PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαφορα Instant Whey Reflex kai Whey Eas??? ΗELP ! pia apo ts duo???



Neo_Valbonne
10-04-11, 03:59
Ρε παιδια ν ρωτισω κατι...καταρχιν ποια ειναι η διαφορα της Instant Whey απο την απλή??? και δελυτερον καλυτερη για απωλεια-συντηριση βάρους και γράμμωση πια ειναι η Instant ή η απλή Whey?????

Kaloutsikos
10-04-11, 12:29
Ρε παιδια ν ρωτισω κατι...καταρχιν ποια ειναι η διαφορα της Instant Whey απο την απλή??? και δελυτερον καλυτερη για απωλεια-συντηριση βάρους και γράμμωση πια ειναι η Instant ή η απλή Whey?????

Οταν λες απλή ποια εννοείς?

tommygunz
10-04-11, 13:56
Ρε παιδια ν ρωτισω κατι...καταρχιν ποια ειναι η διαφορα της Instant Whey απο την απλή??? και δελυτερον καλυτερη για απωλεια-συντηριση βάρους και γράμμωση πια ειναι η Instant ή η απλή Whey?????

Δεν είναι κάποιο είδος whey η "Instant whey", απλά η ετικέτα που έχουνε βάλει στο κουτί είναι, το όνομα του συμπληρώματος αυτού δηλαδή. Για παράδειγμα υπάρχουνε άλλες εταιρείες με ετικέτα "Complete whey", δεν σημαίνει πως αυτό είναι ένα είδος whey, η ονομασία του συμπληρώματος είναι. Whey είναι όλες.

Στο θέμα μας τώρα, καλύτερα μακριά από EAS, γιατί πριν κάνα χρόνο είχανε βγει κάτι έρευνες και είχανε βρει σε μια από τις πρωτεϊνες τους υψηλά επίπεδα από ένα μέταλλο (αν δεν κάνω λάθος;; ). Υπήρχε και αντίστοιχη κουβέντα στο φόρουμ περί του θέματος αυτού. Αν θες ψάξτο στο google και θα στο βγάλει. Οπότε καλύτερα προτίμησε τη Reflex, πιο αξιόπιστη εταιρεία και χωρίς πολές φανφάρες και μάρκετινγκ.

pizzass
10-04-11, 14:28
+1 στον τομυ απο μενα

Neo_Valbonne
10-04-11, 19:07
Τομμυ ! Ευχαριστω!!
Κατα βαση προτιμο την εασ διοτι με βοηθαει πολυ στη γραμμωση (σε σχεση μ τν ριφλεξ τουλαχιστον), νομιζω πως η ριφλεχ μ δινει μισο με ενα κιλο. Θα ψαξω ομως αυτο π λες για τ μεταλο...Ευχαριστω και παλι!!!

amateur666
10-04-11, 19:14
πολυ καλη επιλογη ειναι και η whey isolate της NOW ..εγω για γρηγορης απορ. αυτη περνω..

TheWorst
10-04-11, 19:39
Φιλε τετοια πρωτεινη για απωλεια - συντηρησης βαρους - γραμμωσης δεν υπαρχει :)

tommygunz
10-04-11, 20:07
Τομμυ ! Ευχαριστω!!
Κατα βαση προτιμο την εασ διοτι με βοηθαει πολυ στη γραμμωση (σε σχεση μ τν ριφλεξ τουλαχιστον), νομιζω πως η ριφλεχ μ δινει μισο με ενα κιλο. Θα ψαξω ομως αυτο π λες για τ μεταλο...Ευχαριστω και παλι!!!

Είμαι ο μόνος που δεν κατάλαβε τι εννοεί ο ποιητής;

Για την ανάλυση πάρτην, την βρήκα εγώ:

http://www.consumerreports.org/cro/magazine-archive/2010/july/food/protein-drinks/whats-in-your-protein-drink/index.htm

Μετά από αυτό δεν είναι να εμπιστευτείς Eas.

amateur666
10-04-11, 20:12
Είμαι ο μόνος που δεν κατάλαβε τι εννοεί ο ποιητής;
.

+10000 :green: :toast: :toast: :rolf: :turtle:

Neo_Valbonne
10-04-11, 20:36
Ενοοω (ο ποιητης) οτι οταν παιρνω ριφλεξ αντι για εασ οσο την παιρνω ειμαι μισο με ενα κιλο πανω απο οσο σηνυθως ειμαι(με την ιδια διατροφη και την ιδια προπονηση)...δν νομιζω βεβαια ν φταιει το γεγονος οτι ειναι γρηγορης αποροφησης.....:/

Neo_Valbonne
10-04-11, 20:39
Τομμυ η ερευνα γραφει για την myoplex ths Eas!! Οχι την Whey Protein....Η Myoplex δν εχει πρωτεινη μονο μεσα αλλα και βιταμινες και διαφορα μεταλα...κατα βαση αποτελει αντικατασταση γευματος....

tommygunz
10-04-11, 21:12
Το ξέρω πως είναι για την Myoplex η έρευνα, αλλά μετά από αυτό σου είπα πως εγώ Eas δεν εμπιστεύομαι, ενώ παλιότερα την είχα για αξιόπιστη.
Αυτό με το μισό με ένα κιλό πάνω δεν παίζει να είναι λόγω της πρωτεΐνης, με τίποτα όμως...
Τέλος πάντων, ό,τι θεωρείς πως δουλεύει καλύτερα για σένα, εγώ τη γνώμη μου την είπα πάντως.:toast:

sofos
10-04-11, 21:46
Τομμυ ! Ευχαριστω!!
Κατα βαση προτιμο την εασ διοτι με βοηθαει πολυ στη γραμμωση (σε σχεση μ τν ριφλεξ τουλαχιστον), νομιζω πως η ριφλεχ μ δινει μισο με ενα κιλο. Θα ψαξω ομως αυτο π λες για τ μεταλο...Ευχαριστω και παλι!!!

σου δινει κιλο η πρωτεινη?λολ....εγω στη θεση σου κ μονο με τοση χοληστερινη που χει η εας δε θα την αγοραζα....

Kaloutsikos
10-04-11, 23:17
Το ξέρω πως είναι για την Myoplex η έρευνα, αλλά μετά από αυτό σου είπα πως εγώ Eas δεν εμπιστεύομαι, ενώ παλιότερα την είχα για αξιόπιστη.
Αυτό με το μισό με ένα κιλό πάνω δεν παίζει να είναι λόγω της πρωτεΐνης, με τίποτα όμως...
Τέλος πάντων, ό,τι θεωρείς πως δουλεύει καλύτερα για σένα, εγώ τη γνώμη μου την είπα πάντως.:toast:

+1

sobral
10-04-11, 23:28
σου δινει κιλο η πρωτεινη?λολ....εγω στη θεση σου κ μονο με τοση χοληστερινη που χει η εας δε θα την αγοραζα....

:thumbup: συμφωνώ απόλυτα, εξευτελιστικά υψηλή για πρωτείνη ορού γαλ. 65μγ ανα δόση! έλεος...με δύο δόσεις την ημέρα που συνήθως παίρνει κάποιος πάει δεν πρέπει να τρώει τίποτα άλλο που λέει ο λόγος..

Neo_Valbonne
11-04-11, 03:08
Thn-x σε ολους για τσ απαντησεις!!

Sobral-Ετισ και αλλιως μια δοση παιρνω τ μερα....

Της Reflex θεωρω τοπ την One Stop παντως και μαλιστα σε συνδιασμο με ανιμαλ πακ πριν τν προπονιση ;)