PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραμμωση - Αποψεις



spyros92
23-03-11, 14:38
παιδια θελω την αποψη σας! ειμαι 20 χρονων, πηγαινω γυμναστηριο 1,5 χρονο τωρα, ειμαι 1,86 , 92 κιλα με αρκετο λιπος. τι με συμφερει περισσοτερο? να ξεκινησω full γραμμωση για το καλοκαιρι (χανοντας αρκετα κιλα) ή να ξεκινησω γραμμωση για του χρονου (και να μην χασω καθολου κιλα? αν κανω το δευτερο τα 92 κιλα γραμμωμενος ειναι καλα ή ειναι λιγα?

Αντωνης
23-03-11, 14:54
Δεν υπαρχουν ''καλα και λιγα''.Ειναι οτι αρεσει στον καθενα.Ουτε σε συμφερει κατι περισσοτερο απ το αλλο.Παρε σαν συμβουλο τον καθρεφτη σου και προχωρα μεχρι να αρεσεις στον εαυτο σου.

Κλισε απαντηση το ξερω,αλλα its just the truth....

spyros92
23-03-11, 15:32
οντως κλισε απαντηση αντωνη αλλα ισχυει. γιαυτο και ζητησα αποψεις! θα ηθελα να μαθω τισ προσωπικες σας γνωμες για το αν ειναι ευκολο αν τα 92 κιλα αν γραμμωθουν θα ειναι αρκετος ογκος κτλ... καθως και το πως θα το κανω περιπου

nasta
23-03-11, 15:46
οντως κλισε απαντηση αντωνη αλλα ισχυει. γιαυτο και ζητησα αποψεις! θα ηθελα να μαθω τισ προσωπικες σας γνωμες για το αν ειναι ευκολο αν τα 92 κιλα αν γραμμωθουν θα ειναι αρκετος ογκος κτλ... καθως και το πως θα το κανω περιπου
92 κιλά γραμμωμένος στο 1.86 θα είσαι τέρας και θα κατεβαίνεις σε αγώνες.
1.5 χρονο που κάνεις γυμναστήριο τι πρόοδο έχεις κάνει? σου δίνει την αυτοπεποίθηση ότι μπορείς να χάσεις οποιαδήποτε κιλά μέχρι το καλοκαίρι?
χωρίς να θέλω να σε προβληματίσω πολύ, νομίζω ότι είναι καλύτερο να έχεις σταδιακή πρόοδο και να χτίσεις σιγά σιγά το σώμα σου παρά να κάνεις ακραίες αλλαγές

spyros92
23-03-11, 16:32
οταν λες σταδιακα? σε σχεση με οταν ξεκινισα εχω αλλαξει πολυ! και ξερω οτι μπορω να χασω τα κιλα μεχρι το καλοκαιρι. αυτο που σκεφτομαι ειναι μηπως πρεπει να αρχισω να γραμμωνω αργα ωστε να μην χασω πολλα κιλα! και επισης το δερμα μου δεν αντεχει πολλες και μεγαλες αυξομειωσεις και βγαζω ραγαδες. οποτε με τν αργη γραμμωση δεν θα βγαλω τοσες....