PDA

Επιστροφή στο Forum : δοσολογία Cell tech hardcore pro series+ Mass tech



conS
01-04-11, 22:08
Γεια σας παιδιά! ειμαι καινουργιος στην παρεα και ασχετος απο θεματα που αφορουν συμπληρωματα. Σημερα αγορασα μια κρεατινη και μια πρωτεινη αυξησης ογκου(Cell tech hardcore pro series, Mass tech) και εχω ενα προβληματακι με την δοσολογια. Απο το καταστημα μου παν να παιρνω 3 scoop mass+ 2 scoop cell τη δοση για μια εβδομαδα, μια δοση το πρωι και μια μετα την προπονηση.Μετα απο μια εβδομαδα παλι δυο δοσεις τη μερα αλλα με μικροτερη δοση κρεατινης δηλ.(3 scoop mass+1 scoop cell).
Σε διαφορα post που εχω κοιταξει λενε 10-20γρ. κρεατινη την ημερα ειναι καλα.
Ενα scoop απο την cell tech που εχω, εχει 50 γραμμαρια
Τι γινεται?

COBRA_STYLE
01-04-11, 22:11
Γεια σας παιδιά! ειμαι καινουργιος στην παρεα και ασχετος απο θεματα που αφορουν συμπληρωματα. Σημερα αγορασα μια κρεατινη και μια πρωτεινη αυξησης ογκου(Cell tech hardcore pro series, Mass tech) και εχω ενα προβληματακι με την δοσολογια. Απο το καταστημα μου παν να παιρνω 3 scoop mass+ 2 scoop cell τη δοση για μια εβδομαδα, μια δοση το πρωι και μια μετα την προπονηση.Μετα απο μια εβδομαδα παλι δυο δοσεις τη μερα αλλα με μικροτερη δοση κρεατινης δηλ.(3 scoop mass+1 scoop cell).
Σε διαφορα post που εχω κοιταξει λενε 10-20γρ. κρεατινη την ημερα ειναι καλα.
Ενα scoop απο την cell tech που εχω, εχει 50 γραμμαρια
Τι γινεται?
50 γρ σκονης ειναι οχι κρεατινης

conS
01-04-11, 22:13
σκονη κρεατινης - κρεατινη
ποια η διαφορα?

Marine
01-04-11, 22:38
σκονη κρεατινης - κρεατινη
ποια η διαφορα?

εννοει οτι δεν ειναι και τα 50 γραμμαρια κρεατινη,αλλα ειναι φορμουλα,δηλαδη εχει και αλλα μεσα + την κρεατινη..

conS
01-04-11, 23:05
Σ'ευχαριστω. Κατι τελευταιο, μια δοση πρωτεινη+κρεατινη την παιρνουμε κλασσικα μετα την προπονηση.Την αλλη την παιρνουμε 1)Πριν ή μετα το πρωινο? 2)Ποση ωρα πριν η μετα? 3)Πρωτεινη και κρεατινη τις παιρνουμε μαζι την ιδια στιγμη η πρεπει να περαση ορισμενο χρονικο διαστημα απο τη ληψη της μιας στην αλλη?

Marine
01-04-11, 23:21
Σ'ευχαριστω. Κατι τελευταιο, μια δοση πρωτεινη+κρεατινη την παιρνουμε κλασσικα μετα την προπονηση.Την αλλη την παιρνουμε 1)Πριν ή μετα το πρωινο? 2)Ποση ωρα πριν η μετα? 3)Πρωτεινη και κρεατινη τις παιρνουμε μαζι την ιδια στιγμη η πρεπει να περαση ορισμενο χρονικο διαστημα απο τη ληψη της μιας στην αλλη?

Κοιτα πολλοι την πινουν μαζι με το πρωινο,αλλο την πινουν πριν τα βαρη και μετα και αλλοι πριν πανε για υπνο,οποτε οπως καταλαβαινεις ο καθενας κρινει αναλογα ποτε τον βολευει και το κανει..

Πρωτεινη και κρεατινη μαζι με δεξτροζη η αλλο υδατανθρακα γρηγορησης αποροφησης για να πανε πιο γρηγορα στα μουσκουλα
:thumbup:

conS
02-04-11, 00:12
εχεις τιποτα καλο να μου προτεινεις?

Marine
02-04-11, 00:12
εχεις τιποτα καλο να μου προτεινεις?

σαν τι?

conS
02-04-11, 00:47
δεξτροζη η αλλο υδατανθρακα γρηγορησης αποροφησης

sobral
02-04-11, 01:35
δεξτροζη η αλλο υδατανθρακα γρηγορησης αποροφησης

τι υδατάνθρακα ρε φίλε κι άλλο? το cell tech έχει 77γρ. στα 100!:shock: και η mass tech 155gr στα 227! είναι ήδη πάρα πολύ. θα λιπώσεις 100% με τα συγκεκριμένα προϊόντα.

conS
02-04-11, 01:45
οκ μη θυμωνεις, αλλωστε γι' αυτο ανοιξα το θεμα για μου λυσετε τις αποριες εσεις οι εμπειροι... ευχαριστω παντως!

sobral
02-04-11, 10:54
οκ μη θυμωνεις, αλλωστε γι' αυτο ανοιξα το θεμα για μου λυσετε τις αποριες εσεις οι εμπειροι... ευχαριστω παντως!

δεν θύμωσα ρε συ :) .απλά γενικά να ξέρεις το όσο πιο πολλά δεν σημαίνει κ τόσο πιο καλά αποτελέσματα.;) καλά είσαι με αυτά, είναι δυνατές φόρμουλες (βάση συστατικών, προσωπικά δεν χρησιμοποιώ την εταιρεία αυτή) πόσταρε και την διατροφή σου κ με προπόνησούλα θα σαι μια χαρά.