PDA

Επιστροφή στο Forum : Αεροβια μονο η αεροβια και κυκλικα βαρη



dimitris1990
24-02-11, 20:40
Καλυσπερα ειμαι 20 ετων 128 κιλλα εχω ξεκινησει διατροφουλα και κανω μιση ωρα αεροβια την μερα + 4 κικλους στα βαρυ με 1 λεπτο ηρεμιας αναμεσα στον κυκλο! Εχω μια μικρη ερωτηση εμενα στοχος μ ειναι να μαζεψω το σωμα μου...και σε κιλλα και σε λοιπος!ενας γυμναστης μ προτεινε να κανω μονο αεροβια (διαδρομο και κολυμπι) μεχρι τα 100 κιλλα και μετα βαρυ κυκλικα!θα ηθελα και την δικη σας γνωμη πανω σε αυτο!ευχαριστω εκ των προτερων!(ημουν 138 κιλλα πριν 1.5 μηνα)

giannis64
24-02-11, 21:10
μπορεις να κανεις τις προπονησεις σου κανονηκα με τα βαρη και μετα αεροβια. την ιδια μερα.

dimitris1990
25-02-11, 01:21
αρα θεωρεις οτι δεν υσχιει το να κανω μονο αεροβιο!κανονικα τα βαρυ μ οπως κανω ηδη! :)

flexakis
25-02-11, 13:15
Εγω προτεινω να κανεις 3 φορες την εβδ. βαρη,και 3 αεροβια,χωριστα.Δλδ Δευτ, Τεταρτη,Παρ.βαρη και Τριτη,Πεμπτη,Σαββ.αεροβια.
Κατα προτημιση το πρωι νηστικος αν μπορεις θα εχει καλυτερο αποτελεσμα.
Τωρα ξεκινα ετσι οπως εχεις το προγραμμα και καθε βδομαδα προσθεσε εναν κυκλο στα βαρη και +5min στο αεροβιο σου,καθως σιγα σιγα θα αποκτας αντοχες και θα πεφτει το βαρος σου.
Προσοχη!την αυξηση σε ογκο προπονησης την αφηνω πανω σου,δλδ ανεβασε οταν θα νιωσεις εσυ οτι μπορεις καθος εχεις αρκετα κιλα και ισως να μην εχεις καλη φυσικη κατασταση και χρειαζετε να ανεβασεις μετα απο 2 η 3 εβδομαδες.

dimitris1990
25-02-11, 22:49
xmmm tripi pempti savvato mporw na paw px kolimpi san aerobio i protimame treximataki vouno i st dromo?i diadromo?kai episis sta vari kanw idi 4 kiklous me 10ares epanalipseis...na tis kanw 20ares?etsi kai alliws nistikos paw kai gia vari kai gia treximo giati paw me to pou sikonomai!apla thelw tin gnwmi sou kolimpi i treximo?posi wra ? entasi apo oti xerw den pezei trelo rolo oso to na kanw diarkeia stin fasi p eimai!alla kai ta vari na vgazw 20ares epanalipseis me ligotera killa px?


γραφε με ελληνικους χαρακτηρες

dimitris1990
06-04-11, 23:49
Η φυσικη μου κατασταση ειναι σχετικα καλη μπορω να πω για τα κιλλα που ειμαι ....(πλεον 123) απλα εγω πλεον κανω πρωι κολιμπι μετα εχω σχολη...μετα παω βαρη και τελος παω τον σκυλο βολτα περπατημα 1-1μιση ωρουλα...απο διατροφη δεν κανω κατι εξεζιτημενο απλα τρωω ελαχιστα ψωμια ,ζυμαρικα η και καθολου κομμενα σαλτσες αναψυκτικα αλατια πιπερια γλυκα τρωω σαλατες φουλ και ψαρια κρεατα κοτοπουλο σικωτι αυγα...και 3 ωρες πριν κοιμηθω 1 γιαουρτι με 1 μηλο!Η ερωτηση μ ειναι μενω ως εχει? Η αλλαζω κατι ???Παιρνω λοιποδιαλυτη και θα παρω και bcaa αυτα!

NASSER
07-04-11, 10:42
Η φυσικη μου κατασταση ειναι σχετικα καλη μπορω να πω για τα κιλλα που ειμαι ....(πλεον 123) απλα εγω πλεον κανω πρωι κολιμπι μετα εχω σχολη...μετα παω βαρη και τελος παω τον σκυλο βολτα περπατημα 1-1μιση ωρουλα...απο διατροφη δεν κανω κατι εξεζιτημενο απλα τρωω ελαχιστα ψωμια ,ζυμαρικα η και καθολου κομμενα σαλτσες αναψυκτικα αλατια πιπερια γλυκα τρωω σαλατες φουλ και ψαρια κρεατα κοτοπουλο σικωτι αυγα...και 3 ωρες πριν κοιμηθω 1 γιαουρτι με 1 μηλο!Η ερωτηση μ ειναι μενω ως εχει? Η αλλαζω κατι ???Παιρνω λοιποδιαλυτη και θα παρω και bcaa αυτα!


Όσο διακρίνεις πως το σώμα σου αλλάζει, δεν αλλάζεις τίποτα στο πρόγραμμα σου. Όταν δεις πως το σώμα σου κολλάει, τότε θα κοιτάξεις τι είναι πιο εύκολο και εφικτό να αλλάξεις.

pikos
07-04-11, 15:32
Αερόβια πρέπει να κάνεις καμια ώρα, ποδήλατο δεν ξέρω τι αλλά θέλει τουλάχιστον 30-40 λεπτά και παλμούς μην ξεπερνάς τους 150 χονδρικά.