PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδιασμος συμπληρωματων



spyros92
24-02-11, 14:04
Καλησπερα. ειμαι 20 χρονων 1,86μ υψος, 92κ βαρος,ασχολουμαι με το γυμναστηριο 1,5 χρονο τωρα. απο σεπτεμβριο ξεκινισα φουλ διατροφη για να παρω ογκο χωρις πολυ λιπος και τα πηγαινα καλα αλλα με τν εξεταστικη αναγκαστικα να σταματισω... τωρα που τελειωσα την εξεταστικη δεν προλαβαινω να παρω αλλο λιγο ογκο και να γραμμωσω μεχρι το καλοκαιρι μονο με διατροφη οποτε σκεφτηκα να παρω καποιο συμπληρωμα (ως τωρα παιρνω μονο καθαρη πρωτεινη) αν και γενικα τα φοβαμαι. εσεις τι θα μου προτεινατε να παρω ωστε να αρχισω να γραμμωνω σιγα σιγα αλλα να μπορω να φουσκωσω ακομα λιγο?

Kaloutsikos
24-02-11, 14:37
Καλησπερα. ειμαι 20 χρονων 1,86μ υψος, 92κ βαρος,ασχολουμαι με το γυμναστηριο 1,5 χρονο τωρα. απο σεπτεμβριο ξεκινισα φουλ διατροφη για να παρω ογκο χωρις πολυ λιπος και τα πηγαινα καλα αλλα με τν εξεταστικη αναγκαστικα να σταματισω... τωρα που τελειωσα την εξεταστικη δεν προλαβαινω να παρω αλλο λιγο ογκο και να γραμμωσω μεχρι το καλοκαιρι μονο με διατροφη οποτε σκεφτηκα να παρω καποιο συμπληρωμα (ως τωρα παιρνω μονο καθαρη πρωτεινη) αν και γενικα τα φοβαμαι. εσεις τι θα μου προτεινατε να παρω ωστε να αρχισω να γραμμωνω σιγα σιγα αλλα να μπορω να φουσκωσω ακομα λιγο?

Δυστυχώς φίλος αυτό που ζητάς δεν γίνεται! Αμα θες να γραμμώσεις, θα χάσεις την μυική μάζα.
Για το νιτρικό οξύ λένε πως μειώνει το λίπος και αυξάνετε ο μυς κάπως έτσι, αλλά είναι ψιλό μούφες αυτά!

spyros92
24-02-11, 15:42
μηπως γινεται με καποιο συνδιασμο συμπληρωματων? στο μαγαζι που παιρνω την πρωτεινη προτεινουν

MUSCLE – CYTOSPORT
NECTAR –SYNTRAX
ANIMAL M STACK –UNIVERSAL
NOVEDEX – GASPARI
SCRETA – INNER ARMOUR

για μυικη αυξηση και μειωση λιπους. αλλα ελεγα μηπως υπηρχε καποιος πιο ελαφρης συδιασμος...

spyros92
24-02-11, 16:53
MUSCLE MILK 1120GR – CYTOSPORT
NECTAR –SYNTRAX
ANIMAL M STACK –UNIVERSAL
NOVEDEX – GASPARI
SCRETA – INNER ARMOUR

αυτος ο συνδιασμος συμπληρωματων ειναι πολυ βαρης? ειμαι 20 ετων 1,86υψος 92κιλα και γυμναζομαι για περιπου 1,5 χρονο. απο συμπληρωματα το μονο που παιρνω ειναι προτεινη.

TheWorst
24-02-11, 16:56
Ιδιο thread (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13301-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CF%89%CE%BD)

beefmeup
24-02-11, 16:58
βαρυς δεν ξερω αν ειναι,αλλα αχρηστος σιγουρα..

παρε μια πρωτεινη/πολυβιταμινη/κρεατινη,αντε κ κανα προεξασκητικο στο τσακιρ κεφι,κ εισαι good to go φιλε..
μην πετας λεφτα τσαμπα.

το novedex,εχει αποσυρθει να χεις υποψιν σου..μονο left overs θα βρεις στην αγορα.
κ δεν σου χρειαζεται βασικα στην ηλικια σου.

beefmeup
24-02-11, 17:00
Ιδιο thread (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13301-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CF%89%CE%BD)

σωστος δεν το προσεξα:thumbup:

spyros αφου εχεις ηδη θεμα δει υπηρχε λογος να ανοιξεις αλλο.

Devil
24-02-11, 18:14
βαρυς δεν ξερω αν ειναι,αλλα αχρηστος σιγουρα..

παρε μια πρωτεινη/πολυβιταμινη/κρεατινη,αντε κ κανα προεξασκητικο στο τσακιρ κεφι,κ εισαι good to go φιλε..
μην πετας λεφτα τσαμπα.

το novedex,εχει αποσυρθει να χεις υποψιν σου..μονο left overs θα βρεις στην αγορα.
κ δεν σου χρειαζεται βασικα στην ηλικια σου.

:thumbup::thumbup::thumbup: οτι ειπε ο μαστωρας απο πανω...

μην κανεις @@ με το novedex σε αυτη την ηλικια

spyros92
24-02-11, 22:11
ναι συγγνωμη για το πρωτο θεμα, νομιζα οτι δεν ειχε γραφει... με την κρεατινη δεν θα παρω πολλα νερα? επισης εχς θεμα ραγγαδων οποτε ψαχνω κατι που να μην με φουσκωσει πολυ αποτομα...

beefmeup
25-02-11, 14:32
ναι συγγνωμη για το πρωτο θεμα, νομιζα οτι δεν ειχε γραφει... με την κρεατινη δεν θα παρω πολλα νερα? επισης εχς θεμα ραγγαδων οποτε ψαχνω κατι που να μην με φουσκωσει πολυ αποτομα...

οχι δεν εχεις θεμα σε αυτα που λες με την κρεατινη.

spyros92
26-02-11, 14:21
λοιπον εχω ηδη αγορασει την isolate της cytosport για ακριβως μετα ο γυμναστηριο. μηπως να παω να παρω kai to monster pump της ηδιας εταιριας? το οποιο αν δεν κανω λαθος ειναι συμπληρωμα και για πριν την προπονηση και για αναρροση (γενικα χρειαζομαι και κατι να μου δοσει λιγη ενεργεια)

Kaloutsikos
26-02-11, 15:16
λοιπον εχω ηδη αγορασει την isolate της cytosport για ακριβως μετα ο γυμναστηριο. μηπως να παω να παρω kai to monster pump της ηδιας εταιριας? το οποιο αν δεν κανω λαθος ειναι συμπληρωμα και για πριν την προπονηση και για αναρροση (γενικα χρειαζομαι και κατι να μου δοσει λιγη ενεργεια)

Αν φας καλά 2 ώρες πριν το γυμναστήριο δεν χρειάζεσαι τπτ!

spyros92
26-02-11, 16:31
οταν λες καλα? μιαμιση ωρα πριν το γυμναστηριο πινω ενα shake πρωτεινης και τρωω μια μπανανα.

Kaloutsikos
26-02-11, 16:34
οταν λες καλα? μιαμιση ωρα πριν το γυμναστηριο πινω ενα shake πρωτεινης και τρωω μια μπανανα.

Φαγητό αυτό εννοώ όχι συμπληρώματα.
Για μένα η κατάλληλη ώρα για να πάρεις πρωτεΐνη είναι το πρωί (γιατί το πρωί δεν μπορώ να φάω αυγά) και μετά την προπόνηση!

spyros92
26-02-11, 20:26
ναι συμφωνω με τν διατροφη αλλα και με διατροφη που ακολουθω και παλι δεν εχς αρκετη ενεργεια λογω σχολης... οποτε χρειαζομαι κατι για να με βοηθησει πριν την γυμναστικη

Kaloutsikos
26-02-11, 20:53
ναι συμφωνω με τν διατροφη αλλα και με διατροφη που ακολουθω και παλι δεν εχς αρκετη ενεργεια λογω σχολης... οποτε χρειαζομαι κατι για να με βοηθησει πριν την γυμναστικη

Μα το τελευταίο σου γεύμα πριν την προπόνηση είναι συμπλήρωμα διατροφής με μία μπανάνα, αν δεν φας τσιτσί (κρέας) να σε πιάσει τι να σου κάνει το συμπλήρωμα! :green:

Πέρα της πλάκας να προτιμάς να τρως στερεά γεύματα, όχι συνέχεια συμπληρώματα! Για να έχεις πολύ ενέργεια εφόσον είσαι κουρασμένος από όλη την ημέρα δοκίμασε να πάρεις νιτρικό οξύ....

spyros92
27-02-11, 14:08
ναι κ εγω για κατι τετοιο σκεφτομουν. το μονο που με κραταει ειναι οτι το νιτρικο σου δινει πολυ πριξιμο πραγμα που δεν ειναι καλο για τις ραγαδες μου....

Kaloutsikos
27-02-11, 14:14
ναι κ εγω για κατι τετοιο σκεφτομουν. το μονο που με κραταει ειναι οτι το νιτρικο σου δινει πολυ πριξιμο πραγμα που δεν ειναι καλο για τις ραγαδες μου....

Δοκίμασε πριν την προπόνηση να πάρεις 3 κουταλιές μέλι, εγώ όταν έπαιρνα κάτι έκανε!