PDA

Επιστροφή στο Forum : Stack για Γραμμωση - Γνωμες.



Konstantinos7
29-03-11, 18:45
Καλησπέρα σε όλους,λέγομαι Κωνσταντίνος και είμαι 1,87,96kg.Προέρχομαι από τετράμηνο πρόγραμμα όγκου με σωστά διαμορφωμένη διατροφή χρησιμοποιώντας ON WHEY ISOLATE για πρωί και μετά την προπόνηση και ON CASEIN για πρίν τον ύπνο.Τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά και έμεινα αρκετά ευχαριστημένος και από τα δύο σκευάσματα χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία στον χώρο αυτό.Αποφάσισα να γυρίσω σε γράμμωση για τους επόμενους δύο μήνες μιας και θέλω να στεγνώσω και θέλω τη γνώμη σας για τα σκεύασματα που έχω σκευτεί να αγοράσω και κατά πόσο αυτά συνδυάζονται μεταξύ τους.

Αυτά είναι:
Πολυβιταμίνες : PERFORMAXX ή ANIMAL PAK
Πρωτείνη : ON WHEY ISOLATE
Αμινοξέα : AMINO 2222
Λιποδιαλύτη : LIPO 6 ή CYTOLEAN ή THERMOCUTS
Γλουταμίνη : GLUTAMINE (ON)

Η διατροφή μου θα έχει σωστή αναλογία Π/Υ/Λ και σωστή ποσότητα θερμίδων.
Τώρα πιο ειδικά θα ήθελα να αναφέρω ότι δεν θέλω να χρησιμοποιήσω κάτι πολύ βαρύ μιας και οι παρενέργεις με τις αρρυθμιες την ταχυπαλμία την υπέρταση και όλα αυτά που αναφέρονται σε κάποια σκευάσματα με έχουν φοβίσει λίγο.
Είναι σωστός ο συνδυασμός αυτών των σκευασμάτων?Αν όχι τι προτείνετε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

beefmeup
29-03-11, 21:32
η πολυβιταμινη ειναι καλη..αν τωρα αντεχει η τσεπη σου να παρεις το πακ παρτο.
αλλιως κ με την αλλη καλα εισαι.

η πρωτεινη ειναι μια χαρα.

τα αμινο πως θα τα περνεις?
αυτα που γραφεις ειναι καλυτερα για πριν τα γευματα(να συμπληρωνεις αμινο δλδ),η για ενδιαμεσα απτα γευματα.

το λιπο6 ειναι οκ,αλλα μην παρεις το black.

αν παλι αντεχεις την γλουταμινη παρτη,αλλα δε νομιζω να σου κανει κ μεγαλη διαφορα σε οτι θες,οποτε μπορεις να δωσεις χρηματα αλλου.
καλυτερα σε ενα συπληρωμα ω-3 ας πουμε που θα πιασει κ τοπο.

Konstantinos7
29-03-11, 21:42
Τα αμινοξέα τα πρόσθεσα επειδή έχω διαβάσει ότι σε περίοδο γράμμωσης είναι αρκετά σημαντικά,χωρίς να γνωρίζω ακριβείς ώρες που τα πέρνεις.Δεν ξέρω αν έκανα καλά.Για την γλουταμίνη οι απόψεις διίστανται.Το Pak δεν έχει μέσα αμινοξέα και ω-3 λιπαρά?Χρειάζονται γενικά και άλλα?

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. :thumbup:

beefmeup
29-03-11, 21:49
για γραμμωση που θες,καλυτερα να παρεις αμινο σε σκονη(BCAA) για πριν την προπονα.
με την προυποθεση οτι θα κανεις υποθερμιδικη διατροφη να εισαι σιγουρος οτι δεν θα καταβολιστεις κατα την διαρκεια της..
μετα την προπονα με την πρωτεινη εισαι καλυμενος.

το παλιο πακ ειχε μεσα λιπαρα,αυτο που κυκλοφορει τωρα δεν νομιζω να εχει.
αμινοξεα εχει μεσα,αλλα δεν φτανουν.

για την γλουταμινη εχεις δικιο οτι οι αποψεις διιστανται αλλα μαλλον δεν κανει κ πολλα.
ενω τα ω-3 θα βοηθησουν καλυτερα ειδικα αν δεν τρως αρκετο ψαρι.

αλλα δεν χρειαζεσαι για αυτο που θες,αυτα που εγραψες ειναι υπεραρκετα.

Konstantinos7
29-03-11, 22:06
Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο συμπλήρωμα για ω-3?ώστε να το βάλω στη θέση της γλουταμίνης..
Επίσης,επειδή θα κάνω τουλάχιστον δύο μήνες πρόγραμμα-διατροφή γράμμωσης θέλω να με συμβουλεύσεις με ποιον άλλο λιποδιαλύτη μπορώ να κάνω κύκλο το Lipo6.Thanks.

beefmeup
29-03-11, 22:27
κ το cytolean που λες καλο ειναι.
αν κ γνωμη μου πανω απο εναμιση μηνα μην παρεις λιπδιαλυτη.

για ω-3 αυτα ειναι καλα κ απο αξιοπιστη εταιρια.

Omega 3
(http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=36&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=16)

odycsd
30-03-11, 00:53
Εφόσον θα παίρνεις whey δεν χρειάζεσαι και extra γλουταμίνη. Έχει ήδη μεσα η whey αρκετή. Αν θέλεις να βγάλεις την whey επειδή έχει μέσα λακτόζη που θολώνει λίγο μπορείς να το πας με aminos+glutamine.
Όσον αφορά τα λιπαρά μαζί με τα ω3 μπορείς να βάλεις και cla.
cla (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=34&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=16)

Konstantinos7
30-03-11, 03:47
για γραμμωση που θες,καλυτερα να παρεις αμινο σε σκονη(BCAA) για πριν την προπονα.
με την προυποθεση οτι θα κανεις υποθερμιδικη διατροφη να εισαι σιγουρος οτι δεν θα καταβολιστεις κατα την διαρκεια της..
μετα την προπονα με την πρωτεινη εισαι καλυμενος.

το παλιο πακ ειχε μεσα λιπαρα,αυτο που κυκλοφορει τωρα δεν νομιζω να εχει.
αμινοξεα εχει μεσα,αλλα δεν φτανουν.

για την γλουταμινη εχεις δικιο οτι οι αποψεις διιστανται αλλα μαλλον δεν κανει κ πολλα.
ενω τα ω-3 θα βοηθησουν καλυτερα ειδικα αν δεν τρως αρκετο ψαρι.

αλλα δεν χρειαζεσαι για αυτο που θες,αυτα που εγραψες ειναι υπεραρκετα.

Έχει διαφορά αν τα BCAA είναι σε tabs και όχι σε σκόνη?Γιατί δεν βρίσκω πολλά σκευάσματα που είναι σε σκόνη..
Και κάτι ακόμα.Μπορώ να συνδυάσω ANIMAL OMEGA και FLAXSEED OIL (ON)?

beefmeup
30-03-11, 11:15
για αμινο δες εδω..

BC+EAA (LG Sciences) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12502-BC-EAA-%28LG-Sciences%29&daysprune=-1)

BCAA 6000 (Gaspari Nutrition) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12885-BCAA-6000-%28Gaspari-Nutrition%29&daysprune=-1)

κ τα 2 καλα κ φτηνα.

οχι δεν θες κ το flax seed.