PDA

Επιστροφή στο Forum : NOW Foods



Lao
07-03-11, 01:38
Είδα ότι δεν υπάρχει ένα γενικό θέμα για την NOW όπως για διάφορες άλλες εταιρείες και με παραξένεψε μιας και πολλοί εδώ μέσα την έχουμε τιμήσει αρκετές φορές. Οπότε, ανοίγω το παρόν για να πούμε την γνώμη μας γι'αυτήν.

Προσωπικά έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι είναι πολύ αξιόπιστη εταιρεία και με τεράστια γκάμα προϊόντων, αν και αυτό ορισμένες φορές μπερδεύει κάποιον που έχει στο μυαλό του να αγοράσει κάτι καθώς συχνά έχει πολλές εκδόσεις του ίδιου προϊόντος καθώς και συμπληρώματα που ανήκουν στην ίδια κατηγορία και τελικά ανταγωνίζεται το ένα το άλλο. Πάντως, δεν νομίζω να υπάρχει πεδίο που να μην το καλύπτει, έχει συμπληρώματα σχεδόν για κάθε ανάγκη.

Σαν εταιρική φιλοσοφία, νομίζω ότι απευθύνεται σε ευρύ κοινό και δεν έχει τον χαρακτήρα «σκληροπυρηνικής» εταιρείας. Ίσως εκεί να «χάνει» λίγο σε ό,τι αφορά εμάς, ένα target group το οποίο είναι αρκετά ψαγμένο και συχνά επιλέγει κάτι συγκρίνοντας λεπτομέρειες. Να προσθέσω όμως στα συν της τις πολύ καλές τιμές που έχει.

Κλείνοντας, μέχρι στιγμής από NOW έχω πάρει την ADAM (έκδοση των 90 Vcaps), την Daily Vits, το απλό Omega 3 (100 softgels) και την C-1000. Γενικά είμαι ευχαριστημένος, δεν μπορώ να πω κάτι για την ποιότητα και το κόστος. Καλή εταιρεία και πάντα στα υπόψιν. :thumbup:

beefmeup
07-03-11, 17:53
τι εχω παρει..κ καποια απο αυτα τα περνω year round.

4x6 acidophilus caps.
8 Billion Acidophilus & Bifidus caps.
ADAM
Amino Complete
Bone Strength
Hyaluronic Acid Serum (οχι για μενα)
IGF-1+ LipoSpray
Liver Detoxifier & Regenerator
Magnesium Caps
Omega-3
Omega 3-6-9
Organic Stevia Extract
Super Omega 3-6-9
ZMA
Special Two Tablets

:green::green::green:

tommygunz
07-03-11, 18:45
Αν θυμάμαι καλά και ο bane είχε πει πως θεωρεί την εταιρεία αξιόπιστη, κάτι παραπάνω ξέρει...

Και εγώ έχω αγοράσει λίγα πραγματάκια...

Adam 90 V-caps
Adam 120 Tabs
C-500
Omega 3

Η Adam με τα tabs πολύ καλό προφίλ. Λέω να δοκιμάσω τις Orange Triad από Controlled Labs στην επόμενη παραγγελιά, αλλά από άποψη προφίλ και τιμής η Adam είναι πάντα στα υπ' όψιν.

Devil
07-03-11, 19:03
γενικα καλη εταιρια.... απλα πραγματα και προσεγμενα....

εγω το μονο στανταρ που χρεισημοποιω εινα οι ADAM...

απο εκει και περα ολο και καμια @@ θα παρω εξτρα.... του στυλ vit C κανα Ω3 τετοια...

Lao
07-03-11, 19:05
Παρατηρώ ότι με εξαίρεση τον beef :green: τα ίδια πράγματα παίρνουμε πάνω-κάτω.

Levrone
08-03-11, 00:55
ADAM , SUPER OMEGA 3-6-9, silymarin , whey isolate,

Lao σε αυτο που λες οτι δεν ειναι σκληροπυρηνικη να συμφωνησω και να πω οτι ετσι κι αλλιως την πρωτεινη ή την πολυβιταμινη δεν τη θες και σκληροπυρηνικη ε?

και οντως φτηνη μαρκα.

να εβγαζε και μια αργης απορροφησης ωραια που θα ταν!

exkaliber
09-03-11, 23:10
καλη ειναι
εχω παρει κι εγω ενα δυο πραγματακια απο Now

Lao
20-12-11, 01:31
Επειδή θεωρώ ότι το καλό πράγμα πρέπει να επιβραβεύεται, επαναφέρω το θέμα για να ξαναπώ καλά λόγια για την NOW.

Μπορεί να μην έχει... ουάου προϊόντα ή εντυπωσιακές συσκευασίες, αλλά είναι εταιρεία που την εμπιστεύομαι.

Με έχει ξελασπώσει πολλές φορές, έχει ό,τι στο δι@ολο μπορεί να θελήσει κανείς, σε καλές τιμές και καλή ποιότητα. :thumbup:

ελμερ
20-12-11, 09:01
εχεις δικιο lao....θα την χαρακτηριζα την Toyota των πολυβιταμινων κτλ.....:):welcome:

deluxe
05-07-12, 01:10
To "8 Billion Acidophilus & Bifidus" λεει να το παιρνουμε ενδιαμεσα των γευματων ή με αδειο στομαχι. Γιατι;

Τα super enzymes υπαρχει διαφορα εαν θα τα παιρνουμε πριν,κατα τη διαρκεια ή μετα το γευμα;

beefmeup
05-07-12, 12:36
γιατι το πρωτο δεν ειναι εντεροδιαλυτο,οποτε θελει αδειο στομαχι καλυτερα.
κ το δευτερο περνε το πριν.

deluxe
05-07-12, 18:58
Ποσες φορες παιρνεις την ημερα τα πρεβιοτικα; Λογικα με μια καψουλα ειμαστε κομπλε, ετσι; Θα την παιρνω αναμεσα απο δυο γευματα με αδειο στομαχι.

kazos_GR
04-03-14, 15:31
ποσοι ειναι η καταληλη ποσότητα βιταμινη D-3 που χρειαζετε ημερησίως γιατι βλεπω σημπληρωμα με 5.000IU και αλλο με 2,000IU

spartan77
04-03-14, 15:37
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16833-%CE%92%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%BD%CE%B7-D

gymele
04-03-14, 17:14
Επειδή θεωρώ ότι το καλό πράγμα πρέπει να επιβραβεύεται, επαναφέρω το θέμα για να ξαναπώ καλά λόγια για την NOW.

Μπορεί να μην έχει... ουάου προϊόντα ή εντυπωσιακές συσκευασίες, αλλά είναι εταιρεία που την εμπιστεύομαι.

Με έχει ξελασπώσει πολλές φορές, έχει ό,τι στο δι@ολο μπορεί να θελήσει κανείς, σε καλές τιμές και καλή ποιότητα. :thumbup:

Πως χαρακτηριζεις την ποιοτητα?
Δηλαδη ποτε θεωρεις οτι ειναι καλης ποιοτητας κατι απο την στιγμη που δεν μπορεις να κανεις εργαστηριακη αναλυση?

SotosTheBoss
05-03-14, 11:44
Δεν ξέρω αλλά εμενα μ φαινεται λίγο ακρινή.

Βέβαια ότι πληρώνεις παίρνεις

Lao
06-03-14, 13:33
Πως χαρακτηριζεις την ποιοτητα?
Δηλαδη ποτε θεωρεις οτι ειναι καλης ποιοτητας κατι απο την στιγμη που δεν μπορεις να κανεις εργαστηριακη αναλυση?

Έχω ως κριτήριο διάφορους παράγοντες, όπως:

- Τα labels των προϊόντων
- Την φήμη μιας εταιρείας
- Την πολυετή παρουσία μιας εταιρείας
- Τα αποτελέσματα (θετικά ή αρνητικά) που βλέπω πάνω μου

sadistic
09-03-14, 12:07
καλη πολυβιταμινη.εχω παρει καμποσα κουτια και την προτειμω απο πολλες αλλες.και απο τιμη ειναι οκ.πολλοι λενε οτι με την πολυβιταμινη δεν βλεπεις διαφορα.....αλλα στην ηλικια των 46 με βαρυ εργασιακο προγραμμα και 4ημερο προπονηση+οικογενειακο προγραμμα...... βλεπεις ......