PDA

Επιστροφή στο Forum : Γράμμωση



Tsomis
26-02-11, 04:17
Xέρετε ο στόχος μου είναι ο εξής: σύσφιξη και γράμμωση και θα ήθελα την βοήθεια σας παρακαλώ και αρχίζω.
Πριν από κοντά 2 χρονια ήμουν 130 κιλά και με την βοήθεια ενός διατροφολόγου κατάφερα και έπεσα στα 78 κιλά σε διάστημα 9 μηνών (ξέρω πολύ γρήγορα) για να λέω και την ιστορία μου κιόλας μόλις τελειωσα την δίαιτα η κοπέλα μου με παράτησε με αποτέλεσμα να χάσω η απ την "στεναχωρια" μου η επειδή ο οργανισμός μου είχε πάθει σοκ έπεσα στα 70 κιλά το αποτέλεσμα ήταν μεγάλη χαλάρωση στα μπράτσα και στην κοιλια μου ξεκίνησα γυμναστήριο και άρχισα λίγο πιο προσεχτική διατροφή με αρκετή προτείνει και έντονη προπόνηση το αποτέλεσμα ως τώρα είναι να έχω καταφέρει να μαζέψω την χαλάρωση απ το μπράτσα μου αλλα έχει μείνει λίγη στην κοιλια μου θα αναρωτιέστε που θέλω να καταλήξω λοιπών με την τωρινή διατροφή μου και την άσκηση έχω φτάσει τα 77 κιλά (θα σας δώσω λεπτομέρειες για την διατροφή όσο και για την άσκηση μου) και το σώμα μου έχει πάρει ένα πολύ ωραίο σχήμα με αποτέλεσμα να έχω πάρει πολύ δύναμη με την προσπάθεια μου και θέλω να προχωρήσω παραπέρα did να κάψω λίπος και να "γραμωσω" όσο είναι δυνατόν να γίνει και θα ιθέλα να μου πείτε για πιο λόγο έβαλα +7 κιλά και αν είναι φυσιολογικό η κάνω κάτι λάθος απ το θέμα προπόνησης και διατροφής.
Διατροφή:
8πμ 40gr Βρομη με γαλα 2%
9πμ Γυμναστιριο μεχρι τις 11:30-12:00
12μμ 1 χυμο πορτοκαλι 1.5 scoup προτεινι whey τις PWL ISO-GOLD και 2 φρουτα(Αχλαδι,μηλο,ακτινιδιο)
4μμ εβδομάδα(4 φορες λευκο κρεας 1 κοκκινο κρεας και 2 μερες λαδερ) απο λευκα κρεατα τρωω γαλοπουλα-κοτοπουλο και στανταρ 1 φορα ψαρι με βραστα λαχανικα οπως μπροκολο μαζι με καροτο χωρις λαδια-αλατια και χωρις αμυλο (Ψωμια)
7:30 2 φρουτα εχω αναφερει ποια και 1 scoup προτεινι
11:00-12:00 1 σαλατα (λαχανο καροτο,μαρουλι ροκα) και λιγο πριν κοιμηθω 1 scoup προτεινι.

Προπόνηση 5-6 φορες τιν εβδομαδα
35 λεπτα διαδρομο σε συνεχη εντονο ρυθμο 10,3
1η μερα Στοιθος-Τρικεφαλους
2η μερα Πλατι-Δυκεφαλα
3η μερα Ποδια-ομους
Τα σετ μου σε στοιθος-πλατι-ποδια ειναι (12-10-8)*3=9σετ δηλ οσο κατεβαζω επαναληψεις ανεβαζω κοιλα. Σε δυκεφαλα-τρικεφαλα-ομους (12-10-8)*2=6 σετ
κοιλιακους σε μπαλα πιλατες μεχρι να τους καψω και ραχιεους

Στοιθος.
μηχάνημα πιέσεων καθιστός
απαγωγές επί κλίνη
μπάρα επί κλίνη (στο smith)
πεκ ντεκ

Πλατι
έλξεις
κωπηλατική καθιστός
απαγωγές επί κλίνη
όρθια κωπηλατική

για τα δικέφαλα τρικέφαλα πόδια ωμους δεν ξέρω πως να τα εξηγήσω ώστε να καταλάβετε αλλα δεν έχω πρόβλημα το αποτέλεσμα είναι εμφανή

iroNMike1995
28-02-11, 19:27
Πρώτα από όλα μπράβο σου που κατάφερες σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα να χάσεις τόσα πολλά κιλά! :clap::clap::clap::clap::clap:
Πέραν αυτού η διατροφή σου μου φαίνεται καλή και πιστεύω πως αφού έχεις θέληση θα πετύχεις τον στόχο που θες.Συνέχισε έτσι!

NASSER
01-03-11, 12:07
Συγχαρητηρια! Συνέχισε δυναμικά!