PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναζήτησ για φόρμουλα όγκου



kostas_kou
04-04-11, 14:26
ΓΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ! ΕΙΜΑΙ 20 ΧΡΟΝΟΝ 1,73 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 75 ΚΙΛΑ .ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ ΟΓΚΟ . ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙ ΔΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ .ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ

den23
04-04-11, 14:36
ΓΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ! ΕΙΜΑΙ 20 ΧΡΟΝΟΝ 1,73 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 75 ΚΙΛΑ .ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ ΟΓΚΟ . ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙ ΔΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ .ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ

η καλυτερη λύση είναι μια καλή whey p.x instant whey "reflex", elite whey "dymatize", gold whey standart "On" klp... να την συνδιασειϛ με δεξτροζη η μαλτοδεξτρινη... ετσι έχειϛ φτιάξει μόνοϛ σου μια πολύ ποιοtiκη φορμoυλα ογkου..
αν από την άλλη επιμενειϛ στο να πάρειϛ ετοιμη(η όποια όμωϛ να ξέρειϛ δεν σε συμφερει τοσο οικονομικα) υπάρχουν p.x instant mass "reflex", true mass "BSN", muttant mass "PVL" klp...
διαλεγειϛ και παιρνεισ...

kostas_kou
04-04-11, 14:42
εγω σκεφτομουν για καποια ετοιμη αλλα δεν καταλαβα αυτο που το φτιαχνεις εσυ!?
και σε ποιοτιτα ειναι καλυτερη απο την ετοιμη ?

den23
04-04-11, 14:51
εγω σκεφτομουν για καποια ετοιμη αλλα δεν καταλαβα αυτο που το φτιαχνεις εσυ!?
και σε ποιοτιτα ειναι καλυτερη απο την ετοιμη ?

δεν είναι κάτι ιδιεταιρο... παίρνειϛ μια πρωτεινη και παίρνειϛ ξεχωριστα ένα προιον μαλτοδεξτρινηϛ και στο σεικερ σου μέσα βάζειϛ ένα scoop πρωτεινηϛ και όσο υδατανθρακα(μαλτοδεξτρινη) χρειαζεσαι ανάλογα με τα κιλά σου...
δεν είναι μόνο θέμα ποιοθταϛ αλλα και κοστουσ... μια συσκευασία ενόϛ gainer(η πρωτεινη ογkου που λεσ) βγαζει συνθηθωϛ γύρω στα 20 με 30 το πολύ servings και κοστιζει(απο ελλαδα) γύρω στα 50-55 ευρω... μια συσκευασία μιαϛ whey βγαζει γύρω στα 75 σερβινγϛ συνηθωϛ και κανεί 58 με 65 ευρω...
το κοστοϛ του υδατανθρακα είναι πολu μικρο.. 10 με 13 ευρω το 1.5 κιλo... οποτε με γύρω στα 75- 80 ευρω έχειϛ 75 σερβινγϛ του μεταπροπονητικου σου ενώ από την άλλη άμα δωσειϛ ένα 50ευρω που κάνουν τα πιο πολλά gainer σου βγαζει πολύ λίγο δλδ περιπου 20-ξ0 σερβινγs..

kostas_kou
04-04-11, 14:55
ενδιαφερον! σε ευχαριστω πολυ..ειχα ακουσει gia pain plex ?ξερουμε τπτ για αυτη?

den23
04-04-11, 15:25
ενδιαφερον! σε ευχαριστω πολυ..ειχα ακουσει gia pain plex ?ξερουμε τπτ για αυτη?

πολύ ζάχαρη αλλα αϛ πούμε οκ με αυτο... ένα σερβινγ σε νερο(σε νερο πρέπει να πινεται μεταπροπονητικα) σου δίνει 15 γραμμαρια πρωτεινησ.. αν νομίζειϛ πωϛ σε καλυπτουν... εγώ πιστεύω πρέπει να είσαι γύρω στα 20-25...
μια καλή που σου προτεινω είναι η ULTRA MASS "stacker 2".. θα παίρνειϛ τη μιση δόση από αυτό που αναγραφεται δλδ μόνο 110 γραμμαρια και θα σου δίνει 21 γραμμαρια πρωτεινησ, 80 γραμμαρια υδατανθρακα και είσαι κοβλε.. 54 ευρω κάνει και άμα την χρησιμοποιησειϛ όπωϛ σου λέω θα σου κρατήσει 40 σερβινγσ... αυτά από μενα... ;)

kostas_kou
04-04-11, 15:47
σε ευχαριστω πολυ!!

den23
04-04-11, 18:12
σε ευχαριστω πολυ!!

τίποτα...:green:

Lao
05-04-11, 01:16
ΓΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ! ΕΙΜΑΙ 20 ΧΡΟΝΟΝ 1,73 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 75 ΚΙΛΑ .ΨΑΧΝΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ ΟΓΚΟ . ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙ ΔΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ .ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ

Πάρε την Mega Gainer της Dymatize (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12397-Mega-Gainer-%28Dymatize%29&daysprune=-1) και βάζε 2 scoops μετά την προπόνηση, δεν χρειάζεσαι παραπάνω. Θα σε βγάλει για περίπου 45 servings.