PDA

Επιστροφή στο Forum : Προπόνηση cuting χωρίς αερόβια γίνετε??



red dead
26-03-11, 00:07
Διαβάζω διαρκώς ότι στην προπόνηση για cuting θέλει 3-5 φορές την εβδομάδα αερόβια χαμηλής εντάσεις 30-45'. Αν το πρόγραμμα με βάρη πού ακολουθούμε είναι 5-6 σετ από 12-15 επαναλήψεις με διαλείμματα 45'' και με μεγάλη ένταση ώστε να έχουμε την καρδιά μας σε ψηλά επίπεδα χτύπων 130-150:weights: γίνετε κάτι? Με αυτόν τον τρόπω δεν έχουμε και τον μεταβολισμό μας σε ψηλά επίπεδα όλοι την μέρα? Πάντα με σωστή διατροφή!!!:unsure:

Qlim4X
26-03-11, 00:35
Oλα γινοντε αλλα το θεμα ειναι τι θες να θισιασεις.

Σαν προτιπο πρεπει να εχεις να κανεις την εναεροβια ασκηση αεροβια. αυτο μπορει να επιτευχθει κανοντας πολι μικρα διαλιματα κατω τον 30 δευτερολεπτων και πολλες επαναληψης κυριος δισετ,τρισετ οστε να αυξησεις τους παλμους.

Αν υποθεσουμε οτι σε περιοδο γραμοσεις θες 500 θερμιδες την ημερα για να χανεις 1 κιλο θα πρεπει να τις βγαλεις απο το φαι σου ενο καπιος θα εβγαζε 250 και αλλες 250 απο το αεροβιο.

red dead
26-03-11, 13:42
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου..θα αναρτήσω το πρόγραμμα μου στο forum πού έχει σχέση με τα προγράμματα για να καταλάβετε περίπου πως λειτουργώ:)

tasos2
26-03-11, 13:42
Μπορεις να το κανεις αλλα καλο ειναι την προπονηση με βαρη να την εχεις για διατηρηση μυικης μαζας και οχι για καυση λιπους. Γιατι οταν το σωμα χρειαζεται ενεργεια δεν παιρνει μονο απο το λιπος μπορει να παρει και απο μυς. Και αν μειωσεις τα κιλα για να ανεβασεις καρδιακους παλμους δεν τους δινεις αρκετο ερεθισμα να διατηρηθουν.

Devil
26-03-11, 17:19
ποιος μιλησε για αυξηση κιλων......:green::green::green:

ισα ισα ευκαιρια ειναι να κανει καποιος δυναμη σε αυτη την περιοδο.... μικρενει τις επαναληψεις και αυξανει τα σετ και παιζει κυριως με βασικες ασκησεις.... ριχνει και τις θερμιδες..... και voilaaaa....:green::green::green:

red dead
26-03-11, 21:04
Έχω βάλει και το πρόγραμμα προπόνησης μου και διατροφής μου αν μπορείτε δείτε τα και πείτε μ αν συνδιαζοντε σωστά!!! ευχαριστώ!!!:):):):):):)