PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδυασμος Συμπληρωματων



nitros
12-03-11, 19:43
λοιπον αγορασα τα εξης συμπληρωματα και θα ηθελα να μ πειτε τον καλυτερο τροπο για να τα συνδυασω.

πρωτεινη της reflex instant whey
cla της reflex
creatine της reflex μονουδρικη
και BCAA της reflex .. ποιος ειναι ο ιδανικος τροπος να τα χρησιμοποιησω για να δω και κανα αποτελεσμα ? εννοειται οτι κανω διατροφη και προσεχω πολυ. ειμαι 1,82 και 75 κιλα... ευχαριστω για την βοηθεια.

aepiskeptis
12-03-11, 20:08
να ξεκαθαρισουμε κατι

τα συμπληρωματα μπορουν να γυαλισουν μια προσπαθεια, να στρογγυλεψουν τις ακρες, αλλα δε μπορουν να σου δωσουν "κανα αποτελεσμα" απο μονα τους, εκτος κι αν ειναι πιο ειδικα συμπληρωματα.

πρωτεινη της reflex instant whey οποια ωρα της μερας θελεις, μαζι με τα γευματα, το πρωι οταν ξυπνας, υο βραδυ πριν κοιμηθεις, πρωτεινη ειναι πραξε αναλογα.

cla της reflex δυστυχως αυτο δεν κανει τιποτα, για να κανει πρεπει να εχει μεγαλες δοσεις, ειναι σαν να μου λες οτι πινεις 1/4 του κουταλιου του γλυκου ελαιολαδο, για να παρεις βιταμινη Ε, ενω με μια κουταλια της σουπας παιρνεις 1/6 της ελαχιστης συνιστομενης βιταμινης Ε. Πηγη σε αυτο ειναι ο BErardi και ο κολλητος που τα πηρε για λιποδυαλιση και δεν ειχε κ η κοπελα του και καποιοι αλλοι που οντος ειχαν λιποδυαλιση, ψαξτο μονος σου. λιπος ειναι πραξε αναλογα.

creatine της reflex μονουδρικη κοιτα στο θεμα για την κρεατινη, αν ακολουθησεις περιοδο φορτωματος ή οχι, 5 γρ μετα την προπονηση με τα βσαα ειναι οκ νομιζω.

και BCAA της reflex με την κρεατινη, μην τα υπερδοσολογεις, εχεις εκκριση ινσουλινης απτα βσαα
αν κανεις βαριες προπονησεις ενα σεικ βσαα, κρεατινη, πρωτεινη μετα την προπονα ειναι ωραιο, αν θες να βαλεις κ πηγη υδατανθρακα μεσα ειναι για καποιους το καλυτερο. Αλλοι λενε μη βαζεις την πρωτεινη με τα βσαα, αποψεις δεξια, αποψεις αριστερα. Αλλοι λενε βσαα, κρεατινη, δεξτροζη γουλιες μεσα στην προπονηση, σου στερει εκκριση αυξητικης αυτο ομως.

ποιος ειναι ο ιδανικος τροπος?

Ιδανικος τροπος δεν υπαρχει, υπαρχει ο δικος μου τροπος κ ο δικος σου τροπος, που βασιζεται στις δικες μου και στις δικες σου ιδιαιτεροτητες. Για να διαμορφωθει ο δικος σου τροπος, ακολουθεις την περπατημενη και αν αυτη δεν δουλευει ή δε δουλευει τοσο καλα οσο δουλέυει για καποιον αλλο, την αλλαζεις μερικως και μετα την αλλαζεις λιγο ακομα κτλ

Devil
12-03-11, 22:07
λοιπον αγορασα τα εξης συμπληρωματα και θα ηθελα να μ πειτε τον καλυτερο τροπο για να τα συνδυασω.

πρωτεινη της reflex instant whey
cla της reflex
creatine της reflex μονουδρικη
και BCAA της reflex .. ποιος ειναι ο ιδανικος τροπος να τα χρησιμοποιησω για να δω και κανα αποτελεσμα ? εννοειται οτι κανω διατροφη και προσεχω πολυ. ειμαι 1,82 και 75 κιλα... ευχαριστω για την βοηθεια.


cla: 5gr σπασμενα μεσα στην ημερα με τα γευματα

creatine: 3-5gr πριν την προπονηση + 3-5γρ μετα την προπονηση / οφ μερες 3-5γρ με το πρωινο σου...

bcaa: 1γρ ανα κιλο συνολικου βαρους.... η' πριν / η' μεσα στην προπονηση

whey: σε καποιο γευμα αμα θες να αντικαταστησεις την πηγη πρωτεινη σου.... και μετα την προπονηση με μια πηγη υδατανθρακα...

nitros
15-03-11, 15:42
ευχαριστω για την βοηθεια. να πω οτι τα bcaa kai την κρεατινη τα πηρα σε καψουλες... τι αναλογιες να τηρησω ?

tommygunz
15-03-11, 15:52
cla: 5gr σπασμενα μεσα στην ημερα με τα γευματα

creatine: 3-5gr πριν την προπονηση + 3-5γρ μετα την προπονηση / οφ μερες 3-5γρ με το πρωινο σου...

bcaa: 1γρ ανα κιλο συνολικου βαρους.... η' πριν / η' μεσα στην προπονηση

whey: σε καποιο γευμα αμα θες να αντικαταστησεις την πηγη πρωτεινη σου.... και μετα την προπονηση με μια πηγη υδατανθρακα...

Devil, αυτό δεν είναι υπερβολικο; Δηλαδή το παλικάρι που είναι 75 κιλά θα πρέπει να πάρει 75 γραμμάρια bcaa; Μήπως 0,1 γραμμάρια bcaa ανά κιλό; Μάλλον κάποιο λάθος έχει γίνει...

sobral
15-03-11, 16:31
Devil, αυτό δεν είναι υπερβολικο; Δηλαδή το παλικάρι που είναι 75 κιλά θα πρέπει να πάρει 75 γραμμάρια bcaa; Μήπως 0,1 γραμμάρια bcaa ανά κιλό; Μάλλον κάποιο λάθος έχει γίνει...

το ίδιο θα ρωτούσα τώρα.:thumbup: πολλά μου φαίνονται κ εμένα. Αναμένουμε την απάντηση. ;)

exkaliber
15-03-11, 16:37
Devil, αυτό δεν είναι υπερβολικο; Δηλαδή το παλικάρι που είναι 75 κιλά θα πρέπει να πάρει 75 γραμμάρια bcaa; Μήπως 0,1 γραμμάρια bcaa ανά κιλό; Μάλλον κάποιο λάθος έχει γίνει...

1 γρ ανα δεκα κιλα ειναι

tommygunz
15-03-11, 22:54
1 γρ ανα δεκα κιλα ειναι

Καλά το μυρίστηκα 0,1 ανά κιλό... Άμα ήταν 1 ανά κιλό θα έπρεπε να κατεβάζουμε ένα κουτί ολόκληρο!

Devil
16-03-11, 14:24
Devil, αυτό δεν είναι υπερβολικο; Δηλαδή το παλικάρι που είναι 75 κιλά θα πρέπει να πάρει 75 γραμμάρια bcaa; Μήπως 0,1 γραμμάρια bcaa ανά κιλό; Μάλλον κάποιο λάθος έχει γίνει...


το ίδιο θα ρωτούσα τώρα.:thumbup: πολλά μου φαίνονται κ εμένα. Αναμένουμε την απάντηση. ;)


1 γρ ανα δεκα κιλα ειναι


Καλά το μυρίστηκα 0,1 ανά κιλό... Άμα ήταν 1 ανά κιλό θα έπρεπε να κατεβάζουμε ένα κουτί ολόκληρο!

οπα ναι σορρυ μ@λ@κια εγραψα......:green::green::green:

οχι δεν ειμαι ο poliquin.....:green::green::green:

1gr bcaa ανα 10 κιλα σωματικου βαρους....

nitros
30-03-11, 13:35
λοιπον..ακολουθω το προγραμμα κανονικα με τα συμλπηρωματα εδω κ 10 μερες και εχω δει διαφορά στα κιλα και στην αντοχη μ . η αποροια μ ειναι η εξης : τα 5 γρ κρεατινης αντιστοιχουν σε ποσες καψουλες που εχει η συσκευασια ? εγω παιρνω 2 πριν και 2 μετα..

tommygunz
30-03-11, 19:00
Μια πράξη είναι ρε συ... Αφού το γράφει και στο κουτί πως η κάθε κάψουλα περιέχει 700 mg κρεατίνη. Άρα με 7 κάψουλες θα πάρεις 7x700 mg=4900 mg=4.9 γρ δηλαδή, σχεδόν 5 γρ.

Δεν είναι και πολύ οικονομικές οι κάψουλες σε σχέση με τη σκόνη πάντως... Η μόνη ευκολία είναι πως τις παίρνεις με τη μια, όχι όπως με τη σκόνη που έχει σέικερ και ιστορίες.