PDA

Επιστροφή στο Forum : απολλώνιοι κοιλιακοί



ang3lfitness
10-02-11, 11:45
θέλω να μιλήσουμε λίγο για το θέμα τον απολλoνιων κιαλιακον. που πιστεύω είναι από τους πιο όμορφους κοιλιακούς του σώματος, πιες άσκησις πιστεύετε είναι ιδανικές (για το κομμάτι αυτό, τον απολλωνίων) ?:thumbup:

NASSER
10-02-11, 12:36
ολες καλες ειναι...
κλασσικές ασκήσεις και με συγκεκρημένα σετ επαναλήψεις, μια με δυο φορες την εβδομάδα.
Συμβάλλει και η ολοκληρωμένη προπόνηση του σώματος.

ang3lfitness
10-02-11, 13:04
ολες καλες ειναι...
κλασσικές ασκήσεις και με συγκεκρημένα σετ επαναλήψεις, μια με δυο φορες την εβδομάδα.
Συμβάλλει και η ολοκληρωμένη προπόνηση του σώματος.





η άσκηση στο μονόζυγο,προσπαθώντας να φέρεις τα γόνατα όσο πιο κοντά στην κοιλια μπορείς κολλημένα με αργά κατεβαζματα,πιστεύεις ότι βοηθάει ?

NASSER
10-02-11, 13:05
η άσκηση στο μονόζυγο,προσπαθώντας να φέρεις τα γόνατα όσο πιο κοντά στην κοιλια μπορείς κολλημένα με αργά κατεβαζματα,πιστεύεις ότι βοηθάει ?


Ναι είναι αρκετά καλή ασκηση, αλλά οπως περιέγραψες, πρέπει να γίνει με σωστή εκτέλεση.

lila_1
12-02-11, 13:48
Οι καλύτερες ασκήσεις για κοιλιακούς=ραχιαίους είναι οι ασκήσεις κορμού με το σωματικό βάρος, με στήριξη στα 2 χέρια, όπως επίσης τα σκουωτ και οι άρσεις θανάτου. Οι αναδιπλώσεις και τα ροκανίσματα λειτουργόυν συμπληρωματικά/προεραιτικά..Αν τα κάνεις ωστόσο ,βάζεις βάρος για δυσκολία..

Αυτή στο μονόζυγο δουλεύει επίσης γιατί ενεργοποιείς πολύ τους μυς, αφενός για να εκτελέσεις την κίνηση, αφεταίρου για να σταθεροποιηθείς και να μην κάνεις κούνια-μπελα..

Teodoro
27-02-11, 04:00
τι ειναι οι Απολλωνιοι Κοιλιακοί ρε παιδια?:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

jimmy007
27-02-11, 06:01
Οι καλύτερες ασκήσεις για κοιλιακούς=ραχιαίους είναι οι ασκήσεις κορμού με το σωματικό βάρος, με στήριξη στα 2 χέρια, όπως επίσης τα σκουωτ και οι άρσεις θανάτου. Οι αναδιπλώσεις και τα ροκανίσματα λειτουργόυν συμπληρωματικά/προεραιτικά..Αν τα κάνεις ωστόσο ,βάζεις βάρος για δυσκολία..

Αυτή στο μονόζυγο δουλεύει επίσης γιατί ενεργοποιείς πολύ τους μυς, αφενός για να εκτελέσεις την κίνηση, αφεταίρου για να σταθεροποιηθείς και να μην κάνεις κούνια-μπελα..

Eγώ πάντως βλέπω τους κοιλιακούς μου καλύτερους χάρη σε ένα μηχάνημα ροκανισμάτων αλλά και άλλες ασκήσεις απομόνωσης...

pan0z
27-02-11, 13:37
εγω παιδια παλια εκανα αρκετες ασκησεις για κοιλιακους κτλπ αν και το αποτελεσμα δεν ηταν το ιδιο με την επιμονη που τους εκανα.Λοιπον μολις σταματησα και αρχησα να κανω αρσεις θανατου πραγματικα ειδα μεγαλη διαφορα πηραν αρκετο ογκο και ακομα και τωρα που εχω βαλει και λιγο λιπος φαινονται ελαφρως :green:.Γενικα οι ασκησεις πλατης ειναι οτι καλυτερο για να γυμναστουν οι κοιλιακοι σου.

ang3lfitness
28-02-11, 14:57
τι ειναι οι Απολλωνιοι Κοιλιακοί ρε παιδια?:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

είναι η κάτω κοιλιακοί που κανουν 1 V

DrNio
11-04-11, 17:05
Γενικα θελω να βελτιωσω την δυναμη μου στους κατω κοιλιακους.
Μπορειτε να εξηγησετε πως γινεται η ασκηση με το μονοζυγο που ειπωθηκε πιο πανω?

Εγω κανω μια παρομοια -->κρατιεμαι απο το μονοζυγο ( το οποιο το φερνω στο υψος του στηθους) και με τεντωμενα ποδια τα φερνω στο υψος της κοιλιας -να σχηματιστει μια γωνια 90 μοιρων.

Τους κοιλιακους στο πλαι (τους κατω,κοντα στην μεση δηλαδη,οπως φαινεται στην φοτο του παιδιου απο πανω)πως μπορω να τους σχηματισω με μια-δυο ασκησεις χωρις ομως επιπροσθετα βαρη(σκοπευω να κανω πολλες επαναληψεις).

ΥΓ: Το πρωτο μου ποστ στο φορουμ.Περιεκτικοτατο!:welcome:

smrodrigo
24-04-11, 01:08
μια πολυ καλη ασκηση για να φτιαξεις αυτη την ομαδα μυων ειναι:

στο μηχανημα που κανεις κρος-οβερ σε γυμναστηριο.. βαζεις μια λαβη στην κατω υποδοχη βαζεις τα κιλα που θα επιλεξεις ανοιγεις λιγο τα ποδια λυγιζεις γονατα και ξεκινας να τραβας αριστερ κ δεξια αντιστοιχα καθε φορα..με εκρηξη στο τραβιγμα και αργα οταν αφηνεις. το σωμα θα πρεπει να ειναι πλαγια.

δεν ξερω αν το εξηγισα πολυ καλα..

sadistic
24-04-11, 20:28
καπου παει το μυαλο μου αλλα ισως να κανω λαθος....δεν βαζεις κανα βιντεακι να δουμε, αν υπαρχει....

lila_1
24-04-11, 21:08
Eίδα έναν τύπο στο gym να κάνει κάμψεις ποδιών στην τροχαλία της καθιστής κωπηλατικής..
Ξάπλα στον πάγκο και πόδια σε ορθή γωνία με τον κορμό, στηρίζει τη μπάρα στα τετρακέφαλα και τραβάει τα πόδια προς τον κορμό...
Και λέει δουλέυει τρελά τους κάτω κοιλιακούς....

gym
24-04-11, 21:10
Eίδα έναν τύπο στο gym να κάνει κάμψεις ποδιών στην τροχαλία της καθιστής κωπηλατικής..
Ξάπλα στον πάγκο και πόδια σε ορθή γωνία με τον κορμό, στηρίζει τη μπάρα στα τετρακέφαλα και τραβάει τα πόδια προς τον κορμό...
Και λέει δουλέυει τρελά τους κάτω κοιλιακούς....

ναι δουλευει...επισης κ αν βαλεις στα ποδια μια ζωνη που βαζουμε στη μεση....
αλλα υπαρχουν κ αλλες...

sadistic
24-04-11, 21:17
οι αρσεις ποδιων στη ρωμαικη καρεκλα δεν ειναι καλο για το κομματι αυτο;;

lila_1
24-04-11, 21:19
Μια χαρά είναι

Nosblos
24-04-11, 21:44
ολες καλες ειναι...
κλασσικές ασκήσεις και με συγκεκρημένα σετ επαναλήψεις, μια με δυο φορες την εβδομάδα.
Συμβάλλει και η ολοκληρωμένη προπόνηση του σώματος.

μια...δυο μονο?
:unsure:

DrNio
25-04-11, 10:59
οι αρσεις ποδιων στη ρωμαικη καρεκλα δεν ειναι καλο για το κομματι αυτο;;

Πολυ καλη ασκηση.Πρεπει να την κανεις αργα για να πετυχει(οπως ολες βασικα τις ασκησεις).Αλλα δεν ειναι ιδιαιτερα ψαγμενη.


μια...δυο μονο?
:unsure:

1-2 φορες γυμναζεις κοιλιακους για να μην φουσκωσει η μπακα.Αν θες καλους κοιλιακους κανεις παντα οποτε πηγαινεις στο gym.Αν θες πολυ καλους κοιλιακους κανεις τουλαχιστον 2 ασκησεις καθε φορα το λιγοτερο.

Για την ασκηση με το cross-over δυστυχως δεν την πολυκαταλαβα αλλα το gym που πηγαινω ειναι ιδιαιτερα μικρο και δεν νομιζω να εχει τετοιο οργανο.Αλλα thanks για την βοηθεια.:welcome:

aprosektos
25-04-11, 12:17
1-2 φορες γυμναζεις κοιλιακους για να μην φουσκωσει η μπακα.Αν θες καλους κοιλιακους κανεις παντα οποτε πηγαινεις στο gym.Αν θες πολυ καλους κοιλιακους κανεις τουλαχιστον 2 ασκησεις καθε φορα το λιγοτερο.

Για την ασκηση με το cross-over δυστυχως δεν την πολυκαταλαβα αλλα το gym που πηγαινω ειναι ιδιαιτερα μικρο και δεν νομιζω να εχει τετοιο οργανο.Αλλα thanks για την βοηθεια.:welcome:

κοιλιακοι δεν θελουν παραπανω απο 2 φορεστην εβδομαδα γιατι φουσκωνουν κ δεν εχεισ καλο αποτελεσμα .Διατροφη κ αεροβια θελει.
αυτητην ασκηση λεει στο cross over alla αντι για αλτηρα οπως στο βιντεο κρατας τισ λαβες του cross over
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dumbbell-side-bend

pan0z
25-04-11, 12:58
κοιλιακοι δεν θελουν παραπανω απο 2 φορεστην εβδομαδα γιατι φουσκωνουν κ δεν εχεισ καλο αποτελεσμα .Διατροφη κ αεροβια θελει.
αυτητην ασκηση λεει στο cross over alla αντι για αλτηρα οπως στο βιντεο κρατας τισ λαβες του cross over
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dumbbell-side-bend

Οι κοιλιακοι ειναι μια μυικη ομαδα οπως της αλλες με την λογικη αυτη που λες εσυ οτι αν κανεις πολλες φορες την εβδομαδα 'φουσκωνουν' τοτε θα καναμε το ιδιο και στις αλλες και δεν θα παραπονιοταν κανεις για αδυναμα σημεια.Πιστευω 2 φορες την εβδομαδα ειναι οτι πρεπει οχι γιατι θα 'φουσκωσουν' αν κανουμε παραπανω μαλλον το αντιθετο.Ουτος η αλλος οι κοιλιακοι πιανοντε σε παρα πολλες ασκησεις οποτε δεν ειναι αναγκη να τους παιδευουμε παραπανω απο οτι πρεπει.

Nosblos
25-04-11, 13:35
μερα παρα μερα κανω....τους κοιλιακους....μου...!!!
δηλαδη 3 φορες την εβδομαδα και super set 3 ασκησεων....που πιανουν τους πανω τους κατω και τους πλαγιους...

DrNio
25-04-11, 13:38
Βασικα οι κοιλιακοι ειναι παρα πολλοι.

Οπως οταν πας γυμναστηριο και επικεντρωνεσαι π.χ. σε στηθος-δικεφαλα,φανταζομαι δεν κανεις 1 ασκηση για στηθος και 1 ασκηση για δικεφαλα,αλλα κανεις πιεσεις,ανοιγματα κ.α.,αντιστοιχα και για δικεφαλα δεν κανεις μια ασκηση αλλα hammers,αυτοσυγκεντωση κ.α. για να γυμναστουν σωστα οι μυες . (μερικα απλα παραδειγματα αναφερω)

Ετσι και στους κοιλιακους μπορεις την μια μερα να κανεις ροκανισματα και πλαγιους αλλα και "ψαλιδακια" ή να επικεντρωθεις μονο στους πανω κοιλιακους για περισσοτερη ξεκουραση π.χ. ροκανισματα,πλαγιοι. 2-3 ασκησεις βγαινουν οπως και να εχει χωρις να σημαινει οτι θα παθεις και υπερκοπωση.Τωρα αν καποιος βαζει 40 κιλα για να κανει ροκανισματα,ειναι καθαρα δικο του θεμα και προφανω χρειαζεται 2 μερες ξεκουραση ο μυς.

Οσο για την διατροφη--->that goes without saying..
Και οσο για την αεροβια--->θα διαφωνησω εν μερει γιατι αν το προγραμμα σου κυκλικο δεν χρειαζεται αεροβια.

-------------------

EDIT:

@nosblos : και εγω καπως ετσι ;)

pan0z
25-04-11, 13:44
Το κυκλικο τι σχεση εχει?Προσωπικα το κυκλικο το θεωρω αχρηστο μονο για να ξαναμπεις στα βαρη μετα απο αποχη ειναι καλο ή να ξεκουρασεις το σωμα σου και το κνσ χωρις να αφησεις εντελως τα βαρη.Ισως αν μου ελεγες κανενα drop ή super set να συμφωνουσα αλλα και εκει δυσκολα....

Nosblos
25-04-11, 13:54
+1.000.....DrNio...;);)

DrNio
25-04-11, 14:12
Το κυκλικο τι σχεση εχει?Προσωπικα το κυκλικο το θεωρω αχρηστο μονο για να ξαναμπεις στα βαρη μετα απο αποχη ειναι καλο ή να ξεκουρασεις το σωμα σου και το κνσ χωρις να αφησεις εντελως τα βαρη.Ισως αν μου ελεγες κανενα drop ή super set να συμφωνουσα αλλα και εκει δυσκολα....

Η απαντηση μου στο κυκλικο ειναι ---> Martin Roοney :thumbup:

pan0z
25-04-11, 14:17
Η απαντηση μου στο κυκλικο ειναι ---> Martin Roοney :thumbup:

α ωραιο επιχειρημα εδωσες :banghead:

DrNio
25-04-11, 14:41
Ειναι πολυ γνωστος προπονητης.Google it και θα βρεις χρησιμες πληροφοριες.Προπονει διαφορους αθλητες σε υψηλο επιπεδο.Θα ποσταρα απο μια σελιδα ενα προγραμμα του αλλα ειναι απο "ανταγωνιστικο" site.

Ενδεικτικα να αναφερω μια ασκηση που δεν ειχα ξαναακουσει ποτε μου και την διαβασα σε ενα προγραμμα γυμναστικης του Rooney ειναι το κουβαλημα ροδας 150 κιλων.

smrodrigo
25-04-11, 16:08
η ασκηση που ανεφερα πιο πριν ειναι σαν αυτη στο παρακατω βιντεο με την διαφορα οτι αντι για αλτηρα τραβας την τροχαλια (απο κατω).
http://www.youtube.com/watch?v=dYntpVXv29U

DrNio
25-04-11, 18:09
Stripper workout... ;)
Θα την δοκιμασω αυριο!thanks

mister_toubano
23-09-11, 19:49
Μπορει καποιος να μου πει επιτελους τι ειναι αυτο το πραγμα εκει κατω που λεμε απολλωνιους κοιλιακους? Απο ποιους μυες εμφανιζεται? Ξερω οτι το σημαντικοτερο ειναι το χαμηλο ποσοστο λιπους αλλα περα απο αυτο ανατομικα τι ειναι εκει περα και δινει αυτο το σχημα?
Κοκαλα της λεκανης? Τα λεγομενα ανωνυμα οστα? Μυες του ανω μερους του μηρου? Κατω κοιλιακοι? Ο λαγονοψωιτης μηπως? Αληθεια ο λαγονωψοιτης φαινεται η ειναι εσωτερικος μυς?

giwrgos1990
09-11-11, 20:17
ποσα σετ κ ποσες επαναληψεις ειναι καλα γ κοιλιακους?

Ikos
15-12-11, 03:34
Μπορει καποιος να μου πει επιτελους τι ειναι αυτο το πραγμα εκει κατω που λεμε απολλωνιους κοιλιακους? Απο ποιους μυες εμφανιζεται? Ξερω οτι το σημαντικοτερο ειναι το χαμηλο ποσοστο λιπους αλλα περα απο αυτο ανατομικα τι ειναι εκει περα και δινει αυτο το σχημα?
Κοκαλα της λεκανης? Τα λεγομενα ανωνυμα οστα? Μυες του ανω μερους του μηρου? Κατω κοιλιακοι? Ο λαγονοψωιτης μηπως? Αληθεια ο λαγονωψοιτης φαινεται η ειναι εσωτερικος μυς?

Ειναι κάτω απο εκεί που δείχνει στη φώτο ο τυπάς, που σχηματίζονται δυο 'γραμμές'.

36670

Προσωπικη μου άποψη οτι βοηθάει η αερόβια άσκηση (για την απώλεια λιπους γενικότερα), καθώς και οι έλξεις στο μονόζυγο. Εννοείται και η σωστή διατροφή. Έχω ακούσει απο κοπέλες να τους λένε και 'δείκτες'.

Keirox
15-12-11, 11:45
Ειναι κάτω απο εκεί που δείχνει στη φώτο ο τυπάς, που σχηματίζονται δυο 'γραμμές'.

36670

Προσωπικη μου άποψη οτι βοηθάει η αερόβια άσκηση (για την απώλεια λιπους γενικότερα), καθώς και οι έλξεις στο μονόζυγο. Εννοείται και η σωστή διατροφή. Έχω ακούσει απο κοπέλες να τους λένε και 'δείκτες'.

Adonis belt λέγεται και θέλει πολύ λίγο bf (λιγότερο απο 6% αν δεν κάνω λάθος.)

SOSTARAS
15-12-11, 12:36
συγνωμη λιγο αλλα νομιζω οτι αυτο το V σχηματιζεται και απο το τρεξιμο !!απο προσωπικη μου εμπειρια το λεω !!!

Ikos
15-12-11, 14:23
Adonis belt λέγεται και θέλει πολύ λίγο bf (λιγότερο απο 6% αν δεν κάνω λάθος.)

Και με 8 ή 9 % πάλι φαίνονται είναι η προσωπική μου άποψη. Δεν είναι ανάγκη να φτάσεις σε extreme σημείο όπως 4 ή 5% BF για να φανούν.

Sostaras, συμφωνώ πολύ μαζί σου ότι το τρέξιμο , πέρα οτι βοηθά στην απώλεια λίπους, γυμνάζει κοιλιακούς, στομάχι, πόδια, κορμό κτλ. Και τότε εμφανίζονται και οι απολλώνιοι μυς.

Gaspari
15-12-11, 16:28
Παίζουν ρόλο και τα γονίδια που έχει κάποιος. Προσωπικά το καλοκαίρι κατέβηκα στα 67 κιλά με 9,8% και το συγκεκριμένο σημείο δεν το είχα να φαίνεται και πολύ. Φέτος πρώτα ο Θεός θα προσπαθήσω για τα 70-73 κιλά στο 7,5-8%.

sofos
16-12-11, 00:33
Παίζουν ρόλο και τα γονίδια που έχει κάποιος. Προσωπικά το καλοκαίρι κατέβηκα στα 67 κιλά με 9,8% και το συγκεκριμένο σημείο δεν το είχα να φαίνεται και πολύ. Φέτος πρώτα ο Θεός θα προσπαθήσω για τα 70-73 κιλά στο 7,5-8%.

σωστος :thumbup: αλλοι τους εχουν πιο εντονα κ αλλοι οχι τοσο..

Dimitris1988
19-12-11, 02:36
Eγω χωριζω σε 3 κομματια τους κοιλιακους.
Μπροστα, πλαγια και κατω
Παντα μετα την προπονηση κανω 10-15 λεπτα ασκησεις για ενα κομματι.
Βεβαια το σχημα δεν αλλαζει. Οποιος εχει 8pack ειναι τυχερος. Αρκετοι εχουν στραβους.
Αυτο που κανουμε ειναι να τους μεγαλωσουμε.
Πανω απο'λα ειναι η διατροφη.

Dimitris1988
19-12-11, 02:42
36803
Ειναι κατω απο τον πλαγιο
Πολυ σωστα ειπε ο Keirox θελει πολυ χαμιλο bf

Marine
25-12-11, 00:56
Παμε λιγο ξανα στα βασικα..

ΟΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΥΣ,οχι κατω και πανω ΑΛΛΑ 1 ΜΥΣ!!!!

1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ

απλα το κατω μερος εχει λιγοτερες μυικες ινες και γιαυτο και ειναι πιο δυσκολο να φανουν..

δεν υπαρχουν ουτε πλαγιοι,ουτε adonis belt,ουτε adonis jeans κτλ κτλ..

1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ


:welcome:

bb-fitness
25-12-11, 02:21
Παμε λιγο ξανα στα βασικα..

ΟΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΥΣ,οχι κατω και πανω ΑΛΛΑ 1 ΜΥΣ!!!!

1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ

απλα το κατω μερος εχει λιγοτερες μυικες ινες και γιαυτο και ειναι πιο δυσκολο να φανουν..

δεν υπαρχουν ουτε πλαγιοι,ουτε adonis belt,ουτε adonis jeans κτλ κτλ..

1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ


:welcome:


ακριβως ετσι.ο ορθος κοιλιακος

TheWorst
25-12-11, 02:43
Παμε λιγο ξανα στα βασικα..

ΟΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΥΣ,οχι κατω και πανω ΑΛΛΑ 1 ΜΥΣ!!!!

1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ

απλα το κατω μερος εχει λιγοτερες μυικες ινες και γιαυτο και ειναι πιο δυσκολο να φανουν..

δεν υπαρχουν ουτε πλαγιοι,ουτε adonis belt,ουτε adonis jeans κτλ κτλ..

1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ


:welcome:

ΜΥΣ ή μυικη ομαδα ?

jimmy007
25-12-11, 18:20
Παμε λιγο ξανα στα βασικα..

ΟΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΕΙΝΑΙ 1 ΜΥΣ,οχι κατω και πανω ΑΛΛΑ 1 ΜΥΣ!!!!

1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ

απλα το κατω μερος εχει λιγοτερες μυικες ινες και γιαυτο και ειναι πιο δυσκολο να φανουν..

δεν υπαρχουν ουτε πλαγιοι,ουτε adonis belt,ουτε adonis jeans κτλ κτλ..

1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ 1ΜΥΣ


:welcome:


To 6-pack(ή 8-pack) είναι ένας μυς(ορθός κοιλιακός). Υπάρχουν ακόμα έσω/έξω λοξοί και ο εγκάρσιος κοιλιακός.

chro
25-12-11, 20:04
Όπως τα λέει ο Jimmy007 είναι. Ο ορθός για την κάμψη και οι άλλοι για τις περιστροφικές κινήσεις.

Τα side bents που βάλατε βίντεο, δε γυμνάζουν τους κοιλιακούς. Γυμνάζουν το quadratus lumborum ένας μυς που βρίσκεται μέσα στο σώμα στη μέση.

TheWorst
25-12-11, 20:05
To 6-pack(ή 8-pack) είναι ένας μυς(ορθός κοιλιακός). Υπάρχουν ακόμα έσω/έξω λοξοί και ο εγκάρσιος κοιλιακός.

Αυτο εννουσα..Γιατι οι πλαγιοι κοιλιακοι νομιζα πως ηταν ξεχωριστα,και οντως ειναι :P

Antonis Giannoulis
25-12-11, 21:01
η ταπεινη μου αποψη ειναι, πως το θεμα-σχημα των κοιλιακων ειναι γενετικη προδιαθεση του καθε ατομου και ελαχιστα (μην πω καθολου) μπορει να αλλαξει.
οι τρελες και εντυπωσιακες ασκησεις δεν νομιζω οτι προσφερουν και πολλα απεναντι στις κλασσικες αρσεις κορμου ή ποδιων σε ισιο παγκο.
απο εκει και περα αυτο που μπορει να κανει καποιος ειναι αυστηρη διατροφη σε διάρκεια, και υγειηνο τροπο ζωης γενικοτερα..
εκτος καποιον ελαχιστων εξερεσεων που μπορουν να τρωνε ''σαβουρες'' και να εχουν σφαγμενους κοιλιακους, ολοι οι υπολοιποι μπορουμε να ειμαστε πολλοι αυστηροι με την διατροφη μας και δεν ειναι λυση να κανουμε 2000 κοιλιακους την μερα..

jimmy007
25-12-11, 22:40
Όπως τα λέει ο Jimmy007 είναι. Ο ορθός για την κάμψη και οι άλλοι για τις περιστροφικές κινήσεις.


Και οι υπόλοιποι συμμετέχουν επικουρικά στην κάμψη του κορμού.:thumbup:

Polyneikos
31-12-11, 13:16
η ταπεινη μου αποψη ειναι, πως το θεμα-σχημα των κοιλιακων ειναι γενετικη προδιαθεση του καθε ατομου και ελαχιστα (μην πω καθολου) μπορει να αλλαξει.
οι τρελες και εντυπωσιακες ασκησεις δεν νομιζω οτι προσφερουν και πολλα απεναντι στις κλασσικες αρσεις κορμου ή ποδιων σε ισιο παγκο.
απο εκει και περα αυτο που μπορει να κανει καποιος ειναι αυστηρη διατροφη σε διάρκεια, και υγειηνο τροπο ζωης γενικοτερα..
εκτος καποιον ελαχιστων εξερεσεων που μπορουν να τρωνε ''σαβουρες'' και να εχουν σφαγμενους κοιλιακους, ολοι οι υπολοιποι μπορουμε να ειμαστε πολλοι αυστηροι με την διατροφη μας και δεν ειναι λυση να κανουμε 2000 κοιλιακους την μερα..

:thumbup::thumbup:

noob127
31-12-11, 13:49
Ειναι και τα γενετικα αλλα ειναι και το τρεξιμο οπως ειχε πει ενα παιδι πιο πανω

xristoforos P
07-01-12, 14:10
Αμα προσεξετε...ολοι οι κολυμβητες εχουνε απολλωνιους κοιλιακους...

evans13
22-04-12, 19:31
παιδιά εχω μια ερώτηση που την έχω ψάξει στο διαδίκτυο αλλά δεν βρίσκω μια αξιότιμη απάντησή. για να φτιάξεις v-cut abs (http://build-muscles.maxupdates.tv/wp-content/uploads/2011/06/6-pack-Abs-plus-the-V-Cut.jpg) τι χρειάζεται ακριβώς?

beefmeup
22-04-12, 19:37
πρεπει να εψαξες πολυ ε?

κ αν θες μην σπαμαρεις ρωτωντας αλλου..ηδη το ρωτησες σε 2 θεματα..το ενα ποστ το εσβησα κ τωρα που ανοιξες θεμα θα σβησω κ το αλλο..
καποιοι δεν εχετε τον θεο σας λεμε..

aprosektos
22-04-12, 19:48
χαμηλο ποσοστο λιπους κοντα στο 10 % ισως κ παρακατω

evans13
22-04-12, 21:44
πρεπει να εψαξες πολυ ε?

κ αν θες μην σπαμαρεις ρωτωντας αλλου..ηδη το ρωτησες σε 2 θεματα..το ενα ποστ το εσβησα κ τωρα που ανοιξες θεμα θα σβησω κ το αλλο..
καποιοι δεν εχετε τον θεο σας λεμε..

καλα ρε φιλε σιγα δεν σκοτωσα και κανενα. απλως σκέφτηκα οτι το εβαλα σε λαθος ενοτητα :green:

evans13
22-04-12, 21:45
χαμηλο ποσοστο λιπους κοντα στο 10 % ισως κ παρακατω

εχω σιγουρα λιγοτερο απο 10% αλλα δεν φαίνεται τιποτα το τρομερο

swimmer_90
22-04-12, 21:49
παιδιά εχω μια ερώτηση που την έχω ψάξει στο διαδίκτυο αλλά δεν βρίσκω μια αξιότιμη απάντησή. για να φτιάξεις v-cut abs (http://build-muscles.maxupdates.tv/wp-content/uploads/2011/06/6-pack-Abs-plus-the-V-Cut.jpg) τι χρειάζεται ακριβώς?Οι απολλωνιοι νομιζω οτι εχουν να κανουν σε μεγαλο ποσοστο με την κατασκευη σου...δηλ ειναι καποιοι που ενω εχουν φετες κοιλιακους,δεν εχουν και αλλοι που ενω δεν εχουν κοιλιακους φετες απολλωνιους εχουν!!(εγω ανηκω στην 2η κατηγορια...) το ποσοστο λιπους παιζει ρολο σιγουρα αλλα μην φανταστεις...και παλι θα σου αναφερω εμενα σαν παραδειγμα...εχω 14% λιπος,που για κοιλια φετες ειναι πολυ,κι ομως οι απολλωνιοι φαινονται καθαρα...ασκησεις που βοηθανε ειναι οι αρσεις ποδιων και διαγωνιες αρσεις ποδιων,ξαπλωτος η στο μονοζυγο...

evans13
22-04-12, 21:50
Οι απολλωνιοι νομιζω οτι εχουν να κανουν σε μεγαλο ποσοστο με την κατασκευη σου...δηλ ειναι καποιοι που ενω εχουν φετες κοιλιακους,δεν εχουν και αλλοι που ενω δεν εχουν κοιλιακους φετες απολλωνιους εχουν!!(εγω ανηκω στην 2η κατηγορια...) το ποσοστο λιπους παιζει ρολο σιγουρα αλλα μην φανταστεις...και παλι θα σου αναφερω εμενα σαν παραδειγμα...εχω 14% λιπος,που για κοιλια φετες ειναι πολυ,κι ομως οι απολλωνιοι φαινονται καθαρα...ασκησεις που βοηθανε ειναι οι αρσεις ποδιων και διαγωνιες αρσεις ποδιων,ξαπλωτος η στο μονοζυγο...

δηλαδη τα γονίδια. αν δεν ειμαι γενετικά προκαθορισμένος δεν γινεται να αποκτήσω?

swimmer_90
22-04-12, 21:59
δηλαδη τα γονίδια. αν δεν ειμαι γενετικά προκαθορισμένος δεν γινεται να αποκτήσω?κοιταξε...σιγουρα μετα απο πολυ σκληρη δουλεια και διατροφη μπορει και να αποκτησεις...αλλα και παλι θα ειναι λιγοτερο απο καποιον που εχει την προδιαθεση να εχει...ρωτα τον εαυτο σου "αξιζει να μου βγει η παναγια και να αφιερωσω τοσες ωρες για κατι που μπορει να μην δω και θεαματικα αποτελεσματα?!"η γνωμη μου ειναι οχι...ολοι εχουμε δυνατα και αδυναμα σημεια στο σωμα μας...το θεμα ειναι να τα βρεις τα δυνατα σου σημεια και να τα δουλεψεις γιατι ετσι κι αλλιως απο'κει κερδιζεις τελικα...μην κολλας...και στο κατω κατω οι απολλωνιοι ειναι και πολυ δευτερευον κομματι,λεπτομερεια...δεν ειναι στηθος η πλατη...;)

Muaithai
22-05-12, 23:24
Καλησπέρα!!
Θα ήθελα να ρωτήσω πώς λέγετε αυτες οι γραμμές που υπάρχουν κάτω απο τους κοιλιακούς μας και πώς το γυμνάζουμε..
Σας βάζω και μια φωτο να καταλαβετε τι ενωω :P

45946

magdaline
22-05-12, 23:24
Καλησπέρα!!
Θα ήθελα να ρωτήσω πώς λέγετε αυτες οι γραμμές που υπάρχουν κάτω απο τους κοιλιακούς μας και πώς το γυμνάζουμε..
Σας βάζω και μια φωτο να καταλαβετε τι ενωω :P

45946
εγώ θέλω ένα ντάμπλιγιου:rolf:

Muaithai
22-05-12, 23:25
εγώ θέλω ένα ντάμπλιγιου:rolf:

χαχα μα πως αλιως να το πω :P
αφου με V μοιαζει V θα το πω :P

magdaline
22-05-12, 23:28
χαχα μα πως αλιως να το πω :P
αφου με V μοιαζει V θα το πω :P
εδω μέσα μιλάμε ελληνικά άρα πρέπει να το πεις ν. :rolf:

Ultra_b
22-05-12, 23:28
Κυλιακους με τα ποδια....

beefmeup
22-05-12, 23:30
χαχα μα πως αλιως να το πω :P
αφου με V μοιαζει V θα το πω :P

μαν θα ανοιξεις κανενα θεμα σωστα,γιατι εχω βαρεθει να μαζευω τα θεματα σου..:thumbup:
πριν ανοιξεις θεμα,κανε μια ερωτηση σε ενα ηδη υπαρχον που να εχει σχεση,κ ψαξε μπας κ υπαρχει ηδη θεμα με αυτο που θες..
δεν ειναι δυσκολο.

TRIANTAFYLLOU
23-05-12, 01:49
αυτο εκεί κάτω λέγετε υπογάστριο και η τόχεις η δεν τόχεις , δεν κάνουν όλες οι μέλισσες μέλι

δηλαδή όταν σε κάποιον που απλα γυμνάζει τους κοιλιακούς σωστα , με ποιόν τρόπο δεν έχει σημασία όποιον του αρέσει και κατεβάσει το ποσοστο λίπους θα φανεί το υπογάστριο , σε κάποιους δείχνει πιο έντονα , εγω και όταν δεν γυμναζόμουν αυτο το είχα δεν έκανα κατι να το αποκτήσω

επίσης τι πάνω κάτω και σιξ πάκ και έιτ πάκ , ότι έχεις αυτο θα βγάλεις , όπως πολύ σωστα είπαν ένας μυς είναι ο κοιλιακός ο ορθός κοιλιακός και απλα άλλες ασκήσεις ενεργοποιούν περισσότερο το επάνω μέρος και άλλες το κάτω , άλλα ούτως η άλλος όλος μαζί γυμνάζετε

και οι ασκήσεις που χρησιμοποιούμε το βάρος του σώματος μόνο αν γίνονται αυστηρα πιάνουν πολύ καλά , όπως πχ κρεμασμένοι στο μονόζυγο κάνοντας άρσεις ποδιών , η σε ενα πάγκο διπλώνοντας τον κορμό συγχρονησμένα , απομονώνουμε τους κοιλιακούς και δουλεύουν αυστηρά , αρκεί να δουλεύουν , τι μηχανήματα και πράσινα άλογα , παλια που δεν είχαμε μηχανήματα για κοιλιακούς γιατι είχαμε κοιλιακούς

άλλοι αθλητές τούς γυμνάζουν για φιγούρα όπως εμείς οι ββερ και άλλοι για επιδόσεις , πχ οι στιβικοί όταν κάνουν εμπόδια η ανεβαίνουν κερκίδες , ενεργοποιούν πάρα πολύ κοιλιακούς και λαγονοψοίτη , που ο δεύτερος μαζί με τούς κοιλιακούς βοηθάει στις επιδόσεις στο άλμα , δηλαδή στην ανασήκωση του ποδιού σε συνδιασμό με δίπλωση της λεκάνης .

αλλα δεν μπορούμε να λέμε θέλω κοιλιακούς σαν αυτου εδω στην φωτο , μα πολύ απλα είναι δικοί του ο καθένας θα αναπτύξει αυτό που έχει και σε συνδιασμό με το υπόλοιπο γυμνασμένο σώμα θα το κάνει να φαίνετε όμορφα , μην γινόμαστε και ψώνια , τα παιδια βέβαια οι πιτσιρικάδες δικαιολογούνται λέμε δεν ξέρουν και πρέπει να μάθουν και όταν κάποιος διώξει την σαβούρα απο πάνω το λίπος θα φανούν και οι κοιλιακοί , όσο και να τούς γυμνάζει κάποιος αν δε μειώσει το λίπος θα είναι κρυμένοι και δεν θα φαίνονται

και όποιος νομίζει ότι ενα μηχάνημα η μια συγκεκρημενη άσκηση θα τούς κάνει τέλειους πλανάτε οικτρά , όποια άσκηση μας αρέσει και θεωρούμε ότι την κανουμε σωστα θα μας κάνει δουλεια , απο κεί και πέρα είναι άλλου παπα ευαγγέλιο , το λίπος που έχουμε , ο σωματότυπος , η γενικότερη προπόνηση και διατροφή που κάνουμε

MusclesOfShadow
23-05-12, 14:03
αυτο εκεί κάτω λέγετε υπογάστριο και η τόχεις η δεν τόχεις , δεν κάνουν όλες οι μέλισσες μέλι

δηλαδή όταν σε κάποιον που απλα γυμνάζει τους κοιλιακούς σωστα , με ποιόν τρόπο δεν έχει σημασία όποιον του αρέσει και κατεβάσει το ποσοστο λίπους θα φανεί το υπογάστριο , σε κάποιους δείχνει πιο έντονα , εγω και όταν δεν γυμναζόμουν αυτο το είχα δεν έκανα κατι να το αποκτήσω



A τελεια...εγω σε ατη την περιοχη δεν εχω απολυτως τιποτα :shock: Ε γιαυτο δεν μπορουμε ολοι να γινουμε bodybuilders :green: Αλλα κριμα παντως γιατι ειναι ομορφοι μυες αυτοι, και απο ο,τι μου εχουν ομολογησει καθαρα, αρεσουν παρα πολυ στο γυναικειο φυλο!

TRIANTAFYLLOU
23-05-12, 19:49
A τελεια...εγω σε ατη την περιοχη δεν εχω απολυτως τιποτα :shock: Ε γιαυτο δεν μπορουμε ολοι να γινουμε bodybuilders :green: Αλλα κριμα παντως γιατι ειναι ομορφοι μυες αυτοι, και απο ο,τι μου εχουν ομολογησει καθαρα, αρεσουν παρα πολυ στο γυναικειο φυλο!

δεν είναι όμως αυτο το κρητήριο να γίνει κάποιος ββερ , δηλαδή μπορεί να μην έχει υπογάστριο κάποιος και καλά απολώνειο , αλλα να έχει άλλα σημεία δυνατά και να αναπτύξει ώστε να καλύπτει άλλες τυχός ατέλειες και πάλι να έχει ενα εντυπωσιακό σώμα

εδω έχει αθλητές που δεν είχαν κάν κοιλιακούς ακόμα και σε τέλεια γράμωση . ονόματα που μου έρχονται αμέσως στο μυαλό ο μπόγερ κόε και ο δικός μας γιάννης κοπαρίδης , παρ όλα αυτα ήταν πρωταθλητές και πολλες φορές , ειδικα ο κοπαρίδης παρ όλο που δεν είχε κοιλιακούς είχε καλούς πλάγιους και το υπόλοιπο σώμα μυώδες και γραμωμένο και κάλυπτε κατα κάποιο τρόπο αυτη την αδυναμία του

γι αυτο κολάει αυτό που έχω πεί πολλες φορες το ββ παλια ήταν πιο δύσκολο , όπως και το φίτνες γιατι δεν μπορείς να κρύψεις ατέλειες φορτώνοντας χυδαίους μυς ώστε να δείχνουν όλα ωραία και στρογγυλά , αλλα εκεί φαίνετε η συμμετρία και το καλούπι , ενω ένας ββερ που δεν έχει το τέλειο σχήμα και δείχνει ατσούμπαλος , φορτώνοντας εντυπωσιακούς μυς εντυπωσιάζει και κερδίζει καλές θέσεις

tyler_durden
23-05-12, 19:56
το καλουπι παιζει ρολο οπως σωστα λεει ο κος τριανταφυλλου..αλλα ακομα και αν εχεις το καλουπι,αν δν εισαι γυρω στο δεκαρικο,δε φαινεται..

Mihalis_Sn
11-11-14, 20:32
Καλησπέρα! Είμαι καινούργιος στο site...ασχολούμε καιρό με την γυμναστική αλλα ποτε δεν ασχολήθηκα με τους κοιλιακούς V και θα ήθελα οποίος ξερει σας παρακαλώ να μου προτείνει μερικές ασκήσεις για κοιλιακούς V!

Mikekan
11-11-14, 22:13
Διατροφή κυρίως φίλε μου. Απο και και πέρα, planck, side Planck, άρσεις ποδιών σε μονόζυγο και λίγους κλασικούς κοιλιακούς με επιπλέον βάρος.

Superbuld
13-05-16, 14:27
Εγώ προσωπικά εχω πέσει πολύ χαμηλά σε λιπος και ακόμα οι απολλωνιοι δεν φενονται ξέρει κανένας κάποιον τρόπο να γραμμωση το συγκεκριμένο σημείο?

Χρήστος Τριανταφύλλου
13-05-16, 16:18
Δλδ οι αλλοι φαινονται κ δεν φαινονται οι απολλωνιοι;

Superbuld
13-05-16, 23:58
Καπος έτσι φίλε μου....Μην φανταστείς σουπερ γράμμωση αλλά φενονται.Οι απολλωνιοι όμως τίποτα απολύτως ενώ κανω αρκετές ασκήσεις για κάτω κοιλιακούς :unsure:

Χρήστος Τριανταφύλλου
14-05-16, 00:18
Γενικα το σχημα κ η φυσιολογια των κοιλιακων ειναι γεννετικο θεμα. Κανε οτι μπορεις να κανεις καλυτερο συνολικα κ μην επικεντρωνεσαι ειδικα στους απολλωνιους. Υπηρχαν κ αθλητες πρωταθλητες με υπερανεπτυγμενους τους συγκεκριμενους μυς που περισσοτερο εχαναν κ τους χαλαγαν την συμμετρια . Τονυ Εμμοτ μου ερχεται αυτη την στιγμη στο μυαλο.
Παραπανω :thumbup: παλαιοτερα ποστ πιστευω θα σε βοηθησουν.

ippokratis
14-05-16, 13:40
Είναι 100% γενετικό. Εμένα χωρίς να κάνω απομονωτικές ασκήσεις κοιλιακών είναι σχηματισμένοι οι κάτω και οι απολλώνιοι , αλλά δεν φτιάχνονται με τίποτα οι πάνω!

Superbuld
14-05-16, 14:55
Φενετε πως δεν είμαι από τους τυχερούς....ευχαριστω πολύ για την βοήθεια
Παντός εχω ακούσει ότι με καλούς πλάγιους κοιλιακούς φενονται πιο πολύ τι πιστεύεται για αυτό??