PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ



special_k
07-02-11, 16:28
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ FORUM!ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΡΟΣ 114 ΚΙΛΑ ΜΕ ΥΨΟΣ 1.75!ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ!ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ 25 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ!ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ!

Pavlos17
07-02-11, 16:30
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ FORUM!ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΡΟΣ 114 ΚΙΛΑ ΜΕ ΥΨΟΣ 1.75!ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ!ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ 25 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ!ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ!

γεια σου φιλε :welcome: ,γραφε με μικρα γραμματα καταρχην.
περνα απο την ενοτητα Νεα Μελη και γραψε λιγα πραματα για σενα να σε γνωρισουμε καλυτερα


*** καλα κανεις και το ενημερωνεις, αλλα απαντησε του κιολας! mods team***

Marine
10-02-11, 00:24
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ FORUM!ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΡΟΣ 114 ΚΙΛΑ ΜΕ ΥΨΟΣ 1.75!ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ!ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ 25 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ!ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ!

Καλως ηρθες και καλη αρχη στους στοχους σου..

Για να σου απαντησω,τα κιλα χανονται στην κουζινα και οχι στο γυμναστηριο οπως οι πιο πολλου νομιζουν,ξεκινα χαλαρα 15 μερες μιας και εισαι αρχαριος και σταδιακα μειωνε τις θερμιδες και οσο πεφτει η μερα μειωνε και τον υδατανθρακα...αν ψαξεις στο φορουμ πιστευω θα καταλαβεις καποια πραγματα...

Διαβασε και αυτο που το εχει γραψει ο savage θα σου λυσει πολλες αποριες.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11024


Απλα μην μπεις στο τρυπακι,πολυ ωρα στο γυμναστηριο=πιο πολλα κιλα μειον. :welcome:

special_k
13-02-11, 19:10
ευχαριστω για τι βοηθεια!αρχαριος δεν ειμαι αλλα σαν αρχαριος θα πρεπει να δουλεψω διοτι εχω να προπονηθω καλα σε γυμναστηριο περιπου 7 χρονια και ζυγιζω 25-30 κιλα παραπανω σε σχεση με τοτε!αρχισα μια διατροφη εδω και 2 βδομαδες,ξεκινησα και προπονηση περνω και καποια βοηθηματα!το προγραμμα που πρεπει να ακολουθησω με βασανιζει γιατι δεν θελω να κανω λαθος και να το μετανιωσω!

humanoid
13-02-11, 19:39
Ισως αυτο σε βοηθησει http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9265

θα χρειαστεις κ αεροβιο αλλα ισως σε βοηθησει καποιος αλλος πανω σε αυτο.Διαβασε το φορουμ κ θα βρεις αυτα που ψαχνεις

Καλη αρχη φιλε:thumbup:

special_k
13-02-11, 19:44
το αεροβιο με απασχολει παιδια!με τα βαρη ξερω τι πρεπει να κανω.το θεμα ειναι ποσο αεροβιο να κανω τι μερα?να κανω χωρις βαρη προπονηση για μια περιοδο?αεροβιο μετα τα βαρη η πριν?

humanoid
13-02-11, 19:50
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=434

Ριξε μια ματια σε αυτο

giannis64
13-02-11, 19:52
αεροβιο παντα μετα τα βαρη. ξεκινα να κανεις 25λεπτο αεροβιο μετα τα βαρη σε 120-140 παλμους και ανα βδομαδα ανεβαζε 5λεπτα μεχρι τα 40-45 λεπτα.

special_k
13-02-11, 20:26
ειστε ωραιοι παιδες βοηθατε πολυ!αν εχει κανεις να πει κατι αλλο σαν συμβουλη εδω ειμαι!

giannis64
13-02-11, 20:31
αεροβιο παντα μετα τα βαρη. ξεκινα να κανεις 25λεπτο αεροβιο μετα τα βαρη σε 120-140 παλμους και ανα βδομαδα ανεβαζε 5λεπτα μεχρι τα 40-45 λεπτα.

συμπληρωνω..


τώρα αν φτάσεις σε κάποιο πολύ καλό επίπεδο και αποκτήσεις εμπειρία σε προπονητικό επίπεδο μπορείς να κάνεις διπλή αερόβια την μέρα, χώρια τα βάρη. αλλά αυτό απαιτεί και πολλές γνώσεις διατροφικές.

lila_1
14-02-11, 10:50
Εγώ θα πρότεινα αερόβια μέτριας έντασης όπως είπαν και παραπάνω, το πρωί με άδειο στομάχι..,, και το απόγευμα τα βάρη μόνα τους.

Με το που ξυπνήσεις, βάλε αθλητικά και πήγαινε για χαλαρο τζόγκινγκ εάν υπάρχει κάποιο πάρκο ή στίβος κοντά σου. Δίνει απίστευτη ευφορία για την υπόλοιπη μέρα, αυξάνει κάυσεις και επιπλέον "φεύγει" πιο γρήγορα η ώρα χωρίς να το καταλάβεις...
Δεν είναι τόσο ανιαρή όσο στο gym...
Αν δεν έχεις ξανακάνει αερόβια ή απείχες για μεγάλο διαστημα, ξεκίνα συντηρητικά (πχ 2-3 φορές τη βδομάδα για 20-30') και αύξανε σταδιακά. Μην πέσεις με τα μούτρα.
Και καλά αθλητικά. Εγώ την πάτησα σε αυτά και τώρα ****σταυρίζω...


Aυτά.