PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφιες με το φαγητο μας



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

gym
28-02-12, 02:40
γουσταρω να βλεπω τακτοποιημενα ταπερακια!:clap::clap::clap:

Doctorg
03-03-12, 12:26
Για τη δουλειά σήμερα, 12ωρο και βάλε 41428μπασμάτι με τόνο, μπαγκέτα με τόνο και μπασμάτι με μπιφτέκι από κοτόπουλο.

Adinamos
03-03-12, 13:24
Ωραιος ιατρε!;)

gym
03-03-12, 13:29
ωραια ταπερ!:green:

Galthazar
03-03-12, 13:33
40895
Ποιος Θα μού βρει τι είναι???


ΤΖΙΟΛΙΑ!!!!!!!!:P:P:P

Ή τζολιες οπως θελετε πειτε τα χαχαχα

ΦΩΤΗΣ83
03-03-12, 13:45
[QUOTE=eri_87;315560]Δε θα γίνω κακιά να ανεβάσω φωτο με τα "άλλα" φαγητά μου, οπότε ορίστε μερικά από τα υγιεινά πιάτα μου! :turtle:
Θα ανεβάσω κι άλλες, όταν βγάλω! :green:

Με τη σειρά, είναι:
-σαλάτα με λίγο τόνο, κοτατζ, λάχανο άσπρο κ μωβ, καρότο, μαρούλι
-μοσχάρι βραστό με μπασμάτι κ σαλάτα ντομάτα, αγγούρι, πιπεριές (κίτρινη, κόκκινη, πράσινη)
-κοτόπουλο "τηγανιά" στο αντικολλητικό με μπασμάτι κ σαλάτα λάχανο άσπρο κ μωβ, πιπεριές (κίτρινη, κόκκινη, πράσινη)
-μπιφτέκια σόγιας κ σαλάτα ίδια ^[/

ομορφα πιατα.. μπραβω σου..

ΦΩΤΗΣ83
03-03-12, 13:47
Για τη δουλειά σήμερα, 12ωρο και βάλε 41428μπασμάτι με τόνο, μπαγκέτα με τόνο και μπασμάτι με μπιφτέκι από κοτόπουλο.

ετοιμα για την δουλεια σου......
:thumbup:

tolis93
03-03-12, 16:29
φωτη δεν ανεβηκε τπτ:unsure: γαμωτο επρεπε να ανεβαζα το χτεσινοβραδυνο...

tolis93
04-03-12, 12:47
παιδια οταν δηλωνω οτι πειναω καλυτερα να απομακρυνεστε...το σημερινο πρωινο...
400 γρ γιαουρτι 10 γρ μυρτιλα 20 γρ μουσλι 25 γρ δημιτριακα στραντσιατελα 1 κ σουπας μελι 1 κ γλυκου ταχινι 2 αχλαδομηλα(μετρησαν ασχημα) 1 μηλο 1 ακτινιδιο 1 μανταρινι(το χονευω...) 2 τοστ με τυρι σογιας κετσαπ γαλοπουλα και στο ενα εβαλα και μελι....και σε κανα 2 ωρο θα μαι κ σε τραπεζι...ω ρε μανα μου σημερα....

Γιάννηςς
04-03-12, 13:32
Είδα κι εγώ τις φότο και ζήλεψα...παιδάκι είμαι!

Σύνολο θερμιδών: 700~
Πρωτεϊνες: 60γρ
Υδατανθρακες σύνθετοι κυρίως: 90 γρ
Λίπη: 15 γρ(καλά)
Φυτικές ίνες όσες έχει η βρώμη ανα 80 γρ.
Χρησιμοποίησα: 3 ασπράδια,1 ολόκληρο αβγό,80 γρ βρώμη,1 σκούπ πρωτεϊνης φράουλα με <20 μλ γάλα 2%,κανέλα,1 μπανάνα,ζαχαρίνη,10 γρ κακάο Παυλίδης.Η πίτα είναι μαύρη λόγω του κακάο

Πριν το φάω:41541
41542

Προς το τέλος...41543

primordial
04-03-12, 13:32
παιδια οταν δηλωνω οτι πειναω καλυτερα να απομακρυνεστε...το σημερινο πρωινο...
400 γρ γιαουρτι 10 γρ μυρτιλα 20 γρ μουσλι 25 γρ δημιτριακα στραντσιατελα 1 κ σουπας μελι 1 κ γλυκου ταχινι..Μέχρι εδώ :clap:... Το μπωλάκι το ζηλεύω απίστευτα..;)
2 αχλαδομηλα(μετρησαν ασχημα) 1 μηλο 1 ακτινιδιο 1 μανταρινι(το χονευω...)... Καλή δύναμη στο δύσκολο έργο σου....:P
2 τοστ με τυρι σογιας κετσαπ γαλοπουλα και στο ενα εβαλα και μελι....WTF....:shock:
και σε κανα 2 ωρο θα μαι κ σε τραπεζι... Πακέτο... έτσι όπως το πας, θα πρέπει να κινδυνεύει ακόμα κ το τραπέζι.....:P
ω ρε μανα μου σημερα.... Αυτό ξαναπέστο, το καταπέτασμα, ζωή να' χεις που λένε κ οι γιαγιάδες....

:bowdown::bowdown:....


@Γιάννης...

Αυτό είναι που λένε, ο έρωτας περνά πρώτα από το στομάχι......:green::P
Πιτάκι βρώμης με πρωτεΐνη berry ή φράουλα...????
Μπορεί κ κάτι άλλο, αλλά δεν το' χω...:green:

Γιάννηςς
04-03-12, 13:37
Xαχαχα ναι...ειναι και ροζ...οο τι ρομαντικό! :P Η πρωτεϊνη ειναι φραουλα..και ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!
Τολη,τυρι σογιας δηλαδή;;;Ειναι καλο;

tolis93
04-03-12, 13:51
Xαχαχα ναι...ειναι και ροζ...οο τι ρομαντικό! :P Η πρωτεϊνη ειναι φραουλα..και ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!
Τολη,τυρι σογιας δηλαδή;;;Ειναι καλο;
ειχα πιει και 3 ποτηρια νερο κ 2 καφεδες πιο πριν ηταν δηλαδη καπως γεματο το στομαχι και αυτα απλα κατεβηκαν ανενοχλητα. τυρι σογιας.τοφου το λενε κιολας. κοιτα εχει διαφορετικη γευση.πρεπει να βρεις καλο.συνηθως απο παγκο τυριων παιρνω.αν παρεις κοιτα να ρωτησεις μαρκα και ζητα να δεις τα μακρος του.γιατι παιζουν και τοφου με 20% λιπαρα και υδατανθρακες και λιγη πρωτεινη.και παιζουν κ αλλα με ελαχιστα λιπαρα φυτικα κιολας αρκετη πρωτεινη φυτικη βεβαια και καποιους υδατανθρακες αμυλουχους. εχει ωραια γευση παντως αν και δε λιωνει στη τοστιερα...αλλα δε βαριεσαι ειναι ωραιο για το σπασιμο απο το κλασικο αν τρως τυρι γενικα

Γιάννηςς
04-03-12, 13:53
Ναι ρε γμτο μ αρεσουν πολυ τα τυρια!Οκ θ το κοιταξω next time...

Gianna
04-03-12, 21:30
παιδια οταν δηλωνω οτι πειναω καλυτερα να απομακρυνεστε...το σημερινο πρωινο...
400 γρ γιαουρτι 10 γρ μυρτιλα 20 γρ μουσλι 25 γρ δημιτριακα στραντσιατελα 1 κ σουπας μελι 1 κ γλυκου ταχινι 2 αχλαδομηλα(μετρησαν ασχημα) 1 μηλο 1 ακτινιδιο 1 μανταρινι(το χονευω...) 2 τοστ με τυρι σογιας κετσαπ γαλοπουλα και στο ενα εβαλα και μελι....και σε κανα 2 ωρο θα μαι κ σε τραπεζι...ω ρε μανα μου σημερα....

Πω, πω αχλαδόμηλα!!! Τι είπες τώρα!!! Ακτινίδια, μήλα, γιαούρτια, ταχίνια δικός μου είσαι εσύ!!! Με την κέτσαπ μόνο μου το χάλασες...
Ποιά μάρκα παίρνεις τυρί σόγιας;;; Αναλογίες;;;
Α, και τι ωραία σχεδιάκια έχουν κάνει τα τοστάκια:P (Σε...βαφλιέρα τα ψησες;;;;)

Giannistzn
05-03-12, 13:23
41627

Πατατες, ψαρι, χορτα και λαδολεμονο + γιαουρτι με ροδι

tolis93
05-03-12, 16:09
Πω, πω αχλαδόμηλα!!! Τι είπες τώρα!!! Ακτινίδια, μήλα, γιαούρτια, ταχίνια δικός μου είσαι εσύ!!! Με την κέτσαπ μόνο μου το χάλασες...
Ποιά μάρκα παίρνεις τυρί σόγιας;;; Αναλογίες;;;
Α, και τι ωραία σχεδιάκια έχουν κάνει τα τοστάκια:P (Σε...βαφλιέρα τα ψησες;;;;)

biotrino κατι τετοιο ειναι το τυρι. αναλογιες θα σε γελασω γυρω στα 10% λιπαρα 2% υδατανθρακες και 25% πρωτεινη. απο γευση κομπλε αλλα απο μακρος εχω παρει και καλυτερο....
δικος σου δικος σου να συγκατοικησουμε εμεις....τα ιδια τρωμε εξαλου απλα εγω τρωω για 3:green: εχω τοστιερα π αλλαζει καπακια. εχω κ με γραμμουλες κ με σταυρουδακια.παω να παρω κ με κανα λουλουδακι τωρα π ρχεται η ανοιξη

ΦΩΤΗΣ83
05-03-12, 21:20
παιδια οταν δηλωνω οτι πειναω καλυτερα να απομακρυνεστε...το σημερινο πρωινο...
400 γρ γιαουρτι 10 γρ μυρτιλα 20 γρ μουσλι 25 γρ δημιτριακα στραντσιατελα 1 κ σουπας μελι 1 κ γλυκου ταχινι 2 αχλαδομηλα(μετρησαν ασχημα) 1 μηλο 1 ακτινιδιο 1 μανταρινι(το χονευω...) 2 τοστ με τυρι σογιας κετσαπ γαλοπουλα και στο ενα εβαλα και μελι....και σε κανα 2 ωρο θα μαι κ σε τραπεζι...ω ρε μανα μου σημερα....

μπραβο ρε τολη .. να σου πω αυτω να φανταστο ειναι το πρωινό σου ??? η το απογευματινο σου???

ΦΩΤΗΣ83
05-03-12, 21:26
Είδα κι εγώ τις φότο και ζήλεψα...παιδάκι είμαι!

Σύνολο θερμιδών: 700~
Πρωτεϊνες: 60γρ
Υδατανθρακες σύνθετοι κυρίως: 90 γρ
Λίπη: 15 γρ(καλά)
Φυτικές ίνες όσες έχει η βρώμη ανα 80 γρ.
Χρησιμοποίησα: 3 ασπράδια,1 ολόκληρο αβγό,80 γρ βρώμη,1 σκούπ πρωτεϊνης φράουλα με <20 μλ γάλα 2%,κανέλα,1 μπανάνα,ζαχαρίνη,10 γρ κακάο Παυλίδης.Η πίτα είναι μαύρη λόγω του κακάο

Πριν το φάω:41541
41542

Προς το τέλος...41543



σουπερ πολυ καλλο γιαννη.... μπραβο σου... να φαταστω οτι ειναι κρεπα..... Και η ζύμη από αυγά βρόμη ζαγάρι και το κακάο… αν ήθελες θα μπορούσες να Βάλης και λήγω αλεύρι ολικής μισό μισό με την βρώμη…
Ωραίος πάντως και λιγουρεύομαι τώρα αχ…

ΦΩΤΗΣ83
05-03-12, 21:29
:P:P:P:P:P
41627

Πατατες, ψαρι, χορτα και λαδολεμονο + γιαουρτι με ροδι


:P:P:P:P:P:P


:thumbup::thumbup::thumbup:

Gianna
05-03-12, 22:24
biotrino κατι τετοιο ειναι το τυρι. αναλογιες θα σε γελασω γυρω στα 10% λιπαρα 2% υδατανθρακες και 25% πρωτεινη. απο γευση κομπλε αλλα απο μακρος εχω παρει και καλυτερο....
δικος σου δικος σου να συγκατοικησουμε εμεις....τα ιδια τρωμε εξαλου απλα εγω τρωω για 3:green: εχω τοστιερα π αλλαζει καπακια. εχω κ με γραμμουλες κ με σταυρουδακια.παω να παρω κ με κανα λουλουδακι τωρα π ρχεται η ανοιξη

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Γιάννηςς
06-03-12, 00:08
σουπερ πολυ καλλο γιαννη.... μπραβο σου... να φαταστω οτι ειναι κρεπα..... Και η ζύμη από αυγά βρόμη ζαγάρι και το κακάο… αν ήθελες θα μπορούσες να Βάλης και λήγω αλεύρι ολικής μισό μισό με την βρώμη…
Ωραίος πάντως και λιγουρεύομαι τώρα αχ…

Ναι ήθελα να βάλω μόνο αλέυρι γι ανα την κάνω ακριβώς σαν κρέπα αλλά δνε είχα καθόλου.Τέλειο βγήκε.Το φόρτωσα και με ζαχαρίνη,και έβαλα από πάνω και κανέλα με την πρωτεϊνη και την μπανανούλα και έγινε τέλειο.Βασικά μακάρι να προλάβαινα να το έκανα κάθε μέρα για πρωϊνο.Μάλλον θα το ετοιμάζω από βραδυς :P

TheWorst
06-03-12, 00:13
Πωω πως τα φτιαχνετε αυτα ??? :shock:
Κι εμεις που κανουμε διαιτα ζηλουουμε πολυ.Ποσο μαλλον οταν ειμαι στον ογκο δε μπορω να κανω τετοια αριστουργηματα

Γιάννηςς
06-03-12, 00:17
Γιατί ρε παιδιά γι απρωϊνό τέλειο δεν είναι;Μπόλικη πρωτεϊνη,καλός υδατάνθρακας,ζαχαρίνη και κακάο.Και ελάχιστα λίπη +τις φυτικές ίνες.

TheWorst
06-03-12, 00:19
Το πρωι εχω 100 γραμμαρια βρωμη με 400 γραμμαρια γιαουρτι και 1 μηλο.Τι συνταγη να φτιαξω απο αυτο .. Καμια ..

Γιάννηςς
06-03-12, 00:30
Aν αντί για 400 γραμμάρια γιαούρτι το αντικαταστήσεις με ασπράδια και σκούπ πρωτεϊνης;Το ίδιο δεν κάνει;Και το μήλος μπορείς να το κρατήσεις ή να το αντικαταστήσεις με μπανα(;;)...Just saying...δεν γνωρίζω πολλά από διατορφή αλλά η πρωτΕϊνη του γιαουρτιού άνετα δεν μπορεί να αντικατασταθεί από τα ασπράδια και το σκουπ;Δλδ το ίδιο αποτέλεσμα δεν θα έχεις;Με τα παραπάνω υλικά φτιάχνεις την πίτα...και μετά αραιώνεις σε ~20μλ γαλα την πρωτΕϊνη και γινεται πηχτη..τη ρίχνεις από πάνω και έτοιμο...και μετά κόβεις και το μήλο και το πετάς από πάνω...βάζεις και λίγο κανέλα...ή αλλιως με μπανανα.Το ίδιο δεν είναι;

TheWorst
06-03-12, 00:31
Αλλαγες δεν επιτρεπονται , οτι λεει ο διατροφολογος..

Giannistzn
06-03-12, 00:34
Kανεις τη βρωμη χυλο, βαζεις και το μηλο και κανελα και τρως και το γιαουρτακι σου. Αλλαγες ομως γιατι δεν επιτρεπονται? Δεν μπορω να καταλαβω, αφου αυτο που σε ενδιαφερει ειναι τα μακρος :unsure:

Γιάννηςς
06-03-12, 00:35
Ναι αλλά γιατί;Εννοώ οτι το ίδιο δεν είναι να πάρεις την πρωτεϊνη και μάλιστα καλύτερο από ενα σκουπ και ασπράδια παρά από το γιαούρτι;Το μήλο πες το κρατας.Εννοώ οτι θα αλλάξει το αποτέλεσμα;Ουσιαστικά το ίδιο δεν είναι;

ΦΩΤΗΣ83
06-03-12, 02:28
Ναι ήθελα να βάλω μόνο αλέυρι γι ανα την κάνω ακριβώς σαν κρέπα αλλά δνε είχα καθόλου.Τέλειο βγήκε.Το φόρτωσα και με ζαχαρίνη,και έβαλα από πάνω και κανέλα με την πρωτεϊνη και την μπανανούλα και έγινε τέλειο.Βασικά μακάρι να προλάβαινα να το έκανα κάθε μέρα για πρωϊνο.Μάλλον θα το ετοιμάζω από βραδυς :P

εγω θα σου ελεγα και, Άποψη μου αφού έχεις και κανέλα στην συνταγή να Βαλίς αντί για ζαχαρίνες που λες να έβαζες μελί… εε πως με βρίσκεις ??

ΦΩΤΗΣ83
06-03-12, 02:29
Aν αντί για 400 γραμμάρια γιαούρτι το αντικαταστήσεις με ασπράδια και σκούπ πρωτεϊνης;Το ίδιο δεν κάνει;Και το μήλος μπορείς να το κρατήσεις ή να το αντικαταστήσεις με μπανα(;;)...Just saying...δεν γνωρίζω πολλά από διατορφή αλλά η πρωτΕϊνη του γιαουρτιού άνετα δεν μπορεί να αντικατασταθεί από τα ασπράδια και το σκουπ;Δλδ το ίδιο αποτέλεσμα δεν θα έχεις;Με τα παραπάνω υλικά φτιάχνεις την πίτα...και μετά αραιώνεις σε ~20μλ γαλα την πρωτΕϊνη και γινεται πηχτη..τη ρίχνεις από πάνω και έτοιμο...και μετά κόβεις και το μήλο και το πετάς από πάνω...βάζεις και λίγο κανέλα...ή αλλιως με μπανανα.Το ίδιο δεν είναι;

:thumbup::thumbup:

Γιάννηςς
06-03-12, 15:23
εγω θα σου ελεγα και, Άποψη μου αφού έχεις και κανέλα στην συνταγή να Βαλίς αντί για ζαχαρίνες που λες να έβαζες μελί… εε πως με βρίσκεις ??


Oι θερμίδες είναι ήδη στις 700 με τις ζαχαρίνες.Αν είναι καμιά μέρα σαν τσιτάκι ναι να βάλεις,αλλά για καθημερινά μωρέ παραπάει :PAλλα ναι τωρα που το σκευτομαι..τελειο θα τανε!Θα εδενε και πιο ωραια.

average_joe
06-03-12, 15:26
41694

το 1 απο τα 2 γευματα μου.
4 αυγα, cottage, ελαιολαδο, αλατι, κοκκινο πιπερι, ριγανη.
shake με whey iso, βρωμη, κακαο, cacao nibs, μελι, κανελλα, coconut oil.
kcal= 1400 περιπου.
ζωαρα που λεγανε και στο στρατο.

GeoDask
06-03-12, 15:27
καλό το coconut oil ? που αλλού το βάζεις ?

average_joe
06-03-12, 15:30
προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ.
το καλυτερο ειναι να το αναμειγνυεις με χλιαρο νερο για να ερθει σε υγρη μορφη καθοτι βρισκεται σε στερεη αλλα βαριεμαι :green:.
συνηθως το σπαω μεσα στο tub που το αγοραζω για να ειναι σε μικρα κομματια.
στα shake μου το βαζω.

morgoth
06-03-12, 15:31
ενα κεσεδακι κοτατζ σε καθε αυγο ριχνεις? :green: πεινασα..

average_joe
06-03-12, 15:38
οχι ρε συ, 200γρ ειναι συνολο :)
τα αυγα τηγανισμενα χωρις λαδι, σε αντικολλητικο.

Giannistzn
06-03-12, 22:06
41694

το 1 απο τα 2 γευματα μου.
4 αυγα, cottage, ελαιολαδο, αλατι, κοκκινο πιπερι, ριγανη.
shake με whey iso, βρωμη, κακαο, cacao nibs, μελι, κανελλα, coconut oil.
kcal= 1400 περιπου.
ζωαρα που λεγανε και στο στρατο.

Μ'αρεσεις, ιδιους συνδιασμους κανουμε.
Μια απορια μονο, σιγουρα ειναι τοσες οι θερμιδες? Αν και δεν λες ποσοτητες στο shake..

average_joe
07-03-12, 00:02
@giannis τσεκαρε.
4 αυγα των 60+γρ (οι αλανιαρες απεργουν ακομα οποτε δυστυχως τρωω τα σαπια), 200γρ cottage, 10γρ ελαιολαδο, 25γρ whey iso unflavored, 80γρ βρωμη, 50γρ κακαο παυλιδης, 20γρ cacao nibs, 15γρ μελι, κανελλα, 15γρ coconut oil.
συνολικα macros Π 100, Υ 75, Λ 75 (κορ κοντα 40).
το ωραιο με τα λιγα γευματα μεσα στη μερα ειναι οτι μπορεις να συνδυαζεις σε ενα γευμα αλμυρες και γλυκες γευσεις.
θα ποσταρω και βραδυνο.

TheWorst
07-03-12, 00:07
coconut oil - καλο για τηγανισμα κιωλας

ΦΩΤΗΣ83
07-03-12, 15:22
Oι θερμίδες είναι ήδη στις 700 με τις ζαχαρίνες.Αν είναι καμιά μέρα σαν τσιτάκι ναι να βάλεις,αλλά για καθημερινά μωρέ παραπάει :PAλλα ναι τωρα που το σκευτομαι..τελειο θα τανε!Θα εδενε και πιο ωραια.

Βέβαια ωραίο θα ήταν όπως είναι η μπανάνα από πάνω να έβαζες μια κουταλιά γεύματα της σούπας μελή και κανελίτσα μούρλια θα ήταν…. Για το πρωινό σου η το μεταπροπονιτικο σου αντί για δεξτροζη ότι πρέπει είναι… απλά μειώνεις λήγω την βρώμη για να γίνει περί που 400 με 500 θερμίδες.. και βαλε δυο αβγουλάκια την βρώμη το γάλα βαλτό εκεί για την ζύμη.. και μετά την πρωτεΐνη με νερό καλυτέρα και το μελί μπανάνα κανέλα από πανό όλα θα το κάνεις σαν τοστ όλα μαζί και καλοφαγοτα.. :P:P:P:P:P:P

Γιάννηςς
07-03-12, 15:31
Aν το κάνεις σαν κρέπα δηλαδή πιό λεπτό σε κρεπιέρα(έχω τέτοια),με αλέυρι ολικής,θα γίνει πιο γ@ματο πιστεύω!!Και να βάλω μέσα πρωτΕϊνη με γευση σοκολάτα,μπανάνα,και μέλι μέσα στη ζύμη...δεν ξέρω θα κάνω δοκιμές :P Ή αν χωράει να βάλεις και θεηματισμένο μπισκότο απ αυτό με τα 0 λιπαρά που είναι σε ένα καφέ σακούλι.Δεν θυμάμαι πως τα λένε ρε γαμώτο.Πολύ γνωστά είναι πάντος.Αυτό που το κανονικό είναι σε κόκκινη συσκευασία και το ολικής σε μια καφέ.Της αλατίνι νομίζω..

robgr77
27-03-12, 13:43
42389

Μια τυπική μέρα.

Λοιπόν... έχουμε από αριστερά

Πρωινό: 120γρ βρώμη - 1,5 scoup whey

11:00 Τονοσαλάτα με 300γρ καλαμπόκι - 2 καουταλιές λάδι

14:00 200γρ κοτόπουλο - 300γρ ρύζι (με το φλοιό). Δεξιά στη φωτό

16:45 200γρ Total 2% - 3/4 scoup whey - 300γρ ρύζι (με το φλοιό)

Ακολουθούν ακόμη

Μεταπροπονητικό: 1,5 scoup whey - 1 μπανάνα

Βραδυνό: 200γρ κοτόπουλο - σαλάτα

billys15
27-03-12, 14:18
Μ'αρεσουν τα shaker σου! :green:

robgr77
27-03-12, 15:01
Μ'αρεσουν τα shaker σου! :green:

Jumbo power :)

sifounas1
27-03-12, 22:55
αψογες οι περισσοτερες φωτο......πολυ οργανωμενοι οι περισσοτεροι και μπραβο που διαθετεται χρονο καθημερινα για να ετοιμασεται τα γευματα σας.......εγω προς το παρον ειμαι πισω ακομα [φτιαχνω ρυζι-μακαρονι-σαλατες-και μεταπροπονητικα γευματα.....αλλα δεσμευομαι οτι θα βελτιωθω] ........πολυ ωραιο τοπικ .....καλη ορεξη σε ολους με τα υπεροχα φαγητα σας

rey1989
29-03-12, 09:20
42471

το αγαπημένο μου πρωινό. (2 αυγά + 4 ασπράδια + 75γρ βρώμη + ξύσμα πορτοκαλιού + βανιλίνη+λιγο μπέκιν οχι πάντα όμως) και απο πάνω 20γρ κακάο με λίγο γάλα 1,5% για να ανακατευτεί , λίγη ζαχαρίνη + κανέλα . Και το καλύτερο ? ειναι μεσα στα μακρο μου :toast:

απλά τα σπάει. (το κακάο με το 1,5% γάλα + ζαχαρίνη μου κανει εντύπωση που ειναι τοσο νόστιμο , κατάφερα να ξεγελάσω άτομο πως ειναι μερέντα που βάζουν στα κρουασάν λολ)

morgoth
29-03-12, 09:25
42389

Μια τυπική μέρα.

Λοιπόν... έχουμε από αριστερά

Πρωινό: 120γρ βρώμη - 1,5 scoup whey

11:00 Τονοσαλάτα με 300γρ καλαμπόκι - 2 καουταλιές λάδι

14:00 200γρ κοτόπουλο - 300γρ ρύζι (με το φλοιό). Δεξιά στη φωτό

16:45 200γρ Total 2% - 3/4 scoup whey - 300γρ ρύζι (με το φλοιό)

Ακολουθούν ακόμη

Μεταπροπονητικό: 1,5 scoup whey - 1 μπανάνα

Βραδυνό: 200γρ κοτόπουλο - σαλάτα


πωπω ρε φιλε, ωραιος. ποσα κιλα εισαι?

eri_87
29-03-12, 11:46
42471

το αγαπημένο μου πρωινό. (2 αυγά + 4 ασπράδια + 75γρ βρώμη + ξύσμα πορτοκαλιού + βανιλίνη+λιγο μπέκιν οχι πάντα όμως) και απο πάνω 20γρ κακάο με λίγο γάλα 1,5% για να ανακατευτεί , λίγη ζαχαρίνη + κανέλα . Και το καλύτερο ? ειναι μεσα στα μακρο μου :toast:

απλά τα σπάει. (το κακάο με το 1,5% γάλα + ζαχαρίνη μου κανει εντύπωση που ειναι τοσο νόστιμο , κατάφερα να ξεγελάσω άτομο πως ειναι μερέντα που βάζουν στα κρουασάν λολ)

:clap::clap::clap:
Σουπερ! Κάνω κάτι παρόμοιο καμιά φορά με topping 1κ.γ. μέλι αραιωμένο με νερό κ πολλή κανέλα! Σαν pancake βρωμης δηλαδή! :P

Ariel
29-03-12, 13:24
42471

το αγαπημένο μου πρωινό. (2 αυγά + 4 ασπράδια + 75γρ βρώμη + ξύσμα πορτοκαλιού + βανιλίνη+λιγο μπέκιν οχι πάντα όμως) και απο πάνω 20γρ κακάο με λίγο γάλα 1,5% για να ανακατευτεί , λίγη ζαχαρίνη + κανέλα . Και το καλύτερο ? ειναι μεσα στα μακρο μου :toast:

απλά τα σπάει. (το κακάο με το 1,5% γάλα + ζαχαρίνη μου κανει εντύπωση που ειναι τοσο νόστιμο , κατάφερα να ξεγελάσω άτομο πως ειναι μερέντα που βάζουν στα κρουασάν λολ)
φαινεται τελειοοοοο....θα το δοκιμασω!!!!:clap:

rey1989
29-03-12, 13:49
@eri_87

θα δοκιμάσω και άλλες παραλλαγές αν και αυτη την στιγμή έχω κολλήσει τρελά με το συγκεκριμένο :food:

φαινεται τελειοοοοο....θα το δοκιμασω!!!!:clap:

και είναι ! :toast:
μονο αν βάλεις μπέκιν ενα tip (βάλε σε ενα ποτήρι λιγο απο το ασπράδι μαζι με το μπέκιν και χτύπησε το στην φραπεδιέρα να διαλυθεί και μετά χτύπα το με το υπόλοιπο μείγμα οπως κάνεις πάντα γιατι εγω την πρώτη φορά το έριξα χύμα μέσα και δεν διαλύθηκε και βγήκε οτι νανε :turtle:)

robgr77
29-03-12, 23:13
πωπω ρε φιλε, ωραιος. ποσα κιλα εισαι?


73

thegravijia
30-03-12, 00:44
42471

το αγαπημένο μου πρωινό. (2 αυγά + 4 ασπράδια + 75γρ βρώμη + ξύσμα πορτοκαλιού + βανιλίνη+λιγο μπέκιν οχι πάντα όμως) και απο πάνω 20γρ κακάο με λίγο γάλα 1,5% για να ανακατευτεί , λίγη ζαχαρίνη + κανέλα . Και το καλύτερο ? ειναι μεσα στα μακρο μου :toast:

απλά τα σπάει. (το κακάο με το 1,5% γάλα + ζαχαρίνη μου κανει εντύπωση που ειναι τοσο νόστιμο , κατάφερα να ξεγελάσω άτομο πως ειναι μερέντα που βάζουν στα κρουασάν λολ)
εισαι παιχτης!!
amα δεν βαλω ζαχαρινη θα βγει καλο?
την βρωμη την βραζεις η οπως ειναι ???

Ηλαπ
30-03-12, 00:58
Φιλε αμα δεν βαλεις ζαχαρινη θα σου βγει πικρο....τρ αμα εσυ το αντεχεις λογικα ολα τα αλλα θα ειναι ιδια...

thegravijia
30-03-12, 01:27
Φιλε αμα δεν βαλεις ζαχαρινη θα σου βγει πικρο....τρ αμα εσυ το αντεχεις λογικα ολα τα αλλα θα ειναι ιδια...

στο φουρνο η στο τηγανι το κανει?

rey1989
30-03-12, 08:11
εισαι παιχτης!!
amα δεν βαλω ζαχαρινη θα βγει καλο?
την βρωμη την βραζεις η οπως ειναι ???

αμα δεν βάλεις ζαχαρίνη θα πικρίζει λόγο του κακάο
την βρώμη την βάζω όπως είναι :P


στο φουρνο η στο τηγανι το κανει?

στο αντικολλητικό χωρίς λάδια κλπ, απλά θελει να το αφήσεις να κάψει πρώτα το τηγάνι για να μην κολλήσει.:toast:

eli_din3
30-03-12, 16:07
αμα δεν βάλεις ζαχαρίνη θα πικρίζει λόγο του κακάο
την βρώμη την βάζω όπως είναι :P



στο αντικολλητικό χωρίς λάδια κλπ, απλά θελει να το αφήσεις να κάψει πρώτα το τηγάνι για να μην κολλήσει.:toast:

και φουσκωνει σε αντικολλητικο??

rey1989
30-03-12, 16:10
και φουσκωνει σε αντικολλητικο??

ναι , αν το χτυπήσεις το μπέκιν μαζι με λιγο απο το ασπράδι ΚΑΛΑ στην φραπεδιέρα και μετά το βάλεις με το υπόλοιπο μείγμα.
κοίτα, απο μαγειρική δεν ξέρω πειράματα κάνω , όμως βγαίνει όπως είναι στην φωτογραφία :P

eli_din3
30-03-12, 16:13
ναι , αν το χτυπήσεις το μπέκιν μαζι με λιγο απο το ασπράδι ΚΑΛΑ στην φραπεδιέρα και μετά το βάλεις με το υπόλοιπο μείγμα.
κοίτα, απο μαγειρική δεν ξέρω πειράματα κάνω , όμως βγαίνει όπως είναι στην φωτογραφία :P

φιλε μου..αν βγαινει οπως στην φωτογραφια..... θα σαγαπω :P
λογικα θα κανω την δοση δια δυο λογω διαφορετικων θερμιδικων αναγκων

Giannistzn
30-03-12, 16:20
Θα σου ελεγα να το κανεις οπως εχει (απο αποψη ποσοτητας) και να το χωρισεις δια 2. Εγω οποτε εχω προσπαθησει να κανω μινι-πιτακι βγαινει λιγο fail..

Εγω παντως ετοιμαζω τραπεζι αυριο :turtle:

eli_din3
30-03-12, 16:22
Θα σου ελεγα να το κανεις οπως εχει (απο αποψη ποσοτητας) και να το χωρισεις δια 2. Εγω οποτε εχω προσπαθησει να κανω μινι-πιτακι βγαινει λιγο fail..

Εγω παντως ετοιμαζω τραπεζι αυριο :turtle:

καθε πρωι κανω πιτακι με 1 αυγο 1 ασπραδι και 30 γρ βρωμης και γινεται μια χαρα :unsure::unsure::unsure::unsure:
ουυ τι τραπεζι??? θελουμε φωτοςςς :P

aggeliki
30-03-12, 16:28
:clap::clap::clap:
Σουπερ! Κάνω κάτι παρόμοιο καμιά φορά με topping 1κ.γ. μέλι αραιωμένο με νερό κ πολλή κανέλα! Σαν pancake βρωμης δηλαδή! :P


Και γω το ιδιο κανω ..δεν παιζετε αυτο το πιτακι ..αλλα και αυτο με το κακαο θα το δοκιμασω με πιο λιγη ποσοτητα ομως λογω θεμιδων..παντως φαινετε τελειο!!!!μπραβο!!!

Giannistzn
30-03-12, 16:36
καθε πρωι κανω πιτακι με 1 αυγο 1 ασπραδι και 30 γρ βρωμης και γινεται μια χαρα :unsure::unsure::unsure::unsure:
ουυ τι τραπεζι??? θελουμε φωτοςςς :P

Tι να σου πω, εμενα με τετοιες ποσοτητες πανω κατω μου βγαινει μουφα :P

Τπτ το ιδιαιτερο, κανενα κρεατικο, τυροπιτακια-κρεατοπιτακια, σουφλε λογικα και ενα cheesecake (home-made ολα)

Γιάννηςς
31-03-12, 10:47
Παω να το δοκιμασω :green::green:

Galthazar
31-03-12, 20:14
ενα απλο πιτακι βρωμης με κανελα και μελι για προχειρο πρωινο;)

42567

kleiza7
03-04-12, 01:12
Ας ποσταρω κι εγω αυτο που εφαγα για βραδυ.
100γρ μακαρονια fussili(βιδακι)
μια κονσερβα τονου σε νερο
καλαμποκι
αγγουρι
μαρουλι
μαγιονεζα και ολιγη απο ketsup:green:
λιγη παρμεζανα
αλατι πιπερι
λιγο ελαιολαδο

επισης το συνδιασα με 2 φετες χαλουμι και χωριατικο ψωμακι.

μετα....εφαγα και 2 σοκολατες μαρς :shock:

εφαγα ενα σαντουιτς για μεσημεριανο σημερα γιατι ημουν στο ποδι ολη μερα και μου βγηκε μεγαλη λιγουρα !!!

τωρα τρωω και ενα γιαουρτακι


42698

exkaliber
03-04-12, 01:18
κονσερβα τονου σε λαδι νομιζω ειναι καλυτερη

gym
03-04-12, 01:45
κονσερβα τονου σε λαδι νομιζω ειναι καλυτερη

εδω οι αποψεις διαφερουν

τονος σε λαδι....χμ λιγοτερο αλατι αλλα?ειναι οντως λαδι αυτο το πραγμα?
τονος σε νερο...χμ...μα ποσο αλατι πια εκει μεσα...


πλεον αν φαμε τονο καλυτερα σε νερο κ ξεπλενουμε καλα με νερο...το λαδι δυσκολα βγαινει απο τον τονο κ μενει πολυ...ασε που δεν ειναι λαδι

kleiza7
03-04-12, 01:51
...ασε που δεν ειναι λαδι

ακριβως!!

προτιμω να προσθετω παρθενο καλαματιανο ελαιολαδο.:green: επισης αν δεν κανω λαθος υπαρχει διαφορα στην πρωτεινη του τονου ριο μαρε συγκεκριμενα απο νερο σε λαδι! πιο πολυ σε νερο με διαφορα.Στο ξενο Site της ριο μαρε(δεν μου ανοιγει το ελληνικο) λεει 25γρ πρωτεινης για τονο σε νερο και 24 για λαδι. Ε δεν μιλαω για τετοια διαφορα προφανως αχαχαχα :) απλα νομιζω οτι στη συσκευασια στο supermarket ειχα δει μεγαλυτερη διαφορα αλλα ισως κανω και λαθος. ο βασικος λογος παντως που επιλεγω νερο ειναι γιατι αυτο το λαδι μεσα δεν το εμπιστευομαι καθολου απο αποψη ποιοτητας και επισης βαζω τονο σε σαντουιτς κτλ οποτε ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΛΑΔΙ!!! ;)

eli_din3
05-04-12, 10:46
το πρωινο που μολις καταβροχθησα παρεα με ενα κρυο ποτηρι γαλα... μηδαμινα λιπαρα και καθολου ζαχαρη :D
αφιερωμενο στο κουκουτσακι! (τολη δασκαλε..ελπιζω να εισαι περηφανος για μενα :P)

42803

42804

xelashai
05-04-12, 10:48
τι ειναι αυτο καλε???

eli_din3
05-04-12, 10:52
τι ειναι αυτο καλε???

κεικ βρωμης... απλα στο ενα εβαλα μεσα και 10 γρ καθαρο κακαο.. και απ πανω 10 γρ ανακατεμενο σε λιγο γαλα+ζαχαρινη

και το αλλο ειναι σκετο και οπως ηταν ζεστο ζεστο αραιωσα λιγο μελι σε καυτο νερο.. το ριξα απ πανω..σιροπιασε και εριξα και λιγο ινδοκαρυδο.. ειμαι πολυ περηφανη αληθεια :P (βεβαια εκαψα το χερι μου στον φουρνο κ ποναει τωρα αλλα χαλαλι :green:)
κανε θεε μου να μην τα δει η γυμ :P

rey1989
05-04-12, 11:05
ωραία φαίνονται! :thumbup:
εγω πάλι μολις γύρισα απο την προπόνηση (πήγα πρωι) και δεν ειχα όρεξη για μπασμάτι /ασπράδια/σαλάτα και έβγαλα τα μάκρο και έκανα (6ασπράδια/75γρ βρώμη/ξύσμα πορτοκάλι/λιγο χυμό απο το πορτοκάλι) πιτάκι και απο πάνω έβαλα 20γρ κακάο + 10γρ μέλι + λιγο γάλα (ανακατεμένα) οπως ηταν καυτό και έγινε πολυ καλό.
το σήκωνε και η μέρα (βροχερός καιρός ).

μου αρέσει τόσο πολύ η βρώμη που θα μπορούσα να τρώω όλη μέρα για υδατάνθρακα

eli_din3
05-04-12, 11:14
ωραία φαίνονται! :thumbup:
εγω πάλι μολις γύρισα απο την προπόνηση (πήγα πρωι) και δεν ειχα όρεξη για μπασμάτι /ασπράδια/σαλάτα και έβγαλα τα μάκρο και έκανα (6ασπράδια/75γρ βρώμη/ξύσμα πορτοκάλι/λιγο χυμό απο το πορτοκάλι) πιτάκι και απο πάνω έβαλα 20γρ κακάο + 10γρ μέλι + λιγο γάλα (ανακατεμένα) οπως ηταν καυτό και έγινε πολυ καλό.
το σήκωνε και η μέρα (βροχερός καιρός ).

μου αρέσει τόσο πολύ η βρώμη που θα μπορούσα να τρώω όλη μέρα για υδατάνθρακα

πραγματικα η βρωμη αν ξερεις πως να την φας ειναι ΠΟΛΥ ωραια... ηταν τοσο ωραια αυτα π εφαγα που νιωθω οτι εκανα τσιτ κ εχω τυψεις τρ :/ :P
μηπως εκανα κ δν το καταλαβα?:unsure::unsure::unsure:

rey1989
05-04-12, 11:20
πραγματικα η βρωμη αν ξερεις πως να την φας ειναι ΠΟΛΥ ωραια... ηταν τοσο ωραια αυτα π εφαγα που νιωθω οτι εκανα τσιτ κ εχω τυψεις τρ :/ :P
μηπως εκανα κ δν το καταλαβα?:unsure::unsure::unsure:

αν ηταν στα μάκρο σου η γύρω απο αυτά(εντάξει όχι και διπλό υδ κλπ ξερω γω χΔ) όχι , εξάλλου δεν έφαγες σαβούρα.:thumbup:

eli_din3
05-04-12, 11:22
αν ηταν στα μάκρο σου η γύρω απο αυτά(εντάξει όχι και διπλό υδ κλπ ξερω γω χΔ) όχι , εξάλλου δεν έφαγες σαβούρα.:thumbup:

μωρε στα μακρος μου ήταν.. και συνηθως τρωω πιο πλ υδατανθρακα στο πρωινο :P
αλλα ηταν υπερβλικα καλο για να ναι αληθινο :P xexe

koukoutsaki
05-04-12, 11:27
το πρωινο που μολις καταβροχθησα παρεα με ενα κρυο ποτηρι γαλα... μηδαμινα λιπαρα και καθολου ζαχαρη :D
αφιερωμενο στο κουκουτσακι! (τολη δασκαλε..ελπιζω να εισαι περηφανος για μενα :P)

42803

42804

πωωωωωωω πω ελινακι ζωγραφισες ασε τωρα και τρωω ενα μηλο για δεκατιανο:rolf:
:turtle::turtle::turtle::bowdown::bowdown::bowdown:

tolis93
05-04-12, 14:34
το πρωινο που μολις καταβροχθησα παρεα με ενα κρυο ποτηρι γαλα... μηδαμινα λιπαρα και καθολου ζαχαρη :D
αφιερωμενο στο κουκουτσακι! (τολη δασκαλε..ελπιζω να εισαι περηφανος για μενα :P)

42803

42804

εμενα με εχεις ξεπερασει στα κεικ τελος......:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: αφου κ εγω οταν τα ειδα λεω τι ειναι αυτο ραβανι και σοκολατοπιτα?

koukoutsaki
05-04-12, 14:38
Φοβερη ιδεα
και μολις το φτιαξα και εγω!

Γιάννηςς
05-04-12, 18:34
Τελειο φενεται!!!:shock::shock::shock:
Αλλα ρε παιδια η βρωμη εμενα οσο ζαχαρινη και αν βαλω και οσο και αν την αλεσω...εχει μια ιδιαιτερη γευση..δεν μου αρεσει τοσο.Λεω να δοκιμασω αλευρι ολικης να δω μπας και.

xelashai
05-04-12, 18:54
Γιαννη το πιτακι του rey το ειχες φτιαξει?..δεν ειχες βαλει φωτο τελικα..

Γιάννηςς
05-04-12, 18:56
Ναι το εχω φτιαξει αλλα ειναι οι φοτοζ στο κινητο του αδερφου μου και ολο λιπει :P Θα τις ανεβασω καποια στιγμη...

rey1989
07-04-12, 09:40
42837

πρωινό (το μισό , γιατι ειχα φάει το μισο οταν τράβηξα την φωτογραφία). Το ειχα φτιάξει απο χθες το βράδυ και το έβαλα στο ψυγείο .
6 ασπράδια, 1 κροκος , 2κσ μπεκιν , 75γρ βρώμη,20γρ κακάο+λιγο γάλα 1,5%,ζαχαρίνη σε σκόνη,κανέλα,1 ξινόμηλο κομένο σε κύβους).
αν και ειμαι λαίμαργος σε κάτι τέτοια και ηταν και πολυ νόστιμο έκανα 30 λεπτά να το φάω , μου φάνηκε ΠΟΛΥ! (ο δίσκος έχει πλάτος οσο ενα πιρούνι μεγάλο)
παρέα με μια κούπα τσάι ηταν το τέλειο πρωινό.:toast:

tolis93
07-04-12, 09:44
42837

πρωινό (το μισό , γιατι ειχα φάει το μισο οταν τράβηξα την φωτογραφία). Το ειχα φτιάξει απο χθες το βράδυ και το έβαλα στο ψυγείο .
6 ασπράδια, 1 κροκος , 2κσ μπεκιν , 75γρ βρώμη,20γρ κακάο+λιγο γάλα 1,5%,ζαχαρίνη σε σκόνη,κανέλα,1 ξινόμηλο κομένο σε κύβους).
αν και ειμαι λαίμαργος σε κάτι τέτοια και ηταν και πολυ νόστιμο έκανα 30 λεπτά να το φάω , μου φάνηκε ΠΟΛΥ! (ο δίσκος έχει πλάτος οσο ενα πιρούνι μεγάλο)
παρέα με μια κούπα τσάι ηταν το τέλειο πρωινό.:toast:

εγω το κανα φλαταδικο σημερα:green: ειχα ξεκηνησει να τρωω γιαυτο ειναι ετσι ολιγοντι bore de law

rey1989
07-04-12, 16:50
εγω το κανα φλαταδικο σημερα:green: ειχα ξεκηνησει να τρωω γιαυτο ειναι ετσι ολιγοντι bore de law

ωραίος! τι ακριβως ειναι αυτό απο κάτω? γιαούρτι να υποθέσω? για πε μια τι εχεις γενικά στο πιάτο :P

εγω με το ζόρι το έβγαλα φωτογραφία , ηταν τόσο ωραίο που βαριόμουν να το αφησω να πιάσω την cam. :green:
έφτιαξα και το αυριανό κεικ (πορτοκαλιού) και αντι για μήλο έβαλα 10γρ σταφίδα (απο δευτέρα το γυρνάω σε πιτάκι πάλι γιατι δεν ειναι για κάθε μέρα , ιδικά η διαδικασία/πασαλείμματα εε νταξι ..:green:

eli_din3
07-04-12, 16:51
ωραίος! τι ακριβως ειναι αυτό απο κάτω? γιαούρτι να υποθέσω? για πε μια τι εχεις γενικά στο πιάτο :P

εγω με το ζόρι το έβγαλα φωτογραφία , ηταν τόσο ωραίο που βαριόμουν να το αφησω να πιάσω την cam. :green:
έφτιαξα και το αυριανό κεικ (πορτοκαλιού) και αντι για μήλο έβαλα 10γρ σταφίδα (απο δευτέρα το γυρνάω σε πιτάκι πάλι γιατι δεν ειναι για κάθε μέρα , ιδικά η διαδικασία/πασαλείμματα εε νταξι ..:green:

και να καιει ο φουρνος τοση ωρα..κριση κριση..φωναζει η μαμα :P ασε..

tolis93
07-04-12, 17:19
γιαουρτακι γιαουρτακι. λοιπον εχω βαλει 4 ασπραδια 1 κροκο 2 weetabix(για το πιτακι αυτα) 100 γρ γιαουρτι 75 γρ φυστικοβουτηρο cocoa capuccino 30 γρ μαυρη σταφιδα και 1 μηλο. και εννοειται κακαο στο μειγμα

Madd_Chadd
07-04-12, 17:25
Θα ηθελα να γραψετε μια φορα ποσες φορες τη μερα ανεβαζετε την ινσουλινη σας με τα γευματα που ποσταρετε εδω περα.:shifty:

rey1989
07-04-12, 17:26
γιαουρτακι γιαουρτακι. λοιπον εχω βαλει 4 ασπραδια 1 κροκο 2 weetabix(για το πιτακι αυτα) 100 γρ γιαουρτι 75 γρ φυστικοβουτηρο cocoa capuccino 30 γρ μαυρη σταφιδα και 1 μηλο. και εννοειται κακαο στο μειγμα

:thumbup: εισαι λάτρης του γιαουρτιού (οπως και εγώ :green:)
τα weetabix απο που τα αγοράζεις? δεν εχω δοκιμάσει ποτε , τι λένε απο μακρο ?

Silvester
07-04-12, 17:26
πωπω παιδια οποτε θελω να πεινασω βλεπω αυτα τα φαγητα και μου ανοιγει η ορεξη:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:

Silvester
07-04-12, 17:27
εγω το κανα φλαταδικο σημερα:green: ειχα ξεκηνησει να τρωω γιαυτο ειναι ετσι ολιγοντι bore de law

απο πανω ολο αυτο το καφε τι ειναι???κανελα?

tolis93
07-04-12, 17:30
απο πανω ολο αυτο το καφε τι ειναι???κανελα?

φυσικοτατα. η κανελλα δε γραφεται καν ειναι αυτονοητη:green:

rey1989
07-04-12, 17:32
Θα ηθελα να γραψετε μια φορα ποσες φορες τη μερα ανεβαζετε την ινσουλινη σας με τα γευματα που ποσταρετε εδω περα.:shifty:

μία , στο πρωινό :green:
βασικά δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό που έφτιαξα , έχει ακριβώς ότι και το πιτάκι το καθημερινό.
το μόνο που ειναι διαφορετικό ειναι οτι έβαλά ένα ξινόμηλο αλλα αν σκεφτείς οτι αφαιρώ ενα γευμα λογο οτι ειμαι σε μερα οφφ δεν βλέπω να ειναι τοσο τραγικό θερμιδικά το φρούτο :turtle:

Madd_Chadd
07-04-12, 17:49
μία , στο πρωινό :green:
βασικά δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό που έφτιαξα , έχει ακριβώς ότι και το πιτάκι το καθημερινό.
το μόνο που ειναι διαφορετικό ειναι οτι έβαλά ένα ξινόμηλο αλλα αν σκεφτείς οτι αφαιρώ ενα γευμα λογο οτι ειμαι σε μερα οφφ δεν βλέπω να ειναι τοσο τραγικό θερμιδικά το φρούτο :turtle:

Μετα τη προπονηση Rey μπανανα η καποιο αλλο φρουτο δε τρως για υδατανθρακες?Η ζαχαρινη δε μαρεσε αλλα λογικα δε κανεις ακραια διατροφη οποτε δε πειραζει απλα πανω 2 φορες τη μερα εγω προσωπικα δε θα συμβουλευα να ανεβαζετε την ινσουλινη σας.Στο κοψιμο 1 φορα μετα την προπο ειναι αρκετη.;)

eli_din3
07-04-12, 17:51
Μετα τη προπονηση Rey μπανανα η καποιο αλλο φρουτο δε τρως για υδατανθρακες?Η ζαχαρινη δε μαρεσε αλλα λογικα δε κανεις ακραια διατροφη οποτε δε πειραζει απλα πανω 2 φορες τη μερα εγω προσωπικα δε θα συμβουλευα να ανεβαζετε την ινσουλινη σας.Στο κοψιμο 1 φορα μετα την προπο ειναι αρκετη.;)

μα η ινσουλινη ετσι κ αλλιως αυξανει με τα παντα :S.. πατατες ρυζια, ψωμι ολικης κτλ κτλ κτλ

Madd_Chadd
07-04-12, 18:00
μα η ινσουλινη ετσι κ αλλιως αυξανει με τα παντα :S.. πατατες ρυζια, ψωμι ολικης κτλ κτλ κτλ

Οχι ομως ελλη στο βαθμο που θα ανεβει με καποιο ειδος ζαχαρης οπως φρουτο,σαλτσα,ζαχαροειδη και αλλα.;)

rey1989
07-04-12, 18:03
Μετα τη προπονηση Rey μπανανα η καποιο αλλο φρουτο δε τρως για υδατανθρακες?Η ζαχαρινη δε μαρεσε αλλα λογικα δε κανεις ακραια διατροφη οποτε δε πειραζει απλα πανω 2 φορες τη μερα εγω προσωπικα δε θα συμβουλευα να ανεβαζετε την ινσουλινη σας.Στο κοψιμο 1 φορα μετα την προπο ειναι αρκετη.;)

τι εννοείς ακραία διατροφή? δεν κατεβαίνω και σε αγώνες:green: αλλα προσέχω ;) Παράδειγμα cheat meal δεν τρώω ποτε και εδω και ενα χρόνο οι μόνες φορές που εφαγα σπιτικό γλυκό ηταν σε μεγάλες γιορτές (τα γενέθλια μου , η γιορτή μ κλπ).
φρούτα δεν τρώω γενικότερα. Μετα την προπόνηση πίνω την whey με νερό και μετά απο 45 λεπτά τρώω το στεραιό μεταπροπονητικό/δεκατιανό που έχει 75γρ άβραστο μπασμάτι + 6 ασπράδια αυγού και σαλάτα (αυτό αφαιρώ τα Σ/Κ που έχω οφφ)

Με την ζαχαρίνη τι παίζει ? να την μειώσω? βάζω στο πρωινό μου λιγη (20γρ κακάο καθαρό δεν χρειάζεται πολυ ετσι και αλλιώς για να τρώγετε) και βάζω και σε κανα 2-3 καφέδες/τσάι που φτιάχνω μεσα στην μέρα. Λες να την βγάλω τελείως απο το τσάι και να το πίνω σκέτο ? γιατι ο Ελληνικός χωρίς ζαχαρίνη δεν πίνετε.
Τώρα το καλοκαίρι βέβαια που θα αρχίσω τους φραπέδες θα μειωθεί πολυ γιατι τον φραπέ τον πίνω σκέτο .

δεν θα έλεγα πως ειμαι σε κόψιμο , απλά προσπαθώ να συνέλθω απο την κέτο που με πηρε και με σήκωσε και να κάνω μια ισορροπημένη διατροφή.
ετσι και αλλιώς το δέρμα στην περιοχή της κοιλιάς μου δεν φτιάχνει η θέλει καιρό ακόμα να φτιάξει και δεν το κόβω να βλέπω κοιλιακούς σύντομα , οπότε γιατι να βασανιστώ για κάτι που δεν θα δω(δηλαδή δεν φοβάμαι μήπως θολώσω και δεν φαίνονται οι κοιλιακοί γιατι έτσι και αλλιώς δεν φαίνονται). Προτιμώ να κατέβω σταθερά και σωστά εκει που θέλω και βλέπουμε ..

Madd_Chadd
07-04-12, 22:06
Εννοω απλο φαγητο οπως πατατα-ρυζι-μακαρονια-σαλατα-κοτοπουλο-τονο-μοσχαρι,για πρωινο βρωμη γαλα + αυγα και βραδινο γιαουρτι+αυγα.Καλο ειναι που δε κανεις cheat ;) δειχνει πειθαρχεια οσο για το μεταπροπονητικο εγω ακομα και στο κοψιμο βαζω 2 μπανανες η καποια φρουτα για να ανεβασω ινσουλινη και να παρω υδατανθρακα,χρειαζεσαι υδατανθρακες μετα την προπονηση μαζι με την πρωτεινη σου.

Για μενα βαζε μονο στον 1 καφε που θα πιεις,τωρα αν καποιος αλλος εχει καποια διαφωνια μπορει να με διορθωσει,εγω παντως δε βαζω ποτε ζαχαρη παιρνω γλυκοζη μονο απο τις μπανανες.

Οσο αφορα τους κοιλιακους σου επειδη εχουμε και παιδια στο γυμναστηριο με αυτο το προβλημα,αυτο που εφαρμοζουμε ειναι να πιασουν πολλες φορες <φορμα> δηλαδη τωρα το καλοκαιρι ξανα το χειμωνα και ξανα το καλοκαιρι.Δοξα το θεο εχει πιασει και στους 4οις.:thumbup: Καλα σκεφτεσαι παντως μη νομιζεις οτι βαζοντας πολλα κιλα θα κερδισεις μαζα μπορεις να εισαι ολο το χρονο στο 15-16% λιπος και να βαζεις ποιοτηκο κρεας.Κανε οση διατροφη μπορεις κατεβασε υδατανθρακες μεχρι εκει που αντεχεις και μολις σκαλωσει η ζυγαρια βαλε αεροβιο.

Αυτα απο εμενα.

rey1989
07-04-12, 22:56
Εννοω απλο φαγητο οπως πατατα-ρυζι-μακαρονια-σαλατα-κοτοπουλο-τονο-μοσχαρι,για πρωινο βρωμη γαλα + αυγα και βραδινο γιαουρτι+αυγα.Καλο ειναι που δε κανεις cheat ;) δειχνει πειθαρχεια οσο για το μεταπροπονητικο εγω ακομα και στο κοψιμο βαζω 2 μπανανες η καποια φρουτα για να ανεβασω ινσουλινη και να παρω υδατανθρακα,χρειαζεσαι υδατανθρακες μετα την προπονηση μαζι με την πρωτεινη σου.

Για μενα βαζε μονο στον 1 καφε που θα πιεις,τωρα αν καποιος αλλος εχει καποια διαφωνια μπορει να με διορθωσει,εγω παντως δε βαζω ποτε ζαχαρη παιρνω γλυκοζη μονο απο τις μπανανες.

Οσο αφορα τους κοιλιακους σου επειδη εχουμε και παιδια στο γυμναστηριο με αυτο το προβλημα,αυτο που εφαρμοζουμε ειναι να πιασουν πολλες φορες <φορμα> δηλαδη τωρα το καλοκαιρι ξανα το χειμωνα και ξανα το καλοκαιρι.Δοξα το θεο εχει πιασει και στους 4οις.:thumbup: Καλα σκεφτεσαι παντως μη νομιζεις οτι βαζοντας πολλα κιλα θα κερδισεις μαζα μπορεις να εισαι ολο το χρονο στο 15-16% λιπος και να βαζεις ποιοτηκο κρεας.Κανε οση διατροφη μπορεις κατεβασε υδατανθρακες μεχρι εκει που αντεχεις και μολις σκαλωσει η ζυγαρια βαλε αεροβιο.

Αυτα απο εμενα.

και εγω δεν βάζω ζάχαρη , ζαχαρίνη χρησιμοποιώ, έχει 2 θερμίδες στα 5γρ (1κγλ=2cal) και ο καφές με 2κγλ γίνετε κομπλέ .

ειμαι 1,76 (νόμιζα οτι ημουν 1,74 αλλα μετρήθηκα πρόσφατα) και 76 κιλά αλλά δεν ξέρω τι θα χάσω αν σταματήσω την κρεατίνη.
σχετικά με τους υδ ειμαι 185πρ/185υδ/74 λυπ αυτή την στιγμή και λεω να το κρατήσω εκει να συνέλθω λίγο γιατι 1 χρόνο έπαιζα χαμηλά σε ΥΔ (τους πρώτους μηνες τραγικά χαμηλά) και δεν ξέρω τι συνέπειες μπορει να εχει αυτό για την υγεία μου αλλα και εφόσον πριν ενα μηνα ημουν με υδ μηδενικό σχεδόν λόγο κέτο δεν θα δούλευε αυτη την στιγμη το να ρίξω τους υδ. Σε ενα μηνα πιθανότατα θα ρίξω ΥΔ και θα ανεβάσω πρωτεΐνη και παράλληλα θα αρχίσω και αερόβιο.

tolis93
08-04-12, 10:02
Για μενα βαζε μονο στον 1 καφε που θα πιεις,τωρα αν καποιος αλλος εχει καποια διαφωνια μπορει να με διορθωσει,εγω παντως δε βαζω ποτε ζαχαρη παιρνω γλυκοζη μονο απο τις μπανανες.

Οσο αφορα τους κοιλιακους σου επειδη εχουμε και παιδια στο γυμναστηριο με αυτο το προβλημα,αυτο που εφαρμοζουμε ειναι να πιασουν πολλες φορες <φορμα>

Αυτα απο εμενα.

μαρεσε οπως ακουστηκε.για εξηγα το αυτο τι εννοας?:green:
just for the record δεν ειναι απαραιτητη η ληψη υδατανθρακα μετα τη προπονηση. και πρωτεινη κ μονο μια χαρα ανεβαζει την ινσουλινη μας.ακομα κ 1 κουταλακι γλυκου ζαχαρινη να βαλεις στο στομα σ ανεβαινει η ινσουλινη ξεγελας το παγκρεας κατα καποιο τροπο. βεβαια οτι θεωρει κ καλυτερο ο καθε ενας για τν εαυτο τ.δλδ μπορει να θες τις μπανανες η το ρυζι για ενεργεια μετα κ χωρις υδατανθρακα να μη μπορεις να παρεις τα ποδια σ.εξαρταται. παντως σε αλλο θεμα που το ψιλο αναλυσαμε περι ινσουλινης κτλπ το πρωτο ισχυει.εννοω υπαρχουν ερευνες δε το λεω στο ακυρο

rey1989
08-04-12, 13:17
μαρεσε οπως ακουστηκε.για εξηγα το αυτο τι εννοας?:green:
just for the record δεν ειναι απαραιτητη η ληψη υδατανθρακα μετα τη προπονηση. και πρωτεινη κ μονο μια χαρα ανεβαζει την ινσουλινη μας.ακομα κ 1 κουταλακι γλυκου ζαχαρινη να βαλεις στο στομα σ ανεβαινει η ινσουλινη ξεγελας το παγκρεας κατα καποιο τροπο. βεβαια οτι θεωρει κ καλυτερο ο καθε ενας για τν εαυτο τ.δλδ μπορει να θες τις μπανανες η το ρυζι για ενεργεια μετα κ χωρις υδατανθρακα να μη μπορεις να παρεις τα ποδια σ.εξαρταται. παντως σε αλλο θεμα που το ψιλο αναλυσαμε περι ινσουλινης κτλπ το πρωτο ισχυει.εννοω υπαρχουν ερευνες δε το λεω στο ακυρο

οταν ημουν σε κετο έψαχνα άρθρα για την ζαχαρίνη και τα γλυκαντικά γενικά και έπεσα σε ενα θεμα που ειχαν ανοίξει σε ξένο φόρουμ (γνωστό , καταλαβαίνεις πιο εννοώ πιστεύω) που έλεγαν πως σύμφωνα με μελέτες (δεν θυμάμαι συγκεκριμένα) ακόμα και η σκέψη/λιγούρα για ενα γλυκό και την γεύση του ειναι ικανή να κανει το πάγκρεας να ανεβάσει την ινσουλίνη (και να σε πετάξει απο κετο στην συγκεκριμένη περίπτωση). (ακραίο ? τρελό ? κουφό ? πάντως είχαν μελέτες που το έλεγαν και ειχα μείνει κάγκελο).

τεσπα επειδή όντως το αναλύσαμε πολυ και βγήκαμε και οφφ εγω προσωπικά θα συνεχίσω να την χρησιμοποιώ στο πρωινό και σε 1-2 ροφήματα μεσα στην μέρα. Αν και τώρα που έρχεται καλοκαίρι θα αρχίσω τους σκέτους φραπέδες οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Madd_Chadd
08-04-12, 13:51
Δεν ειπα Rey να ριξεις αμεσως στο 100 τον υδατανθρακα,αν με το 185 εισαι καλα και δε πεινας αστο εκει για ενα διαστημα και μετα βλεπεις.Το αεροβιο ξεκινα το μολις σταματησεις να χανεις απο διατροφη αν παιρνεις αρκετους υδατανθρακες για το σωμα σου και βαλεις τρεξιμο δε θα χασεις πολλα κιλα αν αυτο θες.;) (καλο θα ηταν να κοψεις και την ζαχαρινη πριν αρχισεις το αεροβιο ενω χανεις με διατροφη για να καταλαβεις αν επηρεαζει το βαρος σου)



Εννοω Τολη οτι στεγνωνεις καλοκαιρι ας πουμε ιουλιο,συνεχιζεις να κανεις καθαρα γευματα με λιγο αυξημενο υδατανθρακα αλλα μη ξεφυγεις σε κιλα και τρεχεις να τα μαζεψεις τον σεπτεμβριο οταν ξαναστεγνωσεις και ξανακανεις το ιδιο μεχρι τον νοεμβριο που στεγνωνεις αλλη μια.Ουσιαστικα ανα 2μηνο πεφτεις σε λιπος αλλα κουραζεται πολυ το σωμα ομως τα αποτελεσματα ειναι καλα,γιατι αναγκαζεις το σημειο της κοιλιας να μη ξεχειλωσει βαζοντας παλι κιλα.:awesome:

Οσο αφορα την ινσουλινη συμφωνω με τα επιχειρηματα σου,γιατι ειχα δει 1-2 ερευνες που ελεγαν να παρεις μια κουταλια γλυκοζη μετα την προπο αλλα προτιμω τη μπανανα και για αυτα που δινει στον οργανισμο.Για τον υδατανθρακα μετα τη προπο δε συμφωνω γιατι ηταν το πρωτο βασικο πραμα που μου εμαθαν οταν πρωτοαρχισα γυμναστηριο,παντα να εχεις μεταπροπονητικο υδατανθρακα και η διαφορα μου οταν δοκιμαζα γλυκοζη και την αλλαξα με μπανανα ηταν καλυτερη.

Αυτα.:toast:

Jimy
09-04-12, 02:23
Μεσημεριανο-Τονοσαλατα με μαρουλι
42899
Βραδυνο-Σουπα με ρυζι και ψαρι(Χριστοψαρο)Απιστευτο απλα!
42900

jimmy007
09-04-12, 09:48
οταν ημουν σε κετο έψαχνα άρθρα για την ζαχαρίνη και τα γλυκαντικά γενικά και έπεσα σε ενα θεμα που ειχαν ανοίξει σε ξένο φόρουμ (γνωστό , καταλαβαίνεις πιο εννοώ πιστεύω) που έλεγαν πως σύμφωνα με μελέτες (δεν θυμάμαι συγκεκριμένα) ακόμα και η σκέψη/λιγούρα για ενα γλυκό και την γεύση του ειναι ικανή να κανει το πάγκρεας να ανεβάσει την ινσουλίνη (και να σε πετάξει απο κετο στην συγκεκριμένη περίπτωση). (ακραίο ? τρελό ? κουφό ? πάντως είχαν μελέτες που το έλεγαν και ειχα μείνει κάγκελο).

τεσπα επειδή όντως το αναλύσαμε πολυ και βγήκαμε και οφφ εγω προσωπικά θα συνεχίσω να την χρησιμοποιώ στο πρωινό και σε 1-2 ροφήματα μεσα στην μέρα. Αν και τώρα που έρχεται καλοκαίρι θα αρχίσω τους σκέτους φραπέδες οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Nαι με τα γλυκαντικά ή με το να δεις φαγητό ανεβαίνει η ινσουλίνη. Ωστόσο, αν δεν φας μετά από λίγο πέφτει.

Πάντως η whey μετά την προπόνηση ανεβάζει την ινσουλίνη αρκετά για να μεταφερθούν αμινοξέα στους μύες και να προκληθεί υπετροφία.

Επίσης, μην τρελαίνεστε με την ινσουλίνη. Δεν είναι ο μοναδικός παράγοντας που καθορίζει τη μυική σύσταση. Ένας απλός μεταφορέας είναι.

Giannistzn
10-04-12, 15:09
Βραδινο χθες το πρωτο (ψαρονεφρι,ρυζι, σαλατα μαρουλι-ντοματα-cottage-λαδι) , μεσημεριανο σημερα το 2ο (αυγα, μακαρονια ολικης-παρμεζανα, μπροκολο)

42935
42934

tolis93
12-04-12, 15:24
καλημερα

Θεμιστοκλης
12-04-12, 19:41
Μεταπροπονητικο γευμα σε περιοδο νηστειας (και καλα). Φασολακια μαυροματικα με κρεμμυδακι και γαριδες βραστες
Bonus ενα γεμιστο καλαμαρακι για λιγο εξτρα υδατανθρακα αλλα και να μη στεναχωρεσουμε τη μαμα!:thumbup:
43059

72K
12-04-12, 19:56
Νηστεύω....από υδατάνθρακες...

43061

Devil
12-04-12, 20:13
και το ριξες στο ψαρι βλεπω....:green::turtle:

Θεμιστοκλης
12-04-12, 20:14
Μας εκανες τη καρδια περιβολι! Αν το εψησες εσυ το κρεας της φωτο σου βγαζω το καπελο!!!:clap::clap::clap::clap:

Gianna
12-04-12, 23:16
καλημερα


Όντως, ξεκινάει καλά η μέρα έτσι!!!:P

thegravijia
13-04-12, 00:52
καλημερα

τι ειναι αυτο ?πως το φτιαχνεις?

lila_1
13-04-12, 09:45
Το κόβω για πιτάκι βρώμης με κανέλα, γιαούρτι, μέλι, φέτες μήλου και κακάο χτυπημένο με whey
:turtle::turtle:

gym
13-04-12, 11:10
Το κόβω για πιτάκι βρώμης με κανέλα, γιαούρτι, μέλι, φέτες μήλου και κακάο χτυπημένο με whey
:turtle::turtle:

τολη αν ειναι αυτο πραγματικα...δεν θελω να σε δω τη ημερα του πασχα κ τι συνδυασμους θα κανεις...:green::green:

tolis93
13-04-12, 15:33
η λιλα ειναι πολυ μπροστα... αυτο ειναι.
γιατι gym τι το κακο εχει?
βεβαια εχει κ 70-80 γρ ταχινι το οποιο δε φενεται εε:green:

Giannistzn
13-04-12, 16:07
Πρασορυζο με χταποδακι, χθεσινο μεσημεριανο (και ενα απο τα cheat της προηγουμενης εβδομαδας απο κατω :turtle: )

43124

43123

gym
13-04-12, 16:27
η λιλα ειναι πολυ μπροστα... αυτο ειναι.
γιατι gym τι το κακο εχει?
βεβαια εχει κ 70-80 γρ ταχινι το οποιο δε φενεται εε:green:

δεν μου αρεσαν οι συνδυασμοι διατροφικα...εγω αυτο πχ δεν μπορω να το φαω...γουστα ειναι αυτα...

tolis93
13-04-12, 17:57
δεν μου αρεσαν οι συνδυασμοι διατροφικα...εγω αυτο πχ δεν μπορω να το φαω...γουστα ειναι αυτα...

μα γιατι μια χαρα υπερβολη βγηκε:green: οντως βγηκε υπερβολη γευσεων δλδ ηταν ενα πραμα αχταρμας.αλλα αν σ αρεσουν ολα τα υλικα ειναι μια χαρουλα

DimitrisT
13-04-12, 20:07
δεν μου αρεσαν οι συνδυασμοι διατροφικα...εγω αυτο πχ δεν μπορω να το φαω...γουστα ειναι αυτα...

Θα συμφωνησω, εμενα μου ετρεξαν τα σαλια μολις ειδα τη φωτογραφια του Τολη (Αληθεια, ποσες θερμιδες εχει ολο αυτο; :unsure: ).
Ο κολλητος μου τρωει ομελετα με μερεντα.. Οκ, εκει αηδιαζω..

tolis93
13-04-12, 23:35
Θα συμφωνησω, εμενα μου ετρεξαν τα σαλια μολις ειδα τη φωτογραφια του Τολη (Αληθεια, ποσες θερμιδες εχει ολο αυτο; :unsure: ).
Ο κολλητος μου τρωει ομελετα με μερεντα.. Οκ, εκει αηδιαζω..

χωρις το ταχινι καμια 450αρια
υπολογισε 4 ασπραδια 1 ολοκληρο αυγο 60 γρ πιτουρο σιταριου 100 γρ γιαουρτι 1 μηλο κ 20 μλ γαλα με κακαο κ ζαχαρινη κ χτυπημα. τωρα σταφιδες δαμασκηνα ταχινι κτλπ αν θες τα βαζεις. ουτε 450 παιζει να μην εχει βασικα

tolis93
14-04-12, 17:42
αυτα τα ωραια σημερα για πρωινο:green:

tolis93
15-04-12, 20:48
στη πρωτη εχουμε τουρτα με μπισκοτοσαντιγυ κ ενα γλυκο πορτοκαλι σα τσιζκεικ ενα πραμα αλλο πραμα κ στη δευτερη τσουρεκι μαξ περυ με λευκη κ κανονικη μερεντα τσιζκεικ σπιτικο με βυσσινο απο πανω κ αμυγδαλωτομπισκοτοβαση κ τουρτα καπουτσινο παγωτο.

tolis93
17-04-12, 21:58
μαρουλι γαριδες κρεμμυδι ντοματα αγκουρι καλαμποκι φασολια κοκκινα κοκκινη πιπερια καροτα baby μισο ακτινιδιο σε φετες και σως με ξυδι ξυδι μπαλσαμικο σκορδο σε σκονη καρυ κανελα δυοσμο λεμονι 2 κουταλιες ζαχαρινη και 10 μλ γαλα 0% . ολα τα λεφτα ηταν

GeoDask
18-04-12, 14:46
Σήμερα στην ομελέτα έβαλα buckwheat ή grechka ή μαυροσίταρο απο mp αντί για το κλασικό quacker το αποτέλεσμα ήταν το μείγμα να είναι πιο πηχτό και λίγο πιο σκληρό. Το συνόδεψα με 4 bacon για γεύση :green:

tolis93
19-04-12, 15:50
εδωσα πονο. 100 γρ μακαρονια fytro 220 γρ γαριδες 1 πιπερια καλαμποκι λαχανακια βρυξελλων καροτα baby και σως με 30 μλ γαλα 25 γρ dirollo spread 5% σκορδο ανιθο δυοσμο λιγο ζαχαρινη και λιγο κανελλα.απογειωση

Nastya
19-04-12, 17:33
Σήμερα στην ομελέτα έβαλα buckwheat ή grechka ή μαυροσίταρο απο mp αντί για το κλασικό quacker το αποτέλεσμα ήταν το μείγμα να είναι πιο πηχτό και λίγο πιο σκληρό. Το συνόδεψα με 4 bacon για γεύση :green:

δοκιμασε το με γαλα, ειναι πολυ νοστιμο. Αν το μαγειρεψεις σωστα δεν γινεται σκληρο;)

GeoDask
21-04-12, 13:20
δοκιμασε το με γαλα, ειναι πολυ νοστιμο. Αν το μαγειρεψεις σωστα δεν γινεται σκληρο;)

Για δώσε παραπάνω πληροφορίες, απλά να προσθέσω και λίγο γάλα ; στο μαγείρεμα το έχω σε μεσαία φωτιά...

Nastya
21-04-12, 13:47
Για δώσε παραπάνω πληροφορίες, απλά να προσθέσω και λίγο γάλα ; στο μαγείρεμα το έχω σε μεσαία φωτιά...


αρχικα το καθαριζεις. ριξε την ποσοτητα που θα φας σε μια επιφανεια και δες τι ειναι για πεταμα. Μετα το βαζεις σε ενα αντικολλητικο και το ανακατευεις συνεχως μεχρι να σκασουν τα σπορακια. Στην συνεχεια προσθετεις νερο, να ξεπερνα περιπου 2 δαχτυλα απο την επιφανεια. σε 10 λεπτα νομιζω ειναι ετοιμο.(αν θυμαμαι καλα :unsure:)

το γαλα το προσθετεις στο πιατο σου μαζι με grechka ;) (αν βαλεις και λιγο γλυκαντικο γινεται τελειο:bowdown::bowdown:)

Επισης ειναι πολυ νοστιμο οταν το συνοδευεις και με κοκκινιστο.

Προτιμησε να παρεις grechka απο ρωσικα μαγαζια (ειναι καφε τα σπορακια) και οχι απο τα βιολογικα (πρασινα σπορακια:thumbdown:)

4352943530

αν χρειαστεις τιποτα πμ με

GeoDask
21-04-12, 13:53
αρχικα το καθαριζεις. ριξε την ποσοτητα που θα φας σε μια επιφανεια και δες τι ειναι για πεταμα. Μετα το βαζεις σε ενα αντικολλητικο και το ανακατευεις συνεχως μεχρι να σκασουν τα σπορακια. Στην συνεχεια προσθετεις νερο, να ξεπερνα περιπου 2 δαχτυλα απο την επιφανεια. σε 10 λεπτα νομιζω ειναι ετοιμο.(αν θυμαμαι καλα :unsure:)

το γαλα το προσθετεις στο πιατο σου μαζι με grechka ;) (αν βαλεις και λιγο γλυκαντικο γινεται τελειο:bowdown::bowdown:)

Επισης ειναι πολυ νοστιμο οταν το συνοδευεις και με κοκκινιστο.

Προτιμησε να παρεις grechka απο ρωσικα μαγαζια (ειναι καφε τα σπορακια) και οχι απο τα βιολογικα (πρασινα σπορακια:thumbdown:)

αν χρειαστεις τιποτα πμ με

Βασικά το έχω πάρει έτοιμο σαν συμπλήρωμα, 5 κιλά, σε σκόνη :green: ούτε καθάρισμα, ούτε τίποτα :P

Τα ρίχνω όλα στο μπλέντερ και μετά στο αντικολλητικό !

Nastya
21-04-12, 13:57
Βασικά το έχω πάρει έτοιμο σαν συμπλήρωμα, 5 κιλά, σε σκόνη :green: ούτε καθάρισμα, ούτε τίποτα :P

Τα ρίχνω όλα στο μπλέντερ και μετά στο αντικολλητικό !

xaaxaxax fail το post μου τοτε. Δε μπορω να σε βοηθησω:unsure:

Lucif3r
26-04-12, 00:38
Ομελετομακαρονα με ντοματα και καπνιστη γαλοπουλα

http://img151.imageshack.us/img151/6407/26042012770.jpg

Ομελετοπιτακι βρωμης με κρεμμυδια-ντοματα και κετσαπ

http://img801.imageshack.us/img801/1781/27032012661.jpg

GeoDask
26-04-12, 01:00
πωπω, πως τα τρώς ρε φίλε ; :puke:

koukoutsaki
26-04-12, 01:02
Ομελετομακαρονα με ντοματα και καπνιστη γαλοπουλα

http://img151.imageshack.us/img151/6407/26042012770.jpg
[B]


παρα πολυ καλο!!!!

xelashai
26-04-12, 01:07
αααα.....τα μακαρονια με το αυγο ειναι απο τα αγαπημενα μου...:bowdown::bowdown::bowdown:

koukoutsaki
26-04-12, 01:09
αααα.....τα μακαρονια με το αυγο ειναι απο τα αγαπημενα μου...:bowdown::bowdown::bowdown:

δαφνουλι εσυ μου το εμαθες :turtle:

Devil
26-04-12, 02:57
πωπω, πως τα τρώς ρε φίλε ; :puke:

πραγματικα....

καρμποναρα-like εμετος με χωριατικη....:green:

GeoDask
26-04-12, 14:46
πραγματικα....

καρμποναρα-like εμετος με χωριατικη....:green:


Όπως το πες ! :rolf:

gym's sis
26-04-12, 15:50
43827 Κοτόπουλο Gordon Bleu, Ρύζι, Καρότο με λεμόνι.!!!!

gym
26-04-12, 16:11
ετσι ειναι...εγω με τη γαλοπουλα κ την ντοματα κ η αλλη με γεμιστα κοτοπουλα τι ειναι αυτο παλι...:unsure:

gym's sis
26-04-12, 16:29
ετσι ειναι...εγω με τη γαλοπουλα κ την ντοματα κ η αλλη με γεμιστα κοτοπουλα τι ειναι αυτο παλι...:unsure:

Στήθος κοτόπουλο με γέμιση γαλοπούλα και λίγο κασεράκι, παναρισμένο στον φούρνο....!!!!:thumbup: Έχω ακόμη ένα, άντε gym έλα!!

gym
26-04-12, 16:30
Στήθος κοτόπουλο με γέμιση γαλοπούλα και λίγο κασεράκι, παναρισμένο στον φούρνο....!!!!:thumbup: Έχω ακόμη ένα, άντε gym έλα!!

ρε αντε απο εκει περα...φατο εσυ !:green::green:

Lucif3r
26-04-12, 16:54
πωπω, πως τα τρώς ρε φίλε ; :puke:


πραγματικα....

καρμποναρα-like εμετος με χωριατικη....:green:

Xαχαχαχ οκευ η ντοματα θα μπορουσα να ελειπε η να παει σε αλλο πιατο

marvin
26-04-12, 16:58
Στήθος κοτόπουλο με γέμιση γαλοπούλα και λίγο κασεράκι, παναρισμένο στον φούρνο....!!!!:thumbup: Έχω ακόμη ένα, άντε gym έλα!!

Περιεργο,εγω διακρινω ρυυυυυυυυυυυυυυυυυυυζι με λιγο κοτοπουλακι στο πλαι!!:P

gym
26-04-12, 16:59
Περιεργο,εγω διακρινω ρυυυυυυυυυυυυυυυυυυυζι με λιγο κοτοπουλακι στο πλαι!!:P

ναι εκεινο το κενο που βλεπεις ηταν φουλ οπως επισης κ αλλο ενα μπωλ σαλατα καροτο.....


αδικιες!:(:(

Tasos Green
26-04-12, 17:00
Xαχαχαχ οκευ η ντοματα θα μπορουσα να ελειπε η να παει σε αλλο πιατο

αστους να λενε... εγω εχω φτιαξει πιατα που αμα πω πως έμοιαζαν θα ξενέρωνα το τοπικ...:green:

Τα έτρωγα ομως... :turtle:

gym
26-04-12, 17:01
αστους να λενε... εγω εχω φτιαξει πιατα που αμα πω πως έμοιαζαν θα ξενέρωνα το τοπικ...:green:

Τα έτρωγα ομως... :turtle:

πρασινε τασε εγω λεω να βαλεις να γελασουμε !

:rolf::rolf:

Tasos Green
26-04-12, 17:39
^^

Δεν θα σου δώσω την ευχαρίστηση... :green:

Giannistzn
27-04-12, 11:31
43881


200gr cottage, 3ασπραδια + 1 ολοκληρο, 40γρ βρωμη και λιγο γαλα. Με λιγη κανελα η γευση του πηγαινει προς το γλυκο. Ε οποιος θελει βαζει μελι,ταχινι ή οτι αλλο. Μεσα ειναι λιγο πιο "κρεμωδες" λογω του τυριου.

GeoDask
27-04-12, 16:13
ωραίο φαίνεται !

Εγώ συνήθως το κότατζ το ρίχνω μετά απο πάνω.

Giannistzn
27-04-12, 16:26
Σε αυτο η κανελα (βαζω λιγη στο μιγμα, και μετα πασπαλισμα απο πανω οταν το ψηνω) βγαζει γλυκεια γευση. Αλλα εαν δεν βαλεις κανελα, το κανεις αλμυρο ανετα. Σε αυτο που εχω βαλει πιο πανω, εαν βαλεις και ελαχιστο μελι απο πανω, συνδιαζει αλμυρο-γλυκο απιστευτα.

Ειχε φτιαξει η μανα μου το πασχα ενα γλυκο με φυλλο απο κανταΐφι, κρεμα με τυρια μεσα και σιροπι, και εμπνευστηκα αυτο εγω σε light εκδοση :green:

koukoutsaki
28-04-12, 13:38
Ομελετα με ασπραδια 1 κροκο μανιταρια κ λιγο ανθοτυρο
μιαμ!

43919

eli_din3
01-05-12, 17:29
44144

μπανανα και φραουλες(παγωμενα απο πριν) χτυπημενα στο μουλτι με γαλα και θρυμματισμενο παγο....σαν παγωτο ηταν..δεν ηθελα να τελειωσει :green:

dorita
01-05-12, 17:30
miam..miam..σαν παγωτουλι ειναι....;)

beefmeup
01-05-12, 17:30
μιαμ μιαμ,γαματο δειχνει..

eli_din3
01-05-12, 17:32
α ρε ατιμα..μολις βλεπετε με bold το τοπικ με τα φαγητα αμεσως να μπειτε :P

ΠανοςΒ
01-05-12, 20:22
Μαγιατικη Ομελετα με λαχανικά και μπασματι.

Υλικά:

Ομελεττα:

2 αυγα, 3 ασπραδια
μανιταρια,
κρεμμυδοκορφες
σπαραγγια
πιπερια φλωρινης.
παπρικα, αλατι,πιπερι, τουρμερικ φρεσκια ριγανη.
1 κγ ελαιολαδο 3-4 σταγόνες λαδι τρουφας.

Μπασματι:

200γρ ρυζι
420ml νερό

1 κσ παπρικα γλυκιά
1 κγ garam massala
2 κλωναρια φρεσκο θρούμπι.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

44156

Tasos Green
01-05-12, 20:26
^^^:bowdown::bowdown::bowdown:

xelashai
01-05-12, 20:28
μπραβο ελινακι....σαν παγωτακι φαινεται...
ποσοτητες περιπου?

edit.........το massala τι ειναι???
παντως φοβερη φαινεται η ομελετα...

Ariel
01-05-12, 21:54
eli τελειο..κατι παρομοιο εκανα σημερα κι εγω!;)

vaggan
01-05-12, 22:05
Μαγιατικη Ομελετα με λαχανικά και μπασματι.

Υλικά:

Ομελεττα:

2 αυγα, 3 ασπραδια
μανιταρια,
κρεμμυδοκορφες
σπαραγγια
πιπερια φλωρινης.
παπρικα, αλατι,πιπερι, τουρμερικ φρεσκια ριγανη.
1 κγ ελαιολαδο 3-4 σταγόνες λαδι τρουφας.

Μπασματι:

200γρ ρυζι
420ml νερό

1 κσ παπρικα γλυκιά
1 κγ garam massala
2 κλωναρια φρεσκο θρούμπι.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

44156εισαι αρχοντας:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

marpi
01-05-12, 22:05
Μαγιατικη Ομελετα με λαχανικά και μπασματι.

Υλικά:

Ομελεττα:

2 αυγα, 3 ασπραδια
μανιταρια,
κρεμμυδοκορφες
σπαραγγια
πιπερια φλωρινης.
παπρικα, αλατι,πιπερι, τουρμερικ φρεσκια ριγανη.
1 κγ ελαιολαδο 3-4 σταγόνες λαδι τρουφας.

Μπασματι:

200γρ ρυζι
420ml νερό

1 κσ παπρικα γλυκιά
1 κγ garam massala
2 κλωναρια φρεσκο θρούμπι.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

44156


σπαραγγια που βρησκεις???? εγω παντως πουθενα!!

Ariel
01-05-12, 22:33
φρεσκα???εχει και στα μαναβικα και στο σουπερ!

exkaliber
01-05-12, 22:36
αγιατικη Ομελετα με λαχανικά και μπασματι.



ρισπεκτ :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

ΠανοςΒ
01-05-12, 22:36
σπαραγγια που βρησκεις???? εγω παντως πουθενα!!

Σπαραγγια απο τη λαικη 2,5€ το ματσακι. Το ΑΒ τα εχει 8-9€ !!!!
Απο αρχες Μαρτιου μεχρι μεσα Απριλη μαζευω αγρια απο το βουνο!
Του χρονου ελπιζω να τα μαζευω απο τον κηπο μου!!



edit.........το massala τι ειναι???
παντως φοβερη φαινεται η ομελετα...

Το garam massala ειναι το τυπικο μειγμα ινδικων μπαχαρικων. Υπαρχει σε μυρωδικη και σε καυτερη εκδοχη.

marpi
01-05-12, 23:07
ευχαριστω για την απαντηση!!

marvin
06-05-12, 21:57
Απλα λιτα και απερητα :P

166 θερμ -27 πρωτεινη-7.2 υδατ-1.7 λιπαρα
7 ασπραδια-σαλατα αγγουρι-λιναροσπορος-3 σταγονες μουσταρδα
44604

155 θερμ-32.5 πρωτεινη-2.3 υδατ-0.5 λιπαρα(λειπει η μιση ομελετα απο τη φωτο)
9 ασπραδια σε πιτακι-σαλατα μαρουλι.....λεφτα δεν υπαρχουν :P:P
44605

sTeLaKoS
06-05-12, 22:03
Μη βαρυστομαχιάσεις :P


Θρεπτικά και διαιτητικά, μια χαρά! :toast:

marvin
06-05-12, 22:09
Μη βαρυστομαχιάσεις :P


Θρεπτικά και διαιτητικά, μια χαρά! :toast:

Ναι ρε μαμωτο και εγω αυτο σκεφτομουν.......:rolf::rolf:

goldenera
09-05-12, 21:15
μπραβο ελινακι....σαν παγωτακι φαινεται...
ποσοτητες περιπου?

edit.........το massala τι ειναι???


Garam massala:Προέρχεται από τη μείξη 12 και πλέον μπαχαρικών με αποτέλεσμα ένα γλυκό-καυτερό αποτέλεσμα που μπορεί να συνοδεύσει τα αγαπημένα σας φαγητά.

goldenera
09-05-12, 21:16
Μαγιατικη Ομελετα με λαχανικά και μπασματι.

Υλικά:

Ομελεττα:

2 αυγα, 3 ασπραδια
μανιταρια,
κρεμμυδοκορφες
σπαραγγια
πιπερια φλωρινης.
παπρικα, αλατι,πιπερι, τουρμερικ φρεσκια ριγανη.
1 κγ ελαιολαδο 3-4 σταγόνες λαδι τρουφας.

Μπασματι:

200γρ ρυζι
420ml νερό

1 κσ παπρικα γλυκιά
1 κγ garam massala
2 κλωναρια φρεσκο θρούμπι.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

44156

Ρε Πάνο.....έγραψες! Ούτε ο Jamie Oliver να ήσουν!

MusclesOfShadow
12-05-12, 17:36
4 ολοκληρα αυγα, λιγο γαλα (οσο ειχε μεινει στο κουτι), 3-4-5 κουταλιες βρωμη, λιγο λαδι, νερο, μελι, λιγο βουτυρο, πιπερι, και οριστε!!!!!!!!!!



Στην αρχη φαινοταν τοσο ωραιο!!

44877


Εχετε φαει ποτε ωμα αυγα? Τοοοοοσο νοστιμα! Ετσι μυριζε εδω περα, μια μυρωδια απεριγραπτη, φανταστικη, ταξιδευτικη σε εναν πορτοκαλι κοσμο γευσεων ^^

44878



Ισως μου αρπαξε λιγο, επρεπε να το βγαλω οταν ηταν σχεδον μετρια ψημενο, γιατι ως φαινεται η βρωμη με το τηγανισμα αρχιζε να βρωμαει και να δινει μια αχαρη γευση στο φαγητο

Αλλα ηταν καλο ^^

44879



ΩΡΑ ΓΙΑ ΟΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ:thumbup:
(μλκιες, τιποτα δεν κανει:P)

ArgoSixna
12-05-12, 20:11
Ένα ΤΙΡ , μην το ριχνεις ολο με την μια φτιάξε 2-3 πιτάκια ώστε να μην φτανει στην ακρη του τηγανιου και δεν θα το καψεις ποτε ξανα! :thumbup:

Giannistzn
12-05-12, 20:17
Περα απο αυτο, λαδι και βουτυρο? Για ποιο λογο στο τηγανι? Βαλτα μετα καλυτερα..

xelashai
12-05-12, 22:38
τα καταφεραμεε.....:turtle::rolf::rolf:
44914
αφιερωμενο...:P

koukoutsaki
12-05-12, 22:40
τα καταφεραμεε.....:turtle::rolf::rolf:
44914
αφιερωμενο...:P

μπραβο κοριτσακι μουουουουου:turtle::turtle::turtle:

κι αμα πειραματιστεις με καρυ , κυμινο, κοκκινο γλυκο πιπερι κλπ θα αλλαξεις γνωμη για το κοτοπουλο;)

xelashai
12-05-12, 22:40
αφου δεν καηκε...:green:

eli_din3
12-05-12, 22:48
Δαφνουλα τελειο!! ε ρε βραδιατικα

koukoutsaki
12-05-12, 23:49
Χτυπαμε 1 γιαουρτακι 2%, ελαχιστη στεβια ή γλυκαντικο, ενα κουταλακι γλυκου πρωτεινη σοκολατα,και δυο λεπτες φετουλες μπανανα για αρωμα :P
το αφηνουμε να παγωσει στην καταψυξη οσο νομιζουμε
εγινε πολυ κολαση
πωωωω βρηκα τη λυση για παγωτο φετος :turtle::turtle::turtle:
θα πειραματιστω και με αλλα φρουτακια

4491544915

xelashai
12-05-12, 23:56
μπραβο κουκουτσακι....
ζηλευω....:turtle::turtle:
κ με φραουλιτσες που το κανει η μικρη δοκιμασε το;)

koukoutsaki
12-05-12, 23:57
μπραβο κουκουτσακι....
ζηλευω....:turtle::turtle:
κ με φραουλιτσες που το κανει η μικρη δοκιμασε το;)

το ειχα κατα νου αλλα μου τις εφαγε:(
εννοειται θα το κανω :turtle:
τι ωραια...θα τρωμε παγωτακι καθε μερα...:turtle:

tolis93
13-05-12, 11:24
το ειχα κατα νου αλλα μου τις εφαγε:(
εννοειται θα το κανω :turtle:
τι ωραια...θα τρωμε παγωτακι καθε μερα...:turtle:

προσθεσε λιγο μαγια μεσα και ελαχιστο γαλα;) και ζελε φρουτων για γευση

koukoutsaki
13-05-12, 13:10
προσθεσε λιγο μαγια μεσα και ελαχιστο γαλα;) και ζελε φρουτων για γευση

μαγια ιου:shock:
αλλα λιγο γαλατακι 1,5% και λιγη σκονη βανιλια θα παιξει αποψε αν μου ξαναρθει ορεξη..:green:

gym
13-05-12, 13:12
μαγια ιου:shock:
αλλα λιγο γαλατακι 1,5% και λιγη σκονη βανιλια θα παιξει αποψε αν μου ξαναρθει ορεξη..:green:

οντως...τι δουλεια εχει η μαγια ρε τολαρα?:unsure:

κουκουτσι καλυτερα αυτα που λες κ οσο μπορεις λιγοτερα γλυκαντικα...
μια χαρα το εκανες...;):clap::clap:

koukoutsaki
13-05-12, 13:13
οντως...τι δουλεια εχει η μαγια ρε τολαρα?:unsure:

κουκουτσι καλυτερα αυτα που λες κ οσο μπορεις λιγοτερα γλυκαντικα...
μια χαρα το εκανες...;):clap::clap:

λιιιιιιγο stevia :green:

Ariel
13-05-12, 19:19
^^^ιδεα μου ειναι ή η στεβια εχει παραξενη γευση????:unsure:

eli_din3
13-05-12, 19:21
^^^ιδεα μου ειναι ή η στεβια εχει παραξενη γευση????:unsure:

και η μανα μ αυτο μ λεει.δεν της αρεσει καθολου..εμενα μ φαινεται κανονικη :S

tolis93
13-05-12, 22:13
οντως...τι δουλεια εχει η μαγια ρε τολαρα?:unsure:

κουκουτσι καλυτερα αυτα που λες κ οσο μπορεις λιγοτερα γλυκαντικα...
μια χαρα το εκανες...;):clap::clap:

προφανως δεν εχετε διαβασει συστατικα κανονικου παγωτου ε?:green: περιεχει μαγια.βοηθαει κατα τη ψυξη να διατηρει την υφη του το γαλα-γιαουρτι και να μη γινεται σα γρανιτα.ουσιαστικα δε πηζει η καζεινη με τη μαγια

gym
13-05-12, 22:17
προφανως δεν εχετε διαβασει συστατικα κανονικου παγωτου ε?:green: περιεχει μαγια.βοηθαει κατα τη ψυξη να διατηρει την υφη του το γαλα-γιαουρτι και να μη γινεται σα γρανιτα.ουσιαστικα δε πηζει η καζεινη με τη μαγια

ελααααααααααααααααα


η μαγια με την υφη που εχει αν μπει σ αυτο το μειγμα που ειπατε πανω,θα γινει θκατουλα...:green::green::green:

tolis93
13-05-12, 22:23
ελααααααααααααααααα


η μαγια με την υφη που εχει αν μπει σ αυτο το μειγμα που ειπατε πανω,θα γινει θκατουλα...:green::green::green:

κι ομωθ :P

xgiwrgos
15-05-12, 02:02
Ένα κλασικό καθημερινό πιάτο
Ψητό στήθος κοτόπουλου + Μαρούλι + Μπασμάτι + 1κσ ελαιόλαδο
45172

και για να ξεφύγουμε και λίγο σήμερα Μυδοπίλαφο και στα μάκρο μου κιόλας :P
45173

koukoutsaki
15-05-12, 08:24
τι ωραιο το μυδοπιλαφο..:turtle:

vaggan
15-05-12, 08:52
μπραβο γιωργαρα φαγητα:P:P:shock::clap:

s0k0s
16-05-12, 20:57
Πρωτελευταιο Γευμα, 1 καροτο. 100γρ καλαμποκι κ 200γρ. τονο. φουλαρε το πιατο :green:

45467

Lucif3r
19-05-12, 14:46
45680

Madd_Chadd
19-05-12, 15:17
Kαι εγω αυτα παιρνω,πολυ καλη τιμη και γευση το συγκεκριμενο γιαουρτι δε μου αφηνει εκεινο το στεγνωμα στο στομα.:toast:

Lucif3r
19-05-12, 18:15
Kαι εγω αυτα παιρνω,πολυ καλη τιμη και γευση το συγκεκριμενο γιαουρτι δε μου αφηνει εκεινο το στεγνωμα στο στομα.:toast:

μια χαρα ειναι..το ειχε σημερα το lidl μιση τιμη (οχι ολα τα lidl)
1.14 καπου εκει :turtle::turtle:

vickypek
19-05-12, 20:55
μια χαρα ειναι..το ειχε σημερα το lidl μιση τιμη (οχι ολα τα lidl)
1.14 καπου εκει :turtle::turtle:

απο γρ πρωτεινης πως παει?γιατι εγω παιρνς κρι κρι στραγγιστο εχει 16!

sTeLaKoS
19-05-12, 22:10
16 μήπως στα 200γρ; Γενικά όλα τα στραγγιστά είναι κάπου μεταξύ 6-9γρ πρωτείνης ανά 100.

Lucif3r
20-05-12, 01:01
16 μήπως στα 200γρ; Γενικά όλα τα στραγγιστά είναι κάπου μεταξύ 6-9γρ πρωτείνης ανά 100.

8 gr ανα 100..μια χαρα

tolis93
20-05-12, 10:14
δικος μ ο luci...8 η 8 μισι εχουν αυτα.οπως κ τα youita και αλλα αναλογα.η πλακα ειναι οτι ειναι καλυτερα απο αποψη μακρος και φθηνοτερα κιολας(με εξαιρεση το τοταλ...οκ 10αρια βαραει στη πρωτεινη αλλα 3μισι ευρω το χουν)

panakos
20-05-12, 10:40
μαγκες φοβερο γιαουρτακι ειναι το ολυμπος!!

vickypek
20-05-12, 16:17
ε ναι 16 γρ πρωτεινης στα 200 ειναι!ε σιγα μη φαω το μισο γιαουρτακι!ωραια θα περασω και μια βολτα παο λιντλ αν ειναι..θενκσ!!:):)

exkaliber
21-05-12, 11:00
απο γρ πρωτεινης πως παει?γιατι εγω παιρνς κρι κρι στραγγιστο εχει 16!

ειχα μαλωσει με τον γιο αυτου που εχει το κρι κρι στο γυμνασιο και απο τοτε δεν εχω παρει τπτ απ αυτους:green:




μαγκες φοβερο γιαουρτακι ειναι το ολυμπος!!

ωραιο ειναι αλλα ακριβο,σε συγκριση με τα αλλα
το 2% τουλαχιστον

Apollonas
22-05-12, 15:05
Έχει 5 ευρώ όλο αυτό το μενού αλλά το τιμάω μέρα παρά μέρα....
45898

eli_din3
22-05-12, 15:06
what is this?

Apollonas
22-05-12, 15:46
what is this?

Ρύζι με φιλέτο μοσχάρι με μυρωδικά και σαλάτα μαρουλι, ντοματα, πιπερια, αγγούρι και σκόρδο...!!! Αυτό το έφαγα τωρα στις 12...!!:green:

GeoDask
22-05-12, 15:47
Ρύζι με φιλέτο μοσχάρι με μυρωδικά και σαλάτα μαρουλι, ντοματα, πιπερια, αγγούρι και σκόρδο...!!! Αυτό το έφαγα τωρα στις 12...!!:green:

Για 5 ευρώ είναι σούπερ !

Apollonas
22-05-12, 15:52
Για 5 ευρώ είναι σούπερ !

1000% :toast: Άν πάς να πάρεις όλα αυτά απ'έξω και συν το ρεύμα που θα κάψεις γειά σας είσαι στο 10άρικο...!!!

eli_din3
22-05-12, 16:10
Ρύζι με φιλέτο μοσχάρι με μυρωδικά και σαλάτα μαρουλι, ντοματα, πιπερια, αγγούρι και σκόρδο...!!! Αυτό το έφαγα τωρα στις 12...!!:green:

απο πουυυυυυυυυυυυυυ

Apollonas
22-05-12, 20:50
απο πουυυυυυυυυυυυυυ Θες αεροπλάνο για να ερθεις...Ερζεγοβινη μένω...!! :D

beefmeup
22-05-12, 21:18
Θες αεροπλάνο για να ερθεις...Ερζεγοβινη μένω...!! :D

εμενα παντως με επεισες να ρθω..:turtle:

Apollonas
23-05-12, 18:40
εμενα παντως με επεισες να ρθω..:turtle: Σε περιμενω, αλλα ετοιμασου για προπονηση σε γιουγκοσλαβικο πυρηνικο καταφυγιο...!! Και εδω με 2 ευρω το ποτο βλεπω να γινεται μακελιο απο αυτους που θελουν να με επισκεφτουν... :p

Δανάη
27-05-12, 18:00
τελικα δοκιμασα και εγω να κάνω το περιβόητο πιτακι βρώμης

η δική μου εκδοχη έχει και γαλα με στεβια μεσα στα αυγά με την βρώμη

η επάλειψη ειναι κακαο με στεβια

tolis93
27-05-12, 18:04
τελικα δοκιμασα και εγω να κάνω το περιβόητο πιτακι βρώμης

η δική μου εκδοχη έχει και γαλα με στεβια μεσα στα αυγά με την βρώμη

η επάλειψη ειναι κακαο με στεβια
κακαο με στεβια σε σκονη? κ νερακι απο παω? φενεται τουμπανο

magdaline
27-05-12, 18:08
τελικα δοκιμασα και εγω να κάνω το περιβόητο πιτακι βρώμης

η δική μου εκδοχη έχει και γαλα με στεβια μεσα στα αυγά με την βρώμη

η επάλειψη ειναι κακαο με στεβια

πωωωω:shock:

Δανάη
27-05-12, 18:15
κακαο με στεβια σε σκονη? κ νερακι απο παω? φενεται τουμπανο

οχι,γάλα 0%,στεβια και κακαο για πάρει την συγκεκριμένη υφη το χτυπουσα σε ενα ποτηρι με το μιξερακι του φραπε αρκετη ώρα ;)


magdaline σε ευχαριστώ για τα σχολια σου ;)

ξεχασα να πω οτι ήταν πολύ νοστιμο!!!!!! :bbbiceps:

gym
27-05-12, 21:09
τελικα δοκιμασα και εγω να κάνω το περιβόητο πιτακι βρώμης

η δική μου εκδοχη έχει και γαλα με στεβια μεσα στα αυγά με την βρώμη

η επάλειψη ειναι κακαο με στεβια

καλα νταξει δαναη εγραψες...καποτε οταν δε βαριομουν εφτιαχνα πιτακι και απο πανω κρεμα και καλα με πρωτεινη κ νερο...
θεικο!:bowdown::bowdown:

RAMBO
28-05-12, 14:42
Καπως ετσι κηρυσσω την εναρξη στην διατροφη:turtle:
46424

eli_din3
28-05-12, 14:57
Καπως ετσι κηρυσσω την εναρξη στην διατροφη:turtle:
46424

επιτελους και μια καθαρη τροφη απο το ονομα "RAMBO" :P

morgoth
28-05-12, 14:58
ρε συ ποσο κοτοπουλο ειναι αυτο? :P

να σου κλεισουμε τη παραγωγη στα μεγαρα για τους επομενους μηνες :green:

RAMBO
28-05-12, 15:03
Ειμαι στον ογκο:green:

Qlim4X
28-05-12, 15:41
Ειμαι στον ογκο:green:

μονιμα

εχω φωτογραφικο υλικο

46427

RAMBO
28-05-12, 15:42
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:....

Αυτο ηταν το τελευταιο μου cheat meal πριν την σκληρη διατροφη

Lao
28-05-12, 15:45
μονιμα

εχω φωτογραφικο υλικο

46427

Φαντάζομαι το νερό το έχεις για να φεύγει η γεύση μεταξύ κάθε γλυκού... :rolf::rolf::rolf:

RAMBO
28-05-12, 15:46
Ναι αλλα απο σημερα ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον

Lao
28-05-12, 15:50
Ναι αλλα απο σημερα ολα αυτα ανηκουν στο παρελθον

Χμμμ... για να σε δοκιμάσουμε...

Φαντάσου ότι έχεις μπροστά σου κάτι σαν αυτό... ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕΣ;;; :green:

RAMBO
28-05-12, 15:51
Μπα οχι δεν πτοουμε...ακομα και να με ταισει η Καρμεν Ηλεκτρα

Lao
28-05-12, 15:53
Μπα οχι δεν πτοουμε...ακομα και να με ταισει η Καρμεν Ηλεκτρα

Συγχαρητήρια RAMBO, εκτός από κτήνος του πολέμου είσαι και άνθρωπος με σιδερένια θέληση :thumbup:

Ούτε και αν η τούρτα ήταν ΠΑΝΩ στην Carmen δεν θα την δοκίμαζες, φαντάζομαι...:rolf:

RAMBO
28-05-12, 15:55
Συγχαρητήρια RAMBO, εκτός από κτήνος του πολέμου είσαι και άνθρωπος με σιδερένια θέληση :thumbup:

Ούτε και αν η τούρτα ήταν ΠΑΝΩ στην Carmen δεν θα την δοκίμαζες, φαντάζομαι...:rolf:

Αυτο ειναι χτυπημα κατω απο την μεση...θα το εκανα ΜΟΝΟ αν ηξερα οτι θα το καψω αμεσως μετα:P

Lao
28-05-12, 15:57
Αυτο ειναι χτυπημα κατω απο την μεση...θα το εκανα ΜΟΝΟ αν ηξερα οτι θα το καψω αμεσως μετα:P

Σαν άνθρωπος του πολέμου, ξέρω ότι είσαι προετοιμασμένος για ύπουλα χτυπήματα... :P

Anyway, νομίζω ότι η απάντησή σου έδειξε για άλλη μια φορά ότι παντού υπάρχει ένα όριο στην εγκράτεια... :rolf::rolf::rolf:

jim-jimakos
28-05-12, 16:20
δικος μ ο luci...8 η 8 μισι εχουν αυτα.οπως κ τα youita και αλλα αναλογα.η πλακα ειναι οτι ειναι καλυτερα απο αποψη μακρος και φθηνοτερα κιολας(με εξαιρεση το τοταλ...οκ 10αρια βαραει στη πρωτεινη αλλα 3μισι ευρω το χουν)

Τοτal 0% πρωτείνες 10,3 ανά 100γρ. 2,74€ η 3άδα...
VFM:clap:

s0k0s
28-05-12, 23:16
46500

Δεν ειναι δικια μου φωτο, αλλα ειναι μια καλη επιλογη. :thumbup:

tolis93
28-05-12, 23:19
46500

Δεν ειναι δικια μου φωτο, αλλα ειναι μια καλη επιλογη. :thumbup:

βαλτος με τη μανα μ εισαι εσυ.το κανε σημερα το πρωι με κουακερ δημητριακα

s0k0s
28-05-12, 23:20
βαλτος με τη μανα μ εισαι εσυ.το κανε σημερα το πρωι με κουακερ δημητριακα

Aπο τι φενεται εχει κ κατι αλλο μεσα η φωτο, πρεπει να ειναι φυστικοβουτηρο.

eli_din3
28-05-12, 23:50
46500

Δεν ειναι δικια μου φωτο, αλλα ειναι μια καλη επιλογη. :thumbup:

ΞΕΓΡΑΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ

Ηλαπ
29-05-12, 00:09
Aπο τι φενεται εχει κ κατι αλλο μεσα η φωτο, πρεπει να ειναι φυστικοβουτηρο.


ΞΕΓΡΑΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ


Tορτιγια μπανανα φυστικοβουτηροο (http://domesticcharm.blogspot.com/2011/08/kids-peanut-butter-banana-sushi.html) :clap::clap:

Δειτε την συνταγη ειναι πλ μιαμ :P

Jimy
29-05-12, 00:21
Τοτal 0% πρωτείνες 10,3 ανά 100γρ. 2,74€ η 3άδα...
VFM:clap:

Απο που 3μιση ευρω η τριαδα?

jim-jimakos
29-05-12, 07:10
Απο που 3μιση ευρω η τριαδα?

Οχι 3,5€... 2,74€ τα παίρνω απο Σκλαβενίτη..πλέον μόνο αυτό παίρνω...:green:

tolis93
31-05-12, 18:26
Οχι 3,5€... 2,74€ τα παίρνω απο Σκλαβενίτη..πλέον μόνο αυτό παίρνω...:green:

για κιλο μιλουσα:green: η 3αδα ειναι 3 χ 200 = 600 γρ. το κιλο ειναι 1000 γρ. δηλαδη το κιλο το πληρωνεις 3.5/1000= 0.0035 ευρω το γραμμαριο ενω τη 2.74/600=0.0045 το γραμμαριο.... συμφερει το κιλο:green:

tolis93
31-05-12, 18:28
σημερινο μεσημεριανο post workout... 100 γρ μακαρονακια ζωγραφος. 250 γρ συκωτι μοσχαρισιο.μπροκολακι και 2 αγκιναρες
...
Υ.Γ αυτο απο πανω ειναι poppadom... 30 θερμιδες εχει κ εχει μεγεθος αραβικης πιτας

marpi
01-06-12, 00:00
σημερινο μεσημεριανο post workout... 100 γρ μακαρονακια ζωγραφος. 250 γρ συκωτι μοσχαρισιο.μπροκολακι και 2 αγκιναρες
...
Υ.Γ αυτο απο πανω ειναι poppadom... 30 θερμιδες εχει κ εχει μεγεθος αραβικης πιτας

που το βρησκουμε αυτο τολη???

jim-jimakos
01-06-12, 08:54
για κιλο μιλουσα:green: η 3αδα ειναι 3 χ 200 = 600 γρ. το κιλο ειναι 1000 γρ. δηλαδη το κιλο το πληρωνεις 3.5/1000= 0.0035 ευρω το γραμμαριο ενω τη 2.74/600=0.0045 το γραμμαριο.... συμφερει το κιλο:green:

ετσι οπως το υπολογίζεις (κιλό) μπορεί να συμφέρει, αλλα υπάρχει ενα "θεμα" με το κατά πόσο "εξυπηρετεί" τον καθένα η μεγάλη συσκευασία...
αν ανοιξεις το κιλό γιαούρτι, είσαι υποχρεωμένος εντός λιγων ημερών να το καταναλώσεις, διότι δεν αντέχει πολλές μέρες... "ξινίζει"
Οπότε λοιπόν , η συσκευασία σε κεσεδάκια είναι πιο συμφέρουσα και βολική, και με 2,74€ με 10γρ/100γρ πρωτεινης δεν εχω βρεί σε κανένα γιαουρτάκι!!!!

ΟΚ???

Giannistzn
01-06-12, 11:49
Το τοταλ και 10 μέρες το έχω αφήσει και δεν εδώ παρατηρήσει αλλοίωση. Δεν έχεις θέμα. Εκτός εάν θες να το παίρνεις μαζί σου έξω. Εκεί αλλάζει το θέμα

tolis93
01-06-12, 17:12
το πηρε προσωπικα ο τζιμακος χαχαχαχαχαχαχα.αραξε μαν οτι βολευει τον καθε ενα.οικονομικα μιλουσα αν δουμε το θεμα.και οντως δε παθαινει τπτ.κ κιλο θα παρεις αν τρως γιαουρτι με το κιλο:green:
τα pupaddum τα βρισκουμε στο βασιλοπουλο.εκει π εχει τα τακος τις τορτιγιες κτλπ.καπου εκει παιζουν.ειναι ενα κουτι αρκετα λεπτο κ τετραγωνο κ λεει επανω large pupaddum μωβ στο χρωμα

jim-jimakos
01-06-12, 18:25
το πηρε προσωπικα ο τζιμακος χαχαχαχαχαχαχα.αραξε μαν οτι βολευει τον καθε ενα.οικονομικα μιλουσα αν δουμε το θεμα.και οντως δε παθαινει τπτ.κ κιλο θα παρεις αν τρως γιαουρτι με το κιλο:green:
τα pupaddum τα βρισκουμε στο βασιλοπουλο.εκει π εχει τα τακος τις τορτιγιες κτλπ.καπου εκει παιζουν.ειναι ενα κουτι αρκετα λεπτο κ τετραγωνο κ λεει επανω large pupaddum μωβ στο χρωμα

δεν παιρνω τπτ προσωπικά... απλώς είμαι "ακριβολόγος"..:green::green::green::green:

marpi
01-06-12, 23:06
το πηρε προσωπικα ο τζιμακος χαχαχαχαχαχαχα.αραξε μαν οτι βολευει τον καθε ενα.οικονομικα μιλουσα αν δουμε το θεμα.και οντως δε παθαινει τπτ.κ κιλο θα παρεις αν τρως γιαουρτι με το κιλο:green:
τα pupaddum τα βρισκουμε στο βασιλοπουλο.εκει π εχει τα τακος τις τορτιγιες κτλπ.καπου εκει παιζουν.ειναι ενα κουτι αρκετα λεπτο κ τετραγωνο κ λεει επανω large pupaddum μωβ στο χρωμα

ειναι ετοιμα η θελουν τηγανισμα??γτ διαβασα οτι αυτα ειναι τηγανιτα..
ευχαριστω :)

tolis93
01-06-12, 23:11
ειναι ετοιμα η θελουν τηγανισμα??γτ διαβασα οτι αυτα ειναι τηγανιτα..
ευχαριστω :)

αν ηταν ετοιμα τηγανιτα σιγα μη τα παιρνα:green: επειδη τη ψιλιαστηκα με τη παρτυ τους.απλο βρασιμο θελουν βαλε σε ενα αντικολλητικο λιγο νερο αστο να βρασει περνα τα μεσα μισο λεπτο το 1 κ ειναι και μαμω.σα μακαρονια ειναι η γευση τους.και στο φουρνο γινονται ωραια.αφου τα βγαλεις βαλε οτι θες μεσα τυλιξε τα και καλο μαμ.κ αν τα βαλεις στο φουρνο ασε τον να ζεσταθει 5-10 λεπτα.βαλτα με τα υλικα π θελεις πανω.κ μετα απο 5 λεπτα ανοιξε το φουρνο κ διπλωσε τα.βεβαια και οπως ειναι εχουν απιστευτη γευση

απο μακρος αν θυμαμαι καλα ειναι
32 θερμιδες.
2,3 πρωτ
5,2 υδ
0 λιπ

Ramatasss
02-06-12, 13:34
47260

beef stik , μαρουλι-ελια, ριζι

Ramatasss
02-06-12, 13:35
47261

τα προχθεσινα σολομος :green:

Ηλαπ
02-06-12, 13:40
47261

τα προχθεσινα σολομος :green:

Oχιιι ρε φιλε τι μου κανεις τρ????? Ποοοο σε ζηλευω!!!