PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμβουλες για πρωτεινεσ



rampo
08-03-11, 01:22
ειμαι 22 1,73 90κιλα το σωμα μ ειναι γυμνασμενο εχτοσ απο κοιλια. εκοψα κακεσ σηνειθειεσ πχ ποτο....και τωρα κανω διατροφη και καθημερινα προπονηση εκανα του μποθρναζου για ογκο νουμερο 1..θελω να πεσω στα 85 κιλα...πρωτεινη να παρω τωρα στα κοιλα π ειμαι η οταν πεσω στα 85..?

humanoid
08-03-11, 01:33
Την πρωτεινη μπορεις να την παρεις οταν χρειαζεται να συμπληρωσεις την συνολικη ημερησια ποσοτητα πρωτεινης.

τι θελω να πω..εισαι 90 κιλα πολλοι εδω μεσα οπως κ εγω το πανε πανω-κατω τα κιλα χ2
χωρις αυτο να ειναι απολυτο.

αρα θες 180 γραμ. πρωτεινης την ημερα τα οποια τα σπας στα γευματα σου,τα οποια πρεπει να χουν ολα

αν τωρα με το φαγητο σου βγαζεις 100 γρμ πχ τα υπολοιπα τα συμπληρωνεις με το συμπληρωμα πρωτεινης

Kaloutsikos
08-03-11, 16:25
ειμαι 22 1,73 90κιλα το σωμα μ ειναι γυμνασμενο εχτοσ απο κοιλια. εκοψα κακεσ σηνειθειεσ πχ ποτο....και τωρα κανω διατροφη και καθημερινα προπονηση εκανα του μποθρναζου για ογκο νουμερο 1..θελω να πεσω στα 85 κιλα...πρωτεινη να παρω τωρα στα κοιλα π ειμαι η οταν πεσω στα 85..?

Με το συμπλήρωμα πρωτεΐνης αν είναι 90% δεν βάζεις κιλά οπότε δεν έχεις πρόβλημα.
Αν δεν μετράς θερμίδες προσπάθησε να τρως σε όλα σου τα γεύματα πρωτεΐνη και λιγότερο υδατάνθρακα.