PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνδυασμος συμπληρωματων



stoup
02-04-11, 20:08
θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σασ σχετικα με τον εξησ συνδιασμο που σκεφτομε:
εδω και αρκετο καιρο περνω whey πρωτεινη και μια πολυβιταμινι...τον τελευταιο μηνα εχο προσθεση και κρεατινι σε συνδιασμο με δεκστροζι.....η ερωτηση λιπον ειναι ι εξησ σκεφτομαι να παρο και bcaa αμινοξεα το θεμα ειναι οτι σε 1 μηνα θα ξεκινισο mitotropic και θα κοψω κρεατινι-δεκστροζι θα ειναι καλιτερα να τα ξεκινισο μαζι με τον λιποδιαλιτι για να μν χασω και μυικο ιστο ι να τα ξεκινισω απο τωρα???

beefmeup
03-04-11, 23:29
αν θες γραφεις λιγο πιο προσεκιτκα,για να βγαινει ενα νοημα σε οτι ρωτας.

στο θεμα σου τωρα,πως θες να τα παρεις τα αμινοξεα,κ ποσο λιπος εχεις πανω σου?

stoup
04-04-11, 01:55
sorry για τον τροπο που τα εγραψα θα προσπαθησω να το διορθωσω:)
δεν ξερω σε τι ποσοστο λιπουσ βρησκομε αλλα γενικα δεν πρεπει να ειναι μεγαλο....ασχολουμε τα τελευτεα 4 χρονια με πυγμαχια σε αγωνιστικο επιπεδο...και το τελευταιο 7μηνο το συνδιαζω με βαρη...ειμαι 1.91..89κιλα..απλα ρωταω αν τα αμινοξεα θα ηταν καλο να συνδιαστουν μαζι με τον λιποδιαλυτη γιατι μου ειπαν πωσ ετσι θα χασω οσο τον δυνατον λιγοτερο μυικο ιστο ή θα ηταν καλο να τα ξεκινησω απο τωρα για να τα συνδιασω μαζι με τιν κρεατινη?

beefmeup
04-04-11, 11:42
τα bcaa μπορεις να τα περνεις κ σε περιοδους ογκου αλλα κ γραμμωσης.
αποτι καταλαβα αφου λες κ οτι ασχολεισαι,δεν πρεπει να χεις κ πολυ λιπος πανω σου,αλλα κ παλι δεν πρεπει να σε φοβιζει ο τυχον μυικος καταβολισμος..
αυτο που σου ειπαν για το χασιμο μυικου ιστου δεν ισχυει κ τοσο παρα μονο,υπο συνθηκες αγωνιστικης προετοιμασιας που εκει γινονται αλλα πραγματα.

οποτε μπορεις με οτι περνεις μεχρι τωρα να βαλεις μια καλη δοση αμινο μετα την προπονα σου,κ να μην παρεις εκει την προτεινη αλλα να φας μετα απο 20-30 λεπτα.
εκει θα τα παρεις μαζι με κρεατινη δεξτροζη που περνεις..

σε περιοδο γραμμωσης μπορεις να τα παρεις πριν την προπονα,η μεσα σε αυτη αν φοβασαι μην καταβολισεις,αλλα κ παλι σου ειπα οτι δεν γινεται ευικολα αυτο.
κ μετα περνεις πρωτεινη/δεξτροζη.
την δεξτροζη καλυτερα να την ατνικαταστησεις με μαλτο..

την κρεατινη την περνεις κ σε γραμμωση αλλα κ σε ογκο παλι..η επιλογη δικη σου ειναι κ εκει,με την εννοια οτι δε σου σαμποταρει την γραμμωση.
κ περνεις κ το λιποδιαλυτη μαζι,αλλα αν θες να παρεις το mitotropin,να ξερεις οτι επειρεαζει τον θυροειδη κ αυτο δεν ειναι οτι καλυτερο.

stoup
04-04-11, 22:49
ωραιος!!!σε ευχαριστω που ασχολιθηκεσ με το ποστ μου πραγματικα οσα μου ειπεσ θα εκανα καιρο να τα ανακαλιψο monos mou!!!:thumbup::thumbup:
ποιον λιποδιαλιτη θα μου προτινεσ στη θεση του mitotropin???

COBRA_STYLE
04-04-11, 22:59
ωραιος!!!σε ευχαριστω που ασχολιθηκεσ με το ποστ μου πραγματικα οσα μου ειπεσ θα εκανα καιρο να τα ανακαλιψο monos mou!!!:thumbup::thumbup:
ποιον λιποδιαλιτη θα μου προτινεσ στη θεση του mitotropin???
CYTOLEAN(gaspari),Lipo 6(το απλο),Οxy Elite Pro απο Usp Labs το τελευταιο