PDA

Επιστροφή στο Forum : PROTEHNH.



kostasxania
10-03-11, 02:08
Γεια σασ. Εχω να σας θεσω ενα ερωτημα για να μου πειτε την γνωμη σας...
Κανω ποδοσφαιρο και γυμναστιριο. μερικεσ μερεσ οταν εχω δηλαδη ποδοσφαιρο μετα παω γυμναστιριο καπακι και πολλες φορεσ δεν τροω τιποτα προηνο μεχρι τις 3 που πινω 1 ορα πριν το ποδοσφαιρο τιν προτεηνη(δηλαδη στις 3ησ το μεσημερι)και μετα ξαναπινω 1 ωρα πριν το γυμναστιριο δηλαδη κατα τισ 5:30...μετα τροω κανονικα..(δηλαδη μετα τισ στις 7)Αυτο που θελω να ρωτισω ειναι αν κανει καλο που χρισιμοπειω ετσι τιν προτεηνη και που τροω τετια ωρα και που δεν τροω το προη μερικεσ φορεσ..!

Ramrod
10-03-11, 03:29
Αν κατάλαβα καλά αυτό που λες είναι, ξυπνάς, πίνεις την πρωτεϊνη στις 3, μετα την πρωτεϊνη στις 5μιση και μετά τρως ενα γευμα στις 7?

Χωρίς υδατάνθρακα πως πας για προπονήσεις? Φαε πριν πας για προπόνηση και πιες την πρωτεϊνη αφου τελειώσεις...και πάλι όμως λίγο τρως...

Το πρωϊ τι ώρα ξυπνάς?

kostasxania
10-03-11, 03:39
Αν κατάλαβα καλά αυτό που λες είναι, ξυπνάς, πίνεις την πρωτεϊνη στις 3, μετα την πρωτεϊνη στις 5μιση και μετά τρως ενα γευμα στις 7?

Χωρίς υδατάνθρακα πως πας για προπονήσεις? Φαε πριν πας για προπόνηση και πιες την πρωτεϊνη αφου τελειώσεις...και πάλι όμως λίγο τρως...

Το πρωϊ τι ώρα ξυπνάς?

μετα τισ 1 το μεσιμερι σιγουρα...!στισ 7 ειτε θα φαω κανα ντουμπανο σαντουιτσ ή κρεας μετα πιο βραδι πριν πεσω για υπνο κανα τοστακι ή κανα γιαουρτι ή γαλα.......
καπος ετσι πανω κατω (λεω πανω κατω γιατι ετρωγα που και που κανα γλικο κανα σουβλακι και τετια) απο 6φλεβαρι που ειμοθν 81.5 κιλλα με 15.6% λιπος μεχρι 4μαρτιου εφτασα 79.5 κιλλα με 13.3% λιποσ και πιρα και 1 κυλο μυηκη μαζα

Ramrod
10-03-11, 03:47
επειδή έτσι δε κάνουμε δουλειά, γράψε μου το πρόγραμμα διατροφής της ημέρας σου, τι ώρες τρως κλπ ξεκινώντας απο την ώρα που ξυπνας και επίσης ηλικία κλπ.

Κατακόρυφα...

kostasxania
10-03-11, 03:55
επειδή έτσι δε κάνουμε δουλειά, γράψε μου το πρόγραμμα διατροφής της ημέρας σου, τι ώρες τρως κλπ ξεκινώντας απο την ώρα που ξυπνας και επίσης ηλικία κλπ.

Κατακόρυφα...

μπορει να γινω κουραστικος και συγνωμη λοιπον....
Ειμαι 19 και εχω 1.75 ιψος..
Λοιπον,(δεν εχω ενα συγκεκριμενο προγραμμα διατροφης) ξυπναω κατα τις 1 αν εχω ποδοσφαιρο πινω τιν πρωτεηνη και παω, (μερικες μερες αν ξυπνισω νωριτερα τροω γαλα με κορν φλαικς) μετα οταν γυρισω πινω παλι πρωτεηνη και παω γυμναστηριο τορα, κατα τις 7 που θα τελειωσω θα φαω κρεας ή μακαρονια ή οτι εχει μαγιρεψει η μανα μου,(7.30 με 10.30 επιδι εχω σχολειο δνε τροω)μετα τις 10.30 θα φαω κανα τοστακι ή 1 σουβλακι με αλαδοτη μονο κρεασ..!ξερω κανω πολλα λαθοι αλλα το φαη ειναι το παθοσ μου <3(ουπσ και αν παω για καφε καμια μερα κατα τις 10 εκει ειναι που το γαμαω τελειωσ και περνω βαφλες ''τα γλικα που ελεγα πριν'')

Ramrod
10-03-11, 04:20
Διάβασε λιγάκι τα θέματα διατροφής στο φόρουμ να πάρεις μια ιδέα...

Τα κυριότερα λάθη σου είναι που δεν τρως πρωϊνό και που τρως γενικά λίγο.

Πριν την προπόνηση πρέπει να βάλεις φαγητό που να σου δίνει ενέργεια, αλλιώς πως να αποδόσεις? Να σου πω, ενδεχόμενο να βάλεις διαφορετικές μέρες γυμναστήριο και ποδόσφαιρο παίζει? 2 προπονήσεις τη μέρα είναι πολλές και δε κάνεις και καλή διατροφή για να τις υποστηρίξεις...

Έχεις κάποιο στόχο για το σώμα σου?

kostasxania
10-03-11, 04:25
Διάβασε λιγάκι τα θέματα διατροφής στο φόρουμ να πάρεις μια ιδέα...

Τα κυριότερα λάθη σου είναι που δεν τρως πρωϊνό και που τρως γενικά λίγο.

Πριν την προπόνηση πρέπει να βάλεις φαγητό που να σου δίνει ενέργεια, αλλιώς πως να αποδόσεις? Να σου πω, ενδεχόμενο να βάλεις διαφορετικές μέρες γυμναστήριο και ποδόσφαιρο παίζει? 2 προπονήσεις τη μέρα είναι πολλές και δε κάνεις και καλή διατροφή για να τις υποστηρίξεις...

Έχεις κάποιο στόχο για το σώμα σου?

ναι θελω να φτιαξω ενα Χ γυμνασμενος σωμα οπου να ειναι γραμομενο..!Επισης κανω 3 φορες τιν βδομαδα ποδοφαιρο και 6 φορεσ τιν βδομαδα γυμναστικι, δεν παω κα8ε μερα ποδοσφαιρο..οταν δεν πας τροω καπωσ καλιτερα, δηλαδη τρος το προηνο κατα τισ 2 και κατα τις 4 τροω ενα κανονηκο γευμα και πας γυμ μετα οποτε τιν προτεηνη τιν πινω μια φορα μονο μετα το γυμν..

Ramrod
10-03-11, 04:27
ναι θελω να φτιαξω ενα Χ γυμνασμενος σωμα οπου να ειναι γραμομενο..!

Όχι δε ρώτησα ακριβώς αυτό, όλοι λίγο πολύ, αυτό θέλουμε! Ποιός είναι ο άμμεσος στόχος σου...ας πούμε, θες να βάλεις όγκο, ή θες να χάσεις λίπος. Λογικά για όγκο σε κόβω αν το ποσοστό λίπους που λες ότι έχεις το μέτρησες σωστα...

kostasxania
10-03-11, 04:33
Όχι δε ρώτησα ακριβώς αυτό, όλοι λίγο πολύ, αυτό θέλουμε! Ποιός είναι ο άμμεσος στόχος σου...ας πούμε, θες να βάλεις όγκο, ή θες να χάσεις λίπος. Λογικά για όγκο σε κόβω αν το ποσοστό λίπους που λες ότι έχεις το μέτρησες σωστα...

Σοστα το μετρισα, ναι μυηκη αναπτυξη δουλευω γενικα, για κανα 1.5περιπυ μηνεσ θα το δουλεθω ακομα και μετα θελω να δουλεψω γραμωση..!

Ramrod
10-03-11, 04:37
Σοστα το μετρισα, ναι μυηκη αναπτυξη δουλευω γενικα, για κανα 1.5περιπυ μηνεσ θα το δουλεθω ακομα και μετα θελω να δουλεψω γραμωση..!

1ον είναι πολυ λίγος καιρος γι να βάλεις όγκο...σκέψου ότι σε ένα χρόνο, κατα μέσο όρο βάζει κανείς 4 μυϊκά κιλά. Δε θα προλάβεις να δεις διαφορά...
2ον με τη διατροφή που κάνεις πολύ δύσκολα θα βάλεις κιλά, πόσο μάλλον μυϊκά. Θέλεις πολύ περισσότερες θερμίδες!

Για τις προπονήσεις δε μου απάντησες αλλά αν θες μυϊκή ανάπτυξη ειδικά, βαλτες διαφορετικές μέρες...
Διάβασε το άρθρο διατροφής για αρχάριους να κατατοπιστείς λιγάκι...