλο..:green:
σιγα εσυ που τρομαξες κιολας επειδη δεν εχουν φλουδα...:weights:

Εγώ απο αυτά που έχεις ποστάρει αποξηραμένα έχω δοκιμάσει τα goji τα αχλάδια και τα ακτινίδια
κατεψυγμένα μύρτιλα ξινόμουρα ιπποφαές και φραγκοστάφυλλο βάζω στο πρωινό απλά είναι
καλύτερα να είναι αποξηραμένα γιατί γλυτώνεις την ξινίλα.Τα αμύγδαλα δοκίμασε να τα μουλιάσεις
για κάνα 2ώρο για να γίνουν πιο εύπεπτα.

gym
06-12-11, 20:58
πααπαπαπα...δεν τα μουλιαζω θα γινουν νιανια κ δεν θελω...
αχλαδια δεν εχω εκει μεσα,μηλο ειναι...
καμια σχεση ρε συ...παρε αποξηραμενα,κατεψυγμενα ειναι καπως αλλα οκ...στο τιποτα κατι ειναι κ αυτο

luckyseven
06-12-11, 21:08
πααπαπαπα...δεν τα μουλιαζω θα γινουν νιανια κ δεν θελω...
αχλαδια δεν εχω εκει μεσα,μηλο ειναι...
καμια σχεση ρε συ...παρε αποξηραμενα,κατεψυγμενα ειναι καπως αλλα οκ...στο τιποτα κατι ειναι κ αυτο

Τα μπέρδεψα ναι μήλο έχω φάει έχω δοκιμάσει και από το σούπερ ένα μίγμα με διάφορα μέσα
παπάγια ανανά και κάτι άλλα εξωτικά φρούτα απλά δεν ξέρω μου φάνηκαν πολύ γλυκά.
Τα κατεψυγμένα αυτά που σου έγραψα τα κάνω όλα χυμό τα σουρώνω γιατί τα κουκούτσια
δεν...και βάζω ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι και το πίνω.

gym
06-12-11, 21:14
ρε συ...δεν εχουν κουκουτσακια αυτα κ αν εχουν ειναι τοσο μικρα που τρωγονται...
τι μελι καλεεεεεεεε????????τιγκα γλυκα ειναι αυτα...
απο τα σουπερ μην παιρνεις...τα συσκευασμενα τα βαζουν ενα ειδος συντηρητικου σαν σιροπι κ ειναι χιλιες φορες πιο γλυκα απαπαπ...σαν γλιτσα ειναι...
βρες μαγαζι με φρεσκα-αποξηραμενα

luckyseven
06-12-11, 21:23
ρε συ...δεν εχουν κουκουτσακια αυτα κ αν εχουν ειναι τοσο μικρα που τρωγονται...
τι μελι καλεεεεεεεε????????τιγκα γλυκα ειναι αυτα...
απο τα σουπερ μην παιρνεις...τα συσκευασμενα τα βαζουν ενα ειδος συντηρητικου σαν σιροπι κ ειναι χιλιες φορες πιο γλυκα απαπαπ...σαν γλιτσα ειναι...
βρες μαγαζι με φρεσκα-αποξηραμενα

Το μέλι το βάζω προαιρετικά γιατί είναι πολύ ξινός ο χυμός από όλα αυτά μούρα.
Τα κουκουτσάκια είναι μικρά αλλά στο ιπποφαές είναι μεγαλούτσικα και είναι και
σκληρά γιαυτό τα σουρώνω αν τα βάλω στην βρώμη μπορώ να τα φάω αλλά δεν
είναι ευχάριστη η αίσθηση.

Goofonly
06-12-11, 22:22
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Εγώ στο τελευτέο cheat day μου έφαγα 1 σοκολάτα (125 γραμμάρια) :(

Time to step up my game :D

εσύ το παράκανες... άκου εκεί 125γρ σοκολάτα... χοντρέ :P:P:P


ρε σεις πιο γαματο ζευγαρι δεν εχω δει νταξει...παιζει να ειστε piece of art οταν τρωτε παρεα


θα τους γλωσσοφατε σε λιγο...ειναι μαθηματικα βεβαιο:turtle::turtle::green:

Ξες και αύριο μπαίνουν και αρχίζουν τα καντίλια και οι δύο επειδή σκοτώθηκαν... blame tolis, εγώ μαζί σας... το κολόπαιδο να ουμ :P

tolis93
06-12-11, 22:54
εσύ το παράκανες... άκου εκεί 125γρ σοκολάτα... χοντρέ :P:P:P





Ξες και αύριο μπαίνουν και αρχίζουν τα καντίλια και οι δύο επειδή σκοτώθηκαν... blame tolis, εγώ μαζί σας... το κολόπαιδο να ουμ :P

ετσι ετσι για ολα εγω φταιω:green: εγω κ το κακο το ματι μ. κ μετα θα κανω τη καλη τσατσα για να τους τα ξαναβρω:green:τουρτα μ κρατησες εσυ?εσυ εισαι ο κακος:P

Goofonly
06-12-11, 23:16
ετσι ετσι για ολα εγω φταιω:green: εγω κ το κακο το ματι μ. κ μετα θα κανω τη καλη τσατσα για να τους τα ξαναβρω:green:τουρτα μ κρατησες εσυ?εσυ εισαι ο κακος:P

φίλε εάν ήσουν θεσσαλονίκη, θα'χα βρει την αδερφή ψυχή μου ( αν πεταχτεί κανείς να πει τίποτα... ) στο φαγητό... όλη μέρα έξω θα είμασταν να τρώγαμε :green:

tolis93
06-12-11, 23:20
φίλε εάν ήσουν θεσσαλονίκη, θα'χα βρει την αδερφή ψυχή μου ( αν πεταχτεί κανείς να πει τίποτα... ) στο φαγητό... όλη μέρα έξω θα είμασταν να τρώγαμε :green:

καλα θα κλεινανε τα μαγαζια.οχι απο κρηση.απο ελλειψη προιοντων:green: τρωμε κ τα ιδια πλακα πλακα....κ γαμω θα ταν!

Goofonly
06-12-11, 23:21
καλα θα κλεινανε τα μαγαζια.οχι απο κρηση.απο ελλειψη προιοντων:green: τρωμε κ τα ιδια πλακα πλακα....κ γαμω θα ταν!

btw, ώρα για βραδινό, επανέρχομαι :P

tolis93
06-12-11, 23:23
btw, ώρα για βραδινό, επανέρχομαι :P

δωσε πονο! κ για να ειμαστε κ ον.βγαλε μια φωτο κ ανεβασε το ρ συ;) κ μετα τελειωσε του τη καριερα

Goofonly
06-12-11, 23:55
δωσε πονο! κ για να ειμαστε κ ον.βγαλε μια φωτο κ ανεβασε το ρ συ;) κ μετα τελειωσε του τη καριερα

Παρ'τα μωρή άρρωστη :green:

Γιαούρτι με καρύδια και μία ομελέτα με 3 ασπράδια και 1 ολόκληρο... Και ένα μπουκαλάκι κόκκινο ημίγλυκο... για μόστρα. :turtle:

35974

tolis93
06-12-11, 23:57
Παρ'τα μωρή άρρωστη :green:

Γιαούρτι με καρύδια και μία ομελέτα με 3 ασπράδια και 1 ολόκληρο... Και ένα μπουκαλάκι κόκκινο ημίγλυκο... για μόστρα. :turtle:

35974

πωωωω το ρουφιανο..ομελετα ρε αχαρηστε?ομελετα?γιατι μ το κανεις αυτο? για να βαλω αυριο 30 αυγα στο αντικολλητικο ?ε? ε?:green:
ΥΓ δοκιμασε στο γιαουρτι να βαλεις καμια μερα ταχινι αντι για καρυδια.θα με θυμηθεις:green:

Goofonly
07-12-11, 00:01
Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ταχίνι, δεν ξέρω γιατί :unsure:

tolis93
07-12-11, 00:02
Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ταχίνι, δεν ξέρω γιατί :unsure:

πες μ οτι δεν εχεις φαει κ φυστικοβουτηρο.το περιστροφο το εχω οπλισμενο κ σημαδευω κροταφο.κανονισε:green:

luckyseven
07-12-11, 00:04
Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ταχίνι, δεν ξέρω γιατί :unsure:

Σαν να τρως χαλβά σε κρεμώδη υφή.

Goofonly
07-12-11, 00:13
πες μ οτι δεν εχεις φαει κ φυστικοβουτηρο.το περιστροφο το εχω οπλισμενο κ σημαδευω κροταφο.κανονισε:green:

από αυτό έχω φάει, καλό, αν και προτιμώ την ξανθιά από το transformers 3


Σαν να τρως χαλβά σε κρεμώδη υφή.

δηλαδή πολτοποιημένους φίλους μου, καλό, αλλά αν δεν έχει κάνει κανείς μπάνιο την κάτσαμε :turtle:

Qlim4X
09-12-11, 23:59
Love making dinner for two :love:

1) μπασματι με αρακα και καλαμποκι
2) καλαμακια κοτοπουλου μαριναρισμενα
3) honey mustard σαλατα

ps καποιος εκανε πολι λατζα :P

36283

thegravijia
10-12-11, 00:07
^^τι dinner for two ρε απατεωνα ?
αφου παλι ρυζι με κοτοπουλο κ σαλατα την ταησες την κοπελα (οτι πρεπει να τρως εσυ τρωτε συνεχεια:P) ...α ξεχασα εβαλες και dressing για ξεκαρφωμα ...:turtle:

αμα θες να την κανεις dinner φτιαξε κανα μουσακα η κατι τετοιο ..:turtle:

να σου πω αυτα τα στρογγυλα στη σαλατα τι ειναι ??

pan0z
10-12-11, 00:08
το καταλαβαμε βρηκες γκομενα!


σορρυ δεν αντεχα επρεπε να το πω

Qlim4X
10-12-11, 00:27
^^τι dinner for two ρε απατεωνα ?
αφου παλι ρυζι με κοτοπουλο κ σαλατα την ταησες την κοπελα (οτι πρεπει να τρως εσυ τρωτε συνεχεια:P) ...α ξεχασα εβαλες και dressing για ξεκαρφωμα ...:turtle:

αμα θες να την κανεις dinner φτιαξε κανα μουσακα η κατι τετοιο ..:turtle:

να σου πω αυτα τα στρογγυλα στη σαλατα τι ειναι ??

αν της πεις για μουσακα σιγουρα θα φαω παπουτσακι κοκκινο στην μουρι :turtle:

ps κρουτον ολικης



το καταλαβαμε βρηκες γκομενα!


σορρυ δεν αντεχα επρεπε να το πω

δεν το κριβουμε μην ανχονεσε ;)

Ariel
10-12-11, 00:34
εεεεεεεε.....εγω εφαγα μονο το ενα καλαμακι αλλα.....ολη τη σαλατααααααα:green:

επιλεγουμε υγιεινα και οχι μουσακα!!!!!!!

Mitsen
10-12-11, 00:35
Ωραία Φαγιά!
Όταν cheataro (συχνά για φέτος) τρώω μερέντα με πιττακή βρώμης αντί για τη συνηθισμένη βάφλα!
και μάμο?
http://img593.imageshack.us/img593/420/img1241cj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/593/img1241cj.jpg/)

Το καλύτερο όμως είναι η δίκια μου γεύματαρα!!:green:
http://img27.imageshack.us/img27/5992/img1251ch.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/27/img1251ch.jpg/)


Σε οποιον δεν αρέσει... ΚΑ-ΘΡΕ-ΦΤΑ-ΚΙ!

pan0z
10-12-11, 00:36
αν της πεις για μουσακα σιγουρα θα φαω παπουτσακι κοκκινο στην μουρι :turtle:

ps κρουτον ολικης




δεν το κριβουμε μην ανχονεσε ;)

χαιρομαι κανε και ενα θεμα τωρα που ειναι και χριστουγεννα με qlimax + Ariel christmas fever για να μας ενημερωνετε με photo και video πως περνατε τις γιορτινες μερες γιατι πιστευω πως θα μας ενδιαφερει.

Goofonly
10-12-11, 02:11
χαιρομαι κανε και ενα θεμα τωρα που ειναι και χριστουγεννα με qlimax + Ariel christmas fever για να μας ενημερωνετε με photo και video πως περνατε τις γιορτινες μερες γιατι πιστευω πως θα μας ενδιαφερει.

Κύλησε ένα δάκρυ χαχαχαχαχαχ :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

παραδέχομαι, αυτό ήταν καλό :green:

Ariel
10-12-11, 02:36
θαρρω...οτι βαλαμε φωτογραφιες με το φαγητο...οχι τιποτα αλλο......υπαρχουν ομως αλλα σαιτ τα οποια εχουν πληθωρα φωτογραφιων με οτι αλλο ψαχνεις.....ο νοων νοειτο......:toast:

gym
10-12-11, 02:42
stay on topic καλεεε.....φαγητα λεει...φαγητα βαλτε!!!!!!:green:
ειρηνη υμιν παιδια μου!:toast:

Goofonly
10-12-11, 02:53
Χαχαχαχ, 1-1 το σκορ ισοπαλία! Εγώ λέω να κάνω τον Ρεπόρτερ του Διαβόλου :evil2: :turtle:

Gym πάτερ μου :P


Λοιπόν, πάρτε και μία μερακλίδικη καρυδόπιτα τώρα για καλοφαγάδες σαν εμένα, μου πουλάτε και μούρη με σαλάτες να ουμ...!

36325

sofos
10-12-11, 03:04
αυτο το ζευγαρακι εγω πολυ το γουσταρω :green::turtle::evil2:

lila_1
10-12-11, 09:53
χαιρομαι κανε και ενα θεμα τωρα που ειναι και χριστουγεννα με qlimax + Ariel christmas fever για να μας ενημερωνετε με photo και video πως περνατε τις γιορτινες μερες γιατι πιστευω πως θα μας ενδιαφερει.

Και με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες όμως. Δώστε τσόντα στο λαό! :green:

ελμερ
10-12-11, 14:57
Χαχαχαχ, 1-1 το σκορ ισοπαλία! Εγώ λέω να κάνω τον Ρεπόρτερ του Διαβόλου :evil2: :turtle:

Gym πάτερ μου :P


Λοιπόν, πάρτε και μία μερακλίδικη καρυδόπιτα τώρα για καλοφαγάδες σαν εμένα, μου πουλάτε και μούρη με σαλάτες να ουμ...!

36325

αδερφε .παιζει να μου δανεισεις ενα κομματι απ αυτη την καρυδοπιτα εμενα΄?:):):welcome:

Ariel
10-12-11, 14:59
Και με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες όμως. Δώστε τσόντα στο λαό! :green:
..
δεν αντιγραφουμε μερικους-μερικες...πρωτοτυπουμε...:toast:

gym
10-12-11, 15:08
και ξαναλεω παιδακια μου...ειρηνη υμιν!!!!! για να μην :spank::spank::spank:

Goofonly
10-12-11, 15:10
αδερφε .παιζει να μου δανεισεις ενα κομματι απ αυτη την καρυδοπιτα εμενα΄?:):):welcome:

έχουν μείνει 4 κομμάτια νομίζω, έλα τσίμπα τα, πέρασε το cheat day μου :P

COBRA_STYLE
10-12-11, 15:13
αυτο το ζευγαρακι εγω πολυ το γουσταρω :green::turtle::evil2:
εσυ συνεχιζεις το χαβα σου:green:

Και με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες όμως. Δώστε τσόντα στο λαό! :green:

εσυ παλι,μία απο τα ιδια:green:




αφηστε τα παιδια(Ariel,Αλεξ),μια χαρα photos ποσταρουν.;)

Ariel
10-12-11, 15:28
και ξαναλεω παιδακια μου...ειρηνη υμιν!!!!! για να μην :spank::spank::spank:

να θελεις να αγιασεις και να μη σε αφηνουνννννννν:weights:

ArgoSixna
10-12-11, 20:43
@Goofonly τα γλυκα δικα σου!
36406

36407

Goofonly
10-12-11, 21:27
Δεν μαγγίζουν, εγώ τα γλυκά τα φτιάχνω μόνος μου --> μάγειρας :green: Μέχρι και τσουρέκι καλύτερο από τερκενλή κάνω αλλά κοστίζει περισσότερο δυστυχώς... :P

Χτες έφαγα επίσης 2 τρίγωνα πανοράματος, ένα με κρέμα, ένα με καραμέλα... και 1 κομμάτι τσουρέκι με κάστανο και άσπρη σοκολάτα... όλα μαζί περίπου 4.000 cheat :P

marpi
10-12-11, 21:47
Δεν μαγγίζουν, εγώ τα γλυκά τα φτιάχνω μόνος μου --> μάγειρας :green: Μέχρι και τσουρέκι καλύτερο από τερκενλή κάνω αλλά κοστίζει περισσότερο δυστυχώς... :P

Χτες έφαγα επίσης 2 τρίγωνα πανοράματος, ένα με κρέμα, ένα με καραμέλα... και 1 κομμάτι τσουρέκι με κάστανο και άσπρη σοκολάτα... όλα μαζί περίπου 4.000 cheat :P

κ νομιζεισ οτι ειναι καλο αυτο που κανεισ με τα 4000χιλ?!

spyros Bodybuilding
11-12-11, 00:40
κ νομιζεισ οτι ειναι καλο αυτο που κανεισ με τα 4000χιλ?!

Και καλο και κακο.Αμα η διατροφη ειναι καλη,δεν νομιζω να υπαρχει μεγαλο προβλημα με τα cheat

Goofonly
11-12-11, 12:38
κ νομιζεισ οτι ειναι καλο αυτο που κανεισ με τα 4000χιλ?!

εγώ σαν refeed το βλέπω, πέρα από τα γλυκά, τα υπόλοιπα είναι στεγνά πράγματα, μακαρόνια πχ με κοτόπουλο κτλ.


Και καλο και κακο.Αμα η διατροφη ειναι καλη,δεν νομιζω να υπαρχει μεγαλο προβλημα με τα cheat

:thumbup:

και σε υποθερμιδική να είσαι δεν υπάρχει πρόβλημα όσο μεγάλο και να'ναι το cheat ( αν οι υπόλοιπες μέρες είναι οκ )

marpi
11-12-11, 13:44
απλα ρε παιδες το βλεπετε πολυ καπωσ να φατε οσο μπορειτε τοτε, ειπαμε δωσε ωθηση μια μερα αλλα τα ακρα δεν ειναι ωραια! και 4000 συνολικα εννοεισ εκεινη την ημερα πωσ καταναλωσεσ?

gym
11-12-11, 13:53
απλα να ξαναπω κατι εδω....οκ καντε cheat meal...το cheat day ομως παιδια μου δνε υπαρχει....απλα δεν υπαρχει πουθενα...ειναι αρρωστια να καθεσαι μια μερα και να τρως βλακειες και αυτο απεχει πολυυυυ απο αυτο που λεμε οτι και καλα κανουμε(υγειινο τροπο ζωης)...

ειδικα την επομενη μερα μιας τετοιας μερας με τσιτ σκεψου ποσο σκατα νιωθεις...και γιατι ολο αυτο?αντι να το φας να το ευχαριστηθεις,σε τρωει...

το λεω γιατι βλεπω μερικοι εδω μεσα ποσταρετε κατι τρελες φωτο σαν να προσπαθειτε ο ενας να δειξει στον αλλον οτι τρωει παραπαναω σκατουλες....και τι με αυτο?

αν εχετε τετοια βουλιμικα επεισοδια επαναπροσδιοριστε λιγο τους στοχους σας και την διατροφη σας...

just a tip!;)

Giannistzn
11-12-11, 14:01
^ Συμφωνω.. Αυτα εκανα και εγω και στο τελος σιχαθηκα τον εαυτο μου..

gym
11-12-11, 14:05
ολοι τα καναμε γιαννη λιγο η πολυ και στο τελος εχουμε ολοι αυτην τη σιχαμαρα...εγω αυτο βλεπω και εχω καταλαβει και οποιος λεει το αντιθετο μαλλον πρεπει να το κοιταξει καλυτερα...

δεν γινεται να πιεζομαστε 6 μερες και την εβδομη να το χαλαμε ολο...αλλο το να φας μια παστα κ αλλο να φας μια τουρτα...αντε να πεισεις τωρα τον αλλον που δεν ειναι της γυμναστικης οτι η δικη σου η ζωη ειναι νορμαλ οταν αυτος θα φαει το κομματακι του και εσυ ολο το κουτι...

τεσπα...τα εχουμε ξαναπει απλα επειδη βλεπω τα τρελα σας τωρα τελευταια εδω μεσα ειπα να το ξαναπω...

Qlim4X
11-12-11, 14:28
εκτος λενιο μου αν εισαι εκτομορφος και ξερεις οτι θα μηνεις παντα "ΡΕΓΚΑ" και δεν προκιτε να παχινης και να λιποσισς ποτε.

τρανταχτο παραδιγμα ο ξαδερφος μου. 1.90 70κηλα. καθε μερα σουβλακια και γλυκα και δεν βαζει γραμαριο.

gym
11-12-11, 14:33
λεω για την περιπτωση ρε αλεξ που ο αλλος ειναι τερμα αυστηρος με ακροτητες καθηεμρινα κ την εβδομη μερα το ξεσκιζει στο φαι...
τωρα αν ο αλλος ειναι ρεγκα οπως λες,τοτε αυτο το φαγομανιακ το κανει καθημερινα γιατι αυτη ειναι η καθημερινοτητα του...δεν ειναι τσιτ...ετσι τρωει καθε μερα!;)

marpi
11-12-11, 14:48
απλα να ξαναπω κατι εδω....οκ καντε cheat meal...το cheat day ομως παιδια μου δνε υπαρχει....απλα δεν υπαρχει πουθενα...ειναι αρρωστια να καθεσαι μια μερα και να τρως βλακειες και αυτο απεχει πολυυυυ απο αυτο που λεμε οτι και καλα κανουμε(υγειινο τροπο ζωης)...

ειδικα την επομενη μερα μιας τετοιας μερας με τσιτ σκεψου ποσο σκατα νιωθεις...και γιατι ολο αυτο?αντι να το φας να το ευχαριστηθεις,σε τρωει...

το λεω γιατι βλεπω μερικοι εδω μεσα ποσταρετε κατι τρελες φωτο σαν να προσπαθειτε ο ενας να δειξει στον αλλον οτι τρωει παραπαναω σκατουλες....και τι με αυτο?

αν εχετε τετοια βουλιμικα επεισοδια επαναπροσδιοριστε λιγο τους στοχους σας και την διατροφη σας...

just a tip!;)

εμ αυτο ακριβωσ εννοω!αντε γτ στο τελοσ θα με πουνε κ παραλογη!
ετσι δειχνεισ οτι δεν σεβεσαι το σωμα σ κ τον οργανισμο σ κ οντωσ ειναι δειγμα βουλημιασ.
αλλο cheat meal k αλλο cheat day οπωσ αναφερθηκε!

COBRA_STYLE
11-12-11, 14:54
κανουν αυτες τις παπαριες και μετα ερχονται και κλαιγονται οτι γεμισαν νερα,εβαλαν λιπος,δεν δουλευει αυτη η διατροφη και αλλες τετοιες π***ες μπλε:welcome:


καλα αυτο με τις photos και το ποσο τρωει ο καθενας και αν φαει περισσοτερο απο τον αλλο ειναι by far τραγικο....

Qlim4X
11-12-11, 15:02
λεω για την περιπτωση ρε αλεξ που ο αλλος ειναι τερμα αυστηρος με ακροτητες καθηεμρινα κ την εβδομη μερα το ξεσκιζει στο φαι...
τωρα αν ο αλλος ειναι ρεγκα οπως λες,τοτε αυτο το φαγομανιακ το κανει καθημερινα γιατι αυτη ειναι η καθημερινοτητα του...δεν ειναι τσιτ...ετσι τρωει καθε μερα!;)

τερμα αυστηρος εδο μεσα δεν ειναι κανεις ;)

και εγω που υποτιθετε κατεβικα σε αγωνα ενα μηνα πριν ετρογα γλυκα :P

ολοι ξεφευγουν καπου αυτο ειναι αναμενομενο και αυτο φενετε και στο σωμα τους ;)

rey1989
11-12-11, 15:14
εγώ πάλι αποφεύγω ακόμα και τα μικρά cheat meal και δεν μιλάω για σαβούρα ούτε για αστείο (ούτε μια φορά το μήνα) γιατί έχω σιχαθεί το αερόβιο και τώρα χειμωνιάτικα δεν μου βγαίνει να κάτσω να λιώσω .. ποιος και ο λόγος να φας υπερβολικά και μετα να τρέχεις να τα κάψεις βέβαια ..
σε λίγους μήνες που θα αρχίσω πάλι τα 40-45λεπτα καθημερινά αερόβια τότε βλέπουμε..

πιστεύω πως ο καθένας ξέρει πως δουλεύει ο οργανισμός του και ξέρει μέχρι που τον παίρνει να ανοιχτεί στην σαβούρα :green::green::toast:

Goofonly
11-12-11, 15:17
Υποτίθεται ότι chead day λέγεται η μέρα στην οποία θα κάνεις το cheat meal σου... όχι ότι μία μέρα ολόκληρη θα τρως...
Και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία αν φας τις θερμίδες σου από 1 meal ή σε όλη τη μέρα ( εάν τα βασικά μακρο σου μείνουν ίδια και π.χ δεν πέσεις σε πρωτείνες ), στο τέλος της μέρας τις ίδιες θερμίδες έφαγες...
Τι γίνεται με αυτό το cheat meal... άλλος τρώει γύρο, άλλος πίτσα, άλλος γλυκό... άλλος και τα δύο... όλα έχουν διαφορετικές θερμίδες... θα φας κάτι που θα το ευχαριστηθείς, δεν κοιτάς θερμίδες...
Π.χ κάποιος μπορεί να τρώει μία πίτσα και παγωτό μετά και να μη νιώθει τίγκα όπως σε βουλιμικά επεισόδια... αλλά θα έχει καταναλώσει του κό... :green: τις θερμίδες.

Πάντως θεωρώ ότι αν η διατροφή σου είναι οκ, μία φορά την εβδομάδα, φάε φάε φάε ότι θες σε ένα γεύμα, άκου όμως το σώμα σου μέχρι να σου πει ότι είσαι κομπλε και όχι τη μύτη,τα μάτια και το μυαλό σου που θα σε οδηγούν αλλού. ;)




απλα ρε παιδες το βλεπετε πολυ καπωσ να φατε οσο μπορειτε τοτε, ειπαμε δωσε ωθηση μια μερα αλλα τα ακρα δεν ειναι ωραια! και 4000 συνολικα εννοεισ εκεινη την ημερα πωσ καταναλωσεσ?

Ναι ρε, σε off day ήμουν, ουσιαστικά το cheat ήταν 1400 θερμίδες πάνω από τη συντήρηση. Κυρίως από τα γλυκά δηλαδή...!

marpi
11-12-11, 15:50
Υποτίθεται ότι chead day λέγεται η μέρα στην οποία θα κάνεις το cheat meal σου... όχι ότι μία μέρα ολόκληρη θα τρως...
Και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία αν φας τις θερμίδες σου από 1 meal ή σε όλη τη μέρα ( εάν τα βασικά μακρο σου μείνουν ίδια και π.χ δεν πέσεις σε πρωτείνες ), στο τέλος της μέρας τις ίδιες θερμίδες έφαγες...
Τι γίνεται με αυτό το cheat meal... άλλος τρώει γύρο, άλλος πίτσα, άλλος γλυκό... άλλος και τα δύο... όλα έχουν διαφορετικές θερμίδες... θα φας κάτι που θα το ευχαριστηθείς, δεν κοιτάς θερμίδες...
Π.χ κάποιος μπορεί να τρώει μία πίτσα και παγωτό μετά και να μη νιώθει τίγκα όπως σε βουλιμικά επεισόδια... αλλά θα έχει καταναλώσει του κό... :green: τις θερμίδες.

Πάντως θεωρώ ότι αν η διατροφή σου είναι οκ, μία φορά την εβδομάδα, φάε φάε φάε ότι θες σε ένα γεύμα, άκου όμως το σώμα σου μέχρι να σου πει ότι είσαι κομπλε και όχι τη μύτη,τα μάτια και το μυαλό σου που θα σε οδηγούν αλλού. ;)





Ναι ρε, σε off day ήμουν, ουσιαστικά το cheat ήταν 1400 θερμίδες πάνω από τη συντήρηση. Κυρίως από τα γλυκά δηλαδή...!


εε οκ δεν μ ακουγονται κ υπερβολικεσ!αν κ δεν ξερω στοιχεια για την σωματοδομη σ. εγω πριν λιγεσ μερεσ στα γεννεθλια μ πρεπει να καταναλωσα τοσεσ μονο στην διαρκεια του παρτι μ! (μαλακια..αλλα ημουν λιγο!!μεθυσμενη!)

Stella
11-12-11, 16:06
απλα να ξαναπω κατι εδω....οκ καντε cheat meal...το cheat day ομως παιδια μου δνε υπαρχει....απλα δεν υπαρχει πουθενα...ειναι αρρωστια να καθεσαι μια μερα και να τρως βλακειες και αυτο απεχει πολυυυυ απο αυτο που λεμε οτι και καλα κανουμε(υγειινο τροπο ζωης)...

ειδικα την επομενη μερα μιας τετοιας μερας με τσιτ σκεψου ποσο σκατα νιωθεις...και γιατι ολο αυτο?αντι να το φας να το ευχαριστηθεις,σε τρωει...

το λεω γιατι βλεπω μερικοι εδω μεσα ποσταρετε κατι τρελες φωτο σαν να προσπαθειτε ο ενας να δειξει στον αλλον οτι τρωει παραπαναω σκατουλες....και τι με αυτο?

αν εχετε τετοια βουλιμικα επεισοδια επαναπροσδιοριστε λιγο τους στοχους σας και την διατροφη σας...

just a tip!;)

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

gym
11-12-11, 16:17
και για να επαναφερω το θεμα ον ον τοπικ ας βαώ φωτο απο ενα πιτακι βρωμης μου...
περιεχει το συγκεριμενο απο οτι θυμαμαι γιατι ειναι λιγο παλια...

4 ασπραδια
1κγ λιναροσπορο
25γρ βρωμη
1κσουπας απο μιγμα μπαχαρικα δικο μου(παρικα γλυκια,πιπερι,κανελα,ριγανη,κυμινο,μαραθο,γαρυφαλλο και αλλα που δεν θυμαμαι τωρα)

παντως μπομπα απο μυρωδικα που σε μπουκωνουν με τη μια αν και δεν ειναι πολυ βαρβατες οι ποσοτητες βρωμης και ασπραδιων...


36482

primordial
11-12-11, 17:01
036483 Καλή μου όρεξη......:green::food::turtle:

Qlim4X
11-12-11, 21:16
Μαυρα μακαρονια με μπροκολο, κοτοπουλο και κρεμα γαλακτος light. Και κλασικα σαλατουλα με κρουτον ολικης.

36488

RAMBO
11-12-11, 21:17
περιμενε να δεις τα λουκανοπιτακια που ψηνω τωρα...

Qlim4X
11-12-11, 21:21
περιμενε να δεις τα λουκανοπιτακια που ψηνω τωρα...

καλα κανονισε να κανεις παρεα με την θολη και μετα να μου κλεγεσε...

Goofonly
11-12-11, 21:23
036483 Καλή μου όρεξη......:green::food::turtle:

μπιφτέκια με ρύζι? έτσι ξηγιέσαι? και φαίνονται και νόστιμα τα άτιμα :(

τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω τα θέλω

sofos
11-12-11, 21:53
Μαυρα μακαρονια με μπροκολο, κοτοπουλο και κρεμα γαλακτος light. Και κλασικα σαλατουλα με κρουτον ολικης.

36488

κλασσικα γευμα για 2 ε?:green::P:P τα κρουτον να ξες εχουν πολυ συντηρητικο μεσα...τωρα ισως να αλλαζει αυτο και αναλογα με τη μαρκα..παντως περσυ που χα παρει να φαω,θυμαμαι απο συντηρητικα και τι δεν ειχαν :turtle:

RAMBO
11-12-11, 22:01
και οπως υποσχεθηκα:bowdown::bowdown::bowdown:
36489

Qlim4X
11-12-11, 23:31
κλασσικα γευμα για 2 ε?:green::P:P τα κρουτον να ξες εχουν πολυ συντηρητικο μεσα...τωρα ισως να αλλαζει αυτο και αναλογα με τη μαρκα..παντως περσυ που χα παρει να φαω,θυμαμαι απο συντηρητικα και τι δεν ειχαν :turtle:

Ariel says: sory λαθος δνε ειναι κρουτον ειναι φρυγανιτσες ολικης :bbbiceps:

sofos
12-12-11, 01:26
Ariel says: sory λαθος δνε ειναι κρουτον ειναι φρυγανιτσες ολικης :bbbiceps:

χαχαχ οκ then,εμενα για κρουτον παντως μου φαινονται,αλλα αυτη ξερει καλυτερα :green::turtle::P

Qlim4X
12-12-11, 01:55
χαχαχ οκ then,εμενα για κρουτον παντως μου φαινονται,αλλα αυτη ξερει καλυτερα :green::turtle::P

ενοοντας οτι δεν ειναι τιγανισμενα και δεν εχουν λαδι ;)

sofos
12-12-11, 02:55
ενοοντας οτι δεν ειναι τιγανισμενα και δεν εχουν λαδι ;)

ποιο να ναι τηγανισμενο?:unsure: δε σε πιανω :unsure::unsure:

Qlim4X
12-12-11, 03:35
ποιο να ναι τηγανισμενο?:unsure: δε σε πιανω :unsure::unsure:

Τα κρουτον συνιθος ειναι τιγανισμενα.

αυτο ειναι ενα light γλυκο με ζελε ανανα χωρις ζαχαρη και γιαουρτι 2%

βασικα οτι αφησε η μικρη γοργονα :P


36494

Ariel
12-12-11, 03:39
και οπως υποσχεθηκα:bowdown::bowdown::bowdown:
36489

με κουρου ειναι καλυτερα!!!!


Τα κρουτον συνιθος ειναι τιγανισμενα.

αυτο ειναι ενα light γλυκο με ζελε ανανα χωρις ζαχαρη και γιαουρτι 2%

βασικα οτι αφησε η μικρη γοργονα :P


36494

με κανελλαααααααααααααα

primordial
12-12-11, 12:10
Τα κρουτον συνιθος ειναι τιγανισμενα.

αυτο ειναι ενα light γλυκο με ζελε ανανα χωρις ζαχαρη και γιαουρτι 2%

βασικα οτι αφησε η μικρη γοργονα :P


36494

Το οποίο παρεπιπτόντως τα σπάει...... αν προσθέσεις κ κομματάκια ανανά και στον ζελέ βάλεις 1 ποτήρι νερό κ ένα ποτήριο σιρόπι από την κομπόστα ανανά είναι....:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Qlim4X
12-12-11, 15:00
Το οποίο παρεπιπτόντως τα σπάει...... αν προσθέσεις κ κομματάκια ανανά και στον ζελέ βάλεις 1 ποτήρι νερό κ ένα ποτήριο σιρόπι από την κομπόστα ανανά είναι....:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

συνιθος ετσι το κανω αλλα 12 το βραδι τι περιμενεις? δεν υπηρχαν και ολα τα ηλικα ;)

Polyneikos
12-12-11, 17:40
Kαι επειδη στις μπριζόλες και στα σκουωτ ξεχωρίζουν οι αντρες από τα παιδια...Τα τσικό,οι ερωτευμενοι και οι καλλίγραμοι στην μπαντα...Μπορεί να τραυματιστείτε...
Παρτε μπριζόλα,συγκρίνετε μεγεθος πιατελας με τα υπόλοιπα πιατα (που ειναι το κανονικό μεγεθος) και αναλογιστείτε.ONLY THE BRAVE :rocking:


36500

RAMBO
12-12-11, 17:42
βλεπω ομω στο τηγανιτο και τα λοιπα αμαρτωλα τυπου τυροκαυτερη πανε συννεφο:green: κατα τα αλλα η μπριζολα ειναι πειρασμος εχει και μπολικο λιπιδιο ,,μια χαρα:bowdown:

Polyneikos
12-12-11, 17:43
βλεπω ομω στο τηγανιτο και τα λοιπα αμαρτωλα τυπου τυροκαυτερη πανε συννεφο:green:


Σιγα μην κλαψω,σιγά μην φοβηθώ ;););)


κατα τα αλλα η μπριζολα ειναι πειρασμος εχει και μπολικο λιπιδιο ,,μια χαρα:bowdown:

Παιζεις και ρακετες με αυτην στην παραλία,μεχρι να κρυωσει :turtle::turtle::turtle:

Dr.Dre
12-12-11, 17:46
λιγο συντιριτικο δεν βλεπω μεσα ομως και ανισυχω

primordial
12-12-11, 17:48
Σιγα μην κλαψω,σιγά μην φοβηθώ ;););)



Παιζεις και ρακετες με αυτην στην παραλία,μεχρι να κρυωσει :turtle::turtle::turtle:

Μπορεί οι λοιποί να ψαρώνουν......αλλά αν την τσεκάρετε καλύτερα.... μάλλον για συμπλήρωμα στο σαντουϊτσάκι μου θα την χρησιμοποιούσα...
Είναι αυτό που λένε "μακρύ κ λεπτό σαν μακαρόνι"... μόνο κόκαλο....:P:P

RAMBO
12-12-11, 17:48
παρατηρησα ομωσ και το κρασακι;) και το πουρακι πιο διπλα...εχει ξεφυγει ο coach:green:

Dr.Dre
12-12-11, 17:49
μπαινει και αυτος στο πνευμα μας!!!

Polyneikos
12-12-11, 17:50
Μπορεί οι λοιποί να ψαρώνουν......αλλά αν την τσεκάρετε καλύτερα.... μάλλον για συμπλήρωμα στο σαντουϊτσάκι μου θα την χρησιμοποιούσα...
Είναι αυτό που λένε "μακρύ κ λεπτό σαν μακαρόνι"... μόνο κόκαλο....:P:P

Mπορω να πω πως είσαι παρατηρητικός φίλτατε,αλλά μην την υποτιμας...Πρεπει να παμε στον Μουρουζη (για τους μυημενους) ενα Σ/Κ;);)

Polyneikos
12-12-11, 17:52
παρατηρησα ομωσ και το κρασακι;) και το πουρακι πιο διπλα...εχει ξεφυγει ο coach:green:
Βγαινω αραιά και που μικρε,αλλα ξέρω να το κάνω σωστα ;):turtle::turtle:;)

primordial
12-12-11, 18:00
Πρεπει να παμε στον Μουρουζη (για τους μυημενους) ενα Σ/Κ:wink::wink:

Τσούπ, παίρνω την Αττική κ τσούπ, έφτασα...!!!!! Πραγματικά θα χαιρόμουν πολύ....:welcome:

GREEK POWER
12-12-11, 18:33
Eγω αυτο που καταλαβαινω απο τι φωτο ειναι οτι το συγκεκριμενο γευμα ειχε σχεδιαστη με καθε λεπτομερια ετσι ωστε το αποτελεσμα να εχει τη μεγιστη ΑΠΟΛΑΥΣΗ.:banana: Για μενα η λεπτομερια που χαρακτηριζει τα παραπανω ειναι τα back woods :bowdown:

velinos
12-12-11, 18:42
η μπριζολα ειναι σιγουρα σταβλισια μισοκιλη και βαλε :shock:
εγω τη φαβα με το κρεμμυδακι θελω :bowdown:
οσο για μαχη πιατων πρεπει να κανονιστει αμεσα εγω ειμαι μεσα θελω να πιστευω και πολυ αλλοι και θα το ονομασουμε 1st masseter muscles challenge :thumbup:

Polyneikos
12-12-11, 18:50
Eγω αυτο που καταλαβαινω απο τι φωτο ειναι οτι το συγκεκριμενο γευμα ειχε σχεδιαστη με καθε λεπτομερια ετσι ωστε το αποτελεσμα να εχει τη μεγιστη ΑΠΟΛΑΥΣΗ.:banana: Για μενα η λεπτομερια που χαρακτηριζει τα παραπανω ειναι τα back woods :bowdown:

Σε εχω καταλαβει ότι κοβει το ματι σου:P:P

GREEK POWER
12-12-11, 19:06
Με το περασμα των χρονων ενα απο τα πολλα που μαθαινεις ειναι πως οι απολαυσεις κρυβονται στις λεπτομεριες ;)

beefmeup
12-12-11, 20:13
εγω σταμπαρα τα backwoods παντως..:green:

Dreiko
12-12-11, 20:26
Kαι επειδη στις μπριζόλες και στα σκουωτ ξεχωρίζουν οι αντρες από τα παιδια...Τα τσικό,οι ερωτευμενοι και οι καλλίγραμοι στην μπαντα...Μπορεί να τραυματιστείτε...
Παρτε μπριζόλα,συγκρίνετε μεγεθος πιατελας με τα υπόλοιπα πιατα (που ειναι το κανονικό μεγεθος) και αναλογιστείτε.ONLY THE BRAVE :rocking:


oχι ρε ανθρωπε του θεου...γιατι ρε μου το κανεις αυτο να πουμε???!!!:shock::shock::shock:

GREEK POWER
12-12-11, 20:41
εγω σταμπαρα τα backwoods παντως..:green:

Νταξει ηλικιακα δικος μας εισαι και συ:green:

Ηλαπ
12-12-11, 23:52
Kαι επειδη στις μπριζόλες και στα σκουωτ ξεχωρίζουν οι αντρες από τα παιδια...Τα τσικό,οι ερωτευμενοι και οι καλλίγραμοι στην μπαντα...Μπορεί να τραυματιστείτε...
Παρτε μπριζόλα,συγκρίνετε μεγεθος πιατελας με τα υπόλοιπα πιατα (που ειναι το κανονικό μεγεθος) και αναλογιστείτε.ONLY THE BRAVE :rocking:


36500

αχχχ...τι μου κανεις ρε φιλε βραδυατικα???? :bowdown: Ποοο θελω και εγω μπριζολα τετιου μεγεθους :P

tolis93
12-12-11, 23:54
αυτη τωρα ειναι μεγαλη? καλα. περαστε ολοι μια μερα απ οτο μαγαζι π δουλευω να τρομαξετε τοτε:green: 600-650 η σταβλισια. το μπιφτεκι 350 γρ η μεριδα το κοτοπουλο 450-500,κ ολα αυτα ζυγισμενα ψημενα νο μακακιες....:green:

Ηλαπ
12-12-11, 23:57
αυτη τωρα ειναι μεγαλη? καλα. περαστε ολοι μια μερα απ οτο μαγαζι π δουλευω να τρομαξετε τοτε:green: 600-650 η σταβλισια. το μπιφτεκι 350 γρ η μεριδα το κοτοπουλο 450-500,κ ολα αυτα ζυγισμενα ψημενα νο μακακιες....:green:

Που ειπαμε οτι δουλευεις???Οταν φτασω 80 κιλα σκεφτομαι να παω να κανω μια εξορμιση σε ενα μαγαζι και να το κλεισω :P

tolis93
13-12-11, 00:01
Που ειπαμε οτι δουλευεις???Οταν φτασω 80 κιλα σκεφτομαι να παω να κανω μια εξορμιση σε ενα μαγαζι και να το κλεισω :P
το πευκο στα μελισσια. οποτε περασεις πες απο τον αποστολη. θα πας 90 κιλα μεσα σε μια βραδυα....θα σε περιποιηθουν καταλληλα;) αν θες σ στελνω με πμ κ διαφημιση τα πιατα.να καταλαβεις τι εννοω μεγεθος

Ηλαπ
13-12-11, 00:07
το πευκο στα μελισσια. οποτε περασεις πες απο τον αποστολη. θα πας 90 κιλα μεσα σε μια βραδυα....θα σε περιποιηθουν καταλληλα;) αν θες σ στελνω με πμ κ διαφημιση τα πιατα.να καταλαβεις τι εννοω μεγεθος

Μια χαρα αφου εχουμε και μεσο :P

Polyneikos
13-12-11, 00:09
αυτη τωρα ειναι μεγαλη? καλα. περαστε ολοι μια μερα απ οτο μαγαζι π δουλευω να τρομαξετε τοτε:green: 600-650 η σταβλισια. το μπιφτεκι 350 γρ η μεριδα το κοτοπουλο 450-500,κ ολα αυτα ζυγισμενα ψημενα νο μακακιες....:green:

Kαλύβια must,όποιος νομιζει ότι αντεχει σε ποσότητες και μετά τα λεμε ,αυτη η μπριζόλα δεν ειναι απο εκει.Και σε φθηνες τιμες...
Στα Μελίσσια πόσο το δινετε αυτο το μπιφτεκι που λες;Κανα 20ευρω;:P:P

tolis93
13-12-11, 00:12
Kαλύβια must,όποιος νομιζει ότι αντεχει σε ποσότητες και μετά τα λεμε ,αυτη η μπριζόλα δεν ειναι απο εκει.Και σε φθηνες τιμες...
Στα Μελίσσια πόσο το δινετε αυτο το μπιφτεκι που λες;Κανα 20ευρω;:P:P

ουτε καν.με 20 ευρω βασικα μαζι με μουσικη παιζουν σαλατες τηγανιτα κυριως πιατο κ οσο ποτο αντεχει το συκωτι:green: νιωθουμε τη κριση οχι αστεια

Polyneikos
13-12-11, 00:16
Ασε γιατι μια φορα ειχα παει στην Δροσια για πεϊνιρλί και το είχα πληρωσει 15 ευρω :shock::shock:
Από τότε προσεκτικα στα Β.Π.:green::green:

COBRA_STYLE
13-12-11, 00:17
σιγα μην ερθουμε να σκασουμε λεφτα εκει για να τα τρως σε πρωτεινες μετα:P:turtle::turtle::green:

AntwnhsSs
13-12-11, 00:18
Καλυβια πηγα καλοκερακη σε μια ταβερνα εκει και οι μεριδες ηταν για 10 ατομα :green: επαθα πλακα

Polyneikos
13-12-11, 00:20
Καλυβια πηγα καλοκερακη σε μια ταβερνα εκει και οι μεριδες ηταν για 10 ατομα :green: επαθα πλακα

Έτσι,έτσι :thumbup::thumbup:

COBRA_STYLE
13-12-11, 00:22
Kαλύβια must,όποιος νομιζει ότι αντεχει σε ποσότητες και μετά τα λεμε ,αυτη η μπριζόλα δεν ειναι απο εκει.Και σε φθηνες τιμες...
Στα Μελίσσια πόσο το δινετε αυτο το μπιφτεκι που λες;Κανα 20ευρω;:P:P


Έτσι,έτσι :thumbup::thumbup:

Koιταχτε δω τον κρυφοεπιχειρηματια:rolf::P

Polyneikos
13-12-11, 00:24
Κραχτης ειμαι ,σαν αυτους στα Βλαχικα,με τις φουστανέλες :P:P

tolis93
13-12-11, 00:25
κομπρα 3 πραγματα. 1ον σταματα να βαζεις τετοια αβαταρ εχουμε θεματα βραδιατικα.2ον. ελα εσυ κ σε κερναω εγω:green: 3ον. πιο πολυ πρωτεινη θα παρεις εσυ σε ενα γευμα παρα εγω μεσα στη βδομαδα:green:

COBRA_STYLE
13-12-11, 00:27
πλακα πλακα με εχεις ψησει ασχημα,ειδικα αμα ειναι και free:P,γιατι θελω να κανω και παραγγελια μετα τα Χριστουγεννα ρε bro:rolf::P:green:

tolis93
13-12-11, 00:32
πλακα πλακα με εχεις ψησει ασχημα,ειδικα αμα ειναι και free:P,γιατι θελω να κανω και παραγγελια μετα τα Χριστουγεννα ρε bro:rolf::P:green:

ελα κ παρε πακετο 3 μπριζολες σταβλισιες.πιο πλ πρωτεινη θα βγαλει:green:

tolis93
13-12-11, 00:37
κ για να μενω οφ. ενα παραδειγμα για το τι παιζει. το πιατο ειναι 36 εκατοστα π βρισκεται η μπριζολα πανω

SepTum
13-12-11, 03:05
http://www.ask4food.gr/kritikes-sxolia-estiatoriwn-Athinas/69-estiatoria-tavernes-tragoudi/1007- μια κριτικη για το μαγαζι που δουλευει ο φιλος.Οποιος παει μπορει να μπει στο site και να γραψει,(να γραψει και εδω βεβαια για να ξερουμε).Εγω θα θελα να το επισκεφθω,αν και μακρια,γιατι τα πιατα με πειθουν στην εικονα τουλαχιστον.

Qlim4X
13-12-11, 11:22
αυτη τωρα ειναι μεγαλη? καλα. περαστε ολοι μια μερα απ οτο μαγαζι π δουλευω να τρομαξετε τοτε:green: 600-650 η σταβλισια. το μπιφτεκι 350 γρ η μεριδα το κοτοπουλο 450-500,κ ολα αυτα ζυγισμενα ψημενα νο μακακιες....:green:


μου φενετε δεν εχεις παει στα καλιβια να δεις τι θα πει φαι. πληροφοριακα το μπιφτεκι ειναι κοντα στο κηλο :green:

GREEK POWER
13-12-11, 11:31
Χαχαχαχα ολα για τη μαρμιτα ! Αφου πολλες φορες αναρωτιεμαι αν βαζαμε σε δημοσκοπηση αυτο το ποστ vs hot babes ποιο θα νικουσε :green:

AntwnhsSs
13-12-11, 11:34
μου φενετε δεν εχεις παει στα καλιβια να δεις τι θα πει φαι. πληροφοριακα το μπιφτεκι ειναι κοντα στο κηλο :green:

:thumbup: οταν ειχα παει και πηρα μπιφτεκη ηταν πιο μεγαλο και απο το πιατο σαν τιμονη ενα πραμα
+ οτι μας κερασαν 1 τεραστιο πιατο κοκορετσι :P

primordial
13-12-11, 12:13
Πρόταση:
Τι θα λέγατε να κανονίζαμε για φαΐ, ένας υπεύθυνος του forum να κάνει την επικοινωνία για έκπτωση λόγω του αριθμού των ατόμων που θα μαζευτεί, να πληρώσουμε κανονικά χωρίς την έκπτωση κ η διαφορά να πάει για το forum...!!!!

Πιστεύω ότι κανένας "ταβερνιάρης" δεν θα χάσει εάν μαζευτούμε και αποφασίσουμε ότι θα φάμε......:green:

Το τερπνόν μετά του οφελίμου...;)

NASSER
13-12-11, 12:40
primordial όταν εμείς μαζευόμαστε εσύ που είσαι??? :)

primordial
13-12-11, 12:45
primordial όταν εμείς μαζευόμαστε εσύ που είσαι??? :)

Απών... μην :spank::spank:......:green:

Δυστυχώς δεν μου έχει δωθεί η ευκαιρία ακόμη να παρευρεθώ σε ένα από τα "Gala" του forum....;)

Qlim4X
13-12-11, 13:09
Πρόταση:
Τι θα λέγατε να κανονίζαμε για φαΐ, ένας υπεύθυνος του forum να κάνει την επικοινωνία για έκπτωση λόγω του αριθμού των ατόμων που θα μαζευτεί, να πληρώσουμε κανονικά χωρίς την έκπτωση κ η διαφορά να πάει για το forum...!!!!

Πιστεύω ότι κανένας "ταβερνιάρης" δεν θα χάσει εάν μαζευτούμε και αποφασίσουμε ότι θα φάμε......:green:

Το τερπνόν μετά του οφελίμου...;)

μετα απο μας η ταβερνα παντα κληνει γιατι εχει ξεπουλιση :P

Devil
13-12-11, 13:19
μου φενετε δεν εχεις παει στα καλιβια να δεις τι θα πει φαι. πληροφοριακα το μπιφτεκι ειναι κοντα στο κηλο :green:


για δωσε info.... ενδιαφερομαι...:green:

Qlim4X
13-12-11, 13:34
για δωσε info.... ενδιαφερομαι...:green:

http://www.mourouzis.gr/location.html

μια πλατια ταβερνα. 3 μαγαζια εχει.

Devil
13-12-11, 13:37
http://www.mourouzis.gr/location.html

μια πλατια ταβερνα. 3 μαγαζια εχει.

thank you;)
οκ.... θα παω να του κλεισω το ενα...:green::turtle:

Qlim4X
13-12-11, 13:41
thank you;)
οκ.... θα παω να του κλεισω το ενα...:green::turtle:

300ατομα εκαστο χωρις τον εξω χορο :P

tolis93
13-12-11, 13:45
ποτε ειπαμε θα παμε καλυβια να δειξουμε ποιος ειναι το αφεντικο?:green:

Qlim4X
13-12-11, 13:53
μπιφτεκακι κανεις?

http://epihirimatias.gr/wp-content/uploads/2011/07/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1-029.jpg

http://epihirimatias.gr/10324/otan-oi-epixeiriseis-theloun/

tolis93
13-12-11, 14:01
μπιφτεκακι κανεις?

http://epihirimatias.gr/wp-content/uploads/2011/07/%CE%95%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1-029.jpg

http://epihirimatias.gr/10324/otan-oi-epixeiriseis-theloun/

ελα ρε σεις πολυ πλακετα το κανει σαν αραβικη πιτα ειναι....το περιμενα να εχει κ ογκο. χωρις πλακα τωρα καπου τοσο το κανουμε κ στο μαγαζι π δουλευω.το δε ψωμι μ φενεται παξιμαδι. χωριατικο βαζουμε:green: αλλα οκ οι μεριδες μονο μικρες η νορμαλ δν ειναι.μεγαλες και βαλε τις λες

Polyneikos
13-12-11, 14:02
Mπορω να πω πως είσαι παρατηρητικός φίλτατε,αλλά μην την υποτιμας...Πρεπει να παμε στον Μουρουζη (για τους μυημενους) ενα Σ/Κ;);)

I told you so :thumbup:

AntwnhsSs
13-12-11, 14:11
μουρουζη σε κερνανε και μια πιατελα κοκορετσι ε το εχω γραψει και πανο :green: (απλα δεν θημομουνα το ονομα)

NASSER
13-12-11, 14:20
Όλοι φαγανοί δηλώνεται και όταν έρθει η ώρα της μάσας, τρώτε σαν σπουργίτια :P
Τι στο καλό, όλοι τυχαίνει και είστε αδιάθετοι...? :green:

Ikos
15-12-11, 03:48
Αυτό είναι ένα αλμυρό muffin. Σαν υφή είναι φύλλο κρούστας και μέσα έχει βασικά φέτα τυρί, πράσσο και μανιτάρια

36671

36672

Qlim4X
16-12-11, 00:45
chicken fajitas and fajita salad

36708

36709

36710

Devil
16-12-11, 00:46
ρε συ αλεξ... δεν βαζεις και μια συνταγη να δουμε πως γινετε....

Qlim4X
16-12-11, 00:53
ρε συ αλεξ... δεν βαζεις και μια συνταγη να δουμε πως γινετε....

slow the much oil

πολυ απλο. αγοραζεις το σακουλακι με το μιγμα μπαχαρικων για fajitas κοτοπουλο και ενα πακετο tortillas και 2-3 χρωματιστες πηπεριες και ενα κρεμυδι.

σοταρις το κοτοπουλο προσθετις το μιγμα μπαχαρικον και προς το τελος βαζεις τα κομενα λαχανικα και σβηνεις με λευκο ξηρο κρασι. ζεστενης τις πιτες στα micro η σε ενα τιγανι και γεμιζεις και διπλονης. μπορεις να προσθεσεις και ρυζακι μεξικανικο αλλα λογο βραδινου δεν βαλαμε.

η σαλατα απο κατο εχει ξεροψιμενη πιτα και απο πανο καθετε το μαρουλακι με τι σως. η σως ειναι η κλασικη μου με παρεμβαση απο γοργονα προσθετοντας και λιγο μπαλσαμικο.

τοσο απλα :green: :toast:

ps το μιγμα μπαχαρικων δεν ειναι κατι τρομερο πιπερια με κρεμιδι και σκορδο και μερικα βοτανια ειναι. ευκολο να το κανει και καποιος μονος του.

primordial
16-12-11, 01:00
slow the much oil

πολυ απλο. αγοραζεις το σακουλακι με το μιγμα μπαχαρικων για fajitas κοτοπουλο και ενα πακετο tortillas και 2-3 χρωματιστες πηπεριες και ενα κρεμυδι.

σοταρις το κοτοπουλο προσθετις το μιγμα μπαχαρικον και προς το τελος βαζεις τα κομενα λαχανικα και σβηνεις με λευκο ξηρο κρασι. ζεστενης τις πιτες στα micro η σε ενα τιγανι και γεμιζεις και διπλονης. μπορεις να προσθεσεις και ρυζακι μεξικανικο αλλα λογο βραδινου δεν βαλαμε.

η σαλατα απο κατο εχει ξεροψιμενη πιτα και απο πανο καθετε το μαρουλακι με τι σως. η σως ειναι η κλασικη μου με παρεμβαση απο γοργονα προσθετοντας και λιγο μπαλσαμικο.

τοσο απλα :green: :toast:

ps το μιγμα μπαχαρικων δεν ειναι κατι τρομερο πιπερια με κρεμιδι και σκορδο και μερικα βοτανια ειναι. ευκολο να το κανει και καποιος μονος του.

Off Topic....:P
πάντως έδωσες ιδέα.....:awesome:

Qlim4X
16-12-11, 23:59
μακαρονακια με σαλτσουλα τονου!

36762

tolis93
26-12-11, 16:26
mashroom burgers...με μοσχαρακι κρεμμυδι σως πεστο κ μυζιθριτσα.α ναι.κ πικλες σαφως.το αλλο ολοι το καταλαβατε.κουνουπιδι

tolis93
28-12-11, 23:45
γιατι οταν cheatαρουμε cheatαρουμε με στυλ και αποψη

gym
28-12-11, 23:47
ολιγον πυργος πιζα αλλα no comment...


βρε συ...καθαρισε λιγο τον παγκο...βαλε σε μια ταξη τα υλικα βρε συ...φωτο βγαζεις βρεεεεεεεεεε......

κανεις κ διαφημιση στα μπισκοτα...φτου σου...:green::green:

tolis93
28-12-11, 23:48
ολιγον πυργος πιζα αλλα no comment...


βρε συ...καθαρισε λιγο τον παγκο...βαλε σε μια ταξη τα υλικα βρε συ...φωτο βγαζεις βρεεεεεεεεεε......

κανεις κ διαφημιση στα μπισκοτα...φτου σου...:green::green:

τσ τσ τσ τσ μονο αυτο δλδ ηταν για σχολιασμο?εγω για να τα φτιαξω αυτα εκαψα τα χερια μ:green::green::green:

AntwnhsSs
28-12-11, 23:50
ooo μου βγηκαν τα ματια, πολυ ωραιο, μπραβο για τον κοπο που εκανες :clap:

tolis93
28-12-11, 23:56
ooo μου βγηκαν τα ματια, πολυ ωραιο, μπραβο για τον κοπο που εκανες :clap:

thnx...εχει μινει λιγο αν θες ελα να κερασω:green: βασικα μπραβο στο κοπο π κανει το στομαχι μ να το χωνεψει

franky94
29-12-11, 00:05
πω ρε φιλε τι εκατσες και εκανες χαχαχα γαματο!απο γευση τι λει?

tolis93
29-12-11, 00:12
πω ρε φιλε τι εκατσες και εκανες χαχαχα γαματο!απο γευση τι λει?

πραγματικα πολυ καλυτερο απο κρουασαν σοκολατες κτλπ.μπσκοτακια ειναι με λιωμενη ζαχαρη για κολλα.σμαρτιες πουρακια καπρις κ αχνη ζαχαρη με ασπραδια αυγου για να γινει το και καλα χιωνακι. απαιχτο.εννοειται δε το φαγα ολο δε γινεται με τπτ.ασε π ειναι αρκετα γλυκο ωστε να σταματησεις στα 3-4 πρωτα κομματακια. κομματακια εννοοντας με το τετραγωνικο ετσι?

Goofonly
29-12-11, 02:24
τόλη πάνε καμία ζαχαροπλαστική ρε... έχει δουλειά το ζαχαροπλαστείο να ουμ

irene07
29-12-11, 02:35
καλέ σταμάτα, μου τρέχουν τα σάλια......!!!!!!!!!! σλουρπ

Gabe
29-12-11, 03:31
Τολη , πρεπει να εισαι πολυ αρχοντας στην κουζινα φιλε.. Εχω δει και κατι γαματες συνταγες που εχεις βαλει... Σε αλλο επιπεδο εισαι :P

tolis93
29-12-11, 15:12
Τολη , πρεπει να εισαι πολυ αρχοντας στην κουζινα φιλε.. Εχω δει και κατι γαματες συνταγες που εχεις βαλει... Σε αλλο επιπεδο εισαι :P

τα σημερινα ηταν ολα τα λεφτα. ξεφυγα λιγο πολυ ομως απο θεμα διατροφης γιατι προοριζονται για κοσμακη οχι για μενα:green: θα παιξουν φωτος αυριο πρωι η σημερα βραδυ

tolis93
29-12-11, 15:13
καλέ σταμάτα, μου τρέχουν τα σάλια......!!!!!!!!!! σλουρπ

αυτο π με τιμαει ειναι οτι βλεπω 1 μυνημα. κ προφανως ειναι αυτο εδω:green: ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ θα σου φτιαξω κανονικο σπιτι:green:

marpi
29-12-11, 16:55
αυτο π με τιμαει ειναι οτι βλεπω 1 μυνημα. κ προφανως ειναι αυτο εδω:green: ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ θα σου φτιαξω κανονικο σπιτι:green:

θελω κ γω φιλε!!!!!!!!!!!!!!!!!

irene07
29-12-11, 18:23
αυτο π με τιμαει ειναι οτι βλεπω 1 μυνημα. κ προφανως ειναι αυτο εδω:green: ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ θα σου φτιαξω κανονικο σπιτι:green:

χαχαχαχαχαχα
Σας διαβάζω μήηηηηνες αλλά τώρα αξιώθηκα να γραφτώ.......! Ουρανοξύστη θέλω.....!!! :)

Qlim4X
29-12-11, 18:45
κινεζικο ρυζι με γλυκοξινο κοτοπουλο
37339

μακαρονια ολικης με κημα απο γαλοπουλα
37338

πενες ολικης με κοτοπουλο πλευροτους κρεμα γαλακτος light και μαιντανο
37340

GREEK POWER
29-12-11, 19:03
Πολυ υ/δ βλεπω :green:

tolis93
29-12-11, 19:05
θελω κ γω φιλε!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγινε...δωστε διευθυνσεις και διαστασεις:green: δε κανω πλακα ψηνομαι.....

marpi
29-12-11, 19:57
εγινε...δωστε διευθυνσεις και διαστασεις:green: δε κανω πλακα ψηνομαι.....


ενα κομματι θελω!!! δεν ειναι αναγκη ολοκληρο!!!
ουτε εγω κανω πλακα! απο σοκολατα τι εχεισ βαλλει???

tolis93
29-12-11, 20:01
ενα κομματι θελω!!! δεν ειναι αναγκη ολοκληρο!!!
ουτε εγω κανω πλακα! απο σοκολατα τι εχεισ βαλλει???

μην ορμηξεις στην οθονη.εφτιαξα αλλο ενα σημερα κ εβαλα νεσκουικ ζαχαρη αχνη μπισκοτο και 2 ασπραδια κ ολα στο μουλτι.τ παω στο κολλητο μ:green: πρεπει να χει βγει πολυ δυνατο. το συγκεκριμενο απο σοκολατα εχει σμαρτιες πουρακια καπρις και μπισκοτακια σοκολατας

Qlim4X
29-12-11, 22:19
Πολυ υ/δ βλεπω :green:

μπα....

ο υδατανθρακας ειναι γυρο στο 250 αλλα η προτεινη στο 300 :green:

ghost4
29-12-11, 22:57
το μεσημεριανό μου γεύμα :)
37345

eri_87
30-12-11, 00:23
Τόλη είσαι για συνεργασία; Το χουμε σου λέω, το χουμεεεεεεε! :P Φουλ ζαχαροπλαστική! :clown2:

marpi
30-12-11, 02:05
μην ορμηξεις στην οθονη.εφτιαξα αλλο ενα σημερα κ εβαλα νεσκουικ ζαχαρη αχνη μπισκοτο και 2 ασπραδια κ ολα στο μουλτι.τ παω στο κολλητο μ:green: πρεπει να χει βγει πολυ δυνατο. το συγκεκριμενο απο σοκολατα εχει σμαρτιες πουρακια καπρις και μπισκοτακια σοκολατας


την επομενη φορα παντωσ θελω κομματι :green:
αχχ κ την μερεντα σ θελω να φτιαξω κ δεν προλαβαινω ενω εχω παρει κ zελατινεσ..αλλα ψαχνω κακαο πιο χαμηλο σε θερμιδεσ απο τα κοινα..

tolis93
30-12-11, 02:26
την επομενη φορα παντωσ θελω κομματι :green:
αχχ κ την μερεντα σ θελω να φτιαξω κ δεν προλαβαινω ενω εχω παρει κ zελατινεσ..αλλα ψαχνω κακαο πιο χαμηλο σε θερμιδεσ απο τα κοινα..

Marp εγώ παυλίδη χρησιμοποιώ κ νομίζω το πιο χαμηλό σε θερμιδες είναι της ιον. Έρη μεσα θα βγάλουμε χρήμα :-P

TheWorst
30-12-11, 02:44
γιατι οταν cheatαρουμε cheatαρουμε με στυλ και αποψη

Ρε τολη πως το φτιαχνεις αυτο ??? :shock::shock::shock::shock::shock:
Γαματο φαινεται :P

tolis93
30-12-11, 11:01
Ρε τολη πως το φτιαχνεις αυτο ??? :shock::shock::shock::shock::shock:
Γαματο φαινεται :P

Λιωνεις ζάχαρη για κόλλα κ μετά κανείς τον οικοδόμο προσομοίωσης :-P

tolis93
30-12-11, 22:03
γατακια....ενα για τη ξαδερφη μ.τα αλλα ειναι γλυκο κρεμα μπισκοτο με γιαουρτι νεκταρινι και σαντιγυ.και δεν αναφερω το χωμενο μπισκοτο μεσα

marpi
31-12-11, 01:40
φιλαρακι απιστευτοσ!
τι σπουδαζεισ??
μαλλον εισαι σε λαθοσ επαγγελμα απο οτι κταλαβα!!
κ για το κακαο νομιζω ιναι ενα αλλο σταβιολογικα το χαμηλοτερο..

tolis93
31-12-11, 03:00
φιλαρακι απιστευτοσ!
τι σπουδαζεισ??
μαλλον εισαι σε λαθοσ επαγγελμα απο οτι κταλαβα!!
κ για το κακαο νομιζω ιναι ενα αλλο σταβιολογικα το χαμηλοτερο..

Πάντα τα χόμπι τα κάνουμε καλύτερα από το επαγγελμα ;-) από βιολογικα δε ξέρω αν το χεις ψάξει κάτι παραπάνω θα ξέρεις

TheWorst
31-12-11, 03:09
Απλα κανε το χομπι επαγγελμα ;)

Qlim4X
31-12-11, 03:29
sory εγω παντος αυτο το εκτρομα ουτε θα το ετρογα ουτε θα το αγοραζα. και φαντασουμε ειμαι τρελοσ γλυκατζις.

leftis
31-12-11, 14:47
sory εγω παντος αυτο το εκτρομα ουτε θα το ετρογα ουτε θα το αγοραζα. και φαντασουμε ειμαι τρελοσ γλυκατζις.

Θα συμφωνήσω. Αλλά ο Τολάρας παραμένει εγγύηση.

tolis93
31-12-11, 14:50
καθε αποψη δεκτη παιδες.εξαλου για να βγει εργο τεχνης με μπισκοτα κιολας.τετραγωνα ολα.απαιτει ενα ταλεντο π δεν εχω.μεχρι εκει φτανω οποτε αυτα δινω:green: απλα εχουν τη φαση τους. δν υπαρχει κατι καλυτερο να εισαι με χριστουγεννιατικη μουσικουλα κ ετσι γιορτινη ατμοσφαιρα κ να φτιαχνεις τετοια πραγματακια.απο σπιτι μεχρι τι να σας πω καλικατζαρακια. παιζουν πολλες μεθοδοι για να φτιαξει κανεις κατι καλο καλυτερο απο αυτα.οπως πχ αλουμινοχαρτο σκαλισμα το γεμιζεις με σοκολατα υγρης μορφης κ στη καταψυξη(εχω φτιαξει κατι αγιοβασιλακια) το ολο θεμα ειναι το κονσεπτ ;)

Qlim4X
31-12-11, 17:52
καθε αποψη δεκτη παιδες.εξαλου για να βγει εργο τεχνης με μπισκοτα κιολας.τετραγωνα ολα.απαιτει ενα ταλεντο π δεν εχω.μεχρι εκει φτανω οποτε αυτα δινω:green: απλα εχουν τη φαση τους. δν υπαρχει κατι καλυτερο να εισαι με χριστουγεννιατικη μουσικουλα κ ετσι γιορτινη ατμοσφαιρα κ να φτιαχνεις τετοια πραγματακια.απο σπιτι μεχρι τι να σας πω καλικατζαρακια. παιζουν πολλες μεθοδοι για να φτιαξει κανεις κατι καλο καλυτερο απο αυτα.οπως πχ αλουμινοχαρτο σκαλισμα το γεμιζεις με σοκολατα υγρης μορφης κ στη καταψυξη(εχω φτιαξει κατι αγιοβασιλακια) το ολο θεμα ειναι το κονσεπτ ;)

το σιγουρο ειναι με αυτα σωμα δεν κανεις ;)

Eddie
31-12-11, 18:00
το σιγουρο ειναι με αυτα σωμα δεν κανεις ;)

Ξερεις κατι που δε ξερω..? :P

tolis93
31-12-11, 19:33
το σιγουρο ειναι με αυτα σωμα δεν κανεις ;)

μα ειπα εγω οτι τα τρωω κ κανω six pack?:green:

Δανάη
31-12-11, 20:09
το σιγουρο ειναι με αυτα σωμα δεν κανεις ;)

για δειξε μας εσυ με τι κάνεις σωμα......σε περιπτωση που δεν καταλαβαινεις...... εννοω αυτα που δεν συμπεριέλαβες στην φωτο των συμπληρωμάτων σου

gym
31-12-11, 20:11
τολη τοληηηηηηηηηη μου θυμιζεις ρε συ εκεινο το παραμυθι με χανσελ κ γκρετελ κ το σοκολατενιο σπιτι...χα.χ.α.χα....

δημιουργησε παιδι μου εκει να το ευχαριστηθεις!!!κ ας ειναι ολιγον πιζα!:green::green:

tolis93
31-12-11, 20:33
τολη τοληηηηηηηηηη μου θυμιζεις ρε συ εκεινο το παραμυθι με χανσελ κ γκρετελ κ το σοκολατενιο σπιτι...χα.χ.α.χα....

δημιουργησε παιδι μου εκει να το ευχαριστηθεις!!!κ ας ειναι ολιγον πιζα!:green::green:
χαχαχαχαχ το τοπ ειναι οτι αυτο σκεφτομουν χτες π το φτιαχνα.καλα οχι ολιγον. πολυγον θα το λεγα.αλλα δε βαριεσαι λες κ θα μηνει κανενας:green: μεχρι αυριο θα το εχουν φαει;) καλη χρονια κιολας...μπαινει σε λιγες ωρες:)

Ariel
01-01-12, 00:13
το γλυκο διπλα στο κοτατζ!...προτιμω το δευτεροοοοοο......!!!!!χεχχεχεχε;)

aqua_bill
01-01-12, 11:51
κλασικά πράγματα


37419

Qlim4X
01-01-12, 18:39
για δειξε μας εσυ με τι κάνεις σωμα......σε περιπτωση που δεν καταλαβαινεις...... εννοω αυτα που δεν συμπεριέλαβες στην φωτο των συμπληρωμάτων σου

για αυτο το θεμα κατι εχουμε πει επανιλιμενα. βαλτο στο μικρο σου μιαλο. ειμαι αγωνιζομενος και περνω τα ρισκα μου. τωρα αν θες παρε οτι γουσταρεις και ελα να τα ξανα πουμε που νομιζετε οτι ειναι μονο αυτο.

νισαφι πια ξυπνοπουλια μου.

NASSER
01-01-12, 21:03
για αυτο το θεμα κατι εχουμε πει επανιλιμενα. βαλτο στο μικρο σου μιαλο. ειμαι αγωνιζομενος και περνω τα ρισκα μου. τωρα αν θες παρε οτι γουσταρεις και ελα να τα ξανα πουμε που νομιζετε οτι ειναι μονο αυτο.

νισαφι πια ξυπνοπουλια μου.

Την επόμενη φορά που θα απαντήσεις με αυτό το υφάκι, έχεις φύγει .... κατανοητό??
Με έναν αγώνα μου έγινες και αγωνιζόμενος?? Είσαι το χειρότερο υπόδειγμα αθλητή στο φόρουμ.

Ariel
01-01-12, 21:18
Την επόμενη φορά που θα απαντήσεις με αυτό το υφάκι, έχεις φύγει .... κατανοητό??
Με έναν αγώνα μου έγινες και αγωνιζόμενος?? Είσαι το χειρότερο υπόδειγμα αθλητή στο φόρουμ.
γνωμη μου παντα...:θα πρεπει να σχολιασεις και τη σποντα....λεμε τωρα...καλυτερα ο καθενας και η καθεμια αν θελει να τα λεει στα ισια αν την παιρνει στον αλλον....μεσα απο ενα δικτυο ο καθενας λεει και αφηνει να εννοηθει οτι θελει...οταν θιγεσαι αντιδρας...κουτορνιθια ειμαστε???:unsure:

NASSER
01-01-12, 21:31
γνωμη μου παντα...:θα πρεπει να σχολιασεις και τη σποντα....λεμε τωρα...καλυτερα ο καθενας και η καθεμια αν θελει να τα λεει στα ισια αν την παιρνει στον αλλον....μεσα απο ενα δικτυο ο καθενας λεει και αφηνει να εννοηθει οτι θελει...οταν θιγεσαι αντιδρας...κουτορνιθια ειμαστε???:unsure:

Κουτορνίθια θα είμαστε αν δεν παρακολουθούσαμε το υφάκι του καθένα που μόνο φιλικό δεν είναι. Η Δανάη είχε το θάρρος και του πέταξε τη σπόντα όταν είδε πως προσβάλλει συνφορμήτη της. Και δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει ο Qlim4X... Δεν είμαστε εδω για να σας μαθαίνουμε τρόπους αλλά δεν ανεχόμαστε να το κάνει ο καθένας τσιφλίκι του.
Έπειτα την ατάκα ''εγω είμαι αγωνιστικός'' δεν τιμάει ούτε τον ίδιο, ούτε το φορουμ που αντιπροσωπεύει το άθλημα.
Πιστευω ότι οι απορίες λύθηκαν.
Οποιος έχει απορίες σε πμ.
Οφ τοπικ συζήτηση ''τέλος''


edit: Εκτος θέματος ποστ μεταφέρθηκαν στο τοπικ Στην αλάνα με τα χαλίκια............ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5486-Στην-αλάνα-με-τα-χαλίκια............)

AntwnhsSs
03-01-12, 15:37
37485
μακαρονια με γαριδες και σαλατα :)

Vassilis_X
03-01-12, 17:10
κλασικά πράγματα


37419

όλο αυτό είναι ένα γεύμα?? :shock:

rey1989
03-01-12, 17:18
@aqua_bill η κότα ή γαλοπούλα τι είναι , πόση είναι ? 500γρ? :shock::shock:

aqua_bill
04-01-12, 14:24
όχι ρε παιδιά.για όλη τη μερα είναι απλα μαγειρεύω μια φορα!.γαλοπουλα είναι με μπαχαρικά και διαφορα λαχανικά με σπανάκι και ριζι μπασματι.ναι 500 είναι και είχε άλλο στο τεφάλ

rey1989
10-01-12, 12:00
37757
μεταπροπ γευμα
6 ασπράδια
3 γαλοπ βραστές
40γρ μπασμάτι

Giannistzn
14-01-12, 16:57
Γαριδες και μυδια (και μακαρονια ολικης που δεν φαινονται εδω).

37976

Mcstefan7
14-01-12, 17:14
Γαριδες και μυδια (και μακαρονια ολικης που δεν φαινονται εδω).

37976

Πο ρε φίλε τα βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια...Φοβερό φαγάκι...Μπράβο ;) :green::green::green: :turtle: :clap::clap:

tolis93
14-01-12, 20:21
περκα με αγριορυζο κ μπροκολακι.

Giannistzn
14-01-12, 21:43
Γουσταρα φαι σημερα παρτε αλλη μια και φτανει :green:

37997

p.s. ειχε και ταχινι μετα αλλα του χαλασε το ιματζ και ειπα να την μοστραρω ετσι

gym
14-01-12, 21:45
περκα με αγριορυζο κ μπροκολακι.
μπραβο τολη...βλεπω πιατο κ οχι κουβα....:green:

tolis93
14-01-12, 21:47
μπραβο τολη...βλεπω πιατο κ οχι κουβα....:green:

ετσι παιζουμε απο δω κ περα... ;)

AntwnhsSs
14-01-12, 22:03
να με κ γω :green:
τονοσαλατα
37998

rey1989
14-01-12, 22:15
@AntwnhsSs

ωραίος :thumbup:
μου θυμίζεις τα μίξ που κάνω με σαλατικά

sTeLaKoS
14-01-12, 23:50
Ωραίος :thumbup:

Τα μανιτάρια τρώγονται ωμά;;

gym
14-01-12, 23:52
Ωραίος :thumbup:

Τα μανιτάρια τρώγονται ωμά;;
ναι ρε συ...πηγαινε λιντλ εχει κ τα μικρα τα στρογγυλα και αν πετυχεις κ πλευρωτους...τελεια στελιο

AntwnhsSs
14-01-12, 23:54
:green:
να σου πω θα σε γελασω δεν ξερω :unsure:
τα ξεφλουδιζω και τα τρωω και ωμα, μεχρει τωρα δεν
μου εχουν κανει τιποτα, και απο γευση μια χαρα ειναι ;)

sTeLaKoS
15-01-12, 00:02
Είχα δει έναν αμερικάνο στο youtube που έτρωγε τοστ με κοτόπουλο και ωμά μανιτάρια, αλλά αυτούς δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι!

Αφού το λέτε θα δοκιμάσω, το πολύ πολύ να δω πράσινες νεράιδες! :green:

gym
15-01-12, 00:03
απλα τα καθαριζεις με μια χαρτοπετσετα υγρη λιγο ....οχι κατω απο βρυση...δεν χρειαζεται...

sTeLaKoS
15-01-12, 00:06
Δε χρειάζεται ξεφλούδισμα;

gym
15-01-12, 00:10
αναλογα το μανιταρι....εγω οσα ξερω οχι δεν χρειαστηκαν

sTeLaKoS
15-01-12, 00:20
Βασίζομαι σε σένα (κι ο θεός βοηθός) :P :toast:

gym
15-01-12, 00:22
να μας πεις ποια πηρες

ArgoSixna
15-01-12, 00:26
Να έχεις παρέα στο σπίτι όταν τα φας , για να μην σε ψάχνουμε από αυριο!

sTeLaKoS
15-01-12, 00:45
να μας πεις ποια πηρες


Αυτά τα μικρά που είπες απ το λιντλ! Παλιά τα έπαιρνα αλλά επειδή η μάνα μου τα κάνει μόνο τηγανιτά τα έκοψα...

gym
15-01-12, 00:48
Αυτά τα μικρά που είπες απ το λιντλ! Παλιά τα έπαιρνα αλλά επειδή η μάνα μου τα κάνει μόνο τηγανιτά τα έκοψα...

τηγανητα μανιταρια???????δεν το εχω ξαναακουσει η φαει βεβαια...;)
τεσπα.,..ετσι οπως σου ειπα αυτα!σε σαλατες.,..τοστ οτι θες...

CapoFighter
15-01-12, 01:11
Και εγω απο οσο ξερω τα μανιταρια δεν χρειαζονται πλησιμο και μετα ξεφλουδισμα.Απλα τα ξεφλουδιζεις(αρκετα ευκολο) και απο κατω ειναι καθαρα.Απλα δεν ηξερα οτι τρωγονται και ωμα πχ τα πλευροτους,η τα στογγυλα στο λιντλ.
Απο Δευτερα λιντλ...

tolis93
15-01-12, 01:29
τα μανηταρια μ εχει πει η ξαδερφη μ(σεφ η κοπελα) οτι καλο ειναι να ψηνονται-βραζονται για λιγο για το λογο οτι ειναι μυκητες και στο εσωτερικο μπορει να εμφανιζουν μουχλα τετοια εποχη.αν ειναι κομμενο βεβαια κανει μπαμ. επισης τα πορτομπελο μανηταρακια κανουν αψογα για ψωμακια για μπεργκερ.

Goofonly
17-01-12, 00:35
τα μανηταρια μ εχει πει η ξαδερφη μ(σεφ η κοπελα) οτι καλο ειναι να ψηνονται-βραζονται για λιγο για το λογο οτι ειναι μυκητες και στο εσωτερικο μπορει να εμφανιζουν μουχλα τετοια εποχη.αν ειναι κομμενο βεβαια κανει μπαμ. επισης τα πορτομπελο μανηταρακια κανουν αψογα για ψωμακια για μπεργκερ.

σεφ και εγώ ---> κάποια μανιτάρια δεν τρώγονται ψημένα ή βρασμένα όπως οι τρούφες, τα υπόλοιπα δοκίμασε να τα φας ωμά έτσι και αλλιώς, αν δεις και τρώγονται είσαι τσακάλι :P

Δανάη
17-01-12, 01:23
δειτε πως τρωμε και εμεις οι αμοιροι τις 6 μερες της εβδομαδας

38077

gym
17-01-12, 01:55
δαναηηηηηη κατι κολυμπαει εκει κατω καλεεεε...το σφηνωσε το λαχανο!:green:

αχ αμα βαλω εγω το ψυγειο μου τωρα να δειτε γελιο...εχω πρωινα για 8 μερες κ αλλα πολλα ετοιμα!:rolf::rolf::rolf:

vagg
17-01-12, 03:38
τι ειναι αυτο κατω κατω??

ArgoSixna
17-01-12, 03:40
φασολια?

Δανάη
17-01-12, 14:10
Ρεβίθια είναι παιδιά(τα οποία τα έφτιαξα μονη μου:p ),στη δουλειά τρώω στο πάρκινγκ μέσα στο αμάξι και δεν θελω να έχω αραδιασμενα ταπερακια μέσα (ένα το φαγητό, ένα την σαλάτα και ένα για τα φρούτα) επειδή με κοιτάνε περίεργα.Αναγκαζομαι λοιπόν την σαλάτα να την βάζω μέσα στο φαγητό.άντε πες όταν έχω κοτουπολο με ρύζι παει και έρχεται η σαλάτα μέσα στο ιδιο ταπερακι ....αλλα όταν εδώ όσπρια :(