PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτεινες Για να πάρω???



Zisakos
25-02-11, 23:07
Θα ήθελα κάποιες "μάρκες" να μου πείτε για όγκο!!!
ευχαριστώ πολύ!!!

sobral
25-02-11, 23:27
Θα ήθελα κάποιες "μάρκες" να μου πείτε για όγκο!!!
ευχαριστώ πολύ!!!

όγκο δεν θα σου δώσει το συμπλήρωμα αλλά η διατροφή σου. Φτιάξε μία καλή διατροφή που να αποσκοπεί στον όγκο κι έπειτα μπαίνεις και στην ενότητα ''συμπληρώματα'' :thumbup: πίστεψε με για καλό στο λέω όλοι κάναμε βλακείες στο παρελθόν και πετάξαμε τα λεφτά μας. Η διατροφή κάνει την δουλειά, τα συμπληρώματα κάνουν αυτό που λέει η έννοια τους...''συμπληρώνουν''

Kaloutsikos
25-02-11, 23:36
όγκο δεν θα σου δώσει το συμπλήρωμα αλλά η διατροφή σου. Φτιάξε μία καλή διατροφή που να αποσκοπεί στον όγκο κι έπειτα μπαίνεις και στην ενότητα ''συμπληρώματα'' :thumbup: πίστεψε με για καλό στο λέω όλοι κάναμε βλακείες στο παρελθόν και πετάξαμε τα λεφτά μας. Η διατροφή κάνει την δουλειά, τα συμπληρώματα κάνουν αυτό που λέει η έννοια τους...''συμπληρώνουν''

:thumbup:

TheWorst
26-02-11, 13:07
Το προβλημα ειναι οτι πολυ απο τους αρχαριους δε εχουν συνυθισει να τρωνε ετσι και τρωνε 2-3 φορες/ημερα και ετσι η πρωτεϊνη ογκου 3 δωσεις την ημερα πραγματικα τους βοηθαει.Το λεω αυτο γιατι εχω ενα γνωστο που ειναι ετσι...Και τον βοηθησε η πρωτεϊνη να βαλει 8 κιλα..

Παντως πρεπει να κανεις και προσπαθειες με τη διατροφη σου σιγα-σιγα να μπεις σε αλλο ρυθμο και να εχεις 5-6 καλα γευματα.

Kaloutsikos
26-02-11, 13:22
Το προβλημα ειναι οτι πολυ απο τους αρχαριους δε εχουν συνυθισει να τρωνε ετσι και τρωνε 2-3 φορες/ημερα και ετσι η πρωτεϊνη ογκου 3 δωσεις την ημερα πραγματικα τους βοηθαει.Το λεω αυτο γιατι εχω ενα γνωστο που ειναι ετσι...Και τον βοηθησε η πρωτεϊνη να βαλει 8 κιλα..

Παντως πρεπει να κανεις και προσπαθειες με τη διατροφη σου σιγα-σιγα να μπεις σε αλλο ρυθμο και να εχεις 5-6 καλα γευματα.

Πολύ ζάχαρη δεν έχουν οι πρωτεΐνες όγκου?

TheWorst
26-02-11, 13:28
Ναι για αυτο προτημω προσωπικα τις καθαρες.

Kaloutsikos
26-02-11, 13:52
Το προβλημα ειναι οτι πολυ απο τους αρχαριους δε εχουν συνυθισει να τρωνε ετσι και τρωνε 2-3 φορες/ημερα και ετσι η πρωτεϊνη ογκου 3 δωσεις την ημερα πραγματικα τους βοηθαει.Το λεω αυτο γιατι εχω ενα γνωστο που ειναι ετσι...Και τον βοηθησε η πρωτεϊνη να βαλει 8 κιλα..

Παντως πρεπει να κανεις και προσπαθειες με τη διατροφη σου σιγα-σιγα να μπεις σε αλλο ρυθμο και να εχεις 5-6 καλα γευματα.

Εγώ δεν συμφωνώ με τα παραπάνω! Σίγουρα τα 8 κιλά που πήρε ο φίλος σου τα περισσότερα μη σου πώ και όλα δεν μυικά κιλά.
Οταν λέμε θέλουμε όγκο τι εννοείται λίπος ή μυικά κιλά? Γιατί λίπος όντως παίρνεις πολύ εύκολα σε αντίθεση με τα μυικά κιλά που τα παίρνεις πολύ δύσκολα, Γι αυτό η δικιά μου γνώμη είναι το καλύτερο συμπλήρωμα για μυικά κιλά είναι τα πολλά χρόνια στο γυμναστήριο και η σωστή διατροφή! (ας μην τρελαινόμαστε ρε σεις, δεν μπορούμε σε μικρό χρονικό διάστημα να γίνουμε τριπλάσιοι)

sobral
26-02-11, 14:17
Εγώ δεν συμφωνώ με τα παραπάνω! Σίγουρα τα 8 κιλά που πήρε ο φίλος σου τα περισσότερα μη σου πώ και όλα δεν μυικά κιλά.
Οταν λέμε θέλουμε όγκο τι εννοείται λίπος ή μυικά κιλά? Γιατί λίπος όντως παίρνεις πολύ εύκολα σε αντίθεση με τα μυικά κιλά που τα παίρνεις πολύ δύσκολα, Γι αυτό η δικιά μου γνώμη είναι το καλύτερο συμπλήρωμα για μυικά κιλά είναι τα πολλά χρόνια στο γυμναστήριο και η σωστή διατροφή! (ας μην τρελαινόμαστε ρε σεις, δεν μπορούμε σε μικρό χρονικό διάστημα να γίνουμε τριπλάσιοι)

συμφωνώ με καλούτσικο! :thumbup: απο τα 8κιλά ζήτημα τα 2 να ηταν μυικά. ασε που μου φαίνονται πολλά. Λογικα θα βάζει εύκολα κιλά ο φίλος σ. Εγώ είχα πάρει τέτοια φόρμουλα και έβαλα μόνο 1-2κιλά και κάνω και καλή διατροφή πάντα. Όταν όμως ανέβασα θερμίδες σε αυτά που ήδη έτρωγα άρχισα να βάζω κιλάκια. Επίσης αυτο που λες για 3 shakes την ημέρα το 2κιλο δεν σου βγάζει ούτε βδομαδα! όλες βγάζουν πολύ μικρό αριθμό δόσεων,δεν γίνεται αυτό που λες...καλυτερα να πάρει μία whey ή πολλών πηγών και έναν υδατάνθρακα τύπου vitargo ή waxy maize. Θα δώσει κανα 60-65γιουρα αλλά θα του κρατήσει. Αυτή είναι η γνώμη μου :green:

TheWorst
26-02-11, 15:01
Απο τα 8 μυϊκα κιλα ζητημα τα 2 να ηταν μυϊκα?

Αδυνατο !

Γιατι?

1 κιλο μυες = 7 κιλα

κουλης
26-02-11, 15:11
Απο τα 8 μυϊκα κιλα ζητημα τα 2 να ηταν μυϊκα?

Αδυνατο !

Γιατι?

1 κιλο μυες = 7 κιλα

απο ποτε 7=1? :shock:
ενα κιλο πατατες ειναι ενα κιλο
ενα κιλο φασολακια ειναι ενα κιλο
ενα κιλο μυς ειναι ενα κιλο!

Kaloutsikos
26-02-11, 15:14
Εξήγησετο μας καλύτερα τι εννοείς.....

κουλης
26-02-11, 15:21
Εξήγησετο μας καλύτερα τι εννοείς.....

αγορινα ενα κιλο ειναι ενα κιλο ,ζηγιζει οσο ενα κιλο αποτελειται απο ενα κιλο(1000 γραμμαρια) για αυτο αλλοστε λεμε ενα κιλο μυς......αλλως θα ειχαμε αλλη μοναδα μετρησης, θα λεγαμε ας πουμε ενα arnold μυς που θα ζυγιζε 7 κιλα..........ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον

Kaloutsikos
26-02-11, 15:26
Εξήγησετο μας καλύτερα τι εννοείς.....


αγορινα ενα κιλο ειναι ενα κιλο ,ζηγιζει οσο ενα κιλο αποτελειται απο ενα κιλο(1000 γραμμαρια) για αυτο αλλοστε λεμε ενα κιλο μυς......αλλως θα ειχαμε αλλη μοναδα μετρησης, θα λεγαμε ας πουμε ενα arnold μυς που θα ζυγιζε 7 κιλα..........ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον

Sorry για το μπέρδεμα! Για τον THEWORST εννοούσα να μας εξηγήσει! :)

TheWorst
26-02-11, 15:28
απο ποτε 7=1? :shock:
ενα κιλο πατατες ειναι ενα κιλο
ενα κιλο φασολακια ειναι ενα κιλο
ενα κιλο μυς ειναι ενα κιλο!

1 κιλο ουρανιο = 1 κιλο ?

pan0z
26-02-11, 15:31
Απο τα 8 μυϊκα κιλα ζητημα τα 2 να ηταν μυϊκα?

Αδυνατο !

Γιατι?

1 κιλο μυες = 7 κιλα


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

κουλης
26-02-11, 15:35
1 κιλο ουρανιο = 1 κιλο ?

καταρχας το ουρανιο ειναι αεριο..και στην χημεια τα μετραμε σε mol αλλα και παλι αμα κανεις την μετατροπη γνωριζοντας την πυκνοτητα του και το βγαλεις σε κιλα
1 κιλο (οτιδηποτε) = 1 κιλο

TheWorst
26-02-11, 15:39
:welcome::welcome:

TheWorst
26-02-11, 15:40
Δεν νομιζω να καταλαβες τι εννοω.

κουλης
26-02-11, 15:40
;)

TheWorst
26-02-11, 15:42
Μια χουφτα ουρανιου ειναι εκατονταδες κιλα.

TheWorst
26-02-11, 15:43
Και αυτο το ειπε ο γυμναστης μου δεν το βγαζω απτο μυαλο μου.

κουλης
26-02-11, 15:55
Και αυτο το ειπε ο γυμναστης μου δεν το βγαζω απτο μυαλο μου.

και που κολλαει αυτο?
εγω σου ειπα οτι οτιδηποτε ζυγιζει ειναι ενα κιλο,αμα το βαλεις πανω σε μια ζυγαρια θα σου δειξει ενα κιλο,

TheWorst
26-02-11, 15:56
Ενα κιλο ουρανιο = 1 κιλο
Αλλα ο ογκος που καταλαμβανει?

TheWorst
26-02-11, 15:57
Και αυτο το ειπε ο γυμναστης μου δεν το βγαζω απτο μυαλο μου.

Διαβασε και αυτο.

κουλης
26-02-11, 16:04
Ενα κιλο ουρανιο = 1 κιλο
Αλλα ο ογκος που καταλαμβανει?

αλλο ο ογκος ο χωρος δλδ που καταλαμβανει ενας σωμα
και αλλο το βαρος μου εχει ενα σωμα!

λυσε μου μια απορια
τι πιστευεις οτι ειναι πιο βαρυ
ενα κιλο σιδηρο ή ενα κιλο βαμβακι?

TheWorst
26-02-11, 16:06
Ενα κιλο σιδηρο = ενα κιλο βαμβακι.

κουλης
26-02-11, 16:08
Ενα κιλο σιδηρο = ενα κιλο βαμβακι.

τοτε πως ενα κιλο μυς ζυγιζει 7 κιλα???

Titanium
26-02-11, 17:18
TheWorst εγω θα ελεγα καλύτερα να παραδεχτής οτι έκανες λάθος και να μη προσπαθείς να το παίξεις έξυπνος....
Επίσης άσε να δίνουν συμβουλές αυτοι που ξέρουν και σταματα να δινεις λαθος συμβουλες σε νεα μελή με τοσο μεγαλη σιγουριά γιατι το μονο που καταφερνεις ειναι να μπερδεύεις τον κόσμο.....

sobral
26-02-11, 17:38
TheWorst εγω θα ελεγα καλύτερα να παραδεχτής οτι έκανες λάθος και να μη προσπαθείς να το παίξεις έξυπνος....
Επίσης άσε να δίνουν συμβουλές αυτοι που ξέρουν και σταματα να δινεις λαθος συμβουλες σε νεα μελή με τοσο μεγαλη σιγουριά γιατι το μονο που καταφερνεις ειναι να μπερδεύεις τον κόσμο.....

:thumbup::thumbup:
επίσης να προσθέσω κι εγώ κάτι επειδή βλέπω να το λες συνέχεια..πρώτη φορά ακούς κάποιο γυμναστή να λέει λαλακίες? επειδή είπε κάτι ο γυμναστής σου εσύ το υιοθετείς έτσι άκριτα? δεν ψάχνεις να δεις αν αυτό που άκουσες βασίζεται κάπου?

TheWorst
26-02-11, 18:10
Το λεω με σιγουρια γιατι το ειπε ο γυμναστης..Δηλαδη ποιον να ακουσω?Τη γειτονισσα?
Με λεει οτι οι μυς ειναι πιο βαρεις και για αυτο 1 κιλο μυς = 7 κιλα κανονικα (στη ζυγαρια)
Ετσι το εξηγησε αυτος.

ginus
26-02-11, 18:28
παιδες καλυτερα να κοπει εδω το θεμα γιατι παρατραβηξε..off-topicιασαμε επικυνδυνα..worst παραδεξου οτι εχεις λαθος και μην προσπαθεις να μας βγαλεις μα@@@..
εκανες ενα λαθος..οκ παρακατω...φιλε οι πρωτεινες ογκου πρεπει να ξερεις γτ τις χρησιμοποιεις...αν δεν σε νοιαζει να παρεις και λιπος τοτε παρε...αλλιως πρεπει να φτιαξεις την διατροφη σου και να ανεβεις σιγα σιγα με ποιοτικα κιλα..απο τα τα 8 κιλα που πηρε ο φιλος φιλου μεσα σε μια εβδομαδα ειναι ζητημα αν απο αυτα ηταν 100 γρ μυεις..τα 2 με 3 κιλα ειναι το μεγιστο στο χρονο και οχι στν εβδομαδα...
και επιτελους ας μου εξηγησει καποιος το κυνηγητο με τα ποστ για να παρουμε αλλη μια @@@μενη γραμμη στο προφιλ μας..και οποιος καταλαβε, καταλαβε..

Kaloutsikos
26-02-11, 18:34
Το λεω με σιγουρια γιατι το ειπε ο γυμναστης..Δηλαδη ποιον να ακουσω?Τη γειτονισσα?
Με λεει οτι οι μυς ειναι πιο βαρεις και για αυτο 1 κιλο μυς = 7 κιλα κανονικα (στη ζυγαρια)
Ετσι το εξηγησε αυτος.

Ζούμε στην Ελλάδα! Τι θέλω να πω? Πως ο κάθε γυμναστής,μπετατζής,ηλεκτρολόγος, κ.α. θα ξέρουνε τα πάντα και καλά με αποτέλεσμα να ξέρουν πολλά λιγότερα!
Κάτσε και σκέψου καλύτερα και θα δείς ότι 1=7 δεν στέκει! :turtle:

TheWorst
26-02-11, 18:55
Ετσι οπως το λες 1=7 σιγουρα δε στεκει

beefmeup
26-02-11, 19:11
Ετσι οπως το λες 1=7 σιγουρα δε στεκει

απλα ρε φιλε ο γυμναστης σου,σου ειπε μαλλον οτι 1 κιλο μυς καταλαμβανει λιγοτερο χωρο απο 1 κιλο λιπους,κ το καταλαβες λαθος.
δλδ το 1 κιλο λιπους ειναι πιο ογκωδες απο 1 κιλο μυς,λογω συστασης του.
το βαρος ειναι ιδιο..
αλλα κ παλι η αναλογια 1 προς 7 ειναι μαλακια πες του..λες κ εχει κανει ογκομετρηση ο τυπος..οτι ναναι.

κ το θεμα το χεσατε εντελως ομως..καλο θα ειναι να μην ξαναγινει σε αλλα θεματα αυτο το τσιρκο απο πανω..ο ανθρωπος ρωταει τι πρωτεινη να παρει,κ εσεις απαντατε οτι να ναι..

TheWorst
26-02-11, 19:22
Τοτε για να ειμαστε οντοπικ:

Πιστευω οτι θα ηταν καλο να παρει μια καθαρη πρωτεϊνη και να συνδυασει με βρωμη.

smrodrigo
26-02-11, 20:35
8 κιλα μυες ειναι πολυ δυσκολο να βαλεις.
Οταν παιρνεις τις φορμουλες κλπ...και βλεπεις στην ζυγαρια να εισαι απο 70 στα 78 δεν ειναι απαραιτητα μυες..ειναι νερα,λιπος,κλπ.
Εγω ξερω οτι μεσα σε 1 χρονο γυμναστηριο βαζεις εως 2 μυικα κιλα κ-α-θ-α-ρ-α.(και αυτο με σωστη διατροφη)

***OFF TOPIC***

Zisakos
27-02-11, 14:54
δεν θέλω διατροφή αλλά πρωτείνη!!!!

κουλης
27-02-11, 14:58
δεν θέλω διατροφή αλλά πρωτείνη!!!!

πρωτα κοιταμε να εχουμε οσο το δυνατον καλητερη διατροφη και αργοτερα αν υστερουμε σε κατι κοιταμε τα συμπληρωματα.....τα οποια δν εχουν καμια διαφορα απο το κανονικο φαγητο(μιλαω για πρωτεινες)

Zisakos
27-02-11, 14:59
Δν θέλω διατροφή αλλα πρωτείνες!!!!

κουλης
27-02-11, 15:08
Δν θέλω διατροφή αλλα πρωτείνες!!!!

κοτοπουλο
μοσχαρι
τονος
σολομος
ασπραδια
γαλα
γιαουρτι
οστρακοειδη
ξηροι καρποι

giannis64
27-02-11, 15:08
διαβασε εδω Πρωτεινες ογκου .... (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?2100-Πρωτεινες-ογκου-....)

και εδω
Αξιολόγηση Συμπληρωμάτων (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?25-Αξιολόγηση-Συμπληρωμάτων)

Kaloutsikos
27-02-11, 15:08
Δν θέλω διατροφή αλλα πρωτείνες!!!!

Μα όχι εμείς θα σου πούμε για διατροφή :P:green::green:
Οι πρωτεΐνες όγκου πάνω κάτω ίδιες είναι, μετα υπάρχει formula όπου έιναι πρωτενη όγκου + κρεατίνη.
Κάτσε και ρίξε μια ματιά στα site των χορηγών για πρωτεΐνες όγκου, και διάβασε και εκεί που σου λέει ο Γιάννης!

κουλης
27-02-11, 15:09
Μα όχι εμείς θα σου πούμε για διατροφή :P:green::green:
Οι πρωτεΐνες όγκου πάνω κάτω ίδιες είναι, μετα υπάρχει formula όπου έιναι πρωτενη όγκου + κρεατίνη.
Κάτσε και ρίξε μια ματιά στα site των χορηγών για πρωτεΐνες όγκου.....

γτ να κανει ακομα πιο πλουσιες τις εταιριες συμπληρωματων,αφου υπαρχει ευκολη λυση που ειναι το πολυ και καθαρο φαι?(εκτος και το θεμα ειναι οικονομικο)

Kaloutsikos
27-02-11, 16:27
γτ να κανει ακομα πιο πλουσιες τις εταιριες συμπληρωματων,αφου υπαρχει ευκολη λυση που ειναι το πολυ και καθαρο φαι?(εκτος και το θεμα ειναι οικονομικο)

Αφού το είπαμε τόσες φορές για διατροφή και επιμένει για τα συμπληρώματα, τι άλλο να κάνουμε? Δικιά του επιλογή είναι!

exkaliber
28-02-11, 16:51
1 κιλο μυς = 7 κιλα κανονικα (στη ζυγαρια)


με αποδειξεις,οχι αστεια :thumbup::thumbup::thumbup:
εγω συμφωνω με τον γυμναστη παντως
θα το λεω και στις γκομενες αυτο,μ αρεσε

TheWorst
28-02-11, 16:53
με αποδειξεις,οχι αστεια :thumbup::thumbup::thumbup:
εγω συμφωνω με τον γυμναστη παντως
θα το λεω και στις γκομενες αυτο,μ αρεσε



Τι να πω..Ο γυμνατης λεει οτι οι μυς ζυγιζουν πιο πολυ και 1 κιλο μυς = 7 κιλα σωματικο βαρος (στη ζυγαρια) Τωρα τι να τον πω , γυμναστης ειναι , ειναι και λιγο "πιτσιρικας" 20 χρονων κανει και τον μαγκα καμια φορα ..