PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποβολή θερμίδων



dragon2
23-01-11, 16:58
αμα κάνω εμετο χάνω τις θερμίδες που εφαγα? ι τσαμπα καταστρεφω το στομάχι μου

Zylo
23-01-11, 16:59
θες να μου πεις οτι σκεφτεσε να τρως το φαγητο σου και μετα να το βγαζεις με εμετο??

dragon2
23-01-11, 17:00
θες να μου πεις οτι σκεφτεσε να τρως το φαγητο σου και μετα να το βγαζεις με εμετο??

ναι

Zylo
23-01-11, 17:00
ναι

οτι ναναι.....
γιατι να το κανεις αυτο??

Devil
23-01-11, 17:01
κανετε πλακα ε?? δεν μπορει να μιλατε σοβαρα!!!!!!!

dragon2
23-01-11, 17:01
οτι ναναι.....
γιατι να το κανεις αυτο??

σας παρακαλω πειτε μ χανω τις θερμιδες?

Zylo
23-01-11, 17:01
κανετε πλακα ε?? δεν μπορει να μιλατε σοβαρα!!!!!!!
εγω σοβαρα μιλαω...και δυστυχως αποσο βλεπω ο τυπος μιλαει κ εκεινος σοβαρα.....

Devil
23-01-11, 17:02
σας παρακαλω πειτε μ χανω τις θερμιδες?

λογικα ναι....


εγω σοβαρα μιλαω...και δυστυχως αποσο βλεπω ο τυπος μιλαει κ εκεινος σοβαρα.....

ναι.... το καταλαβα...wtf!!!!!!!

COBRA_STYLE
23-01-11, 17:03
σας παρακαλω πειτε μ χανω τις θερμιδες?
αμα το κανεις πριν ξεκινησει η χωνεψη εσυ τι λες??μιση ωρα μετα αφοτου τελειωσεις το φαγητο ξεκιναει η χωνεψη

dragon2
23-01-11, 17:04
προφανος ενοω οταν τρωη υπερβολικα πολυ!!:shock: γτ μετα εχω τυψεις και παω και τα βγαζω στι τουαλετα και θελω να μαθω αμα χανω θερμιδες ι τσαμπα καταστρεφω τιν τουαλετα
πιτε μου χανω θερμίδες ι οχι

Zylo
23-01-11, 17:07
προφανος ενοω οταν τρωη υπερβολικα πολυ!!:shock: γτ μετα εχω τυψεις και παω και τα βγαζω στι τουαλετα και θελω να μαθω αμα χανω θερμιδες ι τσαμπα καταστρεφω τιν τουαλετα
πιτε μου χανω θερμίδες ι οχι

ρε φιλε αμα δε χωνεψεις το φαγητο και τ ξερασεις ειναι σα να μην το εβαλες καν μεσα σου....λογικη ειναι...επισης γιατι εχεις τυψεις που τρως???ο χριστος και η μανα του δλδ....φαε σωστες ποσοτητες και μη σκεφτεσε βλακειες!!

lila_1
23-01-11, 17:11
προφανος ενοω οταν τρωη υπερβολικα πολυ!!:shock: γτ μετα εχω τυψεις και παω και τα βγαζω στι τουαλετα και θελω να μαθω αμα χανω θερμιδες ι τσαμπα καταστρεφω τιν τουαλετα
πιτε μου χανω θερμίδες ι οχι

Τον εαυτό σου καταστρέφεις καλό μου ,όχι την τουαλέτα

Pavlos17
23-01-11, 17:11
mmmmmm νευρικη ανορεξια? ρε παιδια πατε καλα?

TheWorst
23-01-11, 17:17
omg!!!

COBRA_STYLE
23-01-11, 17:20
μηπως σκεφτεσαι το Next Top Model 3????:turtle::turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf:

Pavlos17
23-01-11, 17:23
μηπως σκεφτεσαι το Next Top Model 3????:turtle::turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf:
ρε φιλε δεν ειναι για γελιο..υπαρχει προβλημα εδω

lef
23-01-11, 21:26
το μονο σιγουρο ειναι οτι θα κανεις ζημια στομαχι-οισοφαγο
αν πιστευεις οτι αξιζει τοτε οπως ειπαν οι αλλοι αν δν ξεκινησει η χωνεψη λογικα τις χανεις τις θερμιδες

Zylo
23-01-11, 21:28
εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι δημιουργουνται τετοια threads σε bodybuilding forum....

COBRA_STYLE
23-01-11, 21:37
εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι δημιουργουνται τετοια threads σε bodybuilding forum....
:thumbup:

Marine
23-01-11, 21:57
Εγω λεω να μην τρως τιποτα,τσαμπα καταναλωνεις υλες δηλαδη..ασε να τα τρωμε εμεις που μας αρεσει η μασα :welcome:

Pavlos17
23-01-11, 21:57
ρε παιδια μιπως ειναι αγελαδα?:turtle:

Wolve
23-01-11, 22:26
Σοβαρα μιλαει ο τυπος:P

Χανεις τις θερμιδες ναι...

Αλλα μην το κανεις αυτο στον οργανισμο σου! Καποια στιγμη θα σου βγει σε πολυ κακο, παλια οταν δεν ειχα μυαλο το εκανα 2-3 φορες, ε την 4η φορα με εριξε στο κρεβατι για λιγες μερες και γουσταρα!

Για να μην εχεις τυψεις φαε με συνεση! Αντι να φας 3 σαντουιτς, φαε 2... μετα δεν θα εχεις να τα βγαζεις...

*TheSmileyOne*
12-10-13, 23:08
Dragon2, ναι, άμα κάνεις εμετό χάνεις τις θερμίδες που έφαγες μαζί με όλα τα υπόλοιπα θρεπτικά συστατικά που σου προσφέρει το φαγητό, βέβαια (στοιχεία απαραίτητα για την καλή λειτουργία του οργανισμού σου, δηλαδή) :clap: Αν, ωστόσο, αυτό δεν σε πτοεί και είσαι διατεθειμένη να θυσιάσεις την υγεία σου για να μην προσλάβεις τις
-όσεςθερμίδεςπαραπάνωέχειςπάρειτέλοςπάντων-, επίτρεψέ μου να σου πω ότι σε καταλαβαίνω, και αυτό λόγω προσωπικής εμπειρίας. Ναι, τα έχω περάσει κι εγώ και
πολύς κόσμος ακόμη.
Συγκεκριμένα, σε ένα επεισόδιο υπερφαγίας που είχα ύστερα από 3 μήνες εξαντλητικής -αλλά αποτελεσματικής- δίαιτας (υποσιτισμού θα έλεγα), κατανάλωσα μέσα σε λίγες ώρες 4 κομμάτια τυραμισού, 5-6 κομμάτια τούρτα και άλλο τόσο παγωτό, για να μην αναφέρω και την τεράστια ποσότητα φαγητού που είχε προηγηθεί. Ε, τι να κάνω λοιπόν, αποφάσισα να αποβάλω ό,τι μπορούσα προκαλώντας εμετό στον εαυτό μου. "Για μια και μοναδική φορά', "δεν θα εθιστώ", έλεγα στον εαυτό μου. Έτσι το έκανα.
Ακολούθησε κι άλλο επεισόδιο υπερφαγίας, λίγες μέρες μετά. Αυτή τη φορά έλεγα "αφού ξέρω τον τρόπο και δεν έχω τίποτα να χάσω, ας το ξανακάνω για μια τελευταία φορά". Το ίδιο είπα και τις επόμενες ... 10-15 φορές που το έκανα. Και τι κατάλαβα;
Ναι, εντάξει, γλίτωσα από τις θερμίδες και τα 200 γραμμάρια βάρους που θα μου απέδιδαν (διάβασα κάπου ότι 7.700 θερμίδες σου δίνουν 1 κιλό, δεν ξέρω κατά πόσο
ισχύει, ωστόσο...) και τώρα το μόνο που κάνω είναι να τρέχω με ενυδατικές κρέμες όλη τη μέρα, ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ καταφέρω και ενυδατώσω λίγο το σώμα μου (λογική είναι η αφυδάτωση ύστερα από τόσο νερό που χάνεται κατά τον εμετό). Άσε την καταστροφή του οισοφάγου, του στομαχιού, την διάβρωση των δοντιών που θα ακολουθούσε αν συνέχιζα..!
Λοιπόν, σκέψου τα όλα αυτά και μετά αποφάσισε αν πραγματικά θες να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου. Εγώ πάντως σου απάντησα, "ναι, χάνεις τις θερμίδες", τώρα
από 'κει και πέρα κρίνε εσύ :unsure::unsure::unsure:

Χριστοφορος123
13-10-13, 13:17
Χαχαχαχα εκλαψα μολις το ειδα ελεος..Μακαρι ο τυπος να ειναι troll και οχι reaλ.Εν τω μεταξυ το τελευταιο ποστ εγινε πριν 2 χρονια και ξαφνικα καποιος το ξεθαψε :turtle:

*TheSmileyOne*
13-10-13, 21:18
Χαχαχαχα εκλαψα μολις το ειδα ελεος..Μακαρι ο τυπος να ειναι troll και οχι reaλ.Εν τω μεταξυ το τελευταιο ποστ εγινε πριν 2 χρονια και ξαφνικα καποιος το ξεθαψε :turtle:

Εγώ είμαι η ένοχη, εγώ το ξέθαψα :welcome: Έπεσα τυχαία πάνω του και είπα να αφήσω κι εγώ ένα σχολιάκι :toast: