PDA

Επιστροφή στο Forum : Προτείνετε πρωτεΐνη πολλών πηγών



oldhiphop
04-03-11, 00:04
γεια σας παιδιά!

χρησιμοποιώ μια whey το πρωί και μετά την προπόνηση.Όμως θέλω να προσθέσω και μια άλλη πολλών πηγών για ενδιάμεσα στη μέρα και το βραδυ.

έχετε να μου προτείνεται κάποια καλή και οικονομική?

Georges
04-03-11, 00:37
Syntrax matrix

oldhiphop
04-03-11, 11:20
καλιτερη απο την myofusion?

PMalamas
04-03-11, 12:35
myofusion

dkaloge
04-03-11, 13:36
Pro-Gram και Muscle Infusion της Nutrex.

Anithos
05-03-11, 11:09
:thumbup:
Pro-Gram και Muscle Infusion της Nutrex.

traffic
05-03-11, 12:44
myofusion!!!!!θα σου πρότεινα και κανα Muscle milk αλλα δεν τα χω δοκιμάσει προσωπικά,απλά ακουω καλά λόγια...Παντος αν εννοείς "κατα την διάρκεια της μέρας" να πίνεις πρωτεϊνη ανάμεσα στα γεύματα δλδ καπου αναμεσα στις 3 ώρες,πιστεύω μια isolate ειναι καλύτερη!Κ πριν τον ύπνο καζεϊνη! :P

Adinamos
05-03-11, 14:38
Tη whey που εχεις μαζι με γαλα.

iLoVeSqUaT
05-03-11, 14:54
γεια σας παιδιά!

χρησιμοποιώ μια whey το πρωί και μετά την προπόνηση.Όμως θέλω να προσθέσω και μια άλλη πολλών πηγών για ενδιάμεσα στη μέρα και το βραδυ.

έχετε να μου προτείνεται κάποια καλή και οικονομική?

Πάρε καζεΐνη το βράδυ πριν κοιμηθείς και την μέρα whey και δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο.:thumbup:

sobral
05-03-11, 15:43
την tempro του dorian Yates. Δείχνει ποιοτική,προσεγμένη στα είδη των πρωτεινών και λένε πολύ καλά λόγια από πλευρας διαλυτότητας, έλλειψης φουσκωμάτων κατά την απορρόφηση κτλ. Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά θα το κάνω σύντομα.

Lao
05-03-11, 15:52
γεια σας παιδιά!

χρησιμοποιώ μια whey το πρωί και μετά την προπόνηση.Όμως θέλω να προσθέσω και μια άλλη πολλών πηγών για ενδιάμεσα στη μέρα και το βραδυ.

έχετε να μου προτείνεται κάποια καλή και οικονομική?

Dymatize Elite XT

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12874-Elite-XT-%28Dymatize%29&daysprune=-1

chris corfu
05-03-11, 16:04
γεια σας παιδιά!

χρησιμοποιώ μια whey το πρωί και μετά την προπόνηση.Όμως θέλω να προσθέσω και μια άλλη πολλών πηγών για ενδιάμεσα στη μέρα και το βραδυ.

έχετε να μου προτείνεται κάποια καλή και οικονομική?

γνωμη μου κρατα μονο whey και συνδιαζε την,(πχ με γαλα η γιαουρτι) δεν υπαρχει λογος καζεινης κτλ ( μη ξεκινησει ο καθενας γτ οχι καζεινη κτλ δεν μπορει να συζητηθει κατι τετοιο ειναι ανοφελο) ;)

sobral
05-03-11, 16:43
Dymatize Elite XT

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12874-Elite-XT-%28Dymatize%29&daysprune=-1

Lao μιας και είσαι φάν της Dymatize :P αντί για την elite xt δεν θα ήταν καλύτερη η fusion7? αν και είναι ακριβότερη από την πρώτη.

Lao
05-03-11, 17:00
Lao μιας και είσαι φάν της Dymatize :P αντί για την elite xt δεν θα ήταν καλύτερη η fusion7? αν και είναι ακριβότερη από την πρώτη.

Χαχαχα όχι δεν είμαι fan της Dymatize, απλά προσωπικά προτιμώ συχνά τις πρωτεϊνες της γιατί θεωρώ ότι πλησιάζουν αρκετά στην «χρυσή τομή» όσον αφορά το κόστος και την ποιότητα.

Anyway, την Myofusion δεν την έχω χρησιμοποιήσει άρα δεν μπορώ να έχω άποψη.

Έχω χρησιμοποιήσει την Elite 12 (κοίτα το link που έδωσα) και η Elite XT είναι η εξέλιξή της.Γεύση αρκετά καλή (ούτε πετιμέζι, ούτε εμετός), δεν με φουσκώνει, διαλυτότητα καλή, καλό προφίλ, είναι και βραδείας απελευθέρωσης. Πιστεύω ότι για την χρήση που την θέλει ο φίλος που άνοιξε το θέμα, είναι καλή επιλογή.

sobral
05-03-11, 17:09
Χαχαχα όχι δεν είμαι fan της Dymatize, απλά προσωπικά προτιμώ συχνά τις πρωτεϊνες της γιατί θεωρώ ότι πλησιάζουν αρκετά στην «χρυσή τομή» όσον αφορά το κόστος και την ποιότητα.

Anyway, την Myofusion δεν την έχω χρησιμοποιήσει άρα δεν μπορώ να έχω άποψη.

Έχω χρησιμοποιήσει την Elite 12 (κοίτα το link που έδωσα) και η Elite XT είναι η εξέλιξή της.Γεύση αρκετά καλή (ούτε πετιμέζι, ούτε εμετός), δεν με φουσκώνει, διαλυτότητα καλή, καλό προφίλ, είναι και βραδείας απελευθέρωσης. Πιστεύω ότι για την χρήση που την θέλει ο φίλος που άνοιξε το θέμα, είναι καλή επιλογή.

τα γνωρίζω όλα αυτά για την ΧΤ. είναι η ίδια κι ευτυχώς που άλλαξε αυτό το 12 στο label γιατί μου καθόταν στο λαιμό. οι 12 ώρες που έγραφαν ότι κρατούσε η συγκεκριμένη απλά δεν τεκμηριονόταν με τίποτα. οκ είναι αργής απορρόφησης αλλά όχι κ 12! εγώ λέω καλύτερα την Fusion7 από την συγκεκριμένη εταιρία, μου φαίνεται πιο πλήρης βάση συστατικών.αλλά και οι δύο μια χαρά επιλογές είναι αν θέλει ο φίλος πάει στην φθηνότερη.;)

sobral
05-03-11, 17:20
Χαχαχα όχι δεν είμαι fan της Dymatize, απλά προσωπικά προτιμώ συχνά τις πρωτεϊνες της γιατί θεωρώ ότι πλησιάζουν αρκετά στην «χρυσή τομή» όσον αφορά το κόστος και την ποιότητα.

Anyway, την Myofusion δεν την έχω χρησιμοποιήσει άρα δεν μπορώ να έχω άποψη.

Έχω χρησιμοποιήσει την Elite 12 (κοίτα το link που έδωσα) και η Elite XT είναι η εξέλιξή της.Γεύση αρκετά καλή (ούτε πετιμέζι, ούτε εμετός), δεν με φουσκώνει, διαλυτότητα καλή, καλό προφίλ, είναι και βραδείας απελευθέρωσης. Πιστεύω ότι για την χρήση που την θέλει ο φίλος που άνοιξε το θέμα, είναι καλή επιλογή.

τώρα που ξαναείδα το μήνυμα σου κατάλαβα ότι μπέρδεψες την myofusion με την fusion7 της dymatize. Εγώ γι αυτή έλεγα είναι καινούργια σχετικά. τσέκαρε τη δείχνει πολυ καλή για ενδιάμεσο γευμάτων. Έχει παραπάνω υδατάνθρακες από την ΧΤ και 5γρ φυτικές ίνες. Myofusion ούτε εγώ έχω δοκιμάσει.

Lao
05-03-11, 17:26
τα γνωρίζω όλα αυτά για την ΧΤ. είναι η ίδια κι ευτυχώς που άλλαξε αυτό το 12 στο label γιατί μου καθόταν στο λαιμό. οι 12 ώρες που έγραφαν ότι κρατούσε η συγκεκριμένη απλά δεν τεκμηριονόταν με τίποτα. οκ είναι αργής απορρόφησης αλλά όχι κ 12! εγώ λέω καλύτερα την Fusion7 από την συγκεκριμένη εταιρία, μου φαίνεται πιο πλήρης βάση συστατικών.αλλά και οι δύο μια χαρά επιλογές είναι αν θέλει ο φίλος πάει στην φθηνότερη.;)

Η Fusion7 είναι περισσότερο υποκατάστατο γεύματος, γι'αυτό και έχει και βιταμίνες... Πιο «βαρύ πράμα» αναμφίβολα, γι'αυτό και πιο ακριβό. Αν παίρνει π.χ. και μια πολυβιταμίνη δεν πολυχρειάζεται αλλά και πάλι, όλα σχετικά είναι. ;)

tasos2
07-03-11, 12:02
pro-plex της all-stars

Polyneikos
07-03-11, 13:24
την tempro του dorian Yates. Δείχνει ποιοτική,προσεγμένη στα είδη των πρωτεινών και λένε πολύ καλά λόγια από πλευρας διαλυτότητας, έλλειψης φουσκωμάτων κατά την απορρόφηση κτλ. Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά θα το κάνω σύντομα.

Aυτη την στιγμη πίνω την Tempro φραουλα.Σιγουρα δεν ειναι η πιο οικονομικη λυση στην συσκευασια που την βγαζουν.
Από διαλυτοτητα,γευση και αφομοιωση της με εχει ικανοποιησει πολυ,,

eas2000
07-03-11, 16:33
Dymatize Elite Gourmet

oldhiphop
08-03-11, 18:37
Dymatize Elite XT

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12874-Elite-XT-%28Dymatize%29&daysprune=-1

που μπορω να την βρω? γιατι τα xtr δεν την εχουν...

Lao
09-03-11, 02:36
που μπορω να την βρω? γιατι τα xtr δεν την εχουν...

Αν δεν μπορείς να πάρεις την ΧΤ από εξωτερικό, μπορείς να πάρεις την Elite 12 που είναι ουσιαστικά το ίδιο προϊόν από εδώ:

https://bodyworks.gr/bodyworks-s/product.php?id_product=29

oldhiphop
09-03-11, 16:14
ευχαριστω αδερφε!

Galletiosfp
03-07-11, 14:20
Ποια πρωτεινη πολλων πηγων μπορω να χρησιμοποιησω στην γραμμωση ?

Levrone
03-07-11, 14:23
Ποια πρωτεινη πολλων πηγων μπορω να χρησιμοποιησω στην γραμμωση ?

παρες τη Muscle 95 της Ιnkospor..

0 υδατανθρακας,
0 ζαχαρα,
πολλων πηγων
αγευστη ..

το κοστος μονο δεν ξερω αν σε βολεψει..

Galletiosfp
03-07-11, 14:39
παρες τη Muscle 95 της Ιnkospor..

0 υδατανθρακας,
0 ζαχαρα,
πολλων πηγων
αγευστη ..

το κοστος μονο δεν ξερω αν σε βολεψει..

Λεει δλδ να βγαλω το γαλα απο το πρωινο και να βαλω αυτην την πρωτεινη?

Rourke
03-07-11, 14:41
:bowdown: Dymatize Nutrition Elite Fusion 7 :thumbup:

gsisr
03-07-11, 14:54
DY Tempro!πολύ ευχαριστημένος ως τώρα

Galletiosfp
03-07-11, 14:54
Απο γευση ?

Levrone
03-07-11, 15:14
Λεει δλδ να βγαλω το γαλα απο το πρωινο και να βαλω αυτην την πρωτεινη?

ναι ρε, ανοιχτα,

απλα χτυπα τη απο την προηγουμενη βραδια γιατι κανει αφρο και μεχρι να κατσει ο αφρος θελει μια ωρα

(μ αυτο το θεμα δεν ξερω και εγω τι να κανω) :unsure:

gsisr
03-07-11, 17:14
Απο γευση ?

εγώ προσωπικά τη σοκολάτα που δοκίμασα μια χαρά ευχάριστη μου φάνηκε χωρίς να είναι κτ ιδιαίτερο. δεν έιναι Myofusion ούτε για πλάκα από γεύση αλλά έχει καλύτερο μπλεντ.
στο thread της tempro όλοι λένε ότι η φράουλα και η μπανάνα τα σπάνε

Stamer
04-07-11, 01:22
Myofusion:thumbup:

Eddie
04-07-11, 01:30
PHD pharma blend - PVL mutant pro.

pizzass
04-07-11, 02:22
για την elite gourmet dynamatize τι γνωμη εχετε? εγω αυτην λεω να παρω τωρα..

bb4
01-11-11, 17:38
Αξίξει ένα τάλιρο παραπάνω για να πάρεις Elite Fusion 7 αντί τις Elite XT?

dio32
01-11-11, 18:37
syntrax matrix παρα πολυ καλη.

Vassilis_X
01-11-11, 22:47
ON Pro Complex (αλλα απο εξωτερικο)

exkaliber
02-11-11, 06:43
δικια σου whey και δικη σου casein :thumbup::thumbup::thumbup:

exkaliber
21-11-11, 17:17
ειμαι μεταξυ myofusion και gourmet
και δεν μπορω να καταληξω,:turtle::turtle::turtle::turtle:

την θελω για ποστ

ProStyle
22-11-11, 02:40
Αμα θες παρε την reflex μπορεις να την παιρνεις και σαν post workout αλλα αναμεσα σε αυτες της 2 που λες myofusion

jannous44
22-11-11, 10:49
απο θεμα τιμης μονο κ μονο θα ελεγα nutrisport 90+ ειναι 2 πηγων αλλα εχει μεσα κ καζεινη που ετσι παιρνει ενα + στις προτιμησεις μου μου για αντικατασταση γευματος κ απο τιμη σουπερ + οτι μπορεις να την χρησημοποιεις στο μεταπροπ και να φας μετα απο 1 ωρα.:toast: με ενα σμπαρο που λενε... stick to basics

Kosmo
22-11-11, 12:51
Κοινός πρωτεΐνη απο μαριχουανα , την πουλάνε εδώ στην Φινλανδία , έχει κανείς εμπειρία με την συγκεκριμένη πρωτεΐνη, Η απλώς είναι μουφα. ????

jannous44
22-11-11, 13:15
Κοινός πρωτεΐνη απο μαριχουανα , την πουλάνε εδώ στην Φινλανδία , έχει κανείς εμπειρία με την συγκεκριμένη πρωτεΐνη, Η απλώς είναι μουφα. ????

ο πεινασμενος λενε....:toast:

tvg5
22-11-11, 13:35
BSN Syntha-6

gsisr
22-11-11, 17:54
BSN Syntha-6

Τη συγκεκριμένη ήταν η 1η και τελευταία φορά π τη πήρα. οκ γεύση ρισπεκτ, μπλεντ καλό αλλά το μισό είναι από σόγια αν όχι και περισσότερο και έχει αρκετη χοληστερινη αν δε κάνω λάθος...

exkaliber
22-11-11, 22:23
απο θεμα τιμης μονο κ μονο θα ελεγα nutrisport 90+ ειναι 2 πηγων αλλα εχει μεσα κ καζεινη που ετσι παιρνει ενα + στις προτιμησεις μου μου για αντικατασταση γευματος κ απο τιμη σουπερ + οτι μπορεις να την χρησημοποιεις στο μεταπροπ και να φας μετα απο 1 ωρα.:toast: με ενα σμπαρο που λενε... stick to basics

αυτην εδω πρεπει να την εχουν σαν την χημικη υποστηριξη,με περιορισμενη προσβαση,
αν μπεις και δεις τα ρεβιου που της εχουν κανει τα χανεις
ο ορισμος της αντιφασης λεμε...



1 ωρα μετα φαγητο μου φαινεται λιγο...κανα 2ωρο μες το νερο
την εχω παρει,δεν την ξαναπαταω

beefmeup
22-11-11, 22:42
αυτην εδω πρεπει να την εχουν σαν την χημικη υποστηριξη,με περιορισμενη προσβαση,
αν μπεις και δεις τα ρεβιου που της εχουν κανει τα χανεις
ο ορισμος της αντιφασης λεμε...


:green:
ελα τωρα..μια χαρα ειναι..απορω γιατι δεν σου αρεσε..κ βασικα ειναι μια απο τις καλες οσον αφορα τις πηγες που εχει για τα λεφτα της..

exkaliber
22-11-11, 22:45
να χαρεις οτι αγαπας,μν με ξαναβαζεις σε σκεψεις τωρα που κατεληξα:green:
δεν θα τ αντεξω

η αληθεια ειναι οτι μεροληπτω,και η 90+ και η isolate μου ηρθαν ξεσφραγιστες
ηταν τετοιο το σοκ της γευσης που φοβαμαι να ξαναδοκιμασω

παντως οτι η γνωμες για αυτην την πρωτεινη διιστανται περισσοτερο απο καθε αλλη ισχυει

ελμερ
22-11-11, 22:46
εγω πηρα TEMPRO και ειμαι κομπλε....τις εχεις αποκλεισει?:welcome:

exkaliber
22-11-11, 22:49
κατεληξα
ΤΕΛΟΣ
δεν αντεχω αλλη ερευνα-σκεψη-ερωτησεις
:green:

TEFAAtzis
22-11-11, 22:58
δειτε και την Matrix της Fusion Supplements.Πολυ καλη και απο θεμα τιμης τα 4κγ γυρω στα 55 ευρω!!!Την πηρα μια φορα και θα ξαναπαρω αυτο το καιρο που θα κανω παραγγελια 2 κουτια

Dimitrios
24-11-11, 00:11
Εγώ χρησιμοποιώ την Myofusion μαζί με την ISO-100 που την έχω για post.
Την temro tou Dorian Yates που μπορώ να την βρω?

ελμερ
24-11-11, 00:21
στο e-shop του bodybuilding.gr...την tempro, ληγει στις 31-12 2011 αλλα η τιμη ειναι απιστευτη!!!!:welcome:

Dimitrios
24-11-11, 00:29
Μια χαρά η τιμή την τσέκαρα..:thumbup:
Την Myofusion την παίρνω με νερό το πρωί. Λέτε να την βάλω και το βραδυ ένα σκουπ με γάλα?

beefmeup
24-11-11, 15:06
μπορεις να το κανεις ανετα κ αυτο..

deluxe
24-11-11, 15:18
Εγω αυτο θα κανω απο εδω και περα. Μια 80+ πρωτεϊνη μαζι με γαλα και γινεται αργης απορροφησης..

NASSER
24-11-11, 15:26
Εγώ χρησιμοποιώ την Myofusion μαζί με την ISO-100 που την έχω για post.
Την temro tou Dorian Yates που μπορώ να την βρω?


στο e-shop του bodybuilding.gr...την tempro, ληγει στις 31-12 2011 αλλα η τιμη ειναι απιστευτη!!!!:welcome:

:thumbup:
Για όποιον μπορεί, είναι πολύ καλή επιλογή!!!

exkaliber
26-11-11, 01:43
Εγω αυτο θα κανω απο εδω και περα. Μια 80+ πρωτεϊνη μαζι με γαλα και γινεται αργης απορροφησης..

μ αρεσεις γτ εισαι μεσα στο θεμα:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

πας στοιχημα οτι δεν γινεται?

sofos
26-11-11, 01:54
μ αρεσεις γτ εισαι μεσα στο θεμα:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

πας στοιχημα οτι δεν γινεται?

και συ που το ξερεις οτι δε γινεται?:unsure:

exkaliber
26-11-11, 02:11
εγω ισως να μν το ξερω
αυτος ομως δεν το ξερει στα σιγουρα:green:

το γαλα δεν την κανει αργης αποροφησης,απλα την καθυστερει λιγο
τα ω2 την καθυστερουν αρκετα απ οσο ξερω

deluxe
27-11-11, 00:26
Πολυ εξυπνος το παιζεις τωρα τελευταια.. Κοιτα να κανεις καμια καλη προπονηση να φτιαξεις σωμα και ασε τις κριτικες.. Γιατι αποτελεσμα δε βλεπω μεχρι στιγμης επανω σου.

Και το γαλα καθυστερει την απορροφηση της πρωτεϊνης και τα ω3, τα οποια παιρνω μαζι με την πρωτεϊνη το βραδυ.

gym
27-11-11, 00:32
μεινετε ον τοπικ και οι δυο σας παιδια...;)