PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεσιμη EGCG



billys15
11-12-07, 20:43
Μηπως εχετε ακουσει τιποτα για το αν υπαρχει-σε φαρμακεια περισσοτερο-σε ενεσιμη μορφη η epigallocatechine gallate (δραστικη ουσια πρασινου τσαγιου)? Θυμαμαι οτι σε ενα πειραμα εδωσαν σε ποντικα ενεσιμα αυτην την ουσια και ειδαν πολυ καλα αποτελεσματα σε χασιμο λιπους,αυτο μου κινησε την περιεργεια :)

Gasturb
11-12-07, 22:05
Billy πολύ πρόχειρα που διάβασα παρακάτω

http://www.phytochemicals.info/phytochemicals/epigallocatechin-gallate.php
http://en.wikipedia.org/wiki/Epigallocatechin_gallate

προέρχεται όπως λεει από φύλλα πράσινο τσαγιού και έχει ισχυρή αντιοξιδωτική δράση. Τώρα για τα πειράματα στα ποντίκια δεν ξέρω αλλά πιστεύω ότι πολύ φασαρία για το τίποτα. Τώρα αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο ή έχεις κανένα link εδώ είμαστε...

Gt

billys15
11-12-07, 22:20
OK thanks.Αυτη ειναι μια νορμαλ απαντηση...

jiujitSu
11-12-07, 22:21
billy εμενα η Chicken tuna μου ειπε οτι σε γουσταρει και με παχακια. Εξαλου η συγκεκριμενη ουσια ειναι να'χαμε να λεγαμε.

ioannis1
11-12-07, 22:24
Και εγω δεν πιστευω σε τετοιες μαγικες λυσεις.

tea13
12-12-07, 23:58
και εγω το ιδιο πιστευω Γιαννη

argyrakis
13-12-07, 20:06
Συγγνώμη ρε παιδιά αλά ψάχνετε την λεπτομέρεια και χάνετε τα βασικά

Muscleboss
13-12-07, 20:42
Συγγνώμη ρε παιδιά αλά ψάχνετε την λεπτομέρεια και χάνετε τα βασικά

:clap: :clap: :clap:

Gasturb
13-12-07, 21:50
Sorry Πάνο κ Στράτο αλλα αν κ συμφωνώ μαζί σας πιστεύω ότι θα πρέπει να γίνoνται συζητήσεις κ για θέματα δευτερεύουσας σημασίας όπως αυτό που είπε ο Billys15 εδώ. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα τα ακολουθήσουμε απλά για την ευρύτερη γνώση μας σε θέματα bb κ μόνο. Οπότε υποστηρίζω προσωπικά κινήσεις σαν του Βιλλυ μιας κ να μιλάμε συνέχεια γύρω από πρωτεϊνες κ κρεατίνες κ κορεσμός θα επέλθει κ δεν θα μάθομε κάτι το παραπάνω τόσο καιρό.

Gt

RUHL
13-12-07, 21:52
Sorry Πάνο κ Στράτο αλλα αν κ συμφωνώ μαζί σας πιστεύω ότι θα πρέπει να γίνoνται συζητήσεις κ για θέματα δευτερεύουσας σημασίας όπως αυτό που είπε ο Billys15 εδώ. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα τα ακολουθήσουμε απλά για την ευρύτερη γνώση μας σε θέματα bb κ μόνο. Οπότε υποστηρίζω προσωπικά κινήσεις σαν του Βιλλυ μιας κ να μιλάμε συνέχεια γύρω από πρωτεϊνες κ κρεατίνες κ κορεσμός θα επέλθει κ δεν θα μάθομε κάτι το παραπάνω τόσο καιρό.

Gt


:clapping: :clapping:

giorgos_xania
15-12-07, 18:30
Sorry Πάνο κ Στράτο αλλα αν κ συμφωνώ μαζί σας πιστεύω ότι θα πρέπει να γίνoνται συζητήσεις κ για θέματα δευτερεύουσας σημασίας όπως αυτό που είπε ο Billys15 εδώ. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα τα ακολουθήσουμε απλά για την ευρύτερη γνώση μας σε θέματα bb κ μόνο. Οπότε υποστηρίζω προσωπικά κινήσεις σαν του Βιλλυ μιας κ να μιλάμε συνέχεια γύρω από πρωτεϊνες κ κρεατίνες κ κορεσμός θα επέλθει κ δεν θα μάθομε κάτι το παραπάνω τόσο καιρό.

Gt

+1 openmind :thumbup: