PDA

Επιστροφή στο Forum : Sacred Heart Diet



ginus
22-02-11, 17:36
την συγκεκριμενη διαιτα την προτειναν σε καποια γνωστη μου...και οπως μου ανεφερε οτι της την προτεινε γιατρος...βασιζεται σε μια μαγικη σουπα σε συνδυασμο αλλων τροφων..αναφερει οτι μπορεις να χασεις 7-8 κιλα την εβδομαδα...προσωπικα την θεωρω ηλιθια και επικυνδινη και θα θελα να δω ποσο γρηγορα ξαναπαιρνεις τα κιλα (νερα?)που εχασες...και αντε τωρα να λεω οτι δεν καιγετε ετσι το λιπος...αφου της την προτεινε γιατρος οπως λεει......οοοτι να ναι..
η αφελεια στο μεγαλειο της...

Day 1
Any fruit (except bananas). Cantaloupes and watermelon are lower in calories than most other fruits. Eat only soup and fruit today.
Day 2
All vegetables. Eat until you are full with fresh raw, cooked or canned veggies. Try to eat green leafy veggies and stay away from dry beans, peas or corn.
Eat veggies along with the soup.
A baked potato and dinner time with butter.
Don’t eat any fruits through today.
Day 3
Eat all the soup, fruit and veggies you want. Do not have a baked potato.
Day 4
Bananas and skim milk: Eat at least 3 bananas and drink as much milk as you can today, along with the soup.
Day 5
Beef and tomatoes: you may have 10 to 20 ounces of beef and a can of tomatoes, or as many as 6 tomatoes on this day. Eat the soup at least once today.
Day 6
Beef and veggies, eat to your heart’s content of the beef and veggies today. You can even have 2-3 steaks if you like with green leafy veggies but no baked potato. Be sure to eat the soup at least once today.
Day 7
Brown rice, unsweetened fruit juice and veggies, until full (and eat the soup).
You can add cooked veggies to your rice if you wish.

Drinks Allowed

Unsweetened juices
Tea (also herbal)
Coffee
Cranberry juice
Skim milk
Lots of water
Soup Recipe

1 or 2 cans of stewed tomatoes
3 plus large green onions
1 large can of beef broth (no fat)
1 pkg. Lipton Soup mix (chicken noodle)
1 bunch of celery
2 cans green beans
2 lbs. Carrots
2 Green Peppers
Season with salt, pepper curry, parsley, if desired, or bouillon, hot or Worcestershire sauce. Cut veggies in small to medium pieces. Cover with water. Boil fast for 10 minutes. Reduce to simmer and continue to cook until vegetables are tender.
The soup can be eaten at any time.
Variations

Here is a different version of the diet – alleged to have come from Lehigh Valley Hospital, Pennsylvania.
“Follow the daily plan for 2 consecutive weeks, then take the following week off. You can repeat the cycle for as long as you like or until you achieve your weight loss goal.”
MONDAY
Eat SOUP and all the FRESH FRUIT that you want. Nothing else. (no bananas)
TUESDAY
Eat SOUP and all the FRESH VEGETABLES that you want. Nothing else. (no corn or beans).
WEDNESDAY
Eat SOUP and BOTH FRUIT & VEGETABLES, all you want. Nothing else.
THURSDAY
Eat SOUP all day and 3 BANANAS. 1 GLASS OF SKIM MILK. Nothing else.
FRIDAY
Eat SOUP, up to 8 TOMATOES and ALL the skinless CHICKEN, lean BEEF & FISH that you want. Nothing else.
SATURDAY
Eat SOUP, ALL the skinless CHICKEN, lean BEEF & FISH that you want… nothing else.
SUNDAY
Eat SOUP and all the BROWN RICE that you want. Nothing else.
SOUP Ingredients

Soup to be eaten ALL DAY as much and as often as you can

2 – 11oz. cans chicken noodle soup (Campbell Healthy)
5 stalks of celery
(diced)
1 lb. pack frozen string beans
4 carrots (diced)
4 potatoes (diced)
½ green pepper (diced)
2 onions (diced)

Devil
22-02-11, 17:45
ανωμαλια ομως... και μετα μου λενε οτι ειναι επικινδυνη η keto.... δεν παει καλα ο κοσμος....

eri_87
22-02-11, 17:55
Αυτή τη "δίαιτα" βρήκα πρίν λίγο καιρό στο ιντερνετ κι εγώ, ονομαζόμενη "σούπα της αποτοξίνωσης" με τη διαφορά ότι δεν περιέχει στη συνταγή της σούπας καθόλου κρέας ή φασόλια. Είναι ουσιαστικά σούπα με λάχανο κ ντομάτα κ κάποια άλλα λαχανικά.

Ομολογώ ότι την ξεκίνησα, τότε, όχι ότι πίστευα πως θα χάσω τόσα κιλά κ μάλιστα λίπος. Αν ήμουν 100κιλά μπορεί να έχανα τόσο, υγρά εννοείται. Νομίζω μέχρι την 3η μέρα έφτασα... :green: Ήξερα ότι είναι βλακείες αυτά, αλλά είπα να δω τί θα γίνει! :turtle:

Το μόνο καλό της όλης ιστορίας είναι ότι ανακάλυψα πως μαρέσει αυτή η σουπίτσα λαχανικών! :P Την είχα κάνει βελουτέ (αλεσμένη, όχι κομμάτια τα λαχανικά) κ ήταν νόστιμη! ;)

ginus
22-02-11, 18:36
ναι...βγηκε και κατι καλο απο αυτην την υποθεση eri..:P:P:P
δεν ξερω για ποσο μπορεις να αντεξεις να την κανεις αυτη την διαιτα..
ενα ειναι σιγουρο ΒΥΕ ΒΥΕ METAVOLISMOS..U OFFICIALY F@@@ HIM:P:P:P

eri_87
22-02-11, 18:40
ναι...βγηκε και κατι καλο απο αυτην την υποθεση eri..:P:P:P
δεν ξερω για ποσο μπορεις να αντεξεις να την κανεις αυτη την διαιτα..
ενα ειναι σιγουρο ΒΥΕ ΒΥΕ METAVOLISMOS..U OFFICIALY F@@@ HIM:P:P:P

Έλα μωρέ, ντάξει... Υποτίθεται είναι για μια βδομάδα. Αν την κάνει, πρώτον θα δει ότι δεν έχει τα αποτελέσματα που υπόσχεται κ δεύτερον, πολύ δύσκολα θα συνεχίσει να την κάνει... Θα αηδιάσει τη σούπα κ το στομάχι θα ανακατευτεί από τα πολλά υγρά...:(

ginus
22-02-11, 18:44
επειδη την εψαξα στο ιντερνετ υπαρχουν ανθρωποι που την κανουν καιρο...μερικοι αναφερουν οτι εχουν φτασει σε πλατο(ε φυσικα αμα χασεις ολα τα νερα τι αλλο να χασεις...λιπος ετσι παντως οχι)τεσπα χαζοδιαιτα...ποιο πιθανο ειναι να βρουμε το φιλτρο του ιντεφιξ παρα μια διαιτα που καει τα λιπη σε μια βδομαδα..
καλα λεει ο devil.....μετα τους φταινε για ολα οι κετο

NASSER
23-02-11, 11:26
Μακρυά από πειράματα τέτοιας εμβέλειας :)

Manos1989
23-02-11, 12:00
επειδη την εψαξα στο ιντερνετ υπαρχουν ανθρωποι που την κανουν καιρο...μερικοι αναφερουν οτι εχουν φτασει σε πλατο(ε φυσικα αμα χασεις ολα τα νερα τι αλλο να χασεις...λιπος ετσι παντως οχι)τεσπα χαζοδιαιτα...ποιο πιθανο ειναι να βρουμε το φιλτρο του ιντεφιξ παρα μια διαιτα που καει τα λιπη σε μια βδομαδα..
καλα λεει ο devil.....μετα τους φταινε για ολα οι κετο


o ιντεφιξ ήταν το σκυλάκι:P
ο πανοραμίξ είχε φτιάξει το φίλτρο :green:
Η δίαιτα απλά μια τεράστια αποτυχία!!! και υπάρχουν αμαθείς που δυστυχώς την ακολουθούν για τον πολύ σοβαρό λόγο ότι την πρότεινε κάποιος με ένα χαρτί.....
δε τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι αλλά όλο και περισσότερο με κάνουν να απομακρύνομαι από τις 'γνώσεις' τους.
Πρόσφατα είχα ένα θεματάκι με τον θυροειδή και ο ενδοκρινολόγος είχε αμέσως τη λύση....η πρώτη και τελευταία του κουβέντα ''Τ4''!!
Δεν πήρα εννοείται και τον έφτιαξα μόνος μου με διατροφή και συμπληρώματα.
Δεν ξέρω για όλες τις κέτο αλλά anabolic diet εγώ προς το παρόν την αγαπώωωωωωωωωωωω!!;)

ginus
24-02-11, 21:01
χαχαχαχαχα.....ενταξει μπερδεψα τα γαλατο-ονοματα...αλλα και παλι ποιο ευκολο ειναι να φτιαξει ο ιντεφιξ μαγικο φιλτρο παρα να χασεις κιλα με την sacred...ενταξει τα χουμε ξαναπει για οτι να ναι γιατρους...το θεμα ειναι η αφελεια...
εισαι υπερβαρος
δεν νιωθεις καλα με αυτο
θες κατι να κανεις...
και αντι να ψαξεις, να ενημερωθεις, να δεις τι ειναι αυτα τα κιλα..πως λειτουργει ο οργανισμος..ψαχνεις την γρηγοροτερη μεθοδο (οσο ποιο γρηγορα τοσο καλυτερα)χωρις να σε νοιαζει τι ακριβως θα κανεις στον οργανισμο σου??
sorry κιολας αλλα αυτα τα κιλα δν τοποθετηθηκαν σε 7 μαγικες μερες οποτε θα χρειαστες αρκετες παραπανω μη μαγικες για να τα χασεις...
εκτος αμα γινει αυτο που λεγαμε με τον ιντεφιξ-πανοραμιξ:P