PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτα αποτελεσματα μετα απο 2 μηνες προσπαθειας



special_k
28-03-11, 22:59
απο τα 115 που αρχισα εχω πεσει στα 104 με πολλα βαρη και αεροβια μαζι με την διατροφη μου.κουραζομαι αρκετα ομως διοτι μετα τα βαρη κανω αεροβια 40'-60' λεπτα.να κανω λιγοτερη αεροβια για να ανταπεξελθει το σωμα μου στην κουραση?η να χωρισω το προγραμμα μου σε μερες με βαρη και μερες με αεροβια?μπορω να κανω συγκεκριμενο για να ριξω την κοιλια (κοιλιακους κανω καθε μερα)?

NASSER
29-03-11, 10:10
Κοιλιακούς κάνουμε μια με δυο φορες την εβδομάδα. Είναι απλά μια μυική ομάδα, δεν χρειαζεται να την καταπονούμε συνεχεια όταν ήδη γυμνάζεται και με άλλες ασκήσεις με βάρη.
Αερόβια καλό είναι να κάνεις μέρα παρα μέρα και όχι καθε μέρα. Ίσως θα ήταν καλό να την κάνεις και μόνη της. Γρήγορο περπάτημα ή χαλαρό τρέξημο απο μια ώρα.
Θα είναι πιο ξεκούραστη η διαδικασία και πιο αποδοτική!

special_k
29-03-11, 10:38
ok με τους κοιλιακους αλλα υπαρχει προβλημα χρονου οποτε δεν μπορω να κανω πχ αεροβια πρωι και βαρη απογευμα.τι κανω σε αυτην την περιπτωση?δουλευω ανα μερα ενναλαξ?

NASSER
29-03-11, 11:12
ok με τους κοιλιακους αλλα υπαρχει προβλημα χρονου οποτε δεν μπορω να κανω πχ αεροβια πρωι και βαρη απογευμα.τι κανω σε αυτην την περιπτωση?δουλευω ανα μερα ενναλαξ?


Ναι εναλλάξ θα τα κάνεις. Ειναι εύκολο να προσαρμόσεις προγραμμα προπόνησης σε 3 ημέρες ή τεσσερις. Μην σε απασχολει το γεγονός οτι δεν χωράνε σε 7 ημέρες της εβδομάδας.

special_k
29-03-11, 11:54
ετσι θα γινει τοτε για να κανω και ποιο καλη προπονηση.ευχαριστω

special_k
29-03-11, 11:55
θα ποσταρω και μια ερωτηση στα θεματα με τα συμπληρωματα αν μπορεις να με βοηθησεις και εκει.εχει να κανει με τον τροπο χρησης